Norma kalorií denně pro ženu.Jak počítat na hubnutí, udržovat denní normu, kolik kalorií člověk potřebuje

Existuje názor, že norma kalorií za den pro ženu by se měla rovnat hodnotě 2000. Toto tvrzení je zpočátku nesprávné, protože parametry hmotnosti a výšky (a tím i celá oblast těla) pro zachování funkčnosti, které vyžadují určitý počet kalorií, má každá žena individuální.

Kalorická norma je minimum, které si tělo potřebuje k udržení své životně důležité činnosti, a nikoli k odkládání tělesného tuku na nežádoucích místech v rezervě.Existuje mnoho metod pro výpočet požadovaných kalorií.Všechny jsou založeny na shromažďování maximálních informací a individuálních charakteristik žen.

Obsah
 1. Kolik kalorií potřebuje žena denně, aby zhubla?
 2. Minimální počet kalorií denně na hubnutí
 3. Vzorec WHO pro výpočet příjmu kalorií
 4. VzorecLaila MacDonald pro výpočet denního příjmu kalorií
 5. Harris-Benediktův vzorec pro výpočet obsahu kalorií ve stravě pro hubnutí
 6. Muffin-Georův vzorec pro výpočet příjmu kalorií prohubnutí
 7. Proč nemůžete používat stejné množství kalorií denně?
 8. Jak určit úroveň fyzické aktivity?
 9. Jak si vyrobit stravu podle příjmu kalorií?
 10. Aplikace smartphonu pro počítání kalorií (3 až 5 kusů)
 11. My FitnessPal
 12. Fat Sekret
 13. Počítadlo Easy Fit
 14. Video: Denní kalorická rychlostženy
Kolik kalorií potřebuje žena denně, aby zhubla?

Není možné zhubnout, aniž by se snížil počet spotřebovaných kalorií.Odborníci doporučují snížit příjem kalorií a přísně sledovat jejich pohodu.Životně důležitým milníkem je 1200–1300 kalorií a je to přísně individuální, protože stejné množství se nevejde k obézním ženám a křehkým dámám o pár kilo navíc.

Před snížením kalorií se vypočítá průměrné denní spotřebované množství kalorií a poté se plynule přesunou ke snížení a současně ke zvýšení fyzické aktivity.Existuje metoda vyvinutá Johnem Forestem 100/100.Podle jeho technologie, snížení kalorií o 100 jednotek, je nutné zvýšit zátěž o 100 kalorií.

Můžete tak zhubnout měsíčně až do 1 kg.Stojí za to přehodnotit postoj k nedokonalosti vaší postavy a milovat se.Mnoho trpí obezitou a objevuje se na emocionálním pozadí.Vzdávají se a nemají radost ze života, ale z „komunikace“ s kouskem dortu nebo čokoládovou tyčinkou.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Minimální počet kalorií denně na hubnutí

1 200 kalorií je minimum, které může žena spotřebovat kalorií denně, abyNepoškozujte své zdraví. Je třeba poznamenat, že umělým snižovánímTělo bude reagovat kalorickým příjmem snížením energie a nedostatkem síly pro fyzickou aktivitu.

Pokud se v takové situaci silou budete nadále zatěžovat posílenými fyzickými cvičeními, účinek bude opakem očekávaného výsledku.

Spolu s malým množstvím tuku většina svalové hmoty zmizí.Dieta založená na minimální hranici příjmu kalorií a produktů vybraných podle tohoto schématu na den nevede k požadovaným výsledkům.

Během takové stravy je tělo vyčerpáno, všechny orgány jsou opotřebované.Jakmile se počet spotřebovaných kalorií v první řadě zvýší, začne se ukládat tuková hmota.

Zhubněte dvěma způsoby:

 1. Snižte počet kalorií, které se do těla dostávají potravou.
 2. Zvýšit spotřebu kalorií pro každodenní cvičení, chůzi, práci v zemi a další fyzické aktivity.

Nejoptimálnější je vyvážení těchto dvou možností.

Je třeba si uvědomit, že veškerá energie přijímaná tělem:

 • 27% jde na podporu tónu svalové kostry.
 • 19% na fungování nervového systému.
 • 9% minimum požadované pro srdeční funkci.
 • 7% pro plnou funkci ledvin.

Až 20% je potřeba pro další životně důležité systémy těla.Nejjednodušší způsob, který nezpůsobí významné poškození těla, je způsob, kterým se z celkového počtu normálních kalorií odebírá 20-30% nebo jen 500 kalorií.

Tímto způsobem vypočítáte denní stravu a při zvyšování fyzické aktivity (dokonce o 1 úroveň) můžete své tělo nasměrovat ke spotřebě uloženého tělesného tuku.

Vzorec WHO pro výpočet kalorického příjmu

Jako hlavní hodnotící kritéria podle vzorce WHO slouží také tři parametry koeficientu fyzické aktivity:

 • 1 nízká
 • 1,3 střední
 • 1,5 vysoká

  Rychlost kalorií za den u ženy se vypočítává pomocí tohoto vzorce, s přihlédnutím k růstu,hmotnost, věk a úroveň fyzické aktivity.

Denní požadavek na potřebné kalorie pro celý životse vypočítá podle vzorce pro každý věk zvlášť:

 • Pro mladéženy od 18 do 30 let: (0,062 x tělesná hmotnost + 2,036) x 240 x CFA.
 • Pro ženy středního věku od 31 do 60 let: (přibližně 34x tělesné hmotnosti +3,538) x 240+ CFA.
 • Pro seniory starší 60 let: (0,038 x tělesná hmotnost + 2,755) x 240 x CFA.

Lyle MacDonaldův vzorec pro výpočet denního příjmu kalorií

Lyle MacDonaldův vzorec může vypočítat denní příjem kalorií pro ženy, které dobře znají své tělesné chování.reakce na dietní omezení nebo zvýšené cvičení.Vzorec je založen na rychlosti metabolismu (rychlé nebo pomalé hubnutí), tepelném účinku konzumované potravy a fyzické aktivitě.

U žen s pomalejší metabolickou rychlostí 31 kcal.Pro majitele rychlého metabolismu- 33 kcal.

K kcal x Hmotnost v kg.= množství kalorií potřebných za den.V tomto vzorci se spotřebuje pevné množství požadovaných kalorií na 1 kg tělesné hmotnosti osoby.

Harris-Benediktův vzorec pro výpočet kalorií ve stravě pro hubnutí

Vzorec pro výpočet denního kalorického požadavku u žen pomocí metody Harris-Benedict je založen na bazálním metabolismu (UE)..

(655 + 9,56 x tělesná hmotnost) + (1,85 x výška v centimetrech) - (4,68 x věk)

Muffinův vzorecGeora pro výpočet kalorického obsahu stravy pro hubnutí

V roce 2005 odborník na výživu Muffin-Geor na základě mnohaletého výzkumu odvodil vzorec, který je stále považován za nejoptimálnější.S jeho pomocí je možné získat nejpřesnější informace o počtu přijatých kalorií za den pro konkrétní osobu.

9,99 X hmotnost v kg + 6,25 X výška v cm - 4,92 X věk - 161 = normální kalorie za den

Proč nemůžete používat to samé každý denstejný počet kalorií?

Sledování dodržování kalorického příjmu ženy denně je zárukou jejího úbytku na váze.Strava postavená jako součást zdravého životního stylu ovlivňuje nejen zdraví, ale i emoční pozadí.Polovina tenisek, jedená po dietním obědu, se zeleným čajem, po zbytek dne nese 130 kalorií a pozitivní emoce.

Mono strava, která vás nutí trávit dny půstu nebo konzumovat stejná jídla po dlouhou dobustejný počet kalorií, nést účinek nášlapné miny ve zpomaleném filmu.Během období potravního omezení tělo nedostává potřebné množství energie, které naléhavě zpomaluje metabolismus.

Jídlo má jiný vliv na hladinu inzulínu v krvi.

Při konzumaci další části salátu ze zelené zeleniny nepoškodí svou postavu jako ze 2 sendvičů s klobásou.Pokud používáte stejný, stejný počet kalorií, můžete vstoupit do těla ve stavu stresu, ve kterém bude jakýkoli produkt považován za energii potřebnou pro rezervu pro budoucnost a uloženou na žaludku nebo na bocích.

Jak určit úroveň fyzické aktivity?

Koeficient fyzické aktivity by měl být alespoň 1,75.Toto je minimální procento, které zahrnuje pohyby lidského těla.Pokud je při výpočtech kalorická sazba pro ženu v procentech pod tímto prahem, mluvíme již o fyzické nečinnosti a negativních důsledcích, které z toho vyplývají pro ženské tělo.

Nejde jen o návštěvu tělocvičny nebo ranní běh.Dlouhá cesta do práce nebo metrem rychlým tempem, výstup na schody vícepodlažní budovy, aktivní každodenní procházky s dítětem - to vyžaduje určité náklady na energii.

Úroveň, při které se určuje fyzická aktivita, je počet kalorií spotřebovaných tělem každý den.Pro usnadnění výpočtů byly odvozeny průměrné složky, pomocí kterých je podle osobního hodnocení fyzické aktivity může každý použít vvýpočty.

Fyzická aktivita je rozdělena do tří kategorií:

 • Nízký - sedavý životní styl 1,4
 • Střední - s malou fyzickou aktivitou - 1,6
 • ]
 • Vysoká - když ženy vykonávají tvrdou fyzickou práci nebo věnují hodně času sportu - 1.8

Úroveň fyzické aktivity v kombinaci se základní metabolickou rychlostí ukazuje denní energetický výdaj těla.

Jak si vyrobit stravu podle příjmu kalorií?

Navzdory zdánlivým obtížím při sestavování osobní stravy podle kalorií potřebných denně pro ženu, je k dispozici všem:

 • Stahování tabulky kalorií produktů
 • Jsou nakupovány váhy.
 • Je sestavena osobní tabulka, ve které se zobrazí nejúplnější množství produktů, které lze denně používat.
 • Na základě vzorců se vypočítá již použitá strava.
 • Nenechte se odradit, pokud je získaná hodnota daleko od kalorií.Možná byste si měli koupit malé světlé jídlo, ve kterém se do cesty dostane menší část jídla.
 • Po snížení počtu porcí na maximum snižte dalších 500 kalorií.
 • Začínáme tedy jíst, je třeba si uvědomit, že tělo potřebuje čas na restrukturalizaci.

Je třeba pevně chápat hlavní pravidlo snižování kalorií lze dosáhnout pouze snížením množství uhlohydrátů nebo tuků.Nemůžete omezit na životně důležité proteiny.

Ve ​​stravěmusí existovat dostatek omega 3 mastných kyselin, bílkovin a vitamínů:

 • Tukové buňky se v těle používají jako místo pro ukládání toxinů.
 • Tělo omývá voda s citronem, šťávy ze zelené zeleniny a ovoce.
 • Velké množství zeleniny, zeleniny a ovoce.
 • Naklíčená pšenice.
 • Esenciální vlákno pro střeva.

Barevná zelenina je esteticky příjemným pokrmem.Každá barva obsahuje vlastní složení bioflavonoidů, které ovlivňují tělo v různých zónách.Musíte se starat o střevní zdraví.Problémy s trávicím traktem znamenají narušení hormonálního pozadí, problémy s přibýváním na váze.

Závěrem stojí za zmínku, že nemá smysl stavět se v přísném rámci dodržování denního příjmu kalorií.Přísná omezení ve stresové situaci pro tělo mohou vést k narušení spánkových schémat nebo nespavosti.Nespavost způsobuje zvýšení stresového hormonu - kortizolu.Ovládání stresových situací, hmotnost je řízena současně.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Aplikace pro chytré telefony pro počítání kalorií (3-5 kusů)

Aplikace pro chytré telefony pro výpočet denních hodnot kalorií, které ženě pomohou udržet její postavu nebopřivést ji k dokonalosti, která má usnadnit řízení tohoto procesu.

Použitížádosti dostávají úplné informace:

 • Výpočet přípustného příjmu kalorií na individuálním základě.
 • Výpočet příjmu potravin kalorií
 • Obsah uhlohydrátů a přijatelného tuku v porci bílkovin
 • Seznamy povolených potravin
 • Možnost vložit do databáze informace o fyzické aktivitě a získat výpočetspálené kalorie.
 • Ke zlepšení metabolismu je nezbytná kontrola příjmu vody.

Každý dodatek obsahuje grafy a doporučení pro použití.

My FitnessPal

Funkce:

 • Aplikace je lídrem v stahování na internetu.Obsahuje v databázi více než 6 milionů položek produktů, které jsou neustále aktualizovány.
 • Aplikace obsahuje snímač čárových kódů.
 • Kompletní statistika tuků, bílkovin a uhlohydrátů, jakož i výpočty cholesterolu.
 • Schopnost vstoupit do osobního výcvikového programu s úplným výpočtem kardio cvičení a silového zatížení.
 • Zadejte informace do individuálního deníku současně na počítači a telefonu.

Existuje bezplatná možnost, další vývoj vyžaduje platbu.

Fat Sekret

Bezplatná aplikace bez reklam a nabídek na předplatné.

Popis:

 • Výrobky, které lze také identifikovat čárovými kódy, jsou seskupeny do samostatných kategorií podle toho, kde jsou dostupné (obchody, restaurace).
 • Nahrajte fotografie produktu a získejte informace o obsahucholesterol, cukr a celá sada složek.
 • Spálený deník cvičení a kalorií.
 • Z jídel je jen málo obědů a večeří.
 • ​​

Počítadlo Easy Fit

Pokud máte omezenou výživu, můžete získat program, který je pro oko příjemný a vyvolává spoustu pozitivních emocí jako bonus.

Popis:

 • Statistiky jsou animované a lze upravit jas a 24 barev.
 • Po přidání pokrmu získejte úplné rozložení obsahu jídla ve formě koláčového grafu, sledujte ho ve formě počítadla kalorií.
 • Stojí za to dosáhnout požadovaného cíle (hubnutí, přírůstek na váze nebo dieta) a program vypočítá požadovaný počet kalorií a fyzickou aktivitu.
 • Jednoduchý jídelní deník se zábavnými ikonami a cvičeními.
 • Program je přísně důvěrný, nedochází k žádným přístupům a shromažďování osobních údajů pouze po telefonu.

Video: kalorie za den pro ženu

Jak vypočítat kalorie za den pro ženu, viz videoklip:

Kolik kalorií denně je potřeba pro hubnutí: