Non-injekční hardware mezoterapie obličeje.Co je tento postup, přínos, účinnost, cena

Non-injekční mezoterapie je kosmetický omlazující postup pro stav obličeje, těla a vlasů.Neinvazivní technika je alternativou injekční terapie, umožňuje omlazení pleti působením na hluboké dermální vrstvy, posílení a aktivaci vnitřních fyziologických procesů bez injekcí.

Procedura nezpůsobuje pacientovi bolest a nepohodlí během expozice, ale při použití neinvazivní metody existuje řada kontraindikací a funkcí.

Co je non-injekční obličejová mezoterapie

Non-injekční mezoterapieTvář je moderní omlazovací technika.S jeho pomocí můžete působit na buňky,vnitřní tkáně s biologicky aktivními složkami, minerály, extrakty a dalšími prospěšnými látkami.

Při injekčním způsobu podávání vstupují vitamínové roztoky do tkání a buněk pomocí injekcí, které mohou pacientovi způsobit nepohodlí, bolest ve zvláště citlivých oblastech.

Jednou z výhod neinjekční obličejové mezoterapie je absence traumatu a bolesti

Při manipulaci s neinjekční metodou expozice se používá speciální koktejl, který zahrnuje sadu vitamínů, homeopatické extrakty., organické kyseliny a další složky užitečné pro vrstvu pokožky se aplikují na kůži a poté se zóny ošetřují speciálním zařízením.

Při zpracování problémových oblastí kosmetickým přístrojem se vytváří příznivé prostředí pro hluboké pronikání prospěšných složek hluboko do dermy. V důsledku toho dochází k intenzivnímu nasycení buněk a tkání užitečnými mikroelementy a vitamíny.

Mesococktail, jakož i způsob expozice hardwaru, se volí individuálně v závislosti na stavu, struktuře a typu kůže, hloubce kosmetického problému a dalších charakteristikách pacienta.

Náklady na nevstřikovací hardwarové omlazení závisí na několika faktorech:

  • úroveň klinické a odborné kvalifikace;
  • počáteční stav kůže;
  • dávky účinných látek;
  • složení komplexu vitamínů a minerálů;
  • počet zón,vyžadující estetickou korekci;
  • použité hardwarové techniky.

Průměrné náklady na jednu relaci obličejové mezoterapie bez injekcí na kapitálových klinikách estetické kosmetologie se pohybují od 2 000 do 6 000 rublů, ošetření dekoltu je od 4 000 rublů.V jiných regionech může být cena nižší - od 1500 rublů.jedním postupem.

Indikace pro použití postupu

Metoda neinjekční mezoterapie umožňuje vyřešit následující problémy:

  • zředěný, náchylný k podrážděníkůži
  • nedostatek vlhkosti, suchost;
  • matná, nezdravá pleť;
  • síť jemných vrásek kolem očí;
  • známky fotografování;
  • tendence k otokování tmavých kruhů v oblasti očí;
  • hyperpigmentace;
  • 76) „hvězdy“ růžovky, vaskulární sítě;
  • zvětšené póry;
  • jizvy, jizvy, stopy akné;
  • akné, akné;
  • zhoršené mazové žlázy, zvýšený obsah tuku;
  • první známky stárnutí, prevence vrásek;
  • ptóza obličeje, oštěp, fuzzy ovál, druhá brada.

Mezoterapie se doporučuje pro použití v přípravných programech a při rehabilitaci po agresivních kosmetických procedurách (laser, chemické loupání), plastických operacích.

Kontraindikace

Metoda je indikována pro jakýkoli typ pleti a nemá žádné věkové omezení.Přes nedostatek nepohodlí, bolestí během vystavení hardwaru, stejně jako obecnou bezpečnost techniky, existuje řadakontraindikace k jeho realizaci.

Kontraindikace postupu:

  1. Onemocnění kůže v akutním stadiu v ošetřované oblasti.
  2. Renální selhání, cholelitiáza.
  3. Onemocnění krve, příznaky hemofilie.
  4. Infekční onemocnění, zánět a herpetický virus v aktivním stadiu.
  5. Čerstvé jizvy, otevřené rány na obličeji.
  6. Individuální nesnášenlivost k jednotlivým složkám mesokoku.
  7. Diabetes mellitus ve fázi dekompenzace.
  8. Těhotenství, období laktace.
  9. Nádory na kůži.
  10. Příliš velké a konvexní stopy hyperpigmentace lokalizované v problémových oblastech.

Při provádění anamnézy a vyšetření kosmetologa po zjištění kontraindikací a nejmenšího nebezpečí pro zdraví pacienta nemusí mezoterapie doporučit.

Výhody

Non-injekční mezoterapie obličeje má několik výhod oproti jiným postupům se stejným kosmetickým účinkem:

  • bez traumatua bolest;
  • krátké rehabilitační období (nejvýše 2 hodiny);
  • dosažení rovnoměrné distribuce léčiva;
  • rychlý výsledek;
  • široký výběr mesococtailů pro jakýkoli typ pleti a strukturální rysy;
  • relace netrvá příliš dlouho;
  • nedostatek rizika přenosu infekcí;
  • široký výběr technik nárazu na hardware.

Tato technika je zvláště ceněnapacienti s trypanofobií - strach z injekcí a jehel.

Nevýhody

Nevýhody neinvazivní metody mezoterapie zahrnují:

  1. Méně hluboké řešení,znatelné snížení účinku ve srovnání s tradiční invazivní metodou.
  2. Potřeba projít velkým počtem relací k dosažení výsledku, fixace a jejího prodloužení.
  3. Významné finanční náklady, potřeba pravidelných zasedání.

Navzdory seznamu nedostatků je postup oblíbený, protože při tomto procesu není jehly poškozeno.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class by Elena Karkukli

Možné následky a komplikace

Při správné přípravě mesococktail a při použití aplikačních technologií a hardwarových efektů hrozí riziko negativních následků a komplikacíminimální.

Ve vzácných případech však může pacient po neinjekční mezoterapii zažít:

  1. Zčervenání kůže po dobu několika hodin.Uklidňující a změkčující krém pomůže zbavit se negativních účinků.
  2. Alergické reakce pomalého a okamžitého typu.
  3. Edém jako reakce na laserové, magnetické nebo ultrazvukové vystavení.
  4. Posttraumatická lymfhostáza.
  5. Degenerativní změny v epidermis.

Procento negativůdůsledky nejsou více než 1–2%.Aby se v budoucnu zabránilo vážným projevům, je nutné pečlivě dodržovat pravidla rehabilitačního období a doporučení pro péči.

Druhy bezihlové mezoterapie

V závislosti na hardwarovém efektu

Mezoterapie bez injekčního podání je populární salonní procedura, která se používá nejen vprogramy pro omlazení obličeje, ale také pro modelování postavy, hojení vlasů.

Existuje několik metod založených na principu hardwarového působení na vnitřní tkáně a buňky dermis:

  • Kryomezoterapie. V rámci postupu dochází na kůži k trojstrannému účinku - s aktivními séry, studeným (tekutý dusík) a elektrickými vlnami.Tato technika se aktivně používá v programech na omlazení obličeje, modelování postavy.Výsledkem kryomesoterapie je výrazný liftingový efekt po 1-2 sezeních.
  • Elektroporace. Dopad na hlubší vrstvy dermis, buněčná struktura je prováděna použitím elektrických pulzů, což umožňuje zvýšit propustnost membrán.Několik sezení pomáhá obnovit rovnováhu vody, zvýšit průtok kyslíku, aktivovat syntézu kolagenu a elastinu.
  • Laserová mezoterapie. Postupy laserového ošetření při syntéze s mesokoktily jsou charakterizovány kumulativním účinkem.Infračervená expozice vám umožňuje normalizovat mikrocirkulaci, hromadit se v pokožce látky potřebné pro přirozené zdvihání a omlazení.
  • Kyslíková mezoterapie. Cílem tohoto postupu je intenzivní buněčná oxygenace, která je dodávána pod vysokým tlakem proudem.Během zpracování se složky mesococktail kombinují s kyslíkem, což zvyšuje aktivitu vnitřních fyziologických procesů.
  • Ionoforéza .Činnost složek obohaceného koktejlu se zvyšuje působením galvanického proudu.Hardwarová technika pomáhá posílit krevní cévy, tón, normalizovat krevní oběh a metabolické procesy.
  • Mezoterapie magnetoforézou. Vliv magnetických vln přispívá k hluboké penetraci biologicky aktivních látek.
  • Fonoforéza .Princip nevstřikovací techniky je účinek ultrazvukových vibrací, které vykonávají transportní funkci a dodávají komponenty séra hluboko do tkání a buněk.
  • Aquaforéza .Kombinovaná technika se současným využitím laserové terapie, elektrické stimulace a lymfatické drenáže.To vám umožní eliminovat otoky, aktivovat metabolické procesy a normalizovat odtok tekutin.Po zákroku pokožka vrací tón, pružnost, normalizovanou vodní rovnováhu.

V závislosti na zařízeních

Metodiku expozice hardwaru během neinjekční terapie volí kosmetolog na základě stavu a struktury kůže, individuálních charakteristik těla a přítomnosti kosmetických problémů,které je třeba řešit.

Jedním z nejlepších zařízení - zástupci moderní generace jsou:

  1. Young-In Oxygen Peel 028.Zařízení pro použití v kabině je univerzální, efektivní a snadno proveditelné postupy.Princip činnosti je bezkontaktní inkoustové zpracování kůže pomocí synergie vody a kyslíku.Vhodný pro jakýkoli typ pleti, vyznačující se vysokou výkonovou rezervou a schopností přesně zpracovat mikrozóny.
  2. Young-In Hydro 013.Přenosné zařízení, princip činnosti je založen na dodávce proudových impulsů pro hlubokou stimulaci buněčné aktivity.Přístroj umožňuje dosáhnout liftingového účinku, používá se v programech k omlazení obličeje, krku, dekoltu a také ke stimulaci aktivity vlasových folikulů.
  3. Gezatone M 9900.​​Francouzský vývoj umožňuje kombinovat několik kosmetických neinvazivních technologií.Účinek na dermis je způsoben elektroporací, myostimulací, vysokofrekvenčními biocurrenty a chromoterapií.Přenosné zařízení se používá pro salonové procedury i pro mezoterapii doma.
  4. Beauty Iris Gezatone. Miostimulyátor určený pro iontoforézu ovlivňuje hluboké vrstvy dermis pomocí mikroproudů (elektrolyticky a Lotti).Umožňuje doma provádět plnohodnotný postup mezoterapie a lymfodrenáže, tonizace a korekce změn souvisejících s věkem.
  5. Vivax CryoP. Přístroje pro kryomesoterapii, princip činnosti je založen na místním působení nízkýchteploty.Poskytuje okamžité zvedání, pomáhá odstraňovat vrásky, aktivuje mikrocirkulaci, zlepšuje schopnost epidermis zadržovat vlhkost.

V závislosti na mesococtails

Non-injekční obličejová mezoterapie je založena na použití 2 základních prvků - mesococtails a následné hardwarové expozice ke zlepšení penetrace epidermálních membrán.

Mesococktail je speciální vitamínové sérum, které je vyvíjeno individuálně pro každého pacienta.

Složení koktejlu je zaměřeno na řešení různých kosmetických problémů, proto se sérum pro mezoterapii v podstatě rozděluje do několika typů.

alopatická terapie

V alopatických mezokokardech jsou podstatnými složkami:

  • minerály;
  • vitaminový komplex;
  • kyseliny (glykolová, thioktická, pyruvová);
  • přírodní rostlinné extrakty;
  • léky (dihydroergotamin, L-karnitin);
  • biotechnologické produkty.

Složení každého alopatického séra je vybráno individuálně, k zabránění alergické reakce je nutná anamnéza.

Homeopatická mezoterapie

Tato kompozice zcela vylučuje nano a biotechnologické produkty, léky, syntetické látky.Koktejl zahrnuje pouze rostlinné výtažky z léčivých rostlin, jakož i kompozity obsažené vstruktura mnoha tkání a orgánů.

Hotové přípravky pro mezoterapii

Připravené koktejly se vyvíjejí s ohledem na indikace a mohou zahrnovat:

  • listové a hyaluronickékyselina;
  • vitaminy a minerály;
  • koenzymy;
  • glukonát zinečnatý a hořečnatý;
  • složky s výrazným bělícím účinkem.

Před použitím tohoto nebo tohoto mesococktail je nutné konzultovat s odborníkem, protože každý komplex má své vlastní charakteristiky použití, indikace a kontraindikace.

Příprava na proceduru

Procedura může být provedena kdykoli v roce, ale kosmetologové doporučují, aby se zdrželi procedur v horkém slunečném období, aby nedošlo k poškození citlivé epidermis UV paprsky.

V přípravné fázi před mezoterapií:

  1. Kosmetička shromažďuje historii pacienta, identifikuje problém a přítomnost kontraindikací k zákroku.
  2. Mesococktail je kompilován s nezbytnými komponenty.
  3. Je stanovena metoda expozice hardwaru a zóny mezoprocesu.
  4. Kůže je důkladně očištěna od líčení a nečistot.
  5. V případě potřeby se provádějí kosmetické postupy k očištění epidermis odumřelých buněk.

3 dny před zákrokem musí pacient přestat brát alkohol, antibiotika, chodit do sauny a solária a zůstat na otevřeném slunci.Musíte informovat kosmetičku o užívání jakýchkoli lékůzabránit negativním důsledkům.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Fáze mezoterapie bez jehly

Non-injekční obličejová mezoterapie se provádí podle jediného algoritmu.Realizační schéma se může lišit pouze metodou hardwarové expozice a složení mesococktail.

Relace se provádí ve fázích:

  • Před nanesením aktivního séra se kůže očistí enzymatickými nebo kyselými přípravky, aby se odstranily odumřelé buňky z povrchu epidermy.V některých případech kosmetolog provádí kryomasáž, aby zvýšil průtok krve.
  • Mesokoktail se aplikuje na připravenou kůži.Individuálně připravená syrovátka vylučuje látky, které mohou u pacienta vyvolat alergickou reakci.
  • Během 15–30 minuthardwarové zpracování zón probíhá podle zvolené technologie pro hluboký průnik živin do dermální vrstvy.Během expozice lze pociťovat mírný pocit mravenčení.
  • V konečné fázi se výrobky (krémy, gely, masky) nanášejí podle typu pokožky, zklidňují a zafixují výsledek kosmetologické procedury.
  • Měsíc po ukončení postupu se provádí podpůrný postup.
  • Období rehabilitace

    Navzdory obecnému režimu bezpečnosti a šetrného zacházení ve srovnání s traumatičtějším injekčním způsobem po neinvazivní hardwarové mezoterapiije vyžadována rehabilitační doba, ne více než 3–4 dny.

    Aby byl pacient efektivnější a předešel negativním důsledkům, doporučuje se dodržovat několik jednoduchých pravidel:

    1. Vyloučit návštěvy sauny, solária, bazénu, lázní nebo pobytu na volném prostranstvíslunce.Doba rehabilitace vyžaduje dodržování mírného teplotního režimu.
    2. V prvních 2 dnech se zdrží intenzivní fyzické námahy, sportu.
    3. Nezahrnuje se alkoholické nápoje.Užívání léků musí být dohodnuto s lékařem.
    4. Na ošetřovaná místa neaplikujte dekorativní kosmetiku, zajistěte šetrnou péči o pokožku.
    5. Pokud dojde k hyperémii, naneste na zóny masti a balzámy s uklidňujícím protizánětlivým účinkem.

    Během prvního týdne po sezení se doporučuje před opuštěním na obličej aplikovat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem nejméně 40 SPF.Nedoporučuje se kombinovat neinjekční mezoterapeutické sezení s jinými typy postupů proti stárnutí.bez předchozí konzultace s kosmetičkou.

    Následně se pro citlivou péči doporučují zvlhčující a vyživující produkty s lehkou gelovou konzistencí.Nedodržení pravidel rehabilitačního období může mít nepříjemné následky.

    Účinek expozice

    Hardwarová metoda je účinná pouze v případě dokončení celého kurzu.

    V důsledku toho s pomocí injekcí mezoterapie bez injekcevýrazně zlepšují stav vrstvy pokožky, odstraňují známky vadnutí a fotografování, normalizují hydrobalance, vyhlazují vrásky.Zdravý zářivý vzhled se vrací do pokožky, reliéf je vyhlazený, ostrost linií se vrací do kontur.

    Biologicky aktivní složky mesoserum přispívají k vnitřní obnově tkání a buněčné struktury dermis, k aktivaci fyziologických procesů.

    Neinvazivní omlazovací techniku ​​lze použít ve věku 20–25 let, pokud je to uvedeno, nebo pro profylaktické účely. Po zkoumání a hodnocení stavu pokožky si kosmetolog individuálně rozvine průběh 6-10 procedur.

    První pozitivní změny jsou patrné po 2-3 sezeních, optimální intenzita procedur - 2krát týdně, ale alespoň 1 sezení. Účinek závisí na vybrané hardwarové technice a složení mezokokta.

    Estetické výsledky lze zachovat až šest měsíců, avšak za předpokladu, že budou prováděny pravidelné podpůrné postupy, alespoň jednou měsíčně.

    Nonjekční mezoterapie je alternativou k injekčním a chirurgickým omlazením obličeje.Tato technika je bezpečná, účinná a vyznačuje se krátkou dobou rehabilitace a malým seznamem vedlejších účinků.

    Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

    Video: Neinjekční obličejová mezoterapie

    Jak postupuje postup pro neinjekční obličejovou mezoterapii:

    Neinjekční obličejová mezoterapie pomocípoužívající systém Body Roller: