Niacin v ampulkách, prášky na růst vlasů, hubnutí, pleť obličeje.Návod k použití

Kosmetologové často doporučují látku, jako je kyselina nikotinová, ke zlepšení pokožky obličeje nebo vlasů.Návod k použití popisuje látku, jako je vitamin PP nebo vitamin B3.Široce se používá k léčbě některých onemocnění trávicího traktu, cévního systému a také v kosmetologii.

Složení léčiva

Vizuálně kyselina nikotinováJe to krystalický prášek bílého odstínu.Prakticky se nerozpouští v alkoholu a studené vodě, pouze v horké.Chuť kyseliny nikotinové je svěží s mírnou kyselostí.

Tato látka se vědecky nazývá 3-pyridinkarboxylovákyselina.

Získává se působením kyseliny dusičné na nikotin.Moderní chemický průmysl umožňuje výrobu kyseliny nikotinové jinými způsoby.

Lék se stejným názvem lze zakoupit v lékárnách.Kromě kyseliny nikotinové obsahuje pomocné látky: kyselinu stearovou, glukózu a povidon.

Proč tělo potřebuje kyselinu nikotinovou?

Kyselina nikotinová je nezbytná pro normální fungování těla: za účasti se vyskytuje asi 5 stovek různých biochemických reakcí, zejména oxidačních.Tato látka pomáhá extrahovat energii z výsledných bílkovin, tuků a uhlohydrátů.

Co kontroluje kyselinu nikotinovou v těle:

 • hladina glukózy v krvi;
 • množství „špatného“ cholesterolu v krevních cévách a tkáních;
 • množství volných radikálů: účinek kyseliny nikotinové je v tomto případě srovnatelný s kyselinou askorbovou (vitamin C).

Vitamin PP se používá k léčbě a prevenci mnoha nemocí.Kyselina nikotinová je díky své schopnosti kontrolovat sekreci inzulínu docela užitečná pro choroby metabolického systému, zejména pro diabetes a obezitu.

Jak se projevuje nedostatek kyseliny nikotinové?

S nedostatkem kyseliny nikotinové u lidí se mohou tvořit různé poruchy těla.Jednou z nich je nebezpečná nemoc pellagra.Její vědci nazvali tuto nemoc třemi „D“: průjem, dermatitida, demence.

V nepřítomnosti vitaminu PP tedy mohou různé orgány a tkáně trpět:

 • střeva,
 • mozek,
 • kůži
 • plavidla.

Příznaky pellagra:

 1. Na kůži se objevují specifické vyrážky, které vizuálně připomínají popáleniny způsobené dlouhodobým vystavením slunečnímu záření.Pokud člověk tráví čas na otevřeném slunci, mohou se skvrny zvětšit, ztmavnout a odloupnout.
 2. Narušování funkce střev vede ke stálé nevolnosti a zvracení.Člověk začíná trpět průjmem, který je doprovázen krvácením.
 3. Člověk se rychle unavuje, ale zároveň je nespavostí neustále mučen.Kvůli nedostatku spánku se projevuje únava, deprese, psychóza a halucinace.
 4. Sliznice se zanícují a zbarvují jasně červenou barvu.

Hlavní příčinou pellagra je malé množství kyseliny nikotinové nebo její úplná absence v lidské stravě.Některá onemocnění mohou také vést k nedostatku vitaminu PP.Při onemocnění Gartnup ztrácí tělo svou schopnost

Indikace k použití

Niacin lze podle pokynů k použití použít jako vitamin pro prevenci a jako kompletní lék.Docela často lékaři předepisují vitamin PP jako lék, který je součástí komplexní terapie.Používání kyseliny nikotinové bez souhlasu lékaře může být nebezpečné.

Kosmetologové poměrně často doporučují látku, jako jekyselina nikotinová pro zlepšení pleti nebo vlasů na obličeji.Návod k použití popisuje látku, jako je vitamin PP nebo vitamin B3.

Indikace pro použití kyseliny nikotinové:

 1. Osteochondrosa páteře (roztok se používá pro elektroforézu).
 2. Porucha krevního oběhu v mozkové tkáni.
 3. Cévní onemocnění, ke kterému dochází v důsledku kritického množství špatného cholesterolu.
 4. Obezita způsobená poruchou metabolismu lipidů.
 5. Onemocnění jater.
 6. Poruchy oběhu ve spodní části těla.
 7. Hemoroidy.
 8. Trofické vředy.
 9. Zrakové a sluchové postižení.

Kyselina nikotinová, uvedené v návodu k použití, musí být použita k léčbě intoxikace alkoholem a drogami.S nedostatkem tohoto vitamínu má člověk poruchu téměř ve všech částech těla.

Odborníci doporučují použití vitaminu PP s rizikem intoxikace při práci.

V tomto případě vlastnost kyseliny nikotinové pomáhá zachránit člověka před škodlivými účinky volných radikálů.

Pro profylaxi lze léky s niacinem použít v následujících případech:

 • pro hubnutí;
 • pro určité typy gastritidy;
 • s rizikem rozvoje rakovinných nádorů;
 • ke zlepšení kognitivních funkcí mozku a zraku.

V poslední době byla kyselina nikotinová zvláště oblíbená u různýchkosmetické procedury.Doporučuje se používat ke zlepšení stavu pokožky a vlasů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Kontraindikace

Niacin by neměl být používán na lačný žaludek.Tím se zvyšuje riziko celé řady vedlejších účinků.Před použitím vitaminu PP, zejména při perorálním podání, byste se měli určitě poradit s odborníkem.

Existují následující kontraindikace pro použití kyseliny nikotinové:

 • alergické reakce na látku;
 • žaludeční vřed;
 • nízký krevní tlak;
 • selhání jater.

Lékaři navíc zakazují používání a používání kyseliny nikotinové pro kosmetické účely během těhotenství a kojení.

Návod k použití

Ampulky

Ampulky a tablety kyseliny nikotinové se nejčastěji používají k prevenci nemocí a nedostatku vitamínů BNávod k použití dále popisuje další možnosti použití látky.Vitamíny se také používají v ampulích pro přípravu různých produktů pro péči o pleť a vlasy.

K léčbě akutního nedostatku vitaminu PP (pellagra) by se měly 2 ampulky (tablety) užívat 3x denně po dobu 2-3 týdnů.

Pro účely prevence se dávka počítá na základě hmotnosti a hmotnostivěk osoby.

Může to být 1–2 tablety jednou denně.Pokud je kyselina nikotinová pomocným lékem při léčbě jakéhokoli onemocnění, je nutné užít 1 tabletu 2krát denně.

Profylaktické dávky vitaminu PP lze předepisovat nejen pro hypovitaminózu.Lékaři doporučují pít kyselinu nikotinovou pro onemocnění cévních systémů horních a dolních končetin každé jaro a podzim.

Injekce

Nejčastěji jsou injekce kyseliny nikotinové předepsány pro akutní nedostatek vitamínů B (například návod k použití je doporučuje pro těžké otravy alkoholem nebo chronický alkoholismus).

Mohou však existovat i jiné důvody pro injekční podání:

 • onemocnění gastrointestinálního traktu, u kterých je kyselina nikotinová těžkádráždí střeva;
 • poruchy oběhu v mozkové tkáni;
 • silná bolest páteře;
 • Výskyt hemoroidů.

Pro injekce se používá 1 mg 1% injekčního roztoku.Kyselina nikotinová může být podávána intramuskulárně, do žíly nebo pod kůži.Injekce můžete použít jednou nebo v některých případech dvakrát denně.

Injekce kyseliny nikotinové se doporučují pouze ve zdravotnickém zařízení.Je tedy možné zabránit vzniku akutní alergické reakce a dalších vedlejších účinků v čase.

Interakce s jinými drogami a alkoholem

Alkohol a alkoholkyselina nikotinová je nekompatibilní.Ethylalkohol a vitamín PP při požití ovlivňují kognitivní funkce: pozornost, rychlost reakce a myšlení.

V kombinaci, tyto látky způsobují extrémní ospalost.Kromě toho alkohol neutralizuje všechny prospěšné vlastnosti kyseliny nikotinové a vyluhuje ji z těla.

Pokud osoba navíc konzumuje vitamin PP, je nezbytné, aby o tom mluvil ošetřující lékař.

Niacin není kombinován s následujícími léčivy:

 • antitrombotika;
 • aspirin;
 • některé léky na cukrovku;
 • látky, které snižují krevní tlak;
 • látky snižující lipidy;
 • s určitými antibiotiky a hormony.

Pokud osoba současně vezme kyselinu nikotinovou a anestetikum, může se účinek této látky zvýšit.

Nežádoucí účinky

Nejběžnějším vedlejším účinkem kyseliny nikotinové je vývoj alergické reakce.Návod k použití popisuje, co může nastat při používání tablet (injekce) a při použití vitamínu ve formě kosmetického přípravku.

Kvůli schopnosti kyseliny nikotinové dilataovat krevní cévy se mohou objevit následující vedlejší účinky:

 • snížený tlak;
 • ​​
 • zarudnutí a pálení kůže v horních končetinách a na obličeji;
 • závratě;
 • bolest břicha.

Takékyselina nikotinová může způsobit ospalost a zvýšit chuť k jídlu.

Předávkování

K předávkování vitaminy PP může dojít, pokud se kyselina nikotinová použije ve velkých množstvích pro masky proti stárnutí.Prvním znakem je silné zarudnutí obličeje.

Nebezpečí kyseliny nikotinové spočívá v její schopnosti hromadit se ve stěnách krevních cév a v krevním řečišti.

S velkým množstvím vitamínu negativně ovlivňuje stav nervové soustavy.Člověk se stává více depresivní inhibovanou.

Příznaky předávkování:

 • silná ospalost;
 • apatie;
 • bolest břicha.

Neexistuje žádná specifická léčba předávkování kyselinou nikotinovou.Pacient musí být uložen do postele a dát mu teplý sladký čaj.Pokud došlo k závažnému předávkování tabletami, je třeba naléhavě propláchnout žaludek.

Podmínky prodeje a skladování

Niacin se prodává na lékařský předpis ve formě injekcí nebo tablet.Návod k použití naznačuje, že je vydáván bez lékařského předpisu pro použití v vitamínových komplexech.

Doba použitelnosti látky je průměrně 5 let.Může se však lišit v závislosti na pomocných složkách léku.Vitamin PP musí být skladován na chladném a suchém místě, kde slunce nevstoupí.

Elektroforéza s kyselinou nikotinovou

Elektroforéza je fyzioterapeutická metoda, při které se oddělují části tělajednat elektrickými impulsy.Použití elektroforézy v kombinaci s kyselinou nikotinovou pomáhá látce rychleji pronikat do tkání a účinněji působit.

K léčbě osteochondrózy se nejčastěji používá elektroforéza kyselinou nikotinovou.

Vitamín PP proniká do svalové tkáně a ovlivňuje nahromaděnou kyselinu mléčnou a odstraňuje ji z těla.Místní expozice pomáhá zmírnit bolest, odstranit otoky a obnovit normální pohyblivost.

Roztok kyseliny nikotinové a aminofylinu lze použít pro elektroforézu.Tato kombinace je nejčastěji předepisována pro léčbu kojenců, kteří utrpěli v důsledku traumatu při porodu, zapletení nebo hypoxie.Elektroforéza s kyselinou nikotinovou a aminofylinem u dospělých pomáhá zbavit se nadbytečného cholesterolu, zlepšuje stav krevních cév a kůže.

Použití v kosmetologii

Pro hubnutí

Kyselina nikotinová se používala pouze nedávno jako nástroj, který pomáhá zhubnout.Je to díky vlastnostem vitamínu PP oxidovat a rozkládat uhlohydráty a tuky.Také s nedostatkem kyseliny nikotinové jsou lidé „přitahováni“ k jídlu sladšímu.

Vlastnosti nikotinu, které pomáhají v boji proti nadváze:

 • normalizace metabolických procesů;
 • snižování cholesterolu;
 • stimulace trávení;
 • vylučování toxinů z těla.

Použití kyseliny nikotinové se doporučuje pouze v kombinaci s dietou a fyzickou aktivitou.Denní dávka látky by neměla překročit 1 g.Je třeba mít na paměti, že část vitamínu PP vstupuje do těla s jídlem.Překročení dávky může způsobit toxické poškození jater a poruch trávení.

Pro péči o obličej

Použití kyseliny nikotinové pro péči o obličej je podporováno díky své schopnosti ovlivnit krevní oběh.Díky jeho zlepšení v kožních tkáních se metabolické procesy zrychlují, krev uvolňuje potřebné proteiny a minerály rychleji.

Vitamin PP lze použít na obličej ve formě kosmetických složek a tablet.

Komplexní péče vám umožní dosáhnout těchto výsledků:

 • zlepšují barvu pleti;
 • zvyšují pružnost a hladkost;
 • chrání pokožku před účinky volných radikálů.

Kyselina nikotinová může být použita v domácích maskách.Za tímto účelem se tableta látky rozemele a přidá se do masek nebo obličejových sér.Nemůžete je dělat příliš často, jinak se na kůži může objevit zarudnutí a vyrážka.

Vitamin PP je předepsán ženám, které mají plastickou chirurgii na tváři.Pomáhá to obnovit pokožku rychleji a zpomalit proces stárnutí.

Pro péči o vlasy

Pro péči o vlasy použijte ampulky s roztokem kyseliny nikotinové.Vitamin A může být použit jako léčba alopecie nebo insilné lupiny a jako látka pro péči o vlasy.

Pravidelné používání kurzů kyseliny nikotinové pomáhá dosáhnout těchto výsledků:

 • stimulace růstu vlasů;
 • zastavení nadměrné ztráty;
 • ochrana před lupinami a jinými houbovými chorobami;
 • stimulace krevního oběhu a výživy pokožky hlavy.

Při styku s kůží kyselina nikotinová proniká do vlasových folikulů a zlepšuje jejich výživu.Poté se růst vlasů zrychlí a ztráta vlasů se výrazně sníží.

Jedna ampulka látky denně postačuje k dosažení pozitivního výsledku.K tomuto účelu musí být kyselina nikotinová aplikována na pokožku hlavy prsty nebo stříkačkou bez jehly.Vlasy musí být čisté.Při použití vitamínu PP nemyjte vlasy šampony silikonem.Uzavírá přístup k vlasové struktuře a vlasovým folikulům.

Kyselina nikotinová může být použita denně po dobu 1 měsíce.Pak musíte udělat přestávku ve stejnou dobu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Analogy

Kyselina nikotinová v čisté formě může vyvolat alergickou reakci.Nejčastěji se jedná o lokální podráždění po elektroforéze nebo injekci.Může být charakterizována zarudnutím, vyrážkou, svěděním a otokem tkání.

Výměna vitaminu PP je poněkud obtížná.Vnesnášenlivost kyseliny nikotinové musí být nahrazena léky na bázi vitamínů skupiny B. Tuto otázku je nejlepší konzultovat s lékařem, zejména pokud má dítě nesnášenlivost.

Přípravky, které slouží jako analogy čisté kyseliny nikotinové:

 • Apelagrin;
 • Liplit;
 • niacin;
 • Nicoden et al.

Všechna výše uvedená léčiva jsou zdrojem kyseliny nikotinové nebo jejích derivátů, ale v menším množství než čistý vitamin PP.

Potraviny obsahující velké množství kyseliny nikotinové

Podle většiny lékařů jsou vitaminy, které vstupují do lidského těla z potravy, nejlépe absorbovány.Proto se pellagra vyskytuje u lidí, kteří se živí hlavně kukuřicí.

Většina těhotných a kojících žen potřebuje kyselinu nikotinovou.Jsou však kontraindikováni k použití tohoto vitamínu ve formě tablet nebo tobolek.Pro dospělé muže a ženy je kyselina nikotinová prevencí mnoha nemocí a příležitostí k udržení jejich krásy déle, děti potřebují méně vitamínu PP, ale pro normální vývoj je životně důležité.

Následující potraviny pomáhají udržovat optimální hladiny kyseliny nikotinové:

 1. Játra .Játra všech zvířat, ale především krav a prasat, je bohatým zdrojem vitamínů B a PP.Jedná se o dobrý dietní produkt pro těhotné ženy a pro malé děti.Jedinou negativitou je zvýšená přítomnost vitamínu A. Potřebujete játra častěji než 1–2 týdně.
 2. Arašídy .V arašídech jsou téměř všechny vitaminy skupiny a kyselina nikotinová je 90 - 100 g.dost na pokrytí denního příspěvku pro dospělého.S nedostatkem vitamínu PP musíte jíst ořechy s filmem - obsahuje to nejvíce.
 3. Houby .Abychom nahradili nedostatek kyseliny nikotinové, lékaři doporučují jíst některé druhy hub.Sušené hříbky a houby jsou vůdci v obsahu této látky.Ale pro děti a kojící ženy je lepší zdržet se jejich použití.
 4. Divoká rýže .Tento produkt je doporučován pro mladé matky a těhotné ženy, stejně jako pro děti různého věku.Kromě kyseliny nikotinové je rýže zdrojem vápníku, hořčíku a vlákniny.
 5. Mořské ryby .Halibut, losos a tuňák obsahují velké množství vitamínů B. Ale nemůžete je jíst příliš často kvůli přítomnosti rtuti v rybím masu.Lídrem v obsahu kyseliny nikotinové mezi mořskými obyvateli je mečoun.

Co říkají recenze?

Dobré recenze použití kyseliny nikotinové je mnohem běžnější než negativní.Výsledky se shodují s návodem k použití.Příjem látky pomáhá lidem vyrovnat se s problémy s pokožkou a vlasy, zlepšit metabolické funkce a zlepšit cévní zdraví.Mnoho lidí doporučuje při léčbě závislosti užívat kyselinu nikotinovou.cigarety.

Vitamin PP pomáhá vyrovnat se s touhou kouřit.

Negativní recenze jsou primárně spojeny s negativními zkušenostmi s používáním kyseliny nikotinové pro kosmetické účely.U některých lidí se rozvinou alergické reakce a objevují se příznaky intoxikace vitamíny.Poměrně často si lidé uvědomují, že při dlouhodobém používání se méně shromažďují a ospávají.

Video o použití kyseliny nikotinové:

Je kyselina nikotinová účinná při vypadávání vlasů, názor trichologa ve videoklipu:

)Niacin v léčbě osteochondrózy, viz videoklip: