Nejlepší šampony na mytí vlasů a hloubkové čištění.Lidové mytí recepty

Některé ženy jsou obeznámeny se situací, kdy obnovují barvu vlasů a jsou s výsledkem nespokojeny.Neúspěšná malba se stává často, ale je možné situaci napravit.Za tímto účelem byly vyrobeny šampony a chemické sloučeniny pro omývání vlasů barvivem.

Co jsou to mycí šampony

Hlavní funkcí produktu je rozkládat molekuly barvicí látky, což díkyrekuperátory a katalyzátory úplně vypláchnout.Agresivní složeníFunguje nejen s barvou, ale také odstraňuje mechanickou kontaminaci vlasů, která je přípravou na lékařské výkony.

Pro úplnou likvidaci pramenů pigmentu je nutné podstoupit profesionální chemické proplachování .To lze provést kdykoli, ale je to nejúčinnější při předběžném použití šamponu.

Některé mají dostatečný účinek jednoho šamponu a chemické čištění se nepoužívá.To platí zejména pro brunetky, malované 1-3 tóny tmavší.Po pěti aplikacích může čisticí prostředek vlasy zesvětlit o 2 tóny.

Šampon odstraňuje chlor a kovové ionty z pramenů. Ne všechny prostředky mohou dosáhnout očekávaného výsledku.Mohou zanechat na pramenech žloutnutí a vlasy velmi vyschnout.

Nebude možné vrátit zcela přirozenou barvu, protože vlasový pigment je během zbarvení poškozen a jeho obnovení trvá nějakou dobu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Druhy

Existují pouze tři typy mycích šamponů:

 • změna barvy;
 • kyselé;
 • přírodní.

Bělicí prostředek má hluboký účinek a je nejúčinnější. Jeho použití se doporučuje pro opakované barvení a vytváření barevných skvrn.Lék je schopen odlehčit prameny o 4 tóny v jedné aplikaci.

První ošetření ponechává na vlasech červenou barvu.Použijte nástrojopakovaně až po 2 týdnech, jinak vlasy vypadnou.Aby se nepoškodily kadeře, doporučuje se používat takový korektor s pomocí kadeřníka.

Kyslé činidlo má povrchový účinek.Neobsahuje perhydrol a amoniak, díky čemuž působí jemněji než bělicí produkt.Kyselé praní zesvětluje vlákna pouze 2 tóny na aplikaci.Neovlivňuje vlasové folikuly.

Složení obsahuje ovocné kyseliny, které rozjasňují prameny.Změkčují vlasy a činí je zdravými a hedvábnými.

Přírodní produkt neobsahuje chemii a má velmi mírný účinek. Účinně odstraňuje barvy a stará se o kadeře.Pro jednu aplikaci jsou schopny odlehčit prameny pouze jedním tónem.

Výhody a nevýhody

Korekční šampon má své vlastní výhody:

 • rozklad pigmentů přímým působením namolekuly;
 • úplné odstranění kožního mazu;
 • čištění vlasů od nečistot a prachu je mnohem účinnější než u běžných šamponů;
 • čisticí stylingové výrobky (pěna, spreje nebo gely).

Hlavní nevýhody produktu jsou:

 • vysoušení vlasů;
 • absence okamžitého účinku;
 • potřeba dlouhodobého používání.

Jak si vybrat

Výběr správného nástroje pro boj s umělým pigmentem není snadný, existují však některá doporučení:

 • Druh výrobku musí odpovídat aktuálnímu stavuvlasy a požadovaný výsledek.Jeden stačí použít alternativní metody, zatímco jiné pomohou pouze bělícímu činidlu.
 • Nejlepší je vybrat odstraňovač důvěryhodné populární značky.
 • Je lepší vybrat chemickou látku po použití lidových prostředků.Pokud nepomohou, můžete se uchýlit k vážnějším produktům.
 • Je vhodnější koupit soupravy, které obsahují všechny potřebné prostředky (šampon, oxidační činidlo, redukční činidlo, katalyzátor a další).

Doporučení pro použití

Šampon pro omývání vlasů je složen z agresivních látek, proto byste je měli používat opatrně.

Je lepší dodržovat některá doporučení:

 • Dva až tři dny před zákrokem se vyplatí použít obnovovací masku, která vyživuje vlasy.Nejvhodnější jsou oleje na bázi rostlinných olejů (oliv, avokáda, jojoby).
 • Aby se rychle zbavili neúspěšného zbarvení, někteří se uchýlili k tomu, že jedním přístupem několikrát mýdlo mávali.To se nedoporučuje, protože vlasy po takové expozici budou křehké a neživé.
 • Doporučuje se, abyste si udělali čas a natáhli prádlo na 3 procedury.Po prvním postupu se zámky zapálí o 1-2 tóny.Mohou mít také měděný odstín.
 • Po důkladném opláchnutí hlavy navlhčete vlhkým hadříkem vlhkost.V žádném případě byste neměli být otíráni, aby nedošlo k poškození vlasů.
 • Musí být použity mokré prameny.maska ​​připravená doma.Může být založen na odvarech bylin nebo rostlinných olejů.Zakoupené výrobky pro péči jsou také vhodné pro tyto účely: séra nebo balzámy.
 • Hlava by měla zemřít na čerstvém vzduchu bez vysoušeče vlasů.Již oslabené vlasy budou velmi trpět suchým a horkým vzduchem.
 • Jakýkoli šampon pro omývání barvy se nanáší okamžitě po vyjmutí z obalu.Jinak produkt vydrží déle.

Pokud se praní provádí pomocí výrobků připravených doma, je třeba dodržovat následující pravidla:

 • Pokud je v receptu voda, pak je tomusí být rafinované nebo minerální.
 • Je lepší používat produkty domácího původu (med, kefír, vejce).
 • Směs se doporučuje nanášet na suché prameny.
 • V průběhu procedury by měly být vlasy teplé.
 • Přírodní sloučeniny stárnou na pramenech alespoň hodinu.
 • Domácí lék se omyje běžným šamponem.
 • Po umytí nepoužívejte vysoušeč vlasů ani jiná stylingová zařízení.
 • Posledním krokem v postupu by měla být zvlhčující maska ​​na vlasy.
 • Nepoužívejte odstraňovače barvy více než dvakrát měsíčně.
 • Příště si můžete barvit vlasy pouze 7 dní po omytí.

Jsou-li dodržena všechna pravidla, lze požadovaného účinku dosáhnout, aniž by to mělo dopad na zdraví kadeře.

Šampon pro hluboké čištění Estelle

Tento šampon je velmi účinný v kombinaci s„Color Off“, ale sám o sobě může přinést viditelný výsledek.Provitamin B5 a keratin vyživují vlasy a účinně je čistí. Způsob aplikace je podobný jako u běžného šamponu:musí být aplikován po celé délce vlasů a po 5 minutách omýt.

Nejoblíbenějším šamponem na mytí vlasů je Estelle Color OFF

Cena:asi 550 rublů.

Barva na vlasy předělávaná vlasy od společnosti Hair

Tento italský produkt se doporučuje k šetrnému mytí barvy.Ovocné kyseliny poskytují záruku udržení zdraví kadeřů po každém použití.Neobsahuje peroxid vodíku a amoniak.

Výrobek působí výhradně na umělém pigmentu a řeší problém heterogenního zbarvení.Zesvětluje vlasy na 2-3 tóny.Droga je zcela bezpečná.

Způsob aplikace: je nutné smíchat stejné části přípravku A a B, aplikovat prostředek na suché zámky a přikrýt polyethylenem a ručníkem po dobu 5-20 minut.Dále by měla být hlava důkladně omyta pod tekoucí vodou a vlasy si umýt šamponem.Poté musí být 3% oxidační činidlo naneseno na samostatný pramen (není součástí soupravy) a pokud se pigment vrátí, musí se promytí opakovat.

V sadě 2 lahví, každá o objemu 150 ml.Cena produktu je 2100 rublů.

Značka Cutrin „Anti-Green“

Toto je profesionální produkt pro čištění pokožky hlavy a vlasů od chloru, železa a mědi.Nanáší se před lakováním a zabraňuje vzniku zelených a žlutých odstínů vlasů.Při častém používání můžezbavit se umělého pigmentu.

Produkt je bezpečný a má dobré složení.Přírodní rostlinné výtažky čistí prameny a vyživují je.

Šampon na mytí vlasů se nanáší na mokré prameny a po 3 minutách se vymývá.Pro větší účinnost můžete vlasy ohřát.Stojí to 670 rublů.

Eclair Clair Creme od Loreal

Tento produkt odstraňuje stopy předchozího barvení a také před barvením zjasňuje přírodní vlasy.Smetanový produkt působí velmi jemně na vlasy a nutriční ceramidy obsažené v jeho složení zaručují hladkost a lesk vlasů i po bělení.Cena - 980 rublů.

Brelil Professional

Systém Colorianne Prestige Remove působí výhradně na barvivo bez ovlivnění přírodního pigmentu.Nepoškozuje strukturu vlasů.Po jedné aplikaci se barva změní o 2-3 tóny.

Pro použití musí být dvě fáze smíchány ve stejných poměrech a rozloženy na vlasy a ponechány po dobu 15–20 minut.Poté opláchněte vodou.Cena produktu je 870 rublů.

„Backtrack“

V pracím produktu značky PAUL MITCHELL není žádný amoniak, který vlasy nezosvětluje, a proto je bezpečný.

Sada obsahuje tři lahve:

 • Odstraňovač vlasů - mytí;
 • Základna klimatizace - klimatizace;
 • Neutralizační kapalina - neutralizátor.
​​

Kondicionér minimalizuje škodlivé účinky prostředků na vlasy a má pečovatelskou vlastnost.Katalyzátor zastaví chemickou reakci.

Byly založeny lékyo přírodních složkách a ovocných kyselinách.Jemně odstraňuje barvu bez ovlivnění přírodního pigmentu.

Způsob aplikace je jednoduchý: je třeba promíchat prádlo s kondicionérem, rozložit na suché vlasy a udržet pod kloboukem po dobu 20 minut.Po důkladném opláchnutí naneste na prameny neutralizátor a po 5 minutách opláchněte.Cena sady je 900 rublů.

„Color Off“

Charakteristika produktu:

 • účinně bojuje proti barvícímu pigmentu;
 • nepoškozuje přírodní pigment na vlasy;
 • ve složení není žádný čiřič a čpavek;
 • neosvětluje vlákna;
 • opravuje odstín vlasů ihned po barvení;
 • jedná opatrně a bezpečně.

Produkt se používá takto: v plastové nádobě je třeba kombinovat regenerační tekutinu a katalyzátor ve stejných poměrech a nanášet směs na suché vlasy po dobu 15 minut.Poté musí být nejméně pět minut omyta tekoucí vodou.Poté se aplikuje neutralizátor po dobu tří minut, a pokud se barva vrací alespoň částečně, znamená to, že je třeba postup nejprve zopakovat a použít redukční činidlo s katalyzátorem.

Cena emulze je 455 rublů.

„Efassor Special Coloriste“

Prostředek společnosti L'Oreal je velmi účinný při odstraňování zubů a odstraňování pigmentů.Jeho jemná akce je možná díky mírnému vzorci.S ním můžete nejen odstranit barvivo, ale také odlehčit prameny 1-2 tóny.

Produkt se nanáší na suché vlasy.Musíte to udělat houbou a pečlivě pěnitnástroj, pohybující se od konců vlasů ke svým kořenům.Potom je třeba prameny opláchnout vodou a použít šampon ze stejné série.Cena 12 sáčků s práškem pro vyjasnění - 2750 rublů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů letos.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Decoxon 2Faze

Tento dvoufázový produkt jemně odstraňuje barvu z vlasů bez ovlivnění přírodního pigmentu.Je schopen zcela a částečně obnovit stín vlasů.

Produkt se doporučuje použít do 24 hodin po neúspěšném zabarvení. Při nedostatečné korekci barev lze postup opakovat až 4krát denně.Dvě fáze musí být smíchány v přesně stejných poměrech.Nenahrazujte jednu z fází jiným činidlem ani nepoužívejte fáze samostatně.Dva produkty po 200 mlbudou kupujícího stát 540 rublů.Hluboké čištění šampónů Schwarzkopf Bonacure

Komplex Nutritive-Balance odstraňuje zbytky péče o pleť, usazeniny vápna a spláchne barvení vlasů.S tímto šamponem je boj proti skvrnám nízké kvality pomalý, ale bezbolestný pro vlasy.Může být aplikován denně.Cena - 580 rublů.

Zlaté hedvábí

Tento produkt sestává z mangového mléka, citrusové šťávy, koksu a hedvábí a také obsahuje keratin.Taková bohatá kompozice nejen spláchne barvu, ale také vyživuje vlasynezbytné prvky.Produkt důkladně čistí pokožku hlavy od mrtvých buněk a stimuluje růst vlasů.Výrobce doporučuje používat balzám ve stejné sérii.

K omytí barvy naneste šampon na několik minut, opláchněte vodou a o týden později opakujte postup.To byste neměli dělat dříve, jinak můžete poškodit pokožku hlavy.Cena produktu je asi 100 rublů.

C: ehko by Purify

Šampon pro praní barviv na vlasy je založen na polymerech a extraktu z rýže, a proto není účinný pouze při odstraňování nízko kvalitního barvení.ale také obnovuje vlasy.

Produkt čistí pokožku hlavy a chrání prameny před agresivními účinky následujících skvrn a vytváří na vlasy ochranný film.Způsob aplikace je podobný výše uvedeným šamponům.

Cena - 1200 rublů.

Color Back by Nouvelle

Jedná se o sadu dvou produktů, které chemicky odstraňují zbarvující pigment z vlasů bez ovlivnění přírodních.Činnost produktu je snadno ovladatelná, což umožňuje dosáhnout požadovaného výsledku.S částečnou korekcí zabarvení může být produkt aplikován pouze na určité oblasti.

Použití černé barvy na vlasy barvené hennou je zakázáno.

Způsob aplikace je podobný jako u ostatních dvoufázových činidel.Cena sady je 660 rublů.

Domácí vitamínová kompozice na bázi kyseliny askorbové

Nejprve musíte koupit kyselinu askorbovou v tabletách bez aromatických látek.Ona jeprodáván v lékárně.Recept na proplachovací prostředek je poměrně jednoduchý: smíchejte 7 tablet rozdrcených do prášku s malým množstvím vody, dokud se nezměkčí stav.Z tohoto množství přísad se získají 3 polévkové lžíce suspenze.

Pasta se musí nanášet na mokré prameny rovnoměrně rozložené po celé délce.Směs se ponechá na vlasech 40-60 minut a omyje se tekoucí vodou.

Jedna aplikace stačí k úplnému odstranění pigmentu.Účinně, pokud byly vlasy barveny před 2-3 dny.

Ascorbine působí analogicky s mycím šamponem - ničí pigment na molekulární úrovni. Rozdíl mezi domácí procedurou a salonem spočívá v tom, že kyselina askorbová nemůže vlasy poškodit.

Šampony lupů + jedlá soda

Šampon pro mytí vlasů barvením lze provádět vlastními rukama.V lékárně musíte koupit lupinový šampon se zinkem a zkombinovat jej se sodou.Do porce šamponu pro jednorázové mytí hlavy přidejte lžičku sody.Kompozice se vtírá do pramenů po dobu 5 minut, poté se promyje vodou.

Nedochází k úplnému odstranění barvy, ale proces bude mnohem rychlejší než při použití běžného šamponu.Taková kompozice může být použita po dobu jednoho měsíce, ale s přerušením 2-3 dny mezi procedurami.

Prací prací prášek

Někdy zklamaný po obarvení dívek uchyluje k praní barvy pracím práškem. Na vlasy a na vlasy nemohou být žádné výhodyřeči, ale po 5-6 postupech se tmavé kadeře stanou mnohem lehčími .

Prášek se nanáší masážními pohyby po dobu 5 minut, přičemž obchází vlasové kořínky a pokožku hlavy.Pokud dojde ke kontaktu, jsou možné alergické reakce.Postup se provádí 5krát s týdenními přestávkami.

Kefír pro obnovení přirozeného stínu vlasů

Rozjasňující směs kefíru je účinným přírodním prostředkem v boji proti barvení nízké kvality.Kyseliny mléčné rozkládají barvu a vyživují vlasy a léčí mikrotrhliny na kůži.Způsob aplikace spočívá v aplikaci tukového jogurtu při pokojové teplotě na suché zámky.

Existuje další recept:150 ml teplého kefíru by se mělo smíchat s 10 gramy suchých kvasnic, 0,5 lžičky.cukr a jeden žloutek. Po stání na teplém místě bude směs bubliny.Nanáší se na suché vlasy a 1-2 hodiny se pokryje polyethylenem.Do tohoto „těsta“ můžete přidat také 1 polévkovou lžíci.lrostlinný olej, med nebo citronová šťáva.

Oleje

Rostlinný olej lisovaný za studena účinně ničí umělý pigment.Vyživuje vlasy a obnovuje je po barvení.Tento recept nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky.Může být aplikován každý den.

Prvním způsobem aplikace je nanášení přírodního rostlinného oleje (kokosu, jojoby, olivy, broskve) na suché vlasy po dobu 30 minut pod filmem.Pro zvýšení efektu můžete vlasy zahřát.

V případě jiné možnosti si vezměte 0,5 šálku zeleninyolej a 3 polévkové lžícemargarín.Takovou masku velmi pečlivě opláchněte.

Med

Včelí med posiluje a vyživuje vlasy a obnovuje jejich přirozenou barvu.Nanáší se na mokré prameny po dobu nejméně 3 hodin. Po několika žádostech bude účinek viditelný. Tento postup se doporučuje provádět denně po dobu jednoho týdne.

Heřmánkový vývar

Tato metoda je ideální pro blondýnky.Heřmánkové tóny prameny v teplém stínu.Pro odvar musíte vzít 2 lžíce.lsuchý heřmánek a nalijte je 0,5 l.vroucí voda.

Vývar by měl být naplněn infuzí po dobu asi 30 minut.Chcete-li proces vaření urychlit, můžete vařit vývar po dobu 10 minut ve vodní lázni.Dále je třeba ji po každém mytí ochladit a opláchnout hlavu.Výrobek by měl na vlasech zůstat alespoň 5 minut a poté se omyje čistou studenou vodou.

Prací mýdlo

Tento produkt se používá k praní barvy, protože obsahuje 64% mastných kyselin a velké procento alkálií.Takový duet snadno obnovuje přirozenou barvu vlasů.Mýdlo vysušuje pokožku a vlasy.Jsou-li přirozeně suché a křehké, je lepší zvolit jiný, mírnější recept.

Mýdlo se nanáší na mokré vlasy a trvá 30 minut, poté se důkladně omyje vodou.

Aspirin

Tento recept je účinný při odstraňování nazelenalých odstínů vlasů.Funguje také dobře při práci s tmavou barvou.K přípravě produktu musíte rozpustit 5 tablet kyseliny acetylsalicylové (aspirin) ve 250 mlvoda.Prostředek nanesený na prameny může být po 40 minutách omyt.

Majonéza

Účinek na umělé pigmenty je založen na mastných kyselinách.Samotné ingredience majonézy jsou skvělou maskou na vlasy.

200 gramů teplé domácí majonézy (nebo skladu s dobrým složením) by mělo být naneseno po celé délce pramenů ponechaných pod kloboukem po dobu 2 hodin.Po chvíli si musíte vlasy umýt běžným šamponem.

Když bojujete s velmi tmavým odstínem barvy, přidejte do majonézy 2 lžícelrostlinný olej.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní bob střih na středních vlasech.Fotografie, přední a zadní pohled.
Pivo

Po navlhčení vlasů pivem brzy ráno to musíte udělat celý den.Ve večerních hodinách je třeba vlasy umýt vodou a místo šamponů použít domácí mýdlo.Poté se doporučuje použít jakoukoli masku nebo balzám.

Musíte se pečlivě zamyslet nad experimentováním se svými vlasy, abyste nemuseli používat šampony k mytí vlasů, ani agresivnější prostředky.Nejlepší léčbou je prevence.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o mytí barviv na vlasy

Jak omývat barviva na vlasydomácí podmínky: