Nejlepší opalování pro tělo a obličej.Krém, ubrousky, sprej.Recenze a ceny

Pokud chcete dát pokožce svůdný bronzový nádech, opalování přijde na záchranu.Není mezi obrovskou rozmanitostí, je tak obtížné vybrat si, který je lepší jak z hlediska formátu produktu, tak stupně saturace stínu.

Co je činění

Činění funguje na principu zbarvení horní vrstvykůže v tmavém stínu. K tomu se používají kosmetika obsahující dihydroxyaceton (DHA).Je to přirozeně se vyskytující složka odvozená z cukrové třtiny.Při aplikaci na pokožku reaguje se stratum corneum a způsobuje její postupné ztmavnutí.

Rychlost a projevení odstínu závisí nakoncentraci DHA v produktu.Čím vyšší je, tím tmavší a rychlejší bude konečný výsledek.

Zpravidla prvníúčinek je patrný 3–4 hodiny po aplikaci přípravku.

Když odumřelé buňky epidermis odlupují, opálení začne slábnout, jakmile se reakce na kůži zastaví.DHA nepronikne hluboko do pokožky, mnohem méně vstřebává do krve, a proto je použití samoopalovacího procesu na jejím základě bezpečný postup.

Druhy kosmetiky pro činění

Obecně lze činění provádět okamžitě a zjevně.První je bronzant.Působí na principu nadace, tj. Ve svém složení obsahuje bronzový pigment.Výhodou takového nástroje je okamžitý výsledek.Nevýhody - to je docela obtížné aplikovat rovnoměrně v celém těle, účinek před sprchováním, a to také skvrny oděvů.

Druhým typem je auto bronzant.Ve svém složení obsahuje výše popsanou složku, vytváří postupný efekt a liší se také ve výsledku, který je co nejblíže přirozenému.

Formát pro uvolňování auto-bronzantových produktů je různorodý:

 1. Mlékoje relativně tekutý produkt s texturou tání.
 2. Mousse- má konzistenci pěny, která je rychle distribuována a absorbována beze zbytků.
 3. Sprej- pokud jde o texturu, jedná se o vodu nebo lehký olej, díky těkavému složení se snadno nanáší a rychle vstřebává.
 4. Gel- má světle průsvitnou texturu, často obohacenou o zvlhčující složky.
 5. Lotionje něco mezi krémem a mlékem, textura vám umožňuje aplikovat produkt v tenké vrstvě.
 6. Ubrouskyjsou nasyceny opalováním a používají se ke korekci nedokonalostí a rychle obnovují intenzitu opalování.

Výhody a nevýhody činění

Činění (které je lepší, bude dále popsáno) moderní generace má následující výhody:

 1. Odstíny různých intenzit blízké přirozenému opalování: od lehkého bludného blikání po bohatou bronzovou barvu.
 2. Dostupnost a bezpečnost použití.Složky přípravku nejsou absorbovány do krve a nepoškozují kůži.
 3. Relativně rychlý výsledek.Hned druhý den se můžete probudit s lehkým měděným nádechem kůže a po třetí aplikaci je patrný jasný výsledek.
 4. Schopnost činit opalování na určitých částech těla, například pouze na pažích a nohou.
 5. Při správném používání a správné péči o pokožku bude pokožka lesknout a vypadat rovnoměrně.Totéž platí pro spláchnutí.Pokud je vše hotové správně, pak odstín rovnoměrně zhasne bez skvrn a skvrn.

Nevýhody používání činění:

 1. Existuje vysoká pravděpodobnost nerovnoměrného rozložení kosmetického přípravku, což vede ke skvrnám a skvrnám.K jejich minimalizaci je nutná pečlivá příprava pokožky - peeling a vysoce kvalitní zvlhčení.
 2. Neschopnost člověka zvládnout použití samoopalování na celé tělo.Pro záda a záda paží a nohou potřebuje další osoba pomoc.
 3. Krátkodobý účinek.Nejvícetrvalý výsledek trvá až 7 dní.
 4. Postupné projevy.Pro krátkodobý efekt jsou vhodné pouze bronzery, které je obtížné aplikovat a barvit vše kolem.Jiné prostředky nápravy vyžadují 1-2 dny, nebo dokonce několik aplikací, aby se projevil znatelný účinek.
 5. Nebezpečí zabarvení oděvů a podestýlky, zejména při použití pouze produktu.Proto se doporučuje používat opalování ráno nebo odpoledne a poté chodit ve světlých domácích oděvech.
 6. Charakteristický nepříjemný zápach.Vůně, které tvoří produkt, se jen částečně překrývají.
 7. Suchá pokožka při dlouhodobém používání.Nejčastěji obsahují ve svém složení alkohol, proto je po „opalování“ nutné pokožku obnovit vysoce kvalitním zvlhčováním.

Kontraindikace

Samoopalovací přípravky nepoškozují pokožku a nezrychlují proces přirozeného stárnutí, přesto mají určité kontraindikace:

 • příliš suchá a nepřipravená kůže (stín nebude ležet krásně a rovnoměrně);
 • individuální nesnášenlivost jednotlivých složek produktu (zejména přírodní kosmetika);
 • kožní léze;
 • kožní choroby;
 • Používejte opatrně během těhotenství a kojení.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Kolik trvá výsledek

Průměrná doba trvání opalování je od 3 do 5 dnů. Nejprve opustí suché části těla - lokty, chodidla, kolena.Časté sprchování, které je nevyhnutelné v létě, také urychluje proces mytí stínu.Obecně však tento účinek závisí na individuálních vlastnostech pokožky a rychlosti její obnovy.

Pro prodloužení výsledku a zvýšení intenzity zbarvení je nezbytné pravidelné zvlhčení pokožky a pravidelné nanášení přípravku.Ale kvůli nerovnoměrnému vymytí stínu mohou následující vrstvy opálení ležet nerovnoměrně a zabarveny.

Po 2-3 použitích je proto lepší barvu úplně omýt a postup zopakovat již na čisté kůži.

Jak si vybrat ten správný

Hnědá barva by se měla nejprve shodovat s odstínem.Abyste si mohli vybrat, který lék je pro konkrétní dívku nejlepší, musíte znát vlastnosti vaší pokožky.

Aby bylo možné určit, které opalování je lepší, mělo by být vybráno v souladu s barvou pleti.

Pokud kůže snadno a rychle získává bronzový odstín, bude také reagovat na opalování.

Není zbytečné, aby kosmetika obsahovala poznámky se stínem, kterému byste měli věnovat pozornost:

 1. „Světlo“, „Clair“ - pro majitele světlé a sněhově bílé pleti, která prakticky neopálí ani nezíská narůžovělou barvu.Pokud jde o barvu vlasů, to opalování oblek dívky s blond a blond vlasy.
 2. „Střední“, „Moyenne“- pro olivy a nepříliš bledá kůže se žlutým podtónem.Barva vlasů nezáleží, protože je to odstín střední intenzity, který je skvělý pro blondýnky i brunetky.
 3. „Tmavé“, „Fonce“- pouze pro holčičky s kontrastními rysy obličeje a tmavými vlasy.

Tipy pro použití

Získaný výsledek a trvanlivost činění nezávisí pouze na formátu a kvalitě kosmetického přípravku, ale také na správnosti jeho použití.

Při dodržení jednoduchých pravidel lze dosáhnout krásného a rovnoměrného odstínu:

 • den před aplikací opalování je tělo depilováno;
 • Pokud před opalováním v pravidelných intervalech nedocházelo k žádné péči, je třeba po dobu jednoho týdne na pokožku denně aplikovat zvlhčovače;
 • Při první aplikaci můžete opalování smíchat se svým oblíbeným hydratačním krémem.

V den, kdy používáte činění, musíte:

 1. Osprchujte se a použijte exfoliační peeling nebo hrubou žínku.
 2. Poté naneste obvyklý zvlhčovač.
 3. Po úplném vstřebání můžete začít samoopalovat: lehkými a rychlými pohyby musíte produkt distribuovat zdola nahoru (od nohou po boky, žaludek a dekolt - kruhovými pohyby, ruce - od rukou k ramenům).Pokud jde o záda a hýždě, pak potřebují pomocníka.
 4. Kolena, kotníky, lokty a chodidla se nejlépe ošetřují na samém konci.Měli byste začít s drsnou pokožkou a usilovat o nihladký.
 5. Pokud je v soupravě rukavice nebo pokyny uvádějí, že je to nezbytné, je lepší nezanedbávat doporučení výrobce.Poté na ruce musíte nanést tenkou vrstvu produktu.
 6. Nakonec si důkladně umyjte ruce.
 7. Nenoste lehké a přiléhavé oděvy do hodiny po aplikaci činění.Sprchový kout je možné vzít po 6 hodinách.

Na obličej se používají méně koncentrované výrobky a speciální kapky, které můžete jednoduše přidat do svého denního nebo nočního krému.

V prvním případě je třeba dodržovat následující doporučení:

 1. Odmítněte kosmetiku s kyselinami za týden.
 2. V předvečer lehkého drhnutí k odstranění i nejmenšího loupání.
 3. Postupujte podle pokynů.Nejčastěji se opalování nanáší na suchou tvář bez zvlhčovače.Pohyby jsou rychlé a snadné.Pro jednotný výsledek je nutné se pohybovat od středu obličeje k periferii.Pro obočí a vlasovou linii je lepší distribuovat zbytky produktu.
 4. Po několika minutách můžete použít obvyklou péči.
 5. Postup musí být opakován denně, dokud není dosaženo požadovaného výsledku.

Uložení výsledku

Automatické opalování (což je lepší, výsledky z níže uvedené tabulky se zobrazí) jsou spíše vrtošivým prostředkem, protože již za 2-3 dny si můžete všimnoutjak účinek zmizí.

Existuje však několik tajemství, která vám umožní rozšířit výsledek:

 1. Odstraněnívlasy je lepší uchýlit se k depilaci voskem nebo cukrem.Holicí strojek odstraňuje horní vrstvu pokožky, což urychluje proces opalování opalování.
 2. Po dobu opalování je lepší používat měkké žínky a loupat pouze 1krát týdně.
 3. Je lepší aplikovat samoopalování ráno a den, kdy nemusíte nikam chodit, abyste mohli ve spodním prádle chodit nejméně jednu hodinu.Také nemůžete jít spát a posadit se.
 4. Je lepší začít používat opalování se světlým stínem.Poté můžete postupně přepínat na tmavší barvy.
 5. Nástroj musíte aktualizovat každé 3 až 7 dní.Pokud se však při opakovaném použití skvrny zbarví, je lepší počkat, až se produkt úplně omyje a použít na čistou pokožku.
 6. Denní zvlhčení pokožky těla zpomalí přirozené odlupování kůže.

Oprava nedostatků

Skvrny a skvrny jsou příznaky nesprávně aplikovaného činění.

Existuje několik způsobů, jak opravit chyby:

 1. Výrobci činění nabízejí speciální odstraňovače, které rozpouští pigment.Citronová šťáva je vhodná z improvizovaných prostředků, ale musíte s ní být opatrní.Může způsobit alergickou reakci a suchou pokožku.
 2. Po nanesení první vrstvy, která byla zbarvena, dojde k záchraně hrubá žínka a káva.
 3. ​​
 4. Pro oblasti kůže, které jsou vhodné pro zahřátí, jsou vhodné utěrky nebo spreje.Mohou vyhladit hranice a přidat intenzitu.
 5. Vyhněte sePři výskytu nedostatků by začátečníci měli začít nejsvětlejším odstínem nebo postupně opalovat směs opalování s obvyklou péčí o tělo.

Jak omývat opalování

Pokud se barva opalování neseděla, ležela v bodech, ukázala se příliš intenzivní, unavená, pak ji lze omýt.

K tomu existuje několik jednoduchých doporučení:

 • Koupte se po dobu 30-40 minut, po kterých je dobré si tělo otřít žínkou nebo kávou.V případě potřeby postup zopakujte následující den;
 • po koupeli naneste na vaše nohy pěnu na holení a použijte holicí strojek;
 • zřeďte citronovou šťávu vodou v poměru 1: 1 a otřete pokožku výsledným složením, poté se znovu osprchujte a použijte zvlhčovač;
 • kosmetický jíl je vhodný pro obličej, důkladně vyčistí póry a oplachuje;
 • využívají speciální odstraňovač.

Tonika obsahující tonikum se také vypořádají s neúspěšným opalováním , ale pokožku příliš vysušují, takže k této metodě by se mělo uchýlit pouze v extrémních případech.

Nejlepší samoopalovací přípravky pro tělo

Samoopalovací prostředky (které jsou lepší, jsou uvedeny v tabulce) moderní generace mají širokou škálu, která se liší nejen cenou, ale také texturou,stejně jako způsob aplikace.Automatické opalování Vlastnosti produktu a složeníJak používatVýsledek Náklady Tónovací autobronzantová pěna na obličej a těloMoriz Toto je nová generace auto-bronzeru, který má strukturu vzduchové pěny.Umožňuje produktu rychle vstřebat a vyschnout.
Účinnou látkou je dihydroxyaceton (DHA).Láhev by měla být řádně protřepána a poté pomocí rukavice aplikujte pěnu na tělo a obličej.
Po 6-8 hodinách se můžete osprchovat.Voda odstraní přebytečný odstín a pokožka získá jednotný zlatý odstín.Výrobce slibuje přetrvávání účinku po dobu 5-10 dnů.895 rublů.Automatické opalovací mléko na obličej a tělo od Yves Rocher Má lehkou strukturu tajícího mléka.
Složený z 94% složek přírodního původu, který zajišťuje správnou péči o pleť.Látkou, která působí opalování, je DHA.Mléko se nanáší na očištěnou pokožku.Nedoporučuje se kontakt s vodou po dobu 3 hodin.Odpor až 5 dnů.Podle recenzí může být vrstvení také prodlouženo.950 rub.Autogenerační gel „Cool Freshness“ L'Oreal Paris Sublime Bronze Účinná látka DHA je kombinována s vitaminem E, což zajišťuje další hydrataci pokožky.
Díky gelové struktuře se produkt rychle nanáší na kůži a nezanechává žádné skvrny a pruhy.Výrobek by se měl nanášet na očištěnou pokožku denně až do dosažení požadovaného účinku.Poté může být použit k udržení výsledku 2krát týdně.Díky postupnému projevu můžete dosáhnout jako světle zlatá barva kůže,a více nasycené.600 rub.Smooth Tan Milk Garnier Ambre SolaireMléko má krémovou konzistenci bohatou na DHA pigment a olej z meruňkových jader.K dosažení výsledku se přípravek denně aplikuje na očištěnou pokožku.Potom, pro udržení účinku, můžete použít mléko jednou týdně.Trvalý a jednotný účinek zlatého opálení se dosahuje pomocí hydratačních přísad a olejů.540 rublů.Samoopalovací sprej Floresan Má vhodný rozprašovací formát, který usnadňuje aplikaci.Složení je nasyceno různými oleji (sójovými, kokosovými, meruňkovými), kyselinou hyaluronovou, vitamínem E. Produkt se na tělo nastříká postřikem, načež se musí rovnoměrně distribuovat.Styk s vodou je možný nejdříve po 3 hodinách.Výrobce slibuje bronzový účinek po dobu až 5 dnů.160 rub.

Pět nejlepších samoopalovacích přípravků na obličej

Navzdory skutečnosti, že většina činících produktů je univerzální, přesto je lepší používat vysoce cílené výrobky na obličej.Liší se jemnějším a jemnějším efektem a objevují se také postupně, což umožňuje dosažení maximálního přirozeného výsledku.

Výsledek
Automatické opalování Vlastnosti produktu a složení Jak používat Náklady
Koncentrát na obličej a krk Clarins Radiance-Plus GoldenGlow boosterVýrobek je syrovátka, která obsahuje barvicí pigment, vitamin E a bylinná zvlhčovače.Smíchejte kapku produktu s malým množstvím denní nebo noční péče.Výslednou směs distribuujte rychlými pohyby na obličeji a krku.
Lze použít denně.
Již po první aplikaci získává kůže lehký bronzový odstín, díky kterému jsou maskovány nedokonalosti: post-akné, kapiláry, pigmentace.1 750 rublů.
Samoopalovací lehký sprej s postupným opalováním H2O Tan Mist Face Unikátní produkt, který nejen vytváří umělé opálení, ale také pečuje o pokožku obličeje.Obsahuje extrakt aloe vera, růžovou vodu a růžový olej.Je nezbytné stříkat produkt lehkým zákalem na obličej a krk.
Chcete-li dosáhnout maximálních výsledků, používejte produkt denně a poté efekt jednoduše aktualizujte 2-3krát týdně.
Účinek bronzové kůže se projeví 4-6 hodin po postřiku.Podle slibů výrobce trvá až 5 dní.
Může být také použit na make-up, což poskytne další fixaci.
900 rub.
Kapky Arga Sun Kapky samoopalovací tekutiny na obličeji Přípravek na péči, který obsahuje DHA, kyselinu hyaluronovou a arganový olej.Naneste několik kapek na obličej a krk, poté se rychle rozprostřete od středu k periferii, vyhněte se oblasti obočí a linii vlasů.Odstín se objeví během několika hodin a vzorec sám o sobě znamenádokonale hydratuje pokožku.To vám umožní používat produkt po celý rok.1 400 rublů.
Clinique Face Bronzing Gel odstín Unikátní produkt, který obsahuje DHA, slídu, oxid železa a glukosamin.Lze jej použít dvěma způsoby:
 • pro vlastní aplikaci produktu na čistou tvář;
 • smíchejte se svými oblíbenými nadacemi.
Gel poskytuje krátkodobý účinek lehkého opálení, které trvá až do prvního praní.1150 rub.
Lancaste Self Tan Beauty Gel-Bronzant Koncentrát obsahující volné molekuly DHA, kokosovou vodu, pomerančový extrakt a antioxidanty.Malé množství produktu musí být distribuováno kruhovým pohybem na obličej a krk.Výrobce slibuje rychlý účinek, který lze upravit pravidelným používáním.2 000 rubů.

Domácí samoopalování doma

Samoopalování (které je lepší v kosmetice, jak bylo popsáno výše) lze připravit doma.Existuje celá řada produktů, které zabarvují pokožku a dodávají jí světlý, přirozený stín.

Hlavní výhodou domácích receptů je zcela přirozené složení a jeho čerstvost, mínus účinek je příliš krátkodobý a minimální.

Recept 1

Bude potřebovat mletou kávu.V závislosti na oblasti oblasti kůže je nutné vypočítat její množství.Pak byste ji měli nalít malým množstvím vroucí vody.

Chlazená směsoddělené od tlustého.Výsledná kapalina se otře na obličej a tělo.

Recept 2

Cibule slupky se napařují v horké vaně.Je důležité, aby se voda stala zlatavou nebo mírně hnědou.Pak se musíte ponořit do teplé koupelny a ležet v ní po dobu 20 minut.K obličeji, který také obdržel požadovaný odstín, je třeba jej několikrát denně otřít vatovou vložkou namočenou do vývaru.

Recept 3

Chcete-li jej uvařit, nastrouhejte střední mrkev a přidejte do kaše lžíci olivového oleje.Směs se nanáší silnou vrstvou na obličej a krk a zůstává na ní po dobu 15-20 minut.Tento recept je vhodný pro dívky s tmavou pletí, které chtějí zvýšit intenzitu jejich pleti.

Recenze o činění

Fanoušci činění, kteří jej využívají průběžně, upozorňujeme, že je to skvělá příležitost po celý rok vypadat, jako by se právě vrátili z horkých zemí.Moderní bronzové vozy jsou o několik řádů vyšší než ty, které byly před 5-7 lety.Dávají pokožce přirozený zlatý a bronzový odstín bez žlutých a oranžových skvrn.

Většina produktů ve střední cenové kategorii se také snadno používá.Mnoho dívek již zakoupilo speciální rukavice, které značně usnadňují proces distribuce produktu po pokožce a umožňují vám neznečistit ruce.Negativní recenze jsou spojeny s produkty, které mají hustou strukturu.

Častěji než ne, je lepkavá a neumožňuje samoopalování rovnoměrně ležet na kůži.Protonejvícedívky dávají přednost lehkým výrobkům s průměrnou intenzitou odstínu.

Opalování je vynikající příležitost, jak dát tělu krásný bronzový odstín jen při několika použitích.Široká škála kosmetických výrobků vám umožňuje vybrat si nejlepší produkt pro cenu a kvalitu, zvolit optimální strukturu a odstín.

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o tom, který atozagar je lepší

Video recenze nejlepších solárií: