Nejlepší minerální prášky pro problematickou a suchou pokožku.Ceny a recenze

Minerální prášek je prostředek pro upevnění make-upu.Hodnocení nejlepší kosmetiky pomůže při výběru výrobce produktů za dostupnou cenu.Kvalitní prášek je vhodný pro problémovou pleť a nezpůsobuje zánět.

Rozdíly a výhody minerálního prášku ve srovnání s běžnými

Poprvé minerální prášekpoužívá se na klinikách estetické medicíny.Po zranění urychlila regeneraci kůže.Nyní opravuje make-up a vyrovnává tón obličeje bez poškození pokožky.

Minerální prášek.Hodnocení nejlepších značek a výrobků

Běžný prášek se skládá z chemických sloučenin a přírodních složek.Minerální prášek (hodnocení nejlepších značek je určeno složením, musí být přírodní) se vytváří z minerálů rozdrcených na mouku.Takové složky nezanášejí póry, nezpůsobují alergie.

Hlavní výhody:

 • složení zahrnuje minerální kameny, perly, slídu;
 • nezanáší póry, nedráždí turgor;
 • má vodu odpuzující vlastnost;
 • se skladuje po dlouhou dobu, minerální médium neoslabuje tvorbu bakterií a hub;
 • bakterie ničící měď a zinek;
 • křemík reguluje produkci mazu;
 • kaolin a perlit absorbují přebytečný mastný lesk;
 • oxid titaničitý chrání před nepříznivými účinky slunečního záření, absorbuje ultrafialové světlo;
 • vápník zmírňuje podráždění a zarudnutí;
 • složení zahrnuje vulkanické horniny, termální vodu, krystaly, které jsou speciálně pěstovány v chemických laboratořích;
 • oleje umožňují, aby byl produkt snadno použitelný a nerozpadal se;
 • rostlinné složky, které vyživují epidermální buňky;
 • vitamíny chrání obličej před sluncem, výfukovými plyny a obnovují horní vrstvy epidermis;
 • kyseliny, vyrovnávající tón, odstraňuje nedokonalosti;
 • účinněopravuje make-up, skrývá problémy.

Navzdory všem výhodám je produkt make-up.Nelze jej nechat přes noc nebo použít jako lék.Může to být řešení pro dívky s problémovou pokožkou během léčby.Snadno skryje nedostatky, nezanáší póry jako základ.

Volný prášek určený pro denní líčení.Složky mají regenerační a terapeutický účinek.

Rozdíl mezi minerálem a práškem obsahujícím minerály

V obou složeních jsou minerály.Produkty obsahující minerály však obsahují škodlivé chemické sloučeniny.Pokud jsou na kosmetice psány „minerály“, neznamená to, že celá kompozice je přírodní.

Minerální kosmetika je zcela složena z přírodních přísad.Jeho cena bude několikrát vyšší než cena obyčejné.Nemůže to být levné, protože i reflexní částice a pigment jsou vytvářeny z drahých přírodních prvků, jako jsou perly, slída, minerální kameny.

Klasifikace minerálního prášku

Minerální prášky, jejichž hodnocení je uvedeno níže v tomto článku, vyrábí mnoho výrobců.

Nejlepší z nich přidávají do kompozice pouze přírodní složky.Výrobky jsou klasifikovány podle textury: krémová, drobivá, kompaktní, pečené prášky.

Krémový prášek

Je vhodný pro suchou a stárnoucí pokožku.Textura produktu se podobá hustému krému. Smetanový prášek s minerály nezanechává na filmu pocit filmu nebo lepivosti. Maskuje nedokonalosti, zarudnutí, věkové skvrny, pupínky nebo kruhy pod očima.Během dne neklouzne na obličeji.K výhodám patří ekonomická spotřeba a příjemná textura.

Drobivý vzhled

Drobivý produkt dokáže opravit makeup, dokonce i trochu tón.Textura neblokuje akné ani vážné problémy.Jako základ se používá tonické činidlo.Chybí jí parfémy, barviva a konzervační látky.Částice přírodních minerálů nereagují s epidermálními buňkami.V důsledku toho - absence podráždění a zarudnutí.

Kompaktní vzhled

Kompaktní prášek je určen pro každodenní líčení.Snadno se vejde do tašky.Pomocí několika pohybů můžete během dne opravit make-up.Nanáší se houbou.

Kompaktní prášek s minerály bude přesněji nazýván mineralizovaný, sestává z technických a zvlhčujících složek.Technické komponenty vám umožní dát mu konečný vzhled a učinit jej tažným.Ošetřovatelské komponenty jej přizpůsobují mastnému, suchému nebo kombinovanému typu pleti.

Pečené

Pečený produkt má hustou strukturu s vlhkým nebo krémovým povrchem.Nanáší se štětcem nebo houbou.Při výrobě se tekuté a pevné prvky současně pečou při teplotě 60 ° C.Při použití se tekuté prvky zahřívají teplem prstů a regenerují se znovu.jejich vlastnosti (dávají lesk).

V pečeném prášku jsou lépe konzervovány prospěšné složky, jako jsou rostlinné oleje, vitamíny, minerály, oxid titaničitý a oxid zinečnatý.

Jak si vybrat minerální prášek?Základní kritéria

Před nákupem kosmetických prostředků musíte určit nejlepší produkt.To lze provést podle několika kritérií: složení, výrobce, typu pleti a požadovaného výsledku.

Zabývají se skladbou

Někteří výrobci zanedbávají důvěru zákazníků a používají škodlivé komponenty.Přírodní kosmetika se skládá z 95% přírodních ingrediencí.Pokud je složení mastku, oxidu železa a oxidu titaničitého na prvních pozicích, jedná se o nepřirozenou kosmetiku.

Škodlivé složky:

 • mastek - absorbuje mastnotu a vlhkost, odstraňuje lesk, ucpává póry a je mutagenem;
 • oxychlorid bismutitý - používá se jako plnivo, může se stát alergenem nebo vyvolat vývoj pupínků;
 • zanášení pórů syntetickými barvivy;
 • parfémy dráždí sliznici a způsobují alergie;
 • Konzervační látky prodlužují trvanlivost, ale způsobují alergie.

Užitečné složky:

 • Oxid zinečnatý chrání před ultrafialovým paprskem;
 • oxid titaničitý zachycuje vlhkost na kůži, vytváří účinek nadace;
 • nitrid boritý vytváří účinek reflexních částic;
 • oxid železa je přírodní pigment;
 • aluminosilikáty dělají samet epidermisa hladké.

Určení typu pleti

Pro výběr kosmetiky je důležité správně určit typ pleti. Snadný způsob testování s matrací ubrouskem.Ve všech oblastech obličeje utracte ubrousek.Pokud na něm zůstanou mastné skvrny, pak je typ smíšený nebo mastný, je-li suchý, je suchý.

Normální

Je to docela vzácné.Má hladkou strukturu, nejsou zde žádné výrazné póry.Rovnováha vody a tuku je normální.Dobře reaguje na novou kosmetiku.Akné se zřídka nalije na takovou epidermu, modřiny rychle projdou, pružnost se snadno vrací.

Kombinované

Smíšené, se známkami suchého a mastného typu.Vyskytuje se nejčastěji.

Obvykle se na T-zóně a bradě objeví mastný lesk a suchá kůže zůstává na tvářích a pod očima.Epiderma aktivně reaguje na novou kosmetiku, může být alergická a dokonce suchá.

Prášek pro normální nebo kombinovaný typ

Majitelé kombinovaného nebo normálního typu by se měli zastavit u kompaktního prášku s minerály.Jemně opravuje nedostatky a dává obličeji matnou texturu.Vhodné pro ty, kteří nepotřebují skrývat silnou vyrážku, ale pouze musí odstranit mastný lesk.

Suché

Má kapiláry těsně rozložené, díky čemuž na obličeji dochází k zarudnutí a červenání.Jemný turgor potřebuje častou výživu a hydrataci.Náchylné k loupání.Má zvýšenou citlivost.Stárnutí začíná dříve nežzbytek.Rychle reaguje na změnu klimatu.

Prášek pro suchou pokožku

Pro problematickou suchou pokožku s akné je lepší zvolit krémové textury.Vyrovnávají nepravidelnosti.Na druhé straně suchý drobivý produkt silně zdůrazňuje nedostatky.

Tučné

Póry jsou zvětšené.Šedivá pleť.Nezdravý lesk způsobený aktivní prací mazových žláz.Mohou se objevit komedony.

Tento typ má výhody: pokožka se cítí dobře při chladu a stárnutí pomaleji.

Prášek pro mastnou pleť

Minerální prášek (hodnocení nejlepších produktů pro problémovou pleť je uvedeno níže v článku) odstraní přebytečný lesk.Nebude dráždit epidermis, opět způsobuje mastný lesk a zarudnutí.Mastná pleť málokdy vnímá obvyklou krémovou texturu.

Nejlepší výrobci práškových produktů z minerálů

Minerální kosmetika může být vybrána podle vaší chuti, výdělku a typu pleti.Seznam obsahuje renomované výrobce.

Mary Kay

Volný prášek Mary Kay je produktem masového trhu.Více než 90% složení je obsaženo drcenými minerály.Nemá vůně, nezpůsobuje alergie.Produkt byl klinicky testován na alergické reakce.

Dimethicone je pečlivou součástí.Řídí produkci mazu, vyrovnává tón.

Clinique​​

Prášek na ochranu před sluncem z minerálních látek SPF 30 patří do kategorie Lux.Antioxidanty obnovují rovnováhu epidermis a zabraňujívyschnout nebo stát se mastný.

Skvalen a hyaluronát živí turgor.Talek vyhlazuje texturu.Kompaktní prášek má nejen jedinečné složení, ale také chrání pokožku před ultrafialovým zářením.

ID

Holé minerály Escentuals ORIGINÁL SPF 15 - prášek z kategorie Lux.Obsahuje oxid titaničitý, oxid zinečnatý, minerální složky, oxychlorid bismutitý.Prášek vydrží až 8 hodin, má lehkou texturu a během dne nekroutí.

L'Oreal Paris

Alliance Perfektní kompaktní prášek, L'Oréal Paris je produkt z masového trhu.Caprilil glykol získaný z kokosů zklidňuje bolest v pokožce, absorbuje přebytečný lesk.Mastek vytváří hladký a sametový povrch.Zakrývá pokožku rovnoměrnou lehkou vrstvou, nezanáší póry.Má vzdušnou strukturu.Zůstává matný po dobu 8 až 10 hodin.

Vichy

Kompaktní prášek Dermablend Covermatte, SPF 25, pro normální až mastnou pleť od Vichy, je luxusní produkt.Glukonát zinečnatý reguluje tvorbu mazu.Kyselina salicylová a vitamin E normalizují barvu.Skryje nedokonalosti, udržuje matný po dobu 10-12 hodin. Závažné nedokonalosti jsou pokryty další vrstvou.

Shiseido

Shiseido Pureness Matifying Compact Foundation Oil Free SPF 15 patří do kategorie elitních produktů.Složení zahrnuje skupinu minerálů a mastku, pouze přírodní rostlinné extrakty, neexistují žádné éterické oleje.

Produkt chrání před ultrafialovým zářením.Lze použít beztonální základ.Má skrytou texturu.

Essence Pure Skin

Kompaktní antibakteriální levný prášek Essence Pure skin v kompozici obsahuje zinek, parabeny, mastek.Účelem těchto produktů není maskovat černé tečky, ale bojovat proti nim.Má lehkou konzistenci.Pro skrytí nedostatků je lepší použít tonální základ.

Chanel

Chanel Poudre Universelle Libre - luxusní prášek.Obsahuje oxid křemičitý, mastek, reflexní částice.Má jemné broušení.Dokonale skrývá slabé stránky.Na obličeji je to neviditelné.Má vzdušnou konzistenci.

Hodnocení nejlepších vzorků minerálního prášku pro problematickou, suchou pokožku, rozpočtovou kategorii a luxus

Problematická a suchá pokožka nejčastěji vyžaduje ukryté kosmetické výrobky.Výrobci se starali o různé typy kůže a různé cenové kategorie.

Jméno Typ pleti )KategorieCena (p) SPF Popis JANE IREDALE

Pro problematické Suite

3500 ]20 Složen z extraktu zeleného čaje, antioxidantů.Neexistuje žádný talek prášek a parabeny, které ucpávají póry.Doporučeno v přítomnosti zarudnutí, akné.MAC

Pro problematické Suite 2500 15 ]Nejsou parabeny.Je hypoalergenní, vhodný pro dívky s vyrážkami a zarudnutím.CLARINS Pro problematické Suite 2800 15 Doporučeno pro akné a zarudnutí.Vytváří zářivý efekt. Pupa jako panenka SPF 15 Pro suché a kombinované Hromadný trh 65015 Lehká textura.Vytváří efekt pravé kůže „bez make-upu“.AVON Powder Foundation Calming Effects Ivory Pro suché Hromadný trh 450

]15

Složení zahrnuje oxid titaničitý, slída, oxid křemičitý.Dává zář.Vhodné pro upevnění make-upu.Prášek ELF s vysokým rozlišením (HD) Pro suchý a problematický Hromadný trh 500) 15 Matuje a vytváří efekt matné povrchové úpravy.Nevysušuje.Odstraňuje mastný lesk.

Aplikace odstraňovače minerálních prášků a make-upu

Minerální prášek (hodnocení toho nejlepšího je založeno na spotřebitelských recenzích) nejen že odstraňuje tón, opravuje make-up, ale také uzdraví celé číslo.Při použití krémového prášku je použití nadace volitelné.

Postupné nanášení kosmetického prostředku a odličovače:

 1. Předúpravu obličeje proveďte drhnutím.
 2. Vytvořte masku, která obnoví zdravou pleť a vyživuje pokožku.
 3. Hydratujte obličej smetanou.
 4. Makeup se nesmí nanášet, dokud se krém neabsorbuje.Absorpce je dokončena po 15 minutách.
 5. Volný prášek se nanáší v tenké vrstvě velkým načechraným štětcem.
 6. Lék je distribuován po celé tváři.
 7. Zvláštní pozornost věnujte nosu, oblasti mezi obočím a čelem.
 8. Kompaktní nebo krémováprodukt se nanáší houbou, tenkou vrstvou.V tomto případě lze nedostatky a T-zónu zablokovat dvakrát.
 9. Na konci dne by se měla dlouhotrvající kosmetika omýt hydrofilním olejem.
 10. Promyjte pěnou nebo gelem.

Hodnocení nejlepších minerálních prášků by mělo pomoci určit výrobky, které vyhovují jakémukoli typu pleti.Je důležité používat kosmetiku, která nepoškodí, ale napraví nedostatky a upozorní na výhody.

Video o tom, jak vyrobit minerální prášek doma

Jak vyrobit prášek pro kutily: