Nejlepší masážní hřebeny na vlasy.Jak si vybrat profesionála, ceny a recenze

Aby vlasy rostly krásně a hustě, je důležité používat nejen péči o kosmetiku, pravidelně ji umývat, ale také používat speciální masážní kartáče na pokožku hlavy.Takové předměty masírují pokožku a podporují růst vlasů.

Masážní hřebeny mají poměrně málo typů a funkcí, ale ne všechny jsou dostatečně dobré a kvalitní, zejména pokud jde o péči o problematické vlasy - příliš suché, křehké a vzácné.

Výhody masáže hlavy prorůst a posílení vlasů

Hlavní výhodou tohoto postupu je zlepšený průtok krve.Cibule přijímají více živin, takže jsou silnější.Pravidelná masáž hlavy je užitečná pro dívky, které chtějí pěstovat dlouhé vlasy.

Koneckonců, tohlerituál přímo ovlivňuje rychlost růstu a hustotu vlasů.Další výhodou masáž hlavy s hřebenem je schopnost relaxace.To pomůže zotavit se z nervového napětí.Tento postup zmírní bolesti hlavy.

Druhy masážních hřebenů

Výrobci nabízejí široký výběr masážních kartáčů.Mnoho z nich má další funkce.Skvělou volbou pro ženy, které věnují zvláštní pozornost masáži hlavy, je kartáč s kulatými kuličkami na zádech.

S jejich pomocí můžete navíc působit na bazální část vlasů a stimulovat krevní oběh.Tento model je vhodnější pro dívky s krátkým účesem.

Další novinkou je magnetický masážní kartáč.Je vybaven konvenčními i kovovými zuby.Prostřednictvím nich vytváří magnet uvnitř hřebenu pole.Model pomáhá posílit žárovky, zmírnit bolesti hlavy a normalizovat produkci mazu.

Nezapomeňte na profesionální masážní kartáče.Mají speciální strukturu hřebíčku.Díky tomu rozmotávají vlasy bez poškození.Tyto kartáče se vyrábějí v malých verzích, které lze pohodlně nosit v kabelce.

​​

Základní materiál a zuby

Výrobci vyrábějí kartáče se širokou paletou zubů a základů.Zdraví vlasů, rychlost jejich růstu a hustota závisí na správném výběru materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

S přírodními štětinami

Nejbezpečnější a nejekologičtější hřebeny.Jsounení vhodný pro masáž.Funkčnost takových kartáčů je zaměřena spíše na jemně rozmotávající vlasy a jejich vyleštění.Vhodné pro každodenní použití.K výrobě takových kartáčů se používají různé materiály, všechny jsou uvedeny v tabulce.

Materiál Vlastnosti
Kančí Bristle Vysoká úroveň tuhosti.Nejběžnější model mezi nástroji s přírodními štětinami.
Whalebone Snadno rozmotá vlasy.Ideální pro česání kadeře.
Smíšené štětiny Zahrnuje umělou a přírodní hromadu.
Horsehair Vyhlazení malých měřítek.Dává lesk a lesk.

Masážní hřebeny na vlasy s přírodními štětinami mají následující výhody:

 • snadno zvládají zamotané vlasy;
 • přírodní štětiny jsou velmi elastické a nepoškrábají pokožku hlavy;
 • zabránit vzniku statistické elektřiny;
 • polské vlasy;
 • lze použít okamžitě po šamponování.

Mezi nedostatky hřebenů s přírodními štětinami je třeba poznamenat:

 • není vhodný pro mastné vlasy;
 • tvrdě rozčesejte kadeře;
 • myjte štětiny každý týden;
 • může nastat alergická reakce;
 • poté, co se základna stane nepoužitelnou, musí být nástroj okamžitě vyřazen.

Je důležité poznamenat, že je to pomocí masážních kartáčků spřírodní štětiny mohou provádět užitečný aromatický postup. Podle potřeby by se na hromadu mělo nanést několik kapek éterického oleje.Poté, co potřebujete česat vlasy.

Můžete tedy kroutit nejen požadovanou chuť, ale také se zbavit jakýchkoli problémů.Například v přítomnosti lupů je lepší použít levandule.Pokud vlasy rostou pomalu, měl by se použít bobkový olej.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Profesionál s kovovými zuby

Nejkvalitnějším materiálem pro kovové hřebeny je nerezová ocel.Zuby z hliníku mohou rychle ztratit svůj tvar.Pro výrobu se nedoporučuje používat titan, protože cena takového kartáče bude příliš vysoká.

Hlavní výhody profesionálních hřebenů s kovovými zuby jsou:

 • Trvanlivost.Ocel má dobrou pevnost, proto ve srovnání se dřevem a plastem vydrží déle.
 • Nevyvolává výskyt statistické elektřiny.Kov dobře vede proud, takže když dojde k elektřině, takový kartáč jej rovnoměrně distribuuje po celé své délce.
 • Hygiena.Hřeben s kovovými zuby se snadno čistí.Zároveň samotný materiál neabsorbuje nečistoty a pot.

Ale i přes tolik výhod, mnoho dívekpreferují dřevo a plasty.Důvodem této volby je to, že se v průběhu času vytvářejí zářezy na kovových zubech.S pouhým okem je těžké si toho všimnout, ale oni jsou zranění kadeře.

Kovové masážní hřebeny na vlasy jsou traumatické

Poškození způsobené štěpkováním narušuje tok živin přes vlasovou šachtu.Poté se objeví suchost a průřez, což nakonec vede k potřebě střihu.

Tyto hřebeny mají další nevýhodu.Metal snadno reaguje s barvivy.Proto se při takovém kadeřnictví nedoporučuje používat kartáče s ocelovými zuby.Jinak se může odstín změnit.

Keramika

Nejspolehlivějším modelem jsou hřebeny na vlasy s keramickým substrátem.Proto to odborníci dávají přednost.Keramické štětce jsou vyráběny jak ze syntetické hromady, tak z přírodní.Jednotlivé modely mohou kombinovat štětiny a plastové nebo dřevěné zuby.Tuto možnost byste však měli vybrat pouze u dívek s hustými a kudrnatými vlasy.

Takové hřebeny se často používají při sušení vlasů fénem.Materiál, ze kterého je kartáč vyroben, se při vystavení vysoké teplotě nezhorší.Keramika navíc chrání vlasy před vystavením statistické elektřině.

Vynikající možností pro keramický hřeben je model s turmalínem. Jsou odolnější.Takétento materiál přispívá k rovnoměrnému zahřívání pramenů a jejich rychlému ochlazení.Proto jsou vlasy méně citlivé na trauma, pokud se při sušení foukáním přidá kartáč s turmalinem.

Z přírodního stromu

Jsou vyráběny tyto druhy dřevěných plástů:

 • s přírodními štětinami;
 • s umělými vlasy;
 • s dřevěnými zuby.

Tyto kartáče jsou vhodné pro česání mokrých vlasů.Často se používají k masáži hlavy.Kromě toho je lze použít k nanášení olejových nebo výživných masek na kadeře.Hřebeny však mají několik nedostatků.Za prvé, strom je snadno poškozen.

Za druhé, materiál dobře absorbuje tuk a nečistoty.Proto při výběru štětce musíte věnovat pozornost skutečnosti, že základna je lakovaná.Dalším kritériem, které je třeba vzít v úvahu při nákupu hřebenu, je typ stromu.Podrobnější informace jsou uvedeny v tabulce.

]
Vyrobeno z plastu

Masážní hřebeny na vlasy tohoto segmentu jsou nejlevnější variantou.Tyto kartáče se snadno udržují v čistotě.Stačí umýt každý týden mýdlovou vodou.Po vysušení položte hřeben se zuby dolů.Kartáč z plastu je ideální pro masáž hlavy.Zvláště pokud jsou na koncích zubů koule.

Mezi nedostatky těchto plástů je třeba poznamenat:

 • Tvorba statistické elektřiny.
 • Zuby se snadno poškodí.To vede k štípání.Nejsou tak tvrdé a ostré jako kov.Rovněž však poškozují vlasy.
 • Nevhodné pro sušení fénem.Pod vlivem horkého vzduchu se plast roztaví a uvolňuje toxické látky.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Další funkce hřebenů

Mezi novými produkty je třeba uvést kartáč, který je vybaven zahříváním.Díky tomu můžete při česání současně dávat vlasům požadovaný tvar.V tomto případě se zahřívání provádí rovnoměrně, takže kadeře nejsou poškozeny stejným způsobem jako při pokládce stylerem.

Častěji se takové hřebeny používají k narovnání nebo dodávání vlasů dalšímu objemu.Další doplňkovou funkcí je ionizace, jejím hlavním úkolem je zabránit vzniku statistické elektřiny.To vám nejen umožní získat dobře udržovaný vzhled, ale také zabraňuje poškození vlasů.

Může masážní kartáč poškodit vlasy?

Hřeben právě zakoupený v obchodě nemůže poškodit vaše vlasy.Tento problém se stává důležitým, když je kartáč nesprávně používán nebo je používán příliš dlouho.

Jedním příkladem, který jasně ilustruje chyby při používání, je česání mokrých vlasů .V tomto případě dokonce i zcela nový zubní kartáček bez odštípnutí může poškodit vaše vlasy.

Na jakém principu je vybrán masážní hřeben?

Před nákupem štětce musíte určit účel, pro který se nákup provádí.Pokud je hlavním úkolem hřebenu masáž hlavy, je lepší věnovat pozornost modelu dřevěnými zuby.K leštění a jemnému rozdrcení jsou vhodné kartáče na vlasy vyrobené z přírodních štětin.

V případech, kdy je hřeben potřebný pro styling, je lepší zvolit plochý model s kombinovanými zuby.Je také důležité zvážit typ vlasů.Čím silnější jsou vlasy, tím by měly být štětiny tužší.

Je třeba věnovat pozornost základně hřebenu.Měl by být silný a fit.Pokud dívka milujeobjemný styl, pak by si měla koupit mírně zaoblený model.Pro narovnání vlasů je lepší dát přednost plochému kartáčku.Kromě toho je třeba vzít v úvahu, že rukojeť je pohodlná a během provozu neklouzá.

Přezkum nejlepších značek

Masážní hřebeny na vlasy by měly být zakoupeny, nejen s ohledem na výše uvedené tipy.Je důležité věnovat pozornost značce.Ostatně výrobci, kteří již zaujali své místo na trhu, chrání svou pověst.Proto sledují kvalitu materiálu a zpracování.

Mezi nejoblíbenější značky je třeba uvést:

 • Dessange .Francouzská značka, která svou výrobu umístila v Jižní Koreji.Značka má kromě popularity také velkou historii.Například zakladatel této značky osobně prováděl s Bridget Bordeaux různé manipulace s vlasy. Nyní společnost poskytuje kadeřnické služby ve 40 zemích světa.Při výrobě masážních kartáčů je hlavní důraz kladen na modely s přírodními štětinami.Náklady na takové nástroje jsou velmi vysoké, protože značka spojuje své výrobky s luxusním segmentem.
 • Miluji své slyšení. Značka s vypovídajícím jménem, ​​protože výrobce se zaměřuje na zdraví vlasů.Například jedním z nejoblíbenějších hřebenů značky je model se zuby různých délek.Tento vývoj umožňuje pečlivě rozmotat i mokré vlasy.Značka neustále vydává nové produkty s využitím nových technologií.Například štětiny mohou být obohaceny oleji.Kromě standardumateriály pro zuby, značka nabízí nové materiály.Mezi nimi stojí za to vyzdvihnout nylon, který se vyznačuje pevností a flexibilitou.
 • Olivia Garden. Belgický výrobce.Vydávají nástroje pro profesionály i běžné uživatele.Značka nabízí širokou škálu masážních kartáčů.Mezi nimi jsou modely s umělými i přírodními štětinami.Kromě hřebíčku věnuje výrobce velkou pozornost základům hřebenu.Je vyroben z různých materiálů, včetně bambusu a uhlíkových vláken.Všechny kliky jsou navrženy tak, aby se pohodlně držely.
 • Chicco. Značka se specializuje na výrobu masážních kartáčů pro malé děti.Hlavní věkovou kategorií, na kterou se společnost zaměřuje, jsou od 0 do 3 let.Všechny hřebeny mají anatomický tvar.Podstavce jsou pogumované, takže se nástroj snadno udržuje v čistotě.Štětiny jsou měkké, nepoškrábají dítě, ale pomohou zbavit se krusty.Štětce Chicco mají minimální hmotnost, takže se vaše dítě nakonec naučí, jak s ním zacházet.
 • Janeke. Značka je vlastněna italskou společností, která vyrábí širokou škálu masážních kartáčů.Nejoblíbenějším modelem je lehký gumový hřeben vyrobený z kvalitního materiálu.Nepoškozuje vlasy, dokonce i vlhké kadeře mohou být rozmotány.Tento kartáč se snadno udržuje v čistotě a nosí v kabelce.
 • Dessata. Značka vyrábí masážní kartáče se zvláštním uspořádáním zubů různých délek.Tato modelová struktura varujemožnost poškození vlasů.Při výrobě se používají vysoce kvalitní materiály.Se štětcem se prodává speciální krycí víko.Kromě ochrany proti možné kontaminaci brání také narušení struktury zubů.Existuje malá verze takového hřebenu, která se snáze přenáší.
 • Kapous. Známý evropský výrobce, který vyrábí širokou škálu nástrojů a výrobků pro péči o vlasy.Značka se také specializuje na výrobu přírodních štětinových masážních kartáčů.Mezi nimi vyvinutými modely je třeba poznamenat hřeben se třemi úrovněmi štětin.Umožňuje vám současně rozmotat dlouhé i krátké vlasy.
 • Lady Pink. Výrobce se spoléhá nejen na respektování vlasů, ale také na stylový design samotného příslušenství.Mezi různými hřebeny vyráběné touto značkou existují různé možnosti pro stříbrné, zlaté a růžové hřebeny.Značka je známá nejen svými neobvyklými formami štětců, ale také zuby.Nástroj navíc nepoškozuje vlasy.
 • Tony Guy. Značka patří anglickému výrobci.Na rozdíl od předchozí značky mají všechny nástroje přísný design.Příslušenství je vhodné pro profesionály i domácí použití.Mezi širokou nabídkou produktů najdete velké množství nástrojů vyrobených z uhlíkových vláken.Masážní kartáče od tohoto výrobce si můžete koupit pouze ve zvláštních obchodech.
Nenechte si ujít nejvícepopulární záhlaví:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Technika hřebenové masáže

Před přímým pokračováním v proceduře je nutné zvolit správné příslušenství.Pro masáž je lepší zvolit nástroj s dřevěnou podložkou.Tento materiál je lehký, takže ruka bude unavená déle.Kromě toho to pomůže zabránit výskytu statistické elektřiny.Zuby samy o sobě by neměly být elastické, je lepší, aby malé kuličky byly na jejich koncích.

Technika masáže hlavy je následující algoritmus:

 1. Důkladně si promíchejte vlasy.
 2. Použijte kartáč pro kruhové pohyby, pohybující se od chrámů k koruně.Stejným směrem proveďte tuto manipulaci z čela a krku.
 3. Hřeben lehce přitlačte k hlavě, natáhněte jej po kůži a přesuňte jej z okraje hlavy do středu.
 4. Dokončete masáž lehkými kruhovými pohyby prsty.

Péče o příslušenství

Masážní hřebeny vyžadují určitou péči.Jinak se rychle stanou bezcenné a mohou způsobit poškození vlasů.

Proto by měla být dodržována následující doporučení:

 • Kartáč umýt každý týden.K tomu použijte teplou vodu a kapku šamponu.Pokud je špína silná, můžete hromadu nebo zuby otřít měkkou houbou.
 • Neskladujte na místech s vysokou vlhkostí.
 • Zamezte poškození držadlaa zuby.Vyhněte se tomu pádu nástroje a používejte jej opatrně.Je lepší koupit speciální případ.

Kde koupit, hřebenové ceny

Kvalitní příslušenství si můžete koupit ve specializovaných nebo internetových obchodech.Cena takového produktu bude záviset na značce a materiálu, ze kterého je masážní kartáček vyroben.

Například plastové modely jsou nejdostupnější možností.Jejich cena začíná od 200 rublů.Cena dřevěných hřebenů se pohybuje od 300 do 500 rublů.Nejdražší jsou nástroje vyrobené z přírodní hromady, za takový model můžete platit od 800 do 5000 rublů.

Výběr masážních plástů je rozmanitý.Aby nedošlo k omylu s nákupem, musíte předem určit funkce, které by měl hřeben vykonávat.Pro udržení zdravých vlasů byste na nástroj neměli šetřit a dodržovat výše uvedená doporučení.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o masážních plástech

Jak si vybrat správný hřeben:

Materiál Funkčnost
Popelník Poskytuje růst vlasů, podporuje regeneraci buněk.
Bříza Urychluje vstřebávání živin.
Borovice Vyznačuje se vysokou pevností.Uklidňuje nervový systém.Zabraňuje aktivní reprodukci mikrobů a bakterií.
santalové dřevo Pomáhá zmírnit nervové napětí.Pomáhá tělu spát.
Broskvový strom Eliminuje lupiny.Zabraňuje průřezukonců.
Buk Podporuje zrychlený růst vlasů.Normalizuje spánek.Zabraňuje lupinám.
Bambus Uvolňuje nervové napětí.Podporuje rychlé uzdravení menších zranění.
Juniper Stabilizuje nervový systém.