Nejlepší laserové epilátory pro domácí použití.Odborné hodnocení, recenze

Laserový epilátor pro domácí použití je zařízení pro přímé vystavení vlasovým folikulům.Při zpracování míst na těle, kde jsou přítomny vlasy, infračervené paprsky ničí žárovku pod kůží, což zabraňuje růstu vlasů v této oblasti.

Profesionální epilátory jednají na stejném principu, pouze jsou rozměrnější a jsou schopny okamžitě zpracovat velké plochy na těle.

Kritéria pro výběr zařízení prolaserové odstranění chloupků doma, princip jejich fungování

V historii laserového odstranění chloupků vědci vyvinuli několik typůParatov pro odstraňování chloupků, pracující na podobném principu.Každá z nich má výhody i nevýhody.Vyberte zařízení na základě jejichspecifický typ pleti a očekávání určitého účinku.

Ruby

Domácí laserový epilátor byl prvním zařízením, které odstranilo vlasy po elektrickém.Princip činnosti ruby ​​zařízení spočívá v tom, že jejich jádro uvnitř zařízení, když je zahřáté, vytváří paprsky, které působí výhradně na části těla se zvýšeným melaninem.Byly odhaleny nejen tmavé vlasy, ale i samotná kůže měla tmavý stín.

Ruby epilátory nejsou schopny odstranit blond vlasy, jednoduše „nevidí“. Kromě toho mohou mít destruktivní účinek na blízké krtky, jako temný stimul, který má rubínová tyč zničit.V tomto ohledu existuje riziko popálení tmavých oblastí kůže.

Alexandrit

Příští generací po rubínových epilátorech je alexandrit.Alexandritové pruty se neprokázaly tak agresivně vůči temným oblastem kůže jako jejich předchůdci.Délka paprsku je delší, což znamená, že nemusíte přijít do těsného kontaktu s kůží, protože v jeho cestě se může objevit neviditelný krtek.

Tyto epilátory však stále neodstraňují světlé vlasy a nedoporučují se používat při činění.

Vzhledem k menšímu účinku na ztmavené oblasti kůže bylo možné zpracovat nejen světlé tóny kůže ve viditelné oblasti, ale také oblast bikin, kde někteří lidé mají mírně tmavší pigment.Podle lékařů však mohou epilátory alexandritu stále představovatnebezpečí pro tmavou pokožku, a to i přes schválení výrobců.

Dioda

Po epilátorech alexandritu byly vyvinuty diody a jejich úkolem bylo zkrátit dobu expozice pokožce a folikulu, působit méně agresivně na tmavé oblasti kůže arozpoznat lehké vlasy.Zařízení úspěšně zvládlo tyto úkoly.Nyní může být použit pro opalování a v jakékoli oblasti těla.

Dalším pozitivním účinkem je maximální průnik paprsku pod kůži, konkrétně o 4 mm, který vám umožní trvale vyjmout žárovku a nejen ji poškodit.Po použití diodových epilátorů se vlasy v ošetřovaných oblastech nikdy nevrátí.

Neodym

Nejnovější generací epilátorů je neodym.Myšlenkou jejich vývoje bylo vytvořit delší vlnu expozice folikulu.Experiment se však překonal z negativního hlediska. Infračervený paprsek prošel potřebnou oblastí a lehce se dotýkal žárovky.

Účinek takového odstranění chloupků je krátkodobý a po nějaké době by se měl opakovat.Kromě toho epilátor neodymu pracuje pouze s tmavými oblastmi kůže, přičemž ignoruje světelné a viditelné části těla.

Výhody a nevýhody laserového odstraňování chloupků

Domácí laserové epilátory, na rozdíl od profesionálních, mají řadu nevýhod.Například oblast vystavení paprsku je asi 30 mm₂, to znamená, že každé vlasy budou muset být ozářeny jednotlivě po dobu 4 sekund.Může to trvatdlouhá doba.Pouze některé epilátory s funkcí skenování mohou zachytit plochu 60 mm₂.

Další nevýhodou je potřeba provést několik postupů.Domácí epilátor nemůže žárovku zničit najednou, její síla není tak vysoká.Kromě toho, pálení vlasů jednou vytváří pravděpodobnost popálenin.Čím je tedy výkon slabší, tím bezpečnější je zařízení.Úplné zničení vlasů na těle bude trvat 2 až 3 sezení, interval mezi nimi je 2 až 3 týdny.

Z výhod - relativně nízké náklady ve srovnání s profesionálními modely, jejichž cena je v průměru 300 USD.Domácí spotřebiče stojí v průměru 15–30 tisíc rublů.Navíc, provádění procedury doma, v pohodlných podmínkách.Úspory jsou významné ve srovnání s návštěvou kosmetického salonu, kde může být vyžadováno několik sezení.

Kontraindikace postupu

Domácí laserové epilátory, ačkoli nemají nepříznivý vliv na kůži a pracují pouze s vlasovými folikuly, stále mají k použití řadu kontraindikací.Jedná se hlavně o infračervené paprsky, jejichž silný účinek může za určitých okolností nepříznivě ovlivnit krvinky.Osoba provádějící laserové odstranění chloupků by měla být zcela zdravá.

IR paprsky jsou kontraindikovány u osob, které:

 • jsou těhotné a kojí;

  Laserové epilátory by se neměly používat během těhotenství a kojení.

 • mají jakékoli onkologické onemocněnínemoci
 • trpí jakýmkoli druhem kožních onemocnění, včetně odřenin, odřezků a modřin na povrchu kůže;
 • jsou náchylné k křečovým žilám, cévním potížím a oběhové soustavě;
 • mají diabetes typu I a typu II;
 • berou antibiotika během odstraňování chloupků.

Kromě toho by laserové odstraňování chloupků nemělo být prováděno za přítomnosti spálení od slunce, v tomto případě to nebude mít žádný výsledek - infračervené paprsky se jednoduše rozptýlí po povrchu kůže.Hojnost krtků na těle se také může stát důvodem k opuštění řízení.

Zóny laserového odstraňování chloupků.Charakteristiky postupu

Pomocí moderních epilátorů nové generace, které jsou pro kůži zcela bezpečné, můžete odstranit chloupky na jakékoli zdravé části pokožky.

Odstranění vlasů lze provést pro:

 • nohy;
 • ruce;
 • krk;
 • záda;
 • osob;
 • břicho;
 • prsa;
 • bikiny.

Nevkládejte laser na sliznice: do oka (odstranění řas) a kolem očí, vyzkoušejte paprsek na jazyku a blízko otevřených ran na těle.

Kůže by měla být hladká a čistá, vrásky na těle by měly být vyhlazeny, aby laser mohl přímo zasáhnout folikul.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Příprava pokožky na odstranění chloupků

Před zahájením odstraňování chloupků byste měli zkontrolovatoblast kůže, která musí být "očištěna" od vlasů.Pokud se na něm vyskytují praskliny, oděrky, škrábance, je třeba postup odložit až do úplného obnovení pleti.

Některé modely vyžadují předběžné oholení kůže, jiné ne, měli byste si o tom přečíst v pokynech.Před odstraněním vlasů neaplikujte na tělo krémy.Kůže by měla být čistá a suchá.

Provedení postupu

Domácí laserové odstraňovače vlasů po zakoupení by se měly podrobně prostudovat.Chcete-li to provést, musíte si přečíst pokyny, seznámit se s jeho silou, oblastí a časem expozice.Na mnoha zařízeních jsou v zóně paprsku zabudována 2 tlačítka a jejich současným stisknutím se paprsek sám zapne.Děje se to kvůli bezpečnosti, aby nedošlo k náhodnému stisknutí tlačítka 1 a nasměrování laseru například do očí.

Postup:

 1. Kůže je třeba připravit omytím mýdlem a otřením do sucha.
 2. Poté, když se zařízení přitlačí k tělu nebo se stiskne tlačítko palcem (v závislosti na modelu), aktivuje se samotný paprsek.
 3. Záření se provádí v průměru 2-4 sekund, což je způsobeno výkonem epilátoru.
 4. Během této doby paprsek dokáže proniknout folikulem a zpracovat ho při vysoké teplotě, jednoduše spálit jeho obsah.
 5. Po zákroku může být pokožka namazána uklidňujícím krémem.

Nejprve je vhodné provést testování.Chcete-li to provést, vyberte samostatnou oblast na kůži a proveďte postup odstraňování chloupků, řekněme, na 2-4 cm₂ těla.Poté byste měli počkat 2-3 dny a sledovatjaký bude účinek.Vlasy začnou padat právě během tohoto období, a ne okamžitě.Po úspěšném absolvování testu můžete bezpečně přistoupit ke zpracování celého těla.

Pravidla pro péči o pokožku po zákroku

Protože laserové odstranění chloupků má stále destruktivní účinek na určité segmenty těla, po zákroku se začíná proces zotavení, doprovázený bolestí, pálením a zánětem.

Aby se proces hojení urychlil, je třeba po epilaci dodržovat určitá pravidla péče o pokožku:

 • , aby se snížily nepříjemné pocity epilace, aplikujte nachlazeníkomprimujte nebo ledem zabalte do látky po dobu 10 minut.ne více než 3krát denně;
 • 3krát denně může být postižená oblast ošetřena extraktem aloe vera, který zjemní pokožku a pomůže zbavit se zánětu;
 • je-li přítomna silná bolest, můžete vzít mírný lék proti bolesti, ale ne aspirin, který ředí krev, což prodlužuje dobu zotavení;
 • pokud se bolest během dne nezastavila, vyhledejte lékaře;
 • expoziční oblast by měla být chráněna před ultrafialovým zářením, používat opalovací krém, nenavštěvovat solárium nebo pláž po dobu 6 týdnů;
 • horká sprcha by měla být opuštěna po dobu 2–3 dnů, zatímco je cítit pálení, aby se bolest nezhoršovala;
 • zabránit vyhřívání těla, zabránit fyzické námaze, návštěvě tělocvičny, běhu, sportu;
 • musíte pokožku očistit od prachu 2krát denně, ale nekromě toho by měly být používány hygienické výrobky pro citlivou pokožku;
 • Pokud kůže po epilaci vyschne, je nutné použít zvlhčovač;
 • po odstranění chloupků na obličeji byste měli 3-5 dnů nepoužívat nadace a prášek;
 • po odstranění chloupků v podpaží by deodorant neměl být aplikován po dobu nejméně 1 hodiny.

Nejlepší domácí laserové epilátory

Domácí laserové epilátory jsou v současné době k dispozici v diodách a neodymech.Ruby zařízení již nejsou relevantní a zřídka tam, kde jsou vidět.Epilátory Alexandrit lze nalézt pouze na odborných klinikách, v domácí verzi taková zařízení nejsou k dispozici.V následujícím přehledu budou popsány nejmodernější domácí epilátory.

Braun IPL BD 5001

Fotoepilátor vyrobený v angličtině má kluznou funkci na kůži.Funkce zahrnuje ovládání intenzity a 3 úrovně výkonu blesku.Přístroj je určen k odstraňování chloupků na nohou, obličeji, bikinách a hlavním těle.Epilátor pracuje ze sítě a zachycuje plochu těla 3 cm₂.

Na boku zařízení je speciální čidlo, které koriguje správný náklon, rozsvítí se červeně, pokud paprsek není správně nainstalován vzhledem k pokožce.

Zařízení zahrnuje snímač tónů pokožky, přepínání na optimální výkon a snímač kontaktů s tělem.Součástí fotoepilátoru je holicí strojek Gillette, který je nezbytný pro holení těla před drženímpostupy.Cena v obchodech: 20-35 tisíc rublů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.
Philips Lumea Prestige BRI950
TryskyDoba odstranění chloupků Tvary Popis Cena
 • pro tělo s oknem 4,1 cm3;
 • pro osobu s oknem 2 cm 2;
 • pro podpaží s oknem 3 cm 3;
 • pro bikiny s oknem 3 cm 3.
 • na obličeji za 1 minutu,
 • oblast bikin za 2 minuty,
 • plocha podpaží je 2,5min. a po dobu 9 minut.
 • pro podpaží - konkávní;
 • pro obličej je plochý;
 • je zbytek těla vypouklý.
Epilátor trvale neodstraní vlasy.Po chvíli budete muset postup provést znovu, ale růst vlasů se výrazně zpomalí.

Intenzita je regulována 5 režimy, které jsou nastaveny v závislosti na typu kůže a její barvě.A také v zařízení je bezpečnostní zámek proti náhodným zábleskům.

20 000–25 000 rublů.

Silk'n Glide Infinity 400K

Dnes je tento izraelský fotoepilátor „dlouhými játry“ všech modelů.Jeho zdroj je 400 tisíc záblesků, zatímco jiná zařízení mají pouze 100-300 tisíc.Tento model je také nejrychlejší ze všech - bliká v intervalech 1–2 sekund a zkracuje dobu zpracování o jednu polovinu.

Zahrnutoexistuje pouze 1 tryska s pracovní plochou 3 cm₂.

Funkce Bluetooth je integrována do epilátoru, který vám umožňuje připojit se k mobilnímu telefonu a stáhnout aplikaci v GooglePlay, vést deník použití nebo blokovat zařízení od dětí na dálku.Přístroj je schopen odstranit blond vlasy a pracovat s tmavou pokožkou a opálením.Displej není zabudován do epilátoru, ale má funkci skluzu.Cena zařízení: 25 tisíc rublů.

Beurer IPL10000 +

Poloprofesionální fotoepilační zařízení lze používat doma i v salonu.Jeho zdroj umožňuje 250 tisíc záblesků, po uplynutí doby použitelnosti lze kazetu vyměnit.Zařízení má vestavěný senzor, který vám umožní určit typ pleti a barvy a zvolit vhodný výkon a frekvenci záblesků.

Expoziční plocha je 7 cm₂, pro domácí epilátor je to hodně, proto ji lze díky této funkci použít v salonech, což šetří čas při úpravě povrchu.

Zařízení nemá vliv na zdraví a nezpůsobuje žádné kontraindikace. Výkon zařízení umožňuje 3-4 relacím výrazně snížit množství vlasů na těle.Jedna relace na všech oblastech kůže bude trvat 25 minut.Mínus epilátoru je, že není určen pro tmavou pokožku a není schopen odstranit světlé a šedé vlasy.Jeho cena je 25 tisíc rublů.

BaByliss G935E

Epilátor tohoto modelu je určen k léčbě IV typů pleti (podle tabulky Fitzpatricka).Vestavěný senzor je schopen detekovat konkrétní odstín a naladit hooptimální výkon.Rezerva zdroje zařízení se skládá z 200 tisíc záblesků, což znamená, že celé tělo může být zpracováno 30krát.Po prvním zákroku začíná hojná ztráta vlasů.

Po dokončení kurzu je 90% tělesných vlasů trvale zničeno.Zařízení má vestavěné rozhraní Bluetooth, které umožňuje použití aplikace, kterou lze stáhnout na webových stránkách výrobce, k regulaci výkonu, vedení protokolu pozorování a kontrolních postupů a také dálkové zapínání a vypínání zařízení.Oblast nárazové zóny je jedna - 3 cm₂, zařízení pracuje ze sítě.Cena epilátoru je 15-19 tisíc rublů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Odstranění chloupků holých IPL z hladké kůže

Laserový epilátor britského původu pracuje s kůží typu IV a sám si vybírá požadovaný režim léčby.Samotný režim nebude fungovat, zařízení se nespustí, pokud je nainstalováno nesprávně.V pouzdře je integrováno pouze jedno tlačítko napájení, zbytek provede sám.

Lampa v tomto modelu nemá rezervu zdrojů, to znamená, že je nekonečná.Rychlost zpracování je dosud nejvyšší, epilátor je schopen 100 záblesků za minutu.Za 10 minutmůžete úplně jít po celém těle.Displej na zařízení není k dispozici, epilátor pracuje ze sítě.Cena fotoepilátoru: 17 tisíc rublů.

Domácí laserové epilátory jsou navrženy tak, aby nahradily návštěvy drahých profesionálů.procedury v salonech krásy.Navzdory vysokým nákladům některých z nich se několikrát po použití plně vyplatí, vzhledem k množství času, úsilí a peněz, které každá žena nebo muž utrácí za mechanické odstranění chloupků.

Návrh článku:Oleg Lozinsky

Video o laserových epilátorech

Jaký je rozdíl mezi fotoepilátorem, epilátorem elos a laseremepilátor: