Nejlepší běžící pásy pro domácnost: mechanické, elektrické simulátory, magnetické, skládací.Ceny a recenze

Se sedavým životním stylem a nedostatkem času na to, abyste šli do posilovny, je běžícím pásem pro domácnost vynikající cesta ven.Na základě hodnocení nejlepších modelů si můžete vybrat nejlepší možnost pro domácí trénink.

Druhy běžících pásů

Sport je nutností při udržování zdravého těla.elementl.Běh je vynikajícím řešením fyzické nečinnosti, pravidelné cvičení také pomáhá vyřešit problém s nadváhou.

Nejprve byly v resuscitačních centrech použity simulátory.Později se však začali věnovat domácímu výcviku.Trh nabízí velký výběr simulátorů různých cenových kategorií, což závisí na vlastnostech, výrobci a dalších kritériích.

Magnetické trenažéry

Magnetické trenažéry jsou skvělé pro domácí použití.

Toto je vylepšená verze mechanických simulátorů.Hlavní výhodou této jednotky je tichý provoz.

Plátno je magnetizováno a postupně přitahováno, takže trať funguje téměř tiše a rovnoměrně.

Přes magnetický pohon začíná simulátor pracovat z pohybu nohou.

Magnet pomáhá vytvářet odpor, čímž zvyšuje zatížení.Do simulátoru je zabudován počítač s informacemi o výsledku cvičení.

Hlavní výhody magnetických stop jsou:

 • Malá velikost.
 • Na rozdíl od elektrických kolejí utratí výrazně méně energie.
 • Výhodnější než mechanické.
 • Tichá práce.
 • Široká funkčnost.
 • Pracujte bez trhání.

Mechanické simulátory

První běžecké trenažéry byly mechanické.Až dosud jsou oblíbené jak pro domácí použití, tak pro rehabilitaci pacientů.Princip činnosti je následující: běžící pás je umístěn mezi rotujícími válečky.Jedním krokem osoba ovlivní pásku a zahájí její pohyb.

Tato verze simulátoru má jak plusy, takNevýhody:

)
Elektrické posilovací stroje

Elektrické posilovací stroje jsou nejdražší a nejmodernější verzí cvičebních strojů.Mají elektrický motor, díky kterému je možné regulovat pohyb pásu.Elektrické tratě jsou vybaveny počítači, na kterých jsou indikovány indikátory výcviku.

Tyto stopy jsou obvykle rozděleny do 3 hlavních kategorií:

 • Ekonomika .Maximální rychlost této možnosti nepřesahuje 15 km /ha výkon 5 kW.Možnosti takové dráhy jsou také omezené.Jedná se o nejlevnější typ elektrické tratě, takže se často kupuje pro domácí použití.
 • Střední třída .Dražší a výkonnější možnosti.Na těchto tratích můžete obvykle vytvářet a ukládat vzdělávací programy.Používají se také pro domácí úkoly, ale vzhledem k vysokým nákladům si to ne každý může dovolit.představte si nákup takového simulátoru.
 • Profesionální .Tyto možnosti vydrží velké zatížení několik hodin a mají mnoho funkcí.Profesionální elektrické dráhy jsou obvykle instalovány v tělocvičnách.

Čím profesionálnější je simulátor, tím více elektřiny spotřebuje.

Kritéria pro výběr dobrého běžeckého pásu

Při výběru dobrého běžeckého pásu je třeba vzít v úvahu určité parametry:

 • Typ cvičebního stroje.
 • Výkon.
 • Velikost.
 • Možnost skladování a pohybu.Toto kritérium je důležité zejména v malých bytech.Existují skládací modely s válečky pro pohyb.
 • Udržitelnost.
 • Přítomnost počítače.
 • Hlučnost.
 • Schopnost upravit náklon.
 • Další vlastnosti: WI-FI, audio a video systém.Stojí za zvážení, že v přítomnosti takových funkcí budou náklady na trati mnohem vyšší.
 • Odpisový systém.
 • Maximální možná doba nepřetržitého provozu.Tato skutečnost je zvláště důležitá, pokud se do simulátoru zapojí několik lidí.

Výkon

Běžecký pás pro domácnost (nejlepší možnosti vycházejí z hodnocení zákazníků) by měl mít vysoký výkon motoru, který se měří v koňských silách.Čím větší je hmotnost uživatele, tím vyšší by měl být tento indikátor.

Nejprve musíte určit, k čemu se bude trať používat hlavně:

 • Pro aktivní provozmusíte vybrat model, jehož výkon není menší než 3 l /s.Pro provoz při normální rychlosti je vhodný ukazatel alespoň 2,5 l /s.
 • Pro klidnou procházkuje dostatečný výkon 2 l /s.Tato možnost se obvykle používá pro zdravotní účely staršími lidmi.

Pokud praktikant váží více než 90 kg, měli byste z bezpečnostních důvodů zvolit výkon 0,5 - 1 l /s.více.

Software

Náklady na běžecké trenažéry jsou přímo závislé na softwaru.Čím více funkcí a schopností, tím samozřejmě vyšší úroveň simulátoru.V souladu s tím jsou jeho náklady vyšší.Při zakoupení trasy pro domácí použití je třeba posoudit, kolik za některé funkce zaplatíte.

Mnoho možností lze nahradit jinými zařízeními v domě:

 • Video systém- TV nebo telefon.
 • Audio systém- přehrávač, telefon, hudební centrum.

Standardní funkce jsou součástí téměř všech modelů:

 • Informace o počtu kroků.
 • Pulse.
 • Spálené kalorie.
 • Hlavní možnosti školení.

Výběr simulačního softwaru závisí na osobních přáních a finančních možnostech.

Velikost běžeckého pásu

Pro pohodlné a efektivní školení by měl být běžecký pás správné velikosti.Zohledňuje jeho délku a šířku.Musíte si vybrat co nejširší možnou pásku, aby se sport stalpohodlnější a bezpečnější.S úzkým pásem může uživatel šlápnout na okraj a zranit se.Doporučuje se koupit model s šířkou plátna nejméně 35 cm.

Na trhu jsou stopy od 32 do 52 cm. Čím je osoba vyšší, tím větší by měla být páska.Toto pravidlo platí také pro délku.Indikátor minimální možné délky je 1,1 m, maximum je 1,5 m. Při průměrné výšce 170–180 cm stačí zvolit stopu, jejíž délka pásky je 120 cm. Pokud zvolíte nesprávnou délku nebo šířku, bude účinnost tříd nižší.

Druh běžícího pásu​​

Existuje několik klasifikací běžících pásů.

Rozlišují se zejména tyto druhy:

 • Mechanické .Tyto modely se objevily první na trhu.Toto je nejlevnější varianta, ale úroveň pohodlí během tréninku je velmi nízká.Odborníci doporučují opustit mechanické stopy.
 • Magnetický .Toto je vylepšená verze mechanických simulátorů.Jsou pohodlnější, protože magnet pomáhá vytvářet odpor.Magnetické stopy jsou skvělou volbou pro levné, ale pohodlné vybavení pro domácí cvičení.
 • Elektrické .Nejmodernější varianta s mnoha funkcemi.Hlavní nevýhodou jsou vysoké náklady.
 • Skládání .Takové stopy jsou zvláště oceňovány s omezeným prostorem.Lze je snadno složit a vyjmout během několika minut.
 • Komerčnískladby se používají pro tělocvičny.Jsou navrženy pro dlouhou práci ataké pro maximální hmotnost uživatele.Profesionální skladby jsou vysoce odolné.

Úroveň sklonu koleje

Běžecký pás pro domácnost (hodnocení nejlepších možností je založeno na názorech profesionálních trenérů) by mělo mít funkci nastavení sklonu plátna.Minimální možný indikátor je 3 °, maximální je 40 °.

Úroveň můžete změnit téměř na všech typech skladeb, ale u mechanických modelů to musíte udělat sami před zahájením tréninku a v elektronické podobě je tento indikátor umístěn na displeji. Čím více je běžecký pás nakloněn, tím těžší je procvičit.

Pro aktivní běh s cílem zbavit se nadváhy stačí nastavit pás na 8 °, ale pro těžký trénink různých svalových skupin by měl být ukazatel alespoň 10 °.Odborníci doporučují zahájit trénink z malého úhlu a zvýšit ho v procesu.

Limitní hmotnost uživatele

Lidé s hmotností vyšší než 100 kg se před koupí běžícího pásu doporučuje poradit se s lékařem.Při těžké váze může být aktivní kardio trénink nebezpečný pro zdraví.Ale na trhu jsou tratě, které jsou určeny pro uživatele do 180 kg.

Maximální hmotnost účastníka je vždy uvedena v pokynech simulátoru.Komerční modely pro posilovny jsou zpravidla konstruovány pro vysokou hmotnost, protože mají výkonný motor a široký běžící pás.

Výběr správnéhoje nutné:

 1. Přidejte 20 kg k vlastní hmotnosti.
 2. Porovnejte výsledný ukazatel s charakteristikami modelu, neměl by být vyšší.

Stojí za úvahu, že pokud se na běžícím pásu podílí několik lidí, vypočítá se maximální hmotnost podle nejtěžších.Dodržování těchto pravidel pomůže prodloužit životnost simulátoru.

Odpisový systém

Běžecký pás pro domácnost (hodnocení nejlepších možností je založeno na hodnoceních zákazníků) by měl mít vysoce kvalitní odpisový systém.Tento ukazatel odráží stupeň měkkosti, pohodlí a snížení rázové zátěže během tříd.Cesty se špatným odpružením mohou poškodit pohybový aparát člověka, konkrétně narušit klouby.

Správné pokrytí může snížit stres až o 40%. Některé modely umožňují úpravu tohoto ukazatele.Samozřejmě čím lepší je odpis, tím dražší je simulátor.

Pokud v případě dalších softwarových funkcí nemůžete přeplatit, v tomto případě se doporučuje neuložit.Moderní běžecké pásy zajišťují pevný odpor a měkké přistání s aktivním během, což zvyšuje vytrvalost uživatele.

Skládací design

Pro domácí tréninky doporučujeme zvolit lehké a přenosné modely.To platí zejména v případě, že místnost nemá speciální sportovní halu.Obvykle takové možnosti nejsounavržen pro aktivní běh.

Většina skládacích chodníků má kolečka pro snadný transport a hydraulické paluby pro hladkou montáž.

Tento indikátor při výběru modelu je klíčem pouze v malých místnostech.V ostatních případech byste neměli zvážit možnost rychlého sestavení konstrukce, protože takové dráhy jsou obvykle méně výkonné.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Nejlepší magnetické běžecké trenažéry: přehled, ceny

Tyto běžecké trenažéry jsou vylepšenou verzí mechanických, ale zároveň mají nízké náklady.Na rozdíl od mechanické dráhy jsou magnetické možnosti méně nebezpečné, takže jsou ideální pro jednoduché domácí tréninky, které jsou tak potřebné s nedostatkem pohybu.

Při výběru simulátoru se musíte spoléhat nejen na hodnocení nejlepších modelů, ale také na osobní preference:

 • Pokud je místnost omezená, je lepší zvážit skládání modelů.
 • Stojí za zvážení, kolik školení bude časté a intenzivní.
 • Ochota uživatele platit za další funkce.

Brumer TF2002

Tento model stojí asi 12 tisíc rublů.Trať má skládací strukturu, což je velmi výhodné v malých bytech nebo domech.

Velikost běžeckého pásu:

 • Šířka 33 cm.
 • Délka 118 cm.

lze provést indikátor délky pásuzávěr, že tento model není vhodný pro velmi vysoké lidi.V tomto případě bude během tréninku nepříjemné pocity.Maximální přípustná hmotnost uživatele by neměla být větší než 100 kg a odborníci nedoporučují volit tuto dráhu pro lidi těžší než 80 kg.

Běžecký pás pro domácí Brumer TF2002.

Celkem software poskytuje 8 typů zatížení, což je dostačující pro standardní třídy.Hlavní nevýhodou přístroje Brumer TF2002 je neschopnost upravit úroveň náklonu.Model má však dobrý odpisový systém, což je pro tuto cenovou kategorii nepopiratelná výhoda.

Starfit TM-201 versus

Domácí běžecký pás Starfit TM-201 Versus se řadí mezi nejlepší magnetické modely.Cena tohoto simulátoru je v průměru 11,5 tisíc rublů.Maximální hmotnost stážisty by neměla přesáhnout 100 kg, takže není vhodná pro všechny uživatele.

Mezi nevýhody patří také absence funkce pro změnu úhlu sklonu.Trať nezahrnuje vzdělávací programy.Velikost běžeckého pásu je malá - 95x34 cm, takže Starfit TM-201 Versus není vhodný pro vysoké uživatele.

Ale model má mnoho výhod:

 • Vestavěné přepravní válce, díky nimž se simulátor snadno pohybuje.
 • Přítomnost monitoru, na kterém jsou umístěny informace o rychlosti, kaloriích a ujeté vzdálenosti.
 • Originální design z australského úřadu.

Nejlepší mechanické běžecké trenažéry: přehled, ceny

V současné době je na trhu velké množství moderních běžeckých trenažérů, ale díky hlavní výhodě - nízké ceně, zůstávají populární i mechanické možnosti.

Mechanické pásy se velmi snadno používají a sestavují, a jsou proto dobrou volbou pro domácí použití.Před zakoupením konkrétního modelu se doporučuje přečíst si recenze a seznámit se se všemi nevýhodami simulátoru.

Sport Elite TM1556-01

Jedním z nejpopulárnějších mechanických modelů je Sport Elite TM1556-01.Trať není určena pro uživatele, jehož hmotnost přesahuje 100 kg.

Plátno má průměrné rozměry:

 • Délka 103 cm.
 • Šířka 32 cm.

Nákladyzávisí na výstupu, ale obecně se pohybuje mezi 10 až 11 tisíci rublů.

Skladba může být složena, což šetří místo.Má také válečky pro přepravu.

Existuje malý počítač označujícístandardní informace:

 • Kalorie.
 • Pulse.
 • Rychlost.
 • Vzdálenost.
 • Čas.

Ale model má několik nedostatků:

 • Neexistují žádné vzdělávací programy.
 • Neexistuje žádný omezovač rychlosti.
 • Neexistuje způsob, jak změnit úhel sklonu.

Sport Elite TM1556-01 má ocelové pouzdro a váží asi 18 kg.Tento simulátor pomůže zbavit se nadváhy a také zapojit hlavní svalové skupiny do tréninku.Ale mechanické možnosti patří mezi nejvícetraumatické, proto se nedoporučuje používat u dětí a starších osob.

Bradex ECLIPSE SF 0058

Na rozdíl od podobných modelů tohoto typu tratě je Bradex ECLIPSE SF 0058 určen pro uživatele s hmotností do 120 kg.Hmotnost samotného simulátoru je 12,5 kg.Model je skládací a má kola pro pohyb.

Většina kupujících je po použití spokojená - jedná se o jednoduchou možnost bez speciálních programů pro domácí sporty.

Cena dráhy je asi 6000 - 8000 rublů.

Mechanické modely nevyžadují náklady na elektřinu, takže tento simulátor lze přiřadit k velmi rozpočtovým možnostem.

Běžecký pás je dostatečně široký:

 • Šířka 40 cm.
 • Délka 100 cm.

Trať má displej se základními informacemi, které jsou nezbytné pro trénink.

Nejlepší elektrické běžecké trenažéry: recenze, ceny

Elektrické dráhy obvykle patří do segmentu vyšších cen, ale zároveň mají mnoho výhod.Modely jsou modernější, takže mají mnoho dalších funkcí.Tyto tratě vyžadují náklady na energii - tato skutečnost musí být zvážena před nákupem.

Podle odborníků jsou elektrické simulátory nejbezpečnější, protože obvykle mají omezovače rychlosti a tlumení nárazů.Modely tohoto typu pracují zpravidla hladce a tiše.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - coje to za co a jak se používá ve sportu, kulturistice.

Carbon Fitness Yukon

Běžecký pás pro domácnost (hodnocení nejlepších možností vychází z názorů profesionálních trenérů) od výrobce Carbon Fitness je jedním z nejpopulárnějších elektrických modelů.Jeho cena je asi 21 tisíc rublů.

Simulátor má výhody i nevýhody:

Výhody Nevýhody
Pro provoz není vyžadována elektřina Jerkily
Skladby jsou lehké a malé Nejsou žádné školicí programy
Nízké náklady Existuje možnost sklouznutí pásky, což může vést ke zranění
Díky své jednoduché konstrukci je snadnější oprava Nízké pohodlí běhemvýcvik
Zvýšené zatížení pohybového aparátu osoby
ОObvykle se nezobrazují indikátory
]
Pros Nevýhody Moderní systém odpisování Nevhodné pro osoby vážící více než 90 kg
Skládacíkonstrukce a dostupnost kol pro pohyb Vysoká cena
Přítomnost mechanismu, který může vyhladit nerovnosti podlahy Úzké plátno - 32 cm
Přítomnost konzole s informacemi o rychlosti, vzdálenosti, čase a kaloriích

Trenérschopnýzrychlit na 10 km /h, takže je vhodný pro aktivní a pravidelný výcvik.Samotná konstrukce váží 22 kg, ale díky přepravnímu válečku lze snadno pohybovat.

AppleGate T10

Tento model je vhodný jak pro začínající sportovce, tak pro zkušené uživatele.Náklady na AppleGate T10 se pohybují mezi 28-30 tisíc rublů.Možná rychlost simulátoru je 10 km /h.Maximální hmotnost stážisty je výrazně vyšší než u předchozího modelu - 110 kg.Samotný simulátor je také docela těžký, váží 40 kg.

Velikost běžícího pásu je vhodná pro pohodlné činnosti:

 • Délka 122 cm.
 • Šířka 40 cm.

Tento model mohou považovat lidé téměř jakékoli výšky.Díky modernímu polstrovacímu systému (polymer) je během tréninku zajištěna dobrá přilnavost bot a běžecký pás.To pomáhá snížit stres na klouby a páteř.Rozhraní je prezentováno pouze v angličtině.

FAMILY TM 400M

Asi 25 tisíc rublů.K dispozici je FAMILY TM 400M.Tato trať je určena pro uživatele do 130 kg, což je velmi vysoký ukazatel.

Běžecký pás je také velký:

 • Šířka 40 cm.
 • Délka 120 cm.

Simulátor má 13 výcvikových programů a schopnost manuálně nastavit úhel sklonu.Tato možnost zajišťuje přítomnost minimálních multimediálních schopností - reproduktorů.

Přes hmotnost konstrukce (44 kg) je snadné přepravu a rychle složit.Dobré odpružení zajišťuje pohodlné tréninky bez poškození zdraví.FAMILY TM 400M může snadno kompenzovat nerovnosti povrchů.

Nejlepší profesionální běžecké trenažéry: přehled, ceny

Profesionální běžecké trenažéry se používají v tělocvičnách a fitness centrech s vysokým provozem.Typicky takové modely poskytují velkou váhu uživatelů, mají vysoký výkon bez časových limitů a nastavení sklonu.V souladu s tím jsou náklady na profesionální skladby mnohem vyšší než modely určené pro domácí použití.

Spirit CT800

Náklady na tento simulátor jsou asi 300 tisíc rublů.

Trať má mnoho výhod:

 • Výkonný motor - 3 litry.s
 • 9 zvláštních vzdělávacích programů.
 • Maximální hmotnost uživatele je 161 kg.
 • Možnost skládání a přepravy díky válečkům.
 • Nakloní se automaticky.
 • Schopnost samostatně vytvářet programy.
 • Moderní systém odpisování a plynulý provoz.

Horizon Elite T5000

Cena tohoto modelu je 135 tisíc rublů, což je na trhu profesionálních simulátorů docela nízká.Současně je trať určena pro lidi s hmotností do 170 kg a plátno dosahuje délky 152 cm a šířky 51 cm.Odpružení a automatické nastavení sklonu poskytují pohodlné cvičení.Výkon motoru je 2,5 litru.sMaximální možná rychlost je 20 km /h.

Clear Fit Enjoy TM 8,25

Tento simulátor stojí asi 80 tisíc rublů.

Hlavní výhody systému Clear Fit Enjoy TM 8.25:

 • Absorpce nárazů, která zajišťuje dobrou trakci.
 • Model je určen pro osoby do 180 kg.
 • Skládací.
 • Výkonný motor - 3,5 hp
 • Maximální rychlost je 22 km /h.

Trať je vhodná pro výcvik profesionálních sportovců a zároveň má nízkou cenu ve srovnání s alternativními možnostmi.Pořadí nejlepších běžících pásů pro domácnost zahrnuje velký seznam modelů.Před nákupem musíte prostudovat všechny vlastnosti afunkce simulátoru a čtení recenzí.

Návrh článku:Oleg Lozinsky

(4001Video o běžících pásech pro dům

Jak si vybrat běžící pás pro dům: