Naplnění nasolacrimální drážky plnivy, kyselinou hyaluronovou, fotografie před a po injekci.Cena, recenze

Nasolakrimální rýha je tvořena u žen různého věku.Výrazně zhoršuje vzhled, takže vyplňování záhybů je nyní považováno za poměrně běžný postup.Nejradikálnějším způsobem řešení problému je plastická chirurgie, ale použití speciálních plniv je považováno za jednodušší a dostupnější způsob.

Proč se tvoří nasolakrimální drážka

Kosmetická vada se může objevit u žen středního a vysokého věku, ale vyskytuje se také u dívek mladších 30 let, coždíky vlastnostem pokožky a dalším faktorům.

Drážka je malá prohlubeň vytvořená v oblasti vnitřního rohu oka a pokračuje podél směru oblouku tvořícího lícní kosti.Nazývá se také hluboká vráska nebo zmačkání.

Existuje několik důvodů, které mohou vyvolat problém:

 • Prudká změna tělesné hmotnosti v jednom nebo druhém směru.V tomto případě se kůže prohýbá nebo natahuje, což nevyhnutelně vede ke ztrátě pružnosti.
 • Špatné návyky.Ženy, které zneužívají alkohol a tabák, si s větší pravděpodobností všimnou zmačkání.
 • Nadměrné cvičení a přepracování.
 • Expozice toxickým látkám při práci.Obvykle taková práce negativně ovlivňuje kůži.
 • Změny kůže související s věkem spojené se snížením produkce kolagenu a dalších složek, které udržují pružnost pokožky.
 • Poranění lebky.
 • Poruchy fungování srdce a ledvin, vyvolávající stagnaci krve a tekutin.
 • Patologie mozku těžké formy.
 • Pravidelná nespavost spojená s psychoemotivními poruchami.
 • Onemocnění endokrinního systému, například thyrotoxikóza, hypotyreóza nebo diabetes mellitus.

Jedna z běžných příčin je považována za nesprávnou péči o pokožku obličeje.Nevhodný krém, peeling nebo pleťové mléko může způsobit otok tkání a další problémy, které mají za následekvzhled záhybů.

Účinnost korekce nasolacrimálního sulku pomocí výplní, kyseliny hyaluronové

Naplnění nasolakrimálního sulku pomocí výplní se považuje za nejdostupnější a nejjednodušší postuppro ty, kteří nejsou doporučeni k chirurgickému zákroku neboexistují další překážky.

Plniva se vyrábějí na základě kyseliny hyaluronové a dalších složek.Jsou to gelovitá hmota, která vyplňuje dutiny pod kůží a vede k zarovnání její úlevy.Současně není třeba provádět žádnou operaci, postup trvá minimálně čas a jeho výsledek je dlouhodobý.

Vede nejen k vyhlazení pokožky, ale také stimuluje metabolické procesy a krevní oběh, což pomáhá zlepšovat barvu a zmizení zarudnutí.Mnoho žen pociťuje nepohodlí při tvorbě brázdy, protože kůže pod očima se stává citlivou, rychle ztenčuje a schne.

Naplnění nazolakrimální drážky pomocí výplní je efektivní a nejbezpečnější možností pro opravu této oblasti obličeje.Fotografie před a po zákroku.

Po skončení postupu zmizí všechny tyto problémy, což rovněž prokazuje jeho účinnost a bezpečnost za předpokladu, že je prováděno správně.

Kontraindikace k nápravě

Navzdory relativní bezpečnosti a účinnosti manipulace není vždy povoleno provádět ji.

Je třeba vzít v úvahu některé kontraindikace:

 • Netolerance na léky, kterépoužívá se pro korekci brázdy.
 • Jakékoli zhoubné novotvary v těle.
 • Ekzém a psoriáza v akutním stadiu.
 • Chronická dermatitida, kopřivka s pravidelnými relapsy.
 • Poškození kůže v oblasti drážky.
 • Purulentní ložiska na kůži v oku nebo v nosních průchodech.

V každém případě specialista rozhodne o vhodnosti postupu individuálně.

Porovnání techniky s jinými korekčními metodami

Korekce pomocí plniv má své výhody a nevýhody.Žena by se měla seznámit se všemi manipulacemi, které mohou brázdu odstranit, aby pochopila, která z nich je pro ni vhodná.

Název řízení Funkce Doba trvání účinku
Chirurgický zákrok Existují dva hlavní postupy, které vyžadují chirurgický zákrok - lipolifting a odříznutí tukové tkáně.Prvním postupem je odebrání tukové tkáně z různých částí těla pacienta, následované jejich naplněním nasolacrimálním záhybem.Provádí se v lokální anestezii.Druhá zahrnuje odříznutí tukové tkáně v oblasti drážky, pokud je poměrně hluboká a je kombinována s vaky pod očima.Manipulace se provádí v celkové anestezii.Účinek lipoliftingu trvá 3 roky, po excizi poskytuje odborník záruku na 10 let.
Hardwarové techniky Dnes je zvedání považováno za nejoblíbenějšíultrazvuk a rádiové vlny.Obě manipulace jsou prováděny kursy, počet procedur závisí na závažnosti brázdy.Pacient nepotřebuje anestézii.Díky účinkům léčby je metabolismus v oblasti záhybu stimulován a dochází k tvorbě vlastního kolagenu, který vyplňuje prostor.Výsledkem je, že záhyb je vyhlazený.Účinek takových manipulací netrvá déle než 3–4 měsíce.
Způsob korekce injekce Plniva na bázi kyseliny hyaluronové a dalších složek vyplňují dutiny v oblasti nasolacrimální drážky, což vede k jejímu vyhlazení.Po manipulaci výsledek trvá 6-8 měsíců.

Nedostatek korekce u plniv se považuje za krátkodobý účinek.Avšak s ohledem na rizika, kterým je pacient během operace vystaven, je tato manipulace považována za šetrnější.

Druhy léčiv

Naplňování nasolacrimální drážky se dnes provádí pomocí drog od 3 skupin.Každá skupina má své výhody a nevýhody.

Syntetické

Přípravky z této skupiny byly vytvořeny v minulém století, obsahují hlavně parafin a silikon. Hlavní výhodou fondů je nízká cena.Poskytují poměrně dlouhodobý výsledek a nereagují s buňkami kůže pacienta.

Syntetická plniva však mají značnou nevýhodu.PoÚvod do prázdnoty, jsou schopni migrovat do jiných oblastí, což může vést k atypickým defektům na tváři.Další mínus těchto prostředků představuje zvýšené riziko vzniku alergické reakce po podání.

Biosyntetika

Tato činidla se považují za léčiva druhé generace, protože jsou založena na syntetických látkách, ale jsou výhodnější kvůli lepší kompatibilitě s kožními buňkami.Další výhodou je schopnost zůstat v lidském těle asi 2-5 let.

Složení těchto produktů obsahuje polylaktickou syntetickou kyselinu, jakož i polykaprolakton a hydroxyapatit vápenatý.Důležitou nevýhodou biosyntetických přípravků je zablokování krevních cév a otok tkání.V tomto případě se příznaky mohou objevit okamžitě po podání nebo po nějaké době.

Biodegradabilní

Oblíbená plniva se vyrábějí na základě speciální látky, která po podání stimuluje přirozené procesy vyhlazení pokožky.Kromě toho je pravděpodobnost nežádoucích účinků minimální a účinek trvá od 8 do 10 měsíců, což je téměř maximální doba při použití plniv.

Nejčastěji je hlavní látkou kyselina hyaluronová , která se běžně produkuje v lidském těle a má jedinečné vlastnosti.Další výhodou takových fondů je schopnost přirozeně vylučovat z těla.Biologicky rozložitelná plniva jsou dnes považována za nejlepší apoužívá nejčastěji, protože zaručují výsledek.

Příprava na postup

Příprava na manipulaci netrvá příliš dlouho.

Po výběru správného léku se provedou následující kroky:

 1. Specialista umístí pacienta na gauč a položí na hlavu jednorázové víčko.
 2. Při použití zvláštních produktů je pokožka očištěna od nečistot a přebytečného tuku.
 3. Poté kosmetička provede označení podél brázdy.
 4. Anestetikum se vstřikuje do nezbytných oblastí, ale častěji se používá speciální krém s anestetickými složkami.

Před provedením všech manipulací odborník sdělí pacientovi postup, jeho trvání a účinnost.Měla by mít představu o všech akcích kosmetologa.

Jak provést korekci

Plnění se provádí po zahájení působení anestetika.Specialista začíná zavádění plniva nebo čisté kyseliny hyaluronové podél linie nazoskrimální drážky zaznamenané v přípravné fázi.Při použití kyseliny hyaluronové se algoritmus účinku neliší.

Specialista, který používá stříkačku na jedno použití s ​​miniaturní jehlou, zavede kapku gelu ve stejné vzdálenosti, což vám umožní rovnoměrně distribuovat produkt.Vpichy jsou mělké, obvykle se pacient nepociťuje.

Po zpracování celou rýhovanou linií se provede pečlivá masáž postižené oblastigelová distribuce a prevence její akumulace v jedné oblasti pod kůží.Veškerá manipulace netrvá déle než 1 hodinu.

Mnoho klinik nabízí ženě uklidňující masku, která se aplikuje po vstříknutí plniva, aby ochladila pokožku a zabránila rozvoji zánětu.

Doba zotavení, zejména průběh

Doba zotavení po manipulaci se u různých žen liší.Neočekávejte okamžitý efekt.Úplné obnovení pleti, zmizení otoků a zarudnutí obvykle trvá 10 až 14 dní.

Během tohoto období se doporučuje dodržovat dietu,jmenovitě vyloučit slaná, kořenitá a kyselá jídla z menu.Je důležité nepít alkohol a silné drogy, jako jsou léky proti bolesti.

Kromě toho je přísně zakázáno provádět horkou koupel, opalovat se v blízkosti nádrže nebo v soláriu .Nenechte navštěvovat lázeňský dům nebo saunu, abyste vyloučili pravděpodobnost zvýšeného otoku.Podle doporučení postupuje období zotavení příznivě.

Je možné provádět masáž

Je povoleno zahájit nezávislou masáž obličeje nebo navštívit tohoto specialistu nejdříve 6 týdnů po zavedení plniva nebo kyseliny hyaluronové.

Během masáže je důležité vyhýbat se očnímu prostoru.Pokud je pravidlo porušeno, zvyšuje se pravděpodobnost odmítnutí drogy nebo její migrace do jiných oblastí obličeje.

Při návštěvěProfesionální masážní terapeut je důležitý, aby ho varoval před přítomností drogy pod kůží.

Jak dlouho výsledky vydrží

Doba trvání postupu závisí na skupině fondů, které byly vybrány k opravě. Výsledky v průměru trvají 6 až 10 měsíců. Některá syntetická plniva si však zachovávají svůj účinek až 3 roky, pokud u pacienta nedošlo ke komplikacím.

Péče po korekci

Při nesprávné péči po korekci se zvyšuje pravděpodobnost vzniku brázdy na stejném místě, proto byste měli dodržovat doporučení kosmetologa.

Doporučení:

 • Denní krém by měl být vhodný pro pacienta podle typu pleti a věku.
 • Při používání make-upu je důležité před spaním očistit pokožku micelární vodou.
 • Krémy s chladivým účinkem lze použít po dobu 2 týdnů po opravě.
 • Je užitečné použít krém do oblasti očí obsahující kyselinu hyaluronovou.Bude udržovat výsledek.
 • ​​

Neotírejte oblast, kde byla brázda nebo masírujte, táhněte kůži, abyste nevyvolávali komplikace.

Možné komplikace a způsoby jejich léčby

Naplnění nasolakrimální drážky výplněmi často vyvolává komplikace.Mohou být nevýznamné nebo nebezpečné, takže byste neměli ignorovat příznaky.

Edém

Normálně tkáňový otok zmizí 3 dny po zákroku. Pokud se tak nestalo,Měli byste navštívit lékaře, který určí příčinu porušení a předepíše léčbu.Specialista obvykle předepisuje mast, která pomáhá eliminovat otoky.Nejčastěji se používá heparinová mast, která se nanáší 2krát denně tenkou vrstvou po dobu 3-6 dní.

Stojí za zmínku, že poučení neznamená takovou aplikaci, ale zkušenost mnoha pacientů prokazuje jeho účinnost.Ve většině případů není nutná další terapie.

Bolest

Bolest v oblasti podávání gelu může přetrvávat několik týdnů po zákroku .Příznak je vyvolán poškozením kůže nebo nerovnoměrnou distribucí léčiva.Bolestivost je často reakcí kůže na průměr jehly.

Pokud je bolest přítomná pouze při dotyku, nebojte se, po chvíli zmizí.Pokud je nepříjemný pocit stále přítomen, měli byste se poradit s lékařem.

Předepíše nesteroidní protizánětlivá léčiva, jako je indometacin nebo ibuprofen.

Léky pomáhají eliminovat bolest, otoky a nižší horečku.Usnadní to stav ženy.Je nutné užít 1 tabletu 2krát denně po dobu nejvýše 5 po sobě následujících dnů.

Zánět

Zánětlivý proces po korekci je ve většině případů spojen s reakcí těla na cizí látku. Pokud otok a zarudnutí nezmizí po 3 dnech, symptomy se zhorší a další projevy se spojí, vizk lékaři.

Léčba obvykle zahrnuje užívání antibiotik, jako je azithromycin.

Nástroj pomáhá ničit mikroorganismy v oblasti zánětu a je vysoce účinný i při malých dávkách.

Pacient musí brát 1 tabletu ráno a večer po dobu 3-5 dnů.V případě potřeby se předepisují antipyretika, například Paracetamol, stejně jako léky proti bolesti (Ketorol).

Nekróza

Nekróza je považována za nejnebezpečnější komplikaci. Představuje nekrózu míst tkáně v důsledku zhoršené inervace a dodávky krve.V tomto případě se otok vyvíjí, objevuje se zarudnutí, modřiny.

Po nějaké době začnou oblasti pod očima ztmavnout.Podobný stav je léčen chirurgickým vyříznutím oblastí odumřelé tkáně s následnou antibiotickou terapií.Po operaci se zvyšuje pravděpodobnost porušení výrazů obličeje.

Nejlepší přípravy pro naplnění nazolakrimální drážky

Plnění nazolakrimální drážky se provádí pomocí léčiv s různým složením a vlastnostmi.

Existují drogy, které se používají nejčastěji:

 • Juviderm- nejoblíbenější drogy, které obsahují kyselinu hyaluronovou.Díky tomu je brázda vyplněna a jsou stimulovány přirozené procesy vyhlazení pokožky.Léky jsou účinné, jen zřídka vyvolávají zánět a nekrózu, mnohé obsahují lidokain pro snížení bolestivosti.Hlavní nevýhodaznamená - zvýšené riziko alergií.
 • Teosyallova redensity 2jsou oblíbená plniva, která zahrnují kyselinu hyaluronovou doplněnou glycerolem.Prostředky jsou bezpečné, zachovávají účinek po dobu nejméně 10 měsíců a jsou pacienty dobře tolerovány.Jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady.
 • Belotero softje poměrně účinné plnivo, které obsahuje soli kyseliny hyaluronové, ale minimální obsah hyaluronátu sodného.Nástroj poskytuje trvalý účinek, zřídka vede ke komplikacím.Stimuluje také přirozené procesy obnovy tkáně a zlepšuje barvu pleti.Droga nemá žádné nevýhody.
 • Stylage Sje francouzské plnivo nové generace, které poskytuje trvalé výsledky a nevyvolává alergické reakce.Kompozice obsahuje vysoce kvalitní kyselinu hyaluronovou a další složky, které zajišťují účinnost.Kromě zvedacích vlastností má nástroj antioxidační účinek.Jedinou nevýhodou produktu jsou vysoké náklady.Cena je však oprávněná vzhledem k tomu, že gel je balen do jednorázových praktických stříkaček, balených do blistrů s ochranou proti vlhkosti.

Existuje mnoho dalších léků pro korekci nasolacrimální trhliny.Každá z nich má své výhody a nevýhody.Výběr provádí odborník s přihlédnutím k individuálním charakteristikám každého pacienta.

Náklady na zákrok na ruských klinikách

Náklady na korekci nasolakrimální drážky vrůzné regiony Ruska se liší.Na klinikách v Petrohradu a Moskvě se cena pohybuje od 11 000 do 14 000 rublů.v závislosti na použité drogě.

V regionech, například, Voroněž, Kursk nebo Saratov, může být cena takové opravy 9 000–10000 rublů.Při použití syntetických plniv jsou náklady na manipulaci o něco nižší.

Vyplňování mezer v problémových oblastech je dnes považováno za poměrně populární postup. Nasolacrimální drážka se nejčastěji opravuje, protože právě v této zóně se vyskytuje kosmetická vada.Aby postup nevyvolával komplikace, je třeba během období zotavení poslouchat doporučení kosmetologa.

Video na téma: oprava nazolakrimální drážky pomocí výplní

Jak se provádí oprava nazolakrimální drážky: