Mytí vlasů.Jak to udělat, umyjte si barvu barvy doma.Profesionální mytí Estel

Praní pro barvené vlasy doma je způsob, jak odstranit nudné barvy nebo schopnost zbavit se neúspěšného barvení.Při praní látky, které působí na vlasy, z nich odstraní barvicí pigment.

Jak funguje mytí vlasů - jaký účinek lze dosáhnout

Nejlepší způsob, jak se vrátit k původní barvě, je mytí vlasů.Obsahuje aktivní chemické prvky: zjasňovače, pigmentové substituenty atd.

Mytí vlasů doma

Když vstoupí do struktury vlasů, buď redukují molekulu pigmentu na minimální velikost, nebo ji úplně zničí.

Proplachování pigmentů na vlasy z vlasů doma pomocí lidové kosmetiky a profesionálních mycích prostředků je pro vlasy vždy stresující.Proto kadeřníci nedoporučují tento postup používat příliš často.

Existují dva typy splachovacích prací:

 1. Splachování povrchu .V tomto případě se pigment vymyje pouze z povrchu vlasů samotných.Tento postup je vhodný pro barvení vlasů ve světlých barvách nebo s malou změnou barvy.
 2. Hluboké praní. V profesionálních salónech se doporučuje provést hluboké praní.Při tom se používají aktivní chemická oxidační činidla, která jsou schopna zcela zničit pigmentové barvy zevnitř vlasové struktury.

Co určuje výsledek domácího praní:

 • kvalita a výrobce barvy a mycího prostředku;
 • struktura a typ vlasů;
 • barva barvicího pigmentu a přirozená barva vlasů;
 • správnost postupu a přípravy.

Pro světlé barvystačí pouze jedno mytí povrchu, černou barvu lze odstranit pouze 2-3 postupy.Nejtěžší omýt barvu červenými pigmenty.V tomto případě se často uchylují k bělení vlasů.

Je možné obnovit přirozenou barvu vlasů praním

Obnovení přirozené barvy vlasů, zejména doma, je docela obtížné.V závislosti na přirozené barvě a barvě vlasů může být nutný jeden nebo více praní.

Odborníci doporučují, aby se k jejich barvě postupně vraceli po několika postupech mytí povrchu.

Výjimka ve formě hlubokého praní je nezbytná, pokud je přírodní barva světlá a vlasy jsou tmavé.

V tomto případě je třeba počkat, až vlasy narostou o několik centimetrů, a poté provést samotný postup.V tomto případě se prostředek na mytí nepoužije na všechny vlasy, ale pouze na část.Tím se zabrání kontaktu s pokožkou a vlasovými folikuly.

Mytí vlasů

Specialisté doporučují používat tradiční kosmetiku, aby se vrátili do své přirozené barvy doma. Pomůže to zcela zachovat barvu a zbavit se cizího pigmentu.K dispozici jsou také profesionální oplachovací produkty, které snižují množství barvicího pigmentu a neovlivňují přírodní odstín.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictvíumění.

Jak ovlivňuje začervenání vlasy?

Negativní účinek mytí na vlasy je způsoben především aktivním působením chemických složek.Když se dostanou do struktury vlasů, ničí nejen barvicí pigment, ale také tkáň vlasů samotných.

V důsledku praní doma mohou být vlasy poškozeny následovně:

 • chemikálie, které pronikají do pokožky hlavy, mohou zničit vlasové folikuly.To vede k vypadávání vlasů a snížení jejich hustoty;
 • rozklad pigmentů nepříznivě ovlivňuje strukturu vlasů.Může být porézní.Z tohoto důvodu se křehkost zvyšuje, počet dělených konců;
 • se zhoršuje stav pokožky hlavy.Kůže s vysokou citlivostí může způsobit podráždění, alergickou reakci a dokonce i chemické popálení.

Účinky na vlasy přímo souvisí s typem mytí.U slabých, poškozených vlasů je lepší používat povrchové mytí nebo nanášet lidovou kosmetiku.

Po umytí je třeba vlasy vylepšit.

Zlepšení vlasů po omytí

To lze provést pomocí speciální řady přípravků pro péči o poškozené vlasy.Vitaminové a minerální komplexy pomohou zlepšit stav pokožky hlavy a vlasových folikulů.

Která mycí směs je pro typ vlasů lepší

Negativní účinek mytí na vlasy lze snížit výběrem produktu pro váš typvlasy:

 1. Praní na mastné vlasy.Pro takové vlasy můžete použít téměř všechny prostředky.Uvolněný tuk maže a chrání vlasy před silným vysycháním.U tohoto typu se však nedoporučuje používat přírodní mycí prostředky na bázi rostlinných olejů, krému a mastných kefírů.
 2. Praní na normální vlasy.V tomto případě lze také použít téměř všechna praní.Je však nutné upřednostnit prostředky, ve kterých je méně oxidačního činidla a žádný amoniak.
 3. Praní na suché vlasy.Majitelé takových kadeří je lepší používat pouze přírodní mycí prostředky.V tomto případě se nedoporučuje používat produkty na bázi sody a mýdla a do praní také nepřidávat alkohol.

Jak prát doma?

Příprava směsi a nástrojů

Při výrobě přírodních čisticích prostředků nebo při použití profesionálního složení doma je nutné používat nádobí a nástroje vyrobené z keramiky, skla nebo plastu. K přípravě budete potřebovat:

 • ručník (jeho ramena jsou zakrytá);
 • mísa pro přípravu směsi;
 • houba pro aplikaci;
 • plastový sáček nebo sprchový uzávěr;
 • míchací nástroj.

  Mytí vlasů krok za krokem

Postupné pokyny pro postup

Pokyny k použití praní:

 1. Produkt se nanáší pouze na suché, ne umyté vlasy.
 2. Na kořeny, které mají být použitymenší složení a další tipy.
 3. Po aplikaci by měly být vlasy nashromážděny v uzlu, nasazeny na klobouku nebo zabaleny do plastového obalu.
 4. Doba trvání akce je 1 hodina (pro profesionální prostředky - 20 minut).
 5. Výrobek můžete umýt balzamem na vlasy, šamponem, mýdlem na praní nebo oplachovacím prostředkem (v závislosti na složení prádla).
 6. Vlasy nemůžete sušit.
 7. Postup lze opakovat nejdříve o 1 týden později.

Pokyny pro profesionální výrobky se mohou lišit.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Péče o vlasy po omytí

Komplexní péče o pokožku hlavy a vlasy vám umožní rychle ji obnovit po promytí. Péče by měla obsahovat následující prvky:

 1. Výživné a zvlhčující masky:
 • s ovocnými kyselinami, keratinem aproteiny;
 • na bázi zakysané smetany pro suché a normální vlasy;
 • na základě slepičích vajec pro mastné vlasy.
 1. Vitaminy.Do šamponů a masek lze přidat speciální vitamínové komplexy, které se používají pro masáž hlavy.
 2. Masáž.Pomáhá zlepšovat funkci vlasových folikulů tím, že stimuluje krevní oběh.
 3. Odmítnutí škodlivých účinků na vlasy.V prvních týdnech je lepší přestat používat vysoušeč vlasů a barvení vlasů.

  Péče o vlasy po praní
  ​​

Nuance praní protmavé kadeře

Odstraňování tmavého pigmentu z vlasů je dlouhé a obtížné.V závislosti na požadovaném odstínu lze postup použít třikrát.Černé praní vyžaduje odlehčení a zabarvení, proto jsou vyžadovány prostředky s peroxidem vodíku a amoniakem.

Mají velmi negativní účinek na vlasy a mohou způsobit vlasy zbarvené mrkví, které je třeba dodatečně omýt .

Doma se lidové léky založené na pití sody a kyseliny askorbové zbaví tmavého stínu.Koncentrace oxidačních činidel v těchto látkách je nižší než v profesionálních produktech, ale může také poškodit vlasy.

Nuance vymývání světlých kudrlinek

Je docela snadné omývat světlou barvu z vlasů.Výjimkou jsou některé balzámy, které nejsou chemicky exponovány.Problémy se mohou vyskytnout pouze v případě, že jsou vlasy před barvením silně vybledlé.

Blonďatý a světlý blond odstín můžete jakýmkoli způsobem umýt.Mezi profesionálními je nejlepší vybírat prostředky bez oxidačních činidel a amoniaku.Masky na bázi kefíru (fermentované pečené mléko), rostlinných olejů a kondicionérů s citronem nebo heřmánkem pomohou odstranit barvu doma.

Co je třeba vzít v úvahu při mytí rudých vlasů?

Je obtížné odstranit pigment po zabarvení v odstínech červené a kaštanové.Obzvláště pro ty, kteří mají přírodní blond vlasy nebo světlou blond. Při mytí rudých vlasů je třeba zvážitněkolik funkcí:

 • , při výběru mytí by měla být upřednostněna ta, která neporušuje přirozenou barvu vlasů;
 • může být zapotřebí několik postupů;
 • u velmi světlých vlasů je nutné provést postup vyjasnění, ve vzácných případech - pro bělení.

  Výplach vlasů červené barvy

 • Specialisté v těchto případech doporučují používat tónované světle hnědé hnědé balzámy ve všech fázích nebopopel platinová barva.

  Mínus při mytí červených vlasů je nažloutlý odstín, který se objevuje i po několika procedurách. Časté postupy používající oxidační činidla jsou pro vlasy velmi škodlivá, takže dívky zrzka se musejí zásobovat velkým množstvím péče.

  Recepty pro domácí přípravky

  Na základě kefíru

  Odstraňovač na bázi kefíru je skvělý pro slabé a suché vlasy.K přípravě tohoto produktu doma budete potřebovat litr kefíru.Přidá se jedna lžička soli a tekutina se promíchá.Na konci vaření nalijte jednu polévkovou lžíci oleje.

  Pro suché vlasy lze přidat dvě slepičí vejce a přidat několik kapek citronové šťávy k odstranění červeného pigmentu.Při nedostatku kefíru může být nahrazeno fermentovaným pečeným mlékem.

  Na základě medu

  K praní barvy lze použít pouze přírodní med.Honey wash je vhodný pro „odstranění“ staré barvy nebo návrat do přirozené barvy.

  Med na mytí vlasů

  K přípravě spláchnutí medu bude nutné velké množství tekutého medu. Kadeře by měly být zcela pokryty produktem a poté vlasy zabalte do plátna.Tkanina bude také hodně potřebovat, protože je rychle nasycená medem.

  Pro účinnost profesionálního produktu by měla být medová procedura opakována asi 4-7krát, v závislosti na požadovaném odstínu vlasů.

  Na základě sody

  Mytí vlasů doma z sodovky velmi vyschne vlasy, takže je lze použít pouze u lidí s mastnou hlavou. Výhodou sodovky je její vysoký výkon.

  K přípravě obličejové masky je třeba v teplé vodě postupně promíchat 5 lžic pitné sody (pro krátké vlasy).Pokud je délka vlasů od krku po lopatky, budete potřebovat od 7 do 10 polévkových lžic, a pro dlouhé vlasy od 10 do 15.

  Ponechejte mytí asi 20 minut, pokud jsou vlasy jasně červené nebo černé, čas se zvyšuje o 5 minut.Sodu si můžete omýt jakýmkoli šamponem, ale pokud je to obtížné, pomůže vám nějaké mýdlo na prádlo.

  Odborníci nedoporučují často používat sodovou masku a opakovat postup více než dvakrát v procesu jednobarevného praní.

  Soda na mytí vlasů

  Na základě oleje

  Mytí vlasů na bázi ricinového a lopuchového oleje jenejužitečnější kosmetický postup pro odstranění pigmentového zbarvení.Návrat k původní barvě bude trvat dlouho, ale během této doby vlasy projdoupostup vymáhání.

  Směs olejů musí být vtírána do kořenů vlasů po dobu několika minut a poté rozložena po celé délce vlasového hřebenu.

  Potom jsou vlasy ponechány po dobu 5 minut.Oleje by neměly být umývány šamponem, ale balzámem na vlasy a heřmánkovým vývarem.Tento postup je vhodný pro návrat červené a kaštanové barvy.

  Na bázi vína

  Čisticí prostředek na bázi vína se používá k obnovení světlých odstínů vlasů.K tomu je vhodné pouze suché bílé víno.Musí být smíchán s vodou v poměru 1: 5 a zahřát na příjemnou teplotu.

  Bílé víno může vysušovat vlasy, a proto se doporučuje přidat 1 čajovou lžičku jakéhokoli rostlinného oleje.Při mytí velmi tmavého pigmentu bude vyžadováno nejméně 7 postupů.

  Na základě heřmánku

  Heřmánek se často používá k péči o blond vlasy.Každodenní použití heřmánku jako máchání ulehčí vlasy nebo umyje světlou barvu.

  Heřmánek pro mytí vlasů

  K omytí barvy je třeba použít vysoce koncentrovanou infuzi heřmánku: sklenici sušených nebo čerstvých květů ve sklenici vroucí vody.

  Na základě mýdla na prádlo

  Mytí vlasů doma na základě mýdla na prádlo je velmi snadné.Dost na to, aby šampon nahradil mýdlem.Při pravidelném každodenním používání si mnoho lidí všimne začervenání pigmentu. Pro zvýšení účinku můžete na vlasy nechat pěněné mýdlo 3-5 minut.

  Nevýhodou tohoto domácího léčiva je silné sušení vlasů.Proto kadeřníci doporučují po každém zákroku používat zvlhčující masku a neaplikovat mýdlo na vlasové kořínky.

  Opláchněte citronovou šťávou

  Citronová šťáva dokonale rozjasní vlasy a zničí pigmenty tmavé a červené barvy.Při používání je třeba pamatovat na to, že v čisté formě může šťáva poškodit vlasy.

  Nejlepší je použít následující promývací recepturu: šťáva jednoho citronu se musí přidat do ½ šálku nízkotučného kefíru, pak se tam přidá sklenka koňaku a vaječného bílku.Na hodinu a půl tato směs na vlasech odstraní nešťastnou barvu balzámu na odstíny.

  Opláchnutí aspirinem

  Při zesvětlování nebo barvení vlasů mohou jednotlivé prameny získat nepříjemný nazelenalý odstín.Zbavte se toho pomůže aspirinu.Chcete-li připravit takový produkt, musíte rozdrvit 5 tablet aspirinu na prášek.

  Aspirin pro mytí vlasů

  Poté se prášek nalije do půl sklenice teplé vody.Gruel se nanáší na celou délku vlasů nebo na jednotlivé prameny.Opláchněte aspirin šamponem pro poškozené vlasy.

  Odstraňovač rebarbory ​​

  Příprava odstraňovače rebarbory ​​na vlasy doma je podobná jako bílé víno.V ½ litru teplého bílého vína se přidá ¾ šálku suchého rebarbora.Směs musí být odpařena na polovinu, ochlazena a aplikována po celé délce vlasů.

  Mytí vajec

  Příprava takového mytímusíte porazit 3 vaječné bílky do stavu perzistentní pěny.Pak se do pěny přidají 3 polévkové lžíce ricinového oleje (další olej nebude fungovat).Směs se nanáší na vlasy.Mytí vajec je ideální pro obnovení barvy suchých nebo poškozených vlasů.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

  Profesionální kosmetické přípravky

  Estel Color Off

  Estel Color Off Opláchnutí se skládá ze tří složek:

  • redukční činidlo;
  • katalyzátor;
  • převodník.

  Směs redukčního činidla a katalyzátoru vede k chemické reakci, která může zničit a odstranit pigment bez použití oxidačního činidla a amoniaku, který je pro vlasy škodlivý. Zároveň se vlasy nezjasní, a to zbavit se zbytečného pigmentu.

  Pomocí neutralizátoru je možné sledovat, jak kvalitativně barva vymývala a zda je třeba další postup.Pro tuto látku se aplikuje na jeden z pramenů a sleduje výsledek.Částečné vrácení barvy naznačuje potřebu dalšího postupu praní.

  Brelil Professional

  Odstraňovač barviv pro vlasy na domácí bázi Brelil Professional se doporučuje těm, kteří se chtějí vrátit k přirozené barvě proužků.Účinek produktu je založen na zničení spojení barvy a struktury vlasů.

  Pigment se tedy nezničí, ale vymývá. K tomu nejsou potřeba žádné agresivní chemikálie.reakce, které nepříznivě ovlivňují zdraví vlasů.

  Při praní s Brelil Professional v jedné aplikaci se odstraní dvě vrstvy barvy najednou.Tohoto efektu lze dosáhnout díky dvěma součástem nástroje.Výrobci přidali ke složení pračky a složky péče: proteiny a ovocné kyseliny.

  PAUL MITCHELL

  Proplachovací PAUL MITCHELL je klasifikován jako kosmetika s vysokou účinností.V jednom postupu je možné odstranit celý pigment nebo zesvětlit vlasy 3-4 tóny.Prací prostředek neobsahuje peroxid vodíku a agresivní amoniak.To vám umožní použít na poškozené vlasy.

  K vylepšení stavu vlasů doporučují stylisté použití celé řady PAUL MITCHELL.

  To zahrnuje nejen praní, ale také kosmetiku pro péči o vlasy po zákroku.Jsou schopni neutralizovat chemické reakce, aby zesvětlili a zničili pigment.Po zákroku pomáhají ovocné kyseliny a vitamíny rychleji obnovovat vlasy.

  L'Oreal Professionnel

  L'Oreal Professionnel je mytí, které se v profesionálních salónech často používá k rozkladu umělého vlasového pigmentu.Je to prášek, který obsahuje 9% oxidačního činidla.

  L'Oreal Professionnel můžete aplikovat na celou délku vlasů čistou houbou na nádobí nebo speciální houbou. Tento produkt suší vlasy, ale nedělá to tak katastroficky jako jiné mycí prostředky.Ideální pro odstranění zeleného pigmentu a předčištění.

  Kapous

  Čističe Kapous se doporučují těm, kteří se chtějí zbavit pigmentu přetrvávajících barev: červené nebo černé.Mnoho z nich zdůrazňuje pohodlí používání tohoto nástroje doma.

  Kapous je vynikající pomocník pro ty, kteří se chtějí zbavit neschválených odstínů barvy, ale bez poškození nebo výrazného zesvětlení vlasů.Čím dříve je promytí aplikováno po hlavním zbarvení, tím vyšší je výsledek získání původní barvy.

  Baco Color Remove

  Baco Color Remove je dvoufázový produkt pro odstraňování barvícího pigmentu ze struktury vlasů.Takové mytí ovlivňuje pouze obarvené vlasy a neovlivňuje přírodní pigmenty.

  Během působení složek Baco Color Remove se velikost umělé barevné molekuly zmenšuje, dokud není téměř neviditelná. Současně je zcela zachována přirozená barva vlasů.

  Rýžové a hedvábné proteiny chrání strukturu vlasů během zákroku před škodlivými chemickými účinky.Díky nim není na vlasech nepříjemný zápach, jako při použití jiných mycích prostředků.

  Supra

  „Supra“ je látka pro mytí a zvýraznění vlasů doma, která kombinuje rostlinné a chemické složky.S pomocí "Supra", která je vyrobena na bázi bílé henny, mohou být vlasy zbarveny nebo se zbavit neúspěšného zbarvení.

  Existují dva typy kosmetiky:

  • prášek: má agresivnější účinekna vlasy;
  • znamená ve formě prášku: označuje profesionální prostředky pro mytí, jemnější účinek na vlasy.

  Supra lze použít k odstranění pigmentu po barvení nebo k zesvětlení přirozené barvy vlasů.Je ideální pro práci se světlými odstíny vlasů.Dokonce i doma můžete dosáhnout vynikajícího výsledku.Je mnohem těžší zesvětlit tmavé vlasy „Supra“.

  Tipy od profesionálních kosmetologů

  Opláchnutí zničí vaše vlasy, i když jsou splněny všechny bezpečnostní podmínky. Aby se předešlo vážným následkům na vlasy, je třeba se poradit s odborníky.

  1. Před použitím mytí, i když je připraveno doma, musí být testováno na riziko alergické reakce.
  2. V některých případech je ve vlasech příliš mnoho pigmentu a tmavá barva se vrací.V tomto případě se postup opakuje.
  3. Je třeba rozlišovat mezi praním a dekapitací.Posledně uvedené není omýváním barvy, ale úplným odstraněním pigmentu z vlasů.Má negativní účinky na vlasy a je obtížnější tolerovat než praní.
  4. Nedoporučuje se barvit vlasy nebo lokny ihned po zákroku.Vlasy potřebují „oddechnout“.
  5. Kosmetičky po zákroku doporučují kurz ke zlepšení vlasů.Je nutné používat balzámy a zvlhčující masky.
  6. Doma potřebujetedávejte pozor na postup mytí vlasů.Mělo by se to stát jasně podle pokynů pro kosmetický přípravek.

  Odstranění nedokonalé barvy vlasů je možné pouze při použití vysoce kvalitních mycích prostředků.Správný výběr prostředků a péče po zákroku pomůže získat krásu a udržet zdravé vlasy.

  Video o mytí tmavých vlasů doma:

  Užitečné video o mytí vlasů lidovými prostředky doma: