Modřiny pod očima.Důvody pro ženy, jak se zbavit, léčba, z nichž po 30 letech

Kvůli nedostatku krevního oběhu stékají kapiláry v očních víčkách a hemoglobin mění v průběhu času barvu.Cévy začnou prosvítat tenkou kůží, což vede k podlitinám pod očima.Příčiny u žen jsou anatomické, lékařské nebo každodenní.Doporučuje se vyšetření, aby se vyloučily vážné zdravotní problémy.

Obsah
 1. Příčiny modřin pod očima žen
 2. Druhy chorob,ve kterém jsou pod očima žen modřiny
 3. Diagnostika modřin pod očima žen
 4. Když potřebujete navštívit lékaře
 5. Prevence modřin pod očima žen
 6. Metody léčení modřin pod očima žen
 7. Léky
 8. Alternativní metody
 9. Kosmetologické metody
 10. Možné komplikace
 11. Video ozpůsobuje modřinyoči
Příčiny podlitin pod očima žen

Podlitiny pod očima (důvody pro ženy se liší) jsou vždy způsobenystagnace kapilár.Lékaři a kosmetologové jsou schopni určit zdroj problému barevně, ale v některých případech je nutná diagnostika a vyšetření.

Nesprávný životní styl je nejčastější příčinou ztmavnutí kůže kolem očí.

Tato kategorie zahrnuje:

 1. Přepracování .Tvrdá práce, nedostatek spánku, dlouhé směny - to vše ovlivňuje celkový stavzdraví, ale projevuje se především modřinami kolem očí;
 2. Zneužívání alkoholu a cunnaru .Oba faktory inhibují tok kyslíku do krevních cév.To vede k jejich pomalému pohybu žilami nebo k úplné stagnaci, která se nejprve objeví tam, kde je kůže nejtenčí;
 3. Nadměrné namáhání očí .Práce za monitorem vede k únavě.Pokud není zdravý denní spánek, modřiny vás donutí čekat;
 4. Nedostatek tekutiny .Musíte pít čistou vodu nebo zelený čaj, nikoli kávu a sycené nápoje.

Další příčinou modřin jsou choroby související s poruchami oběhu.Lymfatický a žilní výtok je inhibován, cévy stagnují všude, nejen v oblasti kolem očí, i když se objevují pouze tam.Zdrojem problému je někdy změna ženského těla.

Pokud například začne brát hormonální léky, projevuje se to různými způsoby, včetně modrosti kolem očí.Modřiny se často vyskytují s náhlým úbytkem hmotnosti nebo přibýváním na váze.A posledním důvodem jsou fyzické rysy anatomie. Existují lidé, jejichž kůže v oblasti očí je tenčí než obvykle.

Změny barvy víček v tomto případě neohrožují potíže a jsou normální.S problémem se můžete vypořádat pouze s kosmetikou, protože léky nelze vyloučit.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání oválu obličeje,omlazení, svalový tón.Mistrovská třída Elena Karkukli

Druhy nemocí, při nichž se pod očima žen objevují modřiny

Když se pod očima objevují modřiny, mohou důvody žen záviset na lékařskýchnemoci.Korekce s kosmetikou vám umožní skrýt vnější vadu.K konečnému odstranění problému však bude nutná lékařská diagnóza.

Nemoci ovlivňující barvu oblasti kolem očí jsou uvedeny v následující tabulce:

] ]
NemocVlastnosti podlitin pod očima Související příznaky
Problémy s ledvinamiotok Močení je narušeno, tlakové poklesy se neobjevují bez zjevného důvodu
Porucha metabolismu Jasná modrá barva Objeví se při abnormalitáchdiety, podvýživa, podvýživa
Onemocnění slinivky břišníTyp změny kůže (například ze suchého na mastný) se objevují věkové skvrny, které s časem nezmizí Pacient se cítí nemocný a někdy zvrací.Na levé straně rostou nebo jsou pozadí bolestí
Problémy s játry Modré nebo hnědé barvy Silná intoxikace těla - játra se nezabývají svou funkcí
Kardiovaskulární onemocnění Modřiny se objevují večer, ale zmizí ráno Krev v žilách a cévách je zpožděna, kapiláry v celém těle jsou více patrné
Infekce, anémie Modřiny fialového odstínu Malý hemoglobin, díky kterému kyslík nedosahuje požadovaného množství v tkáních a orgánech
Helminthiasis Pravidelné kruhy pod očima, objevující se po spánku, a postupně mizí večer Bolesti žaludku a otoky, stolice je zlomená
Syndrom chronické únavy Obyčejné modřiny pod očima téměř neodejdou ani po dobrém odpočinku Ospalost, zapomnětlivost a rozptýlení
Alergie V důsledku mletí se vyskytují modřinyočiSlza, svědění, bolest v rozích očí
Žloutenka Žluté kruhy Bílé oči a ostatní oblasti kůže zbarví nažloutlé

Diagnóza modřin pod očima žen

Stejně tak se neobjevují modřiny pod očima (příčiny u žen nezpůsobené přirozenou vlastností kůže)..Kosmetika a opravný make-up eliminují vady.Ale vzhledem k tomu, že otoky a zhnědnutí jsou příznaky nemoci, musíte se s problémem vypořádat nejen zvnějšku.

Pro diagnózu se provádí anamnéza - soubor informací o pacientovi získaný během rozhovoru s ním a lékařských vyšetření.Lékaři se seznámí s nemocemi v dětství a dědičnými chorobami.Zajímají se také o léky a osobní nesnášenlivost k určitým drogám.

Lékařské prohlídky zahrnují:

 1. Obecné vyšetření krve a moči .Běží ve všechlaboratoře a kliniky.Moč (nutně ráno) přináší pacient ve skleněné nádobě.Krev se odebírá z prstu, je-li to nutné - ze žíly, vždy na lačný žaludek.Analýzy budou stát 400 - 700 rublů.všichni.V místní nemocnici, kde žádají o registraci, by tyto studie měly být poskytovány zdarma;
 2. Ultrazvuk vnitřních orgánů .Zkontrolujte ledviny a nadledvinky, žlučník, slezinu a játra.Tento postup bude stát asi 2000-2200 rublů.
 3. Tomografie .MRI je bezpečný postup, předepisuje se, když není možné detekovat patologie jiným způsobem.Náklady na postup v Moskvě závisí na studovaných oblastech, liší se v rozmezí 5000 - 13 000 rublů, levnější v regionech.

Někdy je nutné provést kardiogram a hormonální vyšetření.Lékař bude schopen určit nemoc na základě získaných výsledků, pak je léčba předepsána.

Je-li třeba navštívit lékaře

Pokud se otok a zbarvení objeví pouze v oblasti 1 oka, u lékaře se poraďte s oftalmologem.Pokud jsou modřiny způsobeny dědičností, anatomickou strukturou, je zapotřebí pomoci dermatologa.Po postupech, které mu byly přiděleny, nebudete muset maskovat modrou tvář make-upem.

Plastický chirurg nebo profesionální kosmetička pomůže, pokud dojde ke vzniku modřin v důsledku hormonálních nebo věkových změn v těle.

Není-li známa příčina modřin, obraťte se na lékaře.Jmenuje skupinu analýz.Poté, co napíše směr správnému lékařilokální diagnostika a léčba.V případě přepracování nebo nadměrného namáhání očí pomáhají obyčejné masky nebo domácí opravné prostředky, jako je led, okurky nebo aplikace studených lžiček na víčka.

Prevence modřin pod očima žen

Hlavním preventivním opatřením je zdravý 8hodinový spánek.

Kromě něj praktikují:

 • správná výživa;

 • minimalizace stresových situací;
 • používání brýlí, pokud chcete vyjít na otevřené slunce (ultrafialové světlo ničí horní část epidermis, což pokožku ještě ztenčuje);
 • hojnost ovoce a zeleniny;
 • pít hodně čisté vody (nejméně 2 litry denně);
 • minimální spotřeba soli a alkoholu;
 • sportovní výcvik;
 • za použití zvlhčovačů (Clean Line, TimeWise).Hlavní příčinou modřin je nedostatek vlhkosti;
 • použití ochranných krémů před přechodem do extrémního tepla;
 • odběr vitamínových komplexů podle sezóny (v létě - A a E, v zimě - C, D a skupina B);
 • lehká relaxační masáž vrásek;
 • použití diuretik (zelí, okurka, brusinky) pro urychlené odstranění toxinů.

Čas od času vytvářejte výživné masky.Základem je jakékoli ovoce nebo zelenina.

Dále podle pokynů:

 1. Poškozené oblasti kůže jsou odříznuty.
 2. Strouhané nebo drcené v mixéru.
 3. V závislosti na konzistenci se přidává zakysaná smetana (kefír), pokudsměs je hustá nebo tvaroh - pokud je tekutá.
 4. Použije se na celý povrch obličeje, nejen na oblast kolem očí.
 5. Ve věku 10 až 15 minut.
 6. Promývá se teplou vodou.

Kosmetologové doporučují neaplikovat krém nebo pleťové vody po dobu 30 minut po použití hydratační masky.Existují lidé, kteří mají po kontaktu s vodou zpřísnění kůže.Měli byste však vydržet, dokud se prospěšné látky z ovoce nebo zeleniny nevstřebají do pokožky.

Výživnou masku lze kombinovat a kombinovat několik druhů ovoce a zeleniny.Makeup ponechaný přes noc také přispívá k modřinám pod očima.Každou noc se omývá odstraňovačem, poté pokožku hydratuje krémem nebo krémem.

Metody ošetření modřin pod očima žen

Když se modřiny pod očima stanou systematickými, nemá cenu pokračovat v jejich maskování kosmetikou.Je lepší identifikovat příčinu vzhledu, přijmout opatření k jeho odstranění.

Jako dočasné prostředky pro opravu vnějších vad můžete použít :

 1. Dr.Jart The Eye Balmje univerzální krém s arbutinem.Používá se večer k účinku ráno.Bělí pokožku, vyhlazuje vrásky, zmírňuje otoky pod očima;
 2. Even Better Eyes- profesionální kosmetika světové značky Clinique.Krém obsahuje přírodní oleje a rostlinné výtažky.Produkt nejen zesvětluje, ale také posiluje pokožku.Proto jej používají k maskování modřin pod očima ak prevenci této vady;
 3. Eye Stick - maskovací krém, znatelně mění vzhled.Nedoporučuje se pro trvalé použití, protože se nejedná o léčivý přípravek.Ale jako prostředek rychlého maskování se perfektně hodí;
 4. Visage Q10je terapeutické a profylaktické činidlo firmy Nivea.Chladicí gel obsahuje koenzym Q10, který zmírňuje zánět a odstraňuje modřiny pod očima.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Léky

​​

Lékárenské masti a gely pomáhají modřinám lépe než ostatní.Jejich výhody v kombinovaném složení a snadné použití.

Podle hodnocení jsou nejlepší :

 1. Bodyaga Forte .Gel regeneruje, zmírňuje zánět a posiluje kožní buňky.Kompozice obsahuje houby hub, které jsou hlavní účinnou látkou.Gel se nanáší po dobu 20 minut, postup se opakuje 4-5krát denně.Doporučeno pro zranění.Nástroj se prodává bez lékařského předpisu a stojí 60–70 rublů.
 2. Heparinová mast .2-3krát denně po dobu jednoho týdne se mast nanáší masážními pohyby do oblasti kolem očí.Je třeba ji otřít, ale bez velkého úsilí, protože kůže je velmi jemná.Nástroj snižuje zánět a postupně řeší stojaté kapiláry.Cena závisí na výrobci: Nizhpharm - 100 rublů., Zelená Dubrava - 32 rublů.
 3. Troxevasin .Gel obsahuje látku troxerutin, která zvyšuje tón žil.Prostředkyaplikováno ráno a večer a doba trvání zákroku závisí na zanedbání problému.40 g gelu bude stát 194 rublů.
 4. Bezornil .Účinnost léčiva je určena kombinovaným složením účinných látek.Muscon snižuje zánět, perly obnovují poškozenou pokožku, borneol odstraňuje toxiny a calamin zpřísňuje póry.Masť se nanáší ráno a večer po dobu 2 týdnů.10g prostředků bude stát 400 rublů.

Před použitím masti nebo gelu se na zápěstí nebo vnitřní povrch lokte nanese malé činidlo.

Reakce kůže je pozorována po dobu 5-10 minut, po které je použita podle pokynů, pokud nedochází ke svědění, zarudnutí nebo pálení.Uvedená léčiva během studií způsobovala vedlejší účinky pouze v případě individuální nesnášenlivosti na 1 ze složek kompozice.

Tradiční metody

Domácí masky se vypořádávají s problémy, které nejsou horší než u profesionálních.Jsou vyráběny z běžných produktů s prospěšnými vlastnostmi.

V případě modřin pomůže několik metod popsaných v níže uvedené tabulce :

Jak vařit

Co vařit z

Jak používat

Účinek

Brambory a vaječný žloutek Syrové brambory se vtírají na malé kousky, smíchají se s žloutkem, vyluhují 3-5 minut Výsledná směs se může použítna obličej úplně, nechte 15 minut.Opakuje se denněZa prvé, pokožka díky škrobu ztmavne.Pohlcuje nečistoty a úlomky z pórů a poté je omývá čistou vodou
Tvaroh Tvaroh se tře na homogenní hmotu.Je-li příliš suchý, můžete přidat zakysanou smetanu, smetanu nebo kyselé mléko, které se nanáší tečkovaně na tmavé skvrny.Maska je ponechána po dobu 20 minut.Mezi použitím je třeba si dát přestávku za 3-4 dny Všechny fermentované mléčné výrobky stabilizují činnost mazových žláz, rozjasňují povrch kůže
Med, mléko a bílá hlína) 1 lžičkamléko se smíchá s 0,5 lžičky.zlato.Do výsledné kapaliny se přidá 1 lžíce.bílá hlína.Směs se důkladně promísí tak, aby nevznikly hrudky Nanáší se pod očima a ve velmi malém množství na oční víčka.Po 15 minutách se omývá, poté je třeba pokožku ošetřit bohatým výživným krémem.Jsou-li mikrotrhliny, rychle se utáhnou
Okurka Zelenina se loupe, nakrájíme na kruhy Plátky okurky jsou položeny do očí, jsou drženy do zahřátía pak se obrátí Výživa kůže, obnova epidermálních buněk.Okurková šťáva hluboce proniká, proto je pozorován pozitivní účinek také na kapiláry, jsou vyloučeny krevní sraženiny, je zabráněno jejich vzhledu
Jakékoli jílové masky Produkt je smíchán s vodou v poměru 1: 1 [V případě potřeby se aplikuje na oblast kolem očí - na celou tvář, krk a dekolt Účinek je jiný,závisí na vybrané hlíně

Led je oblíbený lidový lék.Nelze jej použít ihned po vyjmutí z mrazničky.Nejprve ji vložili do plastového sáčku a potom se na krátkou chvíli opřili o zavřené oči.Tato metoda pomáhá zmírnit stres, urychlit krevní tok (více krve vstupuje do chladicí oblasti, aby jej zahřálo), utáhnout otevřené póry.

Dalším účinným prostředkem je mandlový olej.

Obnovuje a rozjasňuje pokožku, saturuje ji vitamíny A, F, E a B2.Ale ve své čisté formě nelze použít.Před aplikací je olej smíchán s hydratačním krémem nebo mlékem v poměru 1: 2.Výsledná směs se aplikuje na oblast kolem očí před spaním a ponechá se až do rána.Při použití v čisté formě je pokožka velmi suchá.

Kosmetologické metody

Modřiny pod očima (příčiny u žen jsou způsobeny anatomickou strukturou) jsou eliminovány profesionálními kosmetickými postupy.

V salonech jsou nabízeny tyto služby:

 1. Alginátové masky. Eliminují sucho, čistí a opravují epidermální buňky.Jsou vyráběny nejen v oblasti kolem očí, ale také na celém těle.Účinnou látkou v maskách je hnědá řasa.Ovlivní pouze oblast, kde je aplikována;
 2. Mezoterapie .Vitaminové komplexy na bázi skupiny A a B jsou injikovány mírně pod kůži. Postup je zaměřen na odstranění vrásek, rychlé obnovení a odstranění modřin s věkovými skvrnami.Podávání léků pod kůží je velmi nebezpečné;
 3. Lymfatické drenážní postupy .Jsou předepisovány, pokud jsou modřiny způsobeny hormonální terapií v minulosti nebo se objevují kvůli věku.Při tomto postupu se provádí speciální masáž, díky níž se z těla odstraní přebytečná tekutina spolu s toxiny;
 4. Fotothermolýza .Hnědé skvrny a kruhy pod očima jsou odstraněny laserem.Postup je kompletní operace, na kterou se musíte připravit.Horní část pokožky se zahřívá, tekutina ji zcela opouští, díky čemuž krev rychleji prochází.Po operaci je nutná 2týdenní rehabilitace;
 5. Japonská masáž. Provádí se podle zvláštní techniky ovlivňování nervových zakončení.Jeho účinek není trvalý, účinek trvá až 2 týdny;
 6. Injekce s kyselinou hyaluronovou .Speciální mikrojehly pronikají pod kůži 2 mm.Pomocí injekcí je korigován účinek potopených očí, vrásky jsou vyhlazeny a pokožka je odlehčena.Před procedurou jsou provedeny testy na hormony.Existují kontraindikace pro osobní nesnášenlivost léku.

Mnoho profesionálních kosmetických výrobků se prodává ve veřejném vlastnictví.To však neznamená, že mohou být použity doma.Pro bezpečné použití se nejprve provádí kontrola, reakce kůže a těla na účinné látky.Poté je proveden postup a rehabilitace je prováděna pod dohledem lékaře.

Možné komplikace

Modré oči pod očima(důvody, proč ženy mohou být nemocemi pokryty), nevedou ke komplikacím.Jsou to nepřímé známky.Otok a změna zabarvení v okolí očí nelze bojovat, je však nutná lékařská prohlídka.

Pokud jsou ignorována onemocnění vedoucí k podlitinám pod očima, jsou možné komplikace:

 • poškození jater toxiny;
 • hepatitida;
 • selhání ledvin;
 • hypertenze;
 • srdeční nádory;
 • myokarditida;
 • akutní infarkt myokardu;
 • zvýšený krevní tlak;
 • křehké stěny kapilár.

U některých nemocí jsou charakteristické a vysvětlitelné modřiny pod očima.

Objevují se během léčby nebo komplikací:

 1. Neuróza a narušení .Člověk nespí dobře, kvůli kterému jeho vzhled trpí;

  Běžně se dnes vyskytuje pod očima modři.Existuje více důvodů pro ženy, protože existuje více starostí.
 2. Poranění krku, horní páteře nebo humeru. Zatímco se svaly a kosti obnovují, průtok krve do hlavy je pod normálem.Proto jsou v oblasti kolem očí modřiny normální;
 3. Diabetes mellitus, vegetativní vaskulární dystonie, vrozená nebo získaná srdeční choroba .Taková onemocnění je obtížné kontrolovat, takže někdy krev přestává cirkulovat v normálním rytmu.Modření se objevuje v důsledku sníženého průtoku krve (především tam, kde je kůže nejtenčí);
 4. Jakékoli onemocnění štítné žlázy .Nadbytek nebo nedostatek jodu vede k tvorbě modřin v celém těle, zejména v oblasti kolem očí;
 5. Astma .Respirační problémy vedou k nedostatku kyslíku.Tmavost v okolí očí je doprovázena modří v blízkosti rtů a brání plicní funkci.

U těchto nemocí se náhle objeví modré oči a nejsou kontrolovány.Prochází samostatně, jakmile složitá forma ustane.Když se pod očima objeví podlitiny, bez ohledu na příčinu, ženy se snaží tuto vadu skrýt nápravnou kosmetikou.

Pokud však není zdroj problému vyloučen, stane se systematickým.Korektor nebo zvýrazňovač maskují příznak, ale nemoc zůstává.Proto je ponechání těchto signálů lidského těla bez pozornosti nebezpečné pro zdraví.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o příčinách podlitin pod očima

Jedna ze společných příčin vzhledumodřiny pod očima: