Modré jílové masky na obličej.Recepty na akné, vrásky, černé tečky, akné

Modrá hlína je látka přírodního původu, která se aktivně používá v kosmetologii.Pomocí masky na pokožku obličeje z modré hlíny můžete odstranit vrásky na obličeji a věku, pigmentaci, urychlit hojení mikrotraumy a utáhnout ovál obličeje.

Modrá hlínapro tvář: výhody a poškození

Chemické složení modrého jílu je bohaté na:

 • vápník;
 • železo;
 • mangan;
 • minerální soli;
 • stříbro;
 • zinek;
 • dusík.

Všechny tyto látky společně příznivě působí na pokožku obličeje, a to:

 • přispívají k zesvětlení pokožky;
 • čistí póry;
 • eliminují černé tečky;
 • inhibuje zánětlivý proces;
 • činí pokožku příjemnou na dotek, jako samet;
 • podporují napínání a pevnost pokožky.

Blue clay neubližuje, s výjimkou případů individuální nesnášenlivosti.Relativní kontraindikace je vysoká citlivost a příliš suchá kůže.V tomto případě se doporučuje masku naředit oleji.

Pravidla pro používání modré jíly v maskách

Podle recenzí jsou modré jílové masky zvláště účinné, ale aby skutečně překročily očekávání, musíte dodržovat pravidla pro přípravu jílových masek a také doporučení pro jejich aplikaci:

 1. Před zákrokem musí být pokožka očištěna a parní lázeň na obličeji nebude rušit.
 2. Před hnětením směsi musí být jíl prosíván tak, aby nenasekával hrudky.
 3. Pro zlepšení léčivých vlastností masky se doporučuje pěstovat jíl s odvarem bylin.
 4. Směs se nanáší přísně podél masáží, zdola nahoru.
 5. Doba expozice masky je 15 minut.Po delší dobu je lepší neaplikovat, protože to vysušuje pokožku.
 6. Po aplikaci masky by měly být vyloučeny všechny pohyby obličejových svalů.
 7. Hlína rychle schne na kůži, napíná obličej, takže se doporučuje masku zavlažovat vodou a stříkat ji z postřikovací láhve.
 8. Při výběru konkrétního receptu na masku je třeba vzít v úvahu problémynutné k rozhodnutí typu kůže.

Indikace

Navzdory skutečnosti, že modrý jíl zaschne pokožku, používá se k péči o jakýkoli typ kůže, včetně suché kůže.

Přímé indikace pro použití jílové masky jsou:

 • akné;
 • zvýšená aktivita mazových žláz;
 • obličejové a věkové vrásky;
 • ucpané póry;
 • ztráta tónu pleti.

Menší zranění nejsou kontraindikací, nýbrž naopak poukazem na použití jílových masek, protože modrý jíl má vlastnost hojení ran.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Kontraindikace

Neexistují žádné specifické kontraindikace pro použití masek z modré hlíny.Ve vzácných případech to může způsobit alergickou reakci.To se však často nestane kvůli obsahu jílu v masce, ale kvůli dalším složkám, jako je ovoce.

Aby se vyloučila pravděpodobnost alergií, musí být před nanesením masky naneseno malé množství přípravku na loket a vyčkat 1-2 hodiny.

Pokud se po této době na kůži neobjeví svědění nebo podráždění, lze masku klidně aplikovat na obličej.Aby kompozice nezhoršovala stav suché pokožky, je nutné doplnit směs oleji nebo fermentovanými mléčnými výrobky s vysokým obsahem tuku, jako je kefír, smetana, zakysaná smetana.

Protizánětlivá maska ​​zakné

Je třeba poznamenat, že k zánětlivému procesu dochází v důsledku blokování pórů a mazových kanálků s velkým množstvím sekrece produkované mazovými žlázami, proto navrhovaný předpis masky akné zahrnuje přidání citronové šťávy do kompozice, což stabilizuje její produkci.Kromě tohokompozice obsahuje tinkturu měsíčku, která má antiseptické vlastnosti.

K přípravě masky potřebujete 1 polévkovou lžíci.hlína.Dříve se doporučuje prosévat jej přes sítko.Suchá složka se smíchá s 1 lžičkou.citron čerstvý a stejné množství tinktury měsíčku.Po smíchání složek se kompozice nanáší na obličej kosmetickým štětcem.Poté, co směs stojí na obličeji po dobu asi 15 minut, odstraňte kompozici vatovým tamponem.

Masky z černých teček

Maska z modré jílové a minerální vody dokonale pomáhá v boji proti komedonům na tváři.Pro zvýšení účinku můžete přidat antiseptické odrůdy bylin, například odvar heřmánku, měsíčku, řebříčku nebo éterického oleje (čajovníkový strom, jedle, heřmánek).

Základna masky je připravena z 1 lžíce.jílový prášek zředěný minerální vodou do hustoty husté kaše.

Je důležité důkladně promíchat jíl s vodou, aby nezůstaly žádné hrudky.

15 minut po aplikaci vlhkými prsty, pokožku vmasírujte a opláchněte teplou vodou.

2 tab.aspirin by měl být rozdrcen na prášek v třecí misce, smíchán s 3 lžícemi.modrý jíl a zředěný teplýmmléko do konzistence vhodné pro aplikaci na pokožku.15 minut po nanesení masky se omývá teplou vodou.Stačí, když se maska ​​třikrát vyrobí, aby akné zmizelo.

3 lžíce.modrý jíl musí být naředěn minerální vodou, ale konzistence je hustá.Vylévají v 1 polévková lžíce.čerstvě vymačkaná citronová šťáva a 2-3 kapky.jakýkoli vhodný ether.Kompozice se nanese na kůži a po 15 minutách se vymývá.Směs založená na citronové šťávě nejen odstraňuje černé skvrny, ale také rozjasňuje tón pleti.

Z akné

Modrá hlína sama o sobě má antiseptické vlastnosti as přidáním dalších složek, které mají protizánětlivé čisticí vlastnosti, se její účinnost zvyšuje.

Například lze smíchat v nádobě o objemu 2 lžíce.modrá hlína a 1 polévková lžíceExtra sůl, přidejte 1 lžička.glycerin a 2% roztok kyseliny borité, upravující konzistenci v oku.Mělo by to být docela silné.

Maska se obvykle nanáší kosmetickým štětcem.Doba expozice je 10 minut.Pokud je pokožka mastná, lze postup opakovat 3krát týdně.

Výživné masky

Modré jílové masky doplněné speciálními složkami jsou schopny účinně vyživovat pokožku, ale je důležité zvolit recepturu tak, aby vyhovovala typu pleti. Například pro mastnou kombinovanou pleť je vhodná maska ​​s přídavkem citronové nebo jablečné šťávy:

Maska vyrobená z modré hlíny s jablečnou šťávou je vhodná pro mastnou pleť

3 lžíce.jílový prášek musí být zředěn 1 polévkovou lžičkou.voda, 2 lžícejablečný džus a 1 lžičkačerstvě vymačkaná citronová šťáva.Všechny přísady smíchané do homogenní konzistence musí být umístěny ve vodní lázni, na pomalém ohni a zahřívány do teplého stavu.Maska se nanáší na kůži tenkou vrstvou a udržuje se po dobu 15 minut.

Maska připravená podle následujícího receptu je vhodná pro péči o normální a suchou pokožku:

Po požití 3 lžíce.modrý jílový prášek, zřeďte jej 1 polévkovou lžičkou.vodu, přidejte stejný žloutek z jednoho vejce a smíchejte s vidličkou, poté přidejte 1 lžičku.tekutý med, citronová šťáva a pár kapek olivového oleje.Poté se směs důkladně promíchá tak, aby nezůstaly žádné hrudky.Maska se nanáší na obličej po dobu 15 minut, poté se omyje teplou vodou.

Recept na bělicí masku proti stárnutí

Samotný modrý jíl nemá bělicí účinek.Může však zvýšit bělicí účinek jiných složek, jako je okurková šťáva a petržel.

Chcete-li vyrobit takovou masku, musíte vzít prosetý jílový prášek, přidat šťávu z okurky a petrželky.Všechny složky se berou ve stejných poměrech.Složky jsou důkladně promíchány, masku aplikujte po dobu 20 minut, poté opláchněte teplou vodou. Masku lze provést 1-2krát týdně.

Maska proti stárnutí vrásek

K omlazení se používá modrý jíl.Pomáhá udržovat pokožku v dobrém stavu.Další komponenty přispívají ke zlepšení jeho vlastností.Například podle recenzí se za účinnou považuje maska ​​zakysané smetany a vajec.

Prosetá hlína (3 polévkové lžíce) se nalije do 1 polévkové lžíce.voda.V oddělené misce s vidličkou porazit vejce 1 lžička.zakysaná smetana 15-20%.Vaječná hmota je smíchána s hlínou a kompozice je distribuována po pokožce obličeje.

Masku udržujte po dobu 20 minut a pravidelně zvlhčujte obličej od spreje čistou nebo minerální vodou.Po omytí prostředku je nutné aplikovat výživný nebo proti stárnoucí krém.Aby byl výsledek jasně viditelný, musíte provést postup 1-2krát týdně v průběhu měsíce.

Maska proti odlupování kůže

Je třeba vzít 2 lžíce.modrý jíl, kombinujte prášek s 1 polévkovou lžičkou.přírodní jogurt, lepší než domácí.Pokud tomu tak není, je třeba zajistit, aby byl bez plniv.

Aby směs dosáhla požadované konzistence, přidá se malé množství vody, pak se hmota rozdělí po obličeji po dobu 15 minut a poté se promyje.Maska nejen eliminuje peeling, ale také vyhlazuje efekt, bělí trochu pokožky a je skvělá pro péči o suchou pokožku.

Vyhlazovací tón

K vyhlazení a bělení pokožky použijte modré jílové masky na bázi vaječných bílků.Chcete-li připravit takovou masku, musíte vzít bílkovinu jednoho vejce a porazit ji vidličkou s 0,5 lžičky.jedlá soda.Měla by se tvořit hustá pěna.Poté k proteinu přidejte 1 polévkovou lžíci proteinu.jíl, smíchaný s vejcem, přidejte trochu vody ke směsi, která získala požadovanou konzistenci.

Maska by se neměla nanášet déle než 10 minut, protože se rychle usazuje na kůži.Po zákroku na obličej naneste mastný krém.Tato maska ​​se doporučuje zejména v případě, že je na pokožce pigmentace.

Čištění

K přípravě čisticí masky je třeba vařit 1 čajovou lžičku s malým množstvím vody.bylinky a trvejte na tom 30 minut v teple.Tekutina by pak měla být dekantována, smíchána ve stejných poměrech s modrou hlínou.

Potom 2 čepice.čajovníkový olej, promíchejte, přidržte po dobu 20 minut a opláchněte.Tento recept je vhodný pro očištění pórů od nadměrné sekrece.Aby bylo dosaženo optimálního výsledku, musí být použit až 2krát týdně.

Rozjasňující maska ​​s citronem​​

3 lžíce.prosetý jílový prášek by měl být smíchán s 2 lžícemi.vodka a přidejte 15 víček.čerstvě vymačkaná citronová šťáva.Všechny složky jsou důkladně promíchány a naneseny na kůži tenkou rovnoměrnou vrstvou po dobu 15 minut.

Směs se při pokojové teplotě promyje vodou.Tato maska ​​se nedoporučuje, pokud je na kůži zánět.

Maska s medem

Účelem této masky je boj proti zánětům kůže.Kromě toho dokáže odstranit toxiny a vyrovnat tón pleti, což mu dodá svěží vzhled.

2 tab.aspirin by měl být rozdrcen a zředěn práškem 0,5 lžičky.voda.Proč přidat 1 lžičku.med a 1 polévková lžícemodrá hlína.Všechny složky se míchají do hladkého stavu a nanášejí se na obličej po dobu 15 minut.

Odborníci doporučují tuto masku používat dostatečně často - 2-3krát týdně.Poté bude po několika aplikacích viditelný výsledek.

Maska s éterickými oleji

Tato maska ​​také pomáhá vyrovnat se se zánětem, zabraňuje vzniku nových akné a uvolňuje staré.Hlavní účinnou látkou je rozmarýnový éterický olej.Tento olej však může způsobit alergie, takže před použitím masky musíte provést alergický test: naneste jednu kapku oleje na zápěstí.

1 lžíce.jíl se zředí vodou, dokud se nepřidá hustá kaše, přidají se 3 kapky oleje, smísí se a rozdělí se po kůži, nechá se 15 minut.Poté se prostředek omyje teplou vodou a aplikuje se zvlhčovač.Použití masek je kontraindikováno.Nemůže ji používat těhotné ženy, lidé trpící vysokým krevním tlakem, epilepsií a v přítomnosti suché kůže.

Maska s rýžovou moukou

Rýžovou mouku lze připravit samostatně rozemletím 1 polévková lžíce.rýže v mlýnku na kávu nebo použijte hotovou mouku.

Jíle se mísí s moukou ve stejných poměrech, zředí se vodou na pastovitou konzistenci, poté se nanáší na kůži, udržuje se po dobu 15 minut, promyje se teplou vodou a doprovází se opláchnutím masážními pohyby.Po nanesení masky doporučujeme na obličej aplikovat zvlhčovač.

Se zakysanou smetanou

Maska se zakysanou smetanou pomáhá zvlhčit a vyživit suchou pokožku.Ve stejných poměrech je třeba prášek promíchatprosátá hlína a tuk kyslá smetana.Je třeba dbát na to, aby za míchání nevznikaly hrudky.Kompozice se nanáší na kůži po dobu 15 minut.

Nezapomeňte navlhčit obličej vodou, aby se maska ​​nezměnila na kůru.Po 15 minutách se maska ​​omyje teplou vodou.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Maska s olivovým olejem

Tato maska ​​má vlastnosti proti stárnutí, bělení, čištění a vyživování, to vše díky kombinaci jílu s olivovým olejem a čerstvé okurky.Malá okurka by měla být nastrouhána na jemném struhadle, výsledná hmota smíchejte s 1 polévkovou lžičkou.jíl a 1 lžičkaoleje.Všechny složky jsou důkladně promíchány, dokud nejsou hladké a distribuovány po pokožce. Po 15 minutách se sami omývají.

Maska z modrého jílu s mletou kávou napomáhá hloubkovému čištění pokožky a snižuje zánět obličeje díky jejímu drhnutí.Jíl a káva se smísí ve stejných poměrech a zředí se vodou za vzniku kaše střední hustoty.Distribuujte hmotu na kůži v rovnoměrné vrstvě, nechte ji působit po dobu 15 minut, poté opláchněte teplou vodou.

Je důležité, aby v případě zánětu neměla být pokožka silně otírána, aby nedošlo k jejímu poškození.Můžete použít jak čerstvou mletou kávu, tak i spálenou kávu, tj.káva.

Maska s aloe šťávou

Musíte trochu vymačkat šťávu z listů aloe (1 lžička) a přidat 1 lžičku k ní.voda.Výsledná směs byla míchána s 1 polévkovou lžičkou.modrá hlína a rovnoměrně nanesená na kůži.Po 15 minutách musí být maska ​​omytá studenou vodou a vysušena ručníkem.

Tato maska ​​má antiseptické vlastnosti a je doporučena pro problémovou pleť, stejně jako mastnou a kombinovanou typy pleti.To vám umožní vyčistit póry a suché akné.

Maska z modré hlíny na obličej s jablečným octem pomáhá s malým akné.Protože ocet je agresivní látka, musíte ji používat v minimálním množství.1 polévková lžícejíl přidat 2-3 kapky 5 procent jablečného octa.Hlína samotná je předem naředěna vodou do vhodné konzistence.

Směs dobře promíchaných složek se rozloží po obličeji a nechá se 10 minut.Po odstranění masky ji omyjte studenou vodou.Ti, kteří tuto masku použili, potvrzují její protizánětlivý účinek.

Maska s jogurtem

2 lžíce.jíl by měl být smíchán s 2 lžičky.jojobový olej a přidejte 1 lžičku.přírodní jogurt.Mléčný výrobek by neměl obsahovat žádný cukr ani barviva.Je vhodné vařit doma.20 minut po nanesení kompozice se omyje teplou vodou.Tato maska ​​pomáhá osvěžit pokožku a trochu zesvětlit tón obličeje.

Maska s bylinkovým odvarem

Tato maska ​​pomůže obnovit pružnost pokožky a zbavit se zánětlivého procesu.K přípravě kompozice se používají odvarky z bylin, jako je heřmánek, máta, třezalka tečkovaná, rakytník řešetlákový a šalvěj.1 lžičkavybraná trávanalijte 100 ml vroucí vody a nechte 30 minut.

Vývar by měl být filtrován přes gázu a zředěn 1 polévkovou lžičkou.hlína.Protože se ukáže, že konzistence je kapalná, je nutné impregnaci gázy nebo tenké tkáně kompozicí poté, co byly provedeny výřezy pro ústa a oči.Tkanina impregnovaná kompozicí se udržuje na obličeji po dobu 15 minut.

Není nutné používat složité obličejové přípravky z modré hlíny.Dokonce i jíl zředěný čistou vodou s pravidelným používáním jako součást masky pomáhá zbavit se zánětu, jemných vrásek, loupání.Další komponenty pouze zvyšují jeho blahodárný účinek.

Návrh článku:Vladimír Veliký

Video: Masky s modrou hlínou

Modrá jílová maska ​​na obličejdoma:

Maska na obličej s modrou hlínou: