Mikrobladící obočí.Fotografie před a po, co to je, kolik je udržováno, jak se to dělá, cena

Mikrobladění je druh korekce obočí.Fotografie před a po takovém postupu jsou pozoruhodné svou přirozeností a rozsahem změn.Většina žen chce, aby jejich obočí bylo symetrické a vypadalo harmonicky.Často to vyžaduje hodně úsilí a času, takže ženy neustále hledají stále nové způsoby korekce, které mají trvalý účinek.

Co je mikrobladící obočí

Mikrobladění je metoda korekce obočí,což umožňujeos přirozené po jejich druhupostup a dlouhodobý efekt, který trvá až 1 rok.Při pohledu na fotografii je téměř nemožné odlišit ji od skutečných obočí. Spočívá v zavedení pigmentů požadované barvy pod kůži.

Zvláštní technika provádění ji odlišuje od tetování, které zahrnuje nepřetržité stínování požadovaného obrysu, a proto obočí nevypadá přirozeně.Mikrobladění je zase založeno na zavedení pigmentu přes tenké řezy vytvořené čepelí v horních vrstvách epidermis.

Tato technika umožňuje vytvořit potřebný obrys z tenkých stínovaných pruhů, velmi podobných chloupkům.

Vzhledem k tomu, že se požaduje, aby byly všechny vlasy nataženy, vyžaduje tento postup spoustu času a dovedností.Kosmetolog musí být vysoce profesionální, aby účinek procedury vypadal co nejpřirozenější.Hlavní věc je, že hloubka aplikace pigmentu nepřesahuje 2 mm, jinak se bude lišit barva a struktura jednotlivých vlasů.

Existuje také riziko rozvoje zánětlivých procesů. Tuto techniku ​​korekce obočí vyvinuli čínští kosmetologové před více než 10 lety, později byla v Evropě upravena a vylepšena.V této krátké době bylo vyvinuto několik různých metod, které se s velkým úspěchem používají dodnes.

Co je mikrobladění

Zkušení řemeslníci používají několik technik mikrobladění, mezi nimiž jsou zvýrazněné vlasy se stínováním a 3D, 6D techniky.

Technika vlasů

Tato technika je nejčastější a žádaná mezi zákazníky.Většina mistrů to dokonale zvládla, a proto je během jeho provádění zaručen téměř dokonalý výsledek.Podstatou této techniky je vytvořit obrys obočí použitím malých tahů.

Velitel má často řadu různých vzorů, které se liší tvarem obrysu, velikostí a směrem tahů, jakož i barvou.To výrazně zjednodušuje proces výběru výkresu klientem. Podle směru chloupků se rozlišuje východní a evropská vlasová technika.

Oriental umožňuje aplikaci tahů různých délek a směrů, což vám umožňuje vytvořit účinek přirozeného růstu.Evropská technologie naopak umožňuje vytváření tahů stejné délky namířených do jediného vektoru, což vytváří účinek přirozených obočí položených gelem a kartáčem.

Technika vlasy je vhodná pro dívky se vzácným obočím.Aby byl účinek delší, měla by být oprava postupu provedena jeden měsíc po dokončení.Kosmetička přidává pigment na nezbytná místa, takže barva obočí vyhlazuje rovnoměrněji a přirozeněji.Poté si můžete být jisti, že účinek mikrobladění vydrží déle než šest měsíců.

Technika vlasů se stínováním

Účinek obvyklého postupu lze zvýšit smícháním pigmentu.Pomocí této techniky můžete dosáhnout efektu, jako by mistr nakreslil obočí tužkou a stíny.Stínování umožňuje dosáhnout delšího účinku, který bude trvat déle než 10 měsíců.

Pokud je oprava provedena včas, lze účinek zachovat až 2 roky. Varianta této techniky je stínová technika, která zahrnuje ztmavení nezbytných oblastí obrysu obočí použitím bodového pigmentu.Podobné manipulace se doporučují pro blondýnky a dívky se světlým tónem vlasů.

Technika 3D, 6D

Předchozí techniky mikrobladění zahrnují použití zvláštního vybavení ke zkrácení doby potřebné k dokončení postupu.Pokud si však klient přeje, aby se nakreslené obočí obočí prakticky nelišilo od přirozených, je třeba ručně nakreslit jednotlivé vlasy.To je podstata technologie 3D a 6D.

V tomto případě velitel trvá hodně času, než si nakreslí vlasy. Pokaždé volí délku, tloušťku a směr tahu.Abyste toho dosáhli, musíte mít velké zkušenosti, abyste nakonec dostali obočí, které se neliší od těch přirozených.

Výběr technologie mikrobladění poprvé by se měl zaměřit na nejjednodušší.Takový postup bude levnější, rychlejší a v konečném důsledku může být pro ostatní lepší.Není vždy snadné najít mistra, který je schopen provádět techniku ​​6D na správné úrovni.

Jaké jsou klady a zápory mikrobladění

Stejně jako u každého kosmetického postupu má i mikrobladění řadu kladů a záporů.

Pros Nevýhody
Obrys obočí je nejpřirozenější ve srovnání s jinými technikami korekce obočí, zejména s tetováním.Během procedury mírné nepohodlí.V případě potřeby může master aplikovat anestetický gel.
V průběhu času účinek mikrobladění zmizí, což vám umožní vytvořit oblouky oblouku jiného tvaru a barvy.Například při použití tetování, abyste se zbavili pigmentu, musíte použít postup laserového odstranění.Poté mohou jizvy a jizvy zůstat.Účinek mikrobladění je krátkodobý, doba uchovávání pigmentu je obvykle od šesti měsíců do dvou let.Ve většině případů je však délka klienta výhodou, protože v případě potřeby je možné změnit tvar, barvu a strukturu obočí.
Mikrobladění je prakticky bezbolestné a nepředstavuje žádná rizika.Pigment se nanáší na horní vrstvy kůže, což minimalizuje riziko zánětlivých procesů.V případě potřeby kosmetička používá alergen na lektvar, pokud si to klient přeje.Vývoj alergické reakce je možný z důvodu nesnášenlivosti jednotlivých složek pigmentu klientem.Existují také určité kontraindikace, za nichž je lepší postup odmítnout.
Vlasy se táhnou zvlášť, čímž se dosáhne přirozené hustoty obočí.Aby se výsledek konsolidoval, musí být první měsíc pečlivě pečován o kůži.Pokud nedodržíte doporučení mistra, pigment může ztratit barvu, ale je zapnutýmůže dojít k zánětu kůže.
Různé techniky umožňují klientovi vybrat požadovaný vzor, ​​typ vlasů, barvu a strukturu.Příprava na postup trvá dlouho.
Rychlé hojení je dosaženo díky skutečnosti, že povrch pokožky je minimálně vystaven.Kůže nezpálí, neexistují modřiny a rány, a proto se netvoří jizvy.Hlavní věcí je řídit práci mistra, musí pracovat s novými jehlami, ve sterilních rukavicích a ošetřovat kůži aniseptikem.Náklady na řízení jsou velmi vysoké, ale neprobíhají okamžitě ke službám pánů, kteří snižují cenu, což přináší mnoho rizik.Nejčastěji je nízká cena spojena s nezkušenostmi hlavního a nekvalitního pracovního materiálu.

Když nelze provést mikrobladění

Protože postup zahrnuje narušení integrity pokožky, existuje řada kontraindikací, které mohou býtdočasné i kategorické.

Dočasná kontraindikace zahrnují:

 • stav klienta pod vlivem alkoholu a drog;
 • přítomnost jakýchkoli zánětlivých procesů;
 • horečka, bez ohledu na příčinu;
 • nachlazení;
 • vysoký krevní tlak;
 • přítomnost zranění nebo různých kožních lézí v oblasti obočí;
 • užívání antibiotik.
 • těhotenství a kojení, jakož i období menstruace;
 • dostupnostalergické reakce (v závislosti na stupni a typu mohou být kategorickou kontraindikací)

Absolutní kontraindikace, ve kterých je přísně zakázáno mikrobladění, jsou:

 • ) přítomnost infekčních nemocí (hepatitida, syfilis, HIV) - to představuje nebezpečí pro pána, který, pokud je zraněn, může infekci přenést do krve;
 • špatná srážlivost krve - to může vést ke krvácení způsobenému poškozením krevních cév, v takových případech je velmi obtížné zastavit krev, může to také vést ke zkreslení vzoru a oplachování pigmentu;
 • psychická onemocnění;
 • epilepsie - v důsledku stresu a bolesti může klient zažít epilepsii, která ohrožuje jeho život;
 • diabetes mellitus - v případě takové choroby se rány hojí mnohem déle než u běžných pacientů;
 • onkologická onemocnění;
 • citlivost na zjizvení - v tomto případě i malé škrábance a poškození epitelu během hojení tvoří viditelné jizvy a jizvy;
 • přítomnost molů nebo zánětlivých vyrážek na obočí.

V případě výše uvedených kontraindikací je vhodné upustit od postupu mikrobladění, protože žádný estetický účinek nestojí za zdraví a život.

Jak si vybrat mistra mikrobladění

Výběr mistra je nejdůležitějším krokem při přípravě na postup.Kvalita konečného výsledku, stejně jako zdraví, závisí na zkušenostech a dovednostech kosmetologa.zákazník. Nevěř své tváři prvnímu mistrovi, se kterým se setkáš. Nejlepší je prozkoumat recenze skutečných zákazníků, zeptat se přátel, kteří tyto služby využili, nebo požádat o skutečné recenze v obchodech.

Mikrobladění obočí, fotografie před a poté, co jsou uvedeny v článku, se obvykle provádějí ve známých renomovaných salónech.Právě na takových salónech stojí za to věnovat pozornost.Takový postup by v žádném případě neměl být prováděn doma.

Po výběru předlohy musíte pečlivě sledovat přípravu na postup.

V kanceláři kosmetologa musí být dodržována čistota, musí velitel pracovat v jednorázových sterilních rukavicích a v jednorázové jehle, kterou musí vytisknout před klientem.Doporučuje se prostudovat certifikáty pro pigment, jeho složení a data exspirace.

Co je před zákrokem zakázáno

Aby zákrok probíhal bez problémů, kůže se rychle zahojila a klient byl s výsledkem spokojen, je třeba provést nějaké přípravy.

Je třeba dodržovat následující doporučení a zákazy:

 • 2 týdny před zákrokem nemusíte škubat obočí.Pán sám provede nezbytnou opravu, zatímco pro něj bude snazší studovat typ vlasů, jejich hustotu, směr růstu a přirozený tvar obočí.
 • Je lepší předem zvolit barvu a tvar obočí, protože spontánní řešení během procedury nemusí být po chvíli příjemné.
 • V posledních dnechpři návštěvě salonu musíte odmítnout brát antibiotika.
 • Alkohol nesmí být konzumován, protože ředí krev, což může vést ke krvácení a ke změně konečného výsledku.
 • Nedoporučuje se navštěvovat solárium a opalovat se na slunci, pod vlivem ultrafialového záření kůže zdrsní.
 • V den návštěvy velitele je lepší nepít kávu, kořeněná a smažená jídla.

Jak se provádí mikrobladění

Celý proces aplikace mikrobladění se skládá z následujících kroků:

 1. kůže je odmaštěna.pomocí speciálních nástrojů;
 2. nanese se anestetický gel, který se odstraní po 20 minutách;
 3. obočí ošetřené antiseptikem;
 4. vlasy se česají a pomocí různých nástrojů se vytvoří konečný tvar obočí;
 5. provádění mikrobladění v závislosti na zvolené technice, pro kterou se používá jednorázová jehla;
 6. ošetření pokožky antiseptikem, které odstraňuje otoky, podráždění a fixuje barvu.

V některých obchodech se může postup provádění lišit, pokud jsou dodržována základní bezpečnostní pravidla.Protože existuje riziko infekce.

Jak se zotavit z mikrobladění

Abyste se rychle zbavili důsledků postupu, opravili výsledek a chránili se před možnými komplikacemi, měli byste dodržovat několik pravidel pro navrácení kůže.

Kosmetolog obvykle poskytuje seznam doporučení, ale můžetezvýrazněte obecně přijímané:

 • nemočí obočí během dne;
 • ​​
 • používají léčivé látky, jako je panthenol a bepanten;
 • se snaží vyhnout slunci;
 • můžete navíc obočí zakrýt vazelínou.

Po uzdravení se vytvoří konečný stín, pokud je to nutné, můžete provést korekci.Pokud se během procesu hojení objeví podráždění, otok nebo jiné negativní důsledky, měli byste se poradit s kosmetologem.V některých případech můžete navštívit dermatologa.

Jak dlouho barva vydrží?

Doba retence barev závisí na různých faktorech, především na kvalitě pigmentu a péči.Obvykle je barvivo odstraněno z kůže během jednoho roku, zatímco kvalita trvá přibližně šest měsíců.Pokud se po zákroku plně postaráte o pokožku, účinek bude trvat déle.Také doba uchování barev závisí na věku.

Mladé dívky mají na mikrobladění méně času než starší ženy.

Srovnání fotografií postupů tetování obočí a mikrobladění.

Za zmínku také stojí mastná pokožka, čím vyšší je, tím rychleji je pigment odstraněn.Negativně ovlivňuje zachování pigmentového ultrafialového záření.Proto je lepší odmítnout navštívit solárium a při delším vystavení slunci používat opalovací krém.Pokud se účastníte korekčních procedur, účinek mikrobladění může přetrvávat 2 roky.

Care

Caremikrobladění se skládá z následujících postupů:

 • 3 dny po zákroku musíte obličej omýt chlorovanou vodou, další 2 dny omýt vodou;
 • na ošetřované oblasti kůže se může objevit kůra, kterou lze ošetřit panthenolem, ale v žádném případě se neodlupuje;
 • Regenerační masti mohou být použity pro včasné uzdravení;
 • , dokud se kůže úplně nezhojí, obočí nelze obarvit, je také lepší kosmetiku odmítnout;
 • po 2 týdnech kůra zmizí a po 3 týdnech může být kůže považována za zahojenou;
 • do měsíce je lepší odmítnout loupání, drhnutí, opalování nebo návštěvu solária.

Možné důsledky

Mikrobladící obočí, fotografie před a po nichž nemusí být důkaz vždy úspěšný.Existuje riziko vzniku negativních důsledků jak vinou master, tak vinou klienta.Proto je lepší o nich vědět předem.

Mezi nejčastější příčiny zavinění mistry patří:

 • alergická reakce na antiseptické, anestetické nebo pigmentové, aby se tomu zabránilo, je lepší provést testy na alergické testy.;
 • vzhled jizev a velkých jizev, které mohou souviset s individuálními charakteristikami těla nebo bezohlednou prací mistra;
 • může dojít k rychlému vymytí pigmentu v důsledku masterovy chyby v případě použití barvy nízké kvality nebo malého množství
 • zastavení růstu vlasů, které je spojeno sfolikulární poškození.To se může stát, když jehla pronikne příliš hluboko pod kůži.

Následující důsledky vyplývají z chyby klienta:

 • otok obočí;
 • silné krvácení;
 • ztráta pigmentu;
 • infekční léze;
 • dlouhodobé léčení.

Mikrobladění korekce

Mikrobladění obočí (fotografie před a po potvrzení tohoto) vyžaduje včasnou opravu, která může výrazně rozšířit účinek postupu.První oprava se obvykle provádí po 1 měsíci, méně často během prvních dvou týdnů.Hlavní věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že oprava nemůže být provedena, dokud není úplné uzdravení.

Pokud odmítnete opravit, můžete narazit na následující problémy:

 • ztráta jasnosti obrysu obrázku;
 • vyblednutí barvy;
 • Různé tóny v jednotlivých sekcích.

Oprava je obvykle dvakrát levnější než původní postup, takže je lepší využít této příležitosti, než znovu provést postup po několika měsících.

Metody odstraňování barvy, pokud nejste spokojeni s výsledkem

Jsou chvíle, kdy klient není spokojen s výsledkem postupu a chce odstranit výsledek mikrobladění.Mistr může za to na základě své nezkušenosti nebo nedbalosti nebo sám klienta, pokud v průběhu přípravy nevěnoval dostatečnou pozornost výběru tvaru a barvy obočí.Existuje několik způsobů, jak odstranit barvy, je lepší použít salon, který zaručujevýsledek s minimálním rizikem komplikací.

Laserové odstranění

Tato metoda je založena na principu selektivní fotoaktivace.Laserový puls ovlivňuje tmavší oblasti, konkrétně tmavý pigment.Pod vlivem laserů se zahřívá a zhroutí, zbytky pigmentu jsou odstraněny lymfatickým systémem.

Bohužel se po první relaci nemůžete úplně zbavit barvy, často musíte postup opakovat po měsíci a někdy i několikrát.

Laserové odstranění se nedoporučuje v případě vývoje infekčních chorob, přítomnosti ran na kůži, při silném opalování nebo pokud je pigment světlý.Jedná se o poměrně účinný postup, ale pokud existují kontraindikace, měli byste jej opustit a uchýlit se k jiným metodám.

Odstraňovač

Odstraňovač je speciální směs, která obsahuje aktivní chemikálie ničící pigment. Při jeho použití můžete odstranit jakékoli barevné barvivo, což je významná výhoda.Běží poměrně rychle a stojí výrazně méně než postup laserového odstranění.Nejčastěji stačí jedna relace.

Nemá prakticky žádné nedostatky, problémy mohou nastat pouze kvůli nedbalosti pána.Aplikujte odstraňovač pod kůži jehlou do hloubky pigmentu.Má kontraindikace, které zahrnují jakékoli kožní léze a onemocnění.

Maskovací tetování přizpůsobené tónu pleti

Tato metoda je nejlevnější, ale měla by být použita pouze v krajních případech.Jeho použitím můžete problém vyřešit rychle, ale účinek takového převleku nemusí trvat dlouho.V průběhu času často tmavý pigment stoupá a objevuje se skrz barvivo na maso.

Lidové léky

Pokud výsledek není příliš kritický a není třeba se urgentně zbavit pigmentu, můžete použít lidové léky.Ale musíte pochopit, že se nemůžete úplně zbavit barviva.

Mezi nejúčinnější metody lze rozlišit:

 • návštěva solária nebo tan - ultrafialového záření poškozuje pigment, který postupně shoří a ztrácí barvu.Masky a obklady.K jejich přípravě můžete použít citron, heřmánek, med, jahody nebo Aloe Vera.
 • příprava a aplikace drhnutí;
 • vnější použití ricinového oleje;
 • Použití peroxidu nebo jodu.

Mikrobladicí ceny v salonech v Moskvě, Petrohradu

Mikrobladicí obočí, před a po fotografiích, jakož i ceny lze najít na základě ceníků umístěných naSalónní stránky.Ceny v Petrohradu se pohybují od 2500 do 8000 rublů.

Ceny v Moskvě se příliš neliší, spodní hranice je 4 000 rublů a horní - 9 000 rublů. Mělo by být zřejmé, že nízké náklady na službu mohou naznačovat špatnou kvalifikaci velitele nebo špatného vybavení a pigmentu.

Mikrobladění jeNejmodernější metoda korekce obočí.To vám umožní dosáhnout nejpřirozenějšího výsledku.Ale před použitím těchto služeb musíte určitě prostudovat mistrovu práci, recenze zákazníků, jejich skutečné fotografie před a po zákroku.Pouze pečlivá příprava zaručuje kvalitní výsledek.

Užitečná videa o postupu pro mikrobladící obočí a pravidlech pro jeho provádění

Jak nakreslit chloupky během mikrobladění:

Tetovánínebo mikrobiologické: