Micronidling: co to je, jak se to dělá.Přístroje, kontraindikace, cena zákroku, recenze

Hardware micronidling je mechanický způsob expozice, aby se zlepšila struktura pokožky, omlazení.Tento efekt umožňuje dodávat živiny, které tvoří kosmetiku.Před zákrokem byste se měli seznámit s řadou indikací a kontraindikací, seznámit se s principem působení a vlastnostmi péče po ošetření.

Podstatou postupu mikrotrhlování kůže a náklady

Podstatou této kosmetické techniky je mechanický účinek na horní vrstvu epidermis pomocí speciálního zařízení.- mesoscooter.Mělké vpichy se aplikují bodově, skrz které pronikají účinné látky kompozice do tkání, buněk a mezibuněčného prostoru kožní vrstvy.

Během procedury je aktivován buněčný metabolismus.Samotné zařízení vypadá jako kulatý kartáč nebo váleček, v jehož kruhu jsou lékařskémicroneedles.Liší se velikostí, průměrem, velikostí jehly.

Díky mechanické metodě zpracování může kosmetolog ovládat hloubku invazí, stupeň lisování válce. K expozici může dojít povrchově nebo intenzivněji a působí na hlubší vrstvy kůže.

Tato technika se také nazývá terapie stimulující kolagen, protože v procesu zpracování problémových oblastí člověk aktivuje své vlastní přirozené procesy pro výrobu kolagenových a elastinových vláken, kyseliny hyaluronové.

Mikronidling patří do kategorie minimálně invazivních kosmetických procedur.Proceduru můžete provádět v salonu i doma.Díky mikropunkcím mezoscooteru pronikají biologické látky hlouběji do tkání, což přispívá k výraznějšímu a trvalejšímu účinku omlazení, zvlhčení a tonizování pokožky.

Mikronidling se používá pro alopecie

Tato technika se používá nejen pro oblasti obličeje, ale také pro pokožku hlavy , což pomáhá zlepšit strukturu.vlasová šachta, aktivujte folikuly.Metoda je aktivně používána pro problémové oblasti těla.Terapie pomocí micronedle se zavedením speciálních výživných koktejlů je zaměřena na aktivaci krevního oběhu, zvedání, odstranění strií a redukci celulitidy.

Pro zpracování velkých ploch těla se doporučuje použít větší trysku pro válec.Pro dosažení stabilního viditelného efektu se doporučuje provést mikronozměření obličeje v kurzu, nákladyjedno sezení v kabině - z 5500 rublů.

Výhoda postupu mikronidlingu

Mikronidling je takový mechanický účinek, jehož cílem je aktivace přirozených fyziologických procesů v těle.Hladce se valí po kůži a tryska jej jemně poranuje mikroihly, což nutí tělo aktivovat zahájení všech fyziologických procesů.

Tato technika má mnoho výhod:

 • V důsledku transportní funkce mikrokontrolerů mezoscooterů se epidermální propustnost zvyšuje o 85%, aby mohla proniknout hlouběji do prospěšných biologických látek.
 • Mikronidling podporuje syntézu nového kolagenu, který tvoří silnou kostru pro pokožku.
 • Pomocí postupů lze dosáhnout stabilního účinku zvedání, je zaručen viditelný estetický výsledek.
 • Terapie je minimálně invazivní a minimálně poškozuje kůži pro regeneraci a aktivaci rychlejší syntézy.
 • Riziko bakteriálního zánětu je vyloučeno, riziko infekce, je-li pozorováno septikum, je minimální.
 • Přirozený proces neoanogineze.Cévní novotvar pomáhá zlepšit pleť.
 • Je vyloučeno riziko zjizvení, odstranění povrchové vrstvy tkání.
 • Krátká rehabilitační doba, regenerace končí 1 den po zasedání.

Podle kosmetologů je metoda univerzální, použitelná pro jakýkoli typ pleti, jednoduchá a účinná a výsledek je srovnatelný s účinkem po karboxyterapii, léčbě fraxelem a fototerapií.

Mechanismus účinku na kůži

Metoda působí na různé vrstvy kůže podle zvláštního mechanismu:

 1. Popropíchnutí kůže pomocí mikroihly mezoscooter, jsou aktivovány destičky, které vylučují protein z růstových faktorů.Existuje stimulace proliferace - dělení buněk.
 2. Protože se vpichy provádějí okamžitě, aktivní bio-látky se rychle dodávají na kůži.Do tkání a buněk je nutné přivést vitaminový koktejl, dokud nejsou rány a otevírací trubičky uzavřeny.
 3. Po ukončení se během 1 až 3 dnů začne proces regenerace.Zánět, ke kterému dochází po propíchnutí, stimuluje aktivní hojení a začíná všechny přirozené procesy.Posiluje se cévní síť, syntéza elastinových a kolagenových vláken kyseliny hyaluronové.
 4. Po regeneraci začíná proces granulace - tvorba nových tkání na poškozeném povrchu, neokolageneze a obnova bazálních membrán.
 5. Poslední fáze mechanismu je plastová.Může to trvat 2 týdny až 2 roky.Probíhá syntéza kolagenu typu 1 a nahrazuje kolagenu typu 3 a 4.Látka typu 1 tvoří odolnější kostru, zvyšuje lokální imunitu, pomáhá posilovat a zlepšovat strukturu epidermis.

Indikace postupu

Mikronidling je moderní nechirurgická metoda ke zlepšení stavu kůže.Takové omlazení je bezpečné, méně traumatické.

Kvalifikovaná kosmetičkadoporučuje absolvovat kurz podle konkrétního seznamu indikací:

 • kůže ve stavu stresu, matná pleť;
 • porušení rovinného terénu;
 • stopy po akné a po akné;
 • dehydratace, ztenčení kůže, nadměrná suchost;
 • ochablost, ochablost;
 • známky změn souvisejících s věkem;
 • tvorba vrásek na obličeji a věku;
 • hyperpigmentace;
 • zvýšený obsah tuku, narušení mazových žláz.

Mechanismus micronelingling lze použít jako alternativu k laserovému resurfacingu za předpokladu, že jsou použity dlouhé jehly a sterilní přípravky.Mikronidling pro vlasy se používá v případě strukturálního poškození, poškození a nadměrného vypadávání vlasů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Kontraindikace

I přes obecnou jednoduchost a bezpečnost kosmetické metody existuje řada kontraindikací, které je třeba při jmenování zasedání zvážit.

Nedoporučuje se provádět postup:

 • během těhotenství, během laktačního období;
 • přítomnost autoimunitních chorob;
 • se sklonem k zjizvení;
 • v epilepsii, diabetes mellitus ve stadiu dekompenzace;
 • poruchy krvácení;
 • dlouhodobé používání antikoagulancií, protidestičkových látek;
 • akutní infekce, herpes;
 • chronická onemocnění v akutním stadiu;
 • malignívzdělávání;
 • mechanické léze kůže v ošetřované oblasti;
 • výrazná růžovka, akumulace molů, papilomatelů, keratomů v oblasti mezoprocesu.

Aby se předešlo negativním důsledkům, postup v případě dočasných nebo obecných kontraindikací se striktně nedoporučuje.

Možné komplikace

Protože mikronidling je minimálně invazivním postupem, válec jemně ovlivňuje tkáně a buňky epidermis.

Přesto je třeba si uvědomit, že tento mechanismus zahrnuje vpichnutí kůže, což může vést k negativním následkům:

 1. Pokud se septik nebude dodržovat, existuje riziko infekce, ale topravděpodobnost je malá.
 2. Tento postup může vyvolat zarudnutí, protože cévy reagují na injekce.Reakce proběhne do 1-2 hodin po zasedání.
 3. Puffiness.Takový jev se může objevit po mikronidlingu a přetrvává po celý den.Těžký otok je charakteristický po postupech s použitím kyseliny hyaluronové, protože hlavní vlastností látky je přitahování a zadržování molekul vody.
 4. Bodové krvácení, hematomy.Může se vyskytnout se zvýšenou křehkostí krevních cév, pokud se postup provádí během menstruace, jakož i při užívání aspirinu, přípravků na bázi Ginko Biloba, vitamínu E.
 5. Jablečný mošt, doprovázený mírným závratem, ochlazením končetin.Tento vedlejší účinek je spojen s podrážděním vagusového nervu a také jako reakce na bolest.

Jeden zNegativními projevy mikronidlingu jsou bolesti různé závažnosti.Mohou se vyskytnout se zvýšenou citlivostí, nesprávně zvolenou technologií pro zavádění koktejlů (intenzita, hloubka zavádění, velikost jehly).

Zařízení pro mikronidlingové postupy

Mikronidlingová (jedná se o mechanický náraz na povrch) lze provádět pomocí těchto typů zařízení:

 1. )Mesoscooter. Vzhled zařízení se podobá malířskému válečku, ale je menší a místo hromady v kruhu je sjednocen s lékařskými mikrojehly.Válec může být odnímatelný nebo statický.Kosmetici doporučují používat odnímatelné válečky, protože vám to umožní pracovat s jehlami různých délek, což je produktivnější a hospodárnější.Délka microneedles je vybrána v závislosti na vlastnostech místa zpracování.Pro obličej se tedy používají zařízení s jehlami, jejichž délka není větší než 1,5 mm, pro oblasti těla - do 4 mm, tloušťky 0,1 mm.Jsou vyrobeny z lékařských slitin syntetizovaných s ocelí, titanem, zlatem nebo stříbrem.Počet jehel válečkové trysky také závisí na zpracovatelské zóně: ​​pro obličej - až 192 ks., Pro krční zónu a dekolt - až 360 ks., Pro části těla - 1080 ks.Použití mechanického aparátu mezoscooterů pro mikronidlingové postupy je podle standardů SES přísně individuální.
 2. Dermapen. Moderní zařízení pro frakční microneedling, které poskytuje ošetření oblastí obličeje, těla a pokožky hlavy.Jedná se o kompaktní elektronické zařízenípro ruční manipulaci.Skládá se z rukojeti manipulátoru s malým válečkem na konci.Mezi výhody použití přístroje Dermapen patří schopnost zpracovávat těžko přístupná místa - nosní křídla, za ušním prostorem.Zařízení je vybaveno elektrickým pohonem, díky kterému můžete za 1 minutu provést více než 1 500 vpichů.Změnou režimu rychlosti můžete upravit počet vpichů, intenzitu zpracování.Výrobce nabízí soupravy pro profesionální nebo domácí použití.V soupravě kromě zařízení existuje několik aktivních sér, jednorázových kazet, stejně jako kabel USB a adaptér pro práci v síti.
 3. Nanopore Stylus (02) .Inovativní zařízení pro salonovou masáž masáží.S ním jsou zasedání bezbolestnější.Funkční lineární tryska je opatřena mikrojehly, které jsou schopny proniknout epidermou rychlostí 250 úderů za 1 minutu.Při jeho použití není potřeba anestézie na ošetřovaných místech a doba rehabilitace je mnohem kratší.Může být použit pro zvláště citlivou pokožku.Zařízení poskytuje mechanismus s dvojím účinkem.V komplexu nastává mechanická a fyzická stimulace prostřednictvím elektrického impulsu jehel, v kombinaci s růstovými faktory, které mazají jehly a snižují bolest během expozice.

Technologie lékařského frakčního mikronidlingu

Mikronidling je takový účinek prostřednictvím mezoscooteru a dalších zařízení, která aktivují regenerativníprocesy, buněčná obnova.Procedura se provádí v salonu nebo doma, doba zpracování je 40-60 minut.

Algoritmus pro provádění lékařského frakčního microneedlingu lze obvykle rozdělit do tří fází:

 1. Přípravný. V první fázi je pokožka očištěna od nečistot, dekorativní kosmetiky, mazu.K tomu použijte krémy a tonika se sušicím účinkem, dezinfekční prostředky.Ke zmírnění bolesti lze použít anestetický gel.
 2. Druhou fází je manipulace s koloběžkou. Dříve byl na místa aplikován gel nebo sérum s aktivní kompozicí.Mesococktails mohou obsahovat kyselinu hyaluronovou, syntetizovaný kolagen, vitamín-minerální komplexy, peptidy a další látky.Složení je vybíráno individuálně po posouzení stavu kůže a typu kosmetického problému.Koloběžka musí pracovat v rychlém režimu a provádět plynulé translační a rotační pohyby.
 3. Finále. Poté, co prošel povrchem epidermis mezoscooterem, je ošetřen dezinfekčním prostředkem neobsahujícím alkohol.Poté se aplikuje maska ​​s uklidňujícím účinkem a po 30 minutách.ošetřené léčivým krémem.

Složení koktejlu by mělo být vyloučeno aromatické vonné látky, barviva, příchutě, protože to může poškodit kůži.Tento postup se doporučuje v chladném období.Pokud se zasedání koná v letním horkém období, je na kůži aplikován opalovací krémkrém.

Elektrické microneedling

Technika elektrického micronelinglingu nebo elektroporace spočívá v vystavení epidermis a hlubokých vrstev kůže pulzním proudům s velmi malou amplitudou.Metoda nevstřikování je bezpečnější, protože neprobíhají vpichy a pronikání živin do koktejlu se provádí pomocí elektrických proudů.

Algoritmus postupu:

 • Kůže je hluboce očištěna speciální pleťovou vodou od nečistot, líčení a tuku kůže.
 • Jsou ošetřeny antiseptiky, aplikují výživný mesokoktail, složení se vybere individuálně podle indikací.
 • Vybraná oblast je ovlivněna tryskou s přívodem elektrických impulsů.Doba expozice je 20-30 minut.
 • Zbytky roztoku se odstraní, na kůži se nanese uklidňující maska.

Výhodou této metody je absence invazí, díky nimž není pokožka prakticky poškozena, a proudy zajišťují otevření kanálů, kterými užitečné složky vstupují do hlubokých vrstev kůže.

Mikronidling doma

Moderní technika omlazování a restaurování je účinná a jednoduchá.Proceduru lze provádět nejen v salonu, ale i doma.Za tímto účelem se doporučuje zakoupit mechanické nebo elektronické zařízení a připravit mesococktail. Je lepší používat hotové profesionální skladby.

Jsou navrženy speciálně pro řešení různých kosmetických problémůkomponenty, které zvyšují vzájemnou činnost podle principu synergie a jsou také schopné aktivovat své vlastní regenerační procesy v těle.

Postup se provádí v následujícím pořadí:

 • odstranění make-upu, očištění kůže od nečistot;
 • provádí dezinfekční opatření;
 • v případě potřeby ošetřte citlivé oblasti krémem obsahujícím lidokain;
 • na kůži se aplikuje bioaktivní sérum;
 • pohybující se podél masážních linií, provádějte skútr nejméně 5krát v různých směrech;
 • po dokončení ošetření se zbytky činidla odstraní fyziologickým roztokem;
 • na konci se použije uklidňující maska.

Pro masáže microneedle v domácnosti se doporučuje mezoscootery s tenkými krátkými jehlami.Procedura je účinná, když se během léčby objevily malé kapičky krve - „rosa“.

Váleček musí být držen přesně kolmo na kůži, aby nezanechával škrábance.Složení v ampuli je aseptické, používá se jednou.Po tomto postupu se váleček důkladně omyje, vysuší a ošetří dezinfekčními prostředky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Zotavování a péče

Mikronidling je mechanický účinek na kůži, po kterém syntéza kolagenu, kyseliny hyaluronové, aktivace přírodních látekregenerační procesy.

​​

Metoda je obecně bezpečná, méně traumatická, ale existuje několik pravidel pro ukončení po procedurách:

 1. Doporučuje se vyloučit jakýkoli intenzivní mechanický, chemický účinek na ošetřené oblasti.
 2. V každodenní péči dávejte přednost dětskému mýdlu a jiným jemným výrobkům.
 3. Aby se předešlo popáleninám a negativním důsledkům, používejte opalovací krém, SPF nejméně 35.
 4. Po dobu 4–5 dnů vylučujte tepelné procedury, navštivte saunu, solárium, lázně.
 5. První den nepoužívejte dekorativní kosmetiku.Používejte pouze produkty doporučené kosmetologem.

S výhradou doporučení a technologie této metody je riziko vedlejších účinků prakticky vyloučeno. Doba rehabilitace po mikronidlingu není delší než 1–2 dny po zasedání.

Fotografie před a po mikronidlingu

K dosažení stabilního estetického efektu je mikronidling prováděn kursem.Počet sezení určuje kosmetolog po vyhodnocení estetického nebo lékařského problému.Pro viditelný výsledek může být v průměru potřeba 5-7 procedur v intervalu 7-10 dnů.

Výsledek je vidět na fotografii před a po průběhu procedur:

 • pleť se znatelně zlepšuje;
 • jemné vrásky na obličeji a věku jsou vyhlazeny;
 • je zlepšena struktura epidermis;
 • obnovuje se vodní bilance;
 • čistota řádků se vrací;
 • je vyhlazenúleva.

Kůže je viditelně omlazená, stává se pružnější, obnovuje objem a zdravou pleť.

Mikronidlingová procedura je moderní technika omlazení domova nebo salonu.Takový účinek lze kombinovat s relací disinkrustace, ručním čištěním, na těle - s zábaly a LPG masáží.Integrovaný program, vyvinutý individuálně, zaručuje viditelný estetický výsledek.

Návrh článku:Vladimír Veliký

Video o mikronidlingu

Recenze o mikronidlingu:

]