Rozdíl mezi mezoterapií a biorevitalizací je technika.V prvním případě je účinek na povrch kůže než ve druhém.
- Co je to biorevitalizace
- Co je mezoterapie
- Rozdíl mezi postupy
- V jakém věku jsou postupy povoleny?
- Přípravky pro mezoterapii a biorevitalizaci
- Rozdíly v účinku účinných látek
- Indikace pro biorevitalizaci
- Indikace pro mezoterapii
- Kontraindikace postupů
- Nežádoucí účinky z postupů
- Komplikace po postupech a opatřeních k jejich prevenci
- Kolik výsledků se po postupech ukládá?
- Lze postupy použít společně?
- Který z postupů je po mediánovém peelingu lepší?
- Rozdíl mezi biorevitalizací a mezoterapií za cenu
- Stanovisko odborníků: na jakou metodu omlazení upřednostnit, na které závisí výběr
- Video o mezoterapii a biorevitalizaci
Co je biorevitalizace
Biorevitalizace je jedním ze způsobů korekcezměny v kůži související s věkem pomocí kyseliny hyaluronové. V překladu znamená tato metoda „přirozené oživení“.
Vizuálně lze tohoto účinku dosáhnout pomocí hyaluronu.Tato látka je schopna produkovat kolagen a elastin, zlepšit metabolické procesy, ale jeho hlavním úkolem jenasycení kůže vlhkostí.
Během procedury se gel s kyselinou hyaluronovou vstřikuje pod kůži pomocí dlouhé a velmi tenké jehly.Punkce nejsou tolik jako u mezoterapie, látka je zavedena do hlubších vrstev.
Pomocí biorevitalizace je možné obnovit přirozenou kostru kůže a vyhladit hluboké vrásky.
Co je mezoterapie
Mezoterapie používá speciální váleček s jehlami vyrobenými z titanu nebo chirurgické slitiny o délce 0,2 až 3 mm. Během „válcování“ na kůži obličeje pomáhají jehly proniknout užitečnými látkami do dermis.To je mnohem účinnější než nanášení krémů a séra na obličej a tření je masážními pohyby.
Mikrodamáž zlepšuje metabolické procesy: když se rány hojí, vrásky se vyhlazují, pokožka se stává pružnější a pružnější, pigmentace a černé tečky zmizí.
Rozdíl mezi postupy
Mezoterapie a biorevitalizace (jaký je rozdíl mezi postupy budou popsány později) mají řadu rozdílů:
- Indikace pro použití. Oba postupy lze použít pro nedokonalosti kůže obličeje a její změny související s věkem.Kromě toho se používá biorevitalizace s nedostatkem vlhkosti.Mezoterapie se doporučuje použít k odstranění „pomerančové kůry“ na břiše a boky, k léčbě některých onemocnění pokožky hlavy a obličeje.
- Nástroje. K mezoterapii se používá váleček s krátkými jehlami.Minimálně poškozují kůži, ale způsobují velké množství vpichů.Biorevitalizaceznamená použití jediné, ale dlouhé jehly.
- Účinek. První účinek po mezoterapii není okamžitě patrný.Je nutné postup opakovat 2 týdny, aby se pokožka zlepšila.Účinek omlazení po biorevitalizaci je patrný po prvním zákroku, ale trvá méně než po mezoterapii.
- Složky. Během biorevitalizace se používají gely, které obsahují vysoké koncentrace kyseliny hyaluronové.Při mezoterapii se používá širší spektrum látek: sérum s vitaminy, minerály a aminokyseliny, organické kyseliny, živočišné a rostlinné složky.
- Domácí použití. Biorevitalizaci může provádět pouze odborník.Doma je dovoleno používat mezoscooter s krátkými jehlami do 0,5 mm pro korekci drobných kožních vad.


V jakém věku jsou postupy povoleny?
Jakékoli kosmetické postupy pro pokožku obličeje (s výjimkou terapeutických) doporučuje odborník nejdříve 25 let.Od tohoto věku je dovoleno zahájit mezoterapii s vitaminem a zvlhčujícími séry.
Biorevitalizace se považuje za složitější postup.Doporučuje se pouze od 35 let. Injekce hyaluronu mohou být nahrazeny preventivní biorevitalizací pro mladé dívky.V tomto případě se jedná o látku"Dodáno" do vrstev kůže pomocí laseru.
Přípravky pro mezoterapii a biorevitalizaci
Doporučené přípravky pro biorevitalizaci:
- IAL-SYSTEM. Nejoblíbenější produkt obsahuje nestabilní hyaluron v koncentraci 18 mg /g.Vhodný pro jakoukoli pokožku, ale ideální pro obnovení tenké a suché pokožky.
- IAL-SYSTEM ACP. Hustější a intenzivnější než předchozí.Má vysokou koncentraci kyseliny (20 mg /g).Vhodný pro velmi suchou stárnoucí pokožku.Je schopen stabilizovat produkci mazu, zbavit se tmavých kruhů a sáčků pod očima.
- Teosyal Meso. Má nižší koncentraci kyseliny hyaluronové než předchozí, proto se doporučuje pro mladou a normální pleť.Jeho hlavním úkolem je zvlhčení a prevence stárnutí.
- Hyalrepair. Látka s nízkou koncentrací hyaluronu (14 mg /g), avšak s aminokyselinami a vitamíny.Hlavním cílem léku je obnova kůže a produkce kolagenu.Doporučuje se pro stárnutí a stárnutí pleti.
Doporučená léčiva pro mezoterapii:
- NCTF135 HA. Komplexní francouzský kožní mesococtail.Obsahuje více než 50 různých složek, včetně hyaluronu, vitamínů, aminokyselin, rostlinných a živočišných extraktů, koenzymů a antioxidantů.Doporučuje se použít k zabránění stárnutí kůže po 30 letech.
- Regenerador Facial A-36. Léčba pro mladou pleť 25+.Skládá se z elastinu, kolagenu a křemíku.Skvělá práce s prvnívýraz vrásky a pomáhá udržovat pružnost pokožky po 30.
- DMAE. Jeden z nejlepších přípravků na stárnutí pleti.DMAE je přírodní lék používaný v medicíně.Odstraňuje toxiny, zlepšuje krevní oběh, příznivě ovlivňuje metabolické procesy.
Rozdíl v účinku účinných látek
V biorevitalizaci a mezoterapii se nejčastěji používají následující účinné látky:
- Kyselina hyaluronová. Hydratuje, vyhlazuje vrásky, zlepšuje produkci kolagenu a elastinu.
- Vitaminy a stopové prvky. Zvyšují místní imunitu pokožky, chrání ji před náhlými změnami souvisejícími s věkem, vyživují a obnovují.
- Organický křemík. Zlepšuje krevní oběh, příznivě ovlivňuje vzhled kůže a odstraňuje stres.
- Antioxidanty. Chránit buňky před toxiny a volnými radikály.Zamezte předčasnému stárnutí, chraňte před slunečním zářením.
- Aminokyseliny. Hlavní stavební materiál kožních buněk.
Indikace pro biorevitalizaci
Existují následující indikace pro biorevitalizaci:
- silná suchá kůže;
- stárnutí kůže;
- hluboké vrásky;
- poranění kůže, po nichž se objeví jizvy a jizvy a změny reliéfu;
- vysoce mastná kůže;
- zvětšené póry;
- častý výskyt infekčních ložisek: velké černé tečky, píštěle, vroucí; 136) „ničení“ přirozené kostry kůže, změna tvaru obličeje;
- Popáleniny a stárnutí po dlouhodobém vystavení ultrafialovým paprskům.
Indikace pro mezoterapii
Existují následující indikace pro mezoterapii:
- akné, nadměrný obsah tukukůži
- přítomnost strií a jizev;
- vzhled věkových skvrn;
- obličejové a věkové vrásky;
- nezdravý tón pleti;
- rosacea;
- odstranění kožních nedokonalostí, ke kterým dochází po nekvalitních lékařských nebo kosmetických procedurách;
- všechny typy jizev;
- snížený tón pleti a pružnost;
- vypadávání vlasů;
- tělesný tuk na obličeji a krku.
Kontraindikace postupů
Je zakázáno provádět postupy v těchto případech:
- těhotenství a laktace- složení kosmetiky pro procedury zahrnuje prvky, které mohou ublížit dítěti;
- časté alergické reakce, ke kterým dochází na kůži;
- horečka;
- plísňová a bakteriální kožní onemocnění;
- infekční onemocnění těla;
V přítomnosti infekčního procesu v těle je mezoterapie i biorevitalizace zakázána - přítomnost maligních nádorů;
- tendence kůže vytvářet jizvy;
- nízká srážlivost krve;
- exacerbace jakýchkoli chronických onemocnění;
- epilepsie;
- použití léků, které zvyšují citlivost kůže na ultrafialové světlo;
- alergie na složky kosmetických prostředků.
Nežádoucí účinky z postupů
Mezi vedlejšími účinky biorevitalizace a mezoterapie prakticky neexistuje žádný rozdíl.Ve většině případů projdou rychle, než to nepříznivě neovlivní vzhled.
Existují následující vedlejší účinky:
- Erytém. Toto je zarudnutí kůže, ke kterému dochází u většiny kosmetických procedur.Kvůli poškození proudí krev do kapilár a vytváří červené skvrny.Absolvuje samostatně několik dní.
- Hematomy. Krvácení pod kůží, ke kterým dochází v důsledku narušené cévní integrity.Malé hematomy rychle odcházejí, ředidla krve se používají k léčbě velkých modřin.
- Alergické reakce zpožděného typu. Jedná se o reakce na kůži ve formě vyrážek, otoků a svědění na kosmetickém přípravku.Vyskytují se během několika hodin a dokonce i dnů po zákroku.
- Pain. Oba postupy zahrnují kožní léze, které jsou doprovázeny nepohodlím.
Komplikace po postupech a opatřeních pro jejich prevenci
Po postupech mohou nastat následující komplikace:
- Anafylaktické alergické reakce. Jsou vzácné a nebezpečné pro lidské zdraví a život.Důvod ostrých útokůalergie - nesnášenlivost jakékoli složky kosmetického přípravku.Při takové komplikaci kůže za minutu prudce bobtná, začíná hořet a svědění, zakrývá bolestivé puchýře.
- Nekróza kůže. Toto je útvar ve formě jednoho nebo více papulek s hnisavým obsahem.Použití nesterilního vybavení, nekvalitní příprava pokožky pro zákrok a nedostatek profesionality kosmetologa vedou k nekróze.Důsledky nekrózy jsou zjizvující nádory na kůži a riziko sepse.
- Embolie. Nejčastěji se vyskytuje v biorevitalizaci.Hyaluron vstupuje do nádoby a může ji ucpat.To způsobuje tkáňovou nekrózu a snížení citlivosti kůže.
Komplikacím lze zabránit, pokud jsou postupy prováděny pouze vysoce kvalitními a důvěryhodnými odborníky.Je třeba si uvědomit, že alergie je velmi obtížné předvídat.
Před použitím kosmetického přípravku musí být přípravek nanesen na citlivou oblast kůže a sledovat reakci.
Kolik výsledků je uloženo po provedení procedur?
Doba trvání účinku po zákroku závisí na následujícím:
- stáří a stavu kůže;
- kombinace s jinými kosmetickými procedurami;
- Kvalita použitých nástrojů a přípravků.
Účinek mezoterapie trvá od několika měsíců do šesti měsíců.První pozitivní změny během biorevitalizace jsou okamžitě viditelné a účinek trvá až šest měsíců.Krása kůželze rozšířit podpůrnými postupy.Musí se provádět jednou za 3-4 měsíce.V těchto případech je účinek prodloužen o několik měsíců.


Lze postupy použít společně?
Není zakázáno provádět postupy společně, ale vzhledem k podobnosti metodiky a účinku není ve většině případů praktické.
Většina kosmetologů doporučuje střídat mezoterapii a biorevitalizaci a mezi nimi si nechat přestávku několik týdnů nebo měsíců.Při provádění dvou zákroků současně je třeba mít na paměti, že je vhodný pouze pro zralou pleť.
Který z postupů je lepší po mediánovém peelingu?
Mediánový peeling je kosmetický postup, při kterém je vrstva odumřelých buněk „deskvamována“ do bazální vrstvy dermis.Tento postup lze provést pomocí laseru, abrazivních produktů nebo kyselin.
Biorevitalizaci a mezoterapii lze kombinovat se středním peelingem, pokud se provádí pomocí chemických kyselin.Současné provádění postupů je však zakázáno.Po mechanickém a fyzickém středním peelingu je lepší použít biorevitalizaci.
Kyselina hyaluronová pomáhá rychle odstranit otoky a normalizovat stav tkání.
Cenový rozdíl pro biorevitalizaci a mezoterapii
Ceny za postupy se liší vv závislosti na kosmetickém salonu nebo specializované kosmetologické kanceláři ve zdravotnickém zařízení.Náklady zohledňují úroveň profesionality personálu a také prostředky používané pro výkony (sérum, gely atd.)
Mezoterapie a biorevitalizace: (jaký bude rozdíl v ceně bude popsán později) nejsou levné.Přibližné náklady najdete na webových stránkách kosmetických klinik a specializovaných center.
Biorevitalizace je dražší - průměrně 10 000 rublů, , ale v některých místech cena dosahuje 16 tisíc rublů.a nahoru. Jedno sezení mezoterapie bude stát 5 000 rublů., ale postup se bude muset několikrát opakovat.
Stanovisko odborníků: jaká metoda omlazení by měla být upřednostňována, na čem závisí volba
Mezoterapie a biorevitalizace (jaký je rozdíl podle odborníků níže)jsou vybírány na základě několika kritérií:
- věk;
- typ pleti;
- celkový stav těla.
Ženy ve věku jsou vyzývány, aby používaly biorevitalizaci, zatímco drobné nedokonalosti mladé kůže jsou účinně eliminovány mezoricemi.V případě špatné výživy a ekologie postrádá tělo vitamíny a minerály.Jejich dodání do horních vrstev kůže pomůže mezoterapii.Ale pro ženy se suchou, napjatou pokožkou a narušením její integrity je lepší uchýlit se k biorevitalizaci.
Rozdíl mezi mezoterapií a biorevitalizací je patrný.Čím častěji se používají v komplexu péčekůži, tím lépe bude pokožka vypadat s věkem.
Video o mezoterapii a biorevitalizaci
Face mezoterapie, charakteristické rysy procedury:
Biorevitalizace obličeje: