Metody transplantace vlasů na hlavě pro muže a ženy.Jaká je operace, HFE, klinické ceny, výsledky, fotografie

Transplantace vlasů na hlavě, jejíž cena závisí na mnoha funkcích, je populární kosmetologický postup, který vám umožní obnovit normální růst vlasů osobě.Pro výkon se používají živé vlasové folikuly, které zůstávají na těle pacienta a nadále rostou.

Pokud jde o profesionální transplantační kliniku, klient obdrží:

 • Profesionální, individuální konzultace s trichologem.
 • Účinnost období léčby a rehabilitace.
 • Nejbezpečnější podmínky postupu a pravděpodobnost negativních důsledků.
 • Přirozený růst transplantovaných vlasů po mnoho let.

Metoda transplantace vlasů se volí individuálně pro každého pacienta.

Indikace po transplantaci vlasů

Transplantace musí být provedena v následujících případech:

 • Alopecia areata.
 • Na čele je vysoká linie růstu vlasů, přítomnost plešatých skvrny na chrámech.
 • Ztráta vlasů v důsledku jizev, jizev.
 • Nedostatek vlasů.
 • Nepravidelný /ošklivý tvar vlasové linie na hlavě.

Co je to vlasový štěp?

Transplantační postup znamená, že dárcovské folikuly budou odebrány z vlastní vlasové zóny pacienta.Proto je nutné, aby byly na tomto místě prezentovány ve velkém množství.Folikul je živý kořen vlasů s okolní kořenovou vaginou.To je převzato ze zvláštních oblastí neustálého růstu vlasů.

To poskytuje transplantačnímu materiálu zdravotní, normální anatomické a fyziologické vlastnosti až do konce života pacienta.Transplantované folikuly poté, co postup začne normálně fungovat, rostou.To je jediný způsob, jak zabránit alopecie (plešatost).

Materiál dárce zahrnuje jeden nebo více folikulů nazývaných štěpy.

Rozlišují se dvě základní metody transplantace vlasů:

 1. Metoda stripování založená na potřebě odříznout dárcovskou část společně s kožní chlopní.
 2. Bezproblémová technika (FUE), při které se folikulární materiál extrahuje pomocí několika štěpů pomocí speciálního vysoce přesného zařízení (kůže není vyříznuta).

Počet je přijatelný transplantátzískané ve spojení s malými kousky kůže a svazkem vlasů.Bezproblémovou technikou se štěpy po sejmutí kožních chloupků s chloupky opatrně extrahují pinzetou.To vám umožní rovnoměrné rozložení vlasů v plešaté oblasti.Doktor distribuuje vytvořené svazky vlasových kořínků zvláštním úderem.

Z tohoto důvodu nezůstávají po zákroku žádné jizvy ani jizvy.Materiál dárce je odebrán pacientovi samotnému, proto je vyloučeno odmítnutí štěpu, tělo je nevnímá jako cizí tělo.Transplantované vlasy mají stejnou barvu, strukturu a neliší se od těch stávajících.

Požadavky na přípravu k transplantaci vlasů

Před postupem konzultace stanoví lékař všechny podrobnosti o transplantaci, možné kontraindikace.Aby byla transplantace a doba rehabilitace co nejúčinnější, jsou do ní zapojeni další specialisté: endokrinolog, dermatolog.Na základě předem provedených testů a anamnézy je vybrán vhodný postup, vybírá se léčebný postup, rehabilitační plán.

Během a po zákroku je třeba dodržovat doporučení lékaře:

 1. Dva měsíce před operací musíte být neustále pod dohledem lékaře a účastnit se plánovaných vyšetření.Lékař uvádí seznam produktů, které mohou a nemohou být konzumovány, seznam léků potřebných k přípravě těla.
 2. Pacient by měl být vyšetřen na možné kožní choroby, aby se předešlo vzniku jizev a zranění.Kurz musí být přiřazen předemrehabilitace a následné použití antibiotik.
 3. 7-10 dní před zákrokem pečlivě prostudujte doporučení lékaře týkající se pooperační péče, nákupu gázy, obvazů, antibakteriálních látek, mýdla, obkladů pro hojení.
 4. Týden před transplantací je nezbytné minimalizovat používání tabáku, tvrdých alkoholů a odmítnout jakékoli léky nebo antibiotika.To pomůže obnovit krevní srážlivost a předcházet komplikacím po zákroku.
 5. Lékař doporučuje, aby si pacienti zvolili speciální dietu s nízkým obsahem uhlohydrátů po dobu 5-6 dnů.
 6. 3 dny před transplantací vlasů musíte více odpočívat, dobře spát a vyloučit fyzickou aktivitu.Každý den je nutné si vlasy umýt antibakteriálním lékem nebo speciálním antiseptickým šamponem.
 7. Nepoužívejte stylingové přípravky na vlasy: krémy, vosky, pěny atd. Pokud existují náznaky, lékař vám předepíše speciální léky.
 8. Po operaci nemůžete řídit během řízení, takže je třeba zajistit přepravu předem.Doma vytvářejte pohodlné podmínky, pomáhejte milovaným, odpočívejte.
 9. V den transplantace ráno si musíte umýt vlasy, osprchovat se, potřebujete lehkou snídani, 2 hodiny před zákrokem přestat jíst tekutiny.Při výběru oblečení nemůžete vzít svetry, roláky, abyste snížili úroveň tření a nepohodlí pro pokožku hlavy.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Patchworková metoda transplantace

Jedna z nejčastějších metod díky své spolehlivosti a jednoduchosti.Transplantační štěpy se berou s chlopní kůže z týlní oblasti.

Výhody:

 • Účinnost postupu.Přesazení maximálního počtu štěpů netrvá déle než 4-5 hodin.
 • Počet transplantovaných vlasů je mnohem větší než u techniky FUE.
 • Díky vysoké účinnosti a trvanlivosti je možné vlasy transplantovat i při těžké plešatosti.
 • Minimální poškození folikulu během transplantace vlasů z oblasti neustálého růstu.
 • Lepší přežití transplantovaných folikulů ve srovnání s jinými metodami.
 • Extrakci a zpracování folikulů mohou provádět asistenti, takže náklady jsou ve srovnání s bezproblémovou metodou nižší.

Mezi nevýhody postupu patří mírné nepohodlí v pooperačním období a vysoká pravděpodobnost tvorby jizev na zádech hlavy.

Bezproblémová transplantační metoda

Invazivní transplantační technika, při níž se štěpy extrahují odděleně jako folikulární jednotky, bez řezů a stehů.

Výhody metody:

 • Absence jizev a jizev na zádech hlavy, stopy chirurgického zákroku jsou téměř neviditelné.
 • Pohodlí a bolest jsou minimalizovány a pooperační období prochází snadněji.
 • Více oblastí stále rostoucích folikulů,štěpy lze sbírat z vousů, knírek, šíje, nohou atd.
 • Výsledné štěpy obsahují více živých folikulů, protože během extrakce se speciální zařízení zaměřuje na štěpy na více vlasů (3-4 folikuly).

Transplantace vlasů na hlavě, jejichž cena se počítá jednotlivě, má některé nevýhody:

 • Velké časové náklady kvůli skutečnosti, že je každý implantát implantovánindividuálně.
 • Méně štěpů při těžbě.
 • Pro úspěch postupu potřebujete velkou, hustou zónu konstantního růstu vlasů.
 • Vysoká míra neúspěšných postupů, 10–15%.
 • Míra přežití transplantovaných folikulů je ve srovnání s jinými metodami nižší.
 • Vzhledem k tomu, že lékař obstarává a pěstuje každý vlas zvlášť, jsou náklady mnohem vyšší.

Nechirurgický způsob transplantace (HFE)

Náklady na nechirurgický typ transplantace vlasů na hlavě jsou vyšší než podobné injekční postupy, protože folikuly určené k transplantaci jsou produkovány bez chirurgického zákrokunástroje, robotická technologie.Mikrouncher, kvalifikovaný lékař pomocí ručního nástroje, odstraňuje po jednom vlasy najednou.

Po zákroku zůstávají malé rány v oblasti neustálého růstu vlasů.Léčí se za 2-3 dny, bez jizev a jizev.Získaný materiál pro transplantaci je okamžitě připraven k transplantaci, není třeba čekat dlouho na implantaci.Minimálně poškozená kůže s plotemštěpy a jejich implantace pomocí řezů na štěpy.

Postup pro odstranění chloupků se provádí v horních vrstvách kůže, mikroproces se nenachází hlouběji než 1 mm, takže nervové zakončení není podrážděné.

Při extrakci štěpu není přirozená ztráta vlasů větší než 2,5%, méně než v analogových metodách.Je to způsobeno tím, že skalpel nepoškodí kůži, vyloučí se další trauma štěpu.Použitím speciálních implantátů Choi v technice je možné vyloučit řezy v oblasti transplantace vlasů, odstranit folikul jedním pohybem v přirozeném úhlu sklonu.

Výsledky transplantace vlasů, fotografie „před“ a „po“

Po transplantační proceduře začíná v průběhu života člověka růst nová vlasová linie, vlasy se dobře zakoření.Pokud vlasové folikuly vypadnou, znovu se obnoví.

V závislosti na metodě transplantace vlasů se doba trvání procedury může lišit:

 • Bezproblémová transplantace - 3-7 hodin.
 • Metoda patchwork je 3–4 hodiny.

Doba transplantace je ovlivněna počtem holohlavých náplastí a extrahovaných cibulí a stavem vlasové linie.U velkých oblastí plešatosti by transplantace měla být transplantace opakována 2-3krát.

Transplantace vlasů na hlavě, která je cenově dostupná a dostupná, je minimálně invazivním postupem.Ihned po implantaci štěpu může pacient jít domů.Druhý den je nutné profesionální oblékání, konzultace s lékařem.

Proces růstu vlasů po operaci: doporučení lékařů

Transplantace vlasů na hlavě zahrnuje anestézii, po které mohou vaše vlasy vypadávat.

Je to ovlivněno stresem a úzkostí, které se vyskytly před transplantací:

 • Tělo pacienta utrácí v pooperačním období hodně energie a energie, aby uzdravilo klouby arestaurování práce všech orgánů.Čím delší je postup, tím větší je oblast transplantovaných štěpů, tím vážněji je narušena výkonnost těla.
 • Bolest a nepohodlí v pooperačním období vedou ke stresu, narušují pacienta, což může způsobit rozvoj plešatosti.
 • Vlasové folikuly podléhají během růstové fáze velkému stresu, vypadávají, ztenčují se a jsou matné.Tento typ plešatosti se nazývá telogen.Vitální folikuly neumírají a po ztrátě se růst obnoví, pokud jsou vyloučeny stresové faktory.Obnovení životně důležitých funkcí tělesných a vlasových folikulů trvá 2–3 měsíce, ve vzácných případech je toto období zpožděno o rok.
 • Teogenní alopecie není vždy možné léčit léky, je třeba se rozhodnout pro užívání vitamínů B.

Důležité! Intenzivní vypadávání vlasů po operaci je spojeno se složitými transplantačními postupy.Během operace se krevní tlak snižuje, v oblasti růstu vlasů dochází k selhání oběhu.

 • Ve vlasech chybí kyslík.Užitečné stopové prvky proto přestanou růst.K odstranění problému je po operaci předepsán průběh podávání komplexu vitamínů.
 • Mnoho léků předepsaných pro pooperační zotavení způsobuje vypadávání vlasů (léky proti bolesti, antikoagulancia, cytostatika).
 • Anestezie předepsaná pouze během chirurgického zákroku nemůže způsobit plešatost, ale v kombinaci s jinými léky může způsobit vypadávání vlasových folikulů.
 • Během doby, kdy je hlava v kontaktu s operačním stolem, oblast nepřijímá kyslík a potřebné živiny.To vede k místní alopecie.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Pooperační rizika

Transplantace vlasů na hlavě jsou doprovázena riziky a komplikacemi způsobenými jemnými technologickými detaily:

 1. Pokud jde o levnou kliniku, postup může provádět nekvalifikovaný personál s malými zkušenostmi.S velkou odpovědností musíte přistupovat k výběru kliniky, kontrolovat dodržování hygienických norem, certifikáty kvality, prověřovat hodnocení zákazníků.
 2. Mezi pooperační komplikace patří necitlivost způsobená mechanickým poškozením zóny s konstantním růstem vlasů, oblast implantace folikulů.Toto je dočasná podmínka, která uplyne po 4-5 dnech.
 3. Technika proužků je charakterizována zdánlivým projevemtkáň, jizvy zůstávají.K transplantaci se folikuly nepoužívají samostatně, ale s částí kůže.
 4. Existuje riziko odmítnutí transplantovaných vlasů - nepředvídatelná reakce těla v důsledku individuálních kontraindikací postupu.

Co nelze předem předvídat vzhled a složitost pooperačního období , hodně záleží na dovednosti lékaře a na osobních vlastnostech kůže pacienta.

Faktory ovlivňující náklady na transplantaci vlasů

Transplantace vlasů na hlavě se liší v ceně pro každou kliniku, region a zemi.Konečná cena může říct lékaři, po prohlídce pacienta, výběr vhodného postupu.

Následující náklady ovlivňují náklady na transplantaci vlasů:

 1. Úroveň plešatosti pacienta a hustota vlasů v závislosti na různých počtech štěpů.
 2. Anestezie, šicí materiál a další transplantační nástroje se hradí zvlášť.
 3. Konečné náklady přímo závisí na složitosti postupu, zkušeností a kvalifikace velitele.
 4. Počítačová diagnostika kořenů vlasů je nákladná procedura.
 5. Náklady na postup zahrnují počáteční prohlídky, konzultace a sběr testů, anamnézu.
 6. ​​
 7. Krevní test na syfilis, hemoglobin, hepatitidu, HIV.
 8. Ošetření během období zotavení s Minoxidil Lotion, aby se zabránilo opětovnému plešatění.
 9. Pokud se klinika nachází v jiném regionu, může rozsah služeb zahrnovatcestování, ubytování v nemocnici.
 10. Pooperační terapie: používání krémů, antibiotik, vitamínů.

Metoda transplantace vlasů je levnou technikou: transplantace 1 štěpu bude stát pacienty 70 rublů.Transplantovaná hlava vlasů o rozměru 1 cm2stojí 3-3,5 tisíc rublů.V závislosti na stupni plešatosti, menší alopecie stojí 65-70 tisíc rublů, poslední stupeň - 200 tisíc rublů.

Jedná se o jemnou, minimálně invazivní transplantační techniku ​​používanou k transplantaci pozemků o velikosti do 2–5 mm.To určuje dostupné náklady na postup.

Mnoho klinik nabízí klientům propagační akce, slevy, flexibilní platební podmínky pro transplantaci:

 1. Při transplantaci 300 štěpů jsou náklady stejné, přibližně 27–30 tisíc rublů.
 2. Až 1 000 štěpů, za jednu jednotku, náklady mohou být v průměru sníženy na 100 rublů za kus.
 3. Až 1 500 kusů za jednu - 90 rublů.
 4. Více než 1 500 - 80 rublů.

  Náklady na transplantaci vlasů na hlavě závisí na počtu štěpů.

Zejména jsou takové služby nabízeny pro druhý a třetí průběh transplantace vlasů.Mnoho klinik nabízí pacientům komplexní službu, pokud pacienti nemají kontraindikace, chronická onemocnění a je nutná pouze lékařská konzultace a jmenování techniky.

Hlavní náklady se vztahují konkrétně na extrakci štěpů a transplantační postup, existují však dodatečné náklady, které je třeba předem vzít v úvahu.

Cenatransplantace vlasů v Rusku

Každá klinika poskytuje své vlastní ceny za služby:

Název kliniky

Volba metody

Ne.

)

Cena, rubly

1 Má kliniky na Bolshaya Molchanovka Transplantace vlasů FUE-metoda (1 štěp) 100
2 Hair For Ever Transplantace vlasů do tkáně jizvy (1 štěpu) 90
3 Izraelská klinika pro vlasy v Obydenském per.Transplantace vlasů metodou FUE, implantace vlasů do pokožky hlavy (1 štěp)

Transplantace vlasů pomocí metody stripů (1 štěp)

150

150

4 Medaile za Leninského prospektu Transplantace vlasů do pokožky hlavy (1 štěp)

Transplantace vlasů do tkáně jizvy (1 štěp)

80

80

5 USClinic Transplantace vlasů metodou proužků

štěp)

90

Při výpočtu nákladů je třeba při prvním vyšetření zohlednit také postup trichoskopie, abyste určili rysy a dermatologické problémy pokožky hlavy.Cena zahrnuje postup modelování vlasové linie.

Cena transplantace v zahraničí

Cena služeb v zahraničí se výrazně liší, výhodou je vysoká profesionalita lékařů, vysoce přesné vybavení a údržba služeb.

Ceny v zahraničí:

 1. Turecká klinika estetické medicíny „Adam a Eva“ nabízí pacientům regeneraci vlasů na hlavě s bezproblémovou metodou6 000 dolarů.
 2. Indická klinika v Chennai nabízí transplantaci štěpu bezproblémovým způsobem a stojí mezi 5 500 a 6 500 $.Procedura probíhá v celkové anestezii, pacient nevyžaduje následnou hospitalizaci.
 3. Mezinárodní nemocnice Bumrungrad v Thajsku (Bangkok) poskytuje transplantační služby za 6 500–7 000 USD v závislosti na metodě a rozsahu plešatosti.
 4. Recenze pacientů po transplantaci vlasů

  Převažují pozitivní hodnocení od pacientů, kteří již transplantaci vlasů využívali.Pacienti zaznamenávají jednoduchost a bezbolestnost procedur, výběr kvalifikované kliniky a zkušeného lékaře, pooperační období pokračuje dobře, rány se rychle hojí.

  Transplantace vlasů pomáhá mužům a ženám obnovit krásný, estetický vzhled a zvýšit sebevědomí.

  Mnoho lidí tvrdí, že metoda FUE je nejoblíbenější, nejbezpečnější a nejúčinnější.V období po operaci je nutný odpočinek, vlasy začnou růst až po 2-3 měsících klidu, více než 95% vlasů vyklíčí.Pacienti, kteří mají kontraindikace nebo omezení volby metody, nejsou vždy spokojeni s výsledkem, chloupky nemusí klíčit všechny, není nutný žádný postup.

  Všichni pacienti poznamenávají, že při rehabilitaci je třeba pečlivě a opatrně přistupovat k vlasům.Umyjte si vlasy a opláchněte je mýdlem.Transplantace vlasů na hlavě matou cenu mnoha, ale vysoký výsledek odůvodňuje investici.

  Video: Transplantacevlasy na hlavě

  Jak se provádí transplantace vlasů na hlavě, viz videoklip:

  Transplantace vlasů v Turecku:

  ]