Metody korekce jizev keloidů po rinoplastice

Korekce tvaru nosu je oblíbenou estetickou procedurou v plastické chirurgii.

Někdy může být kvůli špatné kvalitě možná nutná korekce keloidních jizev, aby se vyloučily možné nepříjemné důsledky pro zdraví a pohodu pacienta.Takové manipulace po rinoplastice lze provádět různými způsoby.

Příčiny keloidních jizev po rinoplastice

)

Korekce tvaru nosu vyžaduje proces rozřezání tkání pro další opravu jejich umístění.

Po dokončení operace má místo incize se špatným zpracováním tendenci krvácet, což může následně způsobit zjizvení.dermis.V místě vzniku jizev se po chvíli vytvoří jizva.

Úplně první příčinou zjizvení je nesprávně vybraný chirurg s malými zkušenostmi nebo opakovanou neúspěšnou praxí korekce tvaru nosu.Měli byste si uvědomit, že pouze vysoce kvalifikovaný odborník je schopen dosáhnout požadovaného estetického výsledku.

Dalším bodem na seznamu příčin výskytu jizev je ignorování lékařského doporučení během rehabilitačního období a vynechání plánovaného vyšetření.

Vzhled jizvy po korekci nosu je způsoben typem operace.Operace nosu je otevřená a uzavřená.

Rhinoplastika otevřeného typuse provádí vnějším řezem nosu.Po dokončení chirurgického zákroku se vytvoří tenká jizva, kterou je lékařská praxe po 1 roce absorbovatelná.

Otevřená rinoplastika

Uzavřená rinoplastikase provádí interním řezem nosních tkání.Tato operace neznamená vytvoření vnějších švů jako takových.Při tomto typu korekce nosu se mohou objevit vnitřní jizvy, které způsobují nepříjemné dýchání.

Uzavřená rinoplastika

Nekróza a tkáňová infekce způsobující zjizvení se objevují postupně po dlouhém časovém období.Pro řešení negativních důsledků by mělo být zavedení hormonálních injekcí, laserové zotavení a mechanické čištění tkání obličeje.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kanyla - co to je, protože se používá v kosmetologii a medicíně.

Jak vypadají keloidní jizvy

Keloidní jizvy jsou spíše neestetickým výsledkem rinoplastiky, což přináší mnoho nepříjemností .Překračují hranice sekce a mají tendenci se zvětšovat.

Vznikají v důsledku nadměrného množení pojivových tkání v místě narušení integrity kůže.

fotografie keloidní jizvy

Keloidy se vyznačují ostrým vizuálním výtokem na kůži, modrastým nebo tmavě červeným odstínem.

Velikost a tvar jizev závisí na tvorbě fibroblastů, jejichž funkcí je regenerovat staré tkáně a vytvářet nové.

Konzervativní korekce keloidních jizev

Keloidní jizvy se odstraňují chirurgickým zákrokem i terapeutickou metodou.

Konzervativní (terapeutická) korekce je založena na převodu surové hypertrofické formy jizvy na normotrofní, když jsou jizvy viditelně neviditelné.

Použití kortikosteroidů

Podstatou léčby jizev je hormonální voda (triamcinolon (Kenalog-40) a suspenze hydrokortizonacetátu) ve formě injekcí do míst tvorby jizev.

Při léčbě kortikosteroidy je zabráněno záchvatům.Po 1,5 měsíci se pokožka pacienta zjemní.Můžete se vyhnout relapsům pravidelněpomocí kortikosteroidních léků.

Imunomodulační terapie

Terapie se podává podáváním alfa interferonu a beta interferonu.Je předepsán osobám, jejichž tvorba jizev nastala po operaci.

Imunomodulační terapie snižuje kolagenová vlákna, která podporují zjizvení tkání.První injekce imunomodulačních léčiv se provádí během prvního chirurgického zákroku.

Opakované podávání se provádí po 14 dnech a následně každých 7 dní po dobu 16 týdnů.

Enzymy pro rozklad kyseliny hyaluronové

Enzym schopný štěpit kyselinu hyaluronovou se nazývá hyaluronidáza.

V kosmetologii se používají 3 z jejích odrůd :

 • ronidázy;
 • lidaz;
 • longidaz.

Všechny jsou však zaměřeny na rozklad kyseliny hyaluronové, která je základem keloidní jizvy.

Korekce jizev keloidů po rinoplastice se provádí testikulární hyaluronidázou.Depolymerace enzymu zastavuje tvorbu kolagenu, zvyšuje propustnost tkáně kůže.

V důsledku působení enzymu se zvyšuje elasticita dermis, zmenšuje se obrys jizev a dochází k jejich resorpci.

Tento enzym se zavádí do těla a nasycuje jej v buňkách cytoplazmy a mezibuněčné matrice.Při vstupu do enzymu je optimální rovnováha kyseliny hyaluronové vpojivové tkáně.

K vizualizaci prvních výsledků stačí jedna injekce, avšak k úplnému odstranění jizvy je nutné podstoupit postup zadávání enzymů v množství 8 až 25 návštěv.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Alentova Vera po plastické chirurgii - poslední fotky, jaké operace byly provedeny, jak se hvězda změnila.

Fyzioterapeutické metody pro korekci keloidních jizev

Pokud se chcete úplně zbavit keloidních jizev, nejoptimálnější možností pro vyřešení tohoto problému je jeho odstranění.

Kosmetolog se proto může uchýlit k mikroproudům s terapeutickými masti nebo laserovou terapií.

Mikroproudy s terapeutickými masti nebo gely

Postup pro korekci jizev keloidů po rinoplastice se provádí ve 3 stupních:

 1. Individuální výběr kosmetiky v závislosti na stavu a typu pleti.
 2. Aplikace tenké vrstvy masti nebo gelu pro postup (aplikaceKontraktubeks, Mederma, Kelofibraza, Fermenkola, Zadermanebo jiných kosmetických látek, jak stanoví kosmetolog)..
 3. Vystavení elektrických impulsů kůži.Rychlost pulsu upraví kosmetička v závislosti na velikosti jizvy.

Po zákroku se aktivuje velké množství intracelulárních procesů.Zrychlená regenerace buněk zlepšuje strukturu pokožky, dodává jí hladkost a pružnost.

Stojí za zmínkuže postup je kontraindikován u osob:

 • s hnisavými patologiemi;
 • s rakovinou;
 • s epilepsií;
 • , jejichž vnitřní orgány mají závažnou patologii.

K úplnému odstranění jizvy keloidů bude vyžadováno 10 až 15 postupů.

Cena od 1 000 do 3 000 rublů.pro 1 postup.

Fotografie před a po rinoplastice

Laserová léčba jizev

Po rinoplastice proveďte korekci keloidních jizevmožné laserovou terapií.

Laserová terapie jizev je možná dvěma způsoby:

 1. Ablativní , během nichž se hrubé tkáně odstraňují odpařováním.Nejúčinnější způsob, jak se vypořádat s jizvami, má však dlouhé rehabilitační období.K úplnému odstranění jizev dochází po 6 procedurách.
 2. Neabrazivní , které vede k regeneraci hlubokého epitelu kůže.Jemnější, ale méně efektivní možnost pro pokožku.K úplnému odstranění jizev dochází po 12 procedurách.

Korekce ablačního laseru se zase provádí jak uhlikovou (doporučuje se pro osoby s mastnou pokožkou, protože CO2 má zužující účinek na póry), tak i erbiem (jemný, vhodný pro suché typy pleti).

Lidé s epilepsií, psoriázou, dermatitidou, nízkou koagulací krve, těhotnými a kojícími matkami by se neměli uchýlit ke korekci jizev keloidů po neúspěšné rinoplastice.

Nákladypostupy od 1500 do 8000 rublů.

Fotografie před a po rinoplastice

Oprava keloidů pomocí kosmetických procedur

Špatně provedená rinoplastika vede kpotřeba korekce jizev keloidů.Po 6 měsících se doporučuje uchýlit se k kosmetickým procedurám.

Postupy odlupování

Když se jizvy odstraní loupáním, horní vrstva hrubé kůže a tkáně jizev se zničí.Postup se provádí retinovou, fenolickou kompozicí nebo kyselinou trichloroctovou.

Fyzikální i mechanické loupání je založeno na následujících procesech:

 • Hrubá tkáň se rozpustí s kyselinou a poté se rozemele jemným brusivem.
 • Během peelingu se aktivuje metabolismus zdravých buněk a normalizuje se tvorba klanových vláken.
 • K odlupování jizev dochází ve spojení s horní vrstvou kůže.
 • Po 10 dnech se vytvoří nová hladká kůže.

Postup při odlupování je kontraindikován v průběhu těhotenství a kojení, individuální nesnášenlivost s loupacím prostředkem, onkologické nádory, selhání ledvin a jater, srdeční choroby, růžovka, vysoký krevní tlak, diabetes mellitus.

Náklady na řízení se pohybují od 5 000 do 25 000 rublů.

Hluboká dermabraze

Pro stárnutí nebo velké jizvy,peeling se nemusí vypořádat s úkolem je odstranit.V takových případech kosmetologové doporučují uchýlit se k dermabraze kůže.

Hluboká dermabraze se používá k odstranění velmi viditelných jizev. Když poškozená tkáň výrazně stoupne nad povrch obličeje.Broušení probíhá ve stádiích, přičemž se postupně čistí hrubé vrstvy kůže.Výsledkem je srovnání kůže a zarovnání barvy epitelu.

Dermabraze by měla mít přibližovací kurz, ale počet operací by neměl překročit 3 operace s intervalem 10 dnů.Je třeba poznamenat, že tento způsob odstraňování jizev je docela bolestivý a provádí se pod vlivem anestézie.

Náklady na řízení se pohybují od 2000 do 8000 rublů.

Mezoterapie

Doporučujeme odstranit malé jizvy do hloubky a velikosti pomocí mezoterapie.

Po injekčním podání léčiva začíná regenerace dermis, aktivuje se buněčný metabolismus a jizva se vyhlazuje.

Je velmi důležité vybrat vysoce kvalifikovaného specialistu jak pro předepisování injekcí, tak pro jejich vstřikování.

Injekce se používají k odstranění jizev, napříkladRestylane Vital (USA), Placentex Integro (Itálie), IAL systém (Španělsko), Revofil Aqua (Soul))

Postup lze provést ručně a hardwarem.Je třeba poznamenat, že ruční injekce je přesnější ve vztahu k hardwaru.

​​

Standardní délka kurzu je 10 léčebných procedur,na základě doporučení kosmetologa se však toto číslo může měnit nahoru i dolů.

Náklady na postup se pohybují od 3 000 do 12 000 rublů.v závislosti na výrobci injekcí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak a proč jsou žebra odstraněna - účinnost, fotografie před a po operaci.

Chirurgická korekce keloidních jizev

Chirurgická korekce je považována za jeden z nejrychlejších a nejúčinnějších způsobů odstranění jizev.

Postup pro excise pooperačních jizev se provádí výhradně po úplném vytvoření jizvy, nejméně po 3 měsících od jejího vzniku.

Když se odstraní pojivová tkáň jizvy, chirurg umístí intradermální kosmetický šev.

Proces chirurgického odstranění jizev keloidů se provádí v celkové i místní anestézii.Doba zotavení po operaci je 3 týdny.

Náklady na postup se pohybují od 6 000 do 35 000 rublů.

Oprava jizev keloidů po rinoplastice je poměrně komplikovaný postup.Pokud se ale včas obrátíte na vysoce kvalifikovaného odborníka, výsledek vás potěší na mnoho let.

Užitečné video o korekci keloidních jizev po rinoplastice

Rhinoplastika - Uzavřená rinoplastika:

Péče o jizvy poplastická chirurgie:

Jak se dostat dlouhý nos s rinoplastikou: