Medová masáž pro celulitidu.Jak na hubnutí břicha, zad, nohou, hýždí doma.Video návody

Boj proti celulitidě musí být komplexní - racionální výživa, dodržování pitného režimu, používání správné kosmetiky a postupů, které můžete udělat sami.Jednou z nich je medová masáž, která dokonale bojuje s celulitidou.

Co je to celulitida

Celulitida je přijímánavolajte na boky a hýždě nerovnoměrnou pokožku, díky níž je dosaženo účinku „pomerančové kůry“.Ve skutečnosti je tato kůra hromaděním tekutin a tuků.Do stejné míry mají téměř všechny ženy celulitidu a ne nutně nadváhu.

Důvodem je zvláštní struktura tukové tkáně, která má tvar ok. Tukové buňky rychle zadržují vodu v sobě, což vede k nerovnoměrné kůži.Je důležité pochopit, že není možné úplně odstranit celulitidu.Chcete-li to provést, budete muset odstranit všechnytuková tkáň, která je pro ženské tělo nesmírně důležitá.

Výhody a účinky medové masáže z celulitidy

Medová masáž (jak ji správně provádět, popsaná níže) má následující výhody:

 • Med je přírodní antiseptický produkt.Dokonale ničí patogenní bakterie, bojuje s houbami.
 • Léčí malé řezy, praskliny, akné a kousnutí hmyzem.Pokud jsou kožní léze příliš závažné, doporučuje se počkat s masáží.
 • Medová masáž eliminuje hlavní příčinu celulitidy - oběhové poruchy a hromadění tekutin.
 • V důsledku velkého množství vitamínů medová hmota dokonale hydratuje a napíná epidermu.Můžete vidět zlepšení barvy pleti.
 • Med po prvním zákroku dokonale odstraňuje otoky.Po masáži můžete vidět ostřejší tělesné obrysy a mírný pokles objemu.
 • Masáž medem vám umožní simulovat postavu, zejména pokud se vyskytují problémové oblasti - kalhoty, uši, boky.To jsou nevýhody, které lze odstranit výhradně manuálními metodami.
 • Bonusem procedury je příjemná vůně vycházející z těla.Medovou směs lze připravit s řadou přísad, například éterických olejů.Dodávají nejen příjemnou vůni, ale také zvyšují účinek masáže.

Podstatou masáže je šetrné čištění pokožky a jejích pórů od toxinů a přebytečné tekutiny.Med také odstraňuje odumřelé částice epidermis, které narušují normální výměnu vzduchu v pokožce.Slapové pohybyvám umožní rozptýlit tok lymfy a vytvořit krevní oběh.

Nevýhody

Medová masáž na známky celulitidy má několik negativních bodů, mezi nimiž lze konstatovat následující:

 • Dostatečná bolestivost, zejména na vnější straně stehna, kde se hromadí tuk.Medová masáž je však prakticky jediným lékem, který pomůže odstranit kalhoty a další nedostatky postavy.Dalším problémem mnoha žen jsou jejich strany.Postupy odstraní tuk z této oblasti.
 • Možnost alergie.Aby nedošlo k zarudnutí, podráždění a vážnějším následkům, doporučuje se před zákrokem kožní test.Někteří tento postup ignorují, ale marně - použití včelích produktů pro alergie může dokonce vést k otoku hrtanu.
 • V případě problémů s vnitřními orgány se doporučuje poradit se s odborníkem.Medová masáž má docela závažný účinek na žaludek, střeva, játra a slezinu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Kontraindikace

Anticelulitidová masáž medem je nežádoucí nebo zakázaná v následujících případech:

 • Varikózaexpanze žil, blízkost krevních cév ke kůži, predispozice k tvorbě pavoučích žil.Vzhledem k zahřívání a trochuTraumatický účinek masáže může zhoršit průběh nemoci.

  Masáž medem v nohou a kyčlích je kontraindikována u křečových žil

 • Těhotenství a kojení.Nastávajícím matkám kategoricky není dovoleno provádět pouze medovou masáž, ale i jakoukoli jinou, která zahrnuje silné studium těla.Povolte pouze lehkou masáž zad a krční páteře.U kojících matek může postup ovlivnit množství a kvalitu kojení, protože med snadno proniká do mléka a může u dítěte vyvolat alergie.
 • Přítomnost gynekologických nádorů, endometriózy, cyst a jiných nemocí v oblasti ženských genitálií.V důsledku oteplovacího účinku mohou takové novotvary růst, stejně jako degenerovat na maligní.
 • V případě nachlazení a chřipky se medová masáž neprovádí, protože tato technika může způsobit ještě větší zvýšení teploty.U chronických akutních infekcí dýchacích cest při remisi posiluje imunita průběh procedur.
 • Diabetes je kontraindikací, protože med obsahuje přírodní cukr, který snadno proniká do krve.
 • Přítomnost dermatitidy, ekzému a diatézy v akutní formě.Jakékoli kožní onemocnění je příležitostí navštívit lékaře před zákrokem.
 • Medová masáž na celulitidu by se neměla provádět, pokud existuje alergie na včelí produkty.V těžkých případech může být reakce fatální.

Pro efektivní odstranění celulitidy je důležité správně provádět medovou masáž. V tomto případě jižpo 5 procedurách můžete vidět významnou změnu textury kůže.Celulitida je téměř 14 odstraněna po 14 procedurách.

Pokud kombinujete masáž se správnou výživou, dostatečnou spotřebou vody a sportem, můžete tuto postavu zcela proměnit.

Účinnost

Doporučuje se, aby byl pravidelný čaj a káva nahrazen bylinnými přípravky, aby se co nejdříve odstranily tekutiny a toxiny.Například heřmánek nejen zvyšuje drenážní účinek, ale také zklidňuje nervový systém.

Účinek postupů může být minimalizován, pokud zahrnete vysoce kalorická jídla (rohlíky, koláče) a vedete sedavý životní styl.Medovou masáž nelze provést před návštěvou pláže, protože ultrafialové světlo poškodí horní vrstvy pokožky, které již byly během masáží podrážděny.

Porušení pravidla hrozí, že způsobí popáleniny a stárnutí.Pokud tedy kurz klesá během horké sezóny, během měsíce po masáži, je opalování zakázáno.Pro běžné procházky se doporučuje zvolit lehké, ale uzavřené oblečení.

Charakteristiky masáže tekutým medem

Je důležité správně medovou masáž provádět podle následujících pravidel:

 • Protože je med dobrýčistí pokožku, není nutná předběžná příprava.Hlavním pravidlem je pohodlná poloha pacienta.Pokud je masáž celulitidy prováděna nezávisle, je jedinou pozicí postavení.Prvním krokem je test - med se aplikuje na ohyb lokte.Pokud po půl hodině nedochází k nepříjemným pocitům (zarudnutí, pálení, svědění),může pokračovat.
 • Pro začátečníky je důležité mírně zahřát pokožku jemnými pohyby rukou.
 • Med v množství 3 až 4 lžíce.ldistribuované přes kůži.Poté se energicky vtírá do pokožky.
 • Nyní přichází hlavní fáze - provádění poklepání.Masér položí dlaň na tělo a náhle ho odtrhne.Po chvíli uvidíte, jak se zlato zbarví - jedná se o odumřelé kožní buňky, špínu a mazové zátky z pórů, toxinů a toxinů.
 • Po 10 minutách.po zahájení masáže je třeba se osprchovat měkkým sprchovým gelem, poté otřít ručníkem a trochu odpočinout.Nejlepší je nepoužívat žádné krémy - kůži je třeba dát příležitost dýchat.

Masáž sladeným medem

Je nežádoucí používat kandovaný med k masáži, protože ztrácí některé ze svých prospěšných vlastností.

Pokud neexistuje žádná jiná cesta ven, postup se provádí téměř stejným způsobem:

 • Med se taví ve vodní lázni s velmi nízkým teplem.V žádném případě byste neměli používat mikrovlnnou troubu, jinak může být med velmi horký a spálit kůži.
 • Protože je účinnost kandovaného produktu mírně snížena, je třeba kůži předem očistit.K tomu se používá drhnutí, které může být připraveno z mleté ​​kávy nebo hrubé mořské soli.Recept je jednoduchý - 2 díly olivového oleje a 1 díl kávy nebo soli.Se směsí je třeba dobře brousit potřebné části těla a poté je umyjte.
 • Před zahájením postupu se znovu ujistěte, že je tento medne příliš horké.To nemůže být přivedeno k varu, v takovém případě se stane zbytečným.
 • Med se aplikuje na tělo lehkými hladkými pohyby, pak nastal čas pro pohyby plácnutí.
 • Na konci masáže je teplá sprcha s jemným čisticím prostředkem.

Anticelulitidové přípravky s medem

Pro zvýšení účinnosti anticelulitidové masáže můžete do medu přidat kombinaci éterických olejů.Aby se zabránilo popálení, jsou estery rozpuštěny v malém množství základního oleje - olivového, mandlového semínka.

Při absenci těchto typů olejů je vhodný také běžný rostlinný olej:

 • 1 lžička.základní produkt plus 2 kapky éterických olejů z pomeranče a citronu.Taková kompozice nejen odstraní celulitidu, ale také zlepší náladu.
 • 1 polévková lžícezákladna plus 2 kapky éterických olejů jalovce, pelargónie a rozmarýnu.Postup s podobným receptem zlepší strukturu a tón pleti, dodá sílu.
 • 1 lžičkamandlový olej plus 1 kapka skořicového éterického oleje a kapka pomeranče.
 • Základní olej - 1 lžičkaplus pár kapek grapefruitu a rozmarýnu esenciálního oleje.

Příprava směsi

Všechny anticelulitidové přípravky se připraví stejným způsobem:

 • Základní olej se nastaví na teplotu místnostiteplota po dobu 20 minut.To by mělo být pro tělo pohodlné.
 • Pak musíte přidat kapku etherů a důkladně promíchat směs.Hotový produkt by se měl nechat chvíli stát, aby se všechny složky směsi vzájemně smíchaly.
 • Pokud jeKdyž se při masáži používá kandizovaný med, etherová směs se přidá na samý konec receptu.Pokud směs nalijete do horkého medu, éterické oleje se odpaří.

Jak se připravit na postup

Medová masáž bude fungovat lépe, bude-li při provádění několika pravidel dodrženo:

 • Před masáží se doporučuje vypít sklenici teplé vody s citronovou šťávou.Tato směs vám umožní lépe otevřít póry a odstranit toxiny, odpad a vodu.Teplý bylinný čaj, jako je heřmánek a máta, je také vhodný.S tendencí k těžkému otoku si můžete zakoupit speciální bylinné přípravky k odstranění přebytečné tekutiny.
 • Teplá sprcha ohřeje pokožku mnohem lépe, a proto se zvýší čištění epidermis.Je vhodné použít poměrně tvrdou žínku.

Medová masáž pro břicho

Medová masáž pro břicho pomůže, pokud tuk nelze z této oblasti odstranit pomocí sportovních cvičení a správné výživy.

Jeho chování má své vlastní vlastnosti:

 • Gynekologická onemocnění jsou úplnou kontraindikací.Před zahájením kurzu se doporučuje navštívit lékaře.
 • Teplá sprcha a drhnutí pomůže lépe otevřít póry.Jednoduchý domácí loupání - 2 díly másla plus mletá káva nebo hrubá mořská sůl.
 • Břišní masáž se neprovádí bezprostředně po jídle.Hodinu před a 2 hodiny po - přijatelný časový rámec.Ignorování tohoto pravidla může vést k nevolnosti, poruchám trávení a dalším nepříjemným pocitůmdůsledky.
 • Med se jemně nanáší na kůži, třením lehkými, ale silnými pohyby.
 • Pohyby úderů při ošetření břicha se provádějí jemně, s malou amplitudou, aby se zabránilo jakémukoli úsilí.Dlaň by se měla jemně převalovat z jedné oblasti kůže do druhé.
 • Když dojde k nepohodlí nebo nevolnosti, masáž se zastaví!Kromě toho by med neměl vstupovat do ochlupení.Oblast ženských orgánů by měla být ošetřena co nejjemněji.
 • Jakmile se med přestane lepit, nebo již uplyne třetina hodiny, můžete si vzít teplou sprchu s dětským mýdlem.

Pro nohy

Protože jsou nohy často také problémovou oblastí, lze na ně provádět také masáž:

(163
 • Před zákrokem se provede kontrastní sprcha ve směru zdola nahoru.Úprava vody končí horkou vodou.
 • Postupy pro odstranění chloupků by měly být provedeny nejméně 2 dny před medovou masážou.
 • Med se nanáší na kůži zdola nahoru, třením lehkými pohyby.
 • Následovaly pohyby plácnutí ve směru od nohy k stehnu.
 • Med by neměl být aplikován na tříselný region.
 • Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

  Zezadu

  Masáž zadem se provádí nejen proti celulitidě, ale také k odstranění tukových záhybů, zvýšení celkového tonusu a také při léčbě chronickýchbroncho-plicnínemoci.

  V posledně uvedeném případě lze povolení k provádění postupů získat pouze od lékaře:

  • Před masážou je nejlepší se osprchovat teplou vodou s žínkou.Na zádech se nachází velké množství mazových žláz, proto by měla být pokožka důkladně očištěna.
  • Svaly se předehřívají silným hnětením rukou.Není možné masírovat záda sami.Proto se tyto postupy provádějí v salonech.V tomto případě by měl pacient zaujmout nejpohodlnější polohu.Je důležité nehanbit se říci masérovi, pokud se projeví nějaké nepohodlí.
  • Po zahřátí přichází doba silných pohybů facky a měli by se zintenzivnit.Pro záda je přípustné dostatečně silné působení.
  • Po několika minutách se med začne šednout, což znamená, že začal svou činnost.Masáž by neměla být prováděna déle než 20 minut.

  Pro boky

  Protože jsou boky nejcitlivější na výskyt celulitidy, nejčastěji se na nich provádí medová masáž:

   )
  • Svou pokožku můžete ohřát teplou sprchou nebo speciálním masážním kartáčem.Další možností je použít ve sprše silný tlak vody.Masáž těla silným proudem vody dává vynikající účinek.
  • Med je vtírán jemnými pohyby, poté začíná energičtější masáž.Zvláštní pozornost je věnována problémovým oblastem, například kalhotám.Tento nedostatek může odstranit příslušný postup.

  Dokončeníprocedury

  K dosažení co největšího účinku kosmetického sezení je důležité jej správně vyplnit.

  Existuje několik pravidel:

  • Teplá sprcha s jemným mýdlem odstraní zbytky medu, odumřelé kůže a toxinů.Postup vody musí být prováděn pečlivě, jinak kůže zůstane lepkavá a všechny škodlivé látky spadnou zpět do pórů.
  • Po sprše je nejlepší klidně lehnout (stačí 15 minut), přikryté lehkou přikrývkou.Aktivní složky medu budou fungovat asi půl hodiny.
  • Teplý bylinný čaj po masáži umožní pokožce pokračovat v odstraňování toxinů a přebytečné vody.Kromě toho vyrovnává ztrátu tekutin v těle.
  • Pokud po medové masáži existuje příležitost ke spánku, musí ji určitě použít ke zvýšení účinku.

  Četnost procedur

  Je správnější provést medovou masáž v průběhu několika procedur.Pro téměř úplnou likvidaci celulitidy budete potřebovat alespoň 14 relací.Jejich frekvence není více než jednou za 3 dny.Denní masáž může vést k nadměrnému poškození kůže a po zákroku musí být umožněno zotavení epidermis.Kurz lze opakovat po několika měsících.

  Účinným nástrojem pro hubnutí, zlepšení textury kůže a také pro modelování postavy je medová masáž z celulitidy.Před provedením postupů doma je důležité si pamatovat pravidla pro provádění a kontraindikace, aby se nezískaly zdravotní problémy.

  Autor:vera-antonova

  Návrh článku:Mila Fridan

  Video o masáži medem

  Jak udělat medovou masáž z celulitidy: