Mechanické čištění obličeje: ultrazvuk, ruční, hardware

Účelem péče o obličej je udržovat tón a krásu na správné úrovni, což vede k věčné potřebě žen v očistných procedurách.Existuje řada krémů a masek, které pomáhají zlepšovat stav pokožky, ale mechanické čištění obličeje je zvláště populární mezi ženskou populací.

Mechanické čištění obličeje - co je to?

Kosmetické salony nabízejí mechanické čištění, během něhož se odstraní nejen mrtvá váhapokožka, ale i obličej je hluboce očištěn od toxinů a jsou aktivovány různé kontaminanty, metabolismus a krevní oběh.Viditelné výsledky dosažené po tomto postupu jsou příjemně překvapivé.

Postup se provádí ručně nebo za použití vakuového zařízení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Indikace postupu

Mechanické čištění obličeje je určeno lidem s mastnou pokožkou.Tento postup se také doporučuje pro zhoršující se pleť.

Přestože je tento způsob čištění kůže velmi žádoucí zejména mezi ženskou populací, mohou jej používat i muži.Čím tlustší je pokožka osoby, tím snazší bude provádění mechanického čištění, protože postup je pro tento typ pokožky méně bolestivý.

Zda je nebo není mechanické čištění bolestivé

Pokud k mechanickému čištění dojde na úrovni povrchu, bolest je minimální.Týká se to hlavně odstraňování uher a akné během fáze jejich zralosti.

Když se hromadí hluboké tuky v kůži, je přítomno velké množství ucpaných pórů a černé skvrny, je nutné použít účinné nástroje: Vidalovu jehlu nebo ocelovou smyčku.V tomto případě bude postižena hlubší vrstva kůže, která způsobí ostrou, ale krátkodobou bolest.

Klady a zápory

Mechanické čištění obličejene nadarmo vždy byla poptávka po ženách.Tento postup je užitečný a vhodný v mnoha aspektech:

 • viditelné čištění kůže;
 • rychlost relace;
 • zlepšená pleť;
 • vyhlazení pokožky;
 • přijatelná cena.

Účinek mechanického čištění obličeje přetrvává několik měsíců.

Hodně záleží na typu kůže.Citlivá kůže netoleruje ruční zásah.Svědění je možné několik dní po skončení relace.

Nástroje a nářadí

Následující nástroje se používají pro ruční čištění pokožky:

 • lžíce Uno;
 • smyčka Vidal;
 • obličejový kartáč;
 • Vidalova jehla.

Vidalova jehla

Během čištění musí být všechny spotřebiče sterilní čisté.Toto pravidlo je nutné dodržovat jak v salonu, tak doma.

Lžíce je snadno použitelný nástroj, který snadno zvládne černé skvrny a jiné poutavé kožní vady: pupínky, tukové usazeniny atd.Má sítko z jednoho konce (slouží k odstranění četných černých teček) a lžíci s jedním otvorem od druhého (k boji proti jednotlivým pupínkům).

Procedura lžíce Uno nepřináší velké nepohodlí a nezanechává na kůži žádné zbytky.Podle odborníků umožňuje lžíce Uno hluboké čištění ucpaných pórů a zlepšuje stav a pleť ve velmi krátké době.

Vidalova smyčka představujehůlka vyrobená z lékařské oceli, která má na obou koncích smyčky: malý z jednoho a větší z druhého.Prvním je odstranění komedonů.Druhý je pro akné.

Dalším důležitým nástrojem pro hluboké čištění ucpaných pórů je kartáč.Může být dvou typů: elektrický a klasický.Existují různé kategorie obličejových kartáčů v závislosti na jejich velikosti, délce a tloušťce klků, sadě trysek a ceně.

Vidalova jehla doplňuje seznam základních nástrojů.Je velmi účinný při potírání hlubokých nečistot na kůži, akné, černých teček.

Mechanické čištění obličeje lžičkou

Mechanické čištění obličeje lžičkou lze provádět pravidelně v salonu u kosmetičky nebo samostatně doma.Díky lžíci získává pokožka zářivý a zdravý vzhled.

Lžíce uno pro mechanické čištění obličeje

Čištění se provádí lisováním lžíce na problémové oblasti, během nichž přebytečný podkožní tuk přichází na povrch obličeje malými otvory v zařízení..V závislosti na objemu různých typů nečistot v kůži lze postup několikrát opakovat, příležitostně setřít lžíci tukem a dezinfikovat.

Vakuově-mechanické čištění pokožky obličeje

Kosmetologové se uchylují k vakuově-mechanickému čištění pokožky obličeje, když klasické čištění nestačí k odstranění podkožních nečistot.Jedná se o alternativní postup, kdy práce na kůži neprobíhají ruce odborníka, alevakuové zařízení.

Toto zařízení má hlubší účinek a odstraňuje nahromadění tuku pomocí vakua.Je zvláště účinný proti těžko dosažitelným subkutánním přetížení.

Práce s vakuovým zařízením pomáhá dosáhnout nejdůležitějších výsledků:

 • zrychlení mikrocirkulace krve,
 • matná a zdravá barva kůže,
 • účinek zvedání,
 • pocit čistoty a svěžesti na tváři.

Jak provést mechanické čištění obličeje kosmetologem.Fáze

Salón, který provádí postup čištění, přebírá odpovědnost za vysoce kvalitní výsledek a určuje konkrétní postup.

Kroky jsou následující:

 • Příprava na čištění. Pro řádné provedení mechanického čištění obličeje musí být make-up zcela odstraněn a póry otevřeny.K odstranění kosmetiky se používají speciální produkty: tonika, gely na mytí nebo drhnutí.Každá z nich odpovídá určitým charakteristikám typu kůže, s níž bude práce probíhat.Poté je obličej ošetřen horkou parou, která umožňuje otevření pórů.
 • Čistění pórů. Po napařování kůže se póry otevřou a mazové zátky zjemní.Kosmetička se může uchýlit k aplikaci pleťového mléka odstraněním povrchové vrstvy kontaminace nebo make-upu, poté začíná čištění Uno lžící.To může trvat 5-7 minut.V důsledku čištění jsou odstraněny mastné usazeniny, černé skvrny a odumřelé buňky.Díky dobrému osvětleníkosmetička si všimne i nejmenšího znečištění.Procedura by neměla trvat déle než 20 minut, protože po této době se póry uzavírají a čištění se stává bolestivější.Pokud je kůže velmi špinavá, je důležité použít pomocné metody.
 • Použití sedativ a dezinfekčních prostředků. Toto je poslední fáze mechanického čištění.Odborníci se uchylují k pomoci lékům s antibakteriálním účinkem.Patří k nim protizánětlivé masky, které pomáhají absorbovat přebytečný mazu, zúžené póry a snižují zánět.Lze také použít infračervenou lampu.

V prvních 3–4 dnech po ukončení očistné relace se může cítit nepohodlí ve formě svědění kůže a červených skvrn na obličeji.Z tohoto důvodu se nedoporučuje provádět čištění přímo v předvečer důležité události.

Složitý postup: mechanické a ultrazvukové čištění

Ultrazvukové a vysokofrekvenční čištění obličeje zahrnuje 8 hlavních kroků:

 1. Čištění spočívá v použití specifických přípravků pro typ pokožky, který je třeba vyléčit.
 2. Analýza: V této fázi je kůže analyzována pomocí dřevěné lampy, jsou stanoveny barevné vlastnosti kůže a je rozděleno do zón, které vyžadují ošetření.
 3. Ultrazvuk: Postup je vystavit kůži ultrazvukové špičce.
 4. Čištění. Akné a akné jsou odstraněny.
 5. Použití maskya distribuce masky.
 6. Rádiové frekvence: Kosmetička provádí zařízení na povrchu kůže, které vysílá rádiové frekvence.
 7. Masáž Lymfatická drenážní masáž kůže.
 8. Krém: Použití hydratačních, změkčujících a ochranných krémů.

Výsledek po mechanickém čištění obličeje

Postup mechanického čištění obličeje úspěšně zbavuje pokožku toxinů a viditelných defektů, které se v něm nahromadily.

Kůže získává matný a svěží vzhled, který je výsledkem zlepšeného krevního oběhu a regenerace buněk. Mechanické čištění také zvyšuje syntézu kolagenu, normalizuje lipidovou rovnováhu lipidů a zlepšuje funkce pokožky na intracelulární úrovni.

Kolikrát za měsíc stojí za to vyčistit

Doporučuje se, abyste se poradili s odborníkem, protože záleží na vlastnostech kůže a stupni kontaminace.Mechanické čištění lze provádět jak periodicky jednou měsíčně, tak třikrát ročně.

Mechanické čištění obličeje pro suchou a problematickou pokožku

Při určování hlavních problémových oblastí kůže obličeje a způsobu jejich obnovy je estetik veden analýzou typu kůže a v závislosti na výsledcích určujekteré produkty použít pro čištění.

Pro suchou nebo problematickou pleť se nejčastěji používají masky s hydratačním účinkem a krémy, které pokožku vyživují .Také se suchou pokožkou pomáhá vysávání dobře, protože když je vystavena teplé páře,kontaminované póry se otevírají rychleji.

Náklady na relaci mechanického čištění

Ošetření, které zahrnuje čištění ultrazvukem a rádiovými frekvencemi, stojí v průměru 3 500 rublů. Cena se však mohla lišit v závislosti na salonu a městě.

Mechanické čištění obličeje doma

 1. Hlavním pravidlem provádění nezávislého postupu pro mechanické čištění pokožky je úplná sterilita.Odborníci doporučují ponořit lžíci Uno do vařené vody a nechat ji tam po dobu 5 minut před zahájením postupu.K dezinfekci zařízení se často používá roztok miramistinu, alkohol nebo pravidelná vodka.
 2. Pak byste měli obličej napařovat horkou vodou po dobu pěti minut (pokud neexistuje žádný vysavač).To pomůže otevřít póry.
 3. Je velmi důležité vyčistit všechny problémové oblasti za 20 minut.Protože se zahřáté póry na konci této doby opět zužují.
 4. Po očištění obličeje je třeba pokožku dezinfikovat alkoholem nebo speciálním krémem.
 5. Poté se aplikuje zvlhčující nebo zklidňující sérum a krém.Kůže je pečlivě masírována.
 6. Po dokončení postupu je nesmírně důležité nedotýkat se obličeje a nemyjte se.

Jak vyčistit váš domov

​​

Následná péčemechanické čištění

Po ukončení mechanického čištění je přísně zakázáno umývat si obličej vodou.Tomuto postupu by se mělo zabránit během prvních 12 hodin.Vběhem prvního týdne je vhodné použít čisticí mléko na bázi alkoholu.

Protože mechanické čištění obličeje je pro kůži poměrně stresující procedurou, je zakázáno užívat sluneční koupele a navštěvovat solárium a plavat se.

Kontraindikace

Navzdory rychlému výsledku a jednoduchosti relace čištění obličeje se každý nemusí uchýlit k mechanickému čištění.Zaprvé, postup je kontraindikován pro ty, kteří mají suchou nebo citlivou pokožku. Je rovněž zakázáno:

 • hypertenze;
 • herpes;
 • ekzém;
 • dermatitida;
 • otěry;
 • astma;
 • alergie;
 • menstruace.

Důležitým aspektem jsou konzultace se specialistou, který je schopen přesně posoudit stav pokožky na buněčné úrovni a doporučit ty metody čištění, které jsou vhodné pro konkrétní typ pleti.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Je možné to udělat během těhotenství

Těhotné ženy se nemusí vzdát zdravých návyků.Čištění obličeje je důležité a během těhotenství je více náchylné k akné a akné kvůli změnám na hormonální úrovni.Mechanické čištění kosmetikou je nejrozumnější ze všech existujících možností.

Během těhotenství tato metoda čištění pletivýhodnější, protože neexistuje žádný chemický účinek na kůži.

Je možné to udělat v létě

Léto je období zvýšené intenzity slunečního světla, proto se v tuto chvíli nedoporučuje provádět mechanický postup čištění obličeje.Kůže pod vlivem slunce se znatelně suší a musí být zvlhčena.Kromě toho díky vitamínu D, který je v těle syntetizován sluncem, vypadá pokožka zdravě a nevyžaduje zvláštní čištění.

Ideální období pro péči o krásu obličeje je podzim.

Mechanické čištění obličeje je nezbytný postup, který lze provést v salonu i doma.Toto je nejjednodušší způsob, jak udržet vaši pleť v perfektním stavu.

Videa o mechanickém čištění obličeje

Jak provést mechanické čištění obličeje:

Mechanické čištění obličeje: