Masti na jizvy a jizvy na obličeji po akné, planých neštovicích, blefaroplastice, chirurgii.Efektivní a levné prostředky

Kosmetické defekty jsou přítomny ve většině populace.Nejenže kazí estetický vzhled, ale také dodávají majiteli mnoho nepříjemných pocitů.Situaci mohou zlepšit speciální masti od jizev a jizev.A na první pohled je jejich použití obzvláště nezbytné, protože se jedná o vizitku osoby.

Druhy jizev a jizev

Existuje poměrně málo druhů jizev a jizev, ale z celého seznamu lze rozlišit 5 hlavních:

  )
 1. Atrofické. Vyskytují se v důsledku silné vyrážky nebo více kožních lézí (samostatně).V důsledku toho je pozorováno mírné oddělení částic kůže nebo svalu.Cicatricial formace proniknout hluboko do kůže, tvořit “volné oblasti”.
 2. Keloid. Seznamte sev důsledku nadměrné produkce kolagenu - jizvy silně vyboulí z kůže.Takové projevy jsou prezentovány v tmavé barvě, často červené.Lze je připsat nádoru benigní povahy, protože jizva postupně pokrývá většinu kůže.
 3. Hypertrofické. Připomínka červených jizev jasně viditelných na epidermis.Na první pohled se neliší od keloidů, ale rozdíl se začíná projevovat po krátké době.Jizvy jsou vyhlazeny a stávají se stěží znatelnými.Růst kůže není pozorován.
 4. Utahováno. Vyskytují se v důsledku popálenin.Charakteristické rysy: zvrásnění a tahání do jednoho bodu.
 5. Striae. ​​Příčinou formace může být - hubnutí, těhotenství.V průběhu času nezůstane přítomnost jizvy stopou.

Indikace pro předepisování prostředků na jizvy a jizvy

Estetické vady vyjádřené jizvami a jizvami kazí vzhled (v závislosti na umístění) nebo způsobují obrovské nepříjemnosti.Chcete-li vrátit pokožce čistý a zdravý vzhled, musíte se uchýlit k pomoci léků.

Musí však existovat zvláštní indikace:

 • přítomnost nootrofických jizev na kůži, které způsobují kosmetické problémy;
 • atrofické jizvy, které zůstaly po ovčích neštovích nebo furunkulosi;
 • preventivní opatření zaměřená na prevenci vzniku jizev a jizev po chirurgickém zákroku;
 • přítomnost hypertrofických a keloidních jizev /jizev na kůži, které jsou spojeny s vážnými zdravotními problémy.

Kontraindikace při použití mastí na jizvy

K výskytu vedlejších účinků nebo nepříznivých účinků může dojít v důsledku nesnášenlivosti složek léčiv, jakož i: ]

 • vyrážky;
 • pooperační léze;
 • herpes;

  Pokud si všimnete známek oparu, odložte používání mastí od jizev, dokud příznaky zcela nezmizí.

 • vaskulární problémy;
 • umístění jizvy nebo jizvy v blízkosti sliznice;
 • pozorování v blízkosti rány hnisání nebo vředů;
 • vodní bubliny na kůži;
 • užívání jiných drog k prevenci nežádoucích komplikací;
 • výskyt nádoru v místě jizvy;
 • věkové rysy;
 • Zákaz léků během těhotenství a kojení.

Farmaceutické výrobky pro jizvy na obličeji

Masť na jizvy a jizvy ovlivňuje obličej různými způsoby, takže výběr správného nástroje je obzvláště opatrný. Pozitivní účinky závisí na složení.Musí se tomu věnovat náležitá pozornost, a to získáním masti podle typu pokožky.

Dobře zavedené:

 1. ScarAesthetics. Obsahuje silikon, cibulový extrakt, bambucké máslo, beta-karoten, bisabolol.S mírným účinkem na jizvy a jizvy se regenerují buňky a pokožka získává zdravý vzhled.Používejte lépe 3-4měsíce.Současně aplikujte každý den 4krát na očištěnou plochu a mast dobře vtřete do pórů.
 2. Kelo Cote. Přispívá k postupnému zpřísňování vad.Obsahuje oxid, silikon a polysiloskan.Po aplikaci na jizvu se okamžitě objeví ochranný film, který zabraňuje vnějším vlivům.Poskytuje výživu, změkčení a zmírnění bolesti.Současně se zrychluje období obnovy a vývoj nových buněk.
 3. Kelofibrase. Zahrnuje heparin, gáfor, močovinu.Díky těmto látkám je možné cítit ústup bolesti, snížení zánětlivého procesu a kontrakci jizvy.Při nedávné tvorbě jizev je třeba gel používat dvakrát denně, ale pro odstranění chronických jizev se doporučuje prodloužit dobu přijímání denně, přidávat a ošetřovat ránu v noci.
  Fotografie před a po použití gelu Kelofibraz

  Trvání léčby bude také trvat o něco déle, dokud se jizva stane stěží znatelnou.

Přehled populárních mastí pro jizvy a jizvy po operaci

Pooperační jizvy kazí vzhled.Proto se jich chce většina jejich majitelů zbavit.

K tomu je docela jednoduché, je třeba najít vhodný lék:

 1. Dermatika. Obsahuje oxid křemičitý, polysoloxan a vitamin C. Používá se hlavně v období zotavení po operaci.Před použitím gelu je důležité pokožku očistitznečištění, pak suché.Naneste trochu jizvy na jizvu, tření do kůže.Počkejte na vyschnutí, které se vyznačuje tenkým filmem.Průběh použití je navržen po dobu 60 dnů, přičemž musíte používat nástroj dvakrát denně.

  Dermatická mast na jizvy a jizvy je nákladný, ale účinný lék.

 2. Regivasil. Zahrnuje silikon, skvalen, vitamin C, Emu olej.Díky těmto komponentám je produkt jedním z nejúčinnějších.To vše kvůli snadnému použití (použití malého množství na jizvu) a absenci kontraindikací.Délka léčby je 2 měsíce.
 3. Madecassol. Zabíjí mikroby, potlačuje tón pleti.Před nanesením masti je třeba pokožku očistit od kontaminace a poté na postiženou oblast aplikovat malé množství. Je lepší použít několikrát během dne, celková doba trvání je 2 měsíce.

Po blefaroplastice

Masť na jizvy a jizvy by měla být aplikována po blefaroplastice, protože manipulace se provádějí na obličeji.Operace zahrnuje korekci horních a dolních víček.Může být provedeno samostatně na kterékoli straně nebo okamžitě na 2.Spontánní zmizení jizev je velmi vzácné.

V zásadě to vyžaduje použití pomocných prostředků:

 1. Krém s výtažkem z čínských hub. Vhodné pro snížení otoku a urychlení regenerace buněk po blefaroplastice.Trvánípoužití je 14 dní, zatímco intenzita denního použití je 2krát.
 2. Darsonval. Povzbuzuje pokožku a urychluje krevní oběh.Nanáší se tenká vrstva.Je lepší používat denně po dobu jednoho měsíce.Při použití je možné pozorovat nežádoucí účinky: zánět a otoky, které se samy projeví po dni.
 3. Solcoseryl. Napíná jizvy a jizvy a obnovuje pokožku.Zvláštní složkou je hovězí krev.Je nutné používat více než 3krát denně po dobu 3 měsíců.Mohou se objevit alergie.

Kromě užívání léků může být zapotřebí také několik léčebných postupů: limbodrizh, ultrazvuk, vystavení nejmenším částečkám proudu.

Z akné

Masť na jizvy a jizvy na obličeji je účinným lékem na akné.Akné se zaměřuje na jednotlivé oblasti nebo celé tělo.

Léčení jde u všech lidí jinak.Někdy můžete pozorovat jizvy nebo jizvy.To je způsobeno četnými vyrážkami nebo lézemi hlubokých vrstev kůže.

 1. Masť Sledotsidmůže mít komplexní účinek na kořen problému: zmírnit zánět, urychlit regeneraci buněk, zmírnit stopy jizev a zabránit jejich opětovnému vývoji.Povoleno používat produkt ve všech oblastech kůže.Je důležité aplikovat masti v malém množství, aniž by se vtíraly hluboko do epidermis.Doporučuje se užívat lék nejméně 3krát denně.Trvání léčby se počítá individuálně, protože všechny lidské organismy se liší.Obecně trvá týden až několik měsíců, než se jizva stane stěží znatelnou.
 2. Keratan. Obsahuje účinnou látku, levomecithin.Nástroj pomáhá vyživovat pokožku, rozjasnit tón a odstranit kosmetickou vadu (jizvu).Na jizvu se aplikuje malé množství masti, která se třikrát denně vtírá do epidermis.Průběh použití je 14-60 dní.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Masť na jizvy po ovčích neštovích

Vodné vezikuly jsou charakteristickými projevy planých neštovic.Pokud nemohou být včas odstraněny z povrchu kůže, můžete pozorovat malé prohlubně (jamky).To vážně ovlivňuje vzhled osoby.Proto je tak důležité zabývat se účinkem ovčích neštovic.

V tomto případě přicházejí na záchranu účinné prostředky:

 1. Bepanten. Regeneruje metabolické procesy a urychluje regeneraci v důsledku přítomnosti účinné látky v ní - dexpanthenolu.Naneste opatrně a naneste na pokožku malou vrstvu gelu.Mazací jizvy se doporučují 1-2krát denně.Účinné při použití pro jakoukoli věkovou skupinu pacienta: dospělý a dítě.
 2. Medgel. Silikonový gel, známý svými příznivými účinky na kůži.Naneste gel denně na postižené oblasti pokožky.Současnědoba použití u každého pacienta je poněkud odlišná v závislosti na závažnosti vředů.

Masť z jizev a jizev po obličeji po ovčích křídlech je mimořádně obtížná, protože obličejová část kůže je citlivá. Je třeba věnovat pozornost věku vředů a typu pleti, protože Bepanten a Medgel mohou způsobit zánět a mohou odstranit pouze čerstvé jizvy.

Jak se zbavit starých jizev

Existuje několik způsobů, jak se zbavit starých jizev a jizev: mikrodermablasie, laserové resurfacing a použití silikonových destiček.

Je však také možné opravit stav kůže pomocí léků:

 1. Contractubex. Kombinuje několik účinných látek: heparin, cibulový extrakt a allantonn.Díky tomuto složení dochází k úplnému očištění kůže od jizev a akceleraci regeneračních procesů.Je účinný při různých jizvách na předpis.Gel ze starých jizev by měl být použit do 3 měsíců.V takovém případě musíte nejen poškodit poškozené oblasti, ale také provést obvazy na noc.
 2. Fermenkol. Obsahuje oleje, vitamíny a minerály.Nanáší se na pokožku silnou vrstvou.Aplikuje se 3-4krát denně, celkový průběh terapie je 30 dní.V případě potřeby můžete léčbu zahájit znovu po 14 dnech.

Masti pro děti

Masti pro jizvy a jizvy na obličeji u dětí vyžadují opatrnosta zvláštní přístup, takže výběr fondů by měl být prováděn obzvláště pečlivě.

Dobře zavedené:

 1. Zeraderm Ultra. Polysiloxan, aktivní složka gelu, pomáhá odstraňovat jizvy a jizvy významného předpisu.Způsob aplikace je jednoduchý, stačí na pokožku nanést malé množství gelu a trochu otřít.Opakujte tyto akce po dobu 21 dnů - 2 dny denně.Ve vzácných případech úplné zotavení trvá několik měsíců.
 2. Masť pro resorpci jizev. V důsledku kapalné konzistence poskytované kolokódem a silikonem je hojení postižených oblastí možné co nejdříve.Ihned po nanesení produktu se objeví ochranný film.Je to ona, kdo zabraňuje pronikání škodlivých mikroorganismů do rány.Silikon vybaví epidermis živinami, které pokožce hydratují.Chcete-li dosáhnout vyšší účinnosti, musíte použít mast 2krát denně po dobu 3 týdnů.V takovém případě naneste tenkou vrstvu na jakýkoli povrch: obličej, ruce, spodní část zad.

Navzdory prospěšným vlastnostem mastí by mělo být použití prováděno pod dohledem lékaře. To může chránit dítě tím, že brání výskytu vedlejších účinků, protože každý organismus je individuální.

Masť na jizvy po popálení​​

Příčina jizev je jiná: rozsáhlé nebo hluboké poškození epidermis.

Není tak snadné eliminovat účinek popálenin;měkký a účinný lék:

 1. Záchranář. Naneste ve velkém množství na spálenou oblast.Bezprostředně poté získá gel viskózní konzistenci.Právě díky této vlastnosti dochází k uzdravení méně bolestivě a rychle.Pro zlepšení efektu je důležité vytvořit obvaz pomocí gelu uvnitř.Léčba také pomáhá v přítomnosti infekce - kůže je očištěna od bakterií a virů.
 2. Mederma. Obsahuje heparin, oleje a vitamíny.Produkt regeneruje buňky, zlepšuje krevní oběh, léčí jizvy.Nebyly nalezeny žádné kontraindikace a vedlejší účinky, takže je může použít každý.Masť se aplikuje třikrát denně.Průběh léčby je až šest měsíců.

TOP-5 levné léky na jizvy z lékárny

Masť na jizvy a jizvy na obličeji se liší mnoha kritérii: složení, vlastnosti, způsob aplikace, cena.Cenový aspekt je obzvláště důležitý, protože většina lidí si nemůže dovolit nákup drahých léků.

Alternativou jsou levné nástroje, které v žádném případě nejsou horší než drahé analogy:

 1. Vishnevsky Ointment. Obsahuje xeroform, dehet, ricinový olej.Díky šetrnému působení je možné dosáhnout jizvy v nejkratším možném čase, stejně jako výživu a ochranu před vnějším prostředím.Masť bojuje s jakýmkoli druhem jizev.Nanáší se na pokožku silnou vrstvou, pro větší účinek musíte v noci udělat obvaz s mastí.Nástroj nemá vedlejší účinky.A jeho cena je pouze 30 - 50 rublů., Inv závislosti na hlasitosti.

  Vishnevská mast účinně bojuje s čerstvými jizvami a jizvami.

 2. Drhnutí je prostředek proti jizvě vyrobený z rostlinné houby. Je důležité nepoužívat k ošetření jinou kosmetiku.Nanáší se na očištěnou pokožku tenkou vrstvou.Normálním jevem během aplikace je peeling, který indikuje regeneraci buněk.Trvání 7-14 dní.Lék existuje ve 2 formách: ve formě gelu a krému.Cena první je 65 rublů a druhá je 38 rublů.
 3. Clearwin. Obsahuje aloe, bazalku, lodhra, calamus, margosa, vitamíny a stopové prvky.Krém zmírňuje bolest a zánět, pomáhá napnout jizvy.Měl by být aplikován denně po dobu jednoho měsíce.Cena je pouze 100 rublů.
 4. Masť methyluracilu. Odstraňuje zánět, urychluje vývoj nových buněk, posiluje imunitní systém.Musíte ji používat dvakrát denně a vtřít produkt hluboko do pórů.Účinně odstraňuje nejen čerstvé, ale i staré jizvy.Současně, náklady jsou nízké - 60-150 rublů.
 5. Levomekol. Zmírňuje bolest, vyživuje a zvlhčuje pokožku.Aktivní složka methyluracilu umožňuje použití při těžkých zraněních a popáleninách.Způsob aplikace - aplikuje se 2krát denně, celková doba léčby je 2 měsíce.Cena masti nepřesahuje 100 rublů.

Domácí krémy proti jizvám a jizvám

Často drahé léky nutí lidi, aby začali hledat šetrné metody léčení nemocí - lidových prostředků.Nevýhodaje nízká účinnost jejich spotřeby.

Populární recepty:

 1. Olej z rakytníku řešetlákovézajišťuje výživu pokožky, regeneraci buněk a zlepšení tvorby krve.Je vhodné jej používat každý den, několikrát namazat místo léze.Chcete-li zlepšit výsledek, můžete provést noční oblékání s rakytníkovým olejem.
 2. Zelí s medem. Způsob přípravy smetany: je třeba nasekat listy zelí (před vytvořením kaše) a přidat další složku - 10 g medu.Výsledná konzistence se používá proti jizvám a jizvám, které se aplikují na jejich umístění.Po 2 hodinách musí být zbývající krém odstraněn z povrchu kůže.Tento postup opakujte během dne nejméně dvakrát.Trvání léčby je od 21 dnů do 3 měsíců.
 3. Vaječné skořápky a semena melounu. Ve stejném množství by měly být přijaté složky rozdrceny do práškového stavu.Po dosažení požadovaného výsledku přidejte rostlinný olej a získejte hustou suspenzi.Při každodenním používání lze očekávat pozitivní výsledek po 60 dnech.

Pro úspěšnou léčbu není hlavní věcí zpoždění. Jizvy a jizvy lze zcela snížit, pokud od jejich vzniku neuplynuly více než 6 měsíců. Ale vypořádat se s dlouhodobými formacemi je mnohem obtížnější.Masť z jizev a jizev pravděpodobně nepomůže, je zvláště obtížné dosáhnout požadovaného výsledku na tváři.Je nutná konzervativní léčba: chirurgie, resurfacing, laserová terapie.

Užitečná videa onejlepší léky na jizvy a jizvy

Top 12 nejlepších lékárnických výrobků na jizvy a strie:

Jak se zbavit jizev a jizev domapomocí domácí masti: