Masť Arnica.Návod k použití v kosmetologii obličeje, od vrásek, s laktocytou.Cena, analogy

Účinnost a bezpečnost během aplikace jsou klíčovými pozitivními vlastnostmi homeopatické masti Arnika.Při natahování a poranění měkkých tkání je tento nástroj nezbytný.Návod k použití obsahuje úplný seznam případů, kdy může být lék užitečný.

Uvolňovací forma

„Arnika“ se vyrábí v hliníkových nebo plastových trubkách o objemu 30 g. Vyrábí se ve formě homogenní látky nažloutlé zelené barvy se specifickou vůní.Návod k použití masti je připojen k zkumavce, která je dodatečně zabalena v kartonové krabici.

Složení produktu

Hlavní účinnou látkou v přípravku je horský arnikový extrakt.Květy horských arnika se v medicíně používají díky jejich účinnému léčenívlastnosti bohaté na éterické oleje, kyselinu askorbovou, alkaloidy, taniny, betain, cukry.

Přirozenost přípravku je jednou z hlavních výhod léku .Díky obohacení homeopatického léčiva bylinnými přírodními extrakty je to ještě užitečnější.

Masť obsahuje různé makro a mikroelementy:

 • selen;
 • měď;
 • nikl;
 • stříbro;
 • kobalt;
 • zinek;
 • hořčík;
 • draslík;
 • železo.

Kromě hlavních složek, které mají léčivé vlastnosti, se pro zvýšení viskozity používá pomocné činidlo, vazelína.

Účinek masti

V léčivech jsou léky na bázi arniky předepisovány k dosažení uklidňujícího účinku a zmírnění křečí.

Složky masti mají různé účinky na poškozenou oblast:

 • Horský arnikový extraktse používá k urychlení procesu hojení, máprotizánětlivý účinek, pomáhá zastavit krev.Je to nezbytný nástroj pro léčení modřin a úlevu od bolesti.
 • Plantain Extract- má antibakteriální účinek v případě popálenin, modřin, abscesů a vředů.
 • Lobelin , který je součástí extraktu, má mírný antimikrobiální účinek.
 • Inulin,patřící do skupiny polysacharidů, aktivuje aktivitu imunitního systému.Zároveň je významně odolnost těla vůči výskytu infekcízvyšuje.
 • Helenalinse přidává k zajištění hemostatického účinku.

Zvýšením průtoku krve v horních vrstvách epidermy se zvyšuje proces resorpce subkutánních krvácení.Zlepšení při používání přípravku „Arnika“ bude patrné již o 2 dny: pokožka bude aktivně obnovena, zraněné místo již nebude rušeno bolestí.

Vysoká koncentrace aktivních složek, které tvoří mast, poskytuje komplexní terapeutický účinek:

 1. Snížený otok, otok.
 2. Eliminace bodových krvácení a rozsáhlých hematomů.
 3. Regenerace plavidel poškozených traumatem.
 4. Zrychlení procesu regenerace svalů, celistvostí, vazů, šlach, podkožní tkáně.

Masť „Arnica“, jejíž návod k použití obsahuje všechny potřebné informace o použití léčiva, se rovněž používá pro kosmetické účely.

Výtažek z arniky má účinek na fungování mazových žláz, což významně snižuje produkci mazových sekretů.Léčba akné vede k navrácení pokožky do zdravého vzhledu, její nasycení vlhkostí a vyloučení možnosti ucpávání pórů.

Indikace pro použití v kosmetologii a medicíně

Vzhledem k silným regeneračním vlastnostem existuje velké množství indikací pro použití homeopatického léčiva:

 • Chronická dermatitida;
 • Popáleniny;
 • Kousnutí hmyzu doprovázenéotok, bolest nebo svědění;
 • bolest svalů a kloubů;
 • Modřiny a dislokace, výrony;
 • Částečné nebo úplné prasknutí svalů, šlach a vazů;
 • Společné patologie ve fázi remise;
 • Bolestivé pocity během exacerbací revmatismu;
 • Poškození měkkých tkání;
 • Hematomy různé lokalizace;
 • Vaří, kožní léze s pustulárními vyrážkami.

Masť se používá v případech, kdy nedochází k porušení integrity pokožky.

Droga pomáhá zmírnit posttraumatický stav a zastavit kapilární krvácení.

Masť dobře zvládne různé dermatologické problémy:

 • Různé vyrážky, vředy na obličeji;
 • vrásky na obličej;
 • Edém;
 • dermatitida;
 • Zánětlivá onemocnění kůže;
 • Zčervenání.Pomáhá redukovat žíly pavouků a žil pavouků;
 • Tmavé kruhy pod očima;
 • Rosacea a rosacea.

Účelem působení arnikového extraktu je zlepšení stavu suché a poškozené pokožky: je nasycený a obnovuje se elasticita.V kosmetologii se lék často doporučuje k použití po mezoterapiích.Po jeho použití bude hojení ran a odstranění modřin mnohem rychlejší.

Kontraindikace

Arnica masť, jejíž návod k použití naznačuje kontraindikace ve formě individuální nesnášenlivosti, nejsou vždyužitečné.

Lék se nedoporučuje používat:

 • Se zvýšenou citlivostí na látky, které tvoří mast.
 • Poškození kůže.
 • Pro dermatitidu doprovázenou produkcí sputa.

Vzhledem k nedostatku informací o výsledcích klinických hodnocení není homeopatický lék předepisován dětem mladším než 1 rok a těhotným ženám ani ženám během kojení.

Jednou ze složek Arniky je helenalin - látka, která patří mezi silné alergeny. Tato složka může představovat vysoké riziko podráždění kůže, zejména při předávkování lékem.V masti je její obsah zanedbatelný, ale při prvním použití by lidé, kteří jsou alergičtí na reakce, měli být velmi opatrní.

Návod k použití pro děti a dospělé

Návod k použití masti Arnica obsahuje informace o tom, že by se léčivo mělo používat pouze navenek.Produkt se nanáší na poškozené místo ráno a večer.Průběh takové léčby je 3-7 dní.Při aplikaci se doporučuje lék lehce otřít, dokud není částečně absorbován.Před aplikací musí být poškozená místa očištěna.

Léčba modřin a odstranění hematomů jsou nejčastějšími případy, kdy se droga používá u dětí starších než 1 rok. Arnica urychluje proces regenerace, přispívá k úlevě od bolesti, resorpci subkutánníkrevní sraženina.

Děti by také měly nanášet mast na očištěnou oblast poškození, lehce ji otřít a nezabalit.Je přísně zakázáno používat lék na otevřené rány a sliznice.

Jak používat v případě laktostázy

Studie o používání extraktu arniky během kojení nebyly provedeny v dostatečné míře, a protobez předchozí konzultace s lékařem se použití masti nedoporučuje.. Výskyt stagnujících procesů v mléčných potrubích může vést k bolesti, hnisavé mastitidě a infekci v oblasti stagnace.

Masť Arnica, která přispívá k snadnějšímu odtoku mléka, se často používá pro lakostázu.

Přispívá k rychlému nástupu úlevy v mléčných žlázách, zmírňuje otoky a snižuje bolest.Lék se aplikuje mezi kojením lehkými masážními pohyby.Bezprostředně před krmením se doporučuje mléčné žlázy očistit, aby se odstranily zbytky masti.

Aplikace masti na vrásky na obličej

Většina účinků masti Arnica se používá k řešení různých estetických problémů v kosmetologii.Bylinné složení pomáhá obnovit pokožku v důsledku poškození. Arnica zvyšuje lymfatickou drenáž v okolních tkáních a aktivuje metabolické procesy.

Když se objeví první známky změn souvisejících s věkem, je nezbytné poskytnout příslušnou péči o kůži pomocí speciálně vybraných prostředků.Některé nástroje jsou příliš drahé a účinek jejich použití může být minimální nebo dokonce chybí.V takovém případě byste měli věnovat pozornost lékovým přípravkům, které obsahují silné účinné látky.

Masť Arnica dobře zvládne mělké vrásky na obličeji

Masť Arnica (pokyny k aplikaci jsou uvedeny výše) se aktivně používá k vyhlazení jemných linek vrásek natvář.Díky vlastnostem kompozice a přítomnosti vazelíny produkt pevně pokrývá povrch pokožky, udržuje vlhkost a udržuje její pružnost.Výtažek z arniky příznivě ovlivňuje jemnou pokožku obličeje, vylučuje suchost a peeling.

Aby se zabránilo alergické reakci na obličeji , doporučuje se před použitím zkontrolovat jeho účinek na nenápadnou část kůže- před uchem nebo na ohybu paže.Pokud nedochází k žádným nežádoucím účinkům, může být léčivo použito na pokožku obličeje.

Při systematickém používání pomáhají účinné látky vyhlazovat kontury obličeje, odstraňovat vrásky a napínat ochablé tkáně.Přípravek se nanáší před spaním na pokožku obličeje a po spánku se jeho zbytky odstraní omytím.

Zvláštní pokyny

Při použití homeopatického léčiva existuje malá pravděpodobnost dočasných exacerbací. Pokud k tomu dojde, doporučujeme vám dočasně přestat používat výtažek z arniky a konzultovat lékaře.

Droga neovlivňuje rychlost reflexů a schopnost soustředit pozornost, protože nezahrnuje agresivní látky.Masť mohou používat jednotlivci, jejichž činnost vyžaduje rychlou reakci: pokud se používá, můžete řídit vozidla a pohybovat se mechanismy.

Před užitím drogy se musí dospělí a děti ujistit, že následně ošetřené rány nejsou infikovány. Pronikání patogenních mikroorganismů do poškozených tkání vyžaduje jmenování další léčby ve formě antibiotik.

Masť by se neměla používat k léčbě otevřených ran v důsledku poškození různých stupňů.

Vyvarujte se kontaktu se sliznicemi (ústní dutinou, očima, nosem), a pokud se do něj dostane produkt, okamžitě opláchněte oblast velkým množstvím vody.

Interakce s jinými činiteli

Použití homeopatických léčivých přípravků nevylučuje společné používání přípravků tradiční medicíny.Proto můžete mast Arnica používat s různými léky.

Nežádoucí účinky

Pravděpodobnost vedlejších účinků můžete minimalizovat tak, že nejprve konzultujete traumatologa nebo dermatologa.Lékař vám pomůže vypočítat optimální dávku pro použití léku, čímž se sníží pravděpodobnost alergické reakce.

Při použití arnikového extraktuizolované případy kopřivky, otoků a mírného zarudnutí. ​​Všechny tyto vedlejší účinky jsou spojeny s individuální nesnášenlivostí vůči složkám léčiva.

Předávkování

Ve většině případů je mast obvykle během léčby tolerována. Použití přípravku Arnica více než 2krát denně nebo aplikace nadměrného množství produktu na místo poškození může vést k předávkování, které se projeví ve formě alergické reakce: zarudnutí, svědění, kopřivka.

V tomto případě se doporučuje dočasně přerušit používání masti a její zbytky by měly být odstraněny z pokožky vodou.Příznaky by měly zmizet po 2-3 dnech samy o sobě.Pokud k tomu nedojde, měli byste vyhledat pomoc lékaře.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Analogy

Pokud z nějakého důvodu není možné použití masti Arnica, lze použít její analogy.

Tyto léky mají podobné vlastnosti:

 1. „Traumeel“je homeopatický lék se složitým účinkem.Masť se používá pro zranění, dislokace, různé výrony.Horská arnika je hlavní aktivní složkou léku.
 2. Kuznetsovova mast- používá se k poranění kloubů a svalů k odstranění bolesti.
 3. Masť „Target T“- účinně odstraňuje bolest a normalizuje procesy vkost a chrupavka.Při léčbě osteochondrózy a různých kloubních patologií má analgetický účinek.
 4. „Newflex“je přípravek ve formě dekongestantního gelu k odstranění hematomů.Cílem této akce je zvýšit elasticitu epidermis.
 5. „Doctor Theiss Arnica“- lék má hojení ran, protizánětlivý účinek, pomáhá eliminovat modřiny.
  Kombinované složení analogů mastí poskytuje širokou škálu protizánětlivých účinků, pomáhá zmírňovat bolest.

  Podmínky skladování

  Maximální doba použitelnosti homeopatického léčivého přípravku je 2 roky, po jejímž uplynutí nelze přípravek použít.Skladování by mělo být zajištěno mimo dosah dětí.Lék by měl být chráněn před přímým slunečním zářením, jinak by mohlo dojít k poškození jeho vlastností.Během skladování zajistěte teplotní podmínky do 20 ° C.

  Cena masti Arnica v Moskvě, Petrohradu a regionech

  Masť lze zakoupit téměř v jakémkoli farmaceutickém řetězci.Nástroj má nejen vysokou účinnost, ale také relativně rozumnou cenu.

  V závislosti na výrobci se může cena léku lišit:

  Na zakoupení léku v lékárnách není vyžadován lékařský předpis.

  Recenze lékařů a pacientů o účinnosti masti

  Názory lidí na homeopatický lék „Arnika“ jsou spíše protichůdné: někteří z nich si jsou zcela jisti, že neexistuje žádný terapeutický účinek vzhledem k plné přirozenosti léčiva., jiní věří v zázraky léčivých bylin.Ve většině případů jsou recenze z použití mastí pozitivní.

  Matky s malými dětmi jsou obzvláště pozitivní a doporučují povinnou přítomnost léku v lékárničce.

  Masť neškrábe citlivou pokožku dítěte a obsahuje přírodní přísady.Při odstraňování otoků z kousnutí hmyzem a rychlého odstranění modřin je mast Arnica nepostradatelným nástrojem.

  Lékaři ve většině případů považují homeopatický lék za adjuvans, který by měl být používán v kombinaci s hlavními metodami farmakoterapie.V kosmetologické praxi jsou názory nejednoznačné, někteří kosmetologové však tento produkt v boji za čistou pokožku považují za docela účinný.

  Jednoznačné závěry lze vyvodit pouze po nezávislém použití homeopatického léčiva. Informace o masti Arnica jsou zobecněné a mají charakter zjištění skutečnosti.Oficiální návod k použitítento popis nenahrazuje lék.

  Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

  Video na téma: Arnica mast

  Homeopatický lék: Arnica mast odmodřiny a modřiny:

  Užitečné vlastnosti a využití horské arniky:

  Průměrná cena drogy vyrobené v Rusku Průměrná cena drogy vyrobené v zahraničí
  Lékárny v Moskvě
  ) 60 rub.270 rub.
  Lékárny městaPetrohrad
  60 rub.220 rub.
  Lékárny v regionech
  55 rub.204 rub.