Masky z lopuchového oleje na vlasy.Recepty, pravidla pro domácí použití, výsledky

Olej z lopuchu je dobře známý prostředek pro posílení vlasů.Doporučuje se použít pro těžké problémy, jako je vypadávání vlasů, matná barva pramenů, rozštěpené konce kvůli nedostatečné výživě a vysychání a pro prevenci, aby rostl a zlepšoval kvalitu kadeřů.Používají se jak v čisté formě, tak jako součást komplexních masek.

Účinnost lopuchového oleje

účinnost burdockového oleje nemusí být argumentována, je to prokázáno díky recenzím skutečných lidí.Ale ne všechny lopuchové oleje pomáhají.Problémy s vlasy mohou být způsobeny vnějšími i vnitřními příčinami, chorobami hormonální, plísňové povahy, podvýživy.

Je-li problém interní, musí být použity složité metody, v opačném případě bude vylepšení z masek zanedbatelné.

Olej z lopuchu je optimální pro použití, pokud se stav vlasů zhoršil v důsledku zbarvení, nadměrného používání vysoušeče vlasů, lak na vlasy.

Trichologové doporučují používat olej pro:

  • ztráta vlasů způsobená vnějšími příčinami a nedostatkem výživy;
  • nedostatečně rychlý růst vláken;
  • suchá pokožka hlavy;
  • křehké vlasy;
  • rozdělené tipy.

Pravidla pro používání masek na bázi lopuchového oleje

Masky na bázi lopuchového oleje by se měly provádět za několika podmínek, pak budou pro vlasy užitečnější.:

  1. Na špinavé vlasy naneste mastnou hmotu - to je efektivnější.
  2. Olej bude mít intenzivnější výživu, pokud po aplikaci složení zakryjete hlavu plastovým sáčkem.(přilepte film) a položte si na hlavu teplou čepici nebo ji zabalte ručníkem.
  3. Před smísením s jinými složkami musí být olej zahřát.K tomuto účelu používají mikrovlnnou troubu nebo parní lázeň.Druhá možnost je výhodnější, protože zahřívání probíhá v šetrném režimu a užitečné látky nejsou ničeny vlivem vlnového záření.
  4. Opláchněte vlasy po masce několikrát olejem z lopuchu šamponem, dokud se nezačne tvořit stabilní pěna.Obvykle stačí 2-3 cykly aplikace a oplachování.Pokud vaše vlasy nejsou dostatečně umyté, bude vypadat mastně.
  5. Agresivní přípravky obsahující pepř, hořčici a podobné hořící složky se aplikují pouze na kořeny, protože konce vlasů z těchto směsí zaschnou.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Opatření

Masky na bázi lopuchového oleje by se neměly používat příliš často, vlasy vypadají mastně.

Jak často mohu použít:

  • Pokud jsou vlasy původně suché, lze masku použít dvakrát týdně.
  • Při normálním typu vlasů je možné vyrobit masku jednou týdně.
  • Pokud jsou vlasy mastné, pak k normalizaci funkce mazových žláz můžete použít hořící masky založené na oleji lopuchu 1-2krát týdně.

Olej z lopuchu s častým použitím může být přesycenvlasy s vitamíny, které způsobí negativní reakci ve formě svědění.

Vypadávání vlasů je možné.Stejně jako jakákoli látka rostlinného původu může olej z lopuchu ve složení masek nebo dalších složek způsobit alergickou reakci, a proto by měl být před použitím proveden test na alergii .

Jak dlouho udržet masku na vlasech

Aby olej dobře nasytil vlasy a předal jim všechny živiny, musíte masku na vlasy udržovat alespoň jednu hodinu.Výjimkou jsou masky s pepřem.

Je-li účinek viditelný

Abyste nebyli zklamáni použitím masky s olejem z lopuchu, měli byste vědět, že první výsledky se objeví po chvíli, ne dříve než 3-4týdny, za předpokladu, že se maska ​​nanáší na vlasy 2krát týdně. Jakékoli masky na bázi lopuchového oleje mají kumulativní účinek.

Maska s lopuchou za horka - jak používat olej ve své čisté formě

Horká maska ​​aktivněji působí na vlasy, proniká hlouběji do struktury vlasů, takže účinek dává větší význam.Vytvoření takové masky bude trvat asi hodinu.

Příprava a použití masky:

  • Mělo by se změřit 30 g oleje.To je asi 2 polévkové lžíce;
  • Na malý oheň se položí nádoba s vodou a na ni se umístí nádoba na olej.Pára zahřeje olej.Je nutné zajistit, aby se olej nevařil, teplota zůstala pohodlná pro aplikaci, jinak bude muset být ochlazena a olej vychladldlouhé.;
  • Olej z lopuchu by se měl postupně nalévat na bazální oblast vlasů, oddělit vlasy prsty a poté votřít do pokožky hlavy.Snaží se distribuovat složení na všechny vlasy, protože tipy také vyžadují výživu.Proveďte to pomocí masážních pohybů;
  • Zakrývají hlavy plastovým sáčkem, potravinovou pěnou nebo si nosí plastový klobouk.Z výše uvedeného musíte zabalit hlavu teplým ručníkem, abyste vytvořili účinek koupele;
  • Po hodině je maska ​​omytá a prameny důkladně omyty jemným šamponem.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Jak vyrábět lopuchový olej

Je důležité zvolit vysoce kvalitní a přírodní olej.Pokud kompozice obsahuje chemické prvky, není olej vhodný.Také kontrolují datum exspirace, vypršený produkt bude mít nepříjemnou žluklou vůni.

V případě potřeby si můžete sami vyrobit lopuchový olej .K tomu potřebujete 100 g kořene lopuchu a obyčejného bez chuti rafinovaného slunečnicového oleje.Rozdrcený kořen lopuchu se nalije do neprůhledné nádoby, zalije se 300 ml oleje a trvá na tom, že jeden den.Poté vařte na mírném ohni, dokud se nevyznačuje charakteristickou zlatou barvou, a filtrujte tekutinu přes síto.

Domácí masky s lopuchovým olejem

Maska pro mastné vlasy

Do masky se přidává kuřecí žloutek a mletá chilli. Ačkoli je maska ​​vyrobena z oleje, trichologovédoporučit pro mastné vlasy. Pomáhá odstraňovat přebytečný tuk, normalizuje mazové žlázy.

Příprava a použití masky:

  • 2 lžíce.lopuchový olej vzít 1 lžičkakoření a 1 žloutek.Kombinujte komponenty a aplikujte na vlasy a pokožku hlavy;
  • Předpis by měl masku ponechat po dobu 1 hodiny, ale pokud cítíte nesnesitelný pocit pálení, můžete ji dříve omýt.

Zlepšuje stav olejové masky lopuchu s hlínou:

  • Nejprve se jílový prášek smísí se škrobem (vždy 15 g) - asi 1 lžíce.l.;
  • Přidá se malé množství vody, aby se vytvořila hustá pastovitá konzistence, poté se zředí olejem a nakonec se nalije 8 ml třešňové šťávy;
  • Vlasy se oddělí uprostřed a rozdělí se vlasy štětcem.Funkce masky - teplá komprese není nutná.Omyjte po 1-1,5 hodinách.

Péče o suché a křehké vlasy

Když jsou suché vlasy, je důležité vyřešit několik problémů najednou:

  • matné a křehké vlasy;
  • svědění kůže;
  • lupy.

Maska s tvarohem

Maska oleje z lopuchu na vlasy s přídavkem tvarohu se vyrovná se všemi problémy . Tvaroh by se měl brát tučně - 200 g. 2 lžíce.lopuchový olej.

Naneste na vlasy, nezapomeňte na kořeny a tipy. Hmota se obzvláště důkladně vtírá do kořenů. Zabalte hlavu přilnavou fólií nebo plastovým sáčkem a jednu hodinu ji držte na vlasech.Poté lze masku omýt.

Maska sželatina

Burdockův olej kombinovaný se želatinou poskytuje účinek laminace.Prameny po tom vypadají těžké, elastické, lesklé.Nejprve se musí 20 g želatiny napařit, pak se k ní přidá 10 ml lopuchového oleje.Naneste masku, mírně se odchylující od kořenů.Po 40-60 minutách omyjte.

Zpevňování s kvasinkami a medem​​

K obnovení pružnosti vlasů, zdravého lesku, posílení a utěsnění špiček používejte masku lopuchu s přídavkem kvasinek a medu.

Nalijte pytel suchých droždí do sklenice, zalijte 4 lžíce.teplé mléko, přidejte 1 lžička.tekutý med a smíchejte ingredience.Poté by směs měla ležet asi 20 minut na teplom místě.Pak jsou přidány 1 lžíce.lopuch a ricinový olej, smíchejte.Rozložte hmotu vlasy a vytvořte tepelný efekt, po jedné hodině omýt masku šamponem.

Masky na vypadávání vlasů

S medem a vejci

Maska na vypadávání vlasů se připravuje přidáním slepičích vajec a medu.Inulin, který je obsažen v masce, má příznivý účinek na vlasové folikuly a napomáhá jejich posílení ve folikulu.

Pomocí této masky můžete zastavit i intenzivní ztráty, ale pak to bude muset být prováděno systematicky po dobu 3-6 měsíců.

Připravte to takto:smíchejte 2 žloutky z kuřecích vajec, přidejte 2 lžíce.lopuchový olej a 1 polévková lžícetekutý med.Směs připravená z těchto přísad by měla být nanesena na kořeny a masírovat kořenovou zónu prsty.Pak hlavuzabalený v ručníku a po 1 hodině omytí.

Arabská maska ​​s citronem a medem

Další maska ​​ze ztráty se nazývá Arab.Kromě lopuchového oleje obsahuje citronovou šťávu a med.Všechny složky se berou ve stejných poměrech a smíchají se. Před nanesením masky na vlasy je třeba ji zahřát v parní lázni na příjemnou teplotu pokožky. Poté je distribuován prostřednictvím vlasů masážními pohyby.

K vlasům se přidá trochu čistšího lopuchového oleje a po vytvoření skleníkového efektu se udržuje po dobu 2 hodin.Pokud se lupiny také přidají k problému vypadávání vlasů, trichologové doporučují přidat do této kompozice 2-3 kapky.čajovníkový olej.

Maska s hennou a éterem z cedru

Třetí maska ​​je vyrobena v noci, obsahuje cedrový éter a bezbarvou henu .Vyživuje vlasy, posiluje vlasové folikuly.Doporučuje se to na jaře a na podzim, když ve vlasech chybí vitamíny.

Smíchá se 10 ml lopuchového oleje, odkapává se 35 g henny (musí být předvařena vodou na pastu) a odkapáno 7 kapek etheru.Když si opatrně zabalili vlasy plastovým obalem a něčím teplým, šli spát.Ráno se musí maska ​​z vlasů důkladně omýt.

Pro hustotu a lesk

Lesklá maska ​​je zobrazena po barvení vlasů. Obnovuje vlasy zevnitř ven, vyhlazuje poškozené vlasové šupiny, vytváří ochranný film a zastavuje vypadávání vlasů způsobené expozicí chemikáliím.Maska je založena na olejilopuch, kakao a mléko.Vzhledem k obsahu kakaa nemohou masku používat blondýnky, protože dává hnědý odstín.

Příprava a použití:

  • 3 lžíce.Kakaový prášek se nalije do hluboké mísy.V mikrovlnné troubě nebo v ohni zahřejte mléko do teplého stavu a zřeďte kakao mlékem;
  • se přidá 1,5 lžíce.lopuchový olej, opět důkladně promíchaný a aplikovaný na vlasy po celé délce.Doba expozice je 40 minut.

Konzistence masky by měla být pastovitá, takže nemusíte přidávat hodně mléka.

Proti štěpeným koncům

Maska s glycerinem má hydratační a vyživující účinek, a proto se doporučuje pro štěpené konce.

K přípravě se vezme:

  • 40 ml lopuchového oleje;
  • 20 ml ricinového oleje;
  • 5 ml glycerolu;
  • 20 g medu.

Kombinace všech složek vyžaduje zahřátí směsi ve vodní lázni do teplého stavu.Poté se hmota aplikuje na vlasy, počínaje od konců.Nakonec se směs také používá k ošetření kořenové zóny.

Pro růst vlasů s česnekem a vitamíny

Vlasy rostou pomalu v důsledku podvýživy a metabolických poruch v pokožce hlavy.K vyřešení tohoto problému se doporučuje použít masku na bázi česneku a vitamínů. Česnek stimuluje krevní oběh a vitamíny vyživují vlasy.

Česnek (5 g) se nastrouhá, smíchá se s 1 amp.přidá se vitamin B12 a hlavní složka (15 ml).Tření masku na kořeny, pak držet pod teplou čepici po dobu 15 minut.Vlasy důkladně opláchněte šamponem.

Z lupů

Ze směsi ricinového a lopuchového oleje

Lopuchový olej v kombinaci s ricinovým olejem také pomáhá proti lupinám.Je však důležité, abytaková maska ​​neléčila houbu. Měl by se použít, je-li lupina způsobena silnou suchostí pokožky hlavy.

Ricinový olej a lopuchový olej se mísí ve stejných poměrech a poté se zahřívají v parní lázni, dokud se nestanou tekutějšími. Směsi olejů můžete aplikovat na vaše vlasy rukama nebo hřebenem.

V prvním případě se malé množství kompozice vtáhne do ruky a rozloží se vlasy pomocí masážních pohybů, ve druhém se oleje nanesou na oblast blíže ke kořenům a česanou hřebenem ke špičkám.Po hodině je třeba vlasy důkladně omýt šamponem.

Ze směsi kokosového, olivového a lopuchového oleje

Další recept na masku zahrnuje lopuchový olej, kokosový olej a olivový olej.Vezměte komponenty v poměru 2: 1: 2.Měřte pomocí lžic.Přidejte ke směsi 3 uzávěry.čajovníkový olej.Směs se zahřeje na přibližně 60 ° C a aplikuje se na vlasy po dobu 2 hodin. Maska má léčivý účinek na kůži a odstraňuje lupiny.

S kefírem

Pomocí masky s kefírem můžete do vlasů přidat objem a učinit je poslušnými.Tato maska ​​je vhodná především pro mastné vlasy.

V mísiči je třeba promíchat:

  • 5 ml oleje;
  • 30 ml kefíru;
  • 10 mlvymačkaná šťáva z aloe (použijte spodní listy rostliny).

Maska se nanáší na mokré vlasy pokryté celofánem a teplým ručníkem.Omyjte po 30 minutách.

S medem a vejcem

Tato léčebná maska ​​pomůže předcházet vypadávání vlasů, učiní jej silným a silným, dodá vitalitu a dává pramenům zdravý vzhled.

Maska se nanáší na vlasy v teplé formě.V procesu vaření zahřejte 2 polévkové lžíce.llopuchový olej.Třete žloutek 1 lžičkou.med (můžete si dát kandovaný - během vaření se rozpustí).Naneste kompozici na vlasy, zabalte ji do přilnavé fólie a fixujte ručník přes komprimaci.Po hodině omyjte šamponem.

S pepřem

Masky, které mají pálivý účinek, pokud jde o účinnost zrychlení růstu vlasů, jsou na prvním místě mezi ostatními. Nejlepší kombinace je olej z lopuchu a paprika pro zvýšení růstu.Červený pepř pomáhá rozšiřovat cévy pokožky hlavy, urychluje látkovou výměnu a lopuchový olej současně hluboce vyživuje vlasy a obnovuje její strukturu zevnitř.

Klasická maska ​​pro aktivaci růstu vlasů zahrnuje olej z lopuchu a chilli jako prášek nebo tinkturu jako hlavní složky.

Vezměte 2 lžíce.olej a přidejte špetku koření, promíchejte.Naneste na vlasy a přidržte po dobu 30 minut, pokud to senzace umožňují.Pokud hlava nesnesitelně pálí, musíte kompozici okamžitě omýt.To neznamená, že maska ​​musí být zcela opuštěna, ale dalšíkrát se doporučuje snížit část červené papriky.

Maska by se měla omýt teplou, ale nikoli horkou vodou, jinak se pocit pálení zintenzivní.

S ricinovým olejem

Tato maska ​​se doporučuje pro postup 10-14.Nakonec bude patrný zjevný efekt: vlasy se stanou elastickými, lesklými, silně vypadajícími, bude přidán objem, protože maska ​​zabraňuje vypadávání vlasů.Smíchejte 1 polévková lžíce.lopuchový olej, 1 lžičkaricinový olej a přidejte 5-6 víčko.vanilkový éter.

Po nanesení masky je třeba intenzivnější zahřívání než v jiných případech , proto se vlasy zakryjí celofánovým filmem, foukají se do hlavy proud horkého vzduchu z vysoušeče vlasů, pak se po 5 minutách prameny zabalí do ručníku a maska ​​opustí.pro vstřebávání po dobu jedné hodiny.Poté lze kompozici omýt.

S Dimexidem

Tato maska ​​je účinná v boji proti lupům způsobeným seborrhea. Dimexid se používá ve složení - je hlavní účinnou látkou.Maska má regenerační vlastnosti.

K získání výsledku stačí vyrobit takovou masku 2-4 krát za měsíc.Smíchejte 10 ml lopuchového oleje, 20 ml domácího séra a 2-4 ml léku.Štětec je rozložen na špinavé vlasy.Po 20 minutách bude kompozice již fungovat a lze ji omýt.

S banánem

Jedná se o výživnou masku, která dodává vlasům lesk, činí jej pružným.Složení zahrnuje celý banán, 10 ml lopuchového oleje, 2 lžíce.mléko.Všechny ingredience jsou rozdrceny v mixéru. Maskaaplikováno na čisté, již umyté vlasy jako balzám. Po půl hodině byla směs promyta.

S cibulí

Cibule v masku lopuchu posiluje vlasy, obohacuje, dezinfikuje a stimuluje metabolismus ve pokožce hlavy .Musíte vzít 3 lžíce.lopuchový olej, 1 lžíce.lšťáva z aloe a 2 lžíce.cibulová šťáva.Chcete-li vytlačit cibulovou šťávu, můžete nastrouhnout kousek cibule na struhadlo a vytlačit přes tenká sýr.

Vytlačte šťávu z aloe prsty z listů.Po smísení složek zahřejte směs ve vodní lázni na 40-50 ° C.Pokud chcete zabít vůni cibule, do směsi se doporučuje přidat vonný éterický olej, jako je máta peprná.Maska nanesená na vlasy se udržuje pod teplou čepicí po dobu alespoň jedné hodiny.

S koňakem

Chcete-li, aby vlasy byly hladší, pružnější, lesklejší a aktivovaly růst, je třeba použít masku s koňakem. Tato maska ​​je vícesložková.Obsahuje: lopuchový olej, ricinový olej, vaječný žloutek, pivovarské kvasnice, med a koňak (nebo vodku).

Lopuchový olej (30 ml), v kombinaci s ricinovým olejem (15 ml), se přidá koňak 1 lžička.a med 3 lžíceNyní je třeba masku zahřát ve vodní lázni.Potom nalijte 1 lžička.pivovarské kvasnice.Samostatně se rozbijí 2 vejce, z vajec je potřeba pouze žloutek, rozdrcený vidličkou.Přidá se ke směsi při pokojové teplotě.Opatrně brouste všechny komponenty do homogenity.

Naneste na bazální oblast a poté rukama nebo hřebenem rozprostřete vlasy.Noste teplou čepici, která zvyšuje intenzitu expozice a drží vlasy3 hodinyOpláchněte ne horkou vodou, jinak se žloutek zvlní.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

S kopřivy

Maska kopřivy dále obohacuje směs. Proto se takový recept používá k nasycení vlasů živinami.Po několika procedurách se vlasy lesknou a vypadají dobře upravené.

Složky:

  • lopuchový olej,
  • suchá mletá kopřiva (může být odebrána čerstvá),
  • voda.

Listy kopřivy (2 polévkové lžíce) je třeba vařit vroucí vodou (0,5 polévkové lžíce).Trvejte na tom, že máte tekutinu po dobu 30 minut, nebo nechte v noci termosku.Poté se infuze zfiltruje, zalijeme 2 polévkové lžíce.lopuchový olej a promíchejte.Tekutina by měla být teplá.Maska je rozložena po celé délce vlasů.Vydržte hodinu.

S vitamíny

Masky s vitamíny mají zvlhčující vlastnosti, vyživují a dodávají vlasům lesk .Maska s lopuchovým olejem není výjimkou.Připravuje se následujícím způsobem: jojobový olej, olivový olej a lopuch se smíchají v poměru 4: 2: 1, přidá se 1 ampule tokoferolu a retinolu.Naneste směs třením.Zakrývejte se něčím teplým, udržujte hodinu.

S hořčicí

Hořčice, podobně jako pepř a česnek, aktivuje růst a aktivuje přívod krve do vlasových folikulů. Průběh takové masky je měsíc, když se aplikuje 2krát týdně.

Do této masky se dostane trochu oleje - pouze 1 lžička, hlavní přísady -hořčice (10 g) a cukr (15 g).Hořčice s cukrem se vaří s vodou, dokud krém není kyselý, přidejte olej.Naneste na vlasy po dobu 10 minut.Poté opláchněte tekoucí vodou.

Recepty pro masky na bázi lopuchového oleje zahrnují další oleje, koření, výrobky z kyselého mléka jako další přísady, a proto je účinek masek opačný.Olejové masky lopuchu jsou vhodné pro mastné, suché, oslabené a matné vlasy poškozené vybarvením.Pomocí masky lopuchu se léčí lupy a seborrhea.

Video o vlasových maskách z lopuchového oleje

Výhody oleje z lopuchu pro růst a hustotu vlasů.Masky s lopuchovým olejem:

Jak si vyrobit masku na vlasy s lopuchovým olejem doma: