Masky pro růst vlasů s hořčicí.Recepty s cukrem, medem, lopuchovým olejem

Hořčice se aktivně používá v lékařské a kulinářské oblasti, ale jejím dalším účelem je kosmetologie.Například hořčičné masky jsou zvláště dobré pro pomalý růst vlasů.Používají se k urychlení metabolických procesů v pokožce hlavy, což pomáhá stimulovat růst, pro lesk vlasů.

Použití hořčice pro vlasy[[PN 57]

Použití hořčice ve složení vlasových masek je určeno bohatostí vitamínového a minerálního složení, jeho pálivými vlastnostmi (dráždivé aoteplovací účinek na pokožku hlavy pro růstpotřeba vlasů).

Maska s hořčicí:

 • stimuluje růst;
 • zlepšuje krevní oběh v povrchové vrstvě kůže;
 • má posilovací účinek;
 • pomáhá v boji proti lupům;
 • podporuje hustotu vlasů;
 • odlupuje stratum corneum pokožky.

Charakteristické rysy masky

 1. Masky na vlasy (pro růst vlasů) s hořčicí mají schnutí.Granule hořčičného prášku na sebe přitahují přebytečný tuk, odstraňují nečistoty, takže je nejvhodnější pro péči o mastné prameny.Může být použit často - jednou týdně.
 2. Existují recepty, které vytvářejí suché vlasy, ale poté přidávají jakékoli hydratační přísady, jako je například lopuchový olej, kefír, zakysaná smetana.Pokud jsou vlasy suché a křehké, není třeba se do takových masek zapojovat.Používají se nejvýše jednou za 2 týdny.
 3. Vezměte koření v prášku, tekutá potravinářská hořčice není vhodná.
 4. Když prášek přijde do styku s vodou, získává hmota hořící vlastnosti, díky kterým jsou stimulovány ospalé vlasové folikuly.
 5. Nepoužívají vařenou vodu pro hořčici, protože příliš horká voda přispívá k uvolňování toxinů.

Opatření

Maska s hořčicí podporuje aktivní růst pramenů, ale může být nebezpečná pro vlasy a pokožku hlavy.Při nesprávném použití způsobuje nežádoucí účinky (vypadávání vlasů, suché vlasy, loupání) , proto je třeba dodržovat několik pravidel:

 1. Poprvé by se maska ​​neměla držet dlouho - stačí 10 minut.Následně - 30 minut.
 2. Spalování, pokud je tolerováno, je normální.Pokud se pocity stanou nepříjemnými a nesnesitelnými, je třeba masku co nejdříve omýt, aby nedošlo k popálení.
 3. Při používání masky se doporučuje mačkat špičky olejem (olivový olej, ricinový olej, rakytník, mandle, lopuchu), aby nevyschly.
 4. Doporučuje se aplikovat složení na špinavé vlasy, což sníží intenzitu hoření a minimalizuje možnost popálení.
 5. Složení by mělo být za stálého míchání homogenní, aby nedošlo ke shlukování prášku.
 6. Po distribuci masky je hlava pokryta plastovou fólií a poté zahalena něčím teplým (šátek, tlustý ručník, oblečený do klobouku).
 7. Vzhledem k tomu, že hořčice schne, doporučuje se, aby mezi aplikacemi masek s aplikacemi na zvlhčení a vyživování koření na základě jiných produktů, jako je kefír, oleje, aloe šťáva.

Kontraindikace

Masky na vlasy (pro růst vlasů) s hořčicí mají následující kontraindikace:

 • ) citlivost kůže;
 • zánětlivé procesy: vaří, akné, vředy;
 • poranění: nezhojené rány, škrábance;
 • kožní onemocnění: psoriáza, lišejník, ekzém, seborrhea;
 • diabetes mellitus.

Je možné otěhotnět hořčičnou masku

Hořčice nepoškodí plod.Ale u těhotných žen se zvyšuje citlivost pokožky hlavy, proto používejte hořčicimaska ​​by měla být používána s opatrností.

Aby se předešlo přílišnému spálení masky na kůži, množství hořčice na předpis se sníží na polovinu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Klasická maska ​​s cukrem

Ke stimulaci růstu vlasů použijte klasickou kompozici s hořčicí a cukrem.2 lžícehořčice je hnětena vodou, zahřátá na asi 50-60 stupňů.Měla by to být pastovitá hmota.Pak se žloutek oddělí od slepičích vajec a roztřepí se 1-2 lžičky.cukr a přidán do hmoty.

Pokud jsou vlasy suché, doporučuje se použít jemnější účinek kosmetického oleje. Maska by se měla nanést na kořeny a poté rovnoměrně napnout po celé délce vlasů. Zakryjte si hlavu teplou čepičkou, počkejte až 30 minut, v závislosti na stupni hoření, poté směs umyjte čisticím prostředkem a opláchněte okyselenou vodou.

Maska pro všechny typy vlasů s droždí

Mléko 1 lžíce.lmusíte se zahřát na 40 stupňů, zředit kvasinky - 1 malý sáček.Potom se kvasnicová hmota na půl hodiny zahřeje na kvašení. Poté přidejte 1 lžičku.med, 1 polévková lžíce.cukr a hořčice.Směs rozetřete vlasy, počkejte 30 minut, poté opláchněte tekoucí vodou a šamponem.

Pro normální vlasy

Vezměte 1 polévkovou lžíci.hořčičný prášek, přidejte 0, 5 lžíce.kefír nebo kyselé mléko, 1 kuřecí vejce.Hořčice bude stimulovat růst a žloutek a kefír jsou známy pro jejichnutriční vlastnosti, minimalizují účinek sušení hořčičného prášku.Masku nanášejte třením na pokožku hlavy a po 30 minutách ji opláchněte vodou při pokojové teplotě.

Pro mastné vlasy

Maska obsahující pouze hořčici a vodu nejen odstraňuje přebytečný tuk jednorázově, ale také normalizuje produkci kožní sekrece a vlasy méně mastná,blíže k normálnímu typu.

Připravte se takto:prášek a voda se mísí ve stejných poměrech.Smíchejte do krémové konzistence. Rozmazaný v zámcích a zabalený jejich hlava po dobu 30 minut .

Pro suché vlasy

Tato maska ​​obsahuje mnoho živin: každá 1 lžička.rakytník nebo olivový olej, těžká smetana, máslo a jen 1 lžičkahořčice. Všechny mastné složky nesmějí být z chladničky a máslo by nemělo být elastické.Složky jsou míchány do homogenní distribuce v kořenové zóně.Po půl hodině omyjte.

Se zeleným čajem

V poměru 1: 2 smíchejte kořenící prášek a čerstvě uvařený zelený čaj (můžete si odnést bylinky, jako je heřmánek nebo měsíček).Výsledná krémová konzistence se aplikuje na prameny.Postavte se po dobu 20 minut a odstraňte složení šamponem.

S kefírem a mandlovým olejem

Vezměte 1 lžičku.vlašské ořechy a tekuté medové oleje (kandované zkapalněné v parní lázni), 1 lžíce.hlavní součást a 2 lžíce.kefír.Po smíchání ingrediencí naneste hmotu na nemyté vlasy.Po 30-40 minutách se hlava promyjetekoucí voda se šamponem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní bob střih na středních vlasech.Fotografie, přední a zadní pohled.

S modrým jílem a octem

Tato maska ​​účinně bojuje proti nadměrnému vylučování tuku.Budete si muset vzájemně promíchat 2 lžíce.prášek z modré hlíny a octa z jablek, 1 lžíce.tinktury arniky (měsíček) a 1 lžičkakoření.Směs je distribuována třením pohybů na kůži a kořenech vlasů. Omyjte 20 minut po aplikaci.

S aloe

Aloe podporuje růst vlasů.Ve spojení s hořčicí se získá dvojitý efekt, ale pokud hořčice vyschne, pak aloe vyživuje, stará se o prameny.Žloutek, který je součástí této masky, má také zvlhčující a vyživující vlastnosti.

Spodní list se odtrhne z aloe, rozdrví se v mixéru a vytlačí do tenkého plátna. Smíchejte šťávu s 1 polévkovou lžičkou.dietní krém, 1 polévková lžíce.koření, 1 lžičkavodka nebo koňak, 2 žloutky.

Pokud se hmota dobře nemísí, nezískává uniformitu, můžete ji trochu zahřát ve vodní lázni, ale ne příliš vysokou teplotu, aby se žloutek nekroutil.Hmota se rozetře blíže ke kořenům vlasů třecím pohybem a po 30 minutách se prameny omyjí teplou vodou a jemným šamponem.

Maska s mandlovým olejem pro barevné vlasy

Kromě stimulace růstu pomáhá tato maska ​​zlepšit strukturu vlasové šachty.Je optimální pro suché, obarvené vlasy.Mezi základníkomponenty 1 lžičkamandlový olej a 5 čepic.ester rozmarýnu.

Olejové přísady se spojí a vloží do vodní lázně, během zahřívání se do směsi vnese 1 polévková lžíce.koření prášek, 1 lžičkazlato, žloutek. Je důležité, aby směs nebyla příliš horká.Teplá hmota se rozdělí štětcem a po 40 minutách se vlasy vyčistí pod tekoucí vodou.

S česnekem a cibulkou

Maska pro hustotu a růst vlasů s česnekem a cibulovou šťávou vytvoří podmínky pro dosažení rychlého výsledku.Zastaví vypadávání vlasů, uvolní lupy.V případě odmítnutí vůně cibule se doporučuje vlasy po masky opláchnout hořčicí, odvarem máty nebo vody éterickým olejem této rostliny.

2-3 lžíce.1 polévková lžíce zkapalněné vařené teplé vodyhořčičný prášek.Míchejte do pastovitého.Cibuli a česnek rozetřete odděleně nebo rozdrťte mixérem.Vytlačte tekutinu.Vezměte 1 lžíce.cibule šťáva a 1 lžičkačesnekový džus, přidejte 1 polévková lžíce.med a tolik aloe.Vyhřívaná hmota v parní lázni.Po nanesení hmoty na vlasy se směs po 20-30 minutách vymyje, prameny se promyjí mátou máty.

Se ztrátovým jogurtem

Maska založená na jogurtu s mletou ovesnou kaší podporuje růst nových vlasů a zastavuje vypadávání vlasů.Je určen pro mastné a normální vlasy, protože koření a ovesné vločky dobře odstraňují mastnotu.

Hořčice (1 polévková lžíce) se vaří s horkou, ale nikoli vařící vodou, přidanou trochu tak, aby se prášek změnil na krém.Pak dali 2 lžíce.fermentovaný mléčný výrobek,1 polévková lžícemleté ​​ovesné vločky a med, 0,5-1 lžičkacitronová šťáva.Kompozice se udržuje na vlasech po dobu 20 minut pod teplou čepicí a poté se odstraní vodou.

S ovocnou a bobulovou šťávou

Kromě aktivace průtoku krve do vlasových folikulů, s problémem pomalého růstu vlasů, je třeba věnovat pozornost jejich výživě vitamíny.

K tomu se nejlépe hodí hořčičná maska ​​s brusinkovou šťávou a vinným octem.Po systematickém používání masky se objeví nové vlasy, jejich struktura se zlepší, stanou se měkčí a poslušnější.

Bude to trvat 2 žloutky a 1 polévkovou lžíci.zakysaná smetana. Tato směs je šlehačka.Poté se hořčice (1 polévková lžíce) zředí brusinkovou šťávou (1 polévková lžíce) a vinným octem (1 polévková lžíce).Za stálého míchání hořčičné hmoty se do ní postupně přidávají vejce se zakysanou smetanou.Směs se otře a prameny se po 15 minutách promyjí teplou vodou a jemným šamponem.

Se želatinou

Pokud je kromě růstu vlasů narušena zlobivá srst, která se drží jako sláma, doporučuje se vyrobit hořčičnou masku s laminovacím efektem.Želatina bude působit jako laminátor a hořčice bude složkou, která dráždí pokožku hlavy a stimuluje metabolismus.

Želatina by měla být ponechána nabobtnat, záliv 1–4 lžíce.teplá voda.Tento proces bude trvat několik hodin.Pak vezměte 1 žloutek, rozemelte jej s 1 lžičkou.hořčičný prášek a oteklá želatina.

Hmota by měla být naprosto homogenní.

Pro aplikaci je vhodné použít štětec, který distribuuje kompozici mezi oddíly.Ponaneste kryt hlavy pomocí přilnavé fólie a zahřívejte fénem.Pak zabalí ručník a stojí po dobu 20 minut.

S lopuchovým olejem

Každou 1 polévkovou lžíci.hořčice, teplá voda a lopuchový olej.Hořčice se nalije vodou, poté se přidá olej a nastrouhá se 1 lžička.cukr, žloutek.Při oddělení vlasů hřebenem je třeba směs nanést prsty nebo štětcem.Zpracování se provádí pouze u kořenů.Hmotnost držte 30 minut.

S koňakem

2 lžičkykořenící prášek se zředí teplou vodou do krémového stavu, přidá se 150 ml brandy.Distribuujte a držte asi 10 minut.Tato maska ​​pomáhá zbavit se lupů, snižuje obsah tuku.Zbytek kompozice může být uložen v lednici a použit 2krát týdně.Kurz je 1 měsíc.

Maska s hořčičným olejem

​​

Můžete použít nejen hořčičný prášek, ale také hořčičný olej.Používá se podobně jako prášek ve směsi masek nebo se nanáší v čisté formě.

Olej by měl být distribuován na čisté a suché vlasy.Vezměte část (50 ml) vtlačenou do pokožky hlavy, beze strachu, rozloženou po celé délce, včetně konců vlasů.Poté přikryjte polyethylenem, zabalte si teplý kapesník a nechte jej 2 hodiny.Potom by se vlasy měly umýt šamponem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

S červeným pepřem

Zde je další maska ​​s hořčičným olejem.K vaření potřebujete 60 g tekutého medu.K tomu přidat 2 lžičky.prášekpaprika a 2 polévkové lžíceoleje.Maska je velmi pálivá.Stačí použít pouze na kořeny.Udržujte složení po dobu 30 minut, ale při nesnesitelném hoření omýt dříve.

S hennou

se vaří 50 g bezbarvé heny s horkou vodou.Po ochlazení směsi na pokojovou teplotu přidejte 40 g hořčičného prášku, 60 g medu a 3 kapky.éter cedru.Důkladně promíchejte a aplikujte na kořenovou zónu.Ponechejte masku 1 hodinu a poté ji omyjte šamponem.

S mumií a vitamíny

se smísí 30 g medu, 20 g hořčice a 1 polévková lžíce.cukr.2 tablety se zředí 75 ml mléka.mumie se postupně přidává k velkému množství a míchá.Jsou smíchány v tobolce s vitamínem A a E. Výsledná hmota je distribuována vlasy, zvláště pečlivě ošetřující kořeny.

Masky s hořčicí podle recenzí pomáhají zrychlit růst vlasů až na 3-4 cm za měsíc.Při použití hořčičných směsí pro péči o vlasy si však musíte pamatovat na sušící vlastnosti směsi a možnost popálení.Pro jemnější účinek můžete snížit množství hořčice předepsané v receptu.

Video o maskách na vlasy s hořčicí

Jak vytvořit masku pro růst vlasů ze suché hořčice:

Užitečný recept na masku s hořčicí proti vypadávání vlasů: