Masky pro růst vlasů po ztrátě, pro hustotu, posílení

Dobře upravené vlasy jsou důležitou součástí obrazu a krásy každé ženy.Nejúčinnějším způsobem, jak udržet vlasy v pořádku a zdravé vlasy, je používat masky navíc pravidelně.

Rychlou a vysoce kvalitní masku pro růst vlasů lze snadno aplikovat doma.Hlavní věc je vědět, ze kterých ingrediencí se připraví složení a samotný recept.

Použití domácích masek, které urychlují růstvlasy

V moderní společnosti je péče o vlasy velmi snadným úkolem.Každý si může koupit výrobky pro péči o pokožku hlavy a vlasy ve specializovaných prodejnách nebo navštívit kosmetický salon.

Masky pro růst vlasů doma aktivují draslíkové kanály vlasů

Mnoho kosmetologů však poskytuje silné argumenty, že použití masek je nejúčinnějšívlastní výroba:

 • Žádné škodlivé chemické nečistoty.Samozřejmě na téměř každém balení z masky zakoupené v obchodě můžete vidět nápis „Vyrobeno z přírodních surovin“.Nezaručuje však úplnou absenci chemických nečistot: umělé složky se přidávají do kosmetických prostředků, jinak by rychle vypršela, neměla by tak příjemnou dlouhodobou vůni atd .;
 • Přírodní produkty, které mají všechny nezbytné vlastnosti k hojení vlasů, se vstřebávají lépe než syntetické;
 • Znatelné úspory nákladů (často jsou všechny výrobky potřebné pro masky levné);
 • Účinek přírodních masek je rychlejší a trvá déle.Důvodem je skutečnost, že přírodní složkyproniknout mnohem hlouběji do vlasů a obnovit je ze samotného jádra.

Přírodní produkty, které stimulují krevní oběh a růst

Existují přírodní produkty, které působí následovně: zahříváním kůže, rozšiřováním krevních cév a zvyšováním krevního toku na povrch těla,co přispívá k aktivnímu růstu vlasových folikulů.

Intenzivní krevní oběh podporuje výživu (díky obsahu živin, vitamínů a minerálů ve složkách) a posiluje vlasové folikuly, čímž zrychluje růst vlasů a zkracuje jejichvypadávání.

 • mletá hořčice;
 • mletá feferonka;
 • lopuchový olej;
 • česnek.

Také ve výrobě masek pro růst vlasů jsou oblíbené ingredience, které se snadno nacházejí v domácí kuchyni:

 • cukr;
 • cibule;
 • léčivé byliny;
 • éterické oleje;
 • zázvor;
 • jíl;
 • koňak;
 • vejce.

Co je třeba a jak připravit kompozici

Pro přípravu nejsou zapotřebí žádné zvláštní nástroje.Hlavní věc, kterou s sebou máte :

 1. Mísa na míchání ingrediencí a lžíce na míchání (nádobí by nemělo být kovové);
 2. Kartáč pro nanášení výsledné hmoty na vlasové kořínky (můžete to však udělat i bez rozložení masky rukama);
 3. Hřebenový hřeben pro oddělování, kde bude maska ​​použita;
 4. Sprchová čepice a osuška;
 5. Ingredience podle receptu.

Pro každý typ masky se kompozice připravuje odlišně v závislosti na složkách.Společné pro všechny z nich je uvedení složek do homogenního stavu.

Některé masky vyžadují zahřívání, zejména pokud obsahují oleje nebo med.Odborníci doporučují pro tyto účely používat vodní lázeň tak, aby se komponenty nepřehřívaly a neztratily své vlastnosti.

Pravidla pro používání masek

 1. Jedním z hlavních úkolů vlasových masek je vyživovat pokožku užitečnými prvky, které pronikají epidermou.Pro její provedení musí být směs otírána měkkými, ale sebevědomými pohyby.
 2. Pro větší účinnost musí být hlava, na kterou je nanesena maska, zakryta plastovým víčkem a izolována ručníkem.
 3. Pokud dojde k vážným nepříjemným pocitům, svědění nebo pálení, je třeba masku okamžitě omýt.
 4. Před použitím jakékoli nové masky je nutné určit přítomnost nebo nepřítomnost hyperreakcí na všechny komponenty, i když je jejich obsah minimální.
 5. Maska se musí velmi pečlivě omýt: některé ze zbývajících složek mohou být škodlivé pro vlasy.
 6. Aby nedošlo ke ztrátě měkkosti vlasů, musí být vlasy opláchnuty balzámem nebo kondicionérem.

S hořčičným práškem

První věc, kterou je třeba pamatovat: maska ​​s přídavkem mleté ​​hořčice by neměla být ředěna ve vodě nad 50 stupňů.Hořčice má tendenci uvolňovat leptavé éterické oleje, které mají nepříznivý vliv na pokožku a pokožkustruktura vlasů.

Nejúčinnější hořčičné masky jsou ty, které obsahují složky s vysokým obsahem tuku: kefír, majonéza a přírodní oleje. Hořčičné masky se používají výhradně na kořenovou část: jinak je pravděpodobné, že vlasy vyschnou a zničí jeho barvu.Pro lepší pocit pálení (čím těžší hoří, tím lepší krevní oběh) se přidává cukr.

Maska určená pro suché vlasy se připravuje takto: smíchejte 1 lžičku.nasekanou hořčici a 1 stůl.ljíl (nejlépe zelený).Dále přidejte 1 tabulku.lArnica infuze, 4 lžičkyocet z jablek (nutně přírodní, uvedený na etiketě).

Naneste hmotu na kořeny, počkejte 30 minut a poté opláchněte hlavu čisticím prostředkem.Jíl není dobře umytý: pokud si vlasy dostatečně neumyjete, mohou ve vlasech zůstat zrna písku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

S tinkturou červeného pepře

Tinktura se prodává v lékárně (cena je asi 20 rublů za láhev, což je dostačující pro 4-5 použití).K dispozici je také možnost připravit si vlastní infuzi.To bude vyžadovat: alkohol nebo silný alkohol, červené papriky (sušené nebo čerstvé).

Asi 6 lusků je nakrájeno na malé kousky (sušené papriky je třeba rozdrtit v třepačce na pepř) a poté je utopit v 0,5 l.alkohol.Tuto směs pevně zakryjte a uložte na chladné místo,tam, kde nepřechází přímé sluneční světlo, musí být ponecháno 2 týdny.

Tinktura by se měla třást každý den přibližně ve stejnou dobu.Po uplynutí této doby musí být pepř zfiltrován tak, aby zůstala pouze kapalina.

Cibulová maska ​​

Pomocí mixéru rozdrťte 1 velkou cibuli do stavu buničiny.Pro zvýšení účinku lze cibuli naředit 1 žloutkem nebo 1 čajovou lžičkou.ricinový olej, ale ve své původní podobě, cibule maska ​​dává dobrý výsledek.Nechte hmotu po dobu 1 hodiny, ale i při silném spálení po dobu nejméně 30 minut.

Po omytí masky, aby se zabránilo specifické vůni, opláchněte vlasy v roztoku vody s přírodním jablečným octem (1 polévková lžíce octa na litr vody).Poté už nemusíte vlasy znovu umývat, jinak se vůně cibule vrátí.

Maska na pivo

Přidejte 100 ml na 1 žloutek.Pivo, bití šlehačkou nebo vidličkou, dokud nebude hladký.Třete směs do epidermis a rozptylujte po celé délce pramenů, přikryjte vlasy teplým ručníkem.

Po 30 minutáchopláchněte v mírně studené vodě (s příliš horkou vodou se žloutek stane lepkavým a obtížně omyvatelným).Pokud vůně piva přetrvává, opláchněte si hlavu směsí jablečného octa a vody v poměru popsaném v předchozím receptu.

S cukrem

V mixéru se rozemele 15 g.cukr do prášku, přidejte čajovou lžičkukakaový prášek a kokosový olej. Po smísení produktů v homogenním složení přikryjte epidermu.Po zahřátí si ponechte 60 minut.Opláchněte horkou vodou.

Cukr lze také použít jako přípravek k nanášení jiných masek pro co nejúčinnější vstřebávání prospěšných stopových prvků: ve formě loupání pokožky hlavy, které zbaví pokožku přebytečného tuku a lupů a urychlí průtok krve.

Pro tento postup bude vyžadován granulovaný cukr s velkými granulemi, které při jemných pohybech musí masírovat pokožku hlavy, dokud nezačne mírně znecitlivět, opláchněte hlavu tekoucí vodou.

Z kefíru a skořice

1 mlátil žloutek vidličkou, přidal 0,3 l.kefír s vysokým obsahem tuku a 1 čajovou lžičkou.mletá skořice.Porazte produkty, aby nezůstaly žádné hrudky.Výsledná kompozice se aplikuje na kořeny vlasových folikulů a potom se pramen rozptýlí na povrch.Po zabalení hlavy do sprchového víčka a ručníku nechte masku nejméně 60 minut.

S éterickými oleji

​​

Nejlepší masky pro růst vlasů připravené doma jsou masky založené na následujících éterických olejích:

 • Eukalyptus(snižuje lupiny a její vzhled, posiluje vlasové folikuly a probouzí je);
 • Šalvěj(zabraňuje uvolňování nadbytečného mazu, obohacuje vlasy užitečnými vitamíny, eliminuje otupělost a křehkost po celé délce);
 • Bergamot(léčí mikrotrhliny na kůži, zvlhčuje a vyživuje);
 • Jedle olej(stimuluje folikuly, odstraňuje lupiny a bojuje proti jeho vzhledu);
 • Melissa(eliminuje podráždění z povrchu pokožky hlavy,výrazně snižuje lupiny, probouzí nové vlasové folikuly);
 • Hřebíček(eliminuje různé mikroby, stimuluje krevní oběh);
 • Geranium(stimuluje krevní oběh, normalizuje fungování mazových žláz a bojuje proti lupům).

Kterýkoli z těchto éterických olejů lze použít v čisté formě: zahřívejte ve vodní lázni do průhledného stavu, distribuujte olej po celé pokožce hlavy a poté rozptylujte na špičku.Také oleje lze kombinovat navzájem, ale ne více než 2 v jedné masce.V těchto případech musí být množství oleje vypočteno přímo na vlastní délce a hustotě vlasů.

Kromě vlastního použití lze do kterékoli z výše uvedených a následujících masek přidat oleje.Je jich dost 3-5 kapek.

Se zázvorem

Pomocí mixéru z 1 kořene zázvoru vymačkejte šťávu, přidejte 0,4 l.kopřivová infuze, promíchejte.Opláchněte vlasy výslednou tekutinou, vtřete je do kořenů a přikryjte ručníkem po dobu 40-50 minut.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

s lopuchovým olejem

3 lžíceolej z lopuchu velkého (lopuchu se jménem) a 1 lžíce.lzahřívejte přírodní med na vodní lázni, dokud se složení nestane průhledným.

Přidejte 1 velký žloutek (předem vyšlehaný), dobře promíchejte produkty. Natírejte pokožku hlavy směsí, jemně masírujte a rozptylujtepovrchový zámek.Noste v izolovaném stavu po dobu jedné hodiny.

Z hlíny

Smíchejte 1 lžíce.lmodrý jíl a hořčičný prášek, poté nalijte 1 lžička.med zahřátý na vodní lázni.Míchejte produkty, dokud nedosáhnete jednotné konzistence, a aplikujte na epidermis hlavy.Zabalte ručníkem a držte jej po dobu 2 hodin.

Med a kokosový olej.

2 Čl.lpřírodní kokosový olej ve směsi s 1 polévkovou lžičkou.lzahřeje přírodní med, roztáhne se u kořenů vlasů a poté ho zakryje celou délkou pramenů.Zabalte ručníkem a noste jej po dobu asi 1 hodiny.

Tato maska ​​není vhodná pro majitele mastných vlasů, protožeKokosový olej vyživující vlasy zjemňuje.

Rovněž je nutné připravit se na skutečnost, že maska ​​bude omytá nejdříve po 5 až 6násobném nanesení a omytí šamponu.

S koňakem a medem

4-5 (v závislosti na délce vlasů) stůl.lbrandy kombinovat s 1 lžičkoumed, ohřívejte jídlo na vodní lázni (až do odstranění zakalených pruhů ve složení).Směs pevně zakryjte a nechte 14 dní na tmavém a suchém místě.

Pomocí tinktury masírujte pokožku hlavy po dobu 10 minut a poté ji rozčesávejte vlasy po koncích hřebenem.Zabalte si vlasy ručníkem a nosit je půl hodiny, poté opláchněte hlavu dostatečným množstvím horké vody pomocí šamponu.

Vitamin (s vitamíny E, B6 a B12).

Půl čajové lžičkysmíchejte každý z vitaminů s jakýmkoli stimulantemprůtok krve produktem (např. hořčičný prášek).Naneste na spodní část vlasů, oblékněte si klobouk a ručník a nechte působit 30 minut.Na konci období opláchněte šampon v teplé vodě.

S česnekem

Rozdrťte 2 stroužky česneku až na dužninu a zalijte 45% alkoholem (0,5 litru).Víko pevně uzavřete a směs nechejte 2 dny na tmavém a suchém místě.Poté se zfiltrují česnekové částice a ke zbylé tekutině se přidá hrst kopřivy.Odebrat zpět na další týden.Kmen a třít do kořenů každý den po dobu nejméně 1 měsíce.

Specifickou vůni se můžete zbavit směsí 2 tabulek.lpřírodní ocet z jablek a 1 litr.voda .Už máte čisté vlasy, opláchněte si vlasy danou kompozicí, kterou není třeba omývat.

Kvasinková maska ​​

Vložte 2 polévkové lžíce do teplé vařené vody.ldroždí, 1 lžičkagranulovaný cukr a nechte ho vyluhovat půl hodiny.Nastrouhejte polovinu cibulovité hlízy a obvazem nebo gázou k oddělení šťávy z dužiny, která může být odstraněna.

Po 30 minutáchdo hlavní směsi přidejte cibulovou šťávu, promíchejte. Naneste směs na epidermis hlavy, zabalte ji ručníkem a nechte působit 25 minut. Již umyl hlavu šamponem, opláchl směs jablečného octa a vody (2 polévkové lžíce jablečného octa v 1 litru vody).

Glycerinová maska ​​

2 lžíce.lpřírodní med a 2 lžíce.lRicinový olej se zahřívá na vodní lázni.Beat 1 vejce, přidejte spolu s glycerinem do teplé směsi másla a medu.Přidejte 1 čajovou lžičku.Čerstvý citronový džus.Smíšené produkty nanášejte od kořenů až ke koncům vlasů.Nechejte působit 30 minut, opláchněte v mírně teplé vodě (vejce se kroutí z horké vody a bude obtížné ho omýt) pomocí saponátu.

Čajová maska ​​

10 g.utopit černý listový čaj v 0,5 l.vodu a po zakrytí víkem trvejte 3 hodiny na suchém místě.Výslednou tinkturu aplikujte na bazální část, jemně masírujte.Zabalte si vlasy ručníkem a nechte působit 50 minut.Pokud masku necháte delší dobu, vlasy se mohou změnit v místě aplikace masky.

Masky s dimexidem

3 lžíce.lzahřívejte olej z rakytníku rakytníku pomocí vodní lázně, přidejte 1 tabulku.lDimexidum.Smíšené výrobky naneste na povrch hlavy.Izolujte a vyčkejte 1,5 hodiny, poté je nutné vlasy umýt pomocí saponátu.

Masky s aloe

1 filtrační vak nebo 1 stůl.lsušené listy kopřivy nalít 0,2 l.přiveďte vodu k varu, přikryjte a nechte ji vařit (infuze by měla vychladnout na pokojovou teplotu).Porazte 1 žloutek, nalijte 1 stůl.lšťáva z aloe, 1 lžičkalopuchový olej, 3 tabulky.lodvar kopřiv.Vymačkejte šťávu ze 2 stroužků česneku a přidejte do zbytku ingredience.

Smíchejte produkty.S tímto složením zakryjte každý pramen pokrytý ručníkem a nechte jej 30 minut. Na konci procedury si vlasy umyjte v teplé vodě pomocí saponátu.

S olejem rakytníku rakytníku

Smíchat 1 čajovou lžičku.olej z rakytníku, 1 žloutek a 15sloupectritinazol.Poražte ingredience vidličkou, dokud hmota nezíská silnou konzistenci.Pomocí vatového tamponu naneste pouze na základní část, zabalte jej ručníkem.Masku omyjte po 30 minutách.pomocí šamponu.

Masky s březovým dehtem

Nalijte celý obsah lahvičky s vitamínem A do nekovové mísy, přidejte 6 kapek březového dehtu a 4lžičkylopuchový olej, míchejte do hladka.

Naneste na surové prameny, zatímco masírujete povrch hlavy.Zahřejte si vlasy a noste je po dobu 60 minut, poté opláchněte hlavu mírně studenou vodou saponátem.

Březový dehet zanechává nepříjemný zápach, který lze odstranit pomocí citronové šťávy zředěné v teplé vodě (3-5 kapek na 1 litr vody).

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Želatinová maska ​​

1 lžičkazředěný želatinový prášek v 0,2 l.vodu a nechte vyluhovat, dokud želatina bobtná.V tuto chvíli 1 poražený žloutek kombinuje s 1 čajovou lžičkou.mletá hořčice.Přidejte jídlo do želatiny, důkladně promíchejte.Tuto směs naneste na vlasovou linii od bazální oblasti po špičkách, izolovejte ručníkem.Po 30 minutáchopláchněte si hlavu čisticím prostředkem v teplé vodě.

Vaječná maska ​​

Porazte 1 vejce do pěny, přidejte 100 ml.rustikální jogurt (bez přísad a barviv). Natřít povrch epidermis,namažte každý pramen na konce zbytky, izolujte ručníkem.Po 30 minutách opláchněte studenou vodou.

Maska s olivovým olejem

Olivový olej zahřejte ve vodní lázni a naneste na kořen vlasů.Pokud jsou vlasy suché, namažte všechny vlasy zbytky oleje se zaměřením na tipy.Množství oleje použitého pro masku se volí individuálně: v závislosti na typu a délce vlasů.Poté, co si vlasy zahřejete ručníkem, nechte je 20-30 minut.Opláchněte horkou vodou saponátem.

Maska žitného chleba

100 g.Namočte strouhanku chleba do 1 litru.vodu a nechte chvíli (od 3 do 7 hodin).Naneste tuto kompozici na povrch hlavy, zatímco ji masírujete, aby se zlepšil krevní oběh.Teplé s ručníkem, držet po dobu 30 minut.Opláchněte vlasy vlažnou vodou.

Žitný chléb může nejen stimulovat růst vlasů, ale také odmašťovat pokožku hlavy, což způsobí, že bude méně pravděpodobné, že se zašpiní .Proto se tato maska, vařená doma, nedoporučuje pro dívky se suchými vlasy.

Banánové vejce

1 nakrájený zralý banán v mixéru až do vyčerpání.K tomu přidejte 1 zbitý žloutek, 1 stůl.ltuková zakysaná smetana (nejméně 20%) a 1 čajová lžička.tekutý med.Míchejte ingredience tak, aby byly hladké a naneste na prameny po celém povrchu.Po zahřátí vlasy ručníkem noste masku po dobu 1 hodiny.

Cibulová šťáva a měsíčkový olej

Přidejte 1 lžičku do cibule (1 cibule)měsíčkový olej a 2-3 kapkyéterický olej na výběr, promíchejte.Pomocí stříkačky bez jehly rozložte směs na povrch epidermis na rozdělovači.Masírujte hlavu po dobu 5-7 minut, aby se kompozice distribuovala po celé hlavě, a zrychlete tok krve.Zakryjte si hlavu sprchovým uzávěrem a ručníkem a počkejte 60 minut.Opláchněte čisticím prostředkem.

S olejem z pšeničných klíčků.

Smíchejte vždy 1 čajovou lžičku.olej z pšeničných klíčků, lopuchový olej a šalvěj.Zahřejte celou směs na vodní lázni, nalijte do 1 rozšlehaného žloutku, promíchejte.Distribuujte v kořenech jemnými masážními pohyby a namažte konce vlasů.Zahřejte ručníkem a nechte působit alespoň 1 hodinu.Důkladně opláchněte pokožku hlavy.

Z ricinového oleje

Výše ​​bylo popsáno několik receptů, kde ricinový olej byl součástí masky pro růst vlasů.

K vaření doma však můžete použít ricinový olej jako samostatnou masku: zahřejte olej na vodní lázni, rozptýlete jej po povrchu hlavy a izolujte ručníkem.Opláchněte hlavu po 40 minutách.

S kyselinou nikotinovou

Nalijte ampulku kyseliny nikotinové na nekovový povrch a poté pomocí stříkačky ji distribuujte do epidermis hlavy.Masírujte hlavu tak, aby stopové prvky pronikly hlouběji, izolovaly a nechaly 30 minut.

Tento produkt se doporučuje pouze pro mastné typy vlasů:kyselina nikotinová má schopnost vysušit pokožku, od které se majitelé suchých vlasů mohou cítit po použitísvědění a všimněte si vzhled lupů.

S levandulovým olejem

Levandulový olej není aktivním produktem stimulujícím růst vlasů, takže je lepší ho použít jako doplněk k jiným maskám při vaření doma.Nejvhodnější jsou práškové masky hořčice.Bude stačit 2-3 kapky oleje.

Bylinná infuze

Nejúčinnější a nejrychlejší maskou pro růst vlasů doma jsou kopřivy a kořenové masky kopřivy.

Byliny se mohou používat jak čerstvé, tak v sušené a drcené formě v lékárně.10-20 g.nebo svazek trávy nalijte 1 litr.vodu, přivede se k varu a nechá se 1 hodinu.Opláchněte si hlavu výslednou infuzí, masírujte pokožku hlavy a počkejte, až vlasy oschnou.Opláchnutí vývaru není nutné.

Při výběru masky musíte zajistit, aby nedošlo k alergickým reakcím na některou ze složek, a také se ujistit, že jedna nebo druhá maska ​​je vhodná pro typ vlasů.

Videa o maskách proti vypadávání vlasů

TOP 10 nejlepších masek pro růst vlasů doma:

Maska pro rychlý růst vlasů: