Různé masky pro hustotu vlasů vyrobené doma mohou velmi silně ovlivnit vlasy.Před výskytem takového množství masek a šamponů pro zachování krásy vlasů se mnoho žen uchýlilo pouze k přírodním, snadno dostupným ingrediencím.
- Recepty domácí masky na tloušťku vlasů
- s vejci ]
- S medem
- S hořčicí
- S koňakem
- S pivem
- S droždí
- S chlebem
- S cibulkou
- S pepřem
- S kefírem
- Želatinou
- S česnekem S citronem
- S hennou
- S Dimexidem
- S oleji
- S lopuchovým olejem
- S lněným olejem
- Masky kombinovaného složení
- Med a sůl
- Kefir s kakaem
- Koňak s vejcem
- Med s cibulí
- Cukr se skořicí
- Droždí s medem
- Jíl s jogurtem
- Bylinné masky
- ) Pravidla pro použití masek
- Užitečné tipy a triky
- Masky pro hustotu vlasů doma: video
Recepty pro domácí masky pro hustotu vlasů
Existuje mnoho typů masek.Ale většina z nich působí na vlasy komplexně.Masky pro hustotu vlasů, připravené doma, jsou populárnější.
S vejci
Vejce obsahují vitamíny a jiné zdravéstopové prvky.Obzvláště důležitý je žloutek - sklad potřebných látek.Vaječné masky mohou obnovit lesk, uvolnit křehkost a suchost vlasů, urychlit růst a zhuštit vlasy.
U mastných vlasů se doporučuje používat pouze bílkoviny, v ostatních případech by se měla použít bílkovina i žloutek.Tento kurz by se neměl aplikovat více než 15krát a provádět postupy 2-3krát týdně.
3 vejce se odebírají na vaření, delší a delší vlasy.Všechno je smícháno nebo sraženo do stavu pěny a poté aplikováno po celé délce půl hodiny.
Poté je vhodné pro lepší účinek položit na hlavu plastový sáček.Opláchněte je pouze teplou vodou, ne horkou, protože protein se začne zvlnit a bude obtížnější ho umýt.
S medem
Med je další zdravý a přírodní produkt, který obsahuje několik set účinných látek.Velmi příznivě působí na vlasy: dělá hedvábí, stimuluje růst.Použijte med jako masky v čisté formě a zředěné jinými přísadami.
Obvykle je nutné nanést na mokré vlasy po celé délce nebo vtřít je do pokožky hlavy a masírovat.Před použitím je vhodné med roztavit, pokud je „cukrovaný“.Bude tedy snazší použít.Malé množství medu se užívá tak, že stačí na celý povrch hlavy nebo na celou délku vlasů, můžete masku trochu zředit vodou.
Použije se na požadovanou oblast.Stačí provést tyto postupy až třikrát týdně a ponechat je půl hodiny.Zlato může taképřidat na šampon.Je velmi důležité vlasy poté opláchnout.
S hořčicí
Hořčice se používá velmi dlouho jako maska.Má tvrdou, ale účinnou akci.Ale musíte být opatrní: může dojít k alergické reakci, svědění a silnému podráždění jako vedlejšímu účinku na kůži.
Hořčice je schopna pokožku hlavy „zahřát“, čímž stimuluje růst nových vlasů a probouzí spící vlasové folikuly.Maska by neměla být delší než 1krát týdně a ne více než jeden a půl měsíce.
K přípravě masky se odebere hořčičný prášek (5-13 g).Je žádoucí zředit produkt měkčím produktem, aby se změkčil drsný účinek směsi.Například 1 lžíce.lmed, mastný jogurt, zakysaná smetana nebo jakýkoli olej.Nechte masku na vlhkých vlasech déle než 40 minut (před šamponováním vlasů tak, aby pokožka hlavy byla „mastná“).
Pokud pociťujete nepříjemný pocit pálení, měla by se maska dříve omýt.Opláchněte šamponem, aby na maske nebyly stopy.Hořčice je zvláště vhodná pro lidi s normální nebo mastnou pokožkou hlavy, ale majitelé suché kůže by měli být opatrní.
S koňakem
Masky s koňakem pro hustotu vlasů doma by se měly používat pouze u žen, které mají mastné vlasy, protože koňak má vysoký obsah alkoholu,sušení kůže.Tato maska by měla být prováděna jednou týdně, aby vlasy nevyschly.V případě suchých vlasů se vyplatí vybrat koňak s nejnižším obsahem alkoholu.
Kapalinabrát v množství až 2 lžíce.l., zahřátý ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě a aplikován na špinavé vlasy (nikoli na kůži), a poté omytý šamponem.Během zákroku (ne více než 40 minut) je lepší zabalit hlavu plastovým sáčkem nebo lepicí fólií a nahoře ručníkem nebo kloboukem.
Stejně jako mnoho jiných složek může být brandy použit ve spojení s jinými produkty: žloutky, sůl, jíl, mletá káva a mnohem více.Obvykle je vše smícháno v poměru 1: 1.
U piva
Pivo je již mírnějším alkoholovým produktem, který je prospěšný díky svým složkám živin.Obsahuje alkohol, droždí, chmel a zdravé vitamíny.Pivo by se mělo používat jako maska pro majitele suchých vlasů.Doporučuje se používat nefiltrované pivo.
Pivní maska se nanáší na čisté a suché vlasy, ponechá se na hlavě pod pytlem a ručníkem a po půl hodině se omyje.Potom je třeba vlasy umýt šamponem, aby nedošlo k zápachu.Tyto relace mohou být až 3 týdně po dobu jednoho měsíce.
U kvasinek
Kvasinky jsou neuvěřitelně bohaté na vitaminy B, a proto jsou velmi dobré pro vlasy.Existují pivovarské a pekařské kvasnice a oba typy se používají jako masky, ale je lepší dát přednost „živým“ kvasinkám.
Pro vaření vezměte 10 g produktu a zřeďte jej 2Art.lvoda.Třete směs do kořenů vlasů a nechte 40 minut pod teplým hadříkem.Omyjte šamponem.
S chlebem
Chléb obsahuje vlákninu, mnoho vitamínů a další užitečné stopové prvky.Při výběru chleba se vyplatí upřednostnit Borodino a žito, ale nikoli bílý, protože po vaření zůstává v něm jen velmi málo užitečných látek.
Tradiční receptura: asi 50 g buničiny by mělo být ze zákona, zředit 3 lžíce.L., smíchejte ingredience, dokud se nezmění na homogenní hmotu.Naneste na mírně vlhké, špinavé vlasové kořínky pomocí třecích pohybů a rozložte zbytky po celé délce vlasů.Ponechejte pod pytlem a kloboukem 40 minut, opláchněte šamponem.
U cibule
Cibule mají také stimulační účinek na pokožku hlavy, a tím způsobují růst vlasů.Je také účinný pro plešatost.
Většinou je to slupka cibule, kterou lze vytlačit a aplikovat na kořeny vlasů.Ale pro masku je lepší použít cibuli nakrájenou v mixéru, který musí být vtřen do pokožky hlavy po mírném navlhčení vodou.
Poté je vše důkladně omyto šamponem, protože tato zelenina může zanechat nepříjemný zápach.Cibule pro epidermis je obvykle bezpečná, proto lze takovou masku použít alespoň každý druhý den, ponechat ji až hodinu, ale délka kurzu by měla být od 2 měsíců.
S pepřem
Pepper stejně jako u hořčice výrazně zlepšuje krevní oběh, podporuje růst a hustotu vlasů, ale může mít vedlejší účinkyefekty, proto se pepřová maska používá 1krát týdně a ne více než půl hodiny v jedné relaci.
Do masky vezměte 10 g pepře v prášku.Zředit vodou nebo olejem pro změkčení efektu a aplikovat na pokožku hlavy.Nemá smysl aplikovat pepř na všechny vlasy, protože pouze vysouší zámky a působí příznivě pro epidermis.
Mělo by se však pamatovat na to, že pepř by neměl být aplikován na kůži, pokud existuje dokonce i nejmenší rána, jinak způsobí popálení a podráždění.
S kefírem
má Kefir mírný účinek.Je vhodný pro mastné vlasy, protože může být použit k regulaci tvorby mazu.Ale pro suché to bude užitečné.Masky Kefir obnovují lesk vlasů a přispívají k hustotě vlasů.
U suchých vlasů se užívá kefír s vysokým obsahem tuku a pro ty, kteří jsou náchylní k mastnotě, můžete užívat bez tuku.Kapalina musí být nanášena po celé délce čistých a vlhkých vlasů.Měl by být ponechán po dobu 1-2 hodin, a pak jen opláchněte vodou.
S želatinou
Želatina upevňuje vlasové vločky, čímž se vlákna stávají zdravější, lesklejší a silnější.Taková maska se neaplikuje na kořeny, ale je distribuována po celé délce čistých vlasů navlhčených vodou (je zvláště důležité věnovat pozornost špičkám) a ponechat po dobu 40-80 minut za zahřátí.
používají takovou masku pro hustotu vlasů,vařené doma, nepotřebujete více než 1-2krát měsíčně.
K přípravě směsi se použije 15 g suché želatiny a 7 až 8 lžiček.lvodu, a to vše se musí zahřívat, dokud se želatina zcela nerozpustí, takže nezůstanou žádné hrudky.Ponechejte masku na hlavě pod sáčkem a ručníkem, je vhodné hlavu občas zahřát pomocí vysoušeče vlasů.Po uplynutí času se vše omyje teplou vodou.
S česnekem
Česnek přispívá k kráse vlasů a je také užitečný v boji proti plísním, suché kůži a mnoha dalším problémům.V česneku je mnoho vitamínů a éterické oleje.
Pro vaření se používají skleněné nebo keramické nádobí, nikoli však kov, protože kov může reagovat s česnekovou šťávou a připravuje jej o užitečné vlastnosti.
Maska se aplikuje jak na kořeny vlasů, tak na celou délku pramenů.K vaření je odebráno 5 hřebíčků, které je třeba rozdrtit do stavu vyčerpání.To vše se smíchá s trochou vody a aplikuje se na mokré vlasy.Nechejte působit maximálně 1,5 hodiny.Poté opláchněte vodou.
Aby se odstranil štiplavý nepříjemný zápach, je třeba vlasy opláchnout vodou a citronovou šťávou nebo ocetem.
S citronem
Citronová šťáva dává lesk, zlepšuje acidobazickou rovnováhu epidermis a bojuje proti lupům.Může být používán pravidelně namísto vlasového kondicionéru.
Pro masku vezměte citronovou šťávu a promíchejte ve stejném poměru s vodou.Poté naneste tekutinu na čistou hlavu na kořeny apřes vlasy.Neměli byste se však nanášet na vlasy, protože tekutina může způsobit suchost a křehkost.
S henou
Jako maska vyrobená doma je bezbarvá hena ideální pro přidání hustoty vlasů.
Henna se obvykle prodává okamžitě v baleních, takže vaření nebude obtížné: vezme se 1 balení, zředí se určitým množstvím vroucí vody a naplní se po dobu 20 minut.Naneste směs obvykle na čisté a vlhké vlasy a poté je opláchněte vodou.
U přípravku Dimexide
Dimexide je lékařský chemický přípravek pro vnější použití.Používá se také jako účinný prostředek pro zvýšení hustoty vlasů.Před použitím jako maska je vhodné zkontrolovat přítomnost alergické reakce nanesením malého množství látky na malou oblast kůže a pozorováním po dobu 10-15 minut.
Díky své činnosti se „Dimexide“ jako maska nejlépe používá spolu s přírodním olejem v poměru 1: 3 (mělo by být více oleje).Směs musí být aplikována na kořeny po dobu 30-80 minut a poté důkladně opláchnuta.Kurz by neměl zahrnovat více než 10 procedur a četnost použití - 1krát týdně.
S oleji
Existuje velmi velké množství olejů.Nejužitečnější pro vlasy:
- rakytník řešetlákový,
- kolečko,
- olivový,
- kokos,
- mandle.
Všechny z nich mají užitečné vlastnosti a velký rozsah různých metod aplikace.Oleje mohou být smíchány s téměř jakoukoli přísadou a použity na vlasy.
Olejové masky by měly být prováděny 1-3 krát týdně s krátkým kurzem.Kapalina je nanášena a distribuována po celé své délce.To je zvláště užitečné pro dělené konce.Směs se ponechá jednu hodinu a beze švů se omyje šamponem, takže vlasy nejsou po masky mastné a špinavé.
U lopuchového oleje
Lopuchový olej je bohatý na vitamíny, vápník, chrom, železo a jeho výhodou je, že je velmi levný.Ideální pro suché a matné vlasy.
Olej by měl být zahříván ve vodní lázni a poté vtřen do kořenové zóny hlavy a rozprostřen po celé délce.Po zabalení hlavy do fólie ji nechte jednu hodinu pod ručníkem.Kurz by měl trvat až dva měsíce, takže první výsledky jsou patrné.
S lněným olejem
Další olej vedoucí k oblibě jako součást masky.Takový olej je velmi vhodný pro vlasy, zejména pro matné a křehké prameny.
Stejně jako lopuch musí být zahříván ve vodní lázni, třením pokožky hlavy po dobu 10 minut masážními pohyby, namočením po dobu jedné hodiny pod víčko z polyethylenu a opláchnutím vodou.
Masky kombinovaného složení
Masky pro hustotu vlasů doma se obvykle používají v kombinaci s jinými přísadami.Takové masky se tak mohou stát několikrát užitečnější.
Med se solí
Maska se solí je vhodná pro lidi, kteří mají mastnou pokožku hlavy.Sůl působí velmi příznivě na epidermis, způsobuje krevní tok do buněk, obnovu dermis, růst nových vlasů z vlasových folikulů.
Salt je druh užitečného křoviny.A med působí jako zdravá a výživná složka, která doplňuje kvalitu soli.
Musíme vzít 3 lžíce.lmed a asi 1 polévková lžíce.lsůl.Je nesmírně důležité používat takovou masku na čisté a vlhké vlasy a vtřít je několik minut do pokožky.Pak můžete nechat půl hodiny nebo hodinu a opláchnout teplou vodou.
Kefir s kakaem
Kakao lze použít ve formě másla nebo prášku.Ve druhém případě je dosaženo dobrého drhnutí, ale jemnějšího účinku, na rozdíl od soli.Pro použití 2 lžíce.lolej a 2 lžíce.lkefir, můžete také přidat zbité vejce nebo lopuchový olej.
Směs byla ponechána jednu hodinu a promyta šamponem a vodou.V případě kakaového prášku je třeba všechno udělat také, ale zaměřte se na pokožku hlavy a masku předem otřete několik minut.
Koňak s vejcem
Musíte vzít 2 lžíce.lkoňak a bije vejce.
Masku vmasírujte do pokožky hlavy a poté rozložte zbytky rovnoměrně vlasy, přičemž směs ponechte po dobu 40 minut pod kloboukem.
Med s cibulí
Maska je vhodná pro ty, kteří nemají citlivou pokožku hlavy, protože cibule může způsobit šťávupodráždění.K vaření se odebere 30 g medu a 2 nakrájené cibule.
Všechno je smícháno a poté vtíráno do kůže.Kurz trvá asi dva měsíce a maska by měla být aplikována jednou týdně.
Jedno sezení v důsledku působení luku by nemělo přesáhnout 20-30 minut.
Skořicový cukr
Skořice je neuvěřitelně zdravá a lze ji také nalézt ve formě másla nebo prášku.Cukr je aktivační drhnutí skořice, ale je měkčí než sůl, takže maska je vhodná pro všechny typy vlasů.
Na mokré a špinavé vlasy naneste masku obsahující 5 kapek skořicového oleje (nebo 3 polévkové lžíce prášku) a 3 polévkové lžíce cukru naředěné vodou.
Dokud se cukr nerozpustí, musí být kompozice vtírána do hlavy.Když je vše rozpuštěno, můžete si masku omýt vodou nebo ji nechat na vlasech 40-60 minut, takže skořice může mít na vlasy příznivý účinek.
Droždí s medem
10 g suchých droždí musí být nalito vodou a ponecháno k dalšímu kvašení po dobu 30 minut.Pak přidejte 1 polévková lžíce.lzlato.
Udržujte směs pouze po dobu 25 minut, ale je důležité opláchnout vodou.
Jíl s jogurtem
Jíl i jogurt mají užitečné vlastnosti.Můžete si vybrat jakoukoli hlínu pro vlasy.
Jogurt a jílový prášek se smísí v poměru 2: 1 a nechají se na čistých vlacích jednu hodinu, poté můžete masáží pokožky hlavy vylepšit účinek.Tuto masku lze provádět nepravidelně.
Bylinné masky
Existuje mnoho bylin a rostlin užitečných pro vlasy:
- aloe,
- máta,
- třezalka tečkovaná,
- přeslička,
- chmel,
- heřmánek,
- ) kopřiva,
- dubová kůra.
Byliny lze snadno zakoupit v jakékoli lékárně, ale používají seje na vlasy jako kondicionér-opláchněte po šamponu.
K přípravě kapaliny se odebere malé množství suché trávy, uvaří se a po určitou dobu se naplní.To je opláchnuto vlasy.Po vypláchnutí bylinnou infuzí není zpravidla nutné opláchnout čistou vodou.
Pravidla pro používání masek
Tipy od odborníků, které stojí za to věnovat pozornost:
- Při použití jakékoli maskyJe důležité používat nevybité výrobky.Je nepravděpodobné, že se stane něco špatného, ale zkažené ingredience obvykle obsahují jen málo užitečných látek.
- Každá maska, pokud obsahuje chemickou látku, by měla být před použitím testována na malé ploše ruky, aby se zkontrolovala alergická reakce.
- Masky s kyselinou citronovou, cibulí, česnekem, pepřem a hořčicí by měly být zvláště opatrné.Při nesprávném přístupu tyto produkty způsobí podráždění, takže je musíte používat opatrně a na mastné špinavé vlasy.
- Pamatujte, že vlasy jsou něčím, co nelze živit látkami v doslovném smyslu slova, ale pomocí masek je lze opravdu posílit, přilepit na šupiny a zabránit tomu, aby se konce ořezaly.Ke stimulaci růstu vlasů je nutné jednat podle pokožky hlavy.
Užitečné tipy a triky
Masky na vlasy nikdy nebudou nadbytečné pro krásu a osobní péči.Je však třeba si uvědomit, že pokud chcete mít silné a zdravé vlasy, musíte také:
- vést aktivní životní styl,
- jíst zeleninu a zdravé jídlo,bohatý na vitamíny
- vylučuje škodlivé potraviny a alkohol ze stravy,
- nekouří,
- dostatek spánku,
- vyhýbá se stresu,
- nosíčepici v chladném období
- pravidelně navštěvujte lékaře.
Tato obtížná pravidla ovlivní nejen zdraví, ale také vnější krásu a vlasy.
Masky pro hustotu vlasů doma: video
Účinné recepty pro masky pro hustotu vlasů doma:
Recepty na masky pro hustotu a vypadávání vlasů doma:
Existuje spousta masek pro hustotu vlasů doma a vždy si můžete vybrat tu nejvhodnější masku a občas si dopřát příjemnou proceduru..