Masky pro čištění pleti.Recepty, jak se aplikovat z černých skvrn a akné, peeling, vrásky, napínací póry, věkové skvrny

Svítí čistotou, rovnoměrnou a zdravou pokožkou, výsledkem je nejen pečlivé mytí mýdlem a vodou, ale také použití čisticích masek, které lze připravit a aplikovat nejen v salonu krásy, ale také doma.

Složky čisticí směsi

mazové žlázy, použití kosmetiky, prach - to vše se výrazně odráží na kůži.Postupem času se objevují problémy ve formě loupání, vyrážky, suchosti a ztráty přirozeného stínu.

Masky pro čištění budou sloužit jako řešení problémů.Hlavním cílem čisticí masky je zbavit povrch pokožky před znečištěním a teprve poté zvlhčit a vyživovat, aby zjemnila a aktivovala epidermis k obnovení.

Nejoblíbenější a nejúčinnější čisticí složky jsou:

 1. Ovesné vločky .Tato složka nejen dobře odstraňuje nečistoty, ale také zjemňuje pokožku.Velká zavazadla stopových prvků a cenných minerálů zlepšují strukturu epidermis a zajišťují hojení v zanícených oblastech.Normalizuje vylučování mazových žláz, odstraňuje černé skvrny a peeling.
 2. Zlato .Produkt z včel se nanáší na celou tvář, s výjimkou oblasti blízko očí.Pleskající prsty na viskózní struktuře medu, póry náhle otevřené a čisté.Produkt někdy způsobuje těžké alergie.
 3. jedlá soda .Malé částice důkladně očistí veškerou kontaminaci z povrchu epidermis.Při tření o vlhkou pokožku se soda rozpustí, aniž by způsobila poškození, na rozdíl od hrubších křovin s pevnými složkami.Při pravidelném používání budou věkové skvrny mizet a mizí.Dosáhne se bělícího účinku.Působí jakoantibakteriální činidlo.
 4. Káva .Abrazivní částice dokonale odlupují epiteliální vrstvu, zlepšují mikrocirkulaci krve a výměnu vzduchu.Díky tomu jsou toxiny odstraněny.Z potních žláz jsou odstraněny mazové zátky, proces regenerace je urychlen, peeling zmizí a zlepšuje se pleť.
 5. Hlína .V kosmetologii se často používá několik typů.Chemické složení každého z nich je jiné.Barva a léčivé vlastnosti se také liší.Nejběžnější je bílá hlína.Po omytí se vytvoří liftingový efekt, aktivuje se metabolismus a pokožka se naplní mikroelementy.
 6. Vaječné skořápky .Obsahuje kyselinu hyaluronovou, která podporuje omlazení pleti a často se nachází ve značkové kosmetice pro facelift.

Před použitím se skořápka promyje do práškového stavu.Tato maska ​​má bohatý obsah vápníku a vitamínů.Malé částice dobře odstraňují keratinizované vrstvy kůže.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Výběr typu pleti a receptů

S rozsáhlým výběrem přísad je hlavní věcí dosažení požadovaného cíle bez poškození zdraví.

Je třeba vzít v úvahu důležité nuance - věk a typ pleti.

Výběr podle věku:

 • Péče o pleť mladých lidí se u zvláštního přístupu neliší.Hlavní věc je udržovat čistou, jemně odmastit problémovou oblast, vyživovat a hydratovat pokožku.Skvělá prácemed, jíl a bylinné přípravky.
 • Péče o obličej v dospělosti vyžaduje pečlivý a pečlivý výběr masek.Hlavním účelem je ochrana mládeže a zabránění ochabování.Pro výživu a jemné čištění je nejvhodnější ovesná maska.Směsi na bázi sody zjemní vaši tvář a odstraní černé tečky.Hlína různých typů působí dobře na stárnoucí pleť, vše záleží na jednotlivci.

Ne všechny látky budou prospěšné, pokud byl jejich výběr ve složení pro masku pro konkrétní typ pleti nesprávný.Proto je důležité nejprve určit typ pokožky a problémy, které by maska ​​měla vyřešit.

Kosmetologové a lékaři určují tyto typy pleti:

 • Olejovitá .Je nutné stanovit aktivitu mazových žláz, léčit zánětlivé procesy, odstranit černé skvrny a očistit dermis.Vhodné jsou masky z bílé hlíny, látka bohatá na stopové prvky absorbuje nadměrnou sekreci tuků, odstraňuje toxiny a utahuje póry.Maska na bázi kávy a soli navrátí dermis do jeho elastického stavu.
 • Suché .Hydratace a výživa jsou na prvním místě.Kromě toho by masky měly mít tonický účinek.Majitelé takové kůže mají sklon k loupání a zarudnutí, vrásky se objevují dříve.Složení směsí by nemělo být agresivní.Zakysaná smetana je bohatá na kyselinu mléčnou, bělí a zvlhčuje pokožku.Ideální, pokud se jedná o přírodní krém.Pro vyjasnění jsou vhodné ovesné vločky, medové masky.
 • Kombinované .Majitelé tohoto typu potřebujídiferencovaný přístup.T - zóna je mastná a na tmavých místech, je třeba použít čisticí masku a zvlhčit na suchých místech.Čelo a nasolabiální trojúhelník by měly být čištěny směsí pomocí kávy nebo skořápky.
 • Normální .Hlavní věcí není přehánět výběr součástí.V opačném případě může být kůže vysušená nebo problematická.Je důležité řádně vyčistit, ujistěte se, že dobře tónuje a zvlhčuje.Žlutá nebo bílá hlína zužuje póry a obohacuje pokožku o stopové prvky.Užitečná bude také ovesná maska.
 • Citlivý .Taková pokožka okamžitě reaguje na jakékoli vnější podráždění.Je třeba přidat komponenty, které zmírňují svědění, zarudnutí a loupání.Hercules vločky jemně čistí obličej.Můžete použít med opatrně.
 • Problematická .Taková kůže způsobuje mnoho problémů.Často se objevují zánětlivé procesy.Masky neléčí a nemusí vždy pomoci, ale existuje příležitost ke zmírnění nebo snížení nedostatků.Směsi, které obsahují med s léčivými vlastnostmi, pomohou zbavit se těchto potíží.Kvasinky čistí dermis dobře a jemně.Jílové a prací mýdlo může působit jako antibakteriální činidlo.

Do všech masek bez výjimky, na základě kávy, skořápky, medu, jílu, se přidávají další složky, které zvyšují účinek nebo přidávají jejich užitečné vlastnosti.Před nanesením složení masky je důležité obličej správně očistit.

Pravidla použití

Čisticí masky na obličej zvyšují krevní oběh, odstraňují vrstvu mrtvých buněk, tmavé skvrny.

Čisticí masky na obličej se nanášejí podle zvláštního schématu.

Pravidla pro používání masek doma:

 • Každá maska ​​by měla projít testem alergie.
 • Před aplikací se důkladně omyjte.
 • Maska by se neměla používat, pokud má osoba vyrážku.
 • Při výběru předpisu nezapomeňte vzít v úvahu typ a věk pleti.
 • Nepravidelné používání masky nepovede k požadovaným výsledkům.
 • Čisticí směs se připravuje těsně před použitím.Nemá smysl nakupovat pro budoucí použití, protože postupem času se ztratí všechny užitečné vlastnosti.
 • Maska by měla být držena na obličeji maximálně 30 minut, jinak by mohla být škodlivá.
 • V noci je lepší očistit obličej a po zákroku pokožku hydratovat krémem.

Podle pravidel se výsledky dostaví rychle, ale vše záleží na stavu epidermis.

Recepty měkkých kompozic pro všechny typy pleti

Kroviny jsou určeny k hloubkovému čištění, proto obsahují agresivní abrazivní částice.

A masky pro šetrné čištění zahrnují měkké přísady:

 • mouka;
 • sušené mléko;
 • krupice;
 • škrob.

Do měkkého produktu pro jakoukoli pokožku se přidávají různé druhy olejů, ovocných nebo zeleninových šťáv a mléčných výrobků.Masky jsou vyráběny v emailu, keramice nebosklo a součásti se míchají dřevěnou lžící nebo špachtlí.

Čisticí prostředky ze smetany a mouky

V šálku s 1 polévkovou lžičkou.lpšeničná mouka se vstříkne 1 lžička.krém.Jemně naneste na obličej kruhovými masážními pohyby.Akce masky 15 min.Odstraňte houbou a teplou vodou.Derma je jemně očištěna a malé vrásky jsou vyhlazeny.

Maska se škrobem

1. st.lbramborový nebo kukuřičný škrob a tolik zahřátého mléka.Přidejte pár kapek olivového nebo hroznového oleje.Struktura bude připomínat silnou zakysanou smetanu. Naneste masku v kruhovém tření do epidermis a nechte ji 15 minut.

Banánová maska ​​

Rozdrťte jeden zralý banán až do ovesné kaše.Rozmazat obličej a krk.Měla by ležet v klidném stavu po dobu 20 minut.Pleť čistí, hydratuje a dostává vynikající výživu.

Hluboké čisticí recepty

Toto čištění by mělo být prováděno pečlivě, aby nedošlo k spálení nebo poranění kůže.

Scrub s medem a aspirinem

3 tablety aspirinu se rozpustí ve 2 polévkových lžičkách.lstudená převařená voda.Tam nalijeme dezertní lžíci medu a zamícháme tempem. Při aplikaci je obličej trochu masírován.Poté ponechte 15 minut.

Káva a zakysaná smetana

Poměr vypadá takto:2 lžičky.drcená kávová zrna + 1 lžička.hustá zakysaná smetana.Všechny kombinují a masírují obličej asi 4 minuty.Omyjte pokožku vodou.

Hlína a sérum

2 lžíce.lspojuje se bílý jílový prášeks 1 polévkovou lžičkou.lsérum.Postavte se na kůži po dobu 20 minut a odstraňte ji teplou vodou.Po důkladném očištění je vhodné na pokožku aplikovat zvlhčovač.

Čistící recepty na citlivou pokožku

U citlivé pokožky bude epiderma v krátké době reagovat na dráždivé prostředí.Proto je nežádoucí loupání hrubými brusnými částicemi.

Medová maska ​​

​​

Lehce porazte syrové vejce, přidejte 1 polévkovou lžíci.ltekoucí med. Všechny směsi a tváře.Po 15 minutách omyjte.

Tvaroh a dýně

Nastrouhejte dýňové maso na malém struhadle.Stiskněte šťávu, trvá to 2 polévkové lžíce.l+ 2 lžíce.lměkký tvaroh, strouhaný přes síto.Smíchejte dýňovou šťávu a tvaroh, rozprostřete na obličej a po čtvrt hodině ji odstraňte.

Recepty na suchou pokožku

Čisticí obličejové masky doma jsou vyráběny z skořápky nebo krupice.

Maska skořápky

V mlýnku na kávu do stavu prachu, rozemelte skořápku, potřebujete 1 polévkovou lžíci.l V misce hněteme buničinu z plátku zralého melounu, přidejte 1 lžičku.ne výkladní skříň, ale skutečná domácí zakysaná smetana + skořápka.Míchá se, dokud není hladká a na obličeji.Namočte po dobu 20 minut.

S krupicí

Mleté čerstvé mrkve na jemném struhadle potřebujete pouze 2 lžíce.lTam nalít 2 lžíce.lnávnady + 1 lžíce.lteplé mléko.Udržujte směs na tváři po dobu 20 minut.Kůže bude obohacena o vitamín A a odumřelé buňky zmizí.

Recepty na mastnou pleť

pomocí čisticích masekmůžete opravit nedostatky a dosáhnout dobrého očištění.

Honey - Almond Scrub

Bude to trvat 50 g.mletý přes mandle na mletí masa.Před rozdrcením se umístí do vody na 3–4 hodiny, pak se drobná zrna stanou měkčí a nepoškodí pokožku.Nalijte 1 polévková lžíce.ltekoucí med + 10 kapek grapefruitové šťávy.Během aplikace promíchejte vše a masírujte 3-4 minuty.Odstraňte čistou vodou.

Citron a sůl

Výkonný nástroj pro velmi mastnou pleť.Juice ½ citron kombinovat s 1 polévková lžíce.lobyčejná sůl.Nechte 15 minut v misce, abyste rozpustili krystaly soli.Před přihlášením zadejte 1 lžičku.broskvový olej. Taková maska ​​na obličeji zůstává méně než obvykle, stačí 10 minut.

Recepty na kombinovanou pokožku

Čištění masek doma pro osobu, aby se dosáhlo vysoké kvality a bezpečí, je snadné, hlavní věcí je správné dodržování proporcí.

Kvasinky

15 gramů měkkých pekařských kvasnic rozpuštěných v 1 polévkové lžíci.lohřátou vodu, nechte ji vařit po dobu 30 minut.Nalijte 2 lžíce.lsůl + 2 lžičkyšťáva z granátového jablka. Po smíchání všech ingrediencí zakryjte obličej maskou po dobu 20 minut a poté kůži opláchněte odvarem lípy.

Cukr

2 lžíce.lcukr a 1 polévková lžíce.lsmíchejte lněný olej.Naneste na pokožku s intenzivním otíráním a nechte působit 10 minut.K mytí infuze heřmánku.

Maska z černých teček

Ženská tvář bude příjemnější, pokud budou odstraněny černé tečky.To bude vyžadovat 3 tablety aktivního uhlí a vody.Uhlí se rozemele na prášek, přidá se tolik vody, aby se vytvořila pasta.Naneste na pokožku třením.Směs se nechá po dobu 7-8 minut.

Je lepší ji omýt minerální vodou bez plynu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Akné a uherská maska ​​

Taková kompozice by měla pokožku vysušit a podle toho i vyrážku na ní.

Maska s limonádou a okurkou

Mletou čerstvou okurku.Nalijte 0,5 lžičky soda.Výsledná kaše se nanese na kůži a nechá se působit po dobu 20 minut.Omyjte kůži odvarem měsíčku.

Maska, která čistí póry

Složení směsi zahrnuje sérum 2 lžíce.l+ 1 lžičkadrcený suchý hrášek.Jemně votřete do pokožky po dobu 3 minut a opláchněte.

Čistící a večerní tón

Oloupejte a nastrouhejte 1 brambor a 1 malou mrkev.Přidejte žloutek čerstvého vejce.Vše promíchejte a naneste na pokožku. Po 20 minutách opláchněte teplé a lehké pivo.Tato kompozice vyživuje, vyběluje a vyrovnává tón.

Zvedání pro čištění a utažení

Následující směs odstínuje pokožku, utahuje ovál tváře. Recept: 1 lžíce.modrá hlína se rozpustí v 1 polévková lžíce.lzelená jablečná šťáva + 1 dezert.lzlato.Naneste silnou vrstvu na kůži a nechte působit 25 minut.

Top - 5 profesionálních produktů

Tito kosmetologové jsou populárníkosmetické masky od profesionálních kosmetických značek:

 1. AVON „Čistění pórů“ .Jemně odstraňuje stopy make-upu.Kompozice obsahuje kyselinu salicylovou, která má bělicí účinek.Odstraňuje černé tečky a pigmentaci.Přírodní složky pomohou zlepšit proces hojení.Extrakt z eukalyptových listů a úzkých pórů kamélie.Virginia čarodějnice z lískových oříšků a semena fytofáz odstraní zánět.
 2. Himálajské byliny s ořechy .Čistí dermis a dělá ji hladkou.Hlavními složkami jsou malé částice skořápky ořechu.Extrakt z pšeničných klíčků vyplňuje dermis aminokyselinami a vitamíny.Apple výtažkové tóny a vyhlazuje.
 3. Balíček na hydrataci hlinky .Intenzivní čištění.Bentonit, talek, kaolin - absorbenty.Otok a mastný lesk zmizí.Jíl, který je součástí produktu, zvyšuje krevní oběh.
 4. Yves Rocher Sebo Vegetal .Kombinovaná pleť se stane bez mastného lesku a vrátí se i tón.Složení léku má kořen bajkalské lebky.Rostlina odstraňuje antioxidanty a volné radikály.Posiluje krevní cévy, léčí rány.Přítomnost jílu zužuje póry.
 5. L'Oreal „Kouzlo hlíny“ .Složení obsahuje jíl a přírodní červené řasy.Zlepšuje krevní oběh a otevírá póry díky oteplovacímu účinku.Čisticí postup jde hlouběji.Extrakt z řas vyplňuje dermis mikroelementy, obnovuje a posiluje.

Všechny finanční prostředky se na obličej nepoužívají častěji2krát týdně.

Tipy od dermatologů a kosmetologů

K dosažení očekávaného výsledku pomůže přesně splněná doporučení:

 • Otevřením pórů upravte obličej pomocí páry.Trvá to 10 minut;
 • Použití peelingu k loupání;
 • Na dušené tváři je akné lépe odstraněno pomocí speciálních masek;
 • Výrobky se nanášejí podél masážních linií, pokožku nelze napnout;
 • Po očistě je vhodné použít terapeutické adstringenty, kteří uzavírají póry a obnovují tón obličeje.Zvlhčovač přijde vhod;
 • Ošetřovací prostředek se nanáší při vjezdu.

Péče o pleť po očištění

3 dny po masky na čištění obličeje se pokožka zotaví.

Proto doma musíte být opatrnější a neignorovat rady kosmetologů:

 • K čištění pokožky v noci;
 • Je třeba zabránit náhlým změnám teploty;
 • Po několika hodinách prozkoumejte obličej na škrábance a rány.Pokud existuje, bodově zacházejte s jódem;
 • Použijte výplňový prostředek;
 • Následující den před výjezdem použijte krém s SPF nejméně 15, i když je okno zakalené.

Za předpokladu, že jsou dodrženy všechny kroky, neměly by příští den dojít k vyrážkám a podráždění.

Frekvence používání masek a kontraindikací

Vytvořte a používejte čisticí prostředkyobličejové masky doma v létě jsou lepší párkrát týdně a v chladných časech bude stačit.

Aby se zajistilo, že složení masky nepoškodí, je třeba zvážit kontraindikace a opatrnost:

 • alergie na složku;
 • otevřené rány;
 • lišejníky nebo seborrhea;
 • hnisavý zánět;
 • slunečné nebo mrazivé popálení;
 • Vyrážka neznámého charakteru.

Čištění obličeje je delikátní postup, musíte k němu přistupovat odpovědně a přísně aplikovat sloučeniny podle pokynů a pravidel.

Domácí masky na čištění obličeje jsou dobrou alternativou k drahým kosmetickým procedurám k očištění epidermis v kosmetických salonech.Stav a typ pokožky se však liší, proto se podle toho vybírají recepty.

Video: masky na čištění obličeje

Nejlepší masky na čištění obličeje, top 5 ve videoklipu:

Účinná domácí čisticí maska: