Masky na obličej s banánem.Recepty vrásek pro suchou, problematickou pleť, po 30, 40, 50 letech

Banán je bohatý na látky, které pomáhají zbavit se vrásek na obličeji, tónují pokožku, zajišťují svěží a kvetoucí tvář.Chcete-li vylepšit vlastnosti masek vyrobených doma, přidejte další komponenty.Vaří se s oleji, mléčnými výrobky, ovocem.

Co určuje účinnost masek

Ovoce banánů obsahuje vitamíny A, C, E, B1, B2, PP, K ataké minerály:

 • draslík;
 • fosfor;
 • hořčík;
 • železo;
 • jod;
 • sodík.

Banán obsahuje následující položkysložky:

 • taniny;
 • vlákno;
 • pektin;
 • ovocné kyseliny;
 • enzymy.

Tyto látky působí takto:

 1. Vitamin A- má antioxidační účinek, normalizuje krevní oběh v kůžidíky čemuž působí omlazující účinek.Zároveň posiluje buněčné membrány a urychluje obnovu pokožky.
 2. Vitamin C- zvyšuje produkci kolagenu a pokožka se stává pružnější, hladší.Kromě toho vitamín C snižuje citlivost pokožky na ultrafialové záření.
 3. Vitamin E- stimuluje procesy regenerace kůže, včetně hojení škrábanců a řezů, a také zpomaluje stárnutí.
 4. Vitaminy B1 a B2- pomáhají v boji proti věkovým skvrnám, loupání, akné.Současně se podílejí na saturaci pokožky kyslíkem, v důsledku toho se pokožka osvěžuje, zvyšuje se tón pleti.
 5. Vitamin K- pomáhá proti žilám pavouků a snižuje jejich závažnost.
 6. Vitamin PP- zlepšuje pleť.
 7. Ovocné kyseliny- mají bělicí účinek.
 8. Pektiny- pomáhají čistit pokožku.
 9. Flavonoidy- zabraňují zánětu, tvorbě nových vrásek v důsledku antioxidačního účinku.
 10. Škrob- má zvlhčující vlastnosti, které jsou důležité pro stárnutí pleti.
 11. Makro a mikroelementy- mají nutriční účinek.

Vlastnosti přípravku

Příprava masky proosoba s banánem spočívá v mletí všech ingrediencí a jejich smíchání.Je vhodnější hnětit banán doma vidličkou nebo zabít mixérem spolu se zbytkem ingrediencí.

Tipy pro přípravu masky proti vráskám:

 1. Zralé ovoce by mělo být vybráno, avšak s dužinou bez známek temnoty.
 2. Jsou-li v masce použity mléčné přísady, jako je jogurt nebo tvaroh, zakoupí nejpřirozenější produkty bez přidání konzervačních látek nebo barviv.
 3. Masku s banánem nelze uložit, protože hmota při vystavení vzduchu oxiduje, ztmavne a ztrácí své prospěšné vlastnosti.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Vlastnosti aplikace

Během postupu pro aplikaci masky s banány je třeba dodržovat několik pravidel:

 1. Většina masek by měla být uchovávána na kůži po dobu nejvýše 20 minut.
 2. Vlasy by měly být odstraněny co nejvíce z obličeje a zajištěny sponkami do vlasů.
 3. Před nanesením masky je povrch kůže očištěn drhnutím, tonikem nebo pleťovým mlékem.
 4. Maska se aplikuje masážními pohyby.
 5. Chcete-li zabránit tomu, aby se směs stala křupavou, je nejlepší zakrýt si obličej kouskem látky.
 6. Během aplikace masky je nutné zaujmout vodorovnou polohu a zvýšit dolní končetiny výše, aby se zajistil průtok krve do obličeje.
 7. Maska musí být odstraněna teplou běžnou vodou, minerální vodou nebo bylinkamiodvar.

Indikace

Obličejová maska ​​s banánem pro vrásky doma,v závislosti na složkách přidaných do kompozice, je indikována pro řadu problémů:

 1. Do masky se přidávají k péči o suchou pokožku náchylné k loupání a stárnutí kůže, oleje a mléčné výrobky s vysokým podílem tuku.Díky nim jsou vrásky vyhlazeny a kontury obličeje jsou zpřísněny.
 2. Banánové masky s citronovou šťávou, jablečným octem a peroxidem vodíku pomáhají s věkovými skvrnami.

  Obličejová maska ​​na bázi banánů je vynikajícím prostředkem pro povrchové vrásky.Vaření a použití doma je snadné.

 3. K osvěžení pleti a nasycení kůže je nutné přidat med, bylinky, vaječný žloutek, pšeničné klíčky.
 4. Pro mastnou pleť jsou vhodné masky s banánem a mírně mastnými mléčnými složkami, vaječnou bílou a ovocem.Mají matující účinek, odstraňují přebytečný tuk, brání zánětu.
 5. Přidání kosmetických jílů, kávy, jogurtu, kvasinek a kakaa pomůže napnout ovál tváře.

Kontraindikace

Maska s banány z vrásek nemá prakticky žádné kontraindikace pro použití doma, s výjimkou individuální nesnášenlivosti, vyjádřená alergickou reakcí na ovoce.

Před nanesením masky na obličej se doporučuje provést lokální test, aby se vyloučila možnost alergické reakce.

Masky s banánem

Po 50 letech

Po 50 letech se na pokožce netvoří jen vrásky, ale pozorují se i jiné problémy: věkové skvrny, matná barva pleti, takže pro péči o obličej se používají složité masky.

Banánová maska ​​s medem, žloutkem a zakysanou smetanou .Vezměte ½ banánové buničiny, nakrájejte ji vidličkou, 1 lžička.roztavte med ve vodní lázni do tekutého stavu a smíchejte s vaječným žloutkem, poté vstříkněte 1 lžičku do medově-vaječné hmoty.zakysaná smetana a banánové pyré.Kompozice se aplikuje na obličej po dobu 20 minut, poté se promyje jako obvykle a tvář se vyživuje krémem.

Appleová maska ​​s banánem .Kromě vyhlazení vrásek pomáhá zmírňovat věkové skvrny.Rozdrťte banán vidličkou a nastrouhejte jablko na nejlepšího struhadla.Poté se složky smísí v poměru 1: 1, přidá se 1 lžíce.lolivový nebo slunečnicový olej.

Žloutek je lehce zbit vidličkou.Před nanesením na obličej by měla být zavedena do směsi.Poté se směs omyje teplou, ale ne horkou vodou.

S tvarohem a banánem

Recept 1 (s proteinem)

Jeden z receptů, včetně banánů a tvarohu, je doplněn vaječnou bílou.

Pro vaření je třeba brát ½ banánů, rozmačkat je do buničiny vidličkou nebo rozbít ručně mixérem.Pak přidejte 1 polévková lžíce.tvaroh a bílkoviny vaječného bílku.

Pokud existuje mixér, porazte všechny ingredience dohromady, pokud ne, zkuste je smíchat do maximální jednotné konzistence vidličkou nebometla.

Naneste na čistou pokožku po dobu 20 minut.Poté opláchněte vodou při pokojové teplotě.Maska obnovuje pružnost a hladkost pokožky.Průběh použití je 2 týdny.

Recept 2 (s žloutkem)

Další recept zahrnuje přidání mléka a vaječného žloutku. Banán (polovina) by se také měl rozdrtit na kaši pyré.Potom se do hmoty přidají žloutek a 2 lžíce.tvaroh s vysokým obsahem tuku.

Zřeďte hmotu mlékem v oku, abyste dosáhli krémové konzistence.Důkladně promíchaná směs se aplikuje na obličej po dobu 30 minut.

Nejprve omýt teplou vodou a postupně snižovat teplotu.Nakonec si můžete otřít obličej kostkou ledu.

Maska podle tohoto receptu by měla být prováděna každý druhý den 21krát , tj.Tento kurz bude trvat přibližně 1,5 měsíce.Poté se vyhladí malé vrásky, pokožka bude sametově elastická.

Maska s banánem na obličej a pokožku kolem očí

Pro zpřísnění kůže očních víček, zvlhčení, odstranění nohou vrány použijte následující recept s žloutkem a kokosovým olejem.Kokosový olej (1 polévková lžíce) musí být změkčen, zahříván ve vodní lázni, smíchán s banánovým pyré (1 polévková lžíce) a přidat trochu šlehacího vaječného žloutku.

​​

Na kůži očních víček se aplikuje hmota po dobu 30 minut.Měl by být odstraněn bavlněnou podložkou namočenou v mléce.Průběh aplikace této masky je 2 týdny.

Banánová maska ​​se škrobem

Recept 1 (s citronem)

Tato maska ​​je určena k odstranění mastných lesků a zklidnění bolesti.kůži.Pro hnětení hmoty je nutné připravit škrob: 1 polévková lžíce.Musíte nalít prášek stejným množstvím teplé vody - dostanete pastu.Šlehaný protein a 0,5 lžičky se nalije do hmoty.citronová šťáva.

Protože citronová šťáva má agresivní účinek na kůži, směs se nanáší pouze 10 minut a poté se omyje teplou vodou.

Recept 2 (se smetanou)

Podle jiného receptu je třeba do měkčené banánové hmoty přidat zakysanou smetanu (1 polévková lžíce) nebo silnou smetanu a 1 polévkovou lžíci.škrob.Před nanesením masky musí být pokožka kolem očí chráněna výživným krémem.Puree se nanáší na plochu vrstvou přibližně 3 mm silné.Pak čekají, až hmota začne ztvrdnout a aplikuje se druhá vrstva.

Masku zakryjte gázou tak, aby neklouzla z obličeje.30-40 minut po první aplikaci směs omýt minerální vodou nebo odvar heřmánku.

U banánů, mléka a ovesných vloček

Maska s mlékem a ovesnými vločkami čistí tvář odumřelých buněk, čímž pokožku zpevňuje a vyhlazuje vrásky .Hněte banán, dokud se nerozbije, přidejte 1 lžičku.mléko a med, ovesné vločky před přidáním do hmoty musí být doma rozdrceny, aby se zlepšily vlastnosti masky, např. v mlýně nebo mlýně na kávu, aby se změnila na mouku.

Hmota se aplikuje na obličej masážními pohyby, pohybující se od brady nahoru.Po 15 minutách se maska ​​navlhčí prsty, opět se provede lehká masáž obličeje a směs se omyje teplou vodou.

Maska s banánem ajablko

Recept 1 (s olivovým olejem a žloutkem)

Bramborová kaše se smíchá s 1 lžičkou.jablečná omáčka, kde byste také měli přidat stejné množství olivového oleje, 1 polévková lžíce.mouka pro zachování konzistence a žloutek.Všechny ingredience jsou smíchány, poté je hmota nanesena na obličej, předem očištěna tonikem nebo krémem, po dobu 15-20 minut.

Nejprve omývejte hmotu vodou při pokojové teplotě, poté studenou - to je užitečné pro cévní tón.Po 3-4 dnech by měl být postup opakován.

Recept 2 (s mlékem a medem)

Jednou z variant receptury masky s banány a jablky je kombinace směsi s medem a mlékem.Ke vaření si vezměte ½ banán a jablko, nasekejte na jemném struhadle, smíchejte s medem (1 polévková lžíce) a mlékem (1 polévková lžíce). Po dosažení jednotné konzistence se hmota aplikuje na obličej 15-20 minut.Po masce byste se měli omýt čistou vodou a aplikovat obvyklý krém.

Banánová maska ​​s pomerančem

Vezměte 1/3 zralé banánové buničiny, přidejte 1 lžíce.rozmačkal vlákninu pomeranče bez kůží a promíchal.Protože maska ​​obsahuje kyselinu, měla by být nanášena tak, aby po dobu 15 minut nedocházelo k okolí očí.Omyjte čistou vodou.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

S kefírem

Tónová maska, která současně dává bělící účinek, je připravena zbanán a kefír.

Bnasekanou dužinou jednoho banánku přidejte trochu kefíru (několik polévkových lžic), ale pro zachování konzistence vhodné pro aplikaci.

Kefir musí být čerstvý. 15 minut po aplikaci si umyjte obličej.

S čokoládou

Bude vyžadovat ½ standardní lišty kvalitní tmavé čokolády, čím vyšší je obsah kakaa, tím lepší.Dlaždice se rozdrtí na malé čtverečky, umístí se do kovového hrnku, vloží se do vodní lázně a zahřívá se, dokud se čokoláda neroztaví, a přidá se pyré.Oheň je vypnutý.

Při zahřátí na pokojovou teplotu položte hmotu na obličej.Po 15–20 minutách omyjte a potřete obličej krémem.

Se zázvorem

Mnoho nadšených recenzí získala vícesložková maska ​​s banánem a zázvorem - vizuálně dokáže omlazení obličeje.

Budete potřebovat:

 • banán - 1 ks;
 • zázvor - 50 g;
 • máta - 25 g (čerstvé listy);
 • špenát - 100 g;
 • med - 60 g,

Všechny složky se rozdrtí v mixéru a aplikují se na tvář dvakrát týdně po dobu 20 minut.Směs může být připravena pro budoucí použití a skladována na chladném místě.

S jílem a olivovým olejem

Podle recenzímaska ​​banánů a kosmetických jílů s vynikajícími vráskami dávápřidáním olivového oleje , vařeného doma.

1/2 banánů je třeba kombinovat s 1 polévkovou lžičkou.olivový olej (může být nahrazen ricinovým olejem), poté přidejte kosmetický jílový prášek, nejlépe bílý, modrý nebo zelenýpro dosažení pohodlné textury.

Hmotu naneste na obličej masírovacími pohyby po dobu 20 minut.Poté se maska ​​omyje.

Obličejová maska ​​s banánem je oblíbená díky dostupnosti hlavní složky a vynikajícímu vyhlazujícímu účinku pokožky.

Nepomůže v boji proti hlubokým vráskám, ale odstraní jemné oko kolem očí nebo jiných prvních vrásek.

Video o obličejových maskách pro vrásky s banánem doma

Obličejová maska ​​pro banány doma:

Banánová maska ​​pro vrásky kolem očí: