Bílá jílová maska je vynikající čisticí prostředek na obličej.To dokázaly nejen dermatologové a kosmetologové, ale také miliony žen po celém světě.Popularita produktu je vysvětlena jeho dostupností, přírodním původem a nepochybným přínosem pro pokožku.
- Vlastnosti bílého jílu
- Indikace a kontraindikace bílých masekjíl
- Bílá jílová maska pro různé typy pleti
- Pravidla pro výrobu bílých jílových masek na obličej
- Populární recepty na masky s bílou hlínou doma
- Recept na klasickou masku s bílou hlínou
- Protizánětlivá maska pro zdraví kůže
- Maska pro hluboké čištění
- Maska z bílé hlíny pro bělení obličeje
- Univerzální anti-agingbílá jílová maska
- bílá jílová maska na obličej s čajovníkem
- Jak vyrobit bílou jílovou masku s citronem
- Maska na tvář z bílé hlíny s mlékem
- Výživná maska na tvář: bílá hlína a med
- Jak vyrobitmaska vyrobená z bílé hlíny na obličej s oleji
- Jak nanášet jílové masky na obličej
- Jak dlouho by měla být zachována maska z bílé hlíny?
- Jak často lze vyrábět bílé hliněné masky?
- Užitečná videa o maskách z bílé hlíny
Vlastnosti bílé hlíny
Maskyz bílé hlíny nebo kaolinu, jak se tato látka také nazývá,je populární v kosmetologii a používá se jako prostředek k péči o mastnou pleť a také k léčbě akné.Bílý jíl je přírodní minerál a je založen na sloučeninách oxidů hliníku a křemíku, tzv. Aluminosilikátů.
Jíl používaný v kosmetologii má mnoho užitečných vlastností:
- Sušení pokožky - Používá se k odstranění sekretů potních žláz a podkožního tuku.
- Čistící účinekje ideálním nástrojem pro jemný a jemný peeling pokožky.
- Absorpční účinek- malé částice jílu pomáhají odstraňovat škodlivé látky a toxiny nejen z kůže, ale také z lidské krve.
- Dobrá tepelná vodivost- umožňuje ji použít nejen v kosmetologii, ale také v tradiční medicíně.
Indikace a kontraindikace u masek z bílé hlíny
V takových případech je vhodné použít bílou hlínu:
- akné na obličeji;
- černé tečky;
- zanícená pokožka obličeje;
- změny související s věkem - vrásky na obličeji, věkové skvrny, další známky předčasného stárnutí;
- narušila sekreci mazových žláz.
Neexistují žádné kontraindikace pro použití kaolinu, protože se jedná o přírodní materiál.Jíl je pro člověka naprosto bezpečný a nemůže být zdraví škodlivý.Při výběru prodejních masek na bázi bílé hlíny k použití pečlivě sledujte, co je ve složení obsaženo.Mnoho látek, jako je med a ořechy, můžezpůsobit alergickou reakci.
Je přísně zakázáno nanášet hlínu, pokud dojde k poškození kůže - rány, škrábance. To může způsobit svědění a podráždění a vést k zánětu.Pro kontrolu citlivosti pokožky na produkt naneste malé množství na ohyb lokte.
Pamatujte, že ženy se suchou citlivou pokožkou by neměly masku přeexponovat.Nemůžete čekat, až se hlína konečně vyschne nebo vyprší čas podle pokynů.
Bílá jílová maska pro různé typy pleti
Bílá jílová maska pro tvář je vhodná pro jakýkoli typ pleti bez výjimky.I když zde jsou názory dermatologů poněkud odlišné.Většina odborníků trvá na tom, že tato látka je nejvhodnější pro ženy s mastnou a kombinovanou pokožkou a majitelé suché a citlivé pleti by si měli stále zvolit šetrnější prostředky pro osobní péči.
Neexistují žádné další kontraindikace a je třeba si uvědomit, že bílý jíl lze použít pro všechny typy pleti, pokud jsou složky, které budou jeho součástí, vybrány správně.
Například pokud jsou ve výrobku kromě kaolinových hydratačních olejů obsaženy také hroznové víno, argan a další, lze jej použít také na suchou pokožku.Tyto látky budou kompenzovat vysoušecí efekt, který vytváří hlína, a nezpůsobí škodu.


Pravidla pro přípravu masekbílá hlína
Pravidla pro výrobu masek doma jsou velmi jednoduchá:
- K vaření používejte pouze skleněné nebo keramické nádobí. Kovová mísa není vhodná, protože minerály, které tvoří jíl, mohou reagovat s kovem a ztrácet své prospěšné vlastnosti.
- Výroba jílu se nejlépe provádí vařenou vodou. Ale ne horké, ale trochu teplé.Výsledkem by měla být výsledná látka podobná kyselé smetaně.
- Před nanesením masky nejprve očistěte obličej. Oblast kolem očí je nejlepší nechat nedotčenou.
- Masku naneste ihned po přípravě. Později ztvrdne a vlhkost z ní se vypaří.Z tohoto důvodu se stane nepoužitelným.
- Nikdy neprovádějte postup, pokud je vaše pokožka velmi podrážděná. To může způsobit svědění a těžký zánět.
- Nepoužívejte bílou jílovou masku více než jednou nebo dvakrát týdně. Po 10 takových postupech kosmetologové doporučují přestávku asi měsíc.V případě potřeby lze kurz opakovat později.
Populární recepty na bílé jílové masky doma
Popularita bílých jílových masek doma je vysvětlena jednoduchostí jejich přípravy a vynikajícím účinkem jejich použití.Neberou moc času a výsledek nebude dlouho trvat.
Jaké jsou dnes nejoblíbenější masky pro ženy?Za prvé, standardní jílová maska,mléko a škrob, a za druhé, masky s přidáním různých prostředků.Může to být med, citronová šťáva a také měsíček, který dává dobrý antiseptický účinek.Tah přidaný ke složení, list zelí, rakytníkový olej vyčistí pokožku.
Existuje velké množství receptů na masky, takže si můžete vybrat ty, které se vám líbí víc, a přidat komponenty, které jsou k dispozici v lednici nebo lékárničce.
Recept na klasickou masku s bílou hlínou
K přípravě obličejové masky podle klasické receptury je třeba vzít čistou a zářící bílou hlínu, která se běžně nazývá porcelánem.barvy této látky.
Způsob přípravy: bílý jíl zakoupený v lékárně by měl být zředěn ve vlažné vodě a aplikován na obličej po dobu 8-10 minut.Poté opláchněte vodou a natřete zvlhčovač pokožky.Namísto vody je možné jílu zředit v mléce nebo odvarem bylin.
Jaký účinek dostaneme: bělení, zbavení mastného lesku a čištění pokožky.
Protizánětlivá maska pro zdraví pokožky
Maska vyrobená z bílé hlíny na obličeji může mít také protizánětlivý účinek.Dermatologové obvykle hovoří o výhodách černé, zelené a modré hlíny, ale porcelánová (bílá) hlína může odstranit zarudnutí a akné na kůži.
Protizánětlivá maska může být vyrobena na bázi kaolinu, sušené lípy a kopřivy.Jako účinnou látku je také dobré přidat vitamín E do tobolek.
Nakupujeme všechny ingredience v nejbližšíma poté smíchejte lékárnu v následujícím pořadí:
- Vezměte 10 gramů sušené lípy a kopřivy a zalijte vroucí vodou.Trváme na 30 minutách.
- Výsledná bylinná infuze musí být zfiltrována a mírně ochlazena, aby byla trochu teplá.
- Nalijte odvar bylin do skleněné misky a přidejte 30 gramů vitamínu E.
- Přidejte 20 gramů kaolinu a důkladně promíchejte.
- Vařenou kaši naneste po dobu 20 minut a poté ji důkladně opláchněte.
Maska pro hluboké čištění
K očištění tváře bílou hlínou potřebujete znát několik tajemství:
- Je nutné nejprve otevřít póry na obličeji pomocí parních bylinných lázní.Heřmánek a šalvěj jsou nejlepší.Nebo se jen umyjte horkou vodou.
- Masku nanášejte pouze na čistou pokožku.
- Před nanesením masky naneste na obličej křovinu, která odstraní mrtvé buňky.
- Po omytí masky je nutné póry uzavřít: aplikujte na ně jakýkoli zvlhčovač.
Pamatujte, že hloubkové čištění by se nemělo provádět více než jednou týdně.Můžete to udělat nejen v salonu, ale také doma.
Takto například:Smíchejte lžíci hlíny s miramistinem a chlorhexidinem a míchejte do kaše, dokud nebude hladký.Aplikujte tuto kompozici maximálně 20 minut.
Maska z bílé hlíny pro bělení obličeje
Maska z bílé hlíny je ideální pro bělení obličeje.Můžete dosáhnout maximálního účinku a zesvětlit vaši pokožku přidáním 2 tónůSložení ovocné a zeleninové šťávy.Mezi nejoblíbenější a nejúčinnější patří okurka nebo citronová šťáva.Pomocí tohoto nástroje můžete nejen čistit a zvlhčit pokožku, ale také zmírnit zánět a podráždění.
Jak vařit:
- vzít několik velkých okurek;
- nastrouhejte nebo extrahujte z nich šťávu;
- smíchejte se dvěma polévkovými lžícemi bílé hlíny;
- se rozprostře na obličej a drží po dobu 15 minut;
- Po použití důkladně omyjte.
Univerzální maska proti stárnutí vyrobená z bílé hlíny
K dosažení omlazujícího účinku lze bílou hlínu ředit v mléce.Ne bez důvodu, náš recept na krásu královny Kleopatry, která podle legendy milovala mléčné koupele, přišla do našich dnů.Je to mléko, které omlazuje tělo i pokožku obličeje.

Aloe šťáva, která může zvýšit životně důležitou aktivitu buněk, také pomůže omladit pokožku.Popularita tohoto receptu je také způsobena tím, že tato rostlina roste v mnoha domech nebo na parapetech vašich milovaných babiček.
Listy aloe musí být předem nařezány, dobře promyty a chlazeny.Ideálně, pokud tam leží po dobu 10-14 dní.
Je lepší vybrat husté a masité letákymohou extrahovat více šťávy a dužiny.Proč je dávat do ledničky?Ano, právě pod vlivem nízkých teplot a tmy vytvoří aloe speciální biologické stimulanty, které způsobí omlazení pleti.
Pak je vše jednoduché - je třeba smíchat šťávu a dužinu extrahovanou z květu s bílou hlínou a po 20 minutách si výsledek užít.
Malovaná tvář z bílé hlíny s čajovníkem
Existuje zajímavý recept s přídavkem extraktu z čajovníku.
Musíte si vzít lžíci hlíny a půl lžičky kyseliny salicylové.Dále nalijte esenciální olej z čajovníku (3-4 kapky, už ne!) A 3 polévkové lžíce vody.Můžete použít vařené nebo minerální.
Pro správnou přípravu masky nejprve promíchejte hlínu a kyselinu salicylovou.Poté přidejte olej a mletý v keramické nádobě, dokud hrudky nezmizí.Voda musí být přidána jako poslední.
Přirozeně musíte nejprve odstranit make-up z obličeje a očistit pokožku.Maximální doba, po kterou můžete masku použít, je 20 minut.Při první aplikaci je však lepší ji snížit na polovinu.Doporučuje se provádět tento postup ne více než 2-3krát týdně.
Jak vyrobit masku z bílé hlíny s citronem
Přidání citronové šťávy do masek jim dává bělící účinek a dokonce vyhladí unavené vrásky.
K přípravě masky potřebujete:
- Vezměte bílou hlínu a jednu malou citron.
- Stisknětepřipravený kontejner 3 kapky citronové šťávy a přidejte 1,5 lžíce hlíny.
- Přidejte trochu vody a směs zřeďte do stavu buničiny.
- Lze použít masku.
Přibližná doba potřebná k udržení takové bělicí masky je 10-11 minut.Omyjte ji mírně studenou vodou.Ke složení masky můžete přidat jemnou strouhanou okurku na jemném struhadle.Tato složka osvěží pokožku a dodá jí také bělící účinek.Kosmetologové doporučují výrobu takové masky každé 3 dny.
Maska vyrobená z bílé hlíny na obličej s mlékem
Maska z bílé hlíny na obličej může být také přidáním čerstvého mléka.Výrobek může být vyroben buď doma, nebo v obchodě, pasterizovaný.Tento nástroj pomůže omladit pokožku, zbavit se sucha a zlepšit její stav.Proto je tato maska velmi vhodná pro suchý typ pleti.
Po použití dostane pokožka jemnou hydrataci a další výživu a známky stárnutí budou po dlouhou dobu mizet.
Vytvoření takové masky je doma snadné a jednoduché:
- Vezměte tři polévkové lžíce kravského nebo kozího mléka.
- Přidejte lžíci domácí tvaroh nebo zakysanou smetanu.
- Mléčné výrobky důkladně promíchejte s lžičkou bílé hlíny.
- Na obličej můžete aplikovat kaše po dobu 20 minut.
Výživná obličejová maska: bílý jíl a med
Produkt může odstranit přebytečné vrásky a stárnutí, dobře napíná pokožku a dodává jí svěžest.Provaření potřebuje pouze med a hlínu.
Způsob přípravy:
- Lžička včelího medu se zahřívá ve vodní lázni, dokud se med zcela nestane tekutým.
- Přidejte polévkovou lžíci hlíny a v malých dávkách ji nalijte do medu.
- Směs se musí uvést do krémové konzistence.
- Počkáme, až maska trochu zchladne, aby nedošlo k spálení obličeje, a poté naneste 20 minut.
Tato maska je vhodná pro ženy s mastnou pokožkou.Další variantou může být maska medu, kefíru a jílu.Metoda vaření je stejná, stačí do kompozice přidat trochu kefíru nebo syrovátky.
Zajímavá verze masky, která je vhodná pro suché typy pleti - mléko, med, jíl a několik kapek mandlového oleje.
Jak vytvořit masku z bílé hlíny na obličeji s oleji
Po obohacení produktu na péči o obličej o éterické oleje si můžete doma domluvit skutečné lázně.Při správném výběru složek je snadné póry očistit, odstranit zánět nebo naopak zvlhčit pokožku obličeje.
Nákup éterického oleje není lepší v kosmetickém obchodě, ale v lékárně.Jakýkoli olej by neměl být přidáván více než 3-4 kapky.Pak bude náprava prospěšná, ne poškození.
Chcete-li vyrobit jílovou masku s olejem, musíte:
- Smíchat všechny složky (kromě kaolinu) ve vybrané nádobě.
- Poté přidejte do jílu tekuté přísady a míchejte, dokud hrudky nezmizí.
- Naneste na kůži.
Základní tekutinou může být vařená voda, džus, jogurtnebo odvar bylin.Ihned po jeho přípravě je vhodné použít masku s přídavkem éterického oleje.Pokud však bude potřeba, může být uchováván v lednici až 2 dny, přičemž nádobu pevně uzavřete.
Jak aplikovat hliněné masky na obličej
Dodržováním několika jednoduchých pravidel při používání jílových masek můžete zabránit mnoha kožním problémům.
Co potřebujete vědět:
- Při nákupu hotových masek si pečlivě přečtěte jejich složení.Vyloučte ty komponenty, na které můžete být alergičtí.
- Před nanesením na kůži otestujte masku na ohybu lokte.
- Pokud se vyskytnou nějaké problémy s pokožkou obličeje, je nejlepší nejprve navštívit dermatologa.
- Hlínu nechovejte ve vroucí vodě nebo v horké vodě.Voda by měla být místnost.
- Před použitím masky musíte očistit obličej obvyklým drhnutím a provést parní lázeň.
- Neaplikujte jílovou masku na kůži kolem očí.
Je důležité nosit masku podél masážních linií. - Je lepší omýt masku trochou teplé vody.
- Neprovádějte postup častěji 1-2krát týdně.
- Pamatujte, že průběh používání bílé hlíny by neměl přesáhnout 10 masek.Poté kosmetologové trvají na přestávce po dobu nejméně 2 týdnů.
Jak dlouho si mám ponechat masku z bílé hlíny?
Maska z bílé hlíny na obličeji může být vynikajícím nástrojem pro zpřísnění a omlazení pokožky.Zde je však důležité to přehánět a masku nepřehánět déle, než by měla být.
První věc, kterou si musíte zapamatovat - kvůli jakémukoli nepohodlí, pálení, svědění - okamžitě produkt vyjměte!Nečekejte 5, 10 a 15 minut.Možná máte vzácnou alergickou reakci nebo individuální nesnášenlivost na některou složku léku, kterou jste dosud neznali.Účinek mírného zpřísnění kůže zde neplatí.
Nezapomeňte, že žádná maska by na obličeji neměla být zcela suchá, pokud kompozice obsahuje jíl.
Načasování zákroku závisí na typu kůže.Pro majitele mastné pokožky to bude 20 minut.U normální pokožky - 10, a proto by ženy se suchou pokožkou neměly držet jílovou masku déle než 5 minut.
Jak často lze vyrábět bílé masky?
Specialisté zakazují výrobu jílových masek příliš často.I ženám s mastnou pokožkou se doporučuje nanášet hlínu maximálně dvakrát týdně.Pokud je typ pleti normální nebo kombinace - ne více než jednou.Pro suchou pokožku dermatologové doporučují používat bílou hlínu nejvýše 2krát za měsíc.

Je to způsobeno tím, že jíly se všemi svými prospěšnými vlastnostmi vysušují pokožku a čerpají její vlhkost.Můžete to přehánět procedurami a zhoršovat zdraví pokožky.
Bílé jílové masky jsou dobré pro obličej. Ale jejich příliš časté používání může mít opačný účinek. Řiďte se všemi doporučeními a promíchejte komponenty přísně podle pokynů a poté získejte účinek salónových procedur doma.
Užitečná videa o maskách z bílé hlíny
Obličejová maska pro bílé bělení jílu:
Recept na účinnou masku na akné s bílou hlínou: