Maska se skořicí pro rozjasnění vlasů.Recepty a pravidla pro použití doma, na tmavé a blond vlasy, fotografie

Skořicové masky rozjasňují vlasy, posilují její strukturu a co je nejdůležitější, jsou naprosto neškodné.Pro jejich přípravu nevyžaduje drahé nebo nepřístupné přísady.Mnoho žen dává přednost tomuto druhu bezpečného osvětlení s přírodním prostředkem.

Výhody skořice pro vlasy

Prospěšné vlastnosti skořice vyplývají z jejího bohatého složení.

Skořice obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky, má na pokožku hlavy a vlasovou pokožku následující pozitivní účinky:

 • pomáhá zbavit se lupin;
 • zvyšuje krevní oběh, což má za následek zvýšenou penetraci kompozice.Živiny působí na vlasové folikuly s větší silou.
 • stupeň snižujevypadávání vlasů, podporuje jejich růst.
 • má obecný zpevňující účinek na vlasy.Vyhladí navštívené tipy, dodá další objem, lesk.
 • zklidňuje suchou, bolavou pokožku hlavy.
 • při pravidelném používání zesvětluje barvu vlasů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Účinek zesvětlení vlasů se skořicí

Na konci kurzu se vlasy stávají světlejšími 2-3 tóny.Čím více procedur se provádí, tím výraznější je výsledek. Největší účinek se projevuje na světlovlasých dívkách. Ale s jednou podmínkou - kadeře získají červeno-zlatý odstín, který se nemusí líbit každému.

Před a po obrázcích

Skořicová maska ​​pro zesvětlení vlasů, před a po obrázcích
]

Výsledek pro tmavé vlasy

Na tmavé vlasy se častěji používají skořicové masky pro zesvětlení vlasů.Brunety bez poškození vlasů se stávají majiteli kadeřů čokoládové barvy.Hnědovlasé ženy po 4-6 aplikacích masky se stanou karamelově červenými.U zrzavých dívek barva získává světlý blond odstín. Pokud použijete masku pouze na konce, můžete dosáhnout efektu ombre, což je nyní tak módní.

Recept na zesvětlovací masku

Masku se skořicí na zesvětlení vlasů lze snadno připravit a dává hmatatelný výsledek.

Nezbytné přísady:

 • 70-90 g medu (zahuštěné může být roztaveno);
 • 3polévková lžícejemně mletá skořice;
 • 150–200 ml balzamu nebo kondicionéru.

Smíšené složky se nanášejí na pokožku hlavy a rozdělují se po celé délce kadeří.Hlava je zabalena tak, že maska ​​zahřeje vlasy.Po 40-60 minutách se omyje vodou a šamponem.

Pokyny k používání masky se skořicí

V průběhu postupu je třeba dodržovat řadu jednoduchých doporučení.

Pomohou se vyhnout nežádoucím následkům.

 1. Před nanesením směsi je třeba vlasy umýt a stlačit ručníkem (nevysušit).
 2. Jakmile vlasy schnou, připraví se maska.Je důležité míchat složky ve skleněné nebo plastové misce (přísně je zakázáno používat kovové předměty), jinak směs oxiduje.
 3. Maska se nanáší na mokré vlasy, prameny po prameni.Tento proces můžete kombinovat s masážou hlavy prováděním třecích pohybů prsty.
 4. Ošetřené vlasy musí být pokryty polyethylenem nebo skryté pod sprchovým uzávěrem.Pak zabalte hlavu do ručníku nebo si na teplé vlněné čepici vytvořte tepelný efekt.
 5. Po 1 hodině se vlasy zbaví polyethylenu a maska ​​se ponechá ještě několik hodin (toto je obecné doporučení, na vlasy mohou být na různé časy různé skořicové masky).
 6. Opláchněte masku vodou nebo šamponem.V závislosti na zahrnutých součástech.

Počet a frekvence postupu

Viditelný vizuální efektlze dosáhnout provedením 3-5 procedur v závislosti na individuálních vlastnostech vlasů.Doporučuje se zesvětlit vlasy každé 4-7 dny (ne častěji).Maximální povolený počet relací je 16. Poté potřebujete přestávku v měsíci, po které by měly být aplikovány podpůrné zjasňující masky každé 1-2 týdny.

Maska s citronovou šťávou

Citronová šťáva jako součást zjasňující masky pomáhá snižovat nažloutnutí blond vlasů.Pro výrobu kompozice smíchejte 2-3 lžíce.skořice se šťávou z jednoho citronu. Poté se směs hnětí, přidá se balzám v množství nezbytném pro vytvoření husté konzistence.Rovnoměrně pomocí hřebenu rozložte po celé délce a vyčkejte alespoň 2-3 hodiny (masku je možné odolat až 6 hodin).

Ujistěte se, že jste vlasy zabalili do polyethylenu a izolovali.Maska se omývá klasickým způsobem.

Rozjasňující maska ​​se žloutkem

Maska se skořicí pro zesvětlení vlasů žloutkem dodá další objem a světlost.Kadeře se krásně třpytí na slunci.

Žloutek jednoho vejce by měl být smíchán s 1 polévkovou lžičkou.skořice.Poté přidejte kefír (ne studený) a naneste na vlasy po dobu 30-60 minut.Omyjte vodou a kosmetickým čisticím prostředkem.

Horká maska ​​

Maska, která se skládá převážně z koření (a především skořice), se nazývá horká, protože při jejím použití dochází k silné stimulaci vlasových folikulů.Díky tomu se zrychluje růst vlasů, objevují se nové chloupky.

Složky horké masky jsou následující:

 • 1,5 lžičkykoření skořice;
 • 150 ml olivového oleje;
 • 0,5 lžičkybez kopce červeného pepře;
 • 2 lžíce.med;
 • 0,5 lžícehřebíček.

Smíchejte a zahřívejte olej s medem ve vodní lázni.Zbývající přísady se přidávají střídavě.Hmota by neměla být příliš horká, jinak med ztratí většinu svých prospěšných vlastností.Na vlasové kořínky se masíruje pohyblivá (horká) směs.Nasaďte si sprchový uzávěr a izolovejte ručníkem.

Maska je držena nejméně 20 minut, ale ne více než hodinu. Pokud pokožka začne nesnesitelně „pálit“, je naléhavé omýt složení.Během procedury by měl být přítomen pocit pálení, je důležité sledovat jeho intenzitu, aby nedošlo k popáleninám.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

S kefírem

Kysané mléčné výrobky, jako je skořice, mají schopnost zesvětlit.Kefir je pro přípravu vlasových masek vhodný pro své vlastnosti a konzistenci.

Musíte vzít 100-200 ml kefíru (množství závisí na délce a objemu vlasů), zahřát v mikrovlnné troubě a přidat 1 polévková lžíce.skořicový prášek.Kompozice je důkladně promíchána a aplikována na celý povrch kadeří.Zahřejte hlavu po dobu 60 minut, opláchněte ji šamponem. Dalším účinkem je posílení a prevence vypadávání vlasů.

With Balzam na vlasy

Nejjednodušší maskou pro výrobu skořice je složení - balzám + skořicový prášek.V případě potřeby si můžete vybrat balzám s nezbytnými komponenty pro konkrétní typ vlasů.

2-2,5 lžíceSkořice je smíchána s balzamem v množství dostatečném pro dostupnou délku a hustotu vlasů.Směs se rozdělí po celé hlavě, zabalí se a zraje 1-3 hodiny.Taková maska ​​se spláchne pouze vodou.

Se skořicovým olejem

Alternativou suchého skořice je skořicový éterický olej.Je součástí řady produktů pro péči o vlasy.

Nejoblíbenější recept:

 • 6 cap.skořicový olej (není možné překročit dávku, protože olej může spálit kůži);
 • 25 ml lopuchového oleje (lopuch);
 • 2,5 lžícemed;
 • 3 lžičkysušené kousky heřmánku.

Smíchejte oleje dohromady a zahřejte je.Přidejte med (musí být tekutý) a heřmánkový.Důkladně promíchaná směs musí být rovnoměrně rozložena po celé ploše hlavy.Maska by měla vydržet dlouhou dobu.Omyjte standardní metodou.

S kokosovým olejem

Maska s přídavkem kokosového oleje má nejen zjasňující účinek.Navíc uzdravuje kadeře, zvlhčuje a zabraňuje tvorbě rozštěpených konců.

Ingredience pro masku:

 • 4,5 lžičky.lKokosový olej
 • 2,5 lžícemed;
 • 1,5 až 2 lžíce.mletá skořice.

Všechny složky jsou míseny a rovnoměrněrozmístěné po celé délce kadeří, počínaje kořeny.Hlava je zabalena do polyethylenu, přes to je izolovaná ručníkem nebo hustým měkkým hadříkem.Po 40 minutách musíte odstranit celofán a dát masku další 1-2,5 hodiny na expozici. Pokud je nutné pouze zesílení vlasů, stačí 30–50 minut pod polyethylenem.

Maska na noc

Masky se skořicí mohou zůstat na vlasy po dlouhou dobu.Například pro noční expozici aplikujte kompozici před spaním a jděte spát. Zesvětlovací účinek bude možný.

Důležité!Noční masky jsou přísně aplikovány na kadeře, 1-2 cm ustupují od kořenů, což pomáhá zabránit popálení při dlouhodobém vystavení pokožky hlavy.

Ve většině případů se masky, které zůstávají přes noc, skládají ze skořicového prášku (můžete použít skořicový éterický olej) a základního oleje (jako je oliva, lopuch, slunečnice nebo kokos).

1 - 2 lžíce.skořice (nebo 3–4 kapky skořicového oleje) se smíchá se 40–60 ml oleje.Před zahájením postupu aplikace musí být směs zahřátá.Ráno opláchněte masku šamponem.Může být vyžadováno více než jedno mýdlo.

Tipy pro použití

Při použití masek obsahujících skořici je třeba zvážit několik dalších faktorů .

 1. Před použitím skořice nebo skořicového éterického oleje musí být vyloučena možnost alergické reakce.Za tímto účelem naneste masku na pokožku zápěstí a oblast za uchem a nechte ji stát 10-15 minut.Pokud není cítit zarudnutí nebo nadměrné pálení, můžete kompozici použít.
 2. Jsou-li bezpečnostní opatření týkající se alergií ignorována v případě silného pálení pokožky hlavy, masku okamžitě omyjte horkou vodou.Po půl hodině zkontrolujte pokožku hlavy, zda neobsahuje popáleniny.
 3. Doba expozice masky by měla být jasně definována v závislosti na požadovaném účinku.Pokud není potřeba zesvětlit vlasy (pouze uzdravení), pak se maska ​​se skořicí po 15-30 minutách omyje.
 4. ​​
 5. Pokud byly vlasy nedávno barveny jinými látkami přírodního původu (henna, basma, cibule, slupky atd.), Je lepší nepoužívat skořicové masky.Výsledek může být nepředvídatelný.
 6. Je možné dosáhnout většího zjasňujícího účinku vystavením vlasů slunci.
 7. Doporučuje se s větším přínosem používání skořice k nákupu koření nikoli v sáčcích, ale v tyčinkách a sekat je sami.
 8. Je užitečné opláchnout vlasy heřmánkovou infuzí po vyčeření skořicí, protože má regenerační a zklidňující účinek.
Kontraindikace

Pro použití skořicových přípravků neexistují žádné závažné kontraindikace. Existuje několik faktorů předběžné opatrnosti, na které byste měli věnovat pozornost a odložit objasňovací postup na nějakou dobu.

Patří sem:

 1. Možnost sušení vlasů.V takovém případě byste se měli postarat o další hydrataci.kroutí po zákroku.
 2. Individuální nesnášenlivost se skořicí nebo jakoukoli jinou součástí masky.V takovém případě byste měli zvolit jiný způsob, jak vlasy zesvětlit a posílit.
 3. Pokud byly vlasy propuštěny, měly by se skořicové masky odložit nejméně na 2 týdny.
 4. Poranění vlasů.Před použitím sloučenin skořice je nutné vyléčit poškozené vlasy.Přestože masky zpevňují a regenerují, bude výsledek opačný.

Nežádoucí účinky

Pokud se maska ​​skořice dostane na pokožku krku nebo obličeje, může dojít k zarudnutí a mírnému svědění. Proto jsou složky masek vybrány tak, aby konečná konzistence byla krémová (bez olejových receptů) a při aplikaci se nerozšířela.

Vůně skořice je na vlasech přítomna po dobu nejméně 24 hodin.Je třeba se na to připravit, protože může nastat pocit nevolnosti ze vůně skořice.To platí zejména pro těhotné ženy.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Nevýhody čisticí masky se skořicí

V případě čisticích masek se skořicí jsou nevýhody následující:

 1. Doba trvání řízení.Pro zesvětlení vlasů maskou se skořicí je nutné vyčlenit nejméně 3-4 hodiny volného času.
 2. Obtíže při dalším barvení.Pokud jsou vlasy vyčištěny skořicí maskou, pakbarvení vlasů obchodními barvami může být frustrující.Protože není známo, jaká barva nakonec dopadne.
 3. Výsledek není okamžitě viditelný.Na rozdíl od profesionálního osvětlení salónu je změna barvy vlasů o 2-3 tóny možná až po aplikaci celého postupu (od 6 do 15 sezení).

Měli byste být trpěliví, než si vlasy zesvětlíte maskou se skořicí, a buďte připraveni na skutečnost, že konečný výsledek se může lišit od očekávaného.K objasnění 2-3 tóny je nutný průběh postupů.

Video o skořicových mascích

Skořicová maska:

Super skořicová maska ​​na vlasy s medem: