Maska na obličej.Hodnocení nejlepších receptů na vrásky, akné, černé skvrny, suchou a mastnou pleť.Recepty

S masivním sortimentem průmyslové kosmetiky neztrácejí domácí masky vyrobené z přírodních ingrediencí svou popularitu.Kombinace nízkých nákladů a vysoké efektivity činí obličejovou masku, vyrobenou z vlastních rukou doma, atraktivní pro ženy všech věkových skupin.

Pravidla pro uplatňování mdoma

Pro dosažení maximálního účinku při používání masek je důležité dodržovat některá pravidla:

  1. Před použitím masky se ujistěte, že na ni není alergiekomponenty.
  2. Maska se nanáší na důkladně očištěnou pokožku, na které nedochází k poškození.
  3. Pro hluboké pronikání živin je vhodné lehce napařit nebo alespoň opláchnout pokožku horkou vodou.
  4. Maska se neaplikuje na rty a zvláště zranitelné oblasti kolem očí (s výjimkou specializovaných masek).
  5. Maska se nanáší podél masážních linií, bezlisování a napínání kůže.
  6. Pro aplikaci lze použít speciální kartáče, houby a lopatky.
  7. Po aplikaci přísad je vhodné zaujmout pohodlnou polohu a uvolnit svaly obličeje.
  8. Interval pro aplikaci masky je v průměru 10 až 30 minut.
  9. ​​
  10. Masky by se měly přednostně používat v kurzech.
  11. Maska se odstraní mokrým vatovým tamponem nebo houbou podél masážních linií, poté se zbývající fragmenty odstraní vodou: teplá nebo pokojová teplota.
  12. Po odstranění masky je vhodné vyživovat pokožku krémem odpovídajícím stavu pokožky.

Čisticí masky s odlupovacím efektem

Pleťové masky doma mohou provádět odlupovací funkce.Periodický peeling je nezbytnou součástí péče o pleť.Odstranění keratinizované horní vrstvy buněk spolu s nahromaděnými nečistotami vyčistí póry, zlepší průtok krve a zahájí proces regenerace buněk.Podobné masky lze aplikovat dvakrát týdně.

Pro citlivou pokožku je peeling méně častý a šetrný (malý peeling).

  1. Kefirův peeling. Účinnou látkou je kyselina mléčná.Čistí, ale také zvlhčuje a zklidňuje pokožku.Kefir se nanáší po dobu 20-40 minut.
  2. Mléčná želatina. Želatina čistí obličej a zmírňuje zánět.Želatina (1 polévková lžíce) se nalije do mléka (1 polévková lžíce) a ve vodní lázni se za stálého míchání uvede do homogenního stavu.Chlazená hmota se ponechá na kůži po dobu čtvrt hodiny.

    Želatinová obličejová maska ​​se osvěží ačistí pokožku.

  3. Citronový jogurt. Účinnou látkou je kyselina citronová.Tato kompozice není vhodná pro citlivou pokožku.Směs neslazeného jogurtu a citronové šťávy 1: 1 se aplikuje v husté vrstvě po dobu čtvrt hodiny.
  4. Clay peeling. Hlína proniká hluboko do pórů a dokonale čistí pokožku.Bílá nebo modrá hlína se nalije vroucí vodou do konzistence zakysané smetany.1 polévková lžíceochlazená hmota se smíchá ve stejných poměrech se strouhanou okurkou a několika kapkami olivového oleje, udržuje se na kůži obličeje, krku a dekoltu po dobu 20-25 minut.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Masky akné a uher

Akné je důsledkem subkutánního zánětlivého procesu.

K léčbě akné a zmírnění zánětu je nezbytná antibakteriální ošetření pokožky a sušení.

  1. Masky s použitím aloe. Léčivé a protizánětlivé vlastnosti aloe jsou účinné při kontrole akné.Můžete použít čistou šťávu z aloe - aplikuje se po dobu 15-20 minut.Šťávu můžete smíchat ve stejném poměru s infuzí léčivých bylin (heřmánek, měsíček, lastovička), saturovat látkovou masku teplou kompozicí a pevným lisováním ji nechat po dobu jedné hodiny.Směs vaječného žloutku a 10 ml kefíru s 20 g strouhané aloe funguje dobře - doba působení je 15-20 minut.
  2. Medové masky. Dalším jedinečným přírodním protizánětlivým a sedativem je med.Můžete použít čistý med a aplikovat ho na připravenou pleť po dobu 20-25 minut.Citronová šťáva smíchaná v polovině s medem zlepší protizánětlivý účinek masky.Směs medu a ovesné vločky je účinná - lžíce ovesné vločky na dvou polévkových lžičkách medu.Maska se nanáší po dobu 20-25 minut.
  3. Z vaječného bílku. Maska dobře vysušuje pokožku a zmírňuje zarudnutí.Šlehací protein je ponechán na tváři po dobu čtvrt hodiny.Účinek můžete zvýšit přidáním 2-3 ml medu.
  4. Kvasinky. Uklidňující maska ​​kvasinek zředěná teplým mlékem v poměru 2: 3.

Masky z černých teček

Černé tečky se tvoří, když jsou ucpané póry kůže směsí prachu, kožního mazu a odumřelých buněk.Kromě kosmetických defektů vytvářejí černé tečky předpoklady pro zvětšené póry, vzhled zaníceného akné, pigmentaci.

Před výkonem musí být obličej napařen, aby se dosáhlo maximálního účinku.

  1. Soda maska. Jedlá soda se ředí teplou vodou v poměru 2: 1.Soda je jemně vtírána do pokožky obličeje a po čtvrt hodině odplavena.
  2. citronová okurka. Pro získání složení se smíchá 15-20 ml okurky a citronové šťávy a přidá se kurkuma.Kompozice se nanese na obličej a nechá se uschnout, poté se omyje.Doporučený kurz je měsíc a půl.Okurka by měla být odebrána z otevřeného terénu, šťáva ze skleníkových okurek je neúčinná.
  3. Bílá jílová maska ​​- účinně rozpouští černé tečky, zabraňuje vzniku nových .Hlína je chovánakaše stav se studenou vodou a aplikovat na obličej po dobu čtvrt hodiny.Pro zvýšení účinku lze vodu nahradit přírodní ananasovou šťávou.
  4. Kefírová maska ​​s medem, citronem a solí. Kromě odstraňování černých teček má účinek zesvětlení světla.Za 1 polévková lžíce.kefir přidat 1 lžička.čerstvě vymačkaná citronová šťáva, sůl a med.Kaše se nanáší na obličej současnou světelnou masáží míst hromadění černých teček, které se po 10 minutách vymývají.

Ze zvětšených pórů

Masky pro tvář doma mohou zvětšené póry zúžit.Zvětšení pórů nejen zhoršuje vzhled, ale také zvyšuje pravděpodobnost výskytu černých skvrn a akné.

Správně vybrané složky čistí pokožku, normalizují acidobazickou rovnováhu a zužují póry obličeje.

  1. Jílová maska. Je nutné smíchat 5 ml šťávy z listů aloe, zeleného čaje, převařené vody.Hlína se nalije do směsi, dokud se nezíská kaše - je to nejlepší bílá nebo modrá, ale lze použít i jiné druhy jílu.Hlinitá hmota se aplikuje po dobu 20 minut.
  2. Ovesná zakysaná smetana s aspirinem. Dušená 2 lžíce.Hercules vločky, smíchané s 20 ml zakysané smetany, přidejte rozdrcenou tabletu aspirinu.Přihlaste se na půl hodiny.
  3. Brambory a rajčata. Rajčata oloupeme, rozmačkáme na bramborovou kaši, naloupané loupané syrové brambory na jemném struhadle nebo v mixéru, zkombinujte rajčatovou a bramborovou kaši s několika kapkami rostlinného oleje.Kompozice se aplikuje na 25-30min
  4. Proteiny a bobule. Protein zpřísňuje póry, bobule (kalina, rybíz, třešně, třešně) zvyšují účinek a vyživují pokožku.40-60 ml čerstvě vymačkané bobule šťávy se jemně promíchá se šlehačkou.Držte masku 15-20 minut.

Z vrásek

Vzhled vrásek je nevyhnutelný, ale pravidelné používání masek významně zpomalí jejich vzhled a vývoj.

  1. Maska z žloutkového oleje pro suchou pokožku. Tento typ pleti musí být vyživován, aby se zabránilo vráskám.Žloutek se rozetře s 20-25 ml olivového oleje a udržuje se na kůži po dobu 15-20 minut.Nutriční vlastnosti zlepší přidání 2-3 ml citronové šťávy.
  2. Ovesné vločky pro mastnou pleť. 3 polévkové lžícemleté ​​"Hercules" se smíchá s 20 ml olivového oleje, přidejte třetí lžičkulevandulový olej.Tato maska ​​zpomaluje vývoj vrásek a mastnou pleť.
  3. Masky pro oblast kolem očí .Tenká pokožka rychle stárne a vyžaduje zvláštní péči.V noci ji můžete namazat olejem rakytníku.Vrásky pod očima jsou dobře odstraněny směsí 50 g banánového pyré s 1 lžičkou.změkčené máslo.Pro zvýšení nutričního účinku se přidává vitamin E (olejový roztok).
  4. Hrach z hlubokých vrásek. Tato maska ​​je určena pro věkové kategorie 50+.2 lžícesušený hrášek se promyje, suší a rozemele na prášek, pak se smísí s 20 ml přírodního jogurtu a 20 ml vody (filtrované nebo vařené).Udržujte v teple, dokud hmota nepučne (přibližně 10-15 minut).Na obličeji je hmota ponechána půl hodiny.
Nepřeskočit nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Hydratace

Pod vlivem suchého vzduchu, slunečního záření, změn teploty, otevřená pokožka obličeje snadno ztrácí vlhkost.Nedostatek vlhkosti vede k předčasnému stárnutí pokožky - objevují se vrásky, peeling, pocit těsnosti a snižuje se výskyt turgoru.Pravidelné hydratační masky obnovují rovnováhu vody.

Nejlépe se používají v kurzech 10-15 masek, s intervalem 2-3 dnů.

  1. Tvarohová a mléčná maska. Tukový sýr se mele s mlékem v poměru 1: 1.Uložte na 20 minut.
  2. Citrus kefir. 1 lžícekefír se smíchá se stejným množstvím zakysané smetany (nejlépe mastné), do směsi se přidá pomerančová a citronová šťáva - každá po jednom plátku.Kompozice se překrývá po dobu 20 minut.
  3. Jablko a mrkev. Smíchá se 20 ml jablečného a mrkvového pyré, přidá se 5 g bramborového škrobu k fixaci hmoty.Odstraňte kompozici po 20 minutách.
  4. Maska z banánového mléka (pro stárnoucí pleť). Zralá banánová vláknina musí být rozdrcena teplým mlékem na homogenní hmotu.Čas akce - 20 minut.

Vyživující

Masky na obličej doma - nejlepší volbou, pokud je to nutné, vyživovat unavenou pokožku, zejména v zimě a na jaře.

Vyživuje pokožku prospěšnými látkami, vyživující masky nejen zlepšují vzhled, ale také zpomalují proces stárnutí.

  1. Maska vyrobená z řasy. 2 lžíce.drcená řasa po dobu 5-10 minut nalijte 60 ml horkého čerstvě uvařeného zeleného čaje.Přidejte žitou mouku do zatuchlého stavu.Smíchejte 1 lžičku.Rakytníkový nebo broskvový olej ze semen.2-3 kapky vitamínů A a E (olejové roztoky) pomohou, aby byla maska ​​výživnější.Směs se aplikuje po dobu 30 minut.
  2. Vaječná tvaroh s aloe (pro jakoukoli pokožku). 2 lžíce.vysokotučný tvaroh je mletý s vejcem a 1 polévkovou lžičkou.zakysanou smetanou v homogenní hmotě, zasahující do 20 ml šťávy z aloe, naneste hmotu půl hodiny.
  3. Vyživuje mastnou pleť. Uhněteme půl zralého banánu, přidejte 1 lžíce.ovesná mouka.Můžete smíchat 5 ml mandlového oleje.Pak je třeba směs zředit do polotekutého stavu s odvarem jitrocelu, kopřivy nebo zeleného čaje.Směs se nanáší po dobu 20-30 minut
  4. Vyživuje suchou pokožku. Smíchejte 20–25 ml mléka, tvarohu s vysokým obsahem tuku, olivového oleje a pomleté ​​ingredience.Nalijte 5-7 ml jojobového oleje, přidejte polovinu nastrouhané vařené středně velké vařené mrkve.Výsledné bramborové kaše se na obličeji udržují až půl hodiny.

Utahování

Ovál tváře ztrácí obrysy s věkem, rozdává věk ženy a někdy ji přidává.

Masky lze použít k utažení kůže a udržení jejího tónu.

  1. želatinová maska ​​č. 1. Želatina je přírodní kolagen s účinným utahovacím účinkem.1 lžičkaželatina se zředí ve 20 ml teplého mléka, smíchá se 20 ml kefíru.Na želatinupřidejte ovesnou nebo pšeničnou mouku do konzistence zakysané smetany.Namažte obličej a nechte masku zcela uschnout a poté odstraňte výsledný film.
  2. Želatina č. 2. Želatina (1 lžička) se zředí ve 20 ml šťávy z listů aloe, nalije se do 5 ml broskvového oleje, odkape se 5-7 kapek vitaminu Aevit a důkladně se promíchají.Kompozice musí být ponechána uschnout a poté odstranit výsledný film.
  3. Starchy .Bramborový škrob je účinné utahovací činidlo.2 lžíceŠkrob se mele mlékem do kašovitého stavu a aplikuje se na obličej čtvrt hodiny.Směs škrobu a citronové šťávy v poměru 2: 1 bude mít také bělící účinek, ale aplikuje se ne více než čtvrt hodiny.Po omytí masky musíte rozhodně použít výživný krém.
  4. Ovesná maska ​​s koprem a lněným olejem. Smíchejte 1 lžičku.nasekané ovesné vločky, šťouchané v kopru, lněný olej.Naneste kompozici po dobu 25-30 minut.

Bělení

Masky na obličej doma pomáhají odstraňovat věkové skvrny, zarudnutí, akné, nerovnoměrný tón pleti.Tyto masky se však nanášejí pouze na dokonale zdravou pokožku bez podráždění a poškození.

Kosmetologové doporučují, abyste je dělali večer, aby pokožku nevystavovali sluneční paprsky bezprostředně po bělení.

  1. Citrusová maska ​​.Bramborová kaše se vyrábí ze třetiny průměrného grapefruitu, přidává do ní šťávu vytlačenou z půl citronu, přidává škrob do stavu kaše,míchejte, dokud nebude hladký.Mějte hmotnost na tváři by měla být čtvrt hodiny.
  2. Okurkové vápno. Střední okurka a vápno (spolu s kůží) se rozemele v mixéru.Pro zahuštění směsi přidejte pšeničné otruby.Libra kaše se aplikuje po dobu 20-25 minut.
  3. Maska petrželky. Petržel je vynikající bělidlo.Banda petrželky zelené mleté ​​v bramborové kaši se zředí mléčnou syrovátkou do stavu kaše.Maska se nanáší ve 3 až 4 vrstvách, což umožňuje každé vrstvě zaschnout.Po zaschnutí poslední vrstvy omyjte.
  4. Rajská ovesná maska ​​.Rajčata mají také bělicí účinek.Rajčata je nutné rozdrtit, přidat hustotu ovesné vločky.Kompozice se aplikuje v husté vrstvě po dobu 25-30 minut.
​​ Anti-aging

Není možné zastavit proces stárnutí, ale masky proti stárnutí je mohou výrazně zpomalit.

Vyživují a zvlhčují pokožku, aktivují intracelulární procesy a udržují tón pleti.

  1. Ovoce a zelenina, mléčné masky. Kosmetičky doporučují k omlazení časté používání masek z čerstvé zeleniny a ovoce, jakož i mléčných výrobků.Zvláště účinné jsou okurkové a jahodové masky (kaše z nastrouhaného produktu je umístěna na obličej po dobu 20-25 minut), jakož i prostředky po vrstvách z jogurtu a zakysané smetany (po dobu 15-20 minut).Tyto složky jsou vhodné pro jakýkoli typ pleti v každém věku.
  2. Rakytník okurkový (30+). Třete průměrnou okurku, vymačkejte šťávu a smíchejte s ½ lžičky.olej z rakytníku.Směsaplikováno po dobu 20-25 minut
  3. Káva a vejce (40+). Smíchejte 1 lžičku.mletá káva a hořké kakao, mleté ​​5 ml medu.Pak je třeba do směsi přimíchat dvě křepelčí vejce, rozdrcené do pastovitého stavu.Masku můžete mít na obličeji až hodinu.
  4. Kvasinky (50+). 50 g kvasinek se zředí v teplé vodě, dokud nezhoustne.Kladivo ve směsi žloutku z křepelčích vajec, můžete přidat špetku skořice.Aplikujte kompozici na obličej po dobu 25-30 minut.

Protizánětlivý

Domácí obličejová maska ​​může pomoci zmírnit zánět, zarudnutí, svědění a vyrážku.

Není-li příčinou jejich výskytu žádná nemoc vnitřních orgánů.

  1. Maska z modré hlíny. Správné množství jílu se zředí do kašovitého stavu minerální vodou.Můžete smíchat několik kapek růžového oleje.Směs se nanáší v husté vrstvě a udržuje se do sucha.Jílu můžete zředit zakysanou smetanou a kapat několik kapek oleje z čajovníku.Používejte různé typy jílu, ale nejúčinnějším úlevou je modrý, černý, zelený.
  2. Síra. 1 lžičkasíra musí být smíchána s 1 polévkovou lžičkou.kaolin, přidejte minerální vodu do kašovitého stavu a zalijte 5 ml 3% peroxidu vodíku.Kompozice se aplikuje po dobu 20-25 minut.
  3. Starchy-grassy. 1 umění.vařící vařící voda vařit 3 lžíce.fytobar z heřmánku, jitrocelu a máty peprné ve stejných proporcích.Napuštěný vývar je filtrován, chován v něm 1 lžička.škrobu, výsledná směs se uvede do varu a ochladí se.Kompozice se udržuje na tváři po dobu půl hodiny.
  4. Medová maska ​​s aspirinem. Je třeba rozdrtit 2 tablety aspirinu, smíchat v 5-7 ml převařené vody, rozpustit 20 ml medu.Důkladně promíchaná směs se udržuje na tváři po dobu jedné hodiny.

Tónování

Masky na obličej doma jsou nezbytné, pokud potřebujete rychle získat svěží a atraktivní vzhled.Únava, nemoc, nedostatek spánku, podvýživa ovlivňují stav kůže.Úplné obnovení zdraví pokožky může tyto příčiny pouze odstranit.Alespoň částečně tonická maska ​​však pomůže vyřešit problém, který aktivuje vnitřní procesy kůže.

Vyživuje a zvlhčuje ji a dodává jí svěží a zdravý vzhled:

  1. Univerzální tonizující maska. V případě suché kůže se odebere 20 ml zakysané smetany s vysokým procentem obsahu tuku, pro mastnou pleť - 20 ml jogurtu.Ke směsi se přidá 40 ml citronové šťávy.Hmota je tekutá, proto je vhodné použít gázový podklad - nanáší se na obličej a maska ​​se nanáší na gázu.Doba expozice je 10-15 minut.
  2. Tonikum pro mastnou pleť. 3 ml medu se zředí ve 20 ml vody.1 polévková lžíce kaolinu se nalije do medové vody, vymačkáme šťávu z citronu, rozetřenou do hladka.Protein bičovaný do strmé pěny se pečlivě promíchá s výslednou hmotou jílu.Maska se nanáší v pevné vrstvě po dobu 15 minut.
  3. Tónování pro normální až suchou pokožku. 1 polévková lžíce.zakysaná smetana se smíchá s kůrou jednoho citronu (nebo pomeranče) rozdrceného v mixéru, rozetře se žloutkem do hladkastav.Naneste v husté vrstvě po dobu 15 minut.
  4. Hořčičná maska. Žloutek protřepejte 5 g hořčičného prášku a poté medem otřete olivovým olejem - každý po 5 ml.Kombinujte obě směsi, promíchejte a zahřívejte ve vodní lázni.Naneste masku na teplo, přidržte 10 až 15 minut.

Nejlepší recepty na masky pro mastnou a suchou pokožku

Při výběru přísad pro masku musíte vzít v úvahu typ pleti, jinak můžete pomoci nejen pokožce obličeje, ale takézhoršuje její stav.

Masky pro mastnou pokožku, která je suchá, korigují mazové žlázy, odstraní přebytečný kožní maz.

Vejce, jíl, mléčné výrobky, sůl, hořčičný prášek, citronová šťáva a med jsou užitečné pro mastnou pleť.

  1. Maska s aspirinem. Odvar tymiánu (60 g byliny na 100 ml vroucí vody, vařený po dobu jedné hodiny) se filtruje, přidá se 10 rozdrcených tablet aspirinu.Po rozpuštění tablet musíte pokožku několikrát otřít odvarem.
  2. Kefirův protein. Smíchejte 60 ml kefíru a 5 ml medu, zalijte 2 lžičky.škrob, triturovaný do hladkého stavu.Beat vejce bílé ve strmé pěně, opatrně přidejte smíšené složky.Obzvláště hustá vrstva se nanáší na oblasti s vysokým obsahem tuku - brada, čelo, nos.
  3. Citronový krém. 60 ml smetany se rozetře s žloutkem, přidá se 40 ml čerstvě vymačkané citronové šťávy.Homogenní směs se nanáší na obličej pomocí gázové základny po dobu 1 hodiny.
  4. Maska z okurek. Dva žloutky jsou rozdrceny solí (ne více než 1 lžička), přidejtestrouhaná okurka, mix.Přihlaste se 30-35 minut.Chcete-li zabránit úniku masky, můžete si na obličej položit gázový podklad.

Suchá pokožka potřebuje pomoc při udržování úrovně vlhkosti, jinak je nevyhnutelný výskyt časných vrásek na obličeji a zarudnutí.

Masky pro suchou pokožku mohou obsahovat rostlinné oleje, mastné mléčné výrobky, žloutky a bobule.

  1. Maska s vejcem a mrkví. Šlehací žloutek se smíchá se střední mrkví nasekanou na jemném struhadle, do stavu kaše se přidá pšeničná mouka.Kompozice se udržuje na tváři po dobu půl hodiny.
  2. Zakysaná smetana s bylinkami. Rozdrcená v partě zelených koprů a petrželek.Doplňte složení 2 lžíce.kyselá smetana s vysokým obsahem tuku a 1 polévková lžícezemě v mouce "Hercules".Směs, dokud není homogenní, se udržuje na obličeji až čtvrt hodiny.
  3. Maska z avokáda. Rozdrcená dřeň z poloviny avokáda rozprášená 1 lžičkou.med a 1 lžičkamandlový olej.Naneste směs po dobu 15 minut.
  4. Olejová maska. 60 ml olivového oleje zahřátého ve vodní lázni se smíchá s obsahem dvou tobolek vitaminu Aevit.Impregnují tkaninovou základnu olejovou kompozicí a přitlačují ji pevně k obličeji po dobu 20 minut.

Pohodlné podmínky, přírodní produkty a nepřítomnost zbytečných nákladů činí proces nanášení masek doma nejen užitečným, ale také příjemným.Jsou nezbytné pro udržení krásy a mládí pokožky.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o obličejových maskách

Whiteningmasky na obličej:

masky na obličej doma: