Maska na obličej vyrobená z badyagů s peroxidem vodíku, jíl, na akné, vrásky, věkové skvrny

Tramp je již dlouho známý a v medicíně se úspěšně používá při léčbě modřin, modřin, artritidy a revmatismu.V kosmetologii se efektivně používají masky pro péči o obličej, jejichž jednou z hlavních součástí je tramp.

Získává se sušením kolonií sladkovodních hub houby Spongillalacustrisfragilis.V důsledku obsahu silikonových inkluzí má prášek získaný během zpracování lokální dráždivé, protizánětlivé a analgetické účinky.

Užitečné vlastnosti badiagi pro obličej

Hlavní účinnou látkou prášku badiagi je oxid křemičitý (nebo spikule - mikroskopické jehly)oxid křemičitý) má schopnost způsobit lokální podráždění, když je vtírána do kůže.

Tato vlastnost je odpovědná za účinek měkkého peelingu , který odlupuje odumřelé kožní buňky a stimuluje obnovu epitelu.Systematickým používáním masek od badiagi se barva a struktura kůže obličeje vyrovná, póry se očistí, zmenší se vrásky v obličeji, vymizí se špičkové krvácení a zbarví se melanosy.

Složení chyby je také jedinečným spongininovým proteinem, který má výrazné dezinfekční, antibakteriální a anestetické účinky.Jeho vlastnosti umožňují úspěšně používat produkty z badiagy k léčbě dospívajících papule a akné.

Indikace a kontraindikace

Obličejová maska ​​vyrobená z vagíny se dokáže vypořádat s následujícími problémy:

 • nadměrná mastná kůže;
 • akné a mladistvé akné;
 • ztráta pružnosti kůže;
 • vzhled depigmentace kůže;
 • hematomy.

Přes tento seznam užitečných vlastností má nesmysl také kontraindikace pro použití.

Patří sem:

 • suchá kůže;
 • přítomnost abscesové infekce;
 • rosacea (povrchové uspořádání kapilár);
 • predispozice k nadměrnému růstu vlasů v obličeji;
 • mechanické poškození kůže;
 • alergické reakce na složky masky.

Výběr receptů pro masky s grubem

Obličejové masky vyrobené z grubu se snadno používají (přípravou ošetřovací směsi bude trvat déle než 5 minut), je to levné a efektivní.

V závislosti na problémech s pokožkou jsou vybrány další komponenty , které jsou součástí masek.

Pro akné, akné, černé tečky

Díky své zahřívací a exfoliační akci je nesmysl ideální pro čištění pórů těžkou akné.

Bylo vědecky prokázáno, žepoužití této složky v péči o pleť může normalizovat činnost mazových žláz , jejichž porušení je hlavní příčinou výskytu černých skvrn, akné a akné v problémových oblastech.

Seznam přísad pro úpravu akné obvykle zahrnuje peroxid vodíku, kosmetický jíl, kyselinu boritou nebo salicylovou.

Maska s kyselinou salicylovou

Vyrábí se z badiagy, bílé hlíny a kyseliny salicylové.Použití masky eliminuje papuly, čistí póry obličeje a snižuje mastnou pleť.

Při výrobě terapeutické kompozice se výše uvedené složky berou ve stejných poměrech a po nalití teplé minerální vody se směs uvede do stavu husté zakysané smetany.

Poté, co se výsledná hmota nanese na obličej tenkou vrstvou, ponechá se po dobu čtvrt hodiny (po aplikaci není nutné třít směs, její účinek je založen na interakcikomponenty).Poté se přebytek jemně odstraní vatovým tamponem, obličej se opláchne vodou a zvlhčí nemastným krémem.

Z věkových skvrn

Podle odborníků je jednou z nejúčinnějších metod boje proti pigmentaci kůže v každodenních podmínkách maska ​​pro bělení obličeje z vagabondu obsahujícího kefír, krém, ovesné vločky, rýžový vývar nebo vejce bílá.

Maska se smetanovou a rýžovou moukou

Tato směs vyživuje vitamíny, čistí a bělí pokožku, stimuluje krevní oběh v horních vrstvách epidermis.

Obličejová maska ​​vyrobená z badyagů může zbavit akné, akné a mastnou pleť.

Aby se toho dosáhlo, vezměte ve stejném poměru prášek badiagi a rýžové mouky (každý po 5 mg) a zřeďte je 30 ml mírně zahřáté smetany (účinek bude patrnější, pokud používáte kozí mléko).Směs se udržuje na kůži po dobu 15-20 minut.Po uplynutí této doby se maska ​​odstraní vatovým tampónem namočeným v mléce.

Proti vráskám

Obličejové masky vyrobené z Badiagy v důsledku měkkého peelingu a schopnosti stimulovat krevní oběh jsou nedílnou součástí boje proti povrchovým vráskám.Ke zvýšení účinku se do hlavní složky přidává med, kakaový prášek, zeleninové šťávy a výtažky z léčivých rostlin.

Vitamínová maska ​​

Složení obsahuje balení prášku badyagi, šťávy z okurky (15 ml), infuze heřmánku a měsíčku (každá po 4 kapkách), olivového oleje (15 ml).Všechny ingredience jsou míchány do hladkosti.stav.Směs se nanese na čistou suchou pokožku obličeje a po 10 minutách se odstraní vatovým tamponem.Opláchněte si obličej vodou.

Pro čištění obličeje

Peelingový peeling má schopnost čistit silně znečištěnou mastnou pokožku.Jeho účinek je založen na exfoliaci horní vrstvy odumřelých buněk a stimulaci procesu regenerace epidermis.

Maska ze zelené hlíny, kyseliny salicylové a badiagi

Během přípravy jsou všechny složky smíchány v poměru 1: 1: 1 a zředěny převařenou vodou na požadovanou konzistenci.

Naneste směs na obličej tenkou vrstvou a inkubujte po dobu 10-15 minut.Poté opláchněte tekoucí vodou.

Pro ošetření modřin

Hlavní vlastností badiagy je odstranění modřin a modřin.Jako ošetřovací směs se používá kombinace badiagy s vodou nebo jakýmkoli olejem.

V závislosti na další složce se výsledná hmota nanese na poškozenou plochu a po zaschnutí (v kombinaci s vodou) se omyje nebo se použije jako obklad (v kombinaci s olejem).

Tramp s modřinovým olejem

Před použitím se prášek smísí s olivovým olejem, dokud se nedosáhne konzistence, která zabrání šíření směsi.Výsledná kaše se rozdělí na vatový tampón a aplikuje se na modřinu.

Komprimace je fixována přilnavou fólií a ponechána přes noc.Podobný nástroj se používá denně až do úplného vymizení hematomu.

Pro suchou pokožku

Při použití masek zOvoce pro péči o suchou pokožku by mělo být opatrné.Jako další složky je nutné použít složky, které nezlepšují účinek badiagy, ale změkčují ji.Patří mezi ně šťáva z aloe, med, smetana nebo fermentované pečené mléko.

V každém případěpro suchou pokožku by bylo rozumné zkrátit dobu expozice směsiz 15 na 5 minut a je nezbytné před použitím otestovat alergickou reakci (malé množství léčiva aplikovat na ohyb paže a,v případě nepříjemných pocitů je lepší masku odmítnout).

Pro mastnou pleť

Maska s kyselinou boritou a peroxidem vodíku pomůže udržovat dobře upravený a zdravý vzhled mastné pokožky.Podobné složení eliminuje černé skvrny, čistí pokožku a reguluje mazové žlázy.

Maska pro problematickou pleť

K výrobě masky je třeba vzít:

 • balení prášku badiagy (5 mg);
 • 5% roztok kyseliny borité (5 ml);
 • 3% roztok peroxidu vodíku (5 ml);
 • převařená nebo minerální voda (50 ml).

Všechny složky jsou smíchány do konzistence tekuté kyselé smetany a zahřívány ve vodní lázni na 30–35 stupňů.Hotová směs se nanáší na kůži po dobu 10 minut a poté se omyje teplou vodou.

Příprava masek z badyagi

Složení každé masky má složitý účinek na kůži, ale určitá specifika dalších složek určuje konkrétní účel různých směsí.

Univerzální maska ​​

Univerzální nástroj pro komplexní účinek na problémové oblasti pokožky, vyhlazení její struktury a zjasnění stárnutí - obličejová maska ​​vyrobená z Badiagy zředěná převařenou nebo nesycenou minerální vodou.

K jeho výrobě berou 5 gramové balení badiagi a vody zahřáté na teplotu 40 stupňů (50 ml).Voda se vlévá po malých částech do suché směsi a vše se míchá, dokud nevznikne stejnoměrná hustá hmota.

Výsledná kaše v teplé formě je distribuována přes kůži kruhovými masážními pohyby.

Po čtvrt hodině se vyschlá maska ​​omyje tekoucí vodou.

Zesílená maska ​​

Je připravena z prášku badiagi (5 g), gelu s badiagi (1 lžička) a horké vody (50 ml).Suchý prášek se zředí horkou vodou a potom se k výsledné směsi přidá požadované množství gelu.Všechny jsou důkladně promíchány a aplikovány na obličej.Po 10-15 minutách se maska ​​omyje a zvlhčí lehkým nemastným krémem.

Maska proti stárnutí

Ve většině případů se v maskách proti stárnutí používají jako doplňkové komponenty med, kosmetické oleje a ovesné vločky.

K přípravě masky s ovesnou kaší je třeba následující:​​

 • prášek badiagi (5 ml);
 • ovesné vločky (30 ml);
 • kefír (krém) (30 ml).

Všechny složky jsou smíchány, výsledná směs je nanesena na očištěnou pokožku a ponechána po dobu 20 minut.Poté opláchněte vodou.

Z masa s hlínou

Bv závislosti na požadovaném výsledku používám bílou, modrou nebo černou hlínu v kombinaci s badagi.

Unikátní minerální složení různých druhů jílu jim dává následující vlastnosti:

 • modrý jíl má zdvihací účinek;
 • černá - odstraňuje mastný lesk, vysychá pokožku;
 • bílá - bělí pokožku.

Recept na výrobu masek je stejný bez ohledu na to, jaký typ jílu se používá.5 mg badiagi se smíchá s 5 mg suchého jílu a zředí se vařenou vodou při pokojové teplotě.15 minut po aplikaci je maska ​​odstraněna pomocí vatového tampónu.

Vyrobeno z badyagi a medu

Maska na obličej vyrobená z badyagi a včelího medu vyživuje a tónuje, uzdravuje mikrotrhliny a má protizánětlivý účinek.Pro výrobu by mělo být balení prášku (nebo 5 ml gelu) badiagi naředěno 1 polévková lžíce.ltekutý med.

Výsledná hmota se nanese na očištěnou pokožku a inkubuje se po dobu 15 minut.Po uplynutí této doby se maska ​​odstraní teplou tekoucí vodou.

Vyrobeno z peroxidu badyagi

Klasická maska ​​obsahuje 2 složky a má bělicí a dezinfekční vlastnosti.Prášek Badyagi se zředí 3% peroxidem vodíku do stavu tekuté kyselé smetany a po vytvoření pěny se aplikuje na obličej.

Aby se zabránilo popálení (v důsledku vzájemného posílení vlastností složek obsažených ve směsi), měla by být doba expozice masky omezena na 10 minut.Maska se omyje tekoucí vodou.

Vyrobeno z badi a kvasinek

Tato kombinace má výrazný exfoliační účinek.Takový peeling je vhodné použít k očištění mastné pokožky.

Maska se připravuje ze suchých kvasinek a badi, ve stejném poměru (5 ml) a zředí se 15 ml.Hustá směs je rovnoměrně rozložena na dříve očištěné kůži a třena hladkými masážními pohyby po dobu 2 minut.Poté se obličej důkladně omyje teplou vodou a zvlhčí krémem.

Podmínky použití

Před použitím obličejové masky pro přípravky pro péči o pleť se musíte seznámit s pravidly, jejichž nedodržení namísto požadovaného prospěchu způsobí poškození zdraví:

 • Tramp je poměrně specifický lék, proto je před jejím použitím prioritouvyloučit alergickou reakci .Při sebemenším projevu pocitu nepohodlí se vyplatí používat produkt.
 • Prostředky s badagi naznačujípoužití směnného kurzu .Efektu je dosaženo pravidelným používáním po určitou dobu (kurz se skládá ze 7–10 procedur, které se provádějí v intervalu 5–7 dní).Neměli byste je zneužívat.
 • Jedním z viditelných projevů působení masek z badiagy je zčervenání kůže, a proto se nedoporučuje je používatpřed brzkým opuštěním domu .
 • Při zvýšené sluneční aktivitěje použití badiag také nežádoucí, protože vystavení UV záření může vést kvěkové skvrny na ošetřené kůži.
 • Masky Badyagi se nanášejí na obličej očištěný od nečistot a make-upu.V tomto případě je nutnézabránit tomu, aby se směs dostala na sliznice , jakož i oblasti kolem očí a periubického prostoru.
 • Připravená směsse neuchovává .Musí být použit ihned po výrobě.

Přípravky pro domácí použití

Lékárenské řetězce v současné době nabízejí poměrně velký sortiment léků na bázi badadi.Nejběžnější je prášek pro vnější použití, balený v pytlích po 5 g.

Jeho cena se pohybuje od 40 do 80 rublů.K dispozici jsou také gely a masti.Gel "Badyaga911" - cena je od 83 do 100 rublů;řada gelů Badyaga Forte s dalšími komponenty navrženými speciálně pro kosmetické účely.Jejich cena se pohybuje od 60 do 120 rublů.

Badyaga je skutečně jedinečný přírodní prostředek, jehož použití může eliminovat použití drahých salonových procedur.Forma léku, pohodlí a účinnost aplikace, široká škála receptů na masky činí z badyaga nepostradatelným nástrojem v péči o pleť.

Maska na obličej z vagabondu: video

Recepty masky na obličej z vagabondu, zjistěte ve videoklipu:

Obličejová maska ​​pro chyby na akné a akné, viz videoklip: