Maska černé tečky doma je nejúčinnější, s aktivním uhlím, želatinou, sodou, čistícím filmem

Aby se ženy zbavily černých skvrn na obličeji a zlepšily stav pleti, používají všechny druhy masek.Existuje mnoho receptů na čištění směsí vhodných pro použití doma.

Jak používat masky z černých teček ]

Maska z černých teček doma poskytne správný účinek, pokud budete dodržovat pravidla pro její aplikaci:

 1. Před distribucí směsi musí být pokožka vystavena působení páry, takžezvětšené póry.
 2. Některé přípravky pokožku silně vysušují, takže pokud se cítíte pevně, je třeba ji po zákroku zvlhčit.
 3. Směs se nanáší na mastnou pokožku jednou týdně.(v případě závažné kontaminace kůže - 2krát týdně), pokud má pokožka suché a mastné oblasti - 1krát za 2 týdny.
 4. Před použitím směsi byste měli zkontrolovat, zda na ni není alergická reakce.Za tímto účelem se část kompozice nanáší na pokožku zápěstí a po několika hodinách zkontroluje reakci.Ale i po negativním testu přetrvává malé riziko alergií.
 5. Není nutné provádět drhnutí bezprostředně před nanesením masky.Odborníci doporučují provedení postupu předem, denně.
 6. Masky se často neaplikují na celou plochu obličeje, ale pouze na místa akumulace černých teček - zónu T.
 7. Nefilmové masky by měly být uchovávány po dobu 10–20 minut, filmové masky vydrží až 30 minut.
 8. Směs, která tuhne ve formě filmu, se nemusí dostatečně dobře odstranit.Nadměrná horlivost však vede k poškození kůže.K usnadnění odstraňování filmu musíte pokožku mírně navlhčit vodou.

V prvních 1 - 2 hodinách po zákroku zůstávají póry zvětšené a vnečistoty a infekce se do nich snadno dostanou, proto se v tomto období nedoporučuje vyjít ven.

Jak napařit obličej

Černé skvrny jsou lépe odstraněny, pokud jsou póry zvětšeny před zákrokem.

Tento účinek lze dosáhnout několika způsoby:

 1. Parní lázně. V malé misce nebo pánvi přiveďte k varu asi 1 litr vody.Parního efektu bude také dosaženo, pokud se zahřeje obyčejná voda, ale je nejlepší připravit koupel na základě odvarů bylin, jako je heřmánek, měsíček, šalvěj.Kromě toho se doporučuje přidat 2-3 kapky éterického oleje (vyberte čajovníkový olej, eukalyptus, cypřiš, jalovec).Když je voda horká, měla by se hlava po naklonění vlasů z obličeje naklonit po misce, vybrat vzdálenost tak, aby pára nespálila pokožku, ale ohřála ji.Top s osušku.Doba ošetření je 15 minut.

  Před nanesením masky z černých teček je nutné obličej napařit obličejem

 2. Masky horkým způsobem. Existují recepty, podle kterých se směs během vaření zahřívá a aplikuje za horka.Před použitím takových směsí je napařování pokožky volitelné.
 3. Koupel a sauna. Během těchto procedur jsou póry odhaleny v celém těle, včetně obličeje.
 4. Teplé obklady. Pro horký obklad musíte připravit odvar bylin, například pro parní lázeň.Metoda aplikace se však bude lišit.Je třeba namočit gázu nebo hadřík horkým vývarem a udělataplikace na obličej.Stačí vydržet komprese po dobu 10 minut a měnit ji, pokud se ochladí.

Proteinová jednosložková maska ​​

Vejce bílé se smíchá nebo rozbije obyčejným šlehačem, dokud se nezmění na hustou pěnu a nezmaže se na obličeji, přičemž se nanese několik vrstev.Položí se jeden na druhého a čekají, až předchozí vyschne.Stačí udělat 3-4 aplikace.

15 minut po distribuci poslední vrstvy se maska ​​odstraní vodou při teplotě nepřesahující 35 stupňů.Pro zajištění zpevňujícího a bělícího účinku nalijte do směsi citronové šťávy 1 lžičku citronové šťávy.Při aplikaci směsi 2krát týdně.(Potřebný kurz se skládá z 10 procedur), můžete póry vyčistit a zúžit, aby se póry zúžily a nečistoty v nich již nebyly zaneseny.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli
Maska s sodou a herkules

Vezměte 1 polévkovou lžíci.jedlá soda a zředěná teplou vodou, přičemž 1 lžička, smíchaná a aplikovaná v kruhovém pohybu světla do problémových oblastí.Poté sodu nechte 15 minut, aby pronikla hlouběji do pórů a opláchněte horkou a studenou vodou.

Výrobek pokožku velmi zaschne, takže po zákroku je nutné distribuovat zvlhčovač.

Je-li nezbytné doplnit čisticí vlastnosti masky výživnou látkou, měla by být ke směsi přidána 1 polévková lžíceHercules, rozdrcený na prášek.Časté používání maskypoškozuje pokožku, začíná vysychat a odlupuje se.Doporučená frekvence použití - 1krát za 2 týdny.

Maska s jablky a medem

Oloupejte jedno jablko a vtřete jej na struhadlo se středními otvory.Pak se do buničiny přidá 5 lžící.rozpuštěný med.Po spojení jablka s medem rozložte složení a nechte působit 10 minut.Odstraňte směs horkou vodou.Kromě čistících účinků maska ​​vyživuje pokožku vitamíny, které se nacházejí ve velkém množství v medu, a zjemňuje a zklidňuje zánět.

Kefírová maska ​​s medem a citronem

1 lžičkaroztavte med položením nádoby na parní lázeň a smíchejte s 2 lžičky.2,5 procent kefíru a citronu čerstvé v množství 1 lžička.Navíc se do kompozice přidává sůl, která působí jako drhnutí - 1 lžička.

Prostředek se nanáší masážemi podle masážních linií. Směs se udržuje po dobu 10 minut a poté se propláchne. Kromě odstranění kontaminantů maska ​​zjemňuje pokožku, rozjasňuje a vyživuje pokožku.

S tvarohem

Tvaroh vyrobený z kozího mléka - 1 polévková lžíce.smíchané s 0,5 lžičkyprášek z černého pepře, poté distribuovaný v dostatečně silné vrstvě.

Protože maska ​​hoří, neměla by se uchovávat po dlouhou dobu - stačí 5 minut.Potom se prostředek odstraní teplou vodou.

Maska s pískavice řecké

Musíte vzít čerstvé listy pískavice řecké, nasekat je a poté zředit kaši na 1 lžičku.převařenou chlazenou vodou, smíchejte ingredience a trvejte 15 minut, poté naneste 15 minut, opláchněte vodou po doporučenédoba expozice.Odborníci doporučují přijmout opatření s touto maskou, jakomůže způsobit alergickou reakci.

Bílá hlína s ananasovou šťávou

2 lžíce.suchý bílý jíl musí být kombinován s 2 lžícemi.čerstvý ananasový džus a šťáva by měla být přírodní.

Hydratovaná tvář se lubrikuje směsí 5 minut po ochlazení kompozice v chladničce.Distribuujte, berte v úvahu masážní linky, aby se pokožka neprotahovala.Po 15 minutách se musí kompozice omýt.

Z vajíčka s citronovou šťávou a cukrem

Jeden protein se rozbije na strmou pěnu, pak se do něj zavede 1 polévková lžíce.hnědý cukr a čerstvý citron, míchejte do úplného smíchání ingrediencí.Poté se směs nanáší po dobu 15 minut a odstraní se chlazenou vařenou vodou.Tato kompozice zužuje póry.

S grapefruitovou šťávou a ovesnou kaší

3 lžíce.grapefruitová šťáva smíchaná s 1 polévkovou lžičkou.rozdrcený Hercules vločky a trvat na 3 minutách, aby vločky nabobtnaly.Kompozice je distribuována po obličeji, ponechána po dobu 15 minut, nejprve odstraněna teplou vodou, potom ochlazena, aby zjemnila pokožku.

Směs kromě lehkého praní plní pokožku vitamíny, dodává jí hedvábnou, hladkou a pružnou pokožku.

Doporučuje se dokončit postup nanesením zvlhčovače.

S limonádou a kefírem

Štipka jedlé sody by měla být kombinována s 1 polévkovou lžičkou.nasekané ovesné vločky, kapající do složení 2-3 čepice.kyseliny borité a směs zřeďte kefírem na krémovou texturu.Kompozice se aplikuje bodově naoblasti hromadění znečištění a udržet 15 min.

Poté se směs odstraní studenou vodou.Maska má také výživný účinek a zvyšuje pružnost pokožky.

Rajčata

Vnitřní část rajčete, oloupaná z kůže a semen, v množství 50 ml, by měla být smíchána se 2 lžičkami.kefír s nízkým obsahem tuku a 1 polévková lžícecitron čerstvé.Po smísení kompozice rozložte, nechte 15 minut působit a poté odstraňte převařenou chlazenou vodou.

máta peprná

Po smíchání 1 lžička.koriandr, máta peprná a citronová tráva - nalijte je 1 polévková lžíce.čerstvě převařená voda, trvejte 30 minut.Poté filtrujte tekutinu a použijte ji jako čisticí tonikum a otřete problémové oblasti.Několik minut po zákroku opláchněte obličej vodou, osušte ručníkem a použijte zvlhčovač.

S okurkou a kurkumou

Jedna malá okurka by měla být nastrouhána malou dírkou a vytlačena z ní šťáva.Bude to trvat 1 polévková lžíce.šťáva, která by měla být smíchána na polovinu s citronem čerstvým a přidejte špetku kurkumy.Napouštějí bavlněnou podložku tekutinou, distribuují ji na kůži a čekají na zaschnutí.

Po promytí směsi vodou se po proceduře použije zvlhčovač.Tato tonika pomáhá nejen odstraňovat černé tečky, ale může být také použita jako profylaktická.Skladuje se v chladničce až 7 dní.

Banánový med

Jeden banán se loupe a hnětí vidličkou, přidá se 1 lžička.zkapalněný med, mlátit se stejnou vidličkounebo mixér, rozetřete kompozici, nechte působit 20 minut, poté opláchněte vodou při pokojové teplotě.Tato směs má podle recenzí vynikající čisticí vlastnosti.

Kukuřičná maska ​​s mlékem

2 lžíce.Kukuřičná mouka musí být zředěna teplým mlékem, aby se kompozice stala vhodnou pro aplikaci na obličej.Po rozdělení směsi, s ohledem na masážní linky, byste měli počkat, až složení ztvrdne.Poté se kůra namočí studenou vodou a maska ​​se odstraní houbou.Tato kompozice čistí pokožku, odstraňuje mastný lesk.

Maska s ovesnou kaší, medem a vejcem

Bylinné vločky je třeba rozdrtit na mouku.Bude to trvat asi 1 polévkovou lžíci.Nalijte ji do oddělené nádoby, rozbijte vejce, oddělte protein od žloutku a přidejte jej do ovesné vločky.Nalijte 1,5 lžičky.tekutého medu, smíchejte všechny ingredience a výsledná hmota je ošetřena problémovými oblastmi třením po dobu 5 minutMasku omyjte vodou.

Appleová maska ​​

​​

1 lžičkamáslo by se mělo smíchat se solí a máslo se předem roztaví.Poté přidejte do směsi 4 lžíce.jablečná omáčka (třete jablko na jemném struhadle).

Odděleně se ovesná moučka rozdrtí na mouku (vyžaduje se 0,5 lžičky).Mouka je kombinována nejprve s 1 polévkovou lžičkou.citron čerstvý, poté směsí olej-jablko, přidejte 4 víčka.levandulový ether, distribuovaný přes kůži obličeje.Poté, co crusts, smýt směs.

Maska založená na kvasnicích

Tato maska ​​je vyžadována k přípravěsyrové kvasnice - 1 lžičkaa trochu peroxidu vodíku (3%).Pomocí této masky můžete odstranit černé tečky a vyrovnat povrch pokožky.Součásti masky musí být připojeny a distribuovány v problémových oblastech po dobu 10 minut.

Poté se prostředek odstraní teplou vodou a pro zúžení pórů se otře kostkou ledu, vyrobenou z odvarů bylin.Peroxid vodíku v této masce lze nahradit gumou.Avšak kontraindikací použití masky je zánět kůže.

Z soda a sůl

Maska soda-sůl nejen pokožku očistí, ale také ji zjemní a učiní ji hedvábnou. Složení je dvousložkové: soda a sůl, každá 1 lžička.

Po opláchnutí obličeje dětským mýdlem se na kůži nanese směs suchých složek.Ponechejte směs na obličeji 10 minut a po lehké masáži ji opláchněte teplou vodou.

Z rýže

Maska pro černé tečky domase připravuje pouze ze dvou složek: dušená rýže a voda .Potřebujete vařit 1/4 lžíce.rýži a důkladně ji opláchněte.Cereálie je třeba naplnit vroucí vodou přes noc, aby ji voda zcela pokryla.A aby nedošlo k rychlému ochlazení, musí být nádoba zakryta víkem a zabalena do ručníku nebo přikrývky.

Přibližně po 8 hodinách je třeba přebytečnou vodu dekantovat(lze ji vypít, protože čistí trávicí trakt, zejména na lačný žaludek)a rýži hnětet kousnutím.Směs poskytuje malý čisticí účinek, odstraňuje nečistoty z pórů, eliminuje otoky.Několik minut složenírozložen po obličeji kruhovým pohybem, poté držte 15 minut.Směs můžete odstranit čistou vodou.

Filmové masky z černých teček

Tyto masky se liší od předchozích masek v tom, že použitá směs ztvrdne a promění se ve film.Je to kvůli želatině, která se přidává do kompozice.Filmové masky jsou skvělé pro čištění pórů od černých teček, asdoslova tahají špínu z kůže.Další složky přispívají k pevnosti a pružnosti pokožky, odstraňují zánět.

S mlékem

1 část želatiny by měla být nalita do 8 dílů teplého mléka (pro nedostatek mléka můžete použít vodu) a nechat bobtnat po dobu 30-40 minut.Podle pokynů se směs zahřívá na nízké teplotě, dokud se prášek úplně nerozptýlí.

Nejvhodnější je rozmazat hmotu štětcem.

Aby byla fólie hustá a snáze odstranitelná, musí být vyrobeno několik vrstev.Maska se neaplikuje na oblast v blízkosti očí a obočí.Když všechny vrstvy dobře uschnou, špička filmu se odstraní na bradě a maska ​​se odstraní ve směru zdola nahoru.Po ukončení procedury hydratujte pokožku krémem a namažte krémem.

Uhlí

Poměry želatiny a mléka jsou stejné jako v předchozím receptu - 1/8, ale aktivní uhlí je stále nutné (1 tab. Po dobu 1 hodinyl. želatina).Nejprve se želatinový prášek zkombinuje s mlékem a nechá se bobtnat po dobu 30-40 minut, jak je uvedeno v pokynech.

Potom ho rozpustili v malém ohni.Aktivní uhlípo proměně tablety v prášek přidejte do tekutiny.Maska je rozprostřena po obličeji kosmetickým štětcem po vrstvě a po vysušení je z obličeje odstraněna počínaje bradou.Po ukončení postupu naneste přípravky pro péči o pleť.

Se zeleným čajem a heřmánkem

Silné čajové listy zeleného čaje (3 polévkové lžíce) by měly být smíchány se 3 polévkovými lžičkami.odvar heřmánku a zředí se 20 g želatiny.Směs by měla stát po dobu 30 minut, pak by měla být zahřívána na mírném ohni, dokud se želatinový prášek úplně nerozpustí.

Do ochlazeného roztoku byla přidána 1 polévková lžíce.čerstvá okurková šťáva a 2 lžíce.šťáva z aloe.Po smísení kompozice rozložte štětcem v několika vrstvách.Poté, po 15 minutách, necháte poslední vrstvu zaschnout, film vyjměte.

Černá maska ​​

Maska z černých teček (doma ji můžete vyrobit z dostupných produktů a éterických olejů) se nazývá černá, protože obsahuje aktivní uhlí.Je to on, kdo jí dává černou barvu.

Bude to 2 karty.léčivo na 10 ml vody.Stále potřebujete čerstvě vymačkanou citronovou šťávu (10 ml).K dispozici je také 3 čepice.čajovníkový olej.Po smíchání ingrediencí naneste na obličej a nechte působit 20 minut, poté opláchněte.

Změkčení masky pomůže přidat jogurt do směsi, která musí být přírodní,bez chemických přísad, které mohou způsobit alergickou reakci.V takovém případě použijte 1 lžičku.čerstvě vymačkaná citronová šťáva, 1 polévková lžíce.uhlí práškový připravený mletím tablet a 4 lžíce.jogurt.

Podlena předpis, musí být prostředek aplikován na dušenou pokožku po dobu 15 minut.Čas musí být sledován, protože citronová šťáva s dlouhodobým vystavením pokožce může způsobit podráždění.Tato maska ​​také bělí pokožku a odstraňuje věkové skvrny.

Protizánětlivá směs obsahující dřevěné uhlí se připravuje z aloe šťávy a mořské soli.K jeho přípravě budete potřebovat dvě rozdrcené tablety aktivního uhlí, každá po 2 lžících.voda a mořská sůl, stejně jako 1 lžička.šťáva z aloe.

Při míchání ingrediencí se mořská sůl nalije jako poslední, takže se nerozpouští, ale při aplikaci má čistící účinek.15 minut po aplikaci se maska ​​omyje vodou.Tato kompozice díky soli a aloe odstraní nečistoty z pórů, zklidní zánět.

Další složení, ale již na bázi černého jílu,je směsí jílového prášku s vodou, v případě potřeby lze také přidat 2 až 3 šálky.éterický olej.Smícháním prášku s vodou je třeba dosáhnout dostatečně tekuté konzistence, ale tak, aby mohl být aplikován na obličej.Mřížka se nanáší po dobu 20 minut a poté se odstraní vodou.

Masku z černých teček doma lze připravit podle jiného receptu: musíte kombinovat bílkoviny, 30 g černé hlíny a 10 ml citronové šťávy.Směs pokrývá problémové oblasti.Maska kromě znečištění účinně bojuje také s mastnou kůží a záněty.

Podle složitějšího receptu jsou 2 lžíce.hliněný prášek odvar z heřmánku, řebříčku, měsíčku, šalvěje a třezalky tečkované, přidejte 2 čepice.citronový extrakt a čajovníkový ether.Opatrně kombinujte komponenty masky až do vyhlazení, naneste kompozici na obličej a nechte působit 15 minut.

Soda-medová maska ​​

Podle recenzí tato maska ​​pomůže zbavit se charakteristických tmavě zbarvených nečistot v pórech i ve velmi pokročilých situacích.

Poměr vody, sody a medu je vztažen jako 1: 2: 5.Před aplikací musí být prostředek důkladně promíchán a med je předehřát ve vodní lázni.

S aspirinem pro mastnou pleť

2 tab.kyselina acetylsalicylová bude vyžadovat 2 lžíce.mořská sůl a 1 polévková lžíceteplá medová tekutá konzistence.

Směs účinně odstraňuje černé skvrny, ale její použití na suchou pokožku se nedoporučuje.

Ovesná maska ​​

Pro přípravu ovesné masky smíchejte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu a vařenou vychlazenou vodu na polovinu.S tímto roztokem se rozdrcená ovesná kaše zředí tak, že se vytvoří hustá kaše.Tato hmota je rozprostřena na obličej po dobu 15 minut.Odstraňte horkou horkou vodou.

Na základě Polysorbu

Polysorb je lék v práškové formě, který se používá k otravě. Zmírňuje příznaky intoxikace, působí jako sorbent, tj.podobné akci s aktivním uhlím.Prášek se zředí v libovolném množství vodou tak, aby se získala kapalná hmota, a aplikuje se selektivně na místa akumulace kontaminantů.Maska musí být ponechána po dobu 15 minut.

Z mořské soli

Roztok 3% peroxidu vodíku by měl být kombinován s mořskou solí v poměru 1–2 a malým množstvím vody.Poté se kompozice rozdělí do potřebných oblastí a nechá se 10 minut.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

S bramborovým škrobem a aloe šťávou

Maska z černých teček, vyrobená doma z brambor, má komplexní účinek.

Přispívá k eliminaci černých skvrn, zánětlivému procesu, a tedy akné.K vytvoření směsi potřebujete šťávu z aloe, bramborový škrob a glycerin - každá složka 1 lžíce.Směs se musí na obličeji udržovat po dobu 20 minut.

Hercules s kyselinou boritou

Díky přidání vaječného bílku do této masky dává znatelný čisticí účinek, ale zároveň jemně působí na pokožku, jemně ahloubkově čistící póry, které nasycují povrchovou vrstvu užitečnými látkami a vlhkostí.

Herkulovy vločky fungují jako lehký peeling.

K vaření potřebujete vzít protein z slepičích vajec, po oddělení žloutku, 1 lžíce.rozdrcený na malé drobky Herkules a 1 g kyseliny borité.

Protein musí být nejprve zbit, a teprve poté se přidají zbývající složky a po přidání rozdrcených vloček a kyseliny znovu rozšleháme metla a smícháme složky.30 minut po distribuci směsi ji můžete opláchnout teplou převařenou vodou.

Maska s aloe na bázi bílé hlíny

Masku z černých teček podle následujícího receptu lze snadno připravit doma, protožesestává pouze ze 4 dostupnýchSložení:

 • Bílá hlína důkladně čistí póry a vylučuje viditelné nečistoty.
 • Ovesné vločky nejen pomáhají čistit póry, ale také odstraňují jemný peeling z povrchu.
 • Aloe má protizánětlivý účinek.
 • Kefir bělí a vyživuje.
 • Šťáva by měla být vytlačena z listu aloe - pro dosažení koncentrace živin se doporučuje ponechat ji několik dní v chladničce.Extrahovaná šťáva se smíchá s 1 polévkovou lžičkou.jílový prášek, 1 lžíce.mleté ​​ovesné vločky a suchou hmotu zřeďte kefírem na požadovanou konzistenci.Kompozice se rozmazává na obličeji a ponechá se 15 minut a poté se omyje.

  Oloupání kávy

  Pro loupání lze použít čerstvou nebo mletou kávu, avšak za podmínky, že během přípravy nebyl do kávy přidán cukr a mléko.Pokud je káva spaná, můžete použít zahuštěnou, a pokud je čerstvě rozemletá, musíte přidat malé množství vody.

  Potom by měla být káva kruhovým pohybem vtírána do kůže po dobu 5 minut a ponechána na obličeji dalších 10 minut.Poté se nejprve omyje teplou a potom studenou vodou.Na závěr musíte pokožku otřít tonikem připraveným z odvarů bylin, které mají uklidňující vlastnosti, jako je heřmánek.

  Vzhledem k tomu, že existuje mnoho receptů na masky z černých teček, vždyMůžete si připravit doma efektivní složení těch složek, které najdete doma.Je však důležité vybrat směs s ohledem na citlivost pokožky, protože některé směsi, například s citronem nebo sodou, mohou způsobit podráždění.

  Návrh článku:Vladimír Veliký

  Video na téma: Jak se zbavit černých teček doma

  Jak se zbavitčerné tečky: