Masáž suchým štětcem z celulitidy.Jak na to, schéma, technika

Suchá masáž zvyšuje krevní oběh, šetří celulitidu, zvyšuje turgor kůže, zpomaluje proces stárnutí.Tento typ masáže má mnoho výhod, ale pokud existují kontraindikace, může být škodlivý.

Co je celulitida a její lokalizace na těle - to je důležitézjistit před masáží

GLD (gynoidní lipodystrofie) nebo celulitida je patologická změna v hustotě subkutánních tukových tkání a vlákniny.Vzhledem k tomu, že tuk pod kůží je nerovnoměrně distribuován, vytvářejí se těsnění a hlízy, které jsou populárníběžně nazývané „pomerančová kůra“.

Hlavním důvodem výskytu celulitidy je hormonální nerovnováha.Estrogen je ženský pohlavní hormon, jehož nadbytek nebo nedostatek je metabolismus narušen a objevuje se celulitida.To je z velké části ženský problém, který vyvstává i mezi tenkými lidmi.To znamená, že k tomu, aby se objevil celulitida, nemusí být nadváha.

Druhy celulitidy:

Typ celulitidy Charakteristika ]
Solid GLD Hlavním rozdílem jsou malé hrudky pod kůží, které se při pohybu těla stanou více či méně patrnými.Tento typ je považován za přirozený a vyskytuje se hlavně u všech, zejména mladých dívek a sportovců.
Sluggish celulitida Častěji se vyskytuje u žen a některých mužů ve věku 40–45 let, s neaktivní životní styl, kdy se svaly stávají pomalé a kůže ochablé.Tuková těsnění jsou zároveň měkká a letargická.
Edematózní celulitida (edematózní) Edematózní HDF se vyskytuje v důsledku zdravotních problémů, zhoršeného metabolismu a zhoršené rovnováhy voda-sůl.Chcete-li určit tento typ patologie, musíte pevně přitlačit prsty na kůži (na paži, nohu, stehno) prsty, pokud nejprve zůstane zub - to ukazuje na nadbytečnou tekutinu.V tomto případě byste neměli dělat masáže, ale konzultovat lékaře, brát diuretika a normalizovat metabolismus.
Smíšený typ Celulitida se projevuje různými typy.Vyskytuje se hlavně u těch, kteří mají několiknavíc kila a nemonitoruje výživu.V tomto případě se měkká celulitida objevuje na rukou, na hýždích a bedrech edematózní a letargická.

Suchou masáž lze provádět ve všech fázích.Je jednodušší zbavit se celulitidy, když se teprve začíná vyvíjet.

Existují 4 fáze vývoje gynoidní lipodystrofie:

Stupeň vývoje) Stručný popis
První nebo počáteční etapa Je charakterizována výskytem „pomerančové kůry“, ale je viditelná pouze tehdy, pokud pevně stisknete kožní záhyb v problémové oblasti.- hýždě, stehna, stehna, břicha.Počáteční celulitidy se můžete zbavit, pokud budete dodržovat dietu, odmítáte mastná jídla, alkohol, sladkosti.Je nutné kontrolovat dávkování jídla a v žádném případě přejídat.
Druhá fáze vývoje Pod kůží dochází k utažení tukových usazenin.Při hmatu jsou cítit.V důsledku těchto těsnění je narušen krevní oběh.Ve druhé fázi je narušena vnitrobuněčná výživa buněk, v důsledku čehož se horní vrstva epidermis stává pomalým a ochablým.Hlavní metodou boje je mechanický efekt na hrudky, které jsou prolomeny různými typy masáží.
Třetí etapa V této fázi jsou subkutánní depozice patrné v jakékoli poloze těla.Kromě estetického problému je třetí etapa zdraví škodlivá díky neustálému zhoršování metabolismu a průtoku krve.
Čtvrtá fáze Patologická změna tkáně a její porušováníjejich práce.Na vzhled vypadá kůže ochablá, hrbolatá, s charakteristickou modří.Lidé s celulitidou ve 4. fázi mají často problémy s nadváhou, při práci může dojít k činnosti kardiovaskulárního systému, dušnosti a nedostatku kyslíku.

Celulitida může být lokalizována kdekoli na lidském těle.Nejčastěji se vyskytuje na hýždích, vnějších a vnitřních stehnech, na bocích a břiše.Může být také na pažích, krku a bradě.

Výhody suché masáže

Kartáčování nebo suchá masáž se provádí suchým dřevěným kartáčem.Tato masážní metoda má mnoho výhod , díky kterým je populární ve všech stádiích a typech celulitidy:

 • Suchá masáž rozkládá tuky a čím tvrdší štětec, tím intenzivnější „oranžová slupka“ zmizí".
 • Suché kartáčování pomáhá zbavit měkkou tkáň nadbytečné vlhkosti, která zlepšuje intracelulární práci a zvyšuje průtok krve.
 • Kartáčování pomáhá odlupovat odumřelé kožní buňky epidermis, čímž uvolňuje póry a vylučuje toxiny.

  Masáž suchým štětcem pomáhá odstranit celulitidu a odlupovat ji

 • Zlepšuje krevní oběh, posiluje stěny kapilár a zabraňuje vývoji křečových žil, trombóza, tromboflebitida a další patologie cévního systému.
 • Zabraňuje strie během těhotenství, když se jejich vzhled zvýší o 50%.

Kontraindikace

Před masáží, aby nedošlo k poškození zdraví, musíte se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace.

Je zakázáno provádět anticelulitidní masáž kartáčem v následujících případech:

 • Pokud je kůže z přírody přirozeně tenká a náchylná k poškození a zarudnutí, může expozice štětcem způsobit poškrábání.nebo mikrotrhliny, které v případě komplikací vedou k infekci a úpadku.
 • Pro dermatologická onemocnění, která jsou doprovázena suchostí a poškozením kůže, jako je psoriáza nebo ekzém.
 • Zvýšená tělesná teplota a krevní tlak.U hypertenze je nutné rozšířit cévy tak, aby nezatěžovaly srdce, a během masáže (jakákoli, nejen anticelulitidová) se krev zrychlí a stěny cév se zahřejí, což může ještě více zvýšit tlak.
 • Po 3. stádiu křečových žil není možné narušit kůži, protože cévy jsou blízko a mohou být poškozeny, což způsobuje krvácení nebo vznik trofických vředů.
 • Při hyperpigmentaci a velkém počtu molů nebo nevi se doporučuje tento způsob boje proti celulitidě opustit.

Po jednom postupu nedojde k žádnému výsledku, to znamená, že pokožka bude měkčí a jemnější, ale celulitida a objemy nikam nepůjdou.Je nutné pravidelně masírovat 2-4krát týdně.Je důležité jíst správně a pokud možno i sportovat, aby vaše svaly zůstaly tónované.

Nenechte si ujít nejoblíbenější záhlaví sloupce:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50 lethubnutí, video návody.

Nežádoucí účinky

Suchá masáž celulózovým kartáčem má některé kontraindikace, se kterými se musíte nejprve seznámit:

 • Zčervenání kůže, pálení a svědění se vyskytuje u majitelů jemné kůže.Během procedury se doporučuje vyměnit kartáč za měkčí a snížit intenzitu tlaku.
 • Vzhled vaskulárního vzoru na kůži „hovoří“ o křehkosti kapilár, které při masáži praskly.
 • Po masáži se mohou objevovat Bruises ze dvou důvodů.První je nesprávná masáž bez pozorování masážních linií a druhá je porušení krevního oběhu, při kterém je nutné je vyšetřit lékaři.
 • V důsledku kartáčování na kontraindikace se může objevit zánět nebo hniloba kůže.Mikrokraky se mohou vyskytovat také na horní vrstvě kůže v důsledku nepravidelných nebo prudkých pohybů.V případě infekce začíná zánětlivý proces.

Dojde-li k některému z popsaných jevů, je nutné zastavit masáže nebo se poradit s odborníkem, který poradí, jak správně masírovat, aniž by došlo k poškození kůže.

Příprava na masáž

Pro přípravu na masáž neexistují žádná zvláštní pravidla, musíte zvládnout techniku, abyste nepoškodili kůži.Pre-ne koupat a napařovat kůži, také není třeba drhnout.Čím sušší je kůže, tím více odumřelých a odumřelých buněk epidermis se odlupuje.

Po masáži, kterou potřebujetepijte čistou vodu s citronem nebo koktejlem z okurky, citronové šťávy a bylin. Pomůže to urychlit metabolismus a odstranit toxiny otevřenými póry.Musíte se také osprchovat (bez drhnutí, abyste nepoškodili pokožku) a potřete tělo hydratačním krémem nebo mlékem.

V přípravné fázi je třeba prozkoumat oblast kůže, která bude masírována na rány, odřeniny a jiná zranění.Také byste neměli provádět masáž se špatným zdravím, slabostí a zvýšenou tělesnou teplotou.

Technika a schéma suchého kartáčování

Suchá masáž štětcem z celulitidy se provádí několika technikami - kruhovými nebo přímými pohyby.Je důležité obejít oblast lymfatických uzlin a přesunout kartáč podél lymfy z končetin do srdce.Nmasírujte (zejména ztuhlými štětinami) hrudník a vnitřní stehna.

Začátečníkům se doporučuje, aby si brali měkký nebo středně tvrdý kartáč, aby nepoškozovali pokožku nezkušenostmi. Kůže nesmí být při provádění postupu natažena.Každý si vybere tlak štětce pro sebe, ale je důležité zvolit „zlatý průměr“, aby nedošlo k poškrábání pokožky, oh a ne žehlení, protože nedojde k žádnému výsledku.

Na základě hromadění tuku na břiše

V břiše se masáž provádí kruhovými pohyby kolem pupku.Dotyk prsou není nutný, aby ji nepoškodil.Trvání procedury je 5 minut.Můžete kombinovat suchou masáž s vakuem (pomocí plechovek pro anticelulitidní masáž).Ale za jeden den jsou oba postupy kontraindikovány.Můžete je střídatden.

Objevení se zarudnutí a mravenčení je přirozený proces.Takové jevy naznačují zrychlení krevního oběhu.Pokud se objeví vyrážka nebo silné svědění, je třeba snížit intenzitu masáže nebo vyměnit kartáč.

Na „pomerančové kůře“ na bocích

Suchá masáž celulózovým kartáčem zvyšuje turgor a snižuje účinek „pomerančové kůry“. Boky a hýždě jsou nejproblematičtější částí, ve které 95% žen má celulitidu. Je lepší provést masáž sami kartáčem s dlouhou rukojetí, takže je vhodné ji postavit do stálé polohy.Pokud vám někdo pomůže, musíte si lehnout na břicho a uvolnit se.

Na vnější straně stehna by štětiny měly být prováděny zdola nahoru, tj. Od kolena.Na hýždě můžete provádět masáže krouživými pohyby.Průměrná doba relace je 7 minut.Je nutné se zaměřit na stav pokožky.Když zčervená, masáž by měla být dokončena, aby nedošlo k poškození malých krevních cév.

Boky lze masírovat ručním kartáčem.Je kulatý nebo oválný, malý, s pohodlnou rukojetí.Můžete jej použít před sprchou každý večer.Při drhnutí nebude potřeba drhnout, protože kůže už bude jemná a hladká.

V problémových oblastech na zádech

Často se tuk hromadí v krku, po stranách a dolních zádech, zejména po stranách.Postup se nejlépe provádí vleže, aby někdo pomohl.Na krku by měl být proveden kartáč od okraje vlasů po oblast lopatek od shora dolů až po srdce.Po stranách naopak - nahoru (opět k srdci).

V bederní oblasti by se měl použít středně tvrdý kartáč a měly by se provádět kruhové pohyby, aby se zlepšil průtok krve a rozkládal subkutánní tuk.

Podle umístění celulitidy v horní části rukou

V horní části rukou se nejčastěji tvoří ochablý celulitida, která se vyskytuje ve všech věkových skupinách (dokonce i při nadhazování).Masáž malým štětcem se střední tuhostí ve směru od lokte k ramennímu kloubu.

Pohyby by měly být střední s malým tlakem.V této oblasti není vhodné provádět masáž sami, takže můžete někoho požádat o pomoc.

Jak používat vypouštěcí kartáč?

Masáž suchým štětcem pro celulitidu se provádí několika druhy kartáčů, které se liší velikostí, tvarem a kvalitou štětin.

Kvalitou se rozlišuje několik typů:

 • štětce s přírodními štětinami, kde se používají vlasy divočáka nebo bambusové vlákno nebo kaktus;
 • s nylonovými štětinami jsou syntetické kartáče, které mají tužší strukturu;
 • Japonské kartáče jsou kartáče vyrobené z přírodní hromady (nejčastěji se používá palmové vlákno).

Masáž drenážním kartáčem se provádí na suché kůži.Po masáži musí být štětiny omyty pod tekoucí vodou a zavěšeny, aby vytékaly a byly suché.Pokud vložíte mokrý kartáč, začnou se v něm hromadit bakterie, což vede k plísním nebo nepříjemnému zápachu.Horší je, že v následujícím postupu se tyto mikroorganismy mohou dostat pod kůži a vyvinout zánět.

Rysy suché masáže se strie

Někteří lidé se domnívají, že strie lze odstranit masáží.To je mýtus.Protahování je stejná jizva, tj. Rána .Vyskytuje se s prudkým nárůstem hmotnosti, při kterém je kůže napnutá a tkáně uvnitř praskají.

Po nějaké době se vytvoří jizva (pouze uvnitř) a na vnější straně je lehký pruh, který se nazývá úsek.Na tomto místě je kůže jemná a zranitelná.Při natahování nemůžete pokožku otřít ztuhlými štětinami, musíte použít měkký kartáč a kontrolovat intenzitu lisování.

Pomocí masáže můžete mírně vyrovnat barvu a strukturu pokožky, aby se strie stala méně znatelnou, ale nikam nepůjdou.Pokud pravidelně kartáčujete, můžete zabránit vzniku nových strií, protože horní vrstva epidermis se stává pružnější a pružnější.

Rysy masáže během těhotenství

​​

V průběhu těhotenství lze takové procedury provádět pouze po konzultaci s lékařem.Jednou z výhod kartáčování je normalizace intracelulární rovnováhy voda-sůl, která se při dětském porodu často narušuje a dochází k otokům končetin.

Masáž vyžaduje měkké štětiny.Je nutné zahájit relaci od nohou plynulými pohyby stoupajícími výše ke kolenům.Tento postup zklidní bolest nohou a zmírní otoky.Pod koleny je nemožné masírovat a je důležité se vyhnout tříslové zóně, protože má lymfatické uzliny.

Nedoporučuje se dotýkat se žaludku, ale bourat se do zad aboky mohou. Takové masáže zvyšují odtok krve a pozitivně ovlivňují tělo nastávající matky a vývoj plodu.Pokud se necítíte dobře nebo máte nežádoucí účinky, měli byste kartáč zlikvidovat.

Během těhotenství je nutné používat všechny druhy olejů a krémů proti striím a zvlhčit pokožku , aby se jim zabránilo, je důležité si přečíst pokyny k jednotlivým lékům pro použití těhotnými ženami.Je lepší použít olivový olej - přírodní obohacenou složku.

Jak zvýšit účinek mletí za sucha?

Pro zvýšení účinku po masáži je třeba provést kontrastní sprchu.

Střídáním studené a horké vody lze dosáhnout následujících výsledků:

 • posílení stěn krevních cév;
 • zlepšení krevního oběhu;
 • zvýšení produkce přírodního kolagenu a elastinu, které jsou nezbytné pro udržení elasticity kůže;
 • snížení ochablé kůže.

Kromě snížení intenzity celulitidy pomáhá masáž snižovat objem těla a po 4–6 týdnech si můžete všimnout, že se pas a boky zmenšily o 3 až 7 centimetrů v závislosti na individuálních vlastnostech těla.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Doba trvání a frekvence procedur

Frekvence a trvání relace se volí jednotlivě.Jedna masáž je dostatečná 5 minut před sprchou, ostatní rádi třou tělo po dobu 15 minut.Je důležité to přehánět, aby nedošlo k poškození pokožky, aby nedošlo k podráždění, tvorbě modřin a jiným nepříznivým reakcím.

Rychlost výsledku nezávisí na délce trvání relace, proto je lepší dělat vše podle pravidel a dodržovat čas, intenzitu, frekvenci a dobu trvání.

Kůže na břiše a hýždě je hustá a masáž může být prováděna denně, ale na obličeji nebo rukou je lepší ji omezit na masáž po 1-2 dnech, aby bylo možné zpřísnit případné mikrotrhliny na kůži nebo poškození kapilár a nezměnit se na krvácení, hematom.nebo vyrážka.

Kdy bude účinek viditelný?

Celulitida se objevuje po dlouhou dobu, hromadí se podkožní tuk a tvoří se hrby.Odstranění celulitidy je také dlouhý a pracný proces.Ihned po zákroku je třeba se osprchovat a všimnout si, že pokožka je mnohem měkčí.

První výsledky po masáži lze vidět po 4-6 týdnech pravidelného nanášení štětcem (v průměru 3krát týdně).Tyto postupy by měly být prováděny pravidelně.Prvních pár týdnů je to obtížné, ale pak se ve sprše automatizuje kartáčování, jako když si ráno čistíte zuby.

Ve druhé fázi celulitidy se ho můžete zbavit za 4 měsíce pravidelnými masážemi a správnou výživou.Doporučuje se také chodit častěji na čerstvý vzduch, protože kyslík také hraje důležitou roli při vytváření krásné postavy a hladkého těla.

Péče o pleťpo sezení

Ihned po masáži se nedoporučuje chodit ven nebo si oblékat teplé oblečení.Musíte si vzít teplou nebo kontrastní sprchu, aby omyly všechny šupiny a buňky, které se po zákroku oddělily.Během koupání se nedoporučuje používat drhnutí, aby nedošlo k poškození zanícené a odřené kůže.

Po sprše se nemusíte utírat ručníkem.Stačí kůži jemně poklepat, aby nedošlo k poranění, a aplikovat jakýkoli zvlhčovač nebo vyživující prostředek.

Co udělat, pokud se na mé kůži objeví podráždění?

Masáž suchým štětcem může způsobit podráždění z různých důvodů.Od celulitidy, někteří používají různé krémy a zábaly paralelně s kartáčováním, který může způsobit vyrážku nebo pálení kůže.Je důležité zajistit, aby byl štětec důvodem.

V tomto případě se doporučuje změnit na měkčí, nebo masírovat s menším tlakem na povrch epidermis.Pokud to nepomůže, je lepší opustit kurz nebo vyhledat pomoc odborníka.

Návrh článku:Mila Friedan

Video o tom, jak masírovat suchým štětcem

Jak masírovatsuchý kartáč: