Masáž obličeje v kosmetologii.Druhy, kosmetické vybavení, magnifica, videonávody.Pros, recenze a výsledky

Masáž obličeje je zvláštní druh účinku na kůži a svaly, jehož účelem je dosáhnout trvalého komplexního kosmetického účinku.

Výhody a poškození kosmetické masáže

) Kosmetická masáž pomáhá bojovat s mnoha kožními problémy.

V důsledku pravidelného používání těchto postupů jsou pozorovány tyto účinky:

 • Nadměrná bledost pokožky zmizí a získá zdravou přirozenou záři.Důvodem je zlepšený průtok krve do pokožky obličeje.
 • Nadměrná otoky zmizí aotok, je toho dosaženo normalizací metabolismu v kožních buňkách a obnovením vodní rovnováhy.
 • Počet kožních nedokonalostí se snižuje - vrásky, suchá kůže a matná pleť mizí.Kůže vypadá hladší a tónovaná.
 • Akné, černé tečky a pigmentace související s věkem zmizí.
 • Kůže je nasycena kyslíkem a zbavena toxinů.

Masáž obličeje v kosmetologii je velmi účinný a užitečný postup, který nemá žádné zvláštní kontraindikace, ale někdy může mít negativní důsledky.Je to kvůli nesprávnosti postupu a individuálním charakteristikám těla.

Ženy s citlivou pokožkou mohou po masáži odhalit otoky nebo praskliny na tváři.Může se také objevit vaskulatura.V tomto případě je nutné přerušit průběh masáží a poradit se s kosmetologem.

Klienti salonu krásy si často často stěžují na bolest během zákroku.Důvodem je nízký práh bolesti těla.Nejčastěji bolest prochází ve druhém nebo třetím sezení - tělo si na takové účinky zvykne.Pokud se tak nestane, měli byste masáž opustit.

Neoprávněně prováděná masáž obličeje může způsobit hodně škody - mohou se objevit zranění, další vrásky, otoky a vyrážky.

V kosmetologii existuje několik základních pravidel pro kvalitní masáž obličeje:

 • Přísná hygiena během procedury.
 • Neměly by se provádět hrubé pohyby.
 • Netahejte, nepohybujte ani nestlačujte pokožku obličeje.

Odrůdy kosmetické masáže

Masáž obličeje v kosmetologii je rozdělena do několika typů:

 • preventivní;
 • lékařské;
 • plast;
 • hygienické.

Kryomasáž je označována jako profylaktická masáž. Při masáži se používá sníh kyseliny uhličité.Tento postup se používá pro mastnou pleť se zvětšenými póry, stejně jako pro stárnoucí pleť s ochablým vzhledem a vrásky.

Masáž pomáhá snižovat sekreci mazu, tónuje pokožku a napíná póry.Po masáži obličeje získává zdravý, klidný vzhled díky přílivu kyslíku do kožních buněk.Kryomasáž může způsobit podchlazení pokožky, proto je aplikován pouze povrchový účinek.Po zákroku dochází často k zarudnutí kůže.

Hygienická masáž. K získání zdravé pleti a poskytnutí pružnosti a svěžesti pokožky se doporučuje používat hygienickou masáž . Tento postup pomáhá v boji proti předčasnému stárnutí obličeje a krku.

Masáž se provádí pomocí různých technik.Pohyb rukou může být kruhový nebo klikatý, zatímco hněte nebo tře určité oblasti obličeje.Kožní oblasti s vráskami vyžadují další studium - všechny masážní techniky se používají několikrát.

Věková pokožka vykazuje delší průběh hygienické masáže,použijte výživný krém. U žen se suchou a citlivou pokožkou by se taková masáž měla také stát zvykem.Pokud má pokožka otok, musí se hygienická masáž provádět velmi opatrně, aniž by se třel nebo hnětel.Doporučuje se lehce pohladit pokožku obličeje a vyhnout se víčkům.

Terapeutická masáž. Problémy s pokožkou, jako je nadměrná sekrece mazu, zhoršený krevní oběh a akné, vyžadují kosmetickou masáž.Tento postup se provádí „energičtěji“, což má vliv nejen na horní vrstvy kůže, ale také na podkožní tkáň.

V důsledku častého a silného brnění dochází k aktivaci krevního oběhu v kožních buňkách a rozpuštění podkožního zánětu.Takovou masáž může svěřit pouze vysoce kvalifikovaný odborník - všechny pohyby musí být rychlé, přesné a obratné.

Kosmetická léčebná masáž je kontraindikována u atonií a hnisavých kožních onemocnění.

Plastická masážse doporučuje ženám po 35 letech.Používá se k léčbě kožních změn souvisejících s věkem, jako je ztráta pružnosti a pevnosti, deformace obličeje, vrásky a vrásky.Masáž uvolňuje otoky, snižuje tvorbu mazu a pomáhá zúžit póry.

Tato masáž využívá hluboký tlak.Je důležité, aby nedošlo k přemístění pokožky, ale k jejímu přitlačení na kosti.Pohyby by měly být rytmické a energické.Je důležité, aby masáž nebolí.Při použití plastické masážetalek prášek.Tento postup bývá často nahrazován kosmetickou masáží.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class by Elena Karkukli

Indikace pro kosmetickou masáž

Masáž obličeje v kosmetologii pomáhá vyřešit mnoho kožních problémů.

Indikace pro tento postup:

 • Snížená elasticita obličeje a krku.
 • Suchá kůže.
 • Vzhled vrásek a další známky předčasného stárnutí kůže.
 • Brány na obličeji.
 • Otok kůže obličeje.
 • Velké množství podkožního tuku nebo nadměrná řídkost.
 • Nadměrná sekrece mazu.
 • Zvětšené póry.
 • Tupá pleť.
Indikace pro použití masáž obličeje v kosmetologii

Masáž stimuluje tok krve a mízy, což pomáhá urychlit metabolické procesy v kožních buňkách a saturovat.jeho kyslík.Po zákroku se pokožka stává pružnější a svěží.Masáž pomáhá opravit obrys obličeje a napnout pokožku.

Kontraindikace postupu

Výhody kosmetické masáže jsou zřejmé.Má však také mnoho kontraindikací:

 • Infekční nebo virová onemocnění.
 • Onkologická onemocnění.
 • Vysoký krevní tlak.
 • Porucha srážení krve.
 • Otevřené rány nebo sklon ke krvácení z obličeje.
 • Purulent subkutánnívzdělání nebo virové kožní choroby (herpes).
 • Problémy s fungováním kardiovaskulárního systému.
 • Plísňová infekce kůže obličeje.

V případě výše uvedených zdravotních problémů lze masáž provádět pouze po konzultaci s praktickým lékařem nebo dermatologem.

Účinnost kosmetické masáže

Masáž obličeje v kosmetologii je poměrně účinný postup, který může zlepšit pleť, odstranit věkové skvrny a otoky, opravit ovál obličeje a zbavit se prvních známek stárnutí..Je důležité najít dobrého kosmetologa a projít celou procedurou. V takovém případě je zaručen pozitivní výsledek.

Vzhledem k tomu, že se masáž často provádí, délka trvání kurzu

Můžeme mluvit pouze o délce trvání masážního kurzu.Vše záleží na existujících kožních problémech.Pravidelnost a frekvence procedur volí kosmetolog individuálně pro každého klienta.

Obecně se masáž doporučuje dvakrát za rok.Zároveň na půl roku musíte jít od 10 do 15 procedur. Masáž by se měla provádět dvakrát týdně.Pro udržení efektu se doporučuje provádět měsíční „podpůrné“ masáže.

Četnost a pravidelnost postupů závisí na věku.Zralá pleť má více problémů a vyžaduje častější masáž.Pro dívky do 30 let postačuje 5 postupů.Ženy po 40 letech musí podstoupit 15 masáží za půl roku.Věk pokožky vyžaduje časté podpůrné masáže.

Doba trvání jednoho postupu závisíod typu masáže a může být od 30 minut do 1,5 hodiny.

Jak dlouho se účinek projevuje

Vzhled prvních výsledků masáže závisí na stavu pokožky klienta a profesionalitě masážního terapeuta.Na problematický věk pokožky je účinek zákroku patrný po první aplikaci.

Mladé dívky podstupující preventivní masážní kurz si nevšimnou zjevných změn stavu kůže.V každém případě již po prvním zákroku dochází ke zlepšení pleti, otoku zmizí a zvyšuje se elasticita pokožky.

Jak dlouho účinek přetrvává a kdy je potřeba druhý průběh masáže

Účinek jedné masáže obličeje trvá až 4 dny.Pro delší výsledek musíte absolvovat celý průběh procedur - 10-15 masážních sezení.V tomto případě bude efekt patrný po dobu několika měsíců.Je vhodné udržet tento výsledek s jednou měsíční masáží.

Techniky kosmetické expozice.Návod

Každý typ masáže obličeje má své vlastní speciální techniky a techniky.

Klasická masáž

K dosažení požadovaného účinku musí být klasická masáž prováděna v několika fázích.

V první fázi je nutné připravit krevní cévy a svaly obličejepro další expozici.V tomto případě se používá hladké hlazení, během kterého se zlepšuje odtok lymfy.

Všechny pohyby by měly být čisté a prováděné přesně podle linií masáže:

 • Od špiček rtů po ušní lalůčky.
 • Z vnitřních rohů víček směrem ven.
 • Od středu čela k chrámům.
 • Od brady k uším.
 • Od obočí k vlasové linii.
 • Od středu nosu k chrámům.

Je třeba zahájit tuto fázi od oblasti krku a dokončit ošetření oblasti čela.Zvláštní pozornost je třeba věnovat ošetřování pokožky kolem očí.Tato citlivá oblast je náchylná k vráskám a podvrtnutí, proto vyžaduje velmi pečlivé dotyky.

Ve druhé fázi klasické masáže obličeje se provádí hlubší ošetření pleti - odření. Tento krok postupu se provádí kruhovým pohybem prsty.Všechny pohyby by měly směřovat od spodní části lícem nahoru.Je důležité vypracovat oblasti obličeje se změnami kůže souvisejícími s věkem.

Poslední fází klasické masáže je hnětení. Jedná se o hlubší účinek zaměřený na ošetření svalů obličeje a krku.Procedura se provádí vlnovými vibračními nebo sevřenými pohyby podél masážních linií.Zachycuje nejen kůži, ale i podkožní tkáň.V této fázi je důležité ovál obličeje dobře zpracovat.

Kosmetická masáž s éterickými oleji

Při této masáži se na obličej nanáší speciálně vybraná směs aromatických olejů.

Tento postup se provádí ve 3 krocích:

 1. Klepněte prsty.
 2. Mírný poplácání tváře.
 3. Vibrační pohyby prstů.
 4. ​​

Doba trvání každé fáze je od 5 do 7min U tohoto typu masáže je velmi důležité zvolit správnou směs aromatických olejů .Je tvořen základním olejem vybraným pro typ pleti klienta a esenciálním (lehkým) olejem.Při masáži je důležité nepoužívat minerální olej, nese na kůži film a zabraňuje pronikání živin do hlubších vrstev pokožky.

Oleje suší nebo zvlhčují, jsou schopné saturovat pokožku vitamíny, zklidnit a bojovat proti nedostatkům:

 • Pro suchéJako základní olej jsou vhodné mandle, kokos, meruňka, avokádo.Jako esenciální olej - santalové dřevo, palisandr, pomeranč, pelargónie.
 • Pro mastnou pleť se používá hroznový olej, broskev, avokádo z lískových ořechů nebo sezam.Éterické oleje pro proceduru - rozmarýn, grapefruit, pačuli, citron.
 • Jako základní oleje jsou pro stárnoucí kůži vhodné kakaové máslo, kokos, jojobový nebo meruňkový olej.Olej z růžového, heřmánkového, pelargónie, santalového dřeva a pomeranče pomůže v boji s prvními vrásky.

Délka aroma masáže je 20 minut.

Masáž „36 pohybů“

Tento postup pomáhá napnout svaly krku a obličeje, odstraňuje toxiny a zlepšuje tón pleti. Masáž je založena na starověkých čínských technikách.Většina jeho triků je udržována v přísné důvěře.

Masáž se provádí jemnými krouživými pohyby podél masážních linií.V počátečním stádiu se pokožka masíruje rukama a poté se používají speciální talíře z rohoviny.buvol.Před masáží se na obličej nanese speciální zvláčňující gel.Na konci procedury provádí mistr pohyby rukou, jejichž cílem je napnutí kůže obličeje a krku.

Hlavní věcí v této masáži je účinek na biologicky aktivní body.Na tváři osoby je 36 takových bodů.Právě jejich stimulace spouští v těle proces regenerace a omlazení kůže.

Podle Akhabadzeho

Technika pro provádění tohoto postupu může být omezena na několik jednoduchých kroků:

 • Je aplikována celá tvářkrém vhodný pro typ pleti klienta.
 • Palce jsou umístěny na nosním můstku a ostatní jsou umístěny na spodní čelisti.Palce se pohybují dolů nasolabiálními záhyby, takže prsty masážního terapeuta jsou připojeny k dolní čelisti.
 • Existují pohyby od hrudníku ke středu brady.Je důležité věnovat pozornost laterálnímu povrchu krku.
 • Ruce jsou umístěny tak, aby ústa klienta byla mezi indexem a prostředními prsty.Pak by měly být ruce rozprostřeny a hladily se od středu obličeje k chrámům.
 • Prsty rukou pohybují kolem úst ve směru hodinových ručiček.
 • Jsou prováděny tahy z křídel nosu směrem k chrámům.
 • Pohyby se provádějí kolem očí a ovlivňují oblast pod obočím.
 • S prsty jedné ruky se mezi oči natáhne osm.Druhá ruka ulpívá na kůži chrámu.
 • Čelo je hladeno od nosu k vlasové linii.
 • Vibracepohyby od středu čela, křídel nosu, rohů rtů a středu brady k vnější straně obličeje.

Tyto techniky pomohou pokožce získat svěží vzhled a pevnost a také zabránit změnám souvisejícím s věkem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Masáž naděje Kim

Tento typ masáže napíná pokožku, stimuluje krevní oběh a vytváří správný ovál obličeje.

Technika pro provedení tohoto postupu je následující:

 • Hladí obličej dlaněmi a palci se pohybují dolů od nosu.
 • Hladění se provádí z lymfatických uzlin v oblasti uší po klíční kosti.
 • Hladění se provádí od oblasti rtů k ušním lalům a poté mírně dolů k bradě.
 • Provádí se z horní části nosu hladké lícní kosti a chrámy.
 • Hladil se kolem očí prostředním a prstenovým prstem tak, aby se vzor podobal brýlí a číslici osm.Poté se tyto stejné pohyby provádějí pod tlakem v oblasti obočí.
 • Hladí čelo (od obočí po vlasy).

Plastická hmota

Tato masáž je určena pro stárnoucí pleť.Pomáhá v boji proti vráskám a opravuje kontury obličeje.

Masážní technika zahrnuje následující akce:

 • Distribuce talekového prášku na kůži obličeje.
 • Hladil se od brady po uši a poté dolů po krk k ramenům.
 • Jemně přitlačte na obě strany brady a dolní oblasti čelisti.
 • Rytmický tlak v oblasti pod lícními kostmi v různých směrech, počínaje od středu obličeje.
 • Tlak z oblasti rtu směrem k uším.
 • Pružný tlak na zygomatický oblouk.
 • Mírný tlak pod očima od nosu k vnějším rohům očí.
 • Mírný tlak v oblasti obočí.
 • Vibrační pohyby od středu čela k chrámům.
 • Pinch

  Technika této masáže zahrnuje tři hlavní metody:

  • Zachycení kůže asubkutánní vrstva se pinzetou.
  • Uhnětené oblasti kůže a podkožních svalů.
  • Vibrace.

  Masáž se provádí podél masážních linií ve výše uvedeném pořadí.Před zahájením procedury je nutné obličej dobře očistit.Po ukončení masáže se na pokožku aplikuje uklidňující krém.

  Konzervy

  Tato masáž se také nazývá vakuum.Poskytuje průtok krve a lymfy, zlepšuje regeneraci kůže a snižuje otoky.

  Masáž se provádí pomocí vakuových nádob.Před masáží se na očištěnou tvář nanese olej.Poté je nutné z vakuové nádoby uvolnit vzduch a připojit jej k obličeji.Pak musíte hladce pohnout sklenici přes obličej přísně podél masážních linií.V tomto případě se může kůže z červeného svalu trochu zčervenat.

  Vakuová masáž se nepoužívá na krk v oblasti štítné žlázy ani v oblasti očí.Může to být nebezpečné.

  Plechovky se používají pouze na laterálních svalech krku.Po zákroku je vhodné provést zklidněníkrém.

  Lymfatická drenáž

  Tato masáž pomáhá zbavit se modřin a sáčků pod očima, snižuje otoky a odstraňuje toxiny.Tento postup se provádí měkkými kruhovými pohyby, které se provádějí ve stejném směru jako lymfatický tok.

  Technika provádění lymfatické drenážní masáže se skládá ze šesti stupňů:

  • Očištění kůže.
  • Lehce hladil kůži.
  • Hnětení kůže.Účelem této fáze masáže je uvolnit svaly obličeje.Postup musí být proveden kruhovým pohybem ve směru hodinových ručiček.
  • Rapování.Tato technika připravuje pokožku na další stres.
  • Sevření a vibrační pohyby.Stimuluje krevní oběh a pomáhá obnovit pokožku.
  • Hlazení kůže.V této fázi je důležité pokožku po námaze uklidnit.

  Po zákroku se doporučuje vypít více vody, aby se z těla odstranily toxiny.

  Náklady na masáž v kosmetickém salonu

  Cena kosmetické masáže obličeje závisí na jejím typu.

  Průměrné ceny kosmetické masáže obličeje:

  ]
  Typ kosmetické masáže Průměrná cena jednoho postupu, rublů.
  Klasická masáž 2500
  Kosmetická masáž s éterickými oleji 2000
  Masáž „36 pohybů“ 1700
  Podle Akhabadze 2700
  Masáž naděje Kim 2000
  Umělá hmota 2500
  1700
  Konzervy 2000
  Lymfatická drenáž 4500

  Tyto typy masáží obličeje se v kosmetologii používají již řadu let.Každá z nich má své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody.Při výběru masážního kurzu je nutné se poradit s kosmetologem.

  Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

  Video na téma: typy masáží obličeje v kosmetologii

  Druhy masáže obličeje: instruktážní film: