Masáž obličeje pro vrásky na kůži po 30, 40, 50 letech.Jak to udělat sami doma

V současné době se zvažuje více než 20 různých technik masáže obličeje pro vrásky.Některé typy vyžadují povinnou implementaci odborníky, zatímco jiné jsou prováděny doma.

Jakou techniku ​​masáž obličeje si vybrat?

Únava, stres, první známky stárnutí negativně ovlivňují vzhled kůže.Tyto negativní faktory ovlivňují především obličej.V historických dokumentech týkajících se života starověkých Řeků, Arabů, Římanů,zmíněny jsou různé masáže.

Klasická masáž obličeje

Klasická masáž

Výchozím bodem pro všechny typy masáží je klasická masáž.Nevyžaduje speciální dovednosti a účast kosmetologů, masérů.Klasická masáž pro osobu z vrásek doma, každý si může udělat pro sebe, přičemž pohodlně představuje.

Masáž se provádí pomocí různých olejů a olejových krémů. Lehké tření, hladění, klepání se provádí podél linií masáže obličeje:

 • oblast čela;
 • oči a oční víčka;
 • nos;
 • tváře;
 • rty a brady;
 • Výstřih.

Lymfatická drenážní masáž

Provádí se podél linií lymfatické drenážní masáže a pomáhá odstraňovat přebytečnou tekutinu z tkání obličeje. Hlavní etapy masáže:

 • Kroutícími se pohyby prstů nahoru a dolů procházejí podél bočních linií krku.Pohyby jsou měkké, mírně lisované.
 • Dále přejděte na spodní část obličeje.Stejný druh pohybů prochází mandibulárními lymfatickými uzlinami.Kůže není napnutá a neposunutá.Dokončete chůzi po bočních konturách krku.
 • Vycházejíc z ušních boltců s jemnými, valivými pohyby, postrádají střed lícní a nasolabiální oblasti obličeje.Všechny pohyby směřují nahoru do lymfatických uzlin.Dokončete také procházením bočních obrysů krku.

  Lymfatická drenážní masáž obličeje

 • Z oblasti ucha hladce pohybujte prsty, směrem kspodní víčko.Poté se vrátí zpět k uším, protože v této zóně jsou umístěny příušní lymfatické uzliny.Pohyby se několikrát opakují a opět přecházejí ke krku.
 • Rovněž je ošetřeno horní víčko.Z oblasti ušních boltců skrz chrám, podél kosti horního víčka, postupně přecházejte do vnitřního rohu oka.Kůže není tažena ani stlačována.Dokončete na krku.
 • Poté masírujte oblast čela.Z uší se tichým pohybem prstů pohybují do středu čela a padají podél bočních linií krku.

Stejný postup lze opakovat technikou klepání.

Japonský Tsogan (Asahi)

Slovo „Tsogan“ v překladu z japonštiny znamená „vytvoření obličeje“.Někdy se krásně nazývá „Asahi“, což znamená masáž „ranního slunce“.Tuto masáž může provádět každá žena doma.

Působením na svaly, kůži a dokonce i kosti obličeje pomáhá vyhladit vrásky a provést nouzový výtah.Pravidelné ošetření s Asahi obnoví „vizuální“ věk ženy o 10 let.

Japonská masáž je spojena s lidským lymfatickým drenážním systémem. Proto je před zákrokem nutné seznámit se s umístěním lymfatických uzlin na obličeji a krku.

Japonská masáž obličeje

Na čistou pokožku naneste olej, zvlhčovač nebo kosmetické mléko.Po tomto postupu musíte tento produkt odstranit ubrouskem a omýt ho teplou vodou.

Tato technika je založena na extrémně pomalém, rovinnémtlak a skluzu.

Provádějí se nataženými prsty nebo celou plochou dlaní.Někdy použijte zadní povrch třetího falangy ohnutou v pěst.Během relace se doporučuje sedět nebo stát, udržovat rovnou záda.

Po zpracování v oddělené zóně se provede stejný konečný pohyb.Jedná se o mírný tlak na lymfatické body v blízkosti uší a následný pohyb dlaní do klíční kosti.

Španělská metoda masáž obličeje

Tento typ masáže se objevil před více než 30 lety.Zakladatelem je Španěl, vedoucí Ústavu manuální terapie v Barceloně, profesor Enrique Garcia.Jeho masáž je založena na spojení západních a východních technik.

Španělskou masáž provádějí pouze odborníci. Autor metodiky vypracoval seznam pravidel, podle kterých postup platí:

 • Pohyby se neopakují.Profesor maloval přes 100 jedinečných gest.
 • Osobní přístup k jednotlivému pacientovi.Fúze energií pacienta a lékaře.
 • Použití relaxační orientální hudby k dosažení pocitu potěšení.
 • Hluboký, ale bezbolestný účinek na pokožku obličeje.

  Španělská masáž obličeje

Procedura probíhá v několika fázích:

 1. neurosedativní účinek na centrální nervový systém je zaměřen na relaxaci klienta;
 2. vystavení lymfatických cév obličeje;
 3. pracují se svalovou soustavou těla;
 4. vliv na cévní a centrální nervový systém pacienta.

Modelovací masáž

Modelovací masáž je typ španělské masáže vyvinuté profesorem Garcíou. Hlavním cílem tohoto postupu je zpřísnit obličejové svaly a zjemnit pokožku. Tato technika je založena na zvýšeném účinku na hluboké vrstvy epidermis.

Tato masáž způsobuje mírnou bolest.Během třiceti minut masér provede pacienta čtyřmi fázemi španělské masáže.Procedura začíná výstřihem a postupně se pohybuje výš do čela.

Používají se kruhové, iterační a hladící pohyby, směrované zprava doleva, poté v opačném pořadí.

Modelovací masáž může být prováděna nezávisle, ale účinek nebude tak jasný, jako kdybyste konzultovali specialistu.

Akupresura

Akupresura se v Japonsku a Číně používá po mnoho staletí.

Akupresura obličeje

Je založena na znalostech akupunkturních bodů na lidském těle.Každý z těchto bodů má jasný vztah k určitému vnitřnímu orgánu.Expozice obličejovým bodům během masáže podporuje lepší rozstřik kolagenu a elastinu.Obě složky tvoří základ mladé kožní epidermis.

Tuto masáž můžete provádět sami. Za tímto účelem je nutné prostudovat přesné umístění bodů na obličeji.

Masáž lžičkami

Zajímavá masáž obličeje odVrásky doma jsou vyzývány, aby si připravily lžíce.Toto je autorova technika kosmetologa z Německa Rene Koch.

Domácí masáž je zaměřena na odstranění zvláště problematických oblastí: hluboké vrásky, ranní otoky nebo modřiny. Má se za to, že ušlechtilý kov, jako je zlato, stříbro nebo kupronikel, příznivě působí na pokožku.

Masírujte obličej lžičkami

Pokud je v domě několik lžiček těchto kovů, můžete je použít.Pokud ne, udělají obyčejné kovové lžíce.Velikost lžíce se liší od kávy po dezert.

Hlavním principem této masáže je kontrast teplot ovlivňujících epidermis:

 • Je třeba připravit 2 nádoby se studenou a horkou vodou.Používá se také předem připravená odvar z bylin (lastovičník, heřmánek, máta).
 • Masážní pohyby se provádějí střídavě s horkými, pak studenými lžičkami.Zařízení musí být suchá, aby byla otřena ručníkem.
 • Na oči se nanášejí studené lžíce.Studená, jak víte, způsobuje smršťování krevních cév, což vede k menšímu podlitinám a otokům.
 • Použijte měkké, lisované kruhové pohyby podél hlavních masážních linií.
 • Každý pohyb se opakuje s vyhřívanými spotřebiči, předem namazanými kosmetickým olejem nebo medem.

Plastická masáž a sochařská technika

Plastická masáž je jedinečná sochařská technika, která zlepšuje reliéf obličeje.Takovémasážní technika se nazývá zvedání bez chirurgického zákroku.Postup vytváří silný utahovací účinek.

Tento pohled kombinuje techniky klasické masáže a slavných orientálních cvičení.Kosmetičtí lékaři doporučují to udělat po 25 letech.

Sochařská masáž obličeje

Postup je založen na zvláštních pohybech dlaňových povrchů prstů a základny dlaní. Masáž pomáhá vyhladit vrásky v obličeji a obnovit kontury obličeje.Taková masáž se provádí po plastické operaci v období zotavení.

Tato masáž se provádí rychlým a intenzivním pohybem po dobu 20 minut.Poté se aplikuje zvedací maska.K dosažení trvalého účinku lékaři doporučují absolvovat 10 až 15 sezení.

Kryomasáž

Jedná se o masáž při nízkých teplotách.Kosmetické salony nabízejí masáže ledem nebo tekutým dusíkem. Lékař předepisuje postup pro určité kožní problémy:

 • akné;
 • rosacea;
 • demodikóza;
 • problémy ve fungování mazových žláz;
 • zánětlivé procesy epidermis;
 • popáleniny;
 • pooperační jizvy.

  Kryomasáž obličeje v salonu

  ​​

Procedura se provádí na klinice pomocí kryoapparátu.V závislosti na problému si kosmetolog vybere optimální teplotní režim, který se pohybuje od 0 do -160 stupňů Celsia.

Expozici provádí aplikátor podél masážních linií bezpřímý kontakt s pokožkou.

V tomto případě horní vrstva zasychá, což způsobuje loupání a obnovu mrtvé epidermis.Kryomasáž, pokud je to žádoucí, se provádí doma.K tomu použijte ledový sáček, který se skládá z vody nebo bylinné infuze.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Korekční masáž

Korektivní masáž pomůže s výskytem prvních vrásek obličeje.Tento typ masáže využívá celou řadu klasických pohybů.V tomto případě jsou přidány záchyty problémových oblastí, na kterých vznikl nadbytek tukové tkáně.

Hlavní etapy postupu:

 • se po umytí aplikuje kosmetický olej na obličej a krk;
 • pohybující se od středu hrudníku, prochází lymfatickými liniemi do podpaží;
 • určují oblast druhé brady;
 • hnětení svalů na týlní straně krku;
 • pohybují se podél přední strany krku do klíční kosti pohybem lymfatických uzlin z brady;
 • masíruje se spodní část obličeje a nasolabiální sekce;
 • mírný účinek na oblast kolem očí;
 • hladil lehkým tlakem na nadočnicové oblouky a přední oblast;
 • aktivně hněte přebytečnou vrstvu tuku na tvářích;
 • Poslední vibrační údery celé tváře a krku.

  Technika masáž obličeje

Shiatsu masáž

Toto je japonštinamasážní technika, Dr. Namikoshi.Zaměřuje se na podporu tonu a svalového oběhu, který se po 30 letech zhoršuje.Namikoshi používá ve své metodě tlak prstů na akupunkturních bodech obličeje k aktivaci energetických vnitřních sil těla.

Chcete-li vyrobit Shiatsu doma:

 1. Je nutné podrobně prostudovat mapu biologicky aktivních bodů obličeje.
 2. Masážní vrásky prostředním nebo ukazováčkem.Někdy současně kliknete na skupinu bodů několika prsty.
 3. Tlak je mírný, bez dalších pohybů, po dobu 7 sekund.

Technika škubání Jacqueta

Tato masáž se provádí podle původní techniky francouzského dermatologa Leonarda Jacqueta.Masáž má stimulační vlastnost a podporuje zrychlené regenerační procesy, které pokožka potřebuje po 40 letech.Tato technika je založena na vylepšeních, vibracích a energetických úchopech kůže.

Procedura se používá pro dermatologické problémy obličeje:

 • akné;
 • jizvy;
 • zánětlivé procesy epidermis;
 • skvrny po akné;
 • hyperpigmentace.

Aby se tato technika mohla použít, absolvují se masážní terapeuti.Nesprávné použití oškubané metody zhoršuje stávající kožní problémy.

Thajská masáž

Thajská masáž je starodávná metoda omlazení.Ženy i muži se k němu obracejí.Pomáhá bojovat s únavou a stresem.

Thajská masáž aromatickými oleji

Masážní technika je zaměřena na energetické body a linie lidského těla.

Procedura začíná očištěním a loupáním, které plynule přechází k samotné masáži.Měkké, hladké a klepající pohyby s použitím aromatických olejů jsou velmi příjemné a nezpůsobují nepohodlí.

Ruská masáž

Ruská masáž je známa již od starověku a je neoddělitelně spjata s rituálem vany.Dobře napařená pokožka je pomačkaná, otřená, natažená silnými a silnými pohyby.Ruská masáž se používá pro celé tělo nebo jeho jednotlivé části.Je velmi blízko klasickému typu masáže.

Ruská masáž obličeje může být prováděna nezávisle:

 • před zákrokem je pokožka napařena horkým vlhkým ručníkem;
 • poté naneste krém nebo olej, použijte také mastek;
 • provádějící klasické pohyby podél masážních linií zabraňuje nadměrnému tlaku a protažení kůže.

Vakuová technologie

V kosmetologii se nedávno objevila vakuová masáž.Zahrnuje použití speciálních zařízení: vakuový masážní přístroj nebo plechovky ze silikonu nebo gumy.

Vakuová masáž obličeje

Všechna tato zařízení jsou k dispozici na prodej, takže vakuovou masáž můžete provádět sami doma:

 • čistí pokožku obličeje a namazá ji masážním gelem nebo krémem;
 • Kliknutím na něj odstraníte vzduch z plechovky.
 • pomalu umístěte plechovku do středu čelní zónystěhování do chrámů;
 • posuňte sklenici svisle od nadočních oblouků k vlasové linii;
 • procházejí příčným čelním ohybem rotujícími gesta;
 • přímý pohyb směrem nahoru podél nosu;
 • pohybující se podél horního okraje tváří k chrámům, masíruje se oblast kolem očí;
 • chodí po oběžné dráze očí;
 • jdou na boční a zadní linie krku;
 • v každém bodě jsou zpožděny maximálně o 5 sekund;
 • uvolňují tlak, je-li kůže nadměrně shromažďována nebo natahována.

Technika bukální masáže

Technika francouzského autora certifikovaného kosmetologa Joela Siocca.Termín „bukální“ se skládá ze 2 slov latinského původu (tváře a úst).Masáž je založena na účinku na záda a uvnitř tváří.

Podstata bukální metody je zaměřena na zvýšenou masáž obličejových svalů z vnějšku a uvnitř úst. Současně se zlepšuje průtok krve do cév, zvyšuje se tkáňový tonus a snižuje se objem tuku v obličeji.

Masíruje se pouze spodní část obličeje.Tato metoda je velmi vhodná pro ženy, které se potýkají s nadváhou.Používá se také v post rehabilitační praxi po mrtvici.

Technika bukální masáže

Myofasciální masáž

Myofascia jsou svaly a pojivové tkáně, které obepínají naše orgány,jako štít.Cílem myofasciální masáže je obnovit pružnost fascie a urychlit lymfatický tok v těle.

Po 50 letech v obdobímenopauza u žen nastává stagnující, podobný postup jim pomůže vyrovnat se s nimi.Tuto masáž může provádět pouze kvalifikovaný odborník, který se cítí jako sendvičové, spastické oblasti na těle pacienta.

Masáž trvá od 30 minut na prvním setkání a postupně dosahuje 2 hodin v následujících sezeních.

Technika provádění myofasciální masáže obličeje zahrnuje aktivní kruhové a předpínací pohyby.Naneste lehké tweezing a hladil.S námahou ovlivňují oblast hlavy, krku a oblast za ušima.

Medová masáž

Medová masáž závisí na léčivých vlastnostech tohoto produktu.Obsahuje vitaminy skupiny B, zinek, polyfenoly. Med zužuje póry epidermis, čistí a vyživuje pokožku kyslíkem, zjemňuje ji a odstraňuje vrásky. Medová masáž obličeje se provádí doma.

Medová masáž obličeje

Med se nanáší na čistou předparenou pokožku.Identifikace kontaminovaných míst je snadná.To jsou oblasti obličeje, na kterých je nejméně absorbován med.Taková místa jsou zpracovávána nejintenzivněji.Masáž s konečky prstů podél hlavních masážních linií, lehkým poklepáním.

Čínská masáž

Čínská masáž má druhé jméno „qigong“, což znamená „kontrola vitální energie“.Masáž je založena na aktivaci biologických bodů těla.Používají se různé typy pohybů: lehký tlak, tleskání, tření.

Manipulace se provádějí pomocí špiček,falangy prstů a dlaní.Tato masáž se používá doma k vyhlazení vrásek obličeje.

Čínská masáž obličeje
Tibetská masáž

Léčitel Chebu Trichet je považován za zakladatele tibetské masáže.Vytvořil nejstarší ručně psaný zdroj masáží. Základem tibetské masáže je znalost energetických bodů na lidském těle. Klikněte na tyto body prsty, dlaněmi a dokonce i lokty.

Tibetská masáž obličeje se provádí na tvrdém povrchu.V této technice se používají aktivní mačkání a masážní pohyby.

Masáž obličeje proti stárnutí v zónách

Nelze zabránit přirozenému stárnutí kůže.Masáž proti stárnutí však může tento proces zpomalit a zlepšit celkový vzhled obličeje.Chcete-li provést masáž sami, stačí dodržovat jednoduchá pravidla:znát manuální techniky a prostudovat hlavní masážní linie:

 • od středu mezi obočím: až k vlasové linii a ze strany k chrámům;
 • podél horního víčka, kolem orbity očí, do vnitřního rohu poblíž nosu;
 • od středu obočí dolů nosem a podél lícních kloubů k uším;
 • se středními a prstencovými prsty kruhovými pohyby vyhladí nosní rýhy;
 • od rohů rtů podél tváří k ušním boltcům;
 • nahoru do dekoltu, přes linii druhé brady a dolů po boční části krku.

  Masáž obličeje podle zóny

Lehká masáž obličeje založená na klasických technikách, které mohou býtUdělej to sám:

 • Nasolabiální záhyby. Nasolabiální záhyby jsou stlačeny a pokrouceny špičkami indexu a prostředními prsty kruhovými pohyby.
 • "D chodidla jsou chodidla". Pohyblivé oční víčko se jemně přitlačí na podložky na prsty.Pohybují se od vnější hrany k vnitřní hraně a v opačném směru.Projděte také nehybným víčkem.Nemůžete provádět kruhové pohyby schopné napnout jemnou pokožku kolem očí.
 • Facelift. Zde se používají vyhlazovací pohyby.Zadní strana dlaní nahoru se provádí pod linií druhé brady a pohybuje se k ušním boltcům.A jděte dolů po vnitřní straně dlaní podél bočních obrysů krku.
 • Vyhlazení vrásek na čele. Přecházejte z oblouku obočí do chrámů a naznačte půlkruh s použitím celé plochy ruky.
 • Lip Lift. Přesuňte se z nasolabiálního záhybu do středu brady.A od rohů úst k uším.Používejte všechny druhy pohybů: lisování, řezání závitů, řezání, jemné vibrace, tření.Poté se kůže napne a přitáhne k sobě mezi prsty.
 • Líce a spodní strana. Přechod od nosu k uším.Použijte pohyby: spirála, tření, kruhová, oškubaná, klepání.Kůže je tažena a napínána mezi falangami prstů.
 • Modelujeme krk. Zde se používají vyhlazovací pohyby.Se zadní dlaněmi nahorupod linií druhé brady, pohybující se k ušním boltcům.A jdou po vnitřní straně dlaní podél bočních obrysů krku.

Zařízení pro domácí masáž proti stárnutí

Kromě ruční masáže se používají různá zařízení a specializovaná zařízení. Na trhu existuje mnoho modelů pro domácí korekci obličeje:

 • zařízení na bázi laserových paprsků, ultrazvuková;
 • přístroje generující vysokofrekvenční impulsy;
 • zařízení pracující na mikroproudech;
 • zařízení pro čištění kůže: exfoliační, vakuové;
 • vibrační masérky.

  Hardwarová masáž obličeje

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masážosoby podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Kontraindikace postupu

Masáž obličeje je kontraindikována:

 • jakékoli poškození kůže;
 • infekční a virová onemocnění;
 • více molů;
 • vlasové vlasy u žen (vousy, kníry);
 • zánět lymfatického systému těla.

Jak zvýšit účinek masáže?

Aby masážní procedura probíhala co nejplodněji, lze akci posílit použitím jednoduchých pravidel:

 • si umyjte obličej, očistěte ho od tuku;
 • předehřívanou oblast masírujte horkou ručníkem nebo horkou lázní;
 • používají kosmetiku: krémy,gely, oleje.Výrazně zvyšují účinek masáže.Tyto prostředky pronikají hlouběji do epidermis kůže.

Účinnost domácí masáže proti stárnutí

Ne každý si může dovolit pravidelně navštívit kosmetologa.Každá žena má k dispozici masáž obličeje doma.Uvolní hluboké vrásky, vytvoří jasný obrys a zlepší pleť, pomůže snížit otoky a podlitiny pod očima.

Účinnost domácí masáže je skvělá.Po prvním zákroku je pocit, že pokožka obličeje je uvolněná a vyhlazená.Placením času na masáž 2-3krát týdně můžete dosáhnout trvalého výsledku.

Video o masáži obličeje na vrásky doma:

Video o masážní technice proti stárnutí doma: