Masáž obličeje od profesionálního kosmetologa.Video, jak to udělat sami

Správně provedená masáž obličeje může vyřešit mnoho problémů se vzhledem.Omlazuje, uzdravuje pokožku a dokonce zlepšuje pocit pohody (například pomáhá vyrovnat se s bolestmi hlavy), zejména provádí profesionální zkušený kosmetolog.

JakoPůsobení zvedání masáž obličeje a dekoltu?

Zvedací masáž je velmi účinný postuppéče o obličej.

Působí na tělo takto:

 • odstraňuje přebytečný tuk z ošetřených oblastí;
 • zahajuje složitý mechanismus samovolného omlazování;
 • posiluje svaly a působí na ty, které nejsou zapojeny ani při aktivních výrazech obličeje;
 • odstraňuje znečištění, toxiny.

Při správném provedení může postup ovlivnit obličej i krk.

Spuštění mechanismu omlazování kůže během masáže

Když se životní procesy v těle zpomalí, začíná stárnutí.

Masáž vám umožní znovu aktivovat režim buněčného růstu a vývoje pleti, jako v mládí.Začne produkovat dostatek elastinu a kolagenu.V průběhu procesu se zlepšuje krevní oběh, což vede k požadovanému výsledku.

Posílení svalů obličeje a krku

Masáž uvolňuje svalové napětí, což je vynikající prevencí vrásek.Tento postup vám umožní zachránit nebo obnovit jasný ovál obličeje, jakož i pevnost a pružnost pokožky.

Detox pro pokožku

Kontaminanty a přebytečná tekutina způsobují, že pokožka je silnější a silnější, což způsobuje její prověšení.Správná masáž odstraňuje toxiny, soli, přebytečnou vodu.Obličej obličeje je jasnější, kůže se napíná.

Anti-fat

Pokud se na obličeji a krku hromadí tuk, usadí pokožku dolů.Naruší normální metabolické procesy v kůži.Kombinace správné výživy s masáží pomáhá problém vyřešit.Výsledkem je, že rysy obličeje jsou jasnějšía harmonický.

Druhy masáží zvedání obličeje, jaké problémy řeší

Je známo několik typů masáží zvedání:

 • plast- zlepšuje průtok lymfy a krevní oběh, posiluje svaly, činí pokožku pružnější a tonizovanou;
 • sochařské- v tomto procesu se zpracovává nejen kůže, ale i svaly (to vede k jejich tónu, vyhlazuje vrásky a vrásky);
 • modelování- pomáhá vyrovnat se s ochablou pokožkou, odstraňuje druhé otoky brady, sáčky pod očima;
 • Čínština- manipulace s biologicky aktivními body vedou k aktivní produkci kolagenu, což výrazně zvyšuje pružnost pokožky;
 • Japonština- pomáhá vyrovnat se s vráskami a problémy s konturami obličeje.

Pokud existují pochybnosti o tom, kterou možnost zvolit, je lepší je vyřešit společně s kosmetičkou.

Indikace pro masáž zvedání

Pokud pravidelně masírujete, můžete výrazně zpomalit stárnutí kůže na obličeji, a to po mnoho let, abyste ji udrželi zářící, tónovanou, pružnou.

Ukázalo se, že se tento postup uchyluje při prvních známkách zvadnutí kůže a také při:

 • deformaci oválu obličeje;
 • výskyt výrazných nasolabiálních záhybů;
 • sáčky a pod očima;
 • vzhled druhé brady.

Již po 25–27 letech si spravedlivý sex často všimne prvních změn stavu kůže.Po spánku se pokožka zotavuje déle, první vrásky jsou patrné a"Záhyby", pleť se zhoršuje.Zvedání masáže zahájené včas pomůže při řešení těchto problémů.

Kontraindikace

Zvedací masáž od profesionálního kosmetologa nebo prováděná doma má mnoho kontraindikací.

Postup nelze provést s:

 • jakékoli poškození kůže (včetně akné, akné, odřezků a popálenin);
 • infekce (zvláště nebezpečné - v aktivní fázi herpesu);
 • zvýšená křehkost krevních cév;
 • zhoubné nádory;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • jakékoli kožní onemocnění.
V případě kožních nemocí by se neměla provádět masáž obličeje od profesionálního kosmetologa.

Jsou-li kontraindikace ignorovány, může to vést k zhoršení onemocnění nebo zhoršení kosmetických problémů.

Výhody a nevýhody masáže zvedání obličeje

Tabulka vám pomůže vypořádat se s klady a zápory masáže:

Výhody Nevýhody
Pozitivní výsledek je patrný po prvním postupu.Bez chemických a chirurgických zákroků se pokožka stává více tónovanou, pružnou a zdravou Většina lidí by měla mít většinu možností masáže se zkušenostmi a relevantními znalostmi, jinak by mohla poškodit pokožku
masáž může snížit hloubku vrásek a některé z nich dokonce zcela odstranit Profesionální zvedací masáž od kosmetologanení levný
Tento postup způsobuje, že všechny svaly obličeje pracují (i ty, které nejsou odpovědné za výrazy obličeje).Výsledkem je, že póry jsou úzké, objevuje se přirozené červenání a zář Když je procedura aktivně prováděna, často se objevuje zarudnutí kůže.Ale když si člověk zvykne na manipulaci, taková reakce zmizí
Snižování tuků, vylučování tekutin, vylučování otoků, zlepšování odtoku lymfy Pro maximální účinek by měl být postup prováděn pravidelně,bez přeskakování.Pokud na to nemáte čas, neměli byste začít.

Některé typy masáží obličeje bude muset být pečlivě připraveny: studovat techniku, určit optimální intenzitu expozice a zakoupit speciální kosmetiku.

Jak se připravit na masáž obličeje

Při přípravě obličeje na masáž obličeje musíte vždy důkladně očistit pokožku.Doporučujeme nejprve odstranit líčení a nečistoty.Provedení procedury stojí za to použít olej nebo dezinfekční talek prášek (vše záleží na požadovaném účinku). Nemasírujte suchou pokožku, může to vážně poškodit.

Ihned po masáži musíte chvíli projít s čistou tváří ošetřenou zvlhčovačem.Proto neaplikujte make-up, jakmile je postup dokončen.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Techniky masáže obličeje s liftingovým účinkem kosmetologůPokyny krok za krokem, doporučení

Aby byla masáž obličeje výhradně prospěšná, je důležité ji dělat správně.Pokud se rozhodnete provést proceduru sami, musíte přísně dodržovat všechna doporučení profesionálních kosmetologů.

Zvedací masáž pomocí válečků

Čínští aristokraté před několika tisíci lety používali válečky na jadeit pro omlazení.V poslední době se krásným blogerům opět podařilo navrátit tento doplněk popularity.Procedura s válečkem z minerálů zpřísní pokožku, zlepší absorpci sér proti stárnutí a krémy a zmírní otoky.Masáž je snadná.

K tomu potřebujete:

 1. K čištění pokožky pomocí speciálního gelu /pěny.
 2. Aplikujte zvlhčující a /nebo proti stárnutí obvyklým způsobem.
 3. Namažte masér kosmetickým olejem.
 4. Několikrát nakreslete válec přes obličej.Pohybujte se pouze po masážních liniích, jemně vyhlazujte pokožku a neroztahujte ji.Zvláštní pozornost věnujte oblastem s vráskami.

Procedura může být provedena dvakrát denně.Důležitým pravidlem je, že válec by se měl vždy srolovat.Chcete-li masér vyčistit, stačí ho omýt mýdlem a vodou.

Shiatsu

Čínští léčitelé našli na lidském těle body, které jsou odpovědné za práci různých orgánů.Jejich správná stimulace vám umožní zlepšit vaši pohodu a dokonce zlepšit tělo jako celek.Shiatsu masáž není vhodná pouze protělo, ale také na obličej.S ním můžete uvolnit napětí ve svalech, obnovit pružnost a záři pokožky, odstranit toxiny, vyhladit vrásky.

Je prováděna masáž rukou (musí být dodržena přísná posloupnost všech akcí) takto:

 1. Namažte dlaně a prsty olejemměsíček /šípky (nebo jiné kosmetické prostředky).
 2. Položte prsty po stranách nosu.Přesuňte je na čelo, projděte nosem a rozmnožte se na bradě (pohyby ve tvaru srdce se získají).
 3. Masírujte whisky a ukazováček masáží jemným kruhovým pohybem na uvolněné tváři.
 4. ​​
 5. Pokožku narovnejte mírným tlakem z ušních lalůček do středu brady.Jednat s ukazováčkem a prostředníky.
 6. Oběma rukama masírujte oblast, ve které se objeví druhá brada.Posuňte se od krku nahoru.

Profesionální salon shiatsu by byl mnohem účinnější než možnost domova.Kurz se skládá z 10 procedur.Mistr bude masáž obličeje, počínaje shora a končící krkem.V tomto procesu bude také stimulovat zvláštní body, které ovlivňují zdraví a vzhled člověka.Musíte to udělat sami velmi pečlivě, abyste nepoškodili tělo.

Tvarovaná masáž obličeje

Zvedání masáž obličeje od profesionálního kosmetologa s hlubokým studiem svalů a tkání je jednou z nejúčinnějších metod nechirurgického omlazení.V žádném případě to nemůžete udělat samisamostatně, pokud osoba nemá speciální vzdělání a zkušenosti v této oblasti.Pouze odborník by měl věřit jeho obličeji při sochařské masáži.

Pokud je postup proveden správně, pak:

 • odstraní otok;
 • zpřísní obličej a změní jeho tvar;
 • sníží hloubku nebo dokonce počet vrásek;
 • odstraní tuk z obličeje;
 • zlepšuje stav a barvu pleti.

Je zajímavé, že taková masáž také zlepšuje psychologický stav pacienta.Intenzivní akce na svaly vám umožní zmírnit stres, rychle se vypořádat s úzkostí a dokonce se zbavit vnitřních bloků, svorek.

Během řízení velitel absolvuje dvě hlavní fáze:

 1. Externí intenzivní studium svalů.Během tohoto procesu bude masážní terapeut aktivně ovlivňovat svaly obličeje a bude se pohybovat podél svalové sítě.Pohyb - přísně nahoru a dolů.Vyčnívají tři hlavní linie - brada, obočí a lícní kosti.
 2. Studium tkáně (hluboké).Mistr pracuje ústní dutinou.Přitom zachytí žvýkací svaly ze dvou stran.

Pokud nezkušený kosmetolog provádí masáž, může to vážně poškodit zdraví a vzhled klienta.Například svaly v důsledku toho ztratí ještě více tón a tvář bude vypadat prohnutá.

Lymfatická drenážní masáž

Francie je považována za místo narození tohoto typu masáže.Na začátku minulého století si místní lékaři všimli, že stimulace lymfatických uzlin pomáhá nejenvyrovnat se s imunitními poruchami, ale také zlepšuje stav kůže.Tento postup také pomáhá vyrovnat se s vráskami, otoky, odstranit znečištění.

Lymfatická drenážní masáž vyžaduje speciální znalosti, dovednosti a zkušenosti výkonného umělce.Špatně se hodí pro nezávislý výkon doma.Proto je lepší se s takovým postupem poradit s profesionálním kosmetologem.Nesprávná stimulace lymfatických uzlin může vést k závažnému zánětu a akné.

Během masáže:

 1. Uzly ze spodní části krku se masírují velmi lehkými pohyby v kruhu.Čas - 3-4 sekundy.Musíte na ně jednat přímo v místech, kde se krk setká s čelistí.
 2. Body pod klíční kosti jsou jemně masírovány.
 3. Jsou stimulovány tři body na bradě.Nejprve - střed, poté - pohybující se podél obrysu obličeje o 2-3 cm a - v místě, kde končí linie brady.
 4. Lícní kosti jsou masírovány od křídel nosu po nasolabiální záhyby a zygomatickou kost.
 5. Od otoku pod očima pomáhá stimulace bodů na vnějších rozích očí nad lícními kostmi.
 6. Oblast mezi obočím a horními víčky se aktivně protahuje.

Procedura končí masírováním čela.Nejprve se vnitřní rohy obočí přesunou do oblasti nad chrámy a do uší.

baňková masáž

Tato masáž se nejčastěji provádí pro tělo, ale je vhodná i pro obličej.Jeho hlavní výhodou je jasný pull-up efekt.Po 3-4 procedurách začínají rysy obličejezaměřit se.Například rohy úst, linie brady.

Procedura pomáhá zmírnit napětí v obličejových svalech, čistí kůži toxinů a zbavuje se bolesti hlavy.Je pravda, že účinek takové masáže proti stárnutí bude jen velmi krátký.Proto je důležité to udělat například před důležitou událostí.

Při nesprávném provedení může být postup nebezpečný.Kůže obličeje bude ještě tenčí a kolagenová vrstva pod ní bude zničena.Velké je riziko modřin.Proto není nutné masírovat banky na obličeji sami, bez zvláštních dovedností.

V salonu se provádí takto:

 1. Kůže se čistí jemným odstraňovačem make-upu.
 2. Na obličej se nanáší velké množství oleje nebo olejového krému.
 3. Zóny jsou jemně masírovány bankami různých velikostí.Nejmenší ošetřovaná oblast kolem nosu, největší - líce.
 4. Osoba je očištěna od oleje nebo krému.

Pokud masáž není prováděna správně (například příliš intenzivně), můžete pokožku příliš napnout a získat nové vrásky.Nedostatek krému /oleje během procedury vede ke stejnému výsledku.

Klasická masáž

Tuto možnost masáže obličeje lze provádět sami doma.Pomáhá zlepšit krevní oběh a průtok lymfy, obnovit svalový tonus, odstranit přebytečný tuk na tváři.

Musíte se striktně pohybovat podél masážních linií a netlačit na kůži.Prsty by na něm měly snadno poletovat, necož způsobuje nepohodlí.Ujistěte se, že používáte kosmetický olej, který usnadní postup a nasycení pokožky s důležitými vitamíny pro to.

Během masáže potřebujete:

 1. Očistěte pokožku obličeje a krku, naneste na ni vybraný olej.
 2. Zahájte proceduru hladkou oblastí krku zdola nahoru (8-9krát).
 3. Zatlačte zadní stranu ruky ke spodní části brady a střídavě provádějte oběma rukama 10-12 posuvných pohybů.
 4. 10-11krát pro natažení oblasti od rohů rtů po křídla nosu pohyby v kruhu s nízkým tlakem.
 5. 10-12krát s pohyby klepnutím prstem, aby se procházely podél masážních linií kolem očí.
 6. Masírujte čelo úhlednými, posuvnými pohyby 6-8 krát od středu k chrámům.
 7. Míchejte okraje uší prsty.
 8. Očistěte povrch oleje a použijte zvlhčovač.

Taková masáž může být provedena až po 25 letech.Dříve nadměrná stimulace pokožky obličeje může narušit její přirozený tón.

Plastická masáž

Zvedací masáž obličeje od profesionálního kosmetologa může být plastická, což zlepšuje úlevu a normalizuje svalový tonus.Výsledkem tohoto postupu je zvýšení rychlosti odtoku lymfy, normalizace mazových žláz a zrychlení regenerace buněk.Před masáží naneste na pokožku sterilní mastkový prášek.A posuvné prostředky se nepoužívají.

Postup se provádí následujícím způsobem:

 1. Hladí podél masážních linií(2-3 krát) sfixace tkáně na konci každého z nich.
 2. Hnětení phalangy prstů. Masážní terapeut by měl provádět pohyby v kruzích podél masážních linií (6-8krát).Přechod z jedné čáry na druhou se provádí pomocí „tečkovaných čar“ - malého tlaku.
 3. Hnětení je hluboké. Provádí se intenzivněji po stejných liniích s dokončením v oblasti brady.
 4. Pohyby prstů se pohybují od brady k vrcholu, poté ze strany obličeje k krku, k hrudi a zpět k bradě.Klepněte na čáry také v kruzích.
 5. Vibrace. Pohyby dlaní se vyskytují od středu klíční kosti do chrámů skrz ušní lalůček.

Na konci postupu se musíte znovu vrátit k hladknutí.Délka každé takové masáže je asi 15-17 minut.Průběh zákroku je 15-20krát (1-3krát týdně).Čím je pacient starší, tím častěji by měl být prováděn.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Japonská masáž obličeje Asahi

Při této masáži jsou postiženy i hluboké svaly a kosti.V tomto procesu se zrychluje odběry přebytečné tekutiny, zlepšuje se výživa obličejových tkání.Procedura pomáhá obnovit hladkost a pružnost pokožky, dotáhne ovál.Masáž by měla být ve stoje nebo ve vzpřímené poloze.Kůže na obličeji by měla být nejprve očištěna a namazána olejem, krémem.

A pak:

 1. Stiskněte tři střední prsty vodorovně do středu čela a vezměte je do chrámů pomocítlak.Otočte dlaně o 90 ° a přesuňte je k uším.Konečný pohyb je vždy stejný - podél obličeje podél krku a klíční kosti.
 2. Prsty prstů lze snadno vytahovat z vnějších rohů očí zespodu dovnitř.Opakujte pohyb s tlakem na oblast pod obočím.Podržte po dobu 3 sekund v chrámech.Poslední pohyb.
 3. Z fossy na bradě zakroužkujte ústa oběma rukama do středu horní pery.Po 3 sekundách fixace se vraťte do původní polohy.

Přesné schéma masáže bude záviset na tom, čeho chcete dosáhnout.V ní jsou speciální fáze k odstranění druhé brady, vyhlazení čela nebo oprava oválu obličeje.

Tvář v tvář Benita Kantieni

Benita Kantieni vyvinula vlastní schéma gymnastiky obličeje, které zahrnuje jógu, svalový trénink rukama a akupresuru.Celý kurz trvá 21 dní.Gymnastika se opakuje 5krát týdně.Komplex zahrnuje mnoho cvičení.Každá z nich vám umožní vypořádat se s konkrétním problémem.Existuje tedy velmi účinné cvičení pro zvedání tváří.

V tomto procesu musíte:

 1. Přesuňte prstenové prsty z rohů úst do lícní kosti přes tváře.Pod touto kostí zastavte prsty ve vybrání.
 2. Pošlete prostřední prsty dva ze svých šířek nahoru a jeden zpět.Upevněte za mandibulární kloub.
 3. Umístěte ukazováčky před horní okraj ucha.

Stimulujte 3 označené body současně 2 min.

Italské zvedání

Zvedání masáž obličeje od profesionálního kosmetologa může při provádění italského vybavení trvat jen několik minut.Je snadné to zvládnout sami doma.Tato masáž nepoškozuje nebo napíná pokožku.Pomáhá napnout obličej, odstranit toxiny, snížit vrásky.

Pro správné provedení postupu potřebujete:

 1. K čištění obličeje.
 2. Uvolněte svaly krku a hlavy.Spusťte obličej do složených rukou.Nejvhodnější je to udělat v sedě.
 3. Přesuňte dlaně k chrámům a pak k koruně.
 4. Zavřete oči rukama.Přesuňte dlaně do chrámů a za uši.
 5. Dej si tváře do svých rukou.Otevřete dlaně a nechte prostor pro nos.Přesuňte je do chrámů a za uši.

Cvičení musíte opakovat 2-3krát.Držte v poloze po dobu 5-8 sekund.

Masáž sevření k odstranění druhé brady

Masáž se zvednutím obličeje eliminuje druhou bradu.Chcete-li to provést, zvolte techniku ​​„vytrhávání“.Není nutné se registrovat u procedury u profesionálního kosmetologa.Můžete si masírovat sami.

V tomto procesu pracují 2 prsty: střední a velké.Musí aktivně svírat oblast brady od jejího středu k uším.Stejně tak musíte pracovat s krkem.Na konci procedury byste měli prsty zasáhnout všechny postižené oblasti.

Medová masáž

Toto je další typ zvedací masáže.Přírodní med je velmi lepkavý, takže s nímpři použití během zákroku je pokožka pružná a rychle zraje.

Pro masáž potřebujete:

 1. K očištění obličeje.
 2. Zakryjte jej medem v tenké vrstvě (asi 5 mm).
 3. S rychlými popláštění, pracujte s prsty, ošetřujte čelo, tváře a oblast druhé brady.Je důležité nemasírovat víčka.
 4. Omyjte med a naneste zvlhčovač.

Opakování postupu postačuje 1krát týdně po dobu 2 měsíců.Po přestávce 1 měsíc.můžete kurz zopakovat.

Je nejlepší jít za profesionálním kosmetologem na masáž zvedání.V tomto případě si můžete být jisti správností jeho implementace.Existují však možnosti pro obličejové procedury, které lze úspěšně provádět bez zvláštního příslušenství a profesionální kosmetiky.

Návrh článku:Oleg Lozinsky

Video o zvedání obličeje od profesionálního kosmetologa

Péče o obličejkosmetička.Alginátová maska.Masáž obličeje: