Mandlový peeling na obličej - co to je, jak se to dělá, před a po fotkách, recenze

Mezi oblíbené kosmetické procedury, které snižují estetické a kožní vady související s věkem, je zvláštní místo věnováno chemickému peelingu.Odstraňuje problémy, jako je po akné, pigmentace, vrásky, zvětšené póry a matná pleť.S minimálním rizikem poškození je pozitivní výsledek zachován po dobu několika měsíců.

Mandle na loupání obličeje - co je to? ​​

Ti, kteří chtějí zlepšit stav pleti, se často ptají, jaký je mandlový peeling na obličej.Jedná se o šetrný chemický postup, který ovlivňuje pouze vrchní vrstvu pokožky, proto je vhodný také pro suchou nebo citlivou pokožku.

Peeling z mandlového obličeje

Čistí, hojí pokožku, má omlazující účinek (vyhlazuje jemné vrásky).Odstraňuje epidermis z mrtvých buněk.Eliminuje pigmentaci.Stimuluje produkci proteinů odpovědných za elasticitu pokožky.

Dokonce i ve starověku použil lékař Avicenny suroviny k léčbě hematomů, pihy, ke zlepšení pleti.

Protizánětlivý účinek kyseliny mandlové pomáhá odstraňovat černé póry.Proto vám umožňuje eliminovat akné a akné.Tento peeling normalizuje fungování mazových žláz.Bude tedy prospěšný pro mastnou smíšenou pleť se zvětšenými póry.

Proč potřebuji loupání mandlí na obličej, co to je - stojí za to vysvětlit podrobněji. Kyselina mandlová je produkt, který se získává z výtažku z hořkého mandlového ovoce. Amygdalin (toxická látka) se z kyseliny odstraní především.Má vlastnosti podobné ovocným kyselinám.

Úsporný účinek je vysvětlen skutečností, že díky velké molekulové hmotnosti (molekuly jsou několikrát větší než molekuly jiných kyselin) proniká méně aktivně do horních vrstev kůže a méně je poškozuje.V důsledku toho je oprava pokožky rychlejší.

V posledním desetiletí si tento postup postupně získal popularitu mezi představiteli silnějšího pohlaví, protože plně uspokojuje jejich žádost: takže je rychlý, účinný a bezbolestný.

To je zajímavé!Není to tak dávnoVědci zjistili, že kyselina má antioxidační vlastnosti a inhibuje růst volných radikálů.

Kůže, dva týdny po loupání, snáze reaguje na sluneční světlo.Opálení se vyrovná a věkové skvrny se neobjeví.

Rozdíl mezi tímto typem peelingu od ostatních je možnost použití ve všech ročních obdobích (i při maximální aktivitě slunečního záření).Je neškodný s různými typy pleti (také s růžovkou) a používá se v kosmetologii jako přípravek pro laserové resurfacing.

Druhy loupání

Pro loupání mandlí se používají gelové nebo vodní alkoholické přípravky.Někdy kromě hlavní složky obsahují kyselinu mléčnou, jablečnou nebo salicylovou.

Mandlový mléčný peeling

Kyselina mléčná je známá svým jemným účinkem na pokožku.Hydratuje hluboké vrstvy epidermis dobře, ale v boji proti vyrážkám je neúčinná.

Mléko-mandlové loupání

Tandem kyseliny mandlové a kyseliny mléčné dobře zvládne nejen loupání, ale také ucpané póry, které vyblednou pleť.Jako pre-peeling se používá kompozice obsahující mandlové, mléčné a glykolové kyseliny.

Oloupání mandlí a jablek

Takový oloupání mandlí na obličeji je postup, který vylučuje akné, normalizuje rovnováhu tuku (dává obličeji zdravý zákal), nasycuje epidermu užitečnými.látky.

Kromě toho posiluje malé plavidlo a snižuje výskyt žil pavouků.Kyselina jablečná díky obsaženév tom aminokyseliny napomáhají regeneraci epidermálních buněk.

Mandlovo-salicylový peeling

„Těžší“ typ loupání.Používá se na akné, po akné, vrásky, vybledlou pleť.Používá se na péči o obličej a ruce.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Indikace postupu

Oloupání mandlí účinně bojuje proti problémům, jako jsou:

  91) jemné vrásky (linie obličeje), vadnutí, ochabnutí epidermis;
 • komedony (černé póry);
 • pihy, pigmentace;
 • zvětšené póry;
 • pupínky, hnisavé vyrážky, mastná seborrhea;
 • akné, rosacea;
 • slabá mikrocirkulace krve.

  Indikace pro loupání

Kontraindikace postupu

Použití loupání mandlí má řadu kontraindikací.Kosmetičtí lékaři nedoporučují postup, když:

 • přepravují dítě a krmí dítě;
 • exacerbace herpesu;
 • alergické reakce;
 • zvýšená teplota;
 • poranění ran s porušením kůže;
 • psoriáza;
 • tuberkulóza;
 • prodloužené vystavení slunci (v soláriu).

Je důležité to vědět!Menstruace není zahrnuta do seznamu kontraindikací, ale protože ženské tělo je během tohoto období oslabeno, může dojít k otoku a zotavení bude trvat mnohem déle.

Etapy loupání v salonu

Je lepší a spolehlivější svěřit mandloňový peeling na obličej odborníkovi.Kosmetolog vysvětlí, o co jde, vypočítá správnou koncentraci produktu a dobu expozice, aby se zabránilo popálení kůže.

Příprava

Před zákrokem musíte připravit pokožku na působení chemikálií.Specialisté doporučují nanášet krém obsahující 15% kyseliny fenoxyglykolové nebo gel s ovocnými kyselinami 7 až 14 dní před loupáním, aplikovaný 2 až 3krát do týdne po probuzení.

Příprava na postup odlupování

Pokud takový přípravek neexistuje, postup se provede s krátkou dobou expozice. Bezprostředně před loupáním je třeba pokožku očistit. Kosmetička používá speciální krém k přípravě a odmaštění dermis tonikem obsahujícím mandlovou kyselinu.

Přípravek před odlupováním

K ověření alergických reakcí kosmetička na několik minut aplikuje 5% roztok kyseliny (glykolové, mléčné nebo fenoxyglykolové) na krk, obličej avýstřih.Kromě toho postup evoluuje epidermis a připravuje se na rovnoměrné rozdělení základního složení.

Loupání

Na roztok před odlupováním se nanese roztok kyseliny mandlové (30-60%).Doba expozice, koncentrace látky, vstupní složky, počet vrstev závisí na typu, barvě astavy kůže.Rozhodnutí je učiněno velitelem.

Například, pokud je pleť matná a pokožka je náchylná k akné, kosmetička přidá alkoholovou složku, která zasychá a napíná póry.

Neutralizace

Po oloupání se na ošetřené oblasti aplikuje zvláštní přípravek, který neutralizuje účinky kyseliny mandlové, a odstraní se promytím vodou při pokojové teplotě.

Dokončení

Kůže, která je po zákroku zanícena, musí být zklidněna pomocí masek s extrakty z aloe, měsíčku, heřmánku (doba expozice - 20 minut).Po odstranění masky se použije krém s hydratačními vlastnostmi.

Jak vyrobit domácí recept - recept

Tento postup lze provádět doma.Takový mandlový peeling na obličej je tak měkký (protože je mechanický, nikoli chemický), že na to prakticky neexistují kontraindikace.

Složení by mělo obsahovat pouze přírodní složky.

V tomto případě bude získána maska ​​s nízkou koncentrací látky a nezpůsobí újmu.

Aloe, mandle, máslo a kaolin

Důkladně nasekané máslo a mandle (každá po 4 lžičkách) ve směsi se 2 lžičkamikaolin, přidejte 4 lžičkyhorká voda, 4 lžičkyšťáva z aloe, 2 lžičkymandlový olej.Do ochlazené hmoty přidejte levandulový olej (8 kapek).Po 15 minutáchopláchněte.

Ovesná mouka a mandle

Smíchejte mouku a mleté ​​mandle 1: 1, přidejte mléko a vodu (do smetany).

Domácí ovesný peelingpodmínky

Aplikujte na dobře navlhčenou pokožku.Třetí lehkými kruhovými pohyby po dobu 15 minut.Do kompozice lze přidat olivový nebo růžový olej (pro citlivou a citlivou na suchou pokožku).

ocet, med, mandle

Mleté mandle, hroznový olej, med, míchejte 3 kapky jablečného octa, naneste na ošetřovaný povrch.Jemně masírujte a nechte působit 5 minut.Omyjte studenou vodou.

Aloe a mandle

Smíchané mleté ​​mandle, aloe šťávu, ovesné vločky a vodu, naneste na povrch po dobu 15 minut.Omyjte studenou vodou.

Peeling z aloe a mandlí doma

Zajímavé!V obchodech s potravinami si můžete koupit mandlový prášek. Její poměrně malé částice umožňují díky jemnému účinku vyčistit i supersenzitivní pokožku.

Peeling doma: průvodce krok za krokem

Jak bylo uvedeno výše, není nutné navštívit kosmetologický úřad, aby se provedlo loupání mandlí na obličeji.Je snadné to udělat sami.

Chcete-li se dozvědět více o tom, co to je, musíte pečlivě prostudovat pokyny a provést alergický test (aplikovat kyselinu na choulostivé oblasti: uvnitř lokte nebo zápěstí před týdnem).

Kurz zahrnuje 7 až 14 postupů (míra zanedbání problému a požadovaný konečný výsledek ovlivňují množství).Mezi procedurami by mělo trvat 1 až 2 týdny (ovlivňuje struktura pokožky).Opakovaný kurz nenídříve než po 6 měsících.

Pro samoloupání musíte zakoupit soupravu se všemi potřebnými nástroji (obsahuje také pokyny krok za krokem).

Můžete si také koupit kyselinu mandlovou (pozor na koncentraci produktu).Pro zabránění poškození je lepší použít látku s nízkou koncentrací.

Mandle loupání doma

Příprava před loupáním. Každou noc po dobu 7 dnů naneste krém s hydratačním účinkem (5 - 10% kyseliny mandlové).

Čištění kůže. Předpoklad.Kůže je očištěna kosmetickým mlékem.

Odmaštění kůže. Odstraňuje přebytečný mazu.Kůže je očištěna kosmetickým krémem.

​​

Peeling. V hlavní fázi se látka aplikuje s 30-60% kyselým roztokem (pečlivě studujte anotaci před použitím), pokožku jemně masírujte špičkami prstů.Trvání - od 5 do 20 minut.(bere v úvahu typ dermis a problém).

Po loupání. Po dokončení procedury si umyjte obličej a aplikujte bylinnou (s měsíčkem, heřmánkem nebo aloe) masku, která uklidní dermis a odstraní všechny negativní reakce.

Nežádoucí účinky

Mírný otok a zarudnutí kůže jsou po loupání zcela přirozené.Pokud však taková reakce trvá déle než 3 dny, stojí za to se obávat: chemické popálení je možné (jedná se pouze o chybu neprofesionálního kosmetologa, který nesprávně vypočítal čas nebo koncentraci).

Další nežádoucí účinky:

 • nepohodlí (je třeba zvlhčovač);
 • zarudnutí (odstraní jej uklidňující krém);
 • suchost, pocit těsnosti, loupání (maska ​​pomůže: s kolagenem, řasami, aloe);
 • infekce v důsledku špatné hygieny (masti a krémy s antibiotiky);
 • otok tenkých řezů dermis (hormonální krémy).

Kosmetičtí lékaři provádějící tento postup upozorňují na nejčastější reakce na základě zpětné vazby od zákazníků, jako například:

 • mírné nepohodlí (pocit klientůtěsnost, suchost, která mizí pod vlivem hydratačních krémů. Obvykle prochází následující den);
 • pocit pálení (zaznamenaný během postupu. To by se nemělo obávat, protože tímto způsobem kyselina působí na epidermu, bez takových pocitů nelze dosáhnout požadovaného účinku);
 • zarudnutí a loupání (ne často, ale stále si klienti stěžují na podobnou reakci kůže. Ale i v tomto případě je vzrušení zbytečné, protože postup je chemický, což znamená, že nemůže zcela projít beze stopy. Kůže se obvykle po dni uklidní).

Je důležité to vědět!Mandlový peeling je jedním z nejjemnějších postupů používaných v salonech krásy.

Samozřejmě je důležité, aby dávky a doba expozice byly správně vybrány, všechna doporučení byla jasně dodržena a byla provedena náležitá péče.

Péče po loupání

3 týdny po probuzení použijte krém svýživné a zvlhčující vlastnosti, masky, včetně těch, které se připravují samostatně.

Péče o pleť po loupání s krémem aktivním pro pokožku

Skin-active, Vitamin-F99, Traumeel, Bepanten masti", Hroznový olej.

Kůže musí být chráněna před ultrafialovým zářením pomocí ochranných prostředků (SPF ne nižší než 30).

Kromě povinných opatření je třeba po loupání dodržovat také tato pravidla:

 • , abyste se chránili před zraněním, modřinami a poškrábáním;
 • nepoužívají drhnutí;
 • praní pouze teplou vařenou vodou nebo micelárou;
 • omezují použití make-upu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Který mandlový peeling si vybrat

Chcete-li použít mandlový peeling doma, musíte zjistit, které slupky značek jsou nejoblíbenější a jaký účinek se získá jejich používáním.

Ondevie - chemický peeling 35%

Léčivou látkou je kyselina mandlová s koncentrací 35%.Gelová forma produktu umožňuje rovnoměrné nanášení na pokožku, zaručuje dlouhodobý účinek.

Odstraňuje výskyt pigmentace, vylučuje barvu pleti.Vyhladí jemné vrásky, urychluje syntézu kolagenu, aktivuje obnovu buněk.Používá se jako příprava na laserové resurfacing.Léčí akné a post-akné.Používá se pro růžovku.

Zrychlil serehabilitace po loupání.

Cena léku je od 1800 rublů.(30 ml).

Mandlový peeling Alpika (5,15%)

Obsahuje 3 účinné látky: mandlové, jantarové a ovocné kyseliny.Souhrnný účinek těchto složek reguluje hloubku loupání, poskytuje efektivitu procesu a má nízkou invazivitu.

Alpský mandlový peeling

Používá se pro stárnutí kůže, pigmentaci, zánět a zvětšené póry.

Cena léku je od 1 500 rublů.(30 ml).

Peeling na obličeji Belita (30%)

Základem produktu je kyselina mandlová.Má vlastnosti loupání v této kategorii: zachází s problémovou pokožkou, odstraňuje pigmentaci, nerovnoměrný tón, jemné vrásky a používá se pro růžovku.

Cena léku je od 1 500 rublů.(200 ml).

Arkady mandlový salicylový peeling 38 + 2%

Kompozice obsahuje 2% kyseliny salicylové a 38% mandle.

Díky této kombinaci kyselin získává peeling antibakteriální a keratolytický účinek.Jemně odlupuje keratinizovanou vrstvu epidermis, stimuluje vzhled nových buněk, normalizuje tvorbu mazu, snižuje póry, rozjasňuje.Může být použit v létě.

Mandlový loupání Arkady

Cena léku je od 2500 rublů.

Peeling Gigi 15%

Složení obsahuje mandle, kyselinu askorbovou a extrakt z dýňových semen.

Čištění, odlupování kůže, odstraňování odumřelých buněk, zlepšení pleti, rozjasnění, odstraněnípigmentace.Při šetrném působení obnovuje produkt pokožku.

Cena léku je od 6900 rublů.(100 ml).

Martinex Mandelicpeel 40%

Produkt obsahuje 40% kyseliny mandlové.

Používá se pro akné různých stupňů, seborrhea, biologické stárnutí kůže, zvýšenou pigmentaci.Má výrazný baktericidní účinek a antiseptický.Zvlhčuje střední vrstvy pokožky.

Cena léku je od 2999 rublů.(30 ml).

Kosmoteros 30%

Povrchový peeling, obsahuje 30% koncentraci kyseliny mandlové.

Mandlový peeling Kosmoteros

Vhodné pro citlivou pokožku, problematickou, se známkami stárnutí.Zvlhčuje, má antioxidační vlastnosti, bojuje proti choroboplodným zárodkům.Urychluje obnovu buněk a produkci kolagenu.

Cena léku je od 2060 rublů.(30 ml).

Mediderm (loupání)

K dispozici ve formě vody a alkoholu a gelu s různými koncentracemi kyseliny mandlové.

Doporučuje se pro biologické stárnutí kůže (vyhlazuje vrásky, snižuje pigmentaci).Má antibakteriální účinek, reguluje tvorbu mazu.Pleť je vyrovnaná, komedony, akné jsou sníženy.

Vhodné pro citlivou pokožku.Lze použít s aktivním sluncem (snižuje fotocitlivost pokožky).

Cena léku je od 2100 do 2550 rublů.

Peeling Egia 50%

Obsahuje vyšší koncentraci kyseliny mandlové.

Používá se ke stejnému účelu jako slupky jiných značek.Jelikož je však produkt silnější, nedoporučuje se používat majitelé citlivé nebo suché pokožky ani ti, kteří se o postupu rozhodli jako první.

Výsledek použití tohoto léku je pozitivní a dlouhodobý.

Mandle loupající Aegii

Cena léku je od 3 200 rublů.(100 ml).

Náklady na loupání v salonu

Tento postup samozřejmě nemá pevnou cenu, v různých salonech se náklady liší.Cena za relaci se v průměru pohybuje od 1 do 4 tisíc rublů.(závisí na požadovaném množství kyseliny).Průběh několika sezení bude stát dražší.

Jak často?

Pro nejlepší účinek se postup provádí v kurzech s frekvencí jednou za několik měsíců.Kurz se skládá z 5 - 8 lekcí, přestávka mezi nimi je 7 dní.

Kůže po loupání - před a po fotografiích

Mandlový loupání pomáhá mnoha lidem zlepšit vzhled pokožky, uvést ji do téměř dokonalého stavu, zmírní věkové skvrny, akné.Fotografie pacientů jasně ukazují rozdíly ve stavu kůže obličeje před a po zákroku.

Je patrné, že loupání mandlí na obličej je účinný postup, který odstraňuje nepříjemné onemocnění, jako je akné, vizuálně omlazuje vzhled, zlepšuje barvu a utahuje ovál obličeje.

Mandlový peeling je nejjemnější péče o pleť používaná v moderní kosmetologii.Účinně ovlivňuje nejen pokožku obličeje, ale takéa na krku, dekoltu, rukou.Peeling nemá téměř žádné kontraindikace a vedlejší účinky.

Video o postupu loupání mandlí v salonu:

Video o použití loupání mandlí doma: