Mamoplastika - plastická chirurgie prsu.Před a po fotky, cena, recenze

První prsní implantáty se objevily v kosmetické chirurgii v polovině 60. let.Od té doby se široce používají v kosmetických klinikách po celém světě, materiály jejich výroby se neustále zlepšují.

Plastická chirurgie prsu, jako jeden z nejběžnějších postupů plastikářského kosmetického průmyslu, zahrnuje jakoukoli korekci , včetně zvětšení, zmenšení mléčných žláz a změny tvaru prsu.

S cílem seznámit veřejnost s účinností postupu představují četné fotografie zveřejněné kosmetickými klinikami na internetu výsledky operací - hrudník pacienta před a po plastické chirurgii.

Mastopexie

Mastopexie je nejoblíbenějším typem plastické chirurgie prsu. Používá se, má-li žena mastoptózu - prolaps a ztrátu pružnosti ženského prsu.Mastoptóza je přirozeným příznakem stárnutí ženského těla a může být také geneticky určeným znakem.

V měřítku Renault existují 3 stupně mastoptózy.

Tyto fotografie ukazují prsu před onemocněním a po operaci korekce prsu.Mastopexie umožňuje obnovit pružnost a krásu prsou.

Avšak v případě mastoptózy není plastická operace prsu nutná.Volba vždy zůstává na ženě. Náklady na tuto operaci se pohybují od 200 do 300 tisíc rublů.

Augmentační mamoplastika

Tento typ plastické chirurgie prsu (jak je vidět na fotografii před a po operaci) prokazuje účinnost tohoto postupu. Augmentační mamoplastika umožňuje změnit tvar prsu a zvětšit jeho velikost. Nazývá se také augmentační mamoplastika.

Během řízení žena vPrsa jsou opatřena silikonovými implantáty.

Tato operace se doporučuje těm pacientům, jejichž prsa podstoupila pokles nebo mastoptózu.Zvyšující se mamoplastika se také provádí u žen, které mají přirozeně malá nebo nedostatečně vyvinutá prsa.

Endoprostetika

V plastické chirurgii tento termín označuje opakovanou operaci, která mění tvar prsu.Někdy je nutné napravit malé vady, které se vyskytly během první mamoplastiky.

Všechny možné příčiny endoprostetiky jsou určeny svědectvím nebo přímou touhou klienta. Často se mléčné žlázy deformují v důsledku těhotenství nebo laktace.

Hormonální změny mohou vytlačit bradavku a zmenšit pružnost hrudníku.Přesto by z této indikace nemělo být vyloučeno nekvalitní implantát nebo neprofesionální plastický chirurg.

Redukce mamoplastiky

Plastická chirurgie mléčných žláz na fotografii před a po redukci ukazuje mamoplastika, čeho lze dosáhnout v důsledku tohoto postupu.

Operace zmenší velikost mléčných žláz a zpřísní je. V procesu redukce mamoplastiky lékaři odstraňují přebytečnou pokožku a některé tukové tkáně.Tento postup je považován za jednu z nejobtížnějších plastických operací.Je rozdělena do několika typů - způsoby, jak snížit prsa.

1. Pukóza prsu.2. Posunutí komplexu bradavek-areolů.3. Odstranění přebytečné tkáně.4.Spojení tkání.5. Výsledek.

Mezi hlavní metody redukce prsu patří:

 1. Úplné odstranění vnitřních tkání.
 2. Odstranění přebytečné kůže a přemístění komplexu bradavky-areolární.

Cena této služby je více než 200 tisíc rublů.

Oprava komplexu bradavky-areolů

Tento postup umožňuje změnit velikost a tvar bradavky pomocí dvorce.Korekce se provádí, když má bradavka nepravidelný nebo nevhodný tvar.K tomu dochází s věkem, změnami hmotnosti, těhotenstvím a kojením.

Vzhled komplexu bradavek-areolů někdy závisí na dědičných predispozicích nebo vrozených vadách.

Mělo by být zřejmé, žetaková deformace není patologií .Postup pro korekci bradavek a areolů začíná, pouze pokud jejich vzhled ovlivňuje duševní stav a komplexy pacienta.

Liposukce mléčných žláz

Tento typ plastické chirurgie eliminuje nadbytečné ukládání tuku v oblasti hrudníku.Postup se provádí pomocí kanyly.Tuk je změkčen různými metodami, takže je tekutý.Potom se vytáhne pomocí vakuového zařízení a kanyly.

Častose liposukce provádí, když má pacient příliš velká prsa , což způsobuje různé nepříjemnosti.Tuto operaci lze provést jak u jednoho prsu, tak u obou.V prvním případě je indikací asymetrie hrudníkužlázy.

Indikace pro plastickou chirurgii

Každá z výše uvedených operací má své vlastní indikace.

Augmentační mamoplastika je indikována v následujících případech:

 1. Plastická chirurgie prsu se provádív případě vad po porodu .Tato fotografie ukazuje, že před narozením prsa nevypadá nataženě ani prohnutě.
 2. S redukcí prsou v důsledku dramatického hubnutí. Rovněž je zděděna velikost mléčných žláz a může to být genetická predispozice.
 3. Prsa byla odstraněnav důsledku postupu léčby jakékoli rakoviny.
 4. Hrudník je nedostatečně rozvinutý.
 5. mléčné žlázy mléčné žlázy jsou asymetrické.

Psychologický aspekt je důležitý. Kvůli nespokojenosti s ňadry jsou dívky nuceny nosit gumové polštářky nebo podprsenky.Pacienti necítí sebevědomí, jsou upnutí, takže jedinou cestou ven je plastická chirurgie.

Indikace pro endoprotetiku jsou následující:

 1. Poškození implantátu. Jedná se o velmi závažnou komplikaci, po které pacient potřebuje re-endoprotetiku.Nejčastěji dochází k prasknutí v důsledku implantátu nízké kvality.
 2. Roztržení implantátu. Jedná se o velmi závažnou komplikaci, po které pacient potřebuje reendroprotetiku.K poškození dochází v důsledku nekvalitního implantátu, mechanického poškození nebo neprofesionálního plastuchirurgové.
 3. Vlnová deformace. Tato indikace se vyskytuje v souvislosti s nesprávně vybraným implantátem.Vzhledem k charakteristikám svalů pacienta bude příliš těžký implantát nepohodlný.
 4. Kapsulární kontraktura. Toto je komplikace charakterizovaná přítomností těsnění v blízkosti implantátu.Z tohoto důvodu se může zdeformovat.
 5. Dystopie je přemístění protézy. K tomu může dojít v důsledku nesprávného vytváření kapes.
 6. Expirace nebo deflace implantátuje komplikací vyplývající z nekvalitní nebo nespolehlivé protézy.
 7. Mohly by se vyskytnout chyby během první operace mamoplastiky, což má za následekvředy tlaku od tlaku implantátu na žlázu .

Ke změně komplexu bradavky-areol existuje následující řada indikací:

 • deformovaná bradavka;
 • nepravidelně tvarovaná bradavka (příliš protáhlá nebo široká);
 • hypertrofická bradavka;
 • částečná nebo úplná absence pigmentační oblasti kůže kolem bradavek a dvorců;
 • příliš zasunutá bradavka - s touto indikací speciální plastové zasunuté bradavky;
 • asymetrie bradavek na různých prsou.

Operace plastické chirurgie k omezení mléčných žláz se neuskutečňuje pouze na základě přání pacienta.Tyto fotografie ukazují, jak mohou prsa vypadat před a po operaci.

Indikace pro operace zvětšení prsou jsou následující:

 • asymetrie způsobená různými velikostmi prsou;
 • objemná ňadra, která zasahují do pacienta a způsobují fyzické nepohodlí;
 • vnější rozpor mezi velikostí mléčných žláz a proporcemi zbytku těla.

Kontraindikace

Kontraindikace pro plastiku prsu jsou následující:

 • HIV, hepatitida ajiné infekce;
 • kritické dny;
 • autoimunitní patologie;
 • závažná onemocnění vnitřních orgánů;
 • diabetes mellitus;
 • laktace, těhotenství, kojení;
 • rakovina;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • přítomnost kardiostimulátoru a závažné onemocnění srdce;
 • poranění a kožní vyrážky, nádory v oblasti hrudníku;
 • špatná srážlivost krve.

Všechny výše uvedené operace plastické chirurgie jsou kontraindikovány u nezletilých.

​​
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Breast lifting bez implantátů - všechny metody, metody a postupy.Účinnost, fotografie před a po.

Příprava na operaci mamoplastiky

Po výběru kliniky a chirurga začíná vyšetření před operací.Nejprve je proveden průzkum, který provádí 2 úkoly.

Patří sem následující:

 1. Identifikujte všechny druhy nemocí, které jsou kontraindikovány v mamoplastice.
 2. Stanovte emoční stav pacienta.Je třeba pochopit, zda je připravenpo ní je duševně nemocná kvůli chirurgickému zákroku a rehabilitaci.

Procedura je odložena, pokud má pacient nepřiměřený emoční nebo fyzický stav.

K tomu dochází z následujících důvodů:

 • , pokud je pacient depresivní nebo depresivní;
 • je velmi znepokojen a zažívá stres;
 • trpí nachlazením;
 • prochází obdobím menstruace.
Abyste se vyhnuli negativním následkům po operaci, měli byste podstoupit komplexní prohlídku, složit nezbytné testy a poctivě odpovědět na všechny otázky specialisty.Pouze v tomto případě může být úspěšná mamoplastika zaručena.

Po pohovoru s pacientem je nezbytné konzultovat skupinu odborníků a absolvovat řadu testů.

Patří sem následující:

 1. Kompletní krevní obraz.To určí faktor Rh, krevní skupinu.
 2. Klinické a biochemické krevní testy. Jsou přijímány ke stanovení složení krve.V případě anémie, zánětu nebo infekčního onemocnění musí být mamoplastika opuštěna.
 3. Analýza pro detekci HIV, hepatitidy B a C, syfilis.
 4. Těhotenský test. Momoplastika je kontraindikována u těhotných žen, protože léky, které je třeba užívat, nepříznivě ovlivňují plod.Také chirurgický zákrok často zbavuje pacienta možnosti kojení.
 5. Krevní test rychlosti srážení. Tím se vyloučí rozvoj trombózy asrdeční infarkt.
 6. Imunoglobulinový test. Toto je zkouška odolnosti a alergie na anestezii.Tato analýza také pomáhá předcházet komplikacím po operaci.
 7. Vyšetření pohlavních hormonů k určení hormonálních hladin.
 8. Analýza nádorových markerů. To vám umožní určit procentuální pravděpodobnost, že protéza nekoreňuje.

Kromě absolvování testů budete muset obejít několik lékařů, abyste získali informace o zdravotním stavu.Za tímto účelem je vyšetření předepsáno terapeutem, mamologem, gynekologem a zubařem.Pacient by měl věnovat pozornost užívání léků.

Dva týdny před zákrokem se řada léků nedoporučuje.

Nelegální drogy zahrnují následující:

 1. Aspirin a léčiva obsahující aspirin. Vzhledem ke své schopnosti ředit krev, její koagulace klesá po jejím převzetí.To brání chirurgickému zákroku.
 2. Steroidní léčiva , léčiva nezbytná k prevenci hormonálních chorob.
 3. Nesteroidní léky .Ovlivňují stěny krevních cév a krevní oběh.

Metody ochrany hormonů jsou kontraindikovány měsíc před výkonem .Budou moci brát až po měsíci rehabilitace.

Existují dodatečná školení.Intenzivní a oslabující výcvik je během předoperačního období zakázán.Je nutné udržovat měřený a klidný obrazživota.

Je třeba odmítnout škodlivé potraviny , konkrétně: rychlé občerstvení, sodu a kořenitá jídla.Oblečení je nutné zakoupit bez zapínadel, vyčnívajících ozdobných prvků, silných švů.

Boty by se měly nosit s nízkými podpatky.V pooperačním období se doporučuje zakoupit speciální kompresní prádlo určené k podpoře prsu.

Jak se provádí chirurgický zákrok

Mamoplastika se provádí v celkové anestézii. Čas potřebný pro operaci je 2-3 hodiny.Doba trvání zákroku závisí na stupni složitosti.Liposukce je nejkratší operací.Trvá to déle než 1 hodinu.

Před zahájením zákroku chirurg vytahuje linie na hrudník pacienta pomocí speciálního lékařského markeru, který označuje umístění řezů.

Operace je rozdělena do následujících fází:

 1. Na nakreslených liniích je proveden řez, je určeno umístění budoucí bradavky a dvorce.
 2. Odstraňte přebytečnou tukovou tkáň.
 3. Je vytvořen bradavkový areolární komplex.

Pokud během operace vzniknou nějaké obtíže, odborník nainstaluje drenáž, která je odstraněna po 2-3 dnech.

Zotavení po plastice prsu

Pooperační péče

Když se pacient zotaví z anestézie, bude se cítitbolest na hrudi. Pohodlí v oblasti hrudníku je přirozené a nevyhnutelné. Lékaři v prvních několika dnech doporučují užívat léky proti bolesti.

Během této doby je žena v nemocnicipod dohledem lékařů.Během rehabilitace budou sledovat stav pacienta. Po 3–4 dnech, pokud nedošlo k žádným komplikacím, bude žena propuštěna.

Poprvé po mamoplastice je nosit kompresní prádlo.Spolehlivě fixuje hrudník a snižuje pravděpodobnost komplikací po operaci.

První týden bude muset pacient spát na zádech.Nedoporučuje se dotýkat se hrudníku a ležet na něm.Budete také muset nosit speciální spodní prádlo zakoupené předem.Pro větší pohodlí lékaři doporučují dát něco měkkého pod záda - zabrání to otokům.

Očka aplikovaná během chirurgického zákroku se odstraní jeden týden po zákroku. 2 týdny po rehabilitaci je sprchování povoleno.Je přísně zakázáno se hodně dotýkat a cítit prsa, umývat ji tvrdou žínkou.

Pokud je patrný otok hrudníku, nedoporučuje se vykoupat se.V tomto případě je lepší se lehce osprchovat.Pokud používáte vhodné léky doporučené lékaři, otok by měl zmizet.

V prvních měsících po rehabilitaci se člověk nemůže aktivně zabývat sportem nebo zvedáním závaží.

Pro hrudník můžete provádět speciální cvičení. Po uplynutí 1 měsíce rehabilitace by měl pacient provést procedury salonu: zabalit se nebo použít speciální séra.

Musí být zachována krása a zdraví mléčných žláz. Pacient by měl také sledovat tělesnou hmotnost.Rychlé a nekontrolované hubnutí může katastrofálně ovlivnit tvar a velikost.prsa.

V období po zákroku bude žena muset opustit tepelné procedury - solária, vany, sauny.Stále se musíte zdržet leteckých letů a zájezdů do jiných měst.První rok je lepší být neustále pod dohledem ošetřujícího plastického chirurga.První dva týdny nemůžete řídit auto a mít sex.

Doba zotavení

Po 5 měsících bude jizva téměř neviditelná a hrudník nepohodlí. Plná rehabilitace trvá 1 rok. Pokud dívka vypršela, pokud dívka splnila všechna doporučení, neměly by to být žádné komplikace.

Vzhled jizvy

Plastická chirurgie prsu na fotografii před a po operaci ukazuje, jak jizva vypadá v počátečních stadiích rehabilitace. První týden bude šev jasně viditelný, poté je odstraněn.

Po 2 týdnech bude jizva ve formě přímého pruhu pod bradavkou mnohem menší a stěží znatelná. Po 4 týdnech od jizvy zůstane slabý červený koberec.

Výsledek rekonstrukce prsu

Po úplné rehabilitaci bude prsa vypadat pružně. Pokud byla provedena operace zvětšení prsou, stane se 1,5 nebo 2krát větší.Také hrudník změní tvar.Pokud byl před operací malý, bude mít zaoblený tvar.

Plastická chirurgie prsou.Fotografie před a po mamoplastice poskytují příležitost vyhodnotit výsledek operace.

Tento výsledek může trvat velmi dlouho. Pokud neexistují žádné komplikace, pak hrudníkudržovat jeho tvar a velikost po dobu 5-10 let. Existují však případy, kdy protéza nebyla nahrazena delší dobu.

Možné komplikace po operaci prsu

Po chirurgickém zákroku mohou být komplikace.Mamoplastika není výjimkou.To neznamená, že to bude komplikace.V současné době se jedná o poměrně rozšířenou operaci, která je zcela bezpečná.

Mělo by být zřejmé, že bolest po chirurgickém zákroku, pohmožděniny a mírný otok nejsou komplikace.

Hematom a sérom

Hematom a sérom jsou hromadění serózní tekutiny nebo krve v hrudi.Vyskytují se, pokud krevní cévy nebyly během procedury sešity ani nedotknuty.Hematom se často objevuje již během rehabilitace, pokud nádoba praskne.

Příčinou může být špatná koagulace krve , nesprávná velikost implantátu nebo prudký pokles tlaku.Hematom se odstraní pomocí speciální drenážní trubice.

Infekční rány (rány)

Infekční rány se vyskytují z několika důvodů.Vzhledem k ignorování pravidel během operace se může infekce dostat do rány.Může k tomu také dojít v důsledku neodborné péče po zákroku.

Zranění se může zvracet, pokud neprodleně nevyhledáte lékařskou pomoc. Nejprve je pacientovi předepsána medikace a antibiotická terapie.V nejhorším případě opakujte postup.V tomto případě je implantát odstraněn a je možné jej vrátit pouze po 5-6 měsících.

Keloidy ahypertrofické jizvy

Keloidy a hypertrofické jizvy se nejčastěji objevují, když má žena takovou predispozici.To nemá vliv na pohodu, ale nevypadá esteticky příjemně.

Jizvy způsobují, že ňadra nejsou krásná.Povstávají nad kůží a mají podobu hustého polštáře.Při této komplikaci lékaři jizvy odříznou a někdy odstraní přebytečnou tkáň.

Kapsulární vláknitá kontraktura

Kapsulární vláknitá kontraktura je komplikace charakterizovaná tvorbou zhuštěné membrány v blízkosti protézy.Pozadí komplikace není dosud známo, ale tento problém lze vyřešit pouze výměnou protézy.

Ruptura implantátu

Ruptura implantátu je porušením jeho integrity.Pokud se protéza fyziologického roztoku protrhne, mléčné žlázy se smrští, takže prsa ztratí svůj původní tvar. Důvodem je často tenká skořápka a nízká cena implantátu.

Moderní technologie umožňují vyrábět vysoce kvalitní prsní implantáty.Jsou odolné vůči přirozenému opotřebení v důsledku respiračních pohybů na hrudi, což výrazně snižuje pravděpodobnost poškození.

To je v současné době prakticky vyloučeno, ale k takovým účinkům někdy dochází během používání protéz.

Posun protézy prsu

Posun protézy prsu způsobuje asymetrii prsu po mamoplastice.Důvodem mohou být anatomické rysy, velikost protézy a její nesprávná hodnotaumístění.

Dvojnásobný záhyb

Dvojnásobný záhyb je běžný defekt v mléčných žlázách.Objevuje se při nesprávné instalaci endoprotézy.Tato komplikace je napravena pouze další operací mamoplastiky.

Kalcifikace

Kalcifikace je komplikace, ke které dochází pouze tehdy, pokud se kolem implantátu hromadí mnoho vápenatých solí.Navenek to vypadá jako těsnění v oblasti protézy.

Alergie na implantát

Alergie na implantát je poměrně vzácným rysem ženského těla. Tato komplikace je způsobena nesnášenlivostí těla, ze kterého je implantát vyroben.

Symmastia

Symmastia je komplikace, která se projevuje spojením dvou prsou.Předpokladem může být těsné umístění prsou před zákrokem.

Bezpečnost a účinnost operace podle odborníků

Mamoplastika byla úspěšně praktikována po mnoho let v kosmetologických a lékařských centrech po celém světě.Rizika při plastické chirurgii byla vždy a budou, mnozí lékaři však mají dostatek zkušeností, aby poskytli dobrý výsledek více než polovině pacientů.

Fotografie před a po plastické chirurgii prsu ukazují recenze žen na internetu, žeje úspěšný postup bez závažných komplikací dosažen s pravděpodobností 90–95% .

Většina odborníků tomu věřířádná péče, základní a seriózní přístup, klid a zdrženlivost pacienta, tato operace je účinná a bezpečná.

Užitečná videa o plastické chirurgii prsu.Fotografie před a po mamoplastice

Plastická chirurgie prsu (mamoplastika) - co to je, vlastnosti operace, typy implantátů:

Plastická chirurgie prsu.Fotografie před a po operaci, výsledek:

Plastická chirurgie prsu - náklady na plastickou chirurgii, která ovlivňuje cenu: