Malá prsa.Mamoplastika pro zvětšení prsou: jak to chodí, kolik to stojí, rehabilitace, indikace a kontraindikace

Mamoplastika je operace, která zaujímá první místo v popularitě mezi plastovými opatřeními k nápravě nedostatků.Malá prsa již nejsou jedinou možností, kterou příroda dává navždy.

Co je mamoplastika

mamoplastklíště - tento typ operace, během níž prováděla transformaci tvaru a objemuinstalací uvnitř implantátů.Tato operace umožňuje změnit obrys prsu, tvar bradavek, objem a obrys halonu.

Indikace pro mamoplastiku

Operace se provádí podle estetických a lékařských indikací:

 • atrofie prsu- může se objevit po období kojení, kojení;
 • malá velikost- zvyšuje se s implantátem;
 • mastoptóza- stav prolapsu prsu, který je pozorován s věkem nebo po laktaci;
 • potřeba rekonstrukce , která umožňuje dosáhnout estetičtějšího vzhledu prsu, v přítomnosti neestetických jizev zbývajících po odstranění novotvarů;
 • velká velikost prsou , což přináší potíže v každodenním životě.

Kontraindikace mamoplastiky

Malá prsa s mamoplastikou se snadno korigují, ale před operací je nutné vyjasnit všechny nuance související se zdravím , protože pro tento postup existuje řada postupůkontraindikace:

 • věk méně než 18 let;
 • novotvary na hrudi nebo zánět;
 • těhotenství;
 • doba krmení.

Je důležité vědět, že zvětšení prsou v raném věku nezabrání jeho fyziologickému ochabnutí spojenému se stárnutím a těhotenstvím.

Kromě toho po odstranění protéz zůstanou na hrudi dutiny a jizvy, pro korekci prsu může být nutná další operace.

Druhmammoplastika

Existuje několik možností pro umístění implantátu, jakož i způsoby jeho instalace, které se vztahují k přístupovým prvkům.

Existují takové způsoby umístění implantátu, jako jsou:

 • submamární;
 • periareol;
 • instalace pomocí axilárního přístupu.

Submamární - používá se nejčastěji a vyznačuje se méně možnými vedlejšími účinky a kontraindikacemi.Řez je proveden pod žlázou a je 4 cm.

Umístění řezu v hrudním záhybu umožňuje přímou cestu k implantátu, takže se zkracuje čas strávený operací.Mezi nedostatky tohoto řezu je nutné zdůraznit přítomnost viditelné jizvy, posunu záhybu po operaci.

U metody periareolární instalace je řez proveden na linii halos, takže pooperační jizva bude sotva patrná.Taková operace zvyšuje riziko vzniku infekce, cysty nebo mikrokalcinózy.Ve vzácných případech je možné poškození nervů, které je odpovědné za citlivost bradavky a dvorce.

Výhoda axilárního řezu spočívá v tom, že na hrudníku nejsou žádné stopy, ale současně se vytvářejí obtíže při vytváření dutiny pro implantát.Kromě toho existuje riziko poškození nervů a jsou zde také potíže se symetrickým uspořádáním implantátů.

Metody mamoplastiky

Celkem existují tři metody umístění implantátu:

 • subglandulární (pod mléčnou žlázou);
 • submuskulární (pod prsním svalem);
 • kombinované (metoda s dvěma rovinami).

Nejběžnější metodou je subglandulární metoda.Epak technika instalace pod mléčnou žlázou.Používá se častěji, protože umístění je přirozenější a implantát netlačí na sval.

Submuskulární metoda - zahrnuje umístění pod prsním svalem .Tato metoda se používá v případech, kdy dívčí přirozená prsa jsou malá.Tímto uspořádáním je zachována část svalové tkáně, která zajišťuje přirozenou polohu hrudníku.

Druhá metoda je založena na zavedení implantátu pod prsní sval a prsní žlázu. Horní část zůstává pod prsním svalem, dolní část je umístěna pod žlázou.Tato technologie minimalizuje možnost přemístění implantátu z místa instalace.

Jaké jsou implantáty

Malá prsa (mamoplastika umožňuje napravit tento defekt a udělat z prsou velikost, kterou žena chce) se radikálně transformuje k lepšímu při použití vysoce kvalitních protéz.Mohou být rozděleny do tříd podle plniva, kvality, velikosti, pružnosti, tvaru, charakteru.

Plnivem může být:

 • solný roztok;
 • silikon;
 • naplněné biokompatibilním hydrogelem;
 • s kuličkami silikagelu;
 • je složený kompozit.

Silikonové implantáty jsou dražší než solné implantáty, v tomto ohledu často používají solné implantáty.Nevýhodou solných protéz je, že tekutina může emitovatslyšitelný zvuk stříkající nebo klepání.

Hydrogel je na bázi karboxymethylcelulózy.Takové implantáty mají dobrou elasticitu.Jejich cena je vyšší než cena silikonových implantátů, ale mají také své nevýhody.Pokud je struktura narušena, může hydrogel vytékat a takové „vložky“ se postupně snižují v důsledku skutečnosti, že kapalina opouští skořápku.

Silikonový gel může být:

 • soudržný;
 • vysoce soudržný.

Vysoce adhezivní gel neztrácí elasticitu. Implantát je svými vlastnostmi zcela podobný přírodním prsou.Takový materiál se používá pouze s anatomickými implantáty.

Tvar implantátu:

 • kulatý;
 • anatomické, podobné kapičkám;
 • s vysokým profilem.

Anatomické protézy vypadají jako kapičky.Implantát s vysokým profilem ve srovnání s obvyklým, stěny jsou mnohem silnější.

Implantáty mohou mít povrch:

 • hladký;
 • texturované;
 • houbovité.

Texturou se rozumí drsnost nebo klky na povrchu.Tím se snižuje pravděpodobnost pohybu protézy, zlepšuje se přilnavost k tkáním.Houba ještě více snižuje pravděpodobnost přemístění nebo obrácení protézy, protože pojivová tkáň proniká povrchem implantátu a dokonale ho fixuje v hrudi.

Implantáty mohou být:

 • fixovány;
 • nastavitelné.

První z nich jsou bezcenné, jejich objem se během operace nemění,objem druhého je regulován přidáním nebo přečerpáním fyziologického roztoku.

Příprava na chirurgii

Malá prsa (mamoplastika se provádí na klinikách plastické chirurgie a nejprve si musíte přečíst recenze nejen o instituci, ale také o plastických chirurgech zapojených do mamoplastiky)je přímá indikace mamoplastiky.

Aby operace mohla pokračovat bez komplikací, je třeba se řídit doporučeními.Po všech radách lékaře se můžete chránit před negativními důsledky a usnadnit pooperační období.

Užívání vitamínů před operací

V předoperačním období je naprosto důležité všechno, takže lékař musí zvážit, jak pacient jí, jaké doplňky a vitaminy v současné době užívá.Je pravděpodobné, že lékař pro úspěšnou operaci zruší některé skupiny vitamínů.Týká se to například vitaminu E.

Několik týdnů před operací je nutné vyloučit příjem:

 • aspirinu;
 • nesteroidní léky skupiny, které ovlivňují oběhový systém;
 • přípravky steroidní skupiny.

Pokud odmítnutí užívání drog není možné, datum chirurgického zákroku se odkládá na dobu neurčitou, protože za těchto okolností je riskantní provést operaci.

Antikoncepce

Hormonální antikoncepce nebo transdermální systém se stejným složením mají různé účinky na průběh a zotaveníorganismus v budoucnosti. Lékař rozhoduje, zda brát antikoncepci při přípravě na mamoplastiku.

Pokud byla operace a pooperační období úspěšné, můžete po měsíci začít znovu používat obvyklé způsoby ochrany bez omezení.

Užívání alkoholu a kouření cigaret

Fáze přípravy vyžaduje úplné upuštění od alkoholu a tabáku. ​​Ukončení jejich používání je nejlepší pár měsíců před operací.

Krátce před mamoplastikou byste v žádném případě neměli kouřit ani pít alkohol.Alkohol ovlivňuje kardiovaskulární systém a také snižuje regenerační schopnosti těla.

Anestezie vyžaduje úplnou nepřítomnost alkoholu v krvi, protože jejich kombinace může vést ke smrti.

Nikotin omezuje krevní cévy, narušuje mikrocirkulaci krve a transportní funkci krve.Při kouření v pooperačním období se metabolismus zpomaluje.

Další přípravná opatření

Protože operační proces je velkým stresem pro celé tělo,za pár měsíců, je třeba začít dodržovat jednoduchá pravidla a doporučení:

 1. Je nezbytné stanovit pracovní den, vyloučit zpracování a přepracování.
 2. Je nutné upravit sen: Není příliš pozdě jít spát a dostatek spánku.Sportovci musí omezit fyzickou aktivitu, vyloučit trénink s vysokou intenzitou.
 3. Je nutné zahrnout do stravyprodukty metabolické stimulace.A musíte odmítnout slané, kořeněné, sody, rychlé občerstvení.
 4. Oblečení zdarma by mělo být zakoupeno předem.

Období rehabilitace po mamoplastice

Aby se plně zotavilo, musí trvat 6 až 12 měsíců od chirurgického zákroku.Dodržováním pravidel můžete proces obnovy usnadnit a co nejvíce urychlit.

První dny, kdy je dívka v nemocnici .Během této doby je nutné nosit kompresní prádlo , aby implantáty zůstaly na svém místě a neposunuly se na stranu.

Prvních 5 dní nesmí zvednout ruce nahoru.

Po propuštění byste neměli odmítnout kompresní prádlo.Doporučuje se nosit po dobu jednoho měsíce.Během rehabilitačního období je nutné opustit sportovní a zdvihací závaží, aby nedošlo k namáhání prsního svalu.Jedinou povolenou fyzickou aktivitou je mírná chůze.

14 dní po operaci musíte během spánku sledovat polohu těla.Musíte spát na zádech nebo z boku a teprve po měsíci si můžete čas od času lehnout na břicho.První dva měsíce je zakázáno chodit do sauny, solária, opalovat se na přímém slunci.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Modelace prsou bez implantátů - všechny metody, metody a postupy.Účinnost, fotografie před a po.

Komplikace po mamoplastice

Komplikace mohou nastat okamžitě po operaci nebo po několika měsících.

Opuch prsu

Malá prsa (mamoplastika je doprovázena mnoha vedlejšími účinky, protože intervence je závažná) nebo střední je zvětšená, u všech pacientů se otok objevuje.To je způsobeno tkáňovým traumatem během operace.

Edém trvající až 2 týdny se považuje za normální.Pokud ani po 2 týdnech neklesl, může to být porušením doporučení lékaře k rehabilitačnímu období, a to přijetí sluneční a tepelné lázně, odmítnutí speciálního spodního prádla, fyzická aktivita.

Seroma

V důsledku akumulace mezibuněčné tekutiny se prsa zvětšuje.To je způsobeno traumatem během operace. Pokud dojde k rozvoji seromu, je tekutina pumpována injekční stříkačkou.

Krvácení

Zřídka se vyskytují případy, kdy chirurg opustí plavidlo na konci operace nezajištěné.To vede k hematomu v oblasti implantátu.Hematom mění tvar a symetrii mléčných žláz.Prsa, ve které je hematom přítomen, se zvětšuje a pod kůží je vidět nahromadění krve v místě hromadění krve.

Bolest může být přítomna a chybí, bolest není významným ukazatelem.

Ztráta elasticity a mastoptózy

Mastotosa se může vyvinout, když je implantát umístěn pod mléčnou žlázu.Ohrožené ženy, které měly před chirurgickým zákrokem počáteční známky ochabnutí.

Pokud se vyvine mastoptóza, musí být provedena operacefacelift nebo vyměňte zubní protézy za větší.

Konturování implantátu

Hubené dívky, které nemají podkožní tuk, mohou vykazovat obrys implantátu. Problém je vyřešen zavedením výplně nebo lipofillingem prsu.

Posun

Každá protéza může změnit svoji polohu v hrudníku, i když je pevně fixovaná.Drobné změny polohy jsou řízeny kompresními oděvy, které se nosí během rehabilitačního období.

Jizvy a jizvy

Stav pooperačních jizev je ovlivněn tendencí těla vytvářet hypertrofické jizvy a opatřeními k péči o místo řezu.

Jemné jizvy zůstanou stejně, ale nebudou znatelné.

Nedostatek citlivosti

Může dojít ke ztrátě citlivosti v důsledku poškození nervů.Tato komplikace se často pozoruje u řezů poblíž bradavky, méně často během chirurgického zákroku v axilární a prsní oblasti.

Výsledky mamoplastiky

Po operaci trvá úplné přizpůsobení těla přibližně šest měsíců a je patrný plnohodnotný výsledek.Pokud budete dodržovat všechna doporučení a budete pravidelně chodit na lékařskou prohlídku, výsledek se objeví dříve než 6 měsíců.

Před opětovným těhotenstvím po operaci musí uplynout nejméně 12 měsíců.Toto je standardní doba pro plné uzdravení prsu.Po těhotenství se proto může prsa začít ochabovat v důsledku přílivu mléka nebo krmenív budoucnu operace k opravě nebo utažení.

Pokud po implantaci implantátu dívka zhubne (ale ne dramaticky), pak se jí její prsa nestane nic špatného, ​​protože zůstane určité množství podkožního tuku.

Náklady na služby

Pokud se dívka rozhodne provést takovou operaci, měla by počítat s částkou od170 000 rublů - to je průměrná cena. Při výběru kulatých protéz bude operace stát nejméně 140 000 rublů, anatomická cena 180 000 rublů.

Kdy mohu porodit

Po operaci mamoplastiky můžete otěhotnět a porodit.Jediným omezením po operaci je vydržet rok před začátkem těhotenství.

Po takové operaci není kojení omezeno, protože s implantátem nebo bez něj bude mléko produkováno stejným způsobem jako žena, která operaci neprovedla.

Sportovat po mamoplastice

Sportovat můžete začít až po 6 měsících ode dne operace, protože během rehabilitačního období jsou sportovní aktivity zakázány.Z fyzické námahy je přípustné pouze chůze mírným tempem.

Při rychlém zotavení z proudu může lékař po třech měsících schválit atletiku s omezením nákladů.

Všeobecné podmínky pro návrat ke sportu jsou individuální pro každého, proto je důležité konzultovat tuto otázku se svým osobním lékařem.

Délka rehabilitace je ovlivněna:

 • velikostíimplantát;
 • tvar implantátu;
 • hustota prsu;
 • chirurgová technika;
 • způsob umístění implantátu.

Je-li implantát velký, může se načasování návratu do sportu výrazně změnit.To je nezbytné pro úplné uzdravení těla a pro hojení tkání v hrudi.Způsob umístění implantátu také ovlivňuje dobu návratu ke sportu, například pokud je umístěn pod sval, bude nutné zcela eliminovat zatížení ramenního pletence po dobu nejméně 6 týdnů.

Když můžete začít sexuální život

Sexuální život můžete začít s partnerem nejdříve dva měsíce po operaci. Porušením tohoto zákazu existuje riziko významného zvýšení zdravotních rizik.V případě komplikací mohou být vyžadovány nápravné operace.

Zákaz je způsoben skutečností, že v procesu intimity prochází tělo velkým hormonálním a fyzickým stresem.Možná občasné zapojení svalů ramenního pletence, stejně jako pohyby třesoucí hrudník.To vše se v rehabilitačním procesu v žádném případě nedoporučuje.

Injekční mamoplastika - co to je

Existuje několik způsobů, jak zvětšit prsu.Chirurgický - vyžaduje chirurgický zákrok, provede se řez, kterým se implantát vloží do dívčí hrudi.

Injekční mamoplastika může zvýšit malá prsa bez chirurgického zákroku

Druhá metoda je nechirurgická.Některé estetické kliniky to nabízejí,protože po něm nejsou žádné jizvy a jizvy.Samotný postup je elementární:jsou do mléčných žláz injikovány různé pomocné látky.

Tato metoda zvětšení prsou získala v posledních deseti letech největší popularitu. Tento způsob zvětšení prsou je méně nákladný, k provedení operace není nutná celková anestézie a rehabilitace bude rychlejší než obvykle.Nakonec dívka dostane realističtější prsa, ve které budou obrysy implantátů určitě chybět.

Taková operace má negativní účinek, je pouze jednou.Když je plnivo zavedeno, není omezeno na nic, proto se může šířit přes mléčnou žlázu a také nekontrolovatelně pronikat do tkání orgánu a nejen.

Existují některé vedlejší účinky:

 • deformace;
 • nepohodlí;
 • bolestivost;
 • pohybování výplní;
 • potíže při diagnostice onemocnění prsu.

Všechny tyto účinky se mohou objevit okamžitě nebo po určité době, nebo se nemusí objevit vůbec - vše záleží na individuálních vlastnostech organismu.

Pomocí mamoplastiky je snadné zvětšit malé prsa, ale před operací je vhodné zvážit výhody a nevýhody, vzhledem k možnosti komplikací, kontraindikací a nutnosti chirurgického zákroku.Je třeba věnovat pozornost nejen stavu v pooperačním období, ale také postupu.

Autor:Karpov Nikita

Návrh článku:Vladimír Veliký

Video oMamoplastika

Mamoplastika: jak zvolit velikost implantátů