Make-up obočí krok za krokem s fotografií doma: tužka, oční stíny, vosk, řasenka.Výukové programy pro začátečníky

Krásně navržené, pravidelné, obličejové rysy, obočí - důležitá estetická část obličeje, která vyžaduje zvláštní péči sama.Tím, že děláte make-up, můžete dát nový tvar nebo zdůraznit přírodní krásu.Podrobné pokyny s fotografií vám pomohou dokončit obrázek, učinit jej stylovějším a sebevědomějším.

Proč malovat obočí tužkou

Kromě estetiky,Obočí plní komunikační, ochrannou a identifikační funkci.

Při vytváření make-upu jsou obočí malované tužkou, aby:

 • Chcete-li umístit akcenty na obličej.
 • Zvyšte expresivitu, účinnost.
 • Opravte řádky, vylepšete funkce.
 • Vyjádřete emocionální zbarvení.
 • Opravte přirozený tvar a barvu obočí.

Existují barviva na vlasymnoho triků a prostředků, ale doma kosmetická tužka pomůže poskytnout požadovanou barvu a tvar.

Možné tvary obočí

Fotografie pro make-up obočí krok za krokem vyžadují jisté znalosti, tvarem se rozlišují následující typy obočí:

  )
 • obloukovité nebo zaoblené;
 • zakřivené;
 • horizontální;
 • s uzlem nebo „domem“;
 • dlouhé;
 • krátké;
 • přímý;
 • smutný;
 • v kostce;
 • fúzováno.

Také obočí mohou mít různé šířky - harmonické, tenké, jako nit nebo široké.

Volba barvy a hustoty obočí

Obočí může změnit obličej, dát mu něžnost nebo závažnost, určitou emocionální barvu, proto je důležité věnovat pozornost výběru barvy, hustoty a tvaru.Při výběru tvaru, barvy a hustoty musíte nejen sledovat módní trendy.

Je důležité, aby ženy dodržovaly tato doporučení:

 1. Tvar obočí by měl být vybrán na základě rysů struktury obličeje.Optimální tvar pomůže opravit nedostatky.
 2. Délka obočí se stanoví individuálně, existuje však optimální vzorec pro výpočet: počáteční bod je rovnoběžný s linií nosu a okraj je umístěn nad vnějším rohem oka.
 3. Hustota chloupků je také individuální.Přirozenost je vždy v módě, ale hustě rostoucí obočí je třeba naředit, aby se vytvořil správný tvar.Optimální hustota umožňuje, aby byl vzhled otevřenější.
 4. Barva odpovídáv závislosti na přirozené barvě.Rozdíl mezi přírodním odstínem a vybranou tužkou není větší než 1–2 tóny.
 5. Barva pleti je důležitá.Pro majitele tmavé pleti je vhodnější sytější odstín tužky.Ženy se zdravou pokožkou by si měly zvolit méně intenzivní barvu, ale v rámci zvoleného přirozeného rozsahu.

Kombinace barvy obočí s vlasy

Make-up pro obočí vyžaduje zvláštní přístup v závislosti na barvě vlasů.Podrobní průvodci stylistů naznačují, že odstín účesu by měl být v souladu s barvou obočí a vytvářet nejpřirozenější obraz v tandemu.

Jednoduché rady pro výběr odstínu jsou následující:

 • Pro světlovlasé lidi. Přírodní blondýnky mají přirozeně světlý stín obočí.Chcete-li vytvořit výrazný obraz a rozjasnit oči, můžete obočí obarvit tužkou o 1-2 tóny tmavší než kořeny vlasů.Tím se přidá jas a hustota, což pomůže upravit funkce.
 • Pro hnědovlasé ženy. Barva tužky na barvení by měla mít hnědý odstín a barva sama o sobě může být 1-2 tóny tmavší než odstín kadeře nebo odpovídající kořenům vlasů.Pro majitele tmavě hnědých vlasů můžete použít dvě tužky - světlejší a sytější tmavý odstín.Nakreslete světlou tužku po délce obočí a tmavší s oddělenými tahy malovat přes linii růstu vlasů, upravovat tvar.
 • Pro zrzky. Pokud je přírodní odstín jasně červený, lze obočím zdůraznit zlatou hnědou tužkou tón tmavší než vlasy.Promalované v jasných teplých odstínech, můžete použít tužku s měděným podtónem.

 • Pro brunetky. Pokud je barva vlasů tmavá čokoláda, nasycená černá, můžete si vzít grafitovou, čokoládově hnědou, černou uhlí černou tužkou, ale subton by měl být co nejchladnější, bez teplého stínu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class by Elena Karkukli

Chyby v make-upu na obočí

Make-up na obočí je delikátní prací, pro přehlednost a předcházení chybám můžete použít následující fotografické pokyny krok za krokem.

Nejčastější chyby v makeupu obočí jsou následující:

 1. Ignorujte přirozený tvar. Pokud je přirozený tvar kulatý, není třeba mu dávat geometrický uzel.Intenzivně obarvené obočí s ostrým přerušením vypadá cizí, umělé.
 2. Konce intenzivně nakreslete. Aby se dosáhlo přirozeného efektu, kresba by měla začít od středu a hladce se pohybovat k „ocasu“.Rohy by měly být úměrné délce obličeje.
 3. Nevhodný štětec. Pokud se malba provádí štětcem, vyplatí se vybrat nejlepší možnost.Kartáč by měl být středně tenký, se zkosenou hranou a štětiny by měly být docela tuhé.Aby bylo obočí čisté, je vhodnější stylizovat a rozčesávat chloupky kulatým štětcem.
 4. Nestínujte. Příliš ostré čáry vypadají nepřirozeně.Protopomocí stínů nebo tužky je nutné barvu pečlivě promíchat, ale ne umožnit mezery v zbarvení.Postačuje to, aby se barvené vlasy trochu rozčesaly podél růstové linie a barva bude vypadat přirozeně.
 5. Použijte šablonu. Mnoho lidí používá pro obarvení vzorníky, ale nesprávně vybraná šablona nemusí odpovídat jednomu nebo druhému tvaru obličeje.

Je také nepřijatelné malovat přes jednotlivé oblasti nebo používat odstín, který není vhodný pro typ barvy nebo barvu vlasů.

Linie obočí pro obdélníkový tvar obličeje

Pravoúhlá plocha je charakterizována podlouhlými znaky, takže je důležité ji vizuálně zkrátit správným překonáním vodorovných linií. Pokud je plocha protáhlá, ale zároveň úzká, je důležité ji vizuálně mírně rozšířit. V tomto případě dokonale narovnejte obočí.

Šířka se může lišit v závislosti na vlastnostech rysů obličeje, od střední po širokou.Vodorovné čáry odvádějí pozornost od délky, takže je obličej vizuálně kratší.Vzdálenost mezi obočím by měla být dostatečně široká, vizuálně zaoblená, ale je důležité dodržovat proporce.Obočí s vysokým obloukem nebo zalomením se podobají pravoúhlé ploše, tento tvar se ještě více prodlužuje.

Myšlenky na obočí pro oválný tvar obličeje

Oválný tvar je ideální klasikou.Tato forma musí být zdůrazněna pouze bez porušení proporcí.Linie obočí je nízká, běží v přímé linii, mírně zakřivenáuprostřed.Příliš vysoký oblouk nebo zalomení oválný tvar, vykreslení prvků a jeho vizuální přiblížení k obdélníku nebo čtverci.

Nejlepší možností je středně velké obočí mírně zakřivené od středu. Příliš široké obočí s malou vzdáleností mezi nimi může dát vzhledu přílišnou přísnost.

Pro čtvercovou plochu

Charakteristickým rysem čtvercové plochy je široká čelist a pevná řada lícních kostí.Délka plochy a její šířka jsou přibližně stejné.Cílem tohoto typu je vizuálně učinit prvky jemnějšími, jemnějšími a zaoblenými rohy hladkým přechodem.Ženy s čtvercovým typem obličeje by si měly vybrat tvar a nakreslit čáru obočí, měly by si zvolit klenutý tvar, ale bez jasného zlomu od středu.

Obočí se rozšiřuje na základně a postupně se směrem ke konci zužuje.Při výběru tvaru, šířky, hustoty je také nutné vzít v úvahu velikost nosu, šířku úst a otok rtů.Pro malou, rafinovanou čtvercovou plochu je tedy vhodná tenká nebo střední šířka a pro větší - široká.

Pro kulatý tvar

Kulatá plocha s hladkými liniemi, bez tvrdých úhlů, je přibližně stejná jako její šířka.Pomocí korekce můžete kruh vizuálně přiblížit k elegantnímu trojúhelníkovému tvaru nebo oválu.V tomto případě nejsou vhodné široké, rovné a intenzivně zbarvené čáry, protože způsobí, že se obličej rozšíří. Potřebujeme čáru směřující nahoru a dolů, maximálně zdůrazňující ohyb.

Tiskopis je třeba trochu zvednout a trochu škubatchloupky uprostřed vlasce.Tvar, který nejlépe vyhovuje kulatému typu, je jasný zlom ze středu nebo mírně zaoblený tvar.Expresivní oblouk sleduje obrysy, takže obličej ještě více zakulacuje.

Pro trojúhelníkový tvar

Pro trojúhelníkový typ nebo obličej ve tvaru srdce je charakteristická ostrá brada a ostře definované lícní kosti, proto při výběru tvaru obočí je úkolem změkčení linií.Ostré, příliš přímé čáry mohou zdůraznit úhlové rysy, ideální tvar pro trojúhelníkový obličej - obočí ve tvaru písmene „S“.

Nakreslit takovou čáru je jednoduché: široký základ, hladký ohyb a na konci tenký, mírně vyvýšený konec.Koník by neměl být příliš jasný, může se podobat čárce.Čára jemně rámuje oblouk a plynule se otáčí k vnějšímu rohu.Šířka obočí závisí na vlastnostech rysů obličeje.

Dalším typem obočí, které vizuálně změkčuje vlastnosti a otevírá pohled, je rána.U trojúhelníkového typu se nedoporučuje dávat obočím striktně rovný tvar.

Opravte make-up tužkou.Pokyn

Makeup obočí a podrobné pokyny krok za krokem s fotografiemi pomohou předcházet chybám a dávají jim dokonalý tvar.Tužka musí být vybrána pro optimální obsah tuku v závislosti na typu pokožky, aby se během dne nerozpadala a rovnoměrně nakreslila čáru.Začíná barvení by mělo být po nanesení základu a prášku.

Hlavní fáze líčení:

 1. Než začnete kreslit formulář, musítepročesejte obočí, mírně zvedněte chloupky a položte je podél linie růstu.
 2. Pečlivě ohraničte spodní hranici tužkou.Na začátku kresby může být bod na základně obočí mírně posunut, takže linie vypadá hladce.
 3. Paralelně se dnem je nakreslena horní hranice, která obrysy obrysu.
 4. Vnitřní část mezi těmito dvěma čarami je nakreslena lehkými hladkými pohyby.Je lepší přesunout tužku ze středu na širokou základnu a ze středu do „ocasu“.Takže ohyb je přirozenější.
 5. Aby se zabránilo rozmazání okrajů štětcem, je tužka zastíněna tak, aby poskytla obočím přirozený vzhled.

K vizuálnímu zvednutí obočí a jeho výraznějšímu zvýraznění se pod dolní okraj aplikují bílé stíny nebo zvýrazňovač.Z důvodu zachování čistoty a barvy se nedoporučuje během dne oprášit čelo.

Make-up oční stíny doma

Výhodou použití oční stíny je jemnější, přirozený make-up a také snadnost aplikace.Jsou prezentovány v pestré paletě odstínů, což vám umožní najít dokonalou barvu.

Stíny mohou být různě konzistentní:

 • krém;
 • stínování tužkou;
 • prášek;
 • kapalina (odolná vůči vodě);
 • vosk;
 • jsou suché.

Volba závisí na osobních preferencích.Pro majitele suchých pleťových stínů jsou vhodnější stíny a pro mastné nebo kombinované typy suché, práškové.Pro snadné použití, krásná kresbaPoužijte plochý kartáč se zkoseným koncem.

Algoritmus pro obarvení obočí stíny:

 1. Před nanesením produktu obočí obočí rozřeďte kulatým štětcem.
 2. ​​
 3. Pomocí plochého štětce nastínte spodní a horní okraj podél vlasové linie.
 4. Lehce zastíňte střed bez zanechání mezer.
 5. Ostřejší linie pro tvarování a zdůraznění konce obočí.
 6. Pomocí štětce smíchejte produkt s krásným přírodním efektem.
Makeup na obočí se stíny: Fotografie krok za krokem stvoření.

Odstíny stínů lze kombinovat do 1 - 2 tónů na jedné paletě, zbarvení široké základny světlejší barvou a ztmavnutí obočí ve směru ocasu. Přebytečné produkty lze snadno odstranit bavlněnou podložkou a k fixaci make-upu lze použít speciální vosk nebo gel.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Kosmetický obočí make-up

Kosmetický obočí make-up lze snadno provádět nejen pomocí tužky, stínů, ale také pomocí řasenky, pokud použijete průvodce krok za krokem s fotografií níže.

Smetanová konzistence produktu a kartáč v sadě vypadají jako klasický odstín řas.Výrobci nabízejí různé možnosti pro štětce: klasické kulaté, zužující se nebo se rozšiřující na konci, ve formě chlupatého štětce.Každý z nich vám umožňuje dát jednu nebo druhou formu, zdůraznit hustotu nebo dát objem.

Výhodapoužití řasenky je jednoduchost, okamžité barvení barev, jasnost linie a výraznost, malování pouze vlasů.Při nákupu dekorativního výrobku je třeba vzít v úvahu tvar, strukturu štětce, strukturu, odstín a složení.

Obsah vosku z palmy, ropných produktů, parabenů způsobuje alergie, svědění, pálení.Složení vítá obsah včelího vosku, glycerinu, vitamínu B5, panthenolu, hedvábných proteinů.Ale bez syntetických aditiv v kompozici to nedokáže, zcela přírodní řasenka je špatně fixovaná a drží barvu.

Algoritmus pro makeup obočí pomocí řasenky:

 1. Proveďte korekci obočí a vytvořte čistý tvar.
 2. Rozčesejte chloupky podél linie růstu, mírně zvedněte.Je-li potřeba objem, lze chloupky rozčesávat proti růstu a pak úhledně položit na růst.
 3. Držíte kartáč svisle a produkt naneste na spodní část vlasů.
 4. Pomocí střapce provádějící vodící pohyby nahoru a dolů stínujte po celé délce linie.Je důležité provést stínování před vyschnutím agenta, což vám umožní upravit sytost stínu.
 5. Opatrně odstraňte přebytečné prostředky.

Pokud tvar obočí není po malování inkoustem dokonalý, můžete linii opravit tónovou tužkou.

Jak používat vosk na obočí

Mnoho lidí si pletou modelovací a depilační vosk.Ta pomáhá odstraňovat vlasy, modelovat nebo fixovat - dát potřebný tvar, opravit je.S voskemJe snazší tvarovat tvrdé, neohrabané vlasy, křehké, suché vlasy, které nejsou „přáteli“ s práškem nebo suchými stíny.

Konzistence je gelovitá, barva je průhledná nebo v blízkosti palety přírodních odstínů, hlavní složkou každé látky je včelí vosk.Nástroj s průhlednou konzistencí se používá k fixaci make-upu se stíny a tónovaný - pro zbarvení a vytvoření krásného tvaru.

Návod k použití:

 1. Při tvarování se rozčesávají obočí podél růstové linie.
 2. Při použití transparentního vosku předem nakreslete čáry se stíny a tužkou.
 3. Naneste vosk plochým štětcem, který vede podél růstu.
 4. Lehce vyladí formu odstraněním přebytečných prostředků.
 5. Po ztvrdnutí je třeba obočí vyčesat, aby nevypadaly přilepené k sobě.

Líčení na obočí vyžaduje opravu, takže vizážisté doporučují používat vosk.Foto s podrobnými pokyny a pokyny k použití vám pomohou vyrovnat se s komplikacemi líčení.Technika práce s voskem vyžaduje rychlost, protože kompozice má schopnost rychle ztvrdnout.

Fixace a modelování pomocí vosku umožňuje, aby make-up zůstal bezchybný po celý den, bez ohledu na povětrnostní podmínky nebo zaměstnání.

Video o líčení obočí

Líčení obočí krok za krokem:

Vlastnosti makeupu převislých víček: