Lymfatická drenážní masáž obličeje z otoku pod očima.Indikace, kontraindikace, vybavení, zařízení pro ruční postupy doma

Lymfa je „transport“ pro tekutinu, minerály a aminokyseliny, odstraňuje metabolické produkty, pomáhá tělu odolávat nemoci a udržuje ji v dobrém stavu.Jednou z moderních kosmetických metod je masáž obličeje lymfatickým drenážem, která působí proti otokům pod očima, pomáhá posílit tón pleti a navrací ji na zdravý a svěží vzhled.

Zásada lymfatické drenážní masáže

V souvislosti s fyziologickým, vzrastnymi změny a rytmus života mízní tok je narušena.Výsledkem je zpomalení odtoku, což vede k otoku.Princip lymfatické drenážní masáže je mechanický účinek na podkožní vrstvu ke stimulaci oběhu lymfatického toku.

V souvislosti se změnami souvisejícími s věkem a také pod vlivem faktorů, jako jsou chronická onemocnění, špatné návyky, nezdravý životní styl, celková únava, průtok lymfy zpomaluje.Je pozorováno ucpávání krevních cév a v hlubokých vrstvách tkání - hromadění toxinů, přebytečná tekutina, kterávede k otoku a předčasnému stárnutí citlivé oblasti kolem očí.

Pod vlivem lymfatické drenážní masáže dochází k odtoku tekutin z cév, což přispívá k přirozenému odběru toxinů a přebytečné tekutiny, obnovuje tón pleti a mládí.Výsledkem je, že opuchy zmizí, tmavé kruhy zmizí, buňky jsou nasycené kyslíkem a vylučování metabolických produktů je urychleno.

Procedura společně podporuje omlazení mezibuněčných a intersticiálních struktur podkožní matrice.

Výhody

Lymfatická drenážní masáž obličeje z otoku pod očima pomáhá zlepšit stav citlivé kůže a způsobuje řadu pozitivních účinků:

 • pomáhá zmírňovat otoky;
 • zlepšuje metabolické procesy v měkké zóně;
 • pomáhá normalizovat rovnováhu voda-sůl;
 • podporuje regeneraci buněk a tkání;
 • pomáhá v boji proti ptóze víček;
 • uvolňuje napětí zrakového nervu;
 • posiluje turgor, obnovuje elasticitu;
 • podporuje ubytování, vrací zrakovou ostrost;
 • ​​
 • posiluje svaly, zlepšuje aktivitu buněk a krevních cév.
 • pomáhá eliminovat „vrány nohou“, výrazové vrásky.

Tato technika je bezbolestná, účinná a má pozitivní účinek nejen pro účely estetické korekce, ale také pro terapeutickou profylaxi.Doporučuje se, aby ženy od 25 let měly postupy na podporu a posílení pleti.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Facefitness pro tvarování obličeje, omlazení, svalový tonus.Master class by Elena Karkukli

Kontraindikace

Protože lymfatická drenážní masáž umožňuje ovlivňovat hlubší vrstvy podkožní tkáně, má postup několik kontraindikací:

 1. Nedoporučuje se pro dívky mladší 16 let.
 2. Pokud byla provedena rinoplastika, nemažte po dobu 1 měsíce po operaci.
 3. Kontraindikováno u lidí s onemocněním lymfatického systému.
 4. Vysoký krevní tlak, infekce, nachlazení a ORL, otevřené rány na obličeji.
 5. V některých případech se nedoporučuje provádět během menstruace.

Také v případě vážných problémů se zrakem byste se měli zdržet vedení zasedání.V takových případech je nutná konzultace s lékařem.

Druhy masážních technik

Účinná masáž obličeje lymfatickým drenážem může být provedena několika způsoby.Existuje několik základních technik, které vám pomohou zbavit se otoků pod očima, obnovit pružnost a zbavit se bryly a ptózy víček.

Na základě úrovně expozice tkání existují:

 • Povrchní masáž .Tato technika umožňuje aktivně ovlivňovat povrchové tkáně a krevní cévy.Umožňuje zmírnit křeče, posílit průtok lymfy.Během relace se provádějí kruhové pohyby prstů.Manipulace způsobují mírný tlak na vnitřní tkáně.
 • Deep .Účelem je stimulace hlubokých vrstev tkáně, vazodilatace, normalizacekrevní oběh.Tlak na ošetřovanou oblast je intenzivnější.Specialisté zřídka používají tento typ masáže na oblasti obličeje, častěji - na břicho, boky, hýždě.
 • Projekce (mikroproud) .Efektivní technika, která vám umožní aktivně vypracovat oblasti lymfatických uzlin.Dochází ke svalové kontrakci, stimuluje se vnější část epidermis, ale impulsy pronikají hluboko do dermis.Je určen především pro ženy po 40 letech, pomáhá odstraňovat vrásky, pigmentaci, aktivuje regenerační procesy u dospívajících a tkání.
 • Japonská technika .Masáž není prováděna prsty, ale celou dlaní.Tato technika umožňuje ovlivnit kůži a základní tkáně, což přispívá k účinnému omlazení a detoxikaci.To lze provést ručně doma.

Jak si vybrat kosmetiku pro masáž

Před provedením lymfatické drenážní masáže obličeje z edému pod očima je nutné zvolit základ.Oblast kolem očí je nejcitlivější a nejcitlivější.Důvodem je skutečnost, že pokožka přirozeně obsahuje méně elastinu a kolagenu, je neustále v pohybu a napětí, náchylnější k fotografování, otokům a gravitačním změnám.

Při výběru kosmetického přípravku pro masáž je důležité vzít v úvahu individuální charakteristiky, věk, tendenci k alergickým reakcím a také vědět, že index Ph kůže na oku je odlišný od Ph pokožky obličeje.

Pro účinnou lymfatickou drenáž je nutné zvolit lék,který bude obsahovat velké množství změkčujících látek, jakož i:

 • kyselina hyaluronová pro dostatečnou vlhkost;
 • peptidy pro stimulaci produkce kolagenu a elastinu;
 • ceramidy, lipidy pro vytvoření epidermální bariéry;
 • retinol pro aktivaci metabolických a regeneračních procesů v buňkách;
 • antioxidanty pro účinnou ochranu před nepříznivými účinky na životní prostředí;
 • chrpy modrá voda k odstranění otoků, tmavých kruhů, zarudnutí a namáhání očí;
 • kofein ke snížení krevních cév, odstranění opuchů;
 • Vitaminy A, E, K a C pro vyhlazení vrásek, vyživování a rozjasnění.

Pro větší účinnost se doporučuje používat gelys extrakty zeleného čaje, aloe, heřmánku, měsíčku, jakož i éterických olejů z rozmarýnu, levandule, pelargónie, citronu a jalovce.

Lymfatická drenážní masáž obličeje se provádí éterickými oleji, které jsou vybírány podle typu pleti.

Gely jsou lépe absorbovány a poskytují silný tonický a uklidňující účinek.Pro stárnoucí pleť se jako základ doporučuje používat oleje s antiageovými vlastnostmi - avokádo, olivový olej, přírodní kokos, jojobový olej, hroznový olej.

Příprava na proceduru

Pro zefektivnění masáže je nutné na proceduru připravit:

 1. Vlasydát dohromady s elastickou páskou nebo skrýt pod kloboukem.Odstraňovač make-upu, očistí pokožku od nečistot tonikem,pěna nebo krém.Doporučuje se používat přípravky na bázi chrpy modré vody, která pomáhá změkčit pokožku.
 2. Trochu napařování kůže.K tomu můžete použít bylinné koupele po dobu ne více než 5 minut.
 3. Je užitečné provést loupání ovoce před lymfatickým drenážním postupem a také pomocí slabého koncentrátu kyseliny mléčné nebo glykolové.
 4. Na citlivou oblast naneste masážní základnu (výživný krém, gel, sérum, olej).
 5. Pomocí měkkého krouživého pohybu musíte pokožku rukou mírně zahřát.Kůže se zahřeje před tím, než sezení stane pružnějším, lépe absorbuje kosmetický přípravek, méně náchylné k poranění.

Po jednoduchých přípravných činnostech můžete pokračovat přímo na zasedání.

Doba trvání procedury a čas

Kosmetologové doporučují provádět masážní sezení ráno po dobu jedné hodiny, přičemž masírují nejcitlivější část obličeje.Po několika týdnech můžete vidět výsledek: otoky, tmavé kruhy zmizí, vaše oči budou otevřenější, váš zrak bude ostřejší a vaše pokožka bude pružnější a pružnější.Večerní ošetření pomůže zabránit otoku pod očima ráno po nočním odpočinku.

Pravidla pro pořádání masáže rukou

Pro posílení jemné kůže očních víček a oblasti pod očima, pro zmírnění otoků, není nutné navštívit kosmetický salon.Lymfatická drenážní masáž obličeje může být prováděna samostatně, relace se provádí oběma rukama současně v obou očích.

Algoritmus postupu krok za krokem:

 1. Kůže je očištěna, provede se příprava na postup.Aplikuje se základní masážní prostředek (sérum, gel, olej, krém).
 2. Začínáme provádět masážní pohyby.Jemně, s ukazovákem a prostředníky, pohybujícími se ve směru hodinových ručiček, se provádí 10 kruhových pohybů v oblasti vnějších rohů.
 3. Pomocí prstů se manipuluje s jemným tlakem na jemnou pokožku víček a pohybuje se od spánků až ke špičce nosu.Během procesu je důležité zabránit nadměrnému posunutí kůže.Manipulace se opakují třikrát, nejprve pro dolní víčka a poté pro horní víčka.
 4. Při svislém umístění prstů musíte snadno zatlačit na spodní víčka a poté opakovat horní.Jemně se dotýkejte a potřásejte prsty, musíte jít po „cestě“, směřující z oblasti chrámu k nosu podél dolních víček.Zopakujte algoritmus a změňte směr opačným směrem.
 5. prostředníček je umístěn na okraji poblíž vnějšího rohu.Na protilehlou hranu se valí jako válec.Pohyb se opakuje 5krát.Poté je prst přenesen do oblasti obočí, algoritmus se opakuje, změňte směr v opačném směru.
 6. Ve vnějších rozích se provádí 10 kohoutků, prst se valí stejným způsobem jako předchozí cvičení a pohybuje se podél kosti do vnitřních rohů.Potom opakujeme 10 kliknutí ve vnitřním rohu v nosní části nosu a opět otáčíme pohyby prstu přes víčko směrem k chrámu.Provede se 10 opakování pokaždé, když stisknete rohy.
 7. Stockatto cvičení.S lehkými poklepávacími pohyby po dobu 5-7 sekund musíte chodit v kruhu, od chrámů po špičku nosu a naopak.
 8. Na oblast kruhového svalu se působí světelným tlakem, přičemž se zachycuje oblast lícních kostí, jakož i oblast nadočnice.Algoritmus je prováděn podél trajektorie od vnějšího rohu lícní kosti po špičku nosu.
 9. Algoritmus se opakuje ve stejných liniích, ale s lehkým bušením.
 10. Ruční lymfatická drenážní masáž končí kontrastním oplachováním obličeje, počínaje a končící chladnou vodou.

Všechny pohyby jsou prováděny přísně podél linie toku lymfy.Pokud byl produkt během procedury absorbován a relace ještě nebyla dokončena, je nutné znovu aplikovat na kůži olej nebo gel, aby nedošlo k poranění, nadměrnému protažení.

Metody hardwarové masáže

Hardwarová lymfatická drenážní masáž obličeje z edému pod očima se provádí buď v kombinaci s manuálními postupy, nebo jako samostatný postup.Existuje několik metod hardwarové masáže, které se aktivně používají k boji proti otokům pod očima, tmavým kruhům, projevům únavy a stárnutí kůže.

K stimulaci měkké zóny lze použít následující typy hardwarové masáže:

 • Mikroproud .Přístroj dodává slabé elektrické impulsy, které pronikají do hlubších vrstev dermis a zvyšují svalovou kontrakci.Tato technika umožňuje účinně bojovat proti vráskám a aktivovat regenerační procesy.
 • Vakuum.Hardwarová stimulace nastává v důsledku malých sklenic trysek.Dopad na lymfatický tok je vyvolán mírným tlakem na stejné oblasti kůže s krevními cévami.Je nežádoucí používat tuto techniku ​​doma, protože nedostatečné školení může vést k poškození citlivé a něžné oblasti.
 • Galvanic .Epiderma je ovlivněna nízkým napětím.To poskytuje stimulaci metabolických procesů, pomáhá zbavit buňky a tkáně přebytečné tekutiny co nejrychleji.
 • Elektroionoforéza .Elektrody jsou upevněny na obličeji, aby stimulovaly vnější část epidermis.Přístroj vytváří současné parametry, které umožňují účinnější absorpci živin uložených na povrchu epidermis.Současně se zavedením užitečných prvků dovnitř, zařízení umožňuje účinně odstraňovat toxiny a metabolické produkty přes póry.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Frekvence zákroku

K dosažení viditelného výsledku po zákroku zbavení se otoku pod očima je důležitá nejen kvalita lymfatické drenážní masáže, ale také pravidelnost provádění.

Klasická masáž by měla být prováděna v průběhu 7-15 pravidelných zasedání.

Délka kurzu závisí na individuálních charakteristikách a závažnosti problému.Hardwarová masáž se provádí maximálně dvakráttýden, manuální postupy mohou být prováděny každý den, ráno nebo večer.

Video: lymfatická drenážní masáž obličeje

Jak provádět lymfatickou drenážní masáž obličeje z otoků a otoků, zjistěte ve videoklipu:

)Lymfatická drenážní masáž pro omlazení obličeje ve videu: