Lipolytika pro hubnutí.Kontraindikace a vedlejší účinky po zákroku na obličeji, žaludku.Recenze

Lipolytika jsou injikovatelná léčiva používaná k odstranění podkožního tuku.Prostředky neodstraňují příčinu vzniku nadváhy, ale mají pouze dočasný kosmetický účinek v injekční zóně kompozice.

K dosažení požadovaného výsledku je nutné kombinovat postupy s úpravou výživy a fyzické aktivity.Použití lipolytik vyžaduje speciální dovednosti a má také kontraindikace a vedlejší účinky.

Co je to?

Lipolytika jsou látky spalující tuky podávané subkutánně za účelem normalizace metabolismu v oblasti použití.Finanční prostředky byly původně použity k odstranění usazenin cholesterolu na očních víčkách.

Bylo však uvedeno, želéky současně zlepšují stav kůže.Tento „vedlejší“ účinek byl „výchozím bodem“ ve zlepšování a používání lipolytik k eliminaci podkožního tuku.

Složení přípravků proti tukům

Lipolytika (kontraindikace jsou především alergické reakce na látky obsažené ve složení léčiva) jsou převážně vícesložkové (existují také jednosložkové),které mohou být zahrnuty.

Seznam použitých složek Stručný popis akce
) Deoxycholát Je hlavní složkou lipolytik.Látka má destruktivní účinek na buněčné membrány a uvolňuje mastné kyseliny.
Fosfatidylcholin Normalizuje metabolické procesy v těle, včetně lipidů (tuků).
Sodná sůl Zlepšuje stav krevních cév.
Karnitin Urychluje metabolismus tuků.
Vanadiové sloučeniny Eliminují celulitidu.
Kofein Urychluje odbourávání tuků.
Taurin Normalizuje metabolické procesy, složení krve a cévní stav.
Hyaluronová kyselina Hydratuje epidermu a zlepšuje elasticitu.
Arginin Zvyšuje pružnost pokožky a odbourává tělesný tuk.
Benzopyren Normalizuje průtok krve a eliminuje zánět.
Hood Arnica Eliminuje otoky azánět
Extrakt z pampelišky Obnovuje stav krevních cév a eliminuje otoky.
niacin Normalizuje krevní oběh, odstraňuje přebytečnou vodu a zvyšuje elasticitu epidermis.
Extrakt ze zeleného čaje Odstraňuje toxiny z těla.
Artičokový extrakt Pomáhá odstraňovat přebytečnou tekutinu.
Fucus řasy Poskytuje pružnost pokožky a zlepšuje barvu epidermis.
Chryzantémový extrakt Eliminuje rozvoj zánětlivých procesů.
Vitamin C Normalizuje metabolické procesy.Zlepšuje stav krevních cév.
Mikroelementy Aktivují procesy buněčného metabolismu a regenerace.
Lidokain Umožňuje snížit bolest postupu.

Vícesložkové složení vám umožňuje dosáhnout lepších výsledků z použitých prostředků (nejen eliminovat tuk, ale také zlepšit stav epidermis).Na žádost klienta mohou být pro postupy použity přírodní nebo syntetické sloučeniny.

Pacientům s alergiemi se doporučuje, aby k vyloučení komplikací používali jednosložkové lipolytika.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Mechanismus účinku

Proces obezity se vyvíjí v důsledku metabolických poruch, iracionálníchvýživa a neaktivní životní styl (to jsou hlavní důvody).Přebytečný tuk se může ukládat na stěnách krevních cév (cholesterolové plaky), ve svalových vláknech a v podkožní vrstvě.

Při použití lipolytik dochází k následujícím procesům:

 • se tukové buňky štěpí do stavu emulze;
 • je aktivován krevní oběh a lymfatický metabolismus, který vám umožní odstranit rozštěpený tuk z těla;
 • Látky, které tvoří lipolytickou normalizaci metabolických procesů a regeneraci buněk.Výsledkem je zlepšení stavu pokožky.Obnoví se elasticita, eliminuje se opuch, peeling a celulitida;
 • zlepšuje stav a průchodnost krevních cév.

  Lipolitika pro hubnutí přispívají ke zlepšení oběhu těla.

Po lipolytickém postupu se v krátké době odstraní tuková usazenina jak v podkožní vrstvě, tak ve svalu a cévách.Tohoto účinku nelze dosáhnout dietou nebo fyzickou aktivitou.

Je možné hubnout pomocí lipolytik?

Lipolytika (kontraindikace, možné komplikace a přínosy postupu jsou hodnoceny předem, před zahájením injekčního cyklu) mohou dosáhnout rychlého výsledku (ve srovnání s dietou a fyzickou aktivitou).Touto metodou však není možné odstranit velké tuky.

V průběhu kurzu je maximální vrstva spálené tukové tkáně 4-6 cm.

Lipolytika se nepoužívají ke snížení velkého množství váhy, ale ke korekci postavy v přítomnosti celulitidy a malých tukových záhybů.Po zákroku se odstraní asi 100 až 150 g tělesného tuku.K dosažení hmatatelného výsledku se používá kurz skládající se z 1-2 injekcí týdně po dobu 3 měsíců.

S integrovaným použitím lipolytik, cvičení a stravy je možné nejen zhubnout, ale také zachovat hladkost a pružnost pokožky.

Oblasti aplikace lipoterapie

Lipoterapie je bezpečná metoda eliminace tělesného tuku, takže tento postup lze provést na následujících částech těla.

Toto je:

 • oční víčka .V této oblasti lipolytika neodstraňují tukovou tkáň, ale normalizují metabolické procesy a obnovují pružnost kůže;

 • tváře a brady .Léky mohou odstranit druhou bradu, odstranit přebytečné tukové buňky a utáhnout ovál obličeje;
 • krk .Prostředky se používají k odstranění ochablé kůže a ochabnutí.Složky léčiva normalizují regeneraci buněk, obnovují pružnost kůže a normalizují metabolické procesy;
 • ramena .Lipolitika se používá k odstranění tělesného tuku, normalizaci metabolismu a zvýšení elasticity kůže;
 • ruce .Použitá kompozice umožňuje eliminovat otoky končetin, obnovit krevní oběh a metabolické procesy;
 • kloubníoblast rukou .Léky se používají k odstranění vrásek v této oblasti, obnovení krevního toku a zvýšení tónu epidermis;
 • břicho a boky .V této oblasti není vždy dosaženo účinku odstranění přebytečného tuku.Ale díky zvýšené pružnosti pokožky, odstranění přebytečné tekutiny je kůže zasunutá a napnutá.Tento postup navíc způsobuje, že strie na břiše jsou méně patrné;
 • gluteální oblast a boky .Lipolitika může eliminovat přebytečný tuk, celulitidu a obnovit pružnost epidermis.

Před výběrem odstranění tuku pomocí lipolytik je nutné určit expoziční zónu.Je-li nutné zpracovat několik částí těla, je nutné předem zvolit sekvenci procedur.

Přímé a nepřímé přípravky

Lipolytika mají separaci nejen složení (syntetická nebo přírodní, vícesložková nebo jednosložková), ale podle metody účinku na tukové tkáně (přímé a nepřímé)dopad).V závislosti na tom se mění počet kontraindikací postupu.

Přímo působící lipolytika se skládají ze složek, které mají destruktivní účinek na tukové buňky .Výsledkem je, že se z tuku vytvoří určitý druh emulze, která přirozeně snadno opouští tělo.

Nepřímí lipolytici ničí tukové tkáně zrychlením metabolismu tkání.Tyto léky dávají menší účinek, proto se častěji používají při dokončeníprůběh injekce lipolytik s přímým účinkem (pro prodloužení účinku).

Seznam a stručný popis lipolytik, ceny

Mezi různými lipolytiky jsou populárnější tytodrogy:

(Dermaheal LL)
Názvy lipolytik Stručný popis Průměrné náklady v Rusku za 1 ampulku (v rublech)
Fosfatidylcholin Odkazuje na přímo působící lipolytika.Zničení tukových buněk je dosaženo jejich rozpuštěním a vylučováním močí a stolicí.Lék se používá k injekci do břicha, stehen a paží. 280
MPX lipolytický komplex je přímý lipolytik.Má destruktivní účinek na tukovou tkáň.Dále přispívá k jejich rychlému odběru normalizací průtoku krve a působení lymfatického systému.Kromě toho eliminuje otoky a zlepšuje stav pokožky.Lék může být použit pro jakoukoli schválenou část těla.470
Deoxycholát sodný Přímý lipolytik.Lék rozpouští tukové buňky do emulzního stavu.Dále „tuk“ přirozeně opouští tělo.Nejčastěji se používá pro břicho, boky a hýždě.300
Aminomix Nepřímé lipolytické.Složky vážou mastné kyseliny a urychlují metabolické procesy.Injekce mohou být aplikovány do všech povolených oblastí těla.150
Přímo působící lipolytikum.Vícesložkové složeníMá destruktivní účinek na tukové buňky a také zrychluje průtok krve k rychlému odstranění "tuku" z těla.Lék navíc zvyšuje elasticitu epidermis a pomáhá eliminovat celulitidu.Nástroj se používá pro všechny povolené oblasti těla.400

Při provádění postupu v salonu se za poskytované služby účtuje dodatečný poplatek.Je důležité, aby před výběrem léku bylo nutné seznámit se s kontraindikacemi a možnými vedlejšími účinky.A také při výběru je důležité vědět, pro kterou oblast léku je léčivo zakoupeno.

Injekční technika

Postup pro aplikaci lipolytika spočívá v následujících krocích:

 • konzultace nejen s kosmetologem,ale také terapeutem vyloučit možné kontraindikace.Stanovuje se také množství podkožního tuku v klientovi;
 • po stanovení ošetřované oblasti se vypočítá požadované množství léčiva;
 • , protože proces zavádění lipolytika je bolestivý a pokud v kompozici není žádná anestetická složka, je před zahájením postupu nutné použít speciální anestetický krém;
 • je léčivo injikováno speciální stříkačkou do hloubky 1 až 1,5 cm;
 • po dokončení se na kůži aplikuje hojivý a zklidňující krém.

Aby se urychlil proces štěpení tuků a jejich eliminace, je nutné zvýšit režim pití.Ihned po zákroku se doporučuje vypít 0,5 l čisté vody.Četnost postupů a přestávek mezi nimijsou stanovovány individuálně podle typu léčiva, množství podkožního tuku a reakce těla (jakou rychlostí bude tuk postupovat).

Kontraindikace při použití injekční lipoterapie

Lipolytika (kontraindikace pro každé léčivo jsou individuální, ale existuje obecný seznam zákazů) se nepoužívají v přítomnosti následujících patologií.

A to:

 • onkologická onemocnění;
 • patologie doprovázené křečemi, nedobrovolné záškuby svalů (epilepsie, nervové poruchy);

 • nesnášenlivost složek nebo přítomnost alergické reakce;
 • období porodu plodu a krmení dítěte;
 • špatné srážení krve;
 • přítomnost dermatologických infekčních chorob nebo traumatu v místě vpichu;
 • chronická onemocnění v akutním stadiu;
 • onemocnění ledvin;
 • endokrinní a autoimunitní onemocnění.

Chladem nebo jednoduchou horečkou jsou také kontraindikací postupu.

Nežádoucí účinky a komplikace po úbytku hmotnosti na tváři, břiše, v jiných oblastech

Vývoj vedlejších účinků po aplikaci lipolytika je možný, i když byl postup proveden správně a všechny byly dodrženy.podmínky během období zotavení.

Možné komplikace:

 • vývoj alergické reakce (vyrážka, svědění, otok v místě vpichu);
 • nevolnost nebo zvracení;
 • vytváření těsnění a hematomů míst vpichu;
 • mírné zvýšení ukazatelů teploty;
 • hnisání míst vpichu léčiva v důsledku infekce (pokud odborník během postupu nedodržuje sterilitu);
 • krvácení z míst vpichu, když stříkačka vstoupí do tepny nebo žíly (v důsledku nezkušenosti specialisty);
 • zánětlivý proces ve svalech, pokud jehla byla zasunuta hluboko a složení bylo distribuováno ve svalových tkáních, a nikoli v tukové vrstvě (chyba lékaře).

Při výběru salonu pro postup se doporučuje přečíst si recenze o dané instituci a ujistit se, že existují certifikáty pro lipolytické injekce.

Mohu dostávat injekce doma?

Tento postup vyžaduje znalost nejen kosmetologa, ale i zdravotnického pracovníka.Vzhledem k tomu, že je důležité znát umístění krevních cév, nervů a být schopen řádně poskytovat pohotovostní péči, pokud je to nutné.

Pro injekci jsou také zapotřebí další léky (léky proti bolesti a uklidňující a dezinfekční krémy).A zavedení kompozice do samotné obličejové části je nemožné (existuje vysoká pravděpodobnost poškození obličejového nervu).Proto se injekce lipolytika doma nedoporučuje.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Lipolytika a alkohol: kompatibilita,důsledky

Pití alkoholu je zakázáno 2 dny před zákrokem a do 3 dnů po zákroku.Nápoje způsobují vazodilataci, což zvyšuje riziko krvácení.

Účinek ethanolu navíc zvyšuje otok tkáně (neumožňuje uzavření štěpených tuků), což vede k významnému snížení účinnosti postupu.

Lipolitické krémy - alternativa k injekcím?

Lipolytické krémy lze použít ke snížení množství podkožního tuku.

Léky mají oproti injekčnímu způsobu aplikace lipidů několik výhod:

 • kontraindikací, pouze možná alergická reakce na složky léčiva;
 • je prostředek absorbován kůží, nepožadují se vpichy.V důsledku toho je riziko infekce během postupu nulové;
 • neexistují žádná zvláštní omezení pro aplikaci v průběhu času (pokud složení není návykové);
 • proces nanášení krému je bezbolestný;
 • na kůži nejsou těsnění, modřiny, otoky;
 • neexistuje období pro zotavení;
 • lze použít doma.

Seznam doporučených krémů:

Cena (v rublech)
NázevPopis
Delipidex (výrobce Francie) Ničení tělesného tuku je dosaženo vpopis vlivu oteplování.V důsledku zvýšeného průtoku krve je výstup zrychlentoxin a metabolické procesy jsou normalizovány.Krém navíc obsahuje látky, které obnovují pružnost a přirozenou barvu pokožky.5000
Thalasso (výrobce Rusko) Krém má stejný účinek jako Delipidex.350
Lipolitik sérum (výrobce Rusko) Složení krému aktivuje odbourávání tuků a má liftingový účinek (zpřísňuje epidermis).1000

Na rozdíl od injekcí je k dosažení výsledku zapotřebí delší použití krému.To je jediný negativní.Lipolitika vám umožní vrátit ovál tváře, zjemnění krku a snížit pas v krátkém čase, a to bez vynaložení fyzické námahy a diety.

Léky však nejsou schopny zničit velké množství tělesného tuku a používají se pouze s malými korekcemi a odstraněním celulitidy.

Doporučuje se provádět procedury s lipolytickými injekcemi v osvědčených salónech, protože léky mají nejen kontraindikace, ale také vedlejší účinky.

Autor:Svetlana Kotlyachkova

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o lipolitách

]

Jak odstranit žaludek: