Lipolitika na obličej, bradu, nos.Výsledky aplikace, ceny, vedlejší účinky injekcí mezoterapie

Lipolitika je jednou z metod nabízených moderní kosmetologií, jak se zbavit přebytečného tuku, pro korekci kontur obličeje a těla je to jedna z nejlepších možností.Hromadění nadbytečného tělesného tuku je často faktorem podráždění a stresu.

Vzhledem k rychlému tempu dnešního života není vždy možné věnovat náležitou pozornost zdraví a vzhledu člověka.Naštěstí existují možnosti relativně rychlého řešení tohoto problému.

Lipolitika na obličej

Lipolitika- Jedná se o řadu kosmetických přípravků speciálně určených k odstranění tělesného tuku na různých částech těla.Zpravidla se jedná o injektovatelné látky, které obsahují dvě hlavní složky: deoxycholát, který ničí buněčnou membránu a lecitin, který rozkládá tukovou tkáň a urychluje metabolické procesy.

Lipolytika se poprvé stala známou v 80. letech 20. století.S pomocí těchto injekcí lékaři zachránili pacienty před ukládáním cholesterolu na víčka.Protože se po těchto přípravcích stav kůže znatelně zlepšil, kosmetologové si jich rychle všimli.

Brzy se odborníci naučili odstraňovat nadbytek tuku pomocí lipolytik v jakékoli části těla.

Taková léčiva jsou obvykle předepisována pro terapeutické účely nebo v případě, že se pacient snaží zbavit extra centimetrů tukové tkáně, pokud to pomocí sportu a různých diet nefunguje.Důsledkem postupu je: posílení stěn krevních cév, odstranění otoku, účinek omlazení, zlepšení barvy kůže.

Princip účinku

Lipolitika na obličeji, proniknutí do tukové vrstvy, zvýšení intracelulárního tlaku, v důsledku toho se buněčná membrána rozpadá a lipidy se rozpadají na samostatné prvky - mastné kyseliny a glycin.Lymfatický systém a celkový průtok krve jsou výsledkem rozpadu v játrech a ledvinách.

Tyto kompozice projejich chemická struktura odkazuje na cholates.Podobné sloučeniny existují v žluči našeho těla a žluč se aktivně podílí na systému odbourávání tuků.

Tato univerzálně přizpůsobená lipolytika tedy vykonávají svou práci dokonale - přeměňují tuk na oxid uhličitý a vodu, čímž přispívají k opravě oblastí, kde byla injekce podána.

Čisté lipolytické koktejly v čisté formě jsou velmi účinné a ničí buňky poměrně rychle, kombinace založené na rostlinných extraktech působí pomaleji.

Druhy lipolýzy

Hlavními typy lipolýzy v kosmetologii jsou: injekce, radiové vlny, ultrazvuk, laser.

Injekční lipolýza

Tento proces zahrnuje subkutánní injekci speciálních koktejlů rozpouštějících tuk pomocí tenké jehly, kvůli které dochází k hydrolýze, následuje rozklad tukových buněk.Tato technika je indikována, pokud je tělesný tuk zanedbatelný nebo pokud není možné použít kontraindikace kvůli jiným metodám.

Doba trvání zákroku trvá asi hodinu a obvykle trvá bezbolestně.Tato metoda rychle vrací pružnost, pevnost a tónovaný vzhled pokožky.

Hlavní složky lipolytických koktejlů jsou:

 • deoxycholát sodný - syntetizovaný analog žlučových solí;
 • fosfatidylcholin nebo lecitin získaný ze sojového oleje;
 • L-karnitin, L-arginin;
 • vitaminy;
 • kofein;
 • výtažky z rostlin a enzymů.

Radiofrekvenční lipolýza

Toto je aplikace pro korekci nadměrného ukládání tuku vysokofrekvenční elektromagnetickou pulzací.V důsledku tohoto procesu se podkožní tuková tkáň zahřeje a její objem se zmenší.Současně je také aktivována syntéza kolagenových vláken.

V jedné relaci se můžete zbavit asi 2–3 cm tuku.Díky výraznému liftingovému účinku získává pokožka opět pružnost a tvář - nový obrys.

Ultrazvuková lipolýza

Postup je ošetření problematického tuku intenzivními ultrazvukovými vlnami.Zdrojem vln je akustický převodník.Ultrazvuk je schopen zničit lipidovou tkáň, po které jsou jeho prvky, které se dostávají do oběhového systému, vylučovány z těla.

Jak funguje ultrazvuková lipolytika pro práci s obličejem

Tato technika se doporučuje pro lidi, kteří nemají zjevnou obezitu, protože může odstranit pouze tukovou tkáň až do 200-300.sloupec

Laserová lipolýza

Technika vytváření nových obrysů obličeje a těla vystavením podkožního tuku nízkofrekvenčním laserovým paprskům.Laserový paprsek je schopen zvýšit propustnost tukových buněk, aniž by zničil jejich obal.

V důsledku toho se buňky stávají plochými a lipidy v nich umístěné jsou přemístěny do mezibuněčného prostoru.Tato metoda rozlišuje jemný a jemný dopad.

Účinek studeného laseru je zaznamenán ihned po prvním sezení: kůže je výrazně napnutá a získává elasticitu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class Elena Karkukli

Výhody a nevýhody postupu

Postup lipolýzy má své nepochybné výhody:

 • odstranění nadbytečného tuku při absenci chirurgického zákroku;
 • krátké období rehabilitace, které nezakazuje aktivní chování;
 • přítomnost přetrvávajícího účinku s relativně malým počtem relací;
 • vyloučení rizika zjizvení nebo jizev na povrchu kůže;
 • krátké trvání jedné relace (přibližně 30 minut);
 • postup lze provádět na kterékoli části těla;
 • dostupnost nákladů na léčbu pro většinu klientů.

Existují také nevýhody:

Produkty rozkladu buněk tukové tkáně se odstraňují přes játra, což znamená, že technika má určitá omezení, pokud jde o množství tukové tkáně, kterou lze zničit.Pokud je toto omezení porušeno, není vyloučen vývoj nebezpečné intoxikace celého organismu až do výskytu závažných onemocnění, například aterosklerózy.

Pokud dojde k narušení systému podávání léčiva nebo dávkování, existuje riziko poškození kůže: vředy, může se objevit zánět.Jak ukazuje praxe, tyto komplikace se vyskytují hlavně u pacientů s velkýmimístní přebytečný tuk.

Podle některých lékařů nemusí být výsledek při práci na dvou přiměřených zónách (kalhotách) zcela symetrický: jedna z oblastí se může ukázat jako tenčí než druhá.

U starších pacientů v tenčí oblasti může kůže klesnout.V tomto případě se musíte obrátit na hardwarovou kosmetologii.

Účel lipolity: pro tváře, nos, bradu, oblast očí

Lipolitika pro tvář může účinně napravit kteroukoli z jejích oblastí: hromadění tuku se odstraní v oblasti nosní,kontura se mění, stává se více definovanou;na tvářích jsou lícní kosti výraznější;Korekce oblasti očí pomáhá odstranit otoky.

V oblasti krku probíhá práce na odstranění druhého brady, vyhlazení a zvlhčení povrchové vrstvy kůže.Vzhledem k ošetřené oblasti obličeje se používají určité druhy drog.

Mezoterapeutická lipolytika se často používají na obličej, odstraňují přebytečný tuk, odstraňují vrásky a napínají pokožku.Jejich mínus je dlouhý průběh procedur až do začátku účinku.

V oblasti líc se obvykle používá MPX - komplexní lipolytikum s karnitinem a deoxycholátem sodným.Průběh aplikace poskytuje 10 sezení.

Pro bradu se za vhodnější považuje Dermastabilon, injikovatelná formulace s fosfatidylcholinovou bází.Průběh aplikace má přibližně 7 sezení, s přestávkou 7-10 dní.Složení „Revital Cellulform“- Jeho hlavní výhodou je, že nejen rozpouští tuk, ale také omlazuje pokožku.Celý průběh aplikace zahrnuje 5 sezení.

V oblasti očí se často používají léky na bázi kyseliny hyaluronové.Kromě lipolytického účinku mají detoxikační účinek.

K omezení nasolabiálních záhybů a vrásek v těchto oblastech se nejčastěji používá lék na Dermahil.

Indikace

Lipolitika na obličeji se doporučuje pacientům v takových případech:

 • dochází k nadměrnému ukládání tuku v oblasti tváře.;
 • s přebytečným tukem v oblasti nosu a nasolabiálního trojúhelníku;
 • edém pod očima a nadbytek podkožního tuku v této oblasti;
 • pokud existuje dvojitá brada;
 • , pokud má obrys obličeje neurčitý obrys.

Kontraindikace

V následujících případech je použití lipolytik kontraindikováno:

 • během těhotenství a kojení;
 • na alergie;
 • se špatnou koagulací krve;
 • v přítomnosti infekcí;
 • s křečovými žilami;
 • pro onemocnění jater;
 • v patologii ledvin, epilepsie, dermatitida;
 • v přítomnosti onkologických formací;
 • při poruchách autoimunitního systému, kardiovaskulárního systému;
 • v patologických stavech nervového systému;
 • s endokrinní nerovnováhou;
 • s individuální nesnášenlivostí vůči složkám léčiva.

Příprava na postup

Při provádění injekce lipolýzy není nutná zvláštní příprava.

Základním pravidlem je zastavit užívání léků, které inhibují koagulaci krve. Pokud je kůže příliš citlivá a na ní se snadno objevují modřiny a modřiny, můžete se ujistit, že užíváte léky, které posilují krevní cévy.

Měli byste kategoricky odmítnout výlety do bazénu, lázeňského domu nebo sauny, jakož i masáže.Poslední jídlo by mělo být připraveno nejpozději tři hodiny před zákrokem, po zákroku je lepší jíst pár hodin nejíst.Je také nutné zdržet se pití alkoholu alespoň den před lipolýzou.

Existují také některá pravidla pro sportovní aktivitu po sezení: je lepší odložit silová cvičení na 3-4 dny, aby se zabránilo modřinám.Místo toho je mnohem výhodnější provádět gymnastiku, pomůže to odstranit rozštěpený tuk z těla.

Postup

Před zahájením zákroku musí lékař jasně pochopit problém pacienta, který musí být odstraněn.

Před podáním léčiva je pokožka očištěna: líčení je odstraněno speciální kosmetikou, po které je pokožka ošetřena antiseptikem.

Někdy se u pacienta může vyskytnout mírné nepohodlí, nepohodlí - v tomto případě je možná anestézie, ale zpravidla to není nutné. Lipolytika se zavádějí do oblastí obličeje, která má být ošetřenanejtenčí jehly.

Po injekcích následuje opět antiseptické ošetření.Celý proces trvá asi 30 minut.Na konci sezení se můžete okamžitě vrátit ke svým každodenním činnostem.Všechny tyto léky působí téměř stejným způsobem.

Injekční podání lipolytik bez injekcí

​​

Mezoterapie bez injekce je inovativní a progresivní ekvivalent klasické mezoterapie, která sestává z kombinace laserových paprsků, elektrických impulsů, myostimulace a lymfatické drenáže.Tato metoda zahrnuje aplikaci léčivých složek přímo na kůži ve vybrané oblasti.

Dále se vytvoří hardwarový efekt, kterým drogy pronikají do spodních vrstev kůže.Během procesu se propustnost pokožky zvyšuje více než 300krát, což poskytuje stabilní výsledek v krátké a dlouhé době.

Non-injekční mezoterapie, pokud jde o řadu různých účinků na kůži, je podobná injekci, alemá mnoho dalších výhod:

 • laserová terapie zlepšuje mikrocirkulaci, aktivuje metabolické procesy, urychlujeodtok lymfy;
 • elektroporace umožňuje terapeutickým koktejlům pod vlivem impulsních proudů proniknout do hloubky kůže, aniž by došlo k poškození, tj. Záruka absence modřin, jizev a rizika infekce;
 • myostimulace podporuje lepší oběh lymfy a krve a také zmírňuje otoky, lymfatická drenáž umožňuje rychlé uvolňování toxinů.

Přehled nejlepších léků

Existuje řada léků, které se dosud velmi úspěšně osvědčily.

Dermastabilon

Lék je dostupný ve formě ampulí o objemu 5 ml.

Lipolytický koktejl vyvinutý na základě syntézy deoxycholátových a fosfatidylcholinových látek.Funkcí této aktivní směsi je, že narušuje hustotu tukových buněk.Buňky se štěpí a spálí.

Výsledkem spalování tělesného tuku je aktivace procesu vazby kolagenu a elastinu, díky kterému je pokožka napnutá.

První látka (deoxycholát) pomáhá rozpouštět tuk a druhá látka (fosfatidylcholin) ji odstraňuje z těla.Toxiny a produkty rozkladu se vylučují lymfatickým systémem.

Dermastabilon se injikuje do podkožní tkáně v hloubce asi 1 cm, interval mezi injekcemi by měl být alespoň 10 mm.Výsledkem je, že reliéf kůže je výrazně vyrovnán, tón pleti se znatelně zlepšuje.Asi po 15 dnech se provede korekce.

Účinek léku je pociťován po dobu 10 až 12 měsíců.

Aqualix

Lék je inovativním nástrojem pro odstraňování místního tuku.Je to hypoalergenní sterilní gel, obvykle prodávaný v 8 ml ampulích.Jeho účinnými látkami jsou deoxycholát sodný, galaktóza a polymer.

Základem tohoto kosmetického přípravku jsou modifikované sodné soli žlučových deoxycholových kyselin.PřesněDíky tekuté konzistenci proniká lék přesně do určených míst obličeje.

Při zavedení do zamýšlené oblasti způsobuje znatelný drenážní účinek a rozpouští mastné membrány.Používá se pro lipolýzu tváří a brady.

Tato lipolytická funkce funguje pouze v místě podání a její použití je pro organismus absolutně netoxické.Hloubka injekce Aqualixu není větší než 1,5 cm. Postup by měl být prováděn v kurzech s přestávkou 3 týdny.Účinek se obvykle projeví po třetím sezení.

„Revital cellulform“

Tento nástroj nejen ničí přebytečný tuk, ale také optimalizuje opravu tkáně.Obsahuje látky, díky nimž je pokožka napnutá, pigmentové listy, vrásky jsou vyhlazeny.Deoxycholát ve svém složení je vodičem pro fosfatidylcholin, poskytuje mu hlubší průnik do buněčných membrán.

Revital Cellulform se liší od ostatních lipolytik v komplexním složení, které obsahuje mezoterapeutické složky.Lék se vyrábí v 10 ml lahvích, standardní postup je 5 procedur v intervalu 7 dnů.Kurz se obvykle opakuje 2krát ročně.

„MPX-lipolytický komplex“

Hlavní složkou tohoto komplexu je deoxycholát.Jako pomocné látky se používají benzopyron, karnitin, výtažek z pampelišek a lidokain.

Tyto účinné látky se vzájemně doplňují: deoxylát pomáhá rozkládat buněčné membrány,Karnitin slouží k vazbě mastných kyselin a jejich rychlému transportu.

Výraznou kvalitou komplexu je přítomnost benzopyronu v jeho složení, které minimalizuje otoky po injekci, jakož i lidokain, v důsledku čehož je celý proces méně bolestivý.

Obvykle se injekční cyklus skládá z 10 sezení, i když se může lišit v závislosti na individuálních vlastnostech těla a množství tělesného tuku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.
Doporučení po zákroku

Aby se zotavilo rychle a bez komplikací, je třeba dodržovat pravidla rehabilitace. Zachování vodní rovnováhy, zamezení změnám teploty

Během prvních 5-7 dnů je nutné sledovat vodní rovnováhu těla.Doporučuje se vypít asi 2,5 litru vody denně.

Asi první 2 pooperační týdny bude třeba odložit návštěvy saun, lázní a bazénů. Je nežádoucí být vystaven slunci.Doporučuje se také zkrátit čas strávený ve sprše a ve vaně, aby nedošlo k napařování pokožky.Pokud se zasedání konalo v zimě, je také nežádoucí dlouhé vystavení studenému vzduchu.

Péče o pleť obličeje

Asi dva dny po průběhu lipolýzy musíte určitě aplikovat led na ošetřované oblasti obličeje nebo provést kompresní chlazení.

Je velmi důležité používat krémy, které chrání předultrafialové paprsky, jinak můžete mít problém s věkem.

Protože po zákroku je kůže vždy mírně zanícená, je lepší nevytvářet další podráždění pomocí kosmetiky.Pokud je kůže pacienta příliš citlivá a trpí zvýšenou bolestí, je použití léků proti bolesti přijatelné.

Lymfatická drenážní masáž

Velmi dobrým doporučením je absolvovat lymfatickou drenážní masáž, protože podporuje rychlé odstraňování rozložených tuků z těla.
Taková masáž však může být provedena nejdříve měsíc po injekčním podání.

Případné nadměrné zatížení těla by mělo být omezeno alespoň na první týden po zákroku.

Odmítnutí od alkoholu

Během lipolýzy je přísně předepsáno odmítnutí pít alkohol tak, aby neovlivňovalo vylučování rozpadlých tukových buněk v těle.

Je vhodné nepít alkohol dalších 10 dní po ukončení tohoto procesu.

Nežádoucí účinky mezoterapie lipolytiky

Pokud byl postup proveden kvalifikovaným odborníkem a jsou dodržována všechna pravidla, riziko vedlejších účinků je téměř minimalizováno.

Nicméně v některých případech se mohou vyskytnout vedlejší účinky:

 • bolest hlavy, nevolnost, horečka, závratě;
 • smrt tkáně: může dojít, pokud byl lék zvolen nesprávně;
 • pálení, svědění,jakékoli vyrážky na kůži: takové příznaky mohou být výsledkem alergické reakce těla na určité složky podávané látky;
 • poškození nervových vláken, porušení výrazů obličeje: k tomu může dojít pouze zaviněním lékaře, pokud jím nebyla správně stanovena dávka lipolytické nebo injekční zóny.

Výše ​​uvedené nežádoucí účinky jsou z velké části vzácné.

Vznikají zejména z těchto důvodů:

 • postup provedl kosmetolog, který neměl odpovídající kvalifikaci;
 • dávka byla odborníkem nesprávně stanovena;
 • nezohlednili vlastnosti těla pacienta (nesnášenlivost složek léčiva);
 • kontraindikace užívání tohoto léku nebyly brány v úvahu;
 • byla instalace rehabilitačního období ignorována.

Lipolitika na obličeji může způsobovat vedlejší účinky, které jsou s těmito postupy docela dobře známy: modřiny, otoky obličeje, mírně namodralý tón nebo zarudnutí kůže.Zpravidla netrvají déle než 2-3 dny.Takové projevy lze pozorovat u žen se zvláště citlivou pokožkou.

Ceny v Moskvě, Petrohradu, regiony

Lipolýza

Region ]

Vstřikování Laser Ultrazvuk Rádiová vlna Moskva 5 000 rublů.20 000 tření.5000 rub. 4000 rub Petrohrad 5 000 rublů.15 000 tření.4000 rub.4000 rub. Regiony od 2000 do 7000 rublů.od 7 000 do 20 000 rublů.od 2000 do 4 000 rublů.od 2 000 do 4 000 rublů.

Tabulka ukazuje průměrnou cenu za jedno sezení v oblasti obličeje v Moskvě, Petrohradu a v ruských regionech.

Stanovisko odborníků a pacientů

Ve zvláštních časopisech a na internetu najdete mnoho pozitivních a negativních recenzí o postupu lipolýzy obecně a zejména o lipolýze obličeje.

Hodnocení pacientů

Na internetu najdete mnoho pozitivních a negativních recenzí o postupu lipolýzy obecně a zejména o lipolýze obličeje.

Pacienti jsou přitahováni k tomuto typu kosmetické korekce, především samozřejmě z důvodu absence chirurgického zákroku.Všímají si pohodlí malého počtu sezení a relativně krátké rehabilitační doby, a co je nejdůležitější - přítomnost přetrvávajícího účinku.

Významnou výhodou je možná nízká cena zvláště invazivních metod lipolýzy, díky které je atraktivní pro širokou populaci.

Z negativních recenzí je možné odhalit neodůvodněná očekávání některých klientů, že se příliš rychle zbaví přebytečného tuku;faktem je, že metody lipolýzy neukazují své výsledky tak rychle, jako je chirurgická liposukce.Takéněkdy existují stížnosti na modřinynebo otok po zákroku.

Názory odborníků a odborníků

Názory odborníků na postup lipolýzy jsou nejednoznačné.Poznamenávají, že kromě injekčně podávaných léků hraje významnou roli i použití jehel v této technice.Při jejich působení dostává pokožka motivaci k regeneraci, lze ji nazvat reflexogenním efektem.

Mnoho odborníků to však považuje za nebezpečné, protože v důsledku velkého počtu injekcí jsou možná mikroporanění, což nakonec vede k negativnímu výsledku a zvyšuje se také riziko infekce.

Účinná látka těchto léčiv - fosfatidylcholin - je také pochybná.V mnoha evropských zemích je zakázán, protože bylo prokázáno, že jeho použití může vést k závažným komplikacím: abscesy, nekróza, infekce.

Důležitou podmínkou této události je sterilita postupu a zdokonalení techniky. Odborníci proto doporučují tento postup provádět výhradně na klinikách, a nikoli v kosmetických salonech nebo kosmetických salónech.A pokud je to možné, upřednostňujte ještě jemnější hardwarové metody lipolýzy.

Použití lipolytik skutečně nabízí lidem moderní a efektivní metodu, jak se zbavit tuku na tváři a těle.Lipolýza je různých typů, je vyráběna různými způsoby, má své pozitivní i negativní stránky.Pacient může konzultovat pouze s kvalifikovaným specialistou a zvolit si typ procedury, který mu vyhovuje osobně.

Zveřejnil Katerina Sukhorskaya-Kalashnikova

Návrh výrobku:Mila Fridan

Video o lipolytikách

) Jak probíhá korekce obličeje s lipolytiky: