Léky na celulitidu.Zabalte recepty, peelingy, cvičení, krémy, masáže doma

Léčba celulitidy se používá ke snížení podkožního tuku.Lze jej připravit doma nebo zakoupit v lékárnách a kosmetických obchodech.

Soubor opatření pro boj s celulitidou doma

Boj proti celulitiděby mělo být provedeno komplexně, to znamená, že jedna metoda nestačí.

Aby bylo možné rychle a účinně odstranit podkožní usazeniny tuku a napnout pokožku, musí být použito .kombinace následujících opatření:

 • správná a zdravá výživa;
 • pití velkého množství tekutin za účelem normalizace metabolismu;
 • použití anticelulitidních peelingů, tělových zábalů, mastí nebo krémů;
 • fyzická aktivita;
 • zdravý spánek.

Vnější a vnitřní stav organismu lze zlepšit pouze správným přístupem.

Jak rychle lze léčit celulitidu?

Celulitida (GLD) je hypoidní lipodystrofie charakterizovaná změnou vlákniny a podkožního tuku, což má za následek nerovnosti v kožních vrstvách.Tato patologie je estetičtější než kosmetická.

Vyskytuje se z různých důvodů, z nichž je metabolismus narušen, hlavní z nich:

 • podvýživa;
 • sedavý životní styl;
 • stres a nervové vzrušení;
 • nedostatek spánku.

Na hýždě, stehnech, břiše, bradě (na obezitu), pažích a nohou se objevují příznaky celulitidy.Nejproblematičtějšími oblastmi jsou vnitřek stehna a hýždí.Při řešení problému by měli věnovat maximální pozornost.

Nelze rychle vyléčit GLD, protože k odstranění subkutánních nesrovnalostí je nutný integrovaný přístup:

 • normalizace životního stylu a režimu;
 • přechod na správnou výživu s vyloučením alkoholu, smažených, sladkých a mastných potravin;
 • je důležité sledovat spánek a každý den chodit do postele a vstávat zároveň;
 • masáže, použití anticelulitidových produktů (krémy,křoviny, zábal).
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cviky pro osoby starší 40 let.

Technika masáže suchým štětcem

Suchá masáž nebo kartáčování se provádí pomocí dřevěného kartáče s přírodními nebo syntetickými štětinami.Provádí se před sprchováním na suché kůži.

Výhody a výhody masáže

Tato masáž provádí řadu procedur:

 • Normalizuje krevní oběh. Díky tomu se metabolismus zlepšuje, jehož porušení je častou příčinou vzniku celulitidy.
 • Zlepšuje stav pokožky. Během masáže jsou z povrchu kůže odstraněny odumřelé kožní buňky, takže horní vrstva epidermis je měkká a hladká.Tento efekt je patrný poprvé.
 • Účinek na lymfatický systém. Při metabolických poruchách nejsou metabolické produkty těla vždy úplně vylučovány.Z tohoto důvodu se pod kůží vyskytuje zánět vlákniny a intoxikace.Při masáži ve směru lymfatického toku se vylučují všechny škodlivé látky.
 • Redukce celulitidy. V důsledku povrchového efektu kartáče se tukové hrudky doslova zlomí a pomerančová kůra se zmenší.

Při provádění masáže byste měli mít na paměti následující kontraindikace:

 • nemůžete masírovat suchou tváří pro vyrážky a kožní léze;
 • v případě papillomů na kůži je třeba obejít nevi nebo bradavice, aby nedošlo kzavěsit;
 • Je lepší nepoužívat štětce pro majitele tenké a jemné kůže.

Druhy kartáčů

Kartáče přicházejí v různých tuhostích, tvarech, vyrobených z různých materiálů:

 • Pro začátečníky se doporučují kulaté nebo oválné kartáče .Pohodlně se vejdou do ruky, nehrozí žádné riziko zranění, masáž je pohodlná a snadná.
 • Výrobky s přírodními štětinami. Vyrábí se z hromady kanců, bobrů nebo z rostlinných vláken - bambusu, kaktusu, kokosové palmy.
 • Umělé štětiny jsou vyrobeny z nylonu. Liší se rigiditou a šetrností k životnímu prostředí.Syntetika není příznivým prostředím pro chov kolonií hub, virů nebo bakterií, takže tyto kartáče jsou vhodné pro alergiky.
 • Elektrické kartáčemohou být přírodní a syntetické.V rukojeti je zabudován malý motor a štětiny jsou namontovány na rotačním prvku.Používání tohoto zařízení je jednoduché a pohodlné.
 • S pupínky nebo hřebíčkem .Takové kartáče mají na jedné straně štětiny a na druhé straně plastový, dřevěný nebo silikonový masér.Poskytuje další masáž pro zlepšení krevního oběhu a snížení množství podkožního tuku.
 • Japonské kartáčejsou oblíbeným typem kartáčů používaných v asijských zemích.Je vyrobena z palmového vlákna a připevněna k kovové základně.

Tipy pro výběr

Výběr kartáče by se měl přistupovat opatrně, protožepoložka pro individuální použití, která je vybrána „pro sebe“.

Je třeba poznamenat řadu faktorů:

 • Oblast použití. Pro tvář by měl být upřednostňován malý kulatý kartáč, který je vhodný k masáži čela, nasolabiálního záhybu, tváří, lícních kostí, krku.
 • Tloušťka epidermis. Pro majitele citlivé pokožky je lepší zvolit ty nejjemnější kartáče, aby se nepoškodily.Čí je kůže hustší, můžete si vybrat tužší štětce.Hlavním pravidlem je, že masáž je pohodlná.
 • Materiál štětiny je přírodní nebo syntetický. Přírodní kartáče jsou měkčí a nezpůsobují alergie ani svědění.Nylon je hustší a může vyvolat úly.

Masážní technika

Masáž štětcem může být prováděna kruhovým nebo přímým pohybem.V obou případech musíte provést pohyby ve směru pohybu lymfy, tj. Od končetin k srdci.Proveďte masáž na suchém těle.Nemůžete silně přitlačit kartáč na tělo, abyste nepoškodili horní vrstvu epidermis.

Doporučuje se začít od nohou a jemným hladkým pohybem se zvedat k bokům.Hýždě, břicho a boky se nejlépe masírují krouživými pohyby.Vnitřek stehen a hrudníku se nedotkne, protože je tu jemná kůže a může se snadno zranit.

Pro nezávislou masáž se doporučuje zakoupit kartáč s dlouhou rukojetí a masírovat při stání.Průměrná doba trvání procedury je od 5 do 10 minut.od prvníhoDotyk štětcem může způsobit pocit šití.To ukazuje na zvýšení krevního oběhu.V tomto případě může kůže zčervenat, což je také normou.

Vakuová masáž

Léčba celulitidy ve formě vakuové masáže mohla být dříve prováděna výhradně v salonech.Nyní existují nástroje pro provádění postupů doma.

Podstatou masáže je to, že vakuové sklenice působí na pokožku a vytvářejí podtlak.To znamená, že vzduch je čerpán z plechovky a část kůže je nasávána pod tlakem, díky čemuž v ní dochází ke změnám.

Výhody a výhody vakua

Vakuová masáž má následující výhody:

 • zlepšuje krevní oběh;
 • zvyšuje vaskulární elasticitu;
 • snižuje riziko vzniku aterosklerózy a křečových žil;
 • podporuje okysličování tkáně na buněčné úrovni;
 • pomáhá odstraňovat přebytečnou vlhkost z těla a snižuje otoky;
 • zmírňuje bolest uvolněním nervových zakončení;
 • uvolňuje svaly, urychluje vylučování kyseliny mléčné, která se hromadí v důsledku fyzické aktivity.

Vakuová masáž nejen umožňuje zbavit se celulitidy v krátkém čase, ale také napnout pokožku, vyrovnat její úlevu, zbavit se vrásek na obličeji bez plastických hmot a injekce botulotoxinu.Vakuum uvolňuje svaly, posiluje imunitní systém, zvyšuje ochranné funkce těla.

DruhMasáž

Vakuová masáž proti celulitidě je rozdělena do několika typů, které mají své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody.

Typ masáže Popis, technika
Vakuový válec Provádí speciální LPG masér.

Vakuové trysky jsou připojeny k problémovým oblastem, uvnitř nichž jsou pohyblivé válce, které navíc stimulují pokožku a ničí usazeniny tuku.LPG vám umožňuje simulovat postavu, změkčit kontury těla.Zbavte se dalších liber a vyhlaďte pomerančovou kůru.

Baňková masáž Můžete to udělat sami.V lékárně jsou k dispozici silikonové vakuové plechovky.Na ošetřovanou oblast se aplikuje olej a umístí se plechovky.Masáž může být prováděna přímým nebo kruhovým pohybem.Trvání - ne více než 10 minut v jedné oblasti.Abyste nevyvolávali křehkost kapilár, musíte masírovat každý druhý den.
Vakuový laserový výtah Tento postup se provádí také v salonech za použití vakua, válečků a laseru.Kromě účinků plechovek pronikají laserové paprsky kůží, což stimuluje intracelulární metabolismus a podporuje vylučování podkožního tuku.Vakuové laserové masáže se provádějí v 7 až 15 sezeních na těle a obličeji, aby se vyrovnala kůže a modelové formy.

Kosmetické a domácí tělové peelingy na celulitidu

Kartáče jsou produkty (krémy a gely), na jejichž bázi jsouexistují abrazivní částice.Tento produkt je populární již od starověku, protože Kleopatra také vyráběla křoviny na bázi soli a olivového oleje.

Výhody a nevýhody čištění

Můžete si připravit svůj vlastní lék na celulitidu doma.Kroviny lze vyrábět na základě jakýchkoli abrazivních produktů - sůl, cukr, mletá káva, mletá rýže, soda.

Výhody drhnutí:

 • eliminace odumřelých kožních částic (poté se stává měkkou a hladkou);
 • zvýšený průtok lymfy a krevní oběh;
 • zcela očistí pokožku od nečistot (které houby a mýdlo nezvládnou).

Kroviny se dělí na výrobky pro tělo a obličej, ve kterých jsou brusné částice menší a měkčí, aby nedošlo k poškození jemné kůže.

Mezi nevýhody patří vysoká úroveň traumatu na horní vrstvě epidermis, která způsobuje zarudnutí, podráždění a mikrotrhliny.Abyste se jim vyhnuli, musíte vybrat produkt podle typu dermis.Pro majitele jemné kůže je lepší opustit drhnutí a používat masážní metody, aby se zbavili celulitidy.

Technika postupu

Proplachování se provádí během vodních postupů.Nejprve musí být tělo zvlhčeno a trochu napařeno, aby se póry horní vrstvy epidermis otevřely.Tělo můžete otřít drhnutím s koupací rukavicí, houbou nebo rukama.

Malé množství produktu by mělo být naneseno na ruku a malé rozpracovánospiknutí problémové oblasti.Pak se trochu drhnout a jít do jiné části.

Je lepší provádět kruhové pohyby.Netřete silně, abyste nepoškodili pokožku.Po provedení procedury musí být kartáč důkladně omyt.Po sprše /koupeli naneste výživný nebo zvlhčující krém, který obnoví pokožku.

Kosmetické peelingy

Kartáče si můžete koupit v každé lékárně nebo v kosmetickém obchodě.

TOP-3 z nejlepších celulitidových produktů:

 • Organický obchod, kořeněný kmín. Tento produkt se vyrábí v Rusku.Je založen na drcené mořské soli, která má léčivé vlastnosti.Ve svém složení je mnoho minerálů, které mají zvedací a regenerační vlastnost.Jako doplňkové komponenty se používají kmín, pomerančový olej.Tyto produkty zvyšují intracelulární metabolismus, odbourávají podkožní tuk, dodávají pokožce měkkost, pružnost a zvyšují turgor.
 • Garnierova ultra-elasticitaje vytahovací drhnutí.Účinek je patrný po třetí aplikaci.Horní vrstva pokožky se stává hladkou a rovnoměrnou.Složení obsahuje cukr, který působí jako brusný prvek.Odstraňuje odumřelé kožní buňky a vyhlazuje povrch.Výtažky z jablek a citrusů pronikají do hlubších vrstev pokožky a přispívají k produkci kolagenu a elastinu, díky čemuž pokožka zjemňuje a je pružná.
 • Osvěžující biologický peeling od Natura Sibericavykonává současně celou řadu funkcí: poskytuje vysoce kvalitní tabletování,eliminuje celulitidu, zvyšuje elasticitu, posiluje pokožku na buněčné úrovni.Složení zahrnuje med, pepř, zázvor - složky, které jsou ostré, vytvářejí účinek koupele a odstraňují toxiny, zahřívají pokožku a rozšiřují póry.Kontraindikováno u chronických a akutních dermatologických patologií.

Domácí recepty

Tělové peelingy doma lze provádět rychle a snadno, s nejnižšími náklady:

 • Kávová drhnutí. Mleté kávové částice posilují krevní cévy, odstraňují přebytečnou tekutinu a aktivují metabolismus.Pro domácí praní můžete použít mletou kávu nebo kávové základny.Půl sklenice kávy by měla být smíchána ve stejných částech se smetanou, sprchovým gelem nebo kosmetickým mlékem.Pro další účinek bělení přidejte 1 lžičku.citronová šťáva.Směs se nanáší na pokožku a masíruje, dokud se neobjeví mírné zarudnutí.
 • Cukrový prášekse nejlépe připravuje za použití třtinového (hnědého) cukru.Je výživnější a ve svém chemickém složení má více vitamínů, které ovlivňují kůži a metabolismus.K přípravě křoviny je potřeba 1 lžíce.cukr, 100 g rostlinného oleje (s výhodou olivový), 5 kapek aromatického oleje.Smíchejte vše a aplikujte na dušenou pokožku masážními pohyby.Po zákroku omyjte.
 • Soustní peeling. Sůl je přírodně se vyskytující minerál s mnoha pozitivními vlastnostmi.Může být použit bez dalších komponent.1 polévková lžíce.lsůl musí být zředěna 2 lžícemi.ltekuté mýdlo nebo sprchový gel, promíchejte aplatí pro tělo.Pro zvýšení efektu můžete přidat několik kapek pomerančového, citronového nebo jehličnatého aromatického oleje.Kromě pachu pomáhá olej vyživovat a zjemňovat pokožku a citrus má anticelulitidní vlastnosti.

Před použitím této nebo té složky v domácí kosmetologii je nutné provést reakční test, aby se zajistilo, že nedochází k přecitlivělosti.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Zábaly

Léčba celulitidy doma může být provedena ve formě obalu.Jeho podstata spočívá v tom, že kompozice je aplikována na kůži problémových oblastí a obalena filmem nahoře, čímž se vytvoří efekt sauny.

Výhody balení

Procedura se provádí, i když neexistuje celulitida, protože má mnoho užitečných vlastností:

 • ) opravuje postavu, propracovává formy;
 • podporuje léčbu a prevenci celulitidy;
 • zvyšuje elasticitu epidermis;
 • posiluje stěny krevních cév a inhibuje vaskulární patologie;
 • snižuje riziko strie;
 • čistí tělo toxinů;
 • obnovuje turgor;
 • zmírňuje stres, uvolňuje svaly;
 • odstraňuje přebytečnou tekutinu;
 • podporuje odbourávání podkožního tuku;
 • omlazuje pokožku.

Jak jednatpostup

Před postupem je třeba si pamatovat několik pravidel:

 • Balení se provádí od 30 do 60 minut.V opačném případě se vylučované toxiny absorbují zpět do kůže.
 • Balení je přísně zakázáno každý den.Optimální průběh je 12krát za 1-2 dny.
 • Během zábalů se cvičení z důvodu rizika kardiovaskulárního onemocnění nedoporučuje.
 • Procedura by se měla provádět jednu hodinu před a po jídle.

Před zabalením je třeba pokožku napařit, aby se dosáhlo nejvyšší kvality.Na otevřených pórech funguje lék lépe.Kompozice se aplikuje na problémové oblasti a zabalí se do ní ulpívající film, čímž se vytvoří skleníkový efekt.Na konci času musíte film odstranit a osprchovat se.

Kosmetika pro tělové zábaly

Kosmetické obchody poskytují širokou škálu účinných produktů pro tělové zábaly proti celulitidě.

Top 3 nejlepší léky:

 • Natura Siberica, bahenní zábal. Toto je produkt se silným anticelulitidním a tonickým účinkem.Složení zahrnuje modrý jíl, extrakt z pelyňku, irský mech.Všechny tyto složky vyrovnávají pokožku.spalovat podkožní tuk, odstraňovat toxiny a podporovat omlazení.Ve složení nejsou žádné parabeny a silikony.Můžete si koupit v obchodě nebo objednat na internetu.Průměrné náklady jsou 400 rublů.
 • Profesionální gelová maska ​​"Ice Wrap" od TM Fitness.Produkt pomáhá rychle se vrátit k normálnímu stavu.Složení zahrnuje éterické oleje mentolu a máty peprné, díky nimž se vytváří chladicí účinek.Oleje podporují zvedání drenáže.Mořské řasy Laminaria jsou bohaté na jód a vitamínový komplex, díky čemuž zábal nejen eliminuje podkožní tuk, ale také vitamíny celého těla.Cena je 230-260 rublů.
 • Bylinná gelová maska ​​od Algologie je založena na bylinách. Hlavními složkami kompozice jsou líska čarodějnice, kaštan, třezalka tečkovaná.Zvyšují krevní oběh a aktivují intracelulární procesy, díky nimž se tuk rozkládá a vylučuje z těla.Masku lze použít na křečové žíly, trombózu, těhotenství a kojení.Cena takového produktu je 3 000 rublů.litrová láhev.

Domácí recepty na zábaly

Existují různé recepty na domácí léky na celulitidu:

 • Zábal s mumiírychle odstraňuje podkožní tuk, zbavuje pokožku a zlepšuje její strukturu.K přípravě potřebujete 10 tablet mumie.Musí být rozdrcena na prášek, přidejte 5 kapek éterického oleje a smíchejte s dětským krémem.Výsledná směs se aplikuje na napařenou pokožku problémových oblastí a obalí se filmem po dobu 40 minut.Proveďte tento postup každý druhý den.
 • Kávový obal. Mletá káva musí být míchána s vodou, dokud není získána kaše.Kromě toho můžete přidat komponenty v závislosti na přání.Může to být med, mléko, zakysaná smetana, rostlinný olej.
 • Zlatowrapje považován za jeden z nejúčinnějších.Kromě medu nemůžete použít jiné složky, protože produkty včelího původu v jejich chemickém složení obsahují všechny potřebné látky - vitamíny, minerály, stopové prvky.
 • Zabalte sodu. Jedlá soda je přírodní antiseptikum, které odstraňuje toxiny.Chcete-li připravit zábal, musíte smíchat sodu s vodou a přidat několik kapek grapefruitu nebo pomerančového oleje, abyste vytvořili kaši.Musí se aplikovat na hýždě, stehna, břicho a pevně zabalit fólií po dobu 30 minut.Během procesu se může vyskytnout brnění - to je normální.

Cvičení na celulitidu

Léčba celulitidy doma, ať už je to cokoli, je pouze částí opatření, která je třeba přijmout k odstranění GLD.Cvičení posiluje svaly a pokožku, takže tělo zpevňuje a ohebuje.

Základní cvičení:

 • bar (provádí se denně po dobu 30 sekund několikrát denně);
 • hluboké dřepy 30krát denně (denně);
 • Vezměte 10krát (každý druhý den).

Také vám umožňují zbavit se podkožního tuku spuštěním, chůzí a plaváním.

Vodní procedury

Vodní procedury jsou klíčem ke zdravému a krásnému tělu:

 • Koupání v bazénu posiluje svalové a osteokardilační aparáty, zvyšuje vytrvalost a ochranné funkce těla.Dostatek pravidelných procedur 1-2 krát týdně.
 • Kontrastní sprcha (střídání horké a studené vody) tónuje tělo, aktivuje intracelulární metabolismus a zlepšuje krevní oběh.
 • Koupelelze získat s dodatečnými finančními prostředky, které pozitivně ovlivňují fyzické zdraví a nervový systém.Například odvar z řetězce a heřmánku zklidňuje pokožku, pomáhá odstraňovat toxiny a aromatický olej zlepšuje strukturu krevních cév.

Všechny vodní postupy by se měly střídat, ale kontrastní sprchu lze provádět každý den.Ráno to osvěžuje, pomáhá tělu probudit se a tónovat svaly.Ve večerních hodinách uvolňuje únavu a uvolňuje celé tělo.

Anticelulitidová výživa, vodní režim

Abyste se zbavili celulitidy, musíte začít metabolismus.K tomu je třeba začít den sklenicí teplé vody s citronovou šťávou nebo plátky čerstvého vápna.

Takový nápoj se ráno oživuje a aktivuje metabolismus, díky kterému se jídlo rychle tráví a pod kůží se neuloží žádný tuk.Během dne se doporučuje vypít alespoň 8 sklenic vody, s výjimkou čaje, džusů a jiných nápojů.322strava z celulitidy.Správná výživa je účinným prostředkem k prevenci celulitidy Je možné Je nemožnéOlivový olej -nepřítel č. 1 pro podkožní tuk Tukové maso, zejména vepřové maso, přispívá k ukládání tuku a urychluje proces stárnutí Ořechy obsahují velké množství bílkovin Nakládaná zelenina a konzervované potravinyobsahují konzervační látky a vysoké množství kyselin, které zabraňují spalování tuků Salo (jakkoli to zní zvláštně, stimuluje produkci žluči, která pomáhá ničit tuk)) Cukrovinky a cukr zadržují vodu v těle, obsahují živočišné tuky Zelený čaj bez cukrua odstraňuje vodu z těla Tučné mléčné výrobky Ryby a maso bez tuku obsahují vitamíny a minerály nezbytné pro plné fungování těla Smažená jídla Čerstvá zelenina a ovoce (jablka, avokádo, okurky) Polotovary rychlého občerstvení a polotovary Vejce vmalá množství Mouka (housky, chléb)

Správným jídlem můžete zhubnout i bez fyzické námahy, ale tělo se trochu propadne, takžeJe opravdu nutné provádět masáže a drhnutí.Kromě konzumace „správných“ potravin je důležité dodržovat dietu a jíst v malých porcích (aby se jídlo ukládalo najednou do šálku).

Celulitidové výrobky lze použít v salonech nebo doma.Doma je reálné zbavit se pomerančové kůry, protože na to existuje mnoho aktivit a receptů.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o způsobech, jak překonat celulitidu

5 účinných metod, jak se zbavit celulitidy: