Léky k urychlení metabolismu, jak zhubnout

Pomalý metabolismus je příčinou mnoha problémů.Při zpomaleném metabolismu je trávení narušeno, dochází k hormonálním poruchám, objevuje se chronická únava a zhoršují se nemoci.K urychlení metabolismu jsou zapotřebí speciální léky.

Příčiny pomalého metabolismu, indikace pro jeho stimulaci

Metabolismus je určen takovými faktory, jako jsou:

  )
 • věk;
 • fyzická aktivita;
 • emoční pozadí;
 • dědičnost.
Léky pro urychlení metabolismu a hubnutí

To může být zpomaleno, pokud osoba:

 • jí v různých časech a počet jídel není normalizován;
 • použitíjídlo, ve kterém je nedostatečné množství vitamínů a minerálů;
 • konzumuje potraviny obsahující velké množství umělých přísad;
 • málo spí.

Příčinou zpomalení metabolismu se mohou stát nemoci endokrinní povahy, fyzická nečinnost, dehydratace.

Působení léků na zrychlení metabolismu, zejména použití

Léky na zrychlení metabolismu zlepšují metabolismus prostřednictvím:

 • zlepšení krevního oběhu;
 • zlepšení fungování endokrinního systému;
 • zvýšená dostupnost.

Účinná látka látky, jakmile je v těle, se začne vstřebávat ze střeva a vstupuje do krevního řečiště, poté se šíří oběhovým systémem do různých orgánů a tkání.Hlavním nosičem jsou červené krvinky.Vylučované látky z těla prostřednictvím orgánů močového systému.

Před užitím jakéhokoli léku je nezbytné prostudovat hlavní doporučení týkající se jeho užívání. Toto je nejlepší způsob, jak se vyhnout nepříjemným vedlejším účinkům.Doporučuje se navštívit endokrinologa a zjistit, zda skutečně existuje potřeba drog.Je důležité pečlivě si přečíst pokyny.

Uvedené dávky jsou určeny výhradně k léčbě konkrétní choroby.Každá dávka by měla být snížena o 1 tabletu.
Látky obsažené ve složení se mohou hromadit v tkáních, což nevyhnutelně vede k intoxikaci.Aby se tomuto výsledku zabránilo, běžné pitívoda.

Při užívání drog musíte pít více vody a dodržovat normu. Minimální množství vody spotřebované denně se vztahuje k tělesné hmotnosti pacienta.Čím více člověk váží, tím více vody potřebuje.

Díky vaší hmotnosti je snadné určit minimální denní normu: stačí ji vynásobit 30. Výsledné číslo je denní norma vody, vyjádřená v ml.Například, pokud osoba váží 75 kg, pak denně potřebuje 2250 ml vody.

Je třeba věnovat pozornost nejmenším změnám v pohody. Pokud začaly vedlejší účinky, měli byste okamžitě přestat užívat drogu a poté být vyšetřeni v nemocnici.Je možné, že při užívání léku nebude mít žádný účinek na tělo a pacient nemusí cítit nic.

Pokud není princip účinku drogy přesně znám, zkuste to zkusit na začátku dne.Zrychlený metabolismus vzrušuje tělo a to může narušovat normální spánek.

Léky k urychlení metabolismu budou fungovat efektivněji, pokudpacient během příjmu potravy správně:

 • Musíte z nabídky odstranit všechny položky.která se týká nezdravého jídla.
 • Jídlo by mělo být časté, ale zlomkové.
 • Je nutné sledovat příjem kalorií potravin a pokusit se vyhnout potravinám, které obsahují hodně kalorií.

Kontraindikace

Existujemnoho léčiv pro urychlení metabolismukontraindikace, které jsou způsobeny dvěma hlavními faktory:

 • Prostředky jsou lékové léky a jsou určeny k působení na jakýkoli orgán nebo jeden systém.Zároveň mohou výrazně poškodit jiné orgány a systémy.
 • Metabolismus je spojován s mnoha orgány, a pokud je příliš zrychlený, mohou být tyto orgány ovlivněny.Nejprve to platí pro trávicí systém.

U následujících onemocnění jsou látky pro zrychlený metabolismus kontraindikovány:

 • glaukom;
 • onkologie;
 • hypertenze;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • alergie na základní látky;
 • onemocnění jater;
 • onemocnění srdce a cév;
 • duševní poruchy, včetně nespavosti;
 • období zotavení po dlouhodobé nemoci;
 • současné užívání jakýchkoli jiných drog;
 • migréna a další problémy s mozkem;
 • gastrointestinální choroby;
 • Porucha ledvin.

Léky k urychlení metabolických procesů by neměly užívat děti a dospívající, jejichž věk nepřesahuje 16 let.Starší lidé nad 60 let mají zakázáno užívat tyto léky.

Léky pro zlepšení metabolických procesů, hubnutí

K urychlení metabolismu se nejčastěji používají léky ve formě tablet.

Orlistat

Jedná se o lék snižující lipidy při léčbě obezity.Jeho definice znamená, že léčivo snižuje množství lipidůfrakce obsažené v tkáních a tělních tekutinách.Účinná látka, která je součástí přípravku Orlistat, blokuje tvorbu štěpících enzymů, které přispívají k rozkladu tuků.V důsledku toho se tuky neabsorbují, ale vylučují z těla.

Toto léčivo neovlivňuje kyselost žaludku a vlastnosti žluči.Užívejte lék 3krát denně při jídle nebo nejpozději 1 hodinu po jídle.

Metformin

Metformin nebo Dimethyl Biguanide je určen k tomu, aby pomáhal lidem s diabetem.Inhibuje tvorbu glukózy.Výsledkem je, že se glukóza oxiduje bez kyslíku, zvyšuje se množství kyseliny mléčné v orgánech a tkáních.Tablety se užívají s jídlem nebo po jídle s trochou vody.

L-karnitin

L-karnitin se také nazývá levokarnitin, podílí se na energetickém metabolismu.Normalizuje chuť k jídlu a zlepšuje metabolismus tuků.Pro hubnutí by měla být jediná dávka léčiva alespoň 1500-2000 mg.

Xenical

Lék, jehož účinná látka je orlistat.Pomáhá snižovat vstřebávání tuků, a proto pomáhá hubnout.Děti nad 12 let a dospělí užívají 1 kapsli s každým jídlem.

pikolinát chromitý

pikolinát chromitý je látka, která normalizuje hladiny cukru. Léčivo se stejným názvem je dostupné ve formě tobolek uzavřených v želatinové skořápce.Jako další součást můževyčnívající rýžová mouka.

Užívání drogy se doporučuje s jídlem.Nezapomeňte pít vodu.Denní dávka není větší než 3 tobolky.Ceny v lékárně začínají od 150 rublů.a může dosáhnout až 1 000 rublů.

Glukofág

Látka Glucofage je založena na látce metmorfin.Používá se při léčbě cukrovky.Tato látka zvyšuje citlivost receptorů na inzulín, a proto je vylučování glukózy z těla urychleno.

Výsledkem je normální metabolismus lipidů, který vede k významným změnám v průběhu dalších reakcí, které přímo souvisejí s metabolickými procesy.Lék se užívá 2-3krát denně, dávka by neměla přesáhnout 3000 mg.

Meridia

Prostředek pro hubnutí, jehož hlavní účinnou látkou je sibutramin. Meridia agresivně ovlivňuje tuk, snižuje hladinu špatného cholesterolu a odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla.
Tento lék by se měl užívat, pokud fyzická aktivita a správná výživa nepřinesly požadovaný výsledek.

Nejprve si vezměte 1 tabletu o hmotnosti 10 mg ráno před snídaní.Pokud po 30 dnech nedojde k žádnému výsledku, dávka by měla být zvýšena 1,5krát.Je obtížné koupit Meridia v ruských lékárnách, nedávno byla stažena z prodeje.Můžete vyhledat pomoc od online lékáren, náklady na lék tam se pohybují od 1 500 do 3 000 rublů.

Reduxin

Lék je dostupný ve formě tobolek.Hlavnílátka je bílý prášek se žlutým nádechem, obal tobolky je želatina.

Lék by měl být užíván jednou denně.Doporučená dávka je 10 mg.
V lékárnách je k dispozici předpis.

Echinacea

Echinacea je rostlinný přípravek dostupný ve formě tmavých tablet.Hlavní složkou je suchý extrakt z echinacey, pomocný - mléčný cukr, škrob.Tento lék musíte užít po jídle 1-2 tablety.Trvání terapie není delší než jeden týden.Tento lék si můžete koupit v lékárně za 78 rublů.

Turboslim

Jedná se o doplněk stravy, který urychluje metabolismus potlačením chuti k jídlu a zlepšením funkce střev.

V závislosti na formě uvolňování je léčivo užíváno odlišně:

 • Turboslim denně v kapslích - dvakrát během snídaně a oběda;
 • Turboslimská noc - 1 čas během večeře;
 • Turboslimský čaj - dvakrát ráno a večer při jídle.

Vitamínové a minerální komplexy pro metabolismus

Přípravky pro urychlení metabolismu jsou tvořeny vitamínovými komplexy, které příznivě ovlivňují regulaci metabolismu.

Nebezpečné účinky zrychleného metabolismu s drogami a doplňky stravy

Metabolismus je množství současně se vyskytujících biochemických reakcív těle.Tento proces zahrnuje více než 50 různých látek, které zahrnují aminokyseliny, proteiny, uhlohydráty, glykany, nukleotidy.Vzhledem k vysoké složitosti metabolismu je nemožné vytvořit lék, který by normalizoval celý systém.

Je důležité si uvědomit: každý lék je navržen tak, aby problém vyřešil v jedné oblasti. Jeden například pomáhá urychlit absorpci uhlohydrátů, druhý pozitivně ovlivňuje absorpci proteinů a třetí je navržen tak, aby pomáhal tělu rozkládat lipidy.

Je důležité poradit se s lékařem a získat jeho svolení před tím, než začneme užívat konkrétní lék určený k urychlení metabolismu.

Doporučuje se upřednostňovat doplňky výživy než léky s úzkým zaměřením.Doplňky stravy však mají kontraindikace a nejsou vždy účinné.Před použitím je potřebujetepečlivě prostudujte pokyny, zejména u těhotných žen, alergiků a těch, kteří trpí chronickými chorobami.

Pomalý metabolismus není nemoc, ale rys těla.Proto je lepší nezacházet s ním, ale pokusit se problém ovlivnit změnou životního stylu.Je důležité začít správně jíst a více se pohybovat.Důležitou roli hraje emoční přístup.

Při hledání léků, které urychlují metabolismus, je třeba pečlivě přemýšlet, než je začnete pravidelně užívat, navštivte lékaře a konzultujte s ním.Léčba by měla být zahájena až po povolení lékaře.Jinak existuje obrovské riziko, že se jen zhorší vaše zdraví výběrem nesprávných léků.

Video o tom, jak urychlit metabolismus pomocí vitamínů

Jak udělat tuk „spálením“:

Prostředky Popis
Vita Miner Komplex obsahuje hodně vitamínu C a minerálů.
Nápravné opatření se doporučuje těm, kteří se aktivně zabývají sportem a kteří často musí zažít fyzický životzatížení.Vitaminy obsažené v komplexu zvyšují úroveň vytrvalosti
Vita O2 Komplex aktivuje produkci kyslíku.Tento plyn, produkovaný na buněčné úrovni, má pozitivní vliv na metabolismus
Mono Oxy Komplex je vhodný pro tělo při dlouhodobých onemocněních.Pomáhá s vysokým psychickým a fyzickým stresem.Tento lék je cenným antioxidantem