Lekce líčení pro začátečníky.Instrukce, návod, video

Podrobné lekce líčení jsou pomůckou při výběru a použití produktů líčení.Pro zkušené profesionály a začínající řemeslníky pomohou vizuální pomůcky a tipy vytvořit dokonalý harmonický obraz, zdůraznit přirozenou krásu, zdůraznit, upravit tvar jednotlivých částí obličeje, vizuálně skrýt drobné nedostatky.

Pravidla a tajemství líčení pro začátečníky

Lekce líčení pro začátečníky jsou praktické techniky, techniky, spousta tajemství a triků pro výběr kvalitmake-up, stejně jako make-up nástroje.Než začnete s praktickým výcvikem, je důležité znát teorii vytváření profesionálního obrazu s kosmetikou.

Jedno ze základních pravidel make-upu - kartáče, houby a jiné nástroje nejsou o nic méně důležité, než dovednosti použití finančních prostředků.Kvalitní štětce zlepší pouze techniku, pomohou zabránit účinku masky, špatnému zastínění a vzhledu nepřirozených skvrn na kůži.

V arzenálu maskérky by měla být přítomna následující základní sada štětců:

 • pro aplikacizákladní nátěr, tonální základy (zkosené nebo ploché štětce);
 • pro použití korektorů;
 • kosmetický mixér;
 • měkký nadýchaný prášek;
 • několik štětců pro nanášení stínů a pigmentů;
 • plochý úhlový kartáč pro umístění přesných linek, akcenty;
 • pro nanášení rtěnky, odstínu, lesku.

Kartáče by měly být udržovány v čistotě a ošetřovány speciálními nástroji.Pomůže to prodloužit jejich životnost a zabránit vzniku bakterií a bakterií.Profesionální make-up vám umožní maskovat nedostatky, zdůraznit hlavní výhody vzhledu.

Dílo je kreativní, ale pro estetický výsledek je důležité znát tajemství a triky jeho tvorby:

 • Volba stylu .Existuje několik druhů make-upu, hlavní styly zahrnují denní, večerní, avantgardní, romantické, klasické.Jedním z moderních směrů pro starší ženy je vytvoření liftingového make-upu.Při výběru stylu je důležité se řídit vlastnostmi vzhledu, typu barvy, věku a situací, pro kterou je makeup vytvořen.
 • Osvětlení. ​​Doporučuje se líčení za denního světla, pro určité oblasti můžete použít zvětšovací zrcadlo s podsvícením.Profesionální vizážisti používají prstenovou lampu k vytvoření optimální teploty barev pro osvětlení.Nadměrně žluté nebo namodralé umělé světlo může zkreslit barevné podání dekorativních pigmentů, tónových prostředků.
 • Příprava .Aby nedošlo k podráždění nebo alergické reakci na kůži při styku s dekorativními výrobky, musí být pečlivě připravena.K tomu musí být očištěn tonikem, zvlhčeným.Po přípravě se základ nanáší pod make-up pomocí houby nebo štětce.Při aplikaci je důležité dosáhnout rovnoměrnosti, zejména věnovat pozornost oblasti poblíž uší a vlasových kořínků.
 • Použití primeru .Kosmetický nástroj pomůže vyrovnat reliéf, zvlhčit navíc, poskytne pevnost, chrání pokožku před chemickými složkami.
 • Převlek .Schopnost maskovat nedostatky odlišuje profesionální vizáž od běžné.Aby se skryly nedostatky, měly by být v arzenálu přítomny korektory různých barev.Zelená je snadno skryta zarudnutí, levandule pomůže s maskováním věkových skvrn a oranžová - z tmavých kruhů.K maskování jizev se doporučuje béžový korektor.

Základním pravidlem krásného profesionálního makeupu je výběr kvalitních produktů.

Úspory při nákupu kosmetiky by měly být přiměřené, nikoli na úkor kvality.Spolu s produkty z vlajkových lodí kosmetického průmyslu ve specializovaných prodejnách si můžete koupit dostupnější, ale vysoce kvalitní palety očních stínů, základy a další výrobky pro líčení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Tváření a tónování obličeje

Tónování a tvarování jsou základem profesionálního make-upu.Existují 3 typy tónových základů - prášková, krémová a tekutá konzistence.Vrstvení všech 3 typů výrobků v jednom líčení není nutné.Chcete-li vytvořit make-up, měli byste zvolit jeden optimální nástroj, záleží na úkolu, kterému čelí maskérka.

Pro zvláštní odstranění nedostatků a zarudnutí je nutné použít korektor vhodného odstínu.Tónový produkt je vybrán podle odstínu a typu pokožky.Podklad se nanáší v minimálním množství, dobře zastíní, jinak se ucpává do záhybů kůže a narušuje estetický efekt.

Pro tvarování se používají různé odstíny - od maximálního světla po tmavé.K rozjasnění a ztmavnutí použijte bronzer a zvýrazňovač.Je výhodnější koupit paletu s tónovacími korektory v několika odstínech.Tato technika umožňuje vizuálně změnit přirozený tvar částí obličeje, zdůraznit, modelovat ovál.

K vytvoření kontury pomocí základny budete potřebovat:

 • plochý kartáč se zkosenou hranou;
 • houbičkový kráječ ve tvaru vejce se špičatým koncem;
 • kabuki - načechraný hustý kartáč;
 • plochý kartáč ventilátoru;
 • Okvětní plátek ze silikonu.

Konturování se provádí podle následujícího algoritmu:

 1. V přípravné fázi je pokožka očištěna, zvlhčena, nanesena transparentní báze - základní nátěr, který uvolňuje reliéf.
 2. Tón je vyrovnáván tónovými prostředky odpovídajícího odstínu.
 3. Všeoblasti, které je třeba vizuálně zmenšit, modelovat, jsou pokryty tmavým korektorem.Nanáší se podél linií lícních křídel na křídlech nosu v oblasti poblíž chrámů.
 4. Odlesky zvýrazňovače se aplikují na oblasti, které „zachytí světlo“.Zvýrazněte středovou zónu brady, podél středové linie nosu, ve střední čelní zóně, pod očima, na prominentní linii lícních kostí, fovea přes horní ret.
 5. Všechny jednotlivé čáry jsou zastíněny, aby se zabránilo neestetickým skvrnám, ostrým hranicím barev.Doplňte makeup drobivým minerálním transparentním práškem.

Takový režim pro použití nápravných produktů se zvýrazněním a ztmavením jednotlivých zón je vhodný pro oválný typ obličeje.Měli byste vědět, že hlavním aspektem, který se při tvarování zohledňuje, je původní forma.

Existuje několik doporučení pro tvarování:

 • Pro kulatou tvář je oblast podél vlasové linie ztmavnutá, přičemž dvě linie tvoří trojúhelník na bocích dolní čelisti, aniž by byla tato oblast ovlivněna.chrámy.Zóna lícní kosti ostře vystupuje, aby bylo dosaženo ostrosti.Zvýrazňovač nebo lehký korektor rozlišují bradu, vnitřní rohy, fosílii nad horním okrajem, střední část přední oblasti (obrácený trojúhelník), v oblasti bukálních jablek.
 • Pro čtvercovou plochu je důležité vyhladit všechny úhlové obrysy a přidat hladkost pomocí ztmavení a zvýraznění problémových částí.V horní čelní části jsou nakresleny tenké tmavé pruhy a poté zastíněny.Zygomatická oblast je zvýrazněna velkým trojúhelníkem, zvýrazňujícím světelné zvýraznění zvýrazňovače.
 • Prokorekce trojúhelníkového typu podél okraje čelisti se aplikuje s upozorněním na zvýrazňovač, střední část brady je zatemněna, pečlivě zastíněna.Široká tmavá čára je vedena podél vlasové linie do časové oblasti.Lícní kosti, všechny vystupující části vyzařují jasné světlo.

Základní pravidla a tajemství tónování vám umožní vytvořit hladké obrysy, což je optimální základ před použitím ostatních dekorativních prostředků.

Make-up obočí

Lekce líčení zahrnují několik kroků.Pro začátečníky a ty, kteří se chtějí naučit, jak si sami krásně líbit, je důležité jasně sledovat postupný proces.Po nanesení základny a dokončení kontury je nutné nakreslit obočí.

Předtím, než se pustíte do této fáze vzhledu, je důležité zvolit tvar, ohyb a šířku linie, která je vhodná pro daný typ obličeje, a provést korekce.

Pokyny k návrhu se skládají z několika kroků:

 1. Pomocí speciálního kartáčku rozčešte chloupky v jednom směru, čímž obočí získáte požadovaný tvar.
 2. Oblast nad čarou a oblast pod obočím by měla být zvýrazněna zvýrazňovačem nebo jasným korektorem.
 3. Pomocí tužky nebo zkoseného plochého štětce nakreslete horní a dolní hranici.
 4. V tahech vyplňte oblast mezi okraji barvou.Odstín plynule přechází od zapalovače na široké základně k tmavnutí ocasu linky.
 5. Smíchejte tužku nebo stín štětcem, ozdobené obočí upevněte speciálním gelem a aplikujte je klikatým pohybem tak, abydávejte objem vlasů.

Pokud je obočí příliš světlé a neharmonizuje s obrázkem, můžete kontrastní efekt trochu utlumit chůzí po obočí štětcem s korektorem nebo zvýrazňovačem.

Oční make-up

Před nanesením stínů na oční víčka se aplikuje speciální základna, která zabraňuje prolnutí pigmentu a převrácení pigmentu a dodává make-upu jas a pevnost.Stíny mohou mít matný nebo třpytivý efekt se šumivými mikročásticemi.Pro denní líčení se doporučuje zvolit matné odstíny nebo odstíny s mírně lesklým leskem.

Tóny s šumivými částicemi jsou vhodnější pro večerní líčení.Správný make-up dokáže zdůraznit přirozenou krásu očí, upravit jejich tvar a vizuálně skrýt nedostatky.

Obecná doporučení:

 • Optimálně vybrané tóny jsou hlavní podmínkou pro vytvoření dokonalého make-upu.Při výběru palety je třeba se řídit kritérii, jako je vzhled, barva vlasů, oči, tón pleti.
 • Na oční víčka se aplikují stíny, v malém množství se píše štětcem, trochu se třese a poté se nanáší vrstva po vrstvě.To pomůže dosáhnout požadovaného odstínu jasu.Směr pohybu je z vnitřku rohů do časové oblasti.
 • Je důležité dosáhnout plynulého přechodu mezi tóny.I při výběru kontrastních barev jsou přechody pečlivě zastíněny.
 • Aby byl vzhled otevřenější, svěží, vyplní oblast vnitřního rohu nejlehčí odstíny.Tmavý matný tón aplikován pomocívnější roh, mírně nad horní částí víčka a zatemněním záhybu.Tato technika poskytne hloubku vzhledu.

  Makeup pro začátečníky.Vysvětlení krok za krokem.

Stíny lze nanášet suchým způsobem - pro vytvoření denního make-upu nebo mokré - pro jasnější večerní make-up.

Pokyny k použití:

 1. Nejlehčí ze zvolené palety zastíní vnitřní roh i oblast pod obočím.
 2. Celá pohyblivá oblast víčka je zbarvena středním tónem.
 3. Z vnějšího rohu se používá zvýrazňující tmavý tón.Pomocí štětce je nutné hladce se pohybovat od středu očního víčka a zatemňovat oblast vnějšího úhlu co nejvíce podél linie růstu řas.

Klasický oční make-up obsahuje 3 odstíny v jedné barevné paletě.Je důležité dosáhnout plynulého přechodu, takže všechny řádky mezi odstíny jsou pečlivě zastíněny.

Použití červenání

Lekce líčení pro začátečníky učí, jak správně červenat.Nesprávně vybraný tón, textura nebo aplikační technika, která není v souladu s typem barvy, může tvar obličeje zvýraznit vady a vytvořit neestetické červenání, jako je hnízdící panenka.

Doporučení profesionálních vizážistů:

 • Stín by měl být v souladu s barvou pleti a vytvářet zdravou záři.
 • Hnědá, oranžová paleta z lososa se nepoužívá pro denní líčení, protože nevypadají jako přírodní červenání.
 • Výrobek se používá speciálněštětce, které vám umožní rovnoměrné míchání, vytvoření potřebného oslnění, zdůraznění linie lícních kostí.
 • Pro profesionální líčení použijte dva odstíny červenavé - tmavé a co nejblíže přirozenému tónu.

Algoritmus aplikace červenat:

 1. V oblasti lícní kosti se aplikuje tmavý odstín s pálením, klesá o 1 cm níže a v diagonálním směru od uší.na nos.
 2. Přirozený odstín červenání se aplikuje rovnoběžně s tmavší čarou, takže štětce se pohybují ve formě čárky.
 3. Hranice mezi červenáním jsou rozmazané kruhovým pohybem čistým štětcem.

Pro profesionální líčení můžete použít červenající se suchou, drobivou a krémovou texturu.

Červenavé odstíny jsou považovány za jeden z nejtrvalejších a nejjasnějších.Pokud se používá krém na červenání, měly by být aplikovány před práškem, protože mají hustší strukturu.

Make-up na rty

Pro krásný make-up na rty můžete postupovat podle jednoduchých doporučení:

 • Použijte tužku k opravě a podáníobjem a také tak, aby se rtěnka neroztahla za hranice linie;
 • odstín tužky by měl opakovat tón rtěnky na maximum, nikoli vystupovat kontrastně oproti jejímu pozadí;
 • odstín výrobku by měl odpovídat barevnému typu vzhledu, situaci, pro kterou je vytvořen, v souladu s vybraným stylem;
 • rtěnky tmavých jasných tónů jsou schopny zdůraznit nasolabiální záhyby, kožní defekty, nažloutlý odstín zubů;
 • propřírodní struktura, nanáší se štětcem krásný objem rtěnky, nanáší vrstvu po vrstvě a dosahuje tak požadovaného odstínu.

Pokyny pro profesionální líčení rtů:

 1. Před nanesením rtěnky zvlhčete rty bezbarvým balzámem a přebytečné množství namočte ubrouskem.
 2. Očistěte oblast kolem rtů lehkým korektorem, abyste přidali objem a upravili konturu.
 3. Tužkou, počínaje od středu horního rtu, označte obrys, můžete jej trochu zatemnit hladkými pohyby do středu rtů.
 4. Nastínit spodní ret, počínaje od středu a přesouvat se do rohů.Chcete-li vyhladit obrys a malovat přes rohy, musíte se usmát.
 5. Kartáčujte vrstvu rtěnky po vrstvě.Přebytek lze odstranit navlhčením rtů ubrouskem.

Chcete-li vytvořit svůdný otok, vytvořit lesklý efekt a přidat objem tenkým rtům, můžete na rtěnku aplikovat průsvitný lesk s malým třpytem na jedné vrstvě.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana. ​​

Prostředky a metody tvarování obočí

Lekce líčení pro začátečníky zahrnují nejen praktickou část, ale také základní teorii.Pro návrh obočí existuje několik typů produktů, které se liší konzistencí, strukturou a technikou aplikace.

Hlavní typy nástrojů a způsoby jejich navrhování jsou uvedeny v tabulce:

Název nástrojePopulární známky Metoda návrhu Odhadované náklady
Tužka Maybelline, Make Up Studio, Loreal, LN Professional Nakreslete horní a dolní okraj ze široké základny, stínujte celou plochu, zvýrazněte ocas linky, stínujte štětcem Od 200 tření.
Stíny (prášek) Avon, Loreal, Maybelline, VOV Na štětec nakreslete několik stínů, nakreslete obrys se zkosenou částí, vyplňte jej barvou, vyplňte jej barvouOblast uvnitř hranic.Chcete-li zabránit vypadnutí stínů, fixujte gelovým fixačním prostředkem Od 500 rublů.
Gel krémový oční linky Lancome, NYX, Cailyn, Chanel Výrobky odolné proti vodě se nanášejí elastickým zkoseným štětcem s hladkými pohyby.Okamžitě vyžadují stínování, protože rychle mrznou Z 1200 rublů.
Vosk Milani, Lumene, NYX Dostupné ve formě tužky, mohou být průhledné nebo pigmentované.Aplikuje se plochým hustým štětcem nebo tahy tužkou.Po rozčesávání vlasů pro přirozený efekt Z 500 rublů.
Barevná řasenka L'Oreal, elf, Maybelline Používá se ve spojení se stíny nebo tužkou.Vlasy jsou obarveny kartáčem, který dává vlasu stín a objem, dává obočím čistý vzhled a upevňuje tvar Ze 400 rublů.

Pro dosažení přirozeného účinku při použití obočí pomocí jakýchkoli dekorativních prostředků, vizážisté doporučují použít 2 odstíny.Malování světlejší barvoučára na široké základně a od středu čáry vykreslí tmavší barvu.

Po malování odstín vždy odstínujte štětcem a pro vytvoření linie a vyplnění barev použijte štětce s přirozenou hustou hromádkou.

Oprava nosu

Znát triky líčení a obratně používat dekorativní kosmetiku, je snadné opravit neúspěšný tvar nosu:

 • příliš široká křídla lze redukovat ztmavnutím oblasti tónovým nástrojem o 2 tóny tmavší než ten hlavní;
 • pro korekci dlouhého nosu, naneste na jeho špičku a křídla tmavý odstín nadace nebo prášku a na zadní stranu zvýrazňovač;
 • pro korekci tvaru „orla“ může být základna nosu v zóně interbrow zvýrazněna světlou barvou;
 • Vizuální nakreslení čenichu pomůže světelné čáře s zvýrazňovačem uprostřed a ztlumení křídel a jeho konvexní části.
 • Denní líčení pro různé tvary očí

  Tajemství úspěšného denního make-upu je výběr nejpřirozenějších klidných odstínů.

  Pro zdůraznění přednosti, nápravy nedostatků, je nutné vzít v úvahu vlastnosti původního tvaru a uspořádání očí:

  • S převislými víčky .Na pohybující se víčko nebo jakýkoli tón mírně tmavší, než je přirozená barva pokožky, použijte šedobéžový odstín, čímž dojde k ztmavnutí převislé oblasti.Intenzivní hnědá barva zvýrazňuje základ řasinkové čáry a kreslí barvu směrem nahoru.Stínové linie, aplikujte nařasenky řasenky.
  • Pro asijský typ. Na vnější rohy víčka nakreslete zaškrtávací značku „V“, zastíněním horní části podél záhybu a nakreslete spodní víčko.Pohyblivým víčkem vyplňte světlou zlatou nebo béžovou barvou, nakreslete šipku a okraje zamíchejte do oparu.
  • Pro kulaté vyklenuté oči. Naneste matné odstíny nasycené hnědé na oční víčko, smíchejte okraje, nakreslete šipku se širokou čarou.
  • S rohy dolů .Zakryjte horní víčko matným perleťovým odstínem nebo zvýrazňovačem, hnědými stíny nakreslete šipku směřující k chrámům, míchejte hranice.Pomocí oční linky nakreslete šipku zesílení směrem k vnějšímu okraji.

  Uvedené lekce líčení s pokyny, technikami a tajemstvím profesionálů pro začátečníky budou nejlepším nástrojem k vytvoření dokonalého make-upu.Použití technik využívajících vysoce kvalitní kosmetiku, nástroje, kartáče je klíčem k úspěchu v umění líčení.

  Návrh článku:Anna Vinnitskaya

  Návody k líčení videa

  Makeup pro začátečníky: