Lékařské šampony na vypadávání vlasů v lékárně.Top 10 nejúčinnějších nástrojů

Vypadávání vlasů je příznak, který je charakteristický pro systémová onemocnění, projevuje se také v důsledku negativních vlivů na životní prostředí nebo nepříznivých psychologických stavů.Některé lékárenské šampony pomáhají alopecie v důsledku infekce, jiné aktivují růst vlasů, pokud je jejich ztráta způsobena nesprávnou péčí, stravou nebo stresem.

Kritéria pro výběr šamponu pro vypadávání vlasů

Při nákupu šamponu se bere v úvahu několik důležitých faktorů.

 • Vlastní typ vlasů a účes, pro který je určen šampon. Podle typu vlhkosti se rozlišují 3 typy vlasů: suché, mastné a normální.Musíte znát svůj typ a vybrat jediný vhodný šampon, protože může dojít k narušení rovnováhy vlhkostizhoršení problémů s kadeřemi, až po vypadávání vlasů.
 • Příčiny ztráty .Šampon na vypadávání vlasů není lék, který lze považovat za všelék.U fokální a androgenní alopecie, která by měla být léčena léky, bude neúčinná.Pouze individuální šampony pomáhají proti vypadávání vlasů způsobeným systémovými příčinami, ale měly by být také použity jako součást komplexní terapie.Šampon je optimální jako lék, je-li ztráta dočasná a je způsobena stresem, stravou, porodem, přesušením.
 • Jak naléhavě je nutné problém vyřešit .Šampony nemohou problém vyřešit v krátkém čase.Abychom si všimli spolehlivého efektu, je nutné používat šampon systematicky po dobu několika měsíců.
 • Cena .Dobrý lékárenský šampon pro vypadávání vlasů může stát několik tisíc rublů v lékárně.Při rozhodování o takovém ošetření musíte počítat s dlouhým průběhem a nákupem dalších produktů pro péči, protože výrobce doporučuje použití šamponu v kombinaci s jinými přípravky pro péči o vlasy.
 • Složení .Šampon na vypadávání vlasů by měl obsahovat vitamíny, minerály, keratin, bílkoviny, přírodní rostlinné extrakty.Kosmetické oleje, jako je lopuch, jojoba, rakytník, řepka a avokádo, budou mít další péči.Pokud vlasy vypadnou a odtrhnou se od poškození, musíte si vybrat šampon s hydratačními přísadami.Výskyt výhřezulupy, ošetřené sloučeninami zinku.Léčivé šampony mohou také obsahovat specifické látky, které přímo stimulují růst vlasů.

Trichologové poznamenávají, že laureth sodný a laurylsulfát, které jsou součástí mnoha šamponů, oslabují vlasy a přispívají k jejich ztrátě, pokud pro to již existují předpoklady.

Před nákupem si musíte prohlédnout štítek a pokud si koupíte takový šampon, měli byste být připraveni na vedlejší účinky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Kde koupit: v obchodě nebo lékárně?

Kde koupit lékařský šampon pro vypadávání vlasů závisí na tom, jaký účinek se od jeho použití očekává.Šampony některých výrobců lze zakoupit jak v supermarketu, tak v lékárenském řetězci, zatímco jiní výrobci prodávají své výrobky pouze prostřednictvím lékáren.Tyto fondy se obvykle podrobují dalším klinickým zkouškám a mají osvědčení potvrzující jejich léčivé vlastnosti.

Mohou být prodávány falešné šampony na vypadávání vlasů.V lékárně je riziko pořízení takového léku nižší. Důsledky používání takového šamponu jsou nepředvídatelné.

Co by mělo být v šamponu

Je nutné podrobně analyzovat, co pomáhá jednomu nebo jeho složkám v šamponu:

 1. Šampony obsahují složky, které stimulují krevní oběh.Takové rostlinné složky dráždí.jako je kaštan, pepř, hořčice, ženšenový extrakt.Díky aktivaci krevního oběhu dostávají vlasy více látek nezbytných pro výživu.
 2. Povinný šampon obsahuje farmakologické látky, které zabraňují ztrátám.Patří mezi ně niacinamid, aminoxil (produkty Vichy), stimoxidin, cystin, minoxidil, cystein, finasterid a další.
 3. Vypadávání vlasů je často způsobeno jeho oslabením v důsledku podvýživy, takže výrobci terapeutických šamponů zahrnují další složky, jako jsou vitaminy B, hořčík, zinek, selen, chrom, jakož i složky bohaté na zdravé látky, jako je pivokvasnice.
 4. Dalšími složkami jsou rostlinné výtažky z lopuchu, heřmánku lékárny, léčivého šalvěje, kopřivy.Pomáhají posilovat vlasové folikuly, zklidňují podrážděné oblasti pokožky a odstraňují peeling.

Jaké šampony je zakázáno používat

 1. Lékaři nedoporučují zvolit jako léčebný šampon prostředek obsahující parabeny, sloučeniny síry a sodíku, triklosan, propylenglykol,benzeny.Například laureth- a laurylsulfát sodný, pokud se používá nepřetržitě, vyschne vlasový folikul, což má za následek vypadávání vlasů.
 2. Trichologové mají smíšený názor na silikony.Na jedné straně činí vlasy pružnějšími, lesklejšími, na druhé straně dávají pramenům větší váhu, v důsledku toho se ztráta ještě zhoršuje.
 3. V šamponu by neměl být žádný alkohol.

Důležité!Během období léčby je nutné opustit topná zařízení pro styling vlasů, jakož i pěny a laky, které účes fixují.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Kůra

Tento šampon zvlhčuje suché vlasy, vyživuje je po celé jejich délce, snižuje křehkost a pečuje o zkrácené konce.

Produkt obsahuje:

 • Vitamin B6;
 • panthenol;
 • arginin;
 • makadamový olej;
 • zázvor;
 • Japonský sophor a další složky.

Na základě termální vody z francouzských zdrojů.Kupující na vědomí, že lék je vhodný pro péči o poškozené, obarvené, oslabené vlasy.

Vlákna se stávají nádhernými, lesklými, bez chmýří.Názory na léčbu alopecie jsou však smíšené.Šampon nepomáhá všem.Stává se, že alopecie je zesílena.

Jiní tvrdí, že 3–4 týdny po začátku používání šamponu začnou vlasy vypadávat méně. Láhev 400 ml stojí asi 400 rublů.

Klorane s chininem

Francouzský šampon obsahuje vitamíny skupiny B, jmenovitě kyselina pantothenová, pyridoxin, biotin;panthenol, chininový extrakt.Ve složení však existuje mnoho chemických látek, které negativně ovlivňují vlasy: parabeny, sírany a alkohol.

Prostředek s podobným složením vlasy vyschne, což se stane, kdyžpoužití tohoto šamponu.

Podle recenzí lze konstatovat, že šampon je ideální pro ženy s mastnými vlasy - dokonale čistí, odstraňuje mastné kořeny, řeší problém vypadávání vlasů, vlasy zůstávají dlouho čisté.

Pokud jsou vlasy suché, nedoporučuje se šamponování.Zhorší stav vlasů, učiní je neživými, slabými, matnými.Vypadají jako sláma. Láhev 400 ml stojí asi 700 rublů.

Fitoval

Šampon na vypadávání vlasů Fitoval, prodávaný v lékárnických řetězcích, obsahuje bylinné přísady, jako je arnica,rozmarýn, pšeničné peptidy.

Posledně jmenované chrání vlasy před vnějšími faktory, rozmarýn - stimuluje přísun krve do vlasových folikulů, arnica - má protizánětlivé vlastnosti.

Je důležité, aby mezi složkami byl přítomen glykogen, což urychluje dělení buněk, takže nové vlasy rostou rychleji.

Šampon má zpevňující účinek, vyživuje vlasy, zlepšuje jeho strukturu, zjemňuje a zpružňuje.Je vhodnější pro normální a mastné vlasy, protože má účinek sušení.

Dokonale řeší problém vypadávání vlasů. Ženy však poznamenávají, že ačkoli lék poskytuje rychlé a významné výsledky, účinek je pozorován pouze během doby používání.Doporučený způsob použití: 3krát za 7 dní, 3 měsíce.Cena: 300 rublů za 200 ml.

Alerana

Značka šamponů „Alerana“ je představována vládcemvýrobky určené jak pro muže, tak pro ženy, jakož i pro různé typy vlasů.

Přípravek pro suché prameny obsahuje lycetin (zjemňuje prameny a je lesklé), pšeničné proteiny (chrání), mákový olej (má regenerační vlastnosti), výtažek z lopuchu (podporuje růst).Z nevýhod kompozice je třeba poznamenat pouze jednu - obsahuje laureth sulfát sodný.

Navzdory škodlivé složce šampon obnovuje a zvlhčuje vlasy, má zpevňující účinek, má výrazný antiseptický účinek, zabraňuje tvorbě lupů, obnovuje lesk na prameny a léčí rozštěpené konce.

K produktu pro mastné vlasy byly přidány výtažky z pelyněku, kaštanu a šalvěje, mezi jinými již zmíněnými složkami.Tento zástupce produktové řady reguluje produkci mazu, stimuluje krevní oběh v pokožce hlavy.

Výrobek pro muže obsahuje niacinamid, výtažky ze šalvěje, kaštanu, oleje z čajovníku.

Poslední z těchto složek reguluje tvorbu kožního mazu, posiluje vlasový folikul, výtažek z kaštanu zabraňuje ztrátě, kopřivy urychluje růst, šalvěj dává lesk, panthenol vyživuje vlasy.

Hlavní látkou je pinacidil, který se používá v boji proti vypadávání vlasů, spolu s minoxidilem, aminoxilem.

Podle recenzí pomůže šampon s menší alopecí způsobenou nehormonálními příčinami. Účinek bude patrný měsíc od začátku používání.Mezi nevýhodyKupující říkají neekonomické.Kromě toho může šampón vyschnout vlasy a způsobit alergie.

Kontraindikace při použití jsou poškození pokožky hlavy.Cena: 350 rublů za 250 ml.

Sulsen

Hlavní účinnou látkou je disulfid selenu.Složka uzdravuje pokožku hlavy, vlasy jsou měkké, elastické.Díky síře, z níž se skládá 45% disulfidu selenu, se ztráta vlasů zastaví.Šampon se také úspěšně používá pro lupy.

Produkt musí být používán jednou týdně po dobu 1 měsíce v kombinaci s pastou.Cena je 300 rublů za 150 ml.

Keune Derma

Tento šampon se vyrábí v Nizozemsku a prodává se prostřednictvím lékáren. Kupující berou na vědomí jeho účinnost. Když se aplikuje od 3 týdnů, účinek je jasně patrný: nové vlasy rostou, prameny vypadají silnější.Vypadávání vlasů se zastaví.

Šampon má ale také nedostatky.Hlavní je působivá cena - přibližně 1 000 rublů za normální objem a více než 2 000 rublů za litr. Kromě toho šampon dělá vlasy pevnější a obtížnější je česat.

Zesvětluje vlasy, hned druhý den vypadají mastně, takže náprava je nejvhodnější pro ty, kteří přirozeně mají suché vlasy.Při správném výběru pomáhá snížit množství ztracených vlasů, zahušťuje hřídel.

Selencin

Produkt stimuluje růst nových vlasů, zastavuje vypadávání vlasůstaří. Droga je schopna bojovat s vážnou alopecí, prodloužit životnost vlasů, vyživovat vlasový folikul a regenerovat tkáně.Zároveň dobře opláchne, redukuje mastnou pokožku hlavy, udržuje vlhkost uvnitř vlasů.Nevýhoda: nenalezena ve všech lékárnách.

Obsahuje vitaminy, rostlinné výtažky z lopuchu, kopřivy, máty peprné, chmel, pepř, lupinu, peruánské máky, jakož i kolagen a kofein, mentol, biotin.

Kupující nechávají smíšené přezkumy týkající se hodnocení jeho účinnosti: od extrémně negativních po nadšené.Jsou to lidé s různými typy vlasů a různými problémy.Z toho vyplývá, že šampon musí být vybrán individuálně.Může přijít - vyřešit problém vypadávání vlasů, nebo nemusí přijít - svědění, pálení, lupy, suché vlasy.

Nejsou kontraindikace. Kompozice však obsahuje laureth sulfát, který negativně ovlivňuje imunitní systém a může způsobit mutaci buněk.Podle výrobce je nejlepšího účinku dosaženo, když se aplikuje postřikem stejné značky, stejně jako opláchnutím a maskou.Bez použití dalších prostředků se vlasy mohou zamotat. Cena: 420 rublů na 200 ml.

Síla vlasů šamponů z Biokonu

Droga pomáhá s androgenetickou alopecí, stimuluje přísun krve do vlasových folikulů, vyživuje vlasy vitamíny aminerály, odstraňuje lupiny.

Současně dobře čistí vlasy a dobře opláchne.Složení obsahuje kofein, zinek, panthenol, výtažky z červené papriky,lékařské pijavice, šípkový olej, hedvábné proteiny.

Recenze jsou protichůdná.Po aplikaci mohou být vlasy suché, zamotané a hladké, získají pružnost a dobře udržovaný vzhled.

Navíc nelze říci, že účinek závisí na obsahu vlhkosti ve vlasech.Podle recenzí způsobuje šampon u některých alergie. Cena 200 rublů za 150 ml.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní bob-haircut pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

VICHY Dercos

​​

Přípravky pro Vichyho prolapsu, jako je tento šampon, obsahují zejména aminoxylové molekuly(specializovaný lék proti ztrátě) + vitaminy PP, B6, B5 + Vichy termální voda (má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti).

Výsledkem aplikace jsou lesklé vlasy, které se výrazně zesilují.Šampon obnovuje jejich strukturu, podporuje produkci kolagenu, zahušťuje šachtu, dělá ji pružnou v kořenech.Tento efekt je rychle patrný.Obzvláště dobré v kombinaci s ampulkami Vichy.

Kupující poznamenávají, že si lze zakoupit faleš.Kopie je levnější a vede k svědění, podráždění.Výrobek také není vhodný pro obnovení suchých vlasů. Cena: 600 rublů za 200 ml.

Cibulový šampon 911

V prodeji je řada produktů.Jedná se o samotný cibulový šampon, stejně jako lék s červeným pepřem, který zrychluje růst vlasů, s lopuchovým olejem, zvlhčujícími prameny.KroměKromě toho šampon obsahuje výtažky ze kopřivy, šalvěje, břízy, heny, aloe, zeleného čaje, arniky, heřmánku, chmele atd.

Nevýhodou je laurylsulfát sodný.

Šampón navzdory chemii zjemňuje vlasy, pomáhá při komplexní léčbě alopecie, dodává vlasům objem a lesk. Současně je šampon levný, pouze 100 rublů 150 ml. Vzhledem k tomu, že je velmi populární a získal mnoho pozitivních recenzí.

Rinfolt s kofeinem

Řeší problém na hormonální úrovni, snižuje produkci testosteronu a stimuluje růst vlasových folikulů.

Obsahuje tyto složky: zinek, kofein, kolagen, soubor aminokyselin, pšeničné proteiny, výtažky ze stromu cinchona, nasturtium a trpasličí palmové plody.

Tyto přísady podporují růst, chrání vlasovou šachtu a pokožku hlavy před vnějšími negativními faktory, vyživují vlasy.

Na základě doporučení výrobce, aby byl účinek jasně viditelný, je nutné použít jej společně s ampulkami podobné značky.Kupující berou na vědomí, že výsledek není okamžitě viditelný, ale hromadí se v průběhu měsíce.Stojí to 500 rublů na 200 ml.

Nizoral

Belgický produkt, který bojuje kromě vypadávání vlasů, lupů a seborrhea.

Aktivní složkou je ketokonazol.Kromě toho obsahuje šampon hydrolyzovaný kolagen a makrogol methyl dextróza dioleate.Účinné, ale mohou se vyskytnout alergické vedlejší účinky,vyjádřené svěděním, podrážděním pokožky hlavy a spojivek očí. Cena standardního balení je kolem 600 rublů.

Lékárnička Agafia

Tento šampon je smíchán s bylinkami. Jako součást komplexu 17 léčivých bylin obsahuje také hlohový olej, koriandr, komplex vitamínů.Jsou však také přítomny chemické složky.Má výživný účinek, posiluje kořeny vlasů, normalizuje tvorbu mazu, nejúčinněji se projevuje při použití celé řady produktů.

Lékárnička Anafie - 100% přírodní šampon na vypadávání vlasů prodávaný v lékárnách

Podle recenzí se vlasy mohou pořádně stavět, lesknout se, dobře udržovat, zastavitvypadnout a začít se zmást, rychle ztloustnout.

Toto je nejlevnější šampon ze všech zvažovaných: 75 rublů - 300 ml.Kupující berou na vědomí, že účinek proti pádu je mírný.

Horse Force Shampoo

Obsahuje propolisový extrakt, vitaminový komplex, kolagen, lanolin, pšeničné proteiny, dehet.Mezi škodlivými složkami je třeba poznamenat laureth sulfát sodný.Vyschne si vlasy.

Podle recenzí to všem nepomůže.Někteří si všimnou, že vlasy vypadají lépe upravené, dobře umyté, přestanou vypadávat, jiní říkají, že vlasy zůstávají špinavé, ztuhlé. Cena: 500 rublů za 500 ml.

„lopuch Elf“: nejtvrdší vůně

Absolutně přírodní šampon z domácíchvýrobce. Obsahuje výtažky z lopuchu, přesličky, lupiny, kopřivy, avokádového oleje a další.

Léčivý účinek dává účinek obnovy, výživy kořenů, aktivuje růst, zastavuje ztrátu.Šampon vlasy dobře opláchne, vlasy ztuhnou, zhoustnou.Účinek je však kumulativní a po měsíci aplikace je patrný. Cena: 200 rublů 200 ml.

Kromě výše uvedeného lze v lékárně zakoupit následující šampony:

 • Clear Vita Abe;
 • Šamponová lázeň „Juniper“;
 • Parusan;
 • Keranove;
 • Ducrei Anaphase;
 • L'oreal Elseveova síla argininu;
 • Kerastase Specifique Bain Stimuliste GL;

Nelze jednoznačně říci, které z lékárnických šamponů v tomto případě pomůže se ztrátou vlasů.Jak vyplývá z recenzí, mohou pomoci jak drahé, tak levné prostředky.

Kromě toho je účinek na různé lidi často diametrálně opačný.Pro výběr nápravy nestačí zaměřit se na názory ostatních lidí, je nutné identifikovat příčinu ztráty a vzít v úvahu doporučení výrobce.

Video o šamponech proti vypadávání vlasů a posílení vlasů

Elena Malysheva jmenovala nejlepší šampon pro posílení vlasů:

Nejlepší lék na vypadávání vlasův lékárně: