Lék na lupiny doma s aspirinem, sodou, octem, cibulí - fol.Jak se rychle a efektivně zbavit

Lupiny se mohou objevit v důsledku podvýživy, špatné péče o vlasy nebo v důsledku kožních onemocnění, jako jsou plísňové infekce kůže, ekzém, dermatitida a jiná onemocnění.Příčinou může být také mentální přetížení těla.

Ale existují univerzální levné lékárny a lidové léky na lupiny, které pomohou vyrovnat se s nepříjemným problémem, dokonce i doma.

Léčiva z lékárny

V lékárnách najdete hotové léky na lupiny ve formě mastí, past a balzámů.Jejich akce není zaměřena pouze na čištění kůže lupů.

Použitím těchto produktů se můžete zbavit nadměrných mastných vlasů nebo nadměrného vypadávání vlasů.

Účinná nápravná opatření:

  1. Sulsen. Lék s terapeutickým účinkem.Odstraňuje nadměrnou sekreci mazu.Účinně bojuje proti lupům a také posiluje vlasové kořínky.Léčivou látkou je disulfid seleničitý.Aktivně ničí houby, má dezinfekční účinek a dobře čistí pokožku.Lék je k dispozici ve formě pasty, šamponu a oleje.
  2. salicylová mast. Hlavníúčinek masti je zaměřen na odstranění houby, která způsobuje loupání pokožky hlavy.Masť je účinná při seborrhea a lupénce.Naneste na suché vlasové kořínky tenkou vrstvou.Po půl hodině se mast omývá šamponem.Během procedury se může objevit mírný pocit pálení.Pokud zesílí, mast se musí omýt a již nepoužívat.To je příznak alergické reakce na lék.
  3. Masť zinku- má protizánětlivé, antiseptické a hojivé účinky.Také zinková mast vysušuje pokožku a vlasy, takže se používá výhradně u jakýchkoli olejů, jako je jedle, lněná semínka, oliva nebo obyčejný hubený.S pomocí této masti se léčí mastná seborrhea.Produkt nanášejte pouze na suché vlasy.Hodinu po aplikaci se mast omývá teplou vodou.
  4. Sírová mast- je antiseptikum, které se používá k léčbě suchých lupů.Lék má dezinfekční účinek.V pokročilých případech se používá 33,3% mast.Ke zničení lupů střední intenzity bude stačit masti o koncentraci 10 procent.Masť je vtírána do kořenů vlasů a ponechává pouze 5 minut.Po mytí vlasů vodou.Délka léčby by měla být týden.Poté si udělejte přestávku na 1 den a opakujte týdenní kurz.Je lepší používat sírovou mast, pouze pokud žádný jiný prostředek nepomohl, protože to nepříznivě ovlivňuje vlasy.Po léčbě tímto nástrojem musíte absolvovat měsíční kurzobnovení vlasů, aby se zabránilo vypadávání vlasů.
  5. Dermazolový krém. Lék je účinný pro seboroickou dermatitidu.Obsahuje látku zvanou ketokonazol, která má antimykotický účinek.Kromě lupů tento krém léčí i pityriasis versicolor, epidermophytosis a kandidózu kůže.Průběh léčby by měl být alespoň 2 týdny.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Šampony pro léčbu lupů

Léčba lupin doma může být ve formě šamponů.Jsou více známé a snadno se používají.

​​

Šampony s léčivými vlastnostmi se prodávají v lékárnách a v preventivních prodejnách v kosmetických obchodech.

Efektivní šampony:

  1. Nizoral. Antimykotický šampon, který nejen eliminuje vnější projevy nemoci, ale také léčí příčinu jejich výskytu.Výsledky léčby se proto obvykle ukládají po dlouhou dobu.Hlavní účinnou látkou je ketokonazol v koncentraci 2%.Šampon je účinný v případě lupů, seboroické dermatitidy a pityriasis versicolor.Účinně eliminuje svědění, loupání a pigmentaci na hlavě a krku.Nizoral se aplikuje obvyklým způsobem a ve věku 5 minut.Potom se vlasy omyjí vodou.Při léčbě lupů a dermatitidy je nutné vlasy umýt produktem 2krát týdně po dobu 2-4 týdnů.
  2. Sebozol. Hlavníaktivní složkou tohoto šamponu je také ketokonazol v koncentraci 1%.Má antimykotický a antimikrobiální účinek na pokožku hlavy a odstraňuje jak příznaky, tak i příčiny lupů.Pravidelné používání Sebazolu zabrání relapsům.Po nanesení přípravku na čisté a mokré vlasy je třeba šampón udržovat po dobu 5 minut.Kurz by se měl skládat ze 2 etap.1. - ošetření - by mělo trvat měsíc, použití šamponu by mělo být 2krát týdně.2. - prevence - v tomto období se droga používá 1krát týdně.
  3. Keto plus. Účinné látky šamponu ketokonazolu (2%) a pyrithionu zinečnatého (1%).Zinek zvyšuje antimykotický účinek léku.Šampon rychle zmírňuje svědění a peeling na pokožku hlavy.Postačí si umýt vlasy dvakrát týdně obvyklým způsobem, přičemž šampon na hlavě zůstane 3-5 minut.Někdy může být vedlejším účinkem zvýšení vypadávání vlasů.
  4. Algopix. Hlavní aktivní složky šamponu jsou dehet a kyselina salicylová.Z tohoto důvodu má přípravek silný antimykotický a antimikrobiální účinek.Kyselina salicylová také dobře odmašťuje pokožku a vlasy.Šampon má ostrý, nepříliš příjemný zápach, ale dobře to dělá.Nejlepšího účinku je dosaženo složitou léčbou.Naneste směs na vlasy po dobu 5-10 minut.Pak by se měl omýt teplou vodou.Použití Algopiků je kontraindikováno v přítomnosti ran na pokožce hlavy.Pokud po aplikaci na pokožku cítíte silný pocit pálení, měl by být šamponokamžitě opláchněte a nepoužívejte, dokud není poškození úplně vyléčeno.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Mýdlo na lupiny

Léčba lupin doma může problém s lupinami zvládnout o nic méně než procedury v salonu.Jedním takovým prostředkem je mýdlo.

Účinná mýdla:

  1. Tar. Dechtové mýdlo březového dehtu je pouze 10%, ale i při silných lupinách je to pozitivní výsledek.Mýdlo má antimykotické a protizánětlivé účinky.Decht také stimuluje krevní oběh, pomáhá odlupovat šupiny a léčí rány na pokožce hlavy.Díky účinku sušení nelze mýdlo používat více než dvakrát týdně, protože to může situaci ještě zhoršit a lupy se naopak zvýší.Mýdlová pěna se nanáší na vlasy, je nemožné mýdlo na vlasy.Pěnu votřete do pokožky po dobu 5 minut a poté důkladně opláchněte.Při mytí vlasů dehtovým mýdlem je důležité nepoužívat horkou vodu, jinak se vytvoří povlak, který není snadné se zbavit.Po mytí je lepší používat balzám na vlasy, abyste se vyhnuli nadměrné suchosti a ztuhlosti vlasů.
  2. domácnost. Pomocí tohoto mýdla můžete také dosáhnout požadovaného výsledku, ale měli byste jej velmi pečlivě aplikovat.Mýdlo na prádlo má vysokou koncentraci alkálií, což není pro vlasy bezpečné.Může být použit ne více než 1krát týdně.Proprevence mytí vlasů mycím mýdlem 1krát za 3 týdny.Aby vlasy nevyschly, musíte po nanesení mýdla na prádlo použít výživnou masku.

Alternativní způsoby, jak se zbavit lupů

Opravné prostředky na lupiny lze nalézt také v lidovém lékařství.Snadno se vaří a používají doma.

Nejslavnější a nejúčinnější jsou popsány níže:

  1. Salt. Tento lék se používá k eradikaci seboroických projevů.Po hlavním omytí hlavy je nutné namazat bazální část vlasů hrstkou soli a otřít je kruhovým pohybem.Sůl má destruktivní účinek na houby a jiné mikroorganismy.Masáž pomůže odlupovat šupiny a zvýšit krevní oběh v pokožce hlavy.Proveďte postup 2-3krát týdně.Tento způsob, jak se zbavit lupů, není vhodný pro lidi s předsušenou pokožkou hlavy.
  2. Jablečný ocet. Ocet obsahuje organické kyseliny, které dobře čistí pokožku a zabraňují seborrhea.Jablečný ocet zlepšuje acidobazickou rovnováhu pokožky, ničí houbu, která je často zdrojem lupů.Ocet obsahuje také vitaminy A, C, B skupiny, minerály, pektin a organické kyseliny.Tyto prvky saturují folikuly a léčí vlasy.Ocet (6%) se aplikuje neředěný na kůži.Po 15 minutách se promyje.Pak byste si měli vlasy umýt obvyklým způsobem.

    Jablečný ocet je účinným prostředkem proti lupům dostupným doma.

  3. Citron.Snižuje množství vylučovaného mazu, vytváří acidobazickou rovnováhu, což přispívá k vymizení lupů.Citron také rychle zmírňuje svědění a odstraňuje zbytky šamponů a jiných čisticích prostředků, které nejsou vždy omyté až do konce.Jednou z nejjednodušších metod, jak se zbavit seboroických projevů, je citron nakrájený na tenké plátky.Musí se nanést na hlavu a otřít kůži.Tento postup by měl být prováděn tak dlouho, dokud nepřestane vyčnívat šťáva z plátků.Pokud jsou vlasy suché, musíte po proceduře zvlhčit pokožku hlavy.
  4. aspirin. Pomáhá také v boji proti lupům.Aspirin zmírňuje zánět, obnovuje průtok krve do vlasových folikulů, snižuje množství tuku vylučovaného kůží a zabraňuje šíření plísní.S pomocí tablet aspirinu se můžete zbavit lupů, otupení a vypadávání vlasů.Je třeba rozdrvit 4–5 tablet, přidat k nim trochu vody, aby se vytvořila kaše, a aplikovat na hlavu.Skladujte směs po dobu nejméně 20 minut.
  5. Soda. Jeden z nejdostupnějších prostředků k odstranění lupů.Soda nedráždí pokožku, kvalitativně odstraňuje šupiny, zjemňuje vlasy.Musíte vzít 1 polévková lžíce.soda a smíchejte s 2 lžíce.voda.Vlasy se nanášejí na vlasy.Ke směsi můžete přidat malý šampon.
  6. Luke. Nepřetržité používání odvarů z cibule slupky pomůže zbavit se lupů.Hrst plevy je třeba nalít sklenici vroucí vody a vařit po dobu 10 minut.Po vychladnutí kapaliny je třeba ji otřítdo pokožky hlavy.Cibule slupka nejen odstraňuje lupiny, ale také uzdravuje pokožku, posiluje vlasové folikuly a vlasy hedvábí.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Esenciální oleje pro lupy

Prostředek proti lupům lze připravit doma s éterickými oleji.Používáte-li olej správně, ale na lupiny můžete navždy zapomenout.

Všechny oleje se používají stejným způsobem: do jedné dávky šamponu se přidá 4-5 kapek etheru, směs se nanese na hlavu a tře se po dobu 5 minut, poté se promyje.

Nejlepší oleje:

  1. Čajový olej. Tento olej je lídrem mezi všemi éterickými oleji v boji proti projevům lupů.Má silný protizánětlivý účinek a také aktivně bojuje proti houbě a čistí pokožku od nečistot a starých šupin.
  2. eukalyptový olej. Tento ether důkladně čistí a osvěžuje pokožku a má svíravý, protizánětlivý a antiseptický účinek.
  3. Ylang-ylang olej- používá se pro plísňové infekce pokožky hlavy.Olej také pomůže eliminovat vypadávání vlasů a zmírňuje zánět.
  4. Juniperův olejje přírodní antiseptikum, normalizuje vylučování kožního mazu a účinně čistí pokožku od nečistot a vloček.
  5. Rozmarýnový olej- používá se pro lupy, v případě vypadávání vlasů, pro zajištění pružnosti vlasůa zářit.Tento olej normalizuje množství tuku vylučovaného pokožkou hlavy, čistí jej a zmírňuje zánět.

Recepty na domácí masky

Úplného odstranění lupů lze dosáhnout pouze tehdy, pokud masku pravidelně a dlouhodobě nanášíte.Po uplynutí 1,5–2 měsíců byste měli mít přestávku na stejné období a poté opakovat kurz.

Účinné recepty:

  1. Maska s česnekem. Tato maska ​​je vhodná pro ošetření suchých lupů.Je lepší to udělat o víkendu, protože po něm je štiplavý zápach.K vaření potřebujete hlavu česneku a trochu lopuchového oleje.Česnek prochází lisem a kombinuje se s máslem.Pak musíte namazat hlavu kompozicí a zabalit ji plexem.Po 2 hodinách vlasy dobře omyjte šamponem.Doporučuje se propláchnout dvakrát.
  2. Maska s kefírem. Tato maska ​​pomáhá zbavit se lupů a dává vlasům přirozený lesk.Je vhodný pro suché vlasy.Je nutné vzít kefír a olivový olej (3: 1) a přidat žloutek, odstranit film z něj.Vše se smíchalo a aplikovalo na hlavu.Udržujte alespoň hodinu.Potom si vlasy umývají obvyklým způsobem.
  3. Maska s aloe šťávou. Aloe šťáva zachází s lupinami.Musíte odříznout 3-4 listy zespodu, zabalit do papíru a vložit do chladničky na 3 dny.Potom se z nich vytlačí šťáva a nanese se na hlavu.Opláchnutí přípravku není nutné.

Byliny na lupiny

Výběr správné rostliny a příprava odvarku po 2-3 týdnechPoužití může dosáhnout požadovaného výsledku.Současně během léčby nebudou potřebná drahá pomocná činidla.

Takové byliny jako:

  • levandule výborně vykonávají lupiny a seborrhea;
  • rozmarýn;
  • měsíček;
  • heřmánek;
  • podběl;
  • lopuch;
  • kopřivy;
  • březové listy;
  • Šalvěj.

Při výběru léku na lupiny pro použití v domácnosti je třeba vzít v úvahu typ vlasů, jakož i typ a příčinu lupů.Nezanedbávejte návod k použití.Nesprávné použití produktu může situaci jen zhoršit.

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o přípravcích proti lupům

Jak se zbavit lupů doma: