Laserové resurfacing obličeje: frakční, diamant, CO2.Recenze, fotografie, cena procedury v kabině a jak dělat doma

Laserové resurfacing je jednou z moderních kosmetických metod pro omlazení pokožky obličeje, odstranění jizev, jizev, pigmentace.Recenze kosmetologů a pacientů naznačují účinnost metody, ale před rozhodnutím o postupu se musíte seznámit s metodami, kontraindikacemi a vlastnostmi.

Co je resurfacingu obličeje

Vliv laserového resurfacinguFovkov, primárně zaměřený na odstranění vrstvy odumřelých buněk epidermis.V závislosti na typu mletí působí zařízení na hlubokou a povrchovou vrstvu dermální vrstvy, což přispívá k regeneraci nových tkání.

Během odpařování odumřelých buněk se aktivuje proces dělení zdravých buněk a zóny ošetřené laserem se nahrazují a obnovují.Díky kosmetické laserové manipulaci jsou zlepšeny procesy buněčné syntézy a obnovy s regenerací kolagenové vrstvy epidermis.

Dochází ke zvýšení průtoku krve v roce 2005Výsledkem je zúžení pórů, vyhlazovací turgor, vyhlazení vrásek.

Kůže na obličeji po kosmetickém sezení získává zdravý, tónovaný vzhled, kontury jsou jasnější a velké defekty se výrazně zmenšují.Zákrok nepoškodí pacienta, provádí ho v podmínkách salonu kvalifikovaný kosmetolog v souladu s technologií a používáním profesionálního vybavení.

Indikace pro resurfacing

Laserové resurfacing obličeje (recenze lékařů a pacientů potvrzují účinnost postupu) je účinná metoda, avšak podléhá indikacím pro její provedení.

Metoda nemá žádná věková omezení; indikace jsou:

 • změny související s věkem (vrásky na obličeji a hluboké vrásky);
 • známky gravitační ptózy (ochablé);
 • přítomnost jizev, zvětšených pórů, jizev, stop akné;
 • progresivní fotografování (hyperkeratóza, nezdravá pleť);
 • ochablost, ztráta turgoru;
 • ​​
 • tmavé kruhy představuje s očima;
 • hyperpigmentace, pihy.

Kosmetičtí lékaři často zahrnují laserové resurfacing v preventivních programech pro boj s časnými známkami stárnutí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Hlavní třída od Elena Karkukli

Kontraindikace

Navzdory bezpečnosti metody existuje řada kontraindikací:

 • Příznaky sklerodermie (zánět malých cév v těle).
 • Pigmentační porucha (vitiligo).
 • Přítomnost novotvaru v ošetřovaných oblastech.
 • Diabetes mellitus ve fázi dekompenzace.
 • Různé infekce, zánětlivé kožní procesy.
 • Chronická onemocnění v akutním stadiu.
 • Tuberkulóza.
 • Epilepsie.
 • Onemocnění krve, porucha koagulace.
 • Tendence kůže ke zjizvení keloidů.

Relace se nedoporučuje pro menstruaci, která je doprovázena zvýšenou citlivostí, a také pro osoby s tmavou barvou pleti, kde existuje riziko hyperpigmentace.Pokud je k dispozici kardiostimulátor, musí pacient nejprve vyhledat lékaře.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Broušení diamantem

Broušení diamantem nebo loupání diamantem je jednou z metod mikrodermabraze.Dolní linie je odlupování povrchové vrstvy dermis pomocí speciálních diamantem potažených špiček.

Jemný brusný prostředek čistí pokožku horní vrstvy rohovky epidermy a odstraňuje keratinocyty, odumřelé buňky, ale bez poškození kůže.Tipy s diamantovým stříkáním mohou mít různé průměry a stupně drsnosti, což umožňuje veliteli upravit stupeň intenzity expozice.Tuto techniku ​​lze použít v jakémkoli věku a pro všechny typy pleti.

Proces probíhá ve fázích:

 1. Čištění od kosmetiky aznečištění, ošetření antiseptickým a anestetikem.
 2. Aplikace zvláštních kosmetických prostředků na pokožku pro zjemnění pokožky.
 3. Ošetření zóny pomocí diamantových stříkacích trysek.
 4. Použijte restorativní masku pro zvýšení účinku mletí.
 5. Naneste na váš typ pleti výživný nebo zvlhčující krém.

Počet sezení se vyvíjí individuálně, přičemž se bere v úvahu hloubka kosmetického problému a stupeň změn souvisejících s věkem.Cena diamantové dermabraze závisí na umístění a stavu salonu, dovednostech mistra, vybavení a kosmetiky používané k péči.V salonech hlavního města se cena pohybuje od 2000 do 5000 rublů.v jedné relaci.

Mechanické resurfacing

Mechanické hloubkové loupání umožňuje fragmentované zpracování horní vrstvy epidermis bez ovlivnění hlubších vrstev dermis.Tato technika pomáhá urychlit regenerační procesy v tkáních a obnově buněk.

Pomocí mechanického resurfacingu je možné obnovit hladkost a zdravou barvu pleti, odstranit jemné vrásky, odstranit pigmentaci, vyhladit jizvy, strie různých etiologií.Tuto metodu lze také použít k odstranění tetování a tetování.

Tento postup se provádí v hardwaru pomocí speciálních trysek - frézek.Tloušťka oblastí krytu, které musí být odstraněny, je řízena lékařem tak, aby se nedotýkal hlubší vrstvy a nevyloučil poškození ošetřené oblasti.

Pro minimalizaci negativních vedlejších účinků se doporučujeprovádět procedury v období podzim-zima, kdy kůže není zaplavena slunečním zářením.Protože metoda je velmi bolestivá a traumatická, používají se před sezením anestetika vnitřních akcí.

Fáze:

 1. Čištění kůže, předběžné označení značkou ošetřované oblasti.
 2. Anestetizující, utahující kůži pomocí nádob na ledovou drobenku.
 3. Broušení frézami.
 4. Zpracování leštěných oblastí kryokonstrikcí.
 5. Kartáčem se natírá horní vrstva dermy.

Pokud dojde ke krvácení, použije se speciální obvaz.Během rehabilitačního období je velmi důležité řídit se doporučeními lékaře.Kůže je denně ošetřována roztokem manganu nebo 40% alkoholu.Když se na kůži vytvoří kůra, musí být změkčena, poté ji lékař po dobu přibližně 7 dnů odstraní.Náklady na mechanickou dermabraze se pohybují od 2000 do 7000 rublů.

Laserové resurfacing

Laserové resurfacing obličeje (recenze pacientů jsou podrobněji popsány) se provádí pomocí lékařských laserů.Kosmetičky používají laser erbium a oxid uhličitý CO2.

Erbiový laser je šetrnější k tkáním a oxid uhličitý má hlubší a agresivnější účinek.Efektu je dosaženo fototermolýzou: laserový paprsek působí na epidermu pomocí tepelného záření a odpařuje povrchové vrstvy.

Laserové resurfacing obličeje může snadno pomoci zbavit se ochablé kůže a takédodá svěží vzhled

Kromě vyrovnávání reliéfu a odstraňování různých defektů aktivuje laserové působení také vnitřní procesy odpovědné za produkci kolagenu a elastinu.Výsledkem je trvalý účinek tónování a omlazení.Procedura může být provedena v jakýchkoli oblastech - v přední oblasti, v horních a dolních víčkách, na tvářích, nasolabiální oblasti.

Mletí se provádí za použití místní anestézie ve formě gelu nebo intravenózně, aby se snížila citlivost zón.Obnova po relaci trvá 1 až 2 týdny.Po očištění pokožky, vyznačení oblastí, zpracování markerem a anestezii kosmetolog pokračuje na laserovém resurfacingu.

Algoritmus je následující:

 1. První laserový průchod k čištění povrchové vrstvy epidermis.
 2. Průchod sekcemi ve 3 stupních, v důsledku čehož se vrstva po vrstvě vypařuje.
 3. Před každou laserovou léčbou kosmetička aplikuje anestetický gel.
 4. Kůže se zpracovává, dokud se na jejím povrchu neobjeví bílý odstín.To znamená, že bylo dosaženo intraepidermální úrovně dermis.
 5. Naneste léčivou mast.

V některých případech může pacient vyžadovat lůžkovou péči.Kůže po mikrodermabraze vyžaduje ochranu před sluncem krémem s faktorem SPF 50, použitím zvlhčujících prostředků na hojení ran.Náklady na jedno sezení na kosmetických klinikách hlavního města - od 8 000 rublů., V jiných regionech - od 6 000 rublů.

Druhy laserových postupů

Laserové záření má na pokožku dvojí účinek: na jedné straně ničí odumřelé buňky a na druhé straně stimuluje obnovu buněčné struktury dermis.Existuje několik typů procedur pro omlazení a odstranění vad kůže.Každá z metod má individuální indikace a technologii.

Druhy laserových postupů:

 • Laserový peeling. Jednou z vlastností laseru je čištění kůže, což je úkolem postupů laserového peelingu.Rozlišujte mezi horkým a studeným laserovým peelingem.V prvním případě je horní vrstva epidermis odstraněna a spodní vrstvy jsou zahřívány, což ovlivňuje intenzitu regeneračních subkutánních procesů.Peeling studeným laserem je šetrnější, záření neproniká do hlubších vrstev dermis a působí pouze v horní vrstvě.Pomocí laserového peelingu můžete řešit takové kosmetické problémy, jako je intenzivní tvorba mazu, zvětšené póry, tendence tvořit komedony a odstraňovat stopy po akné.Indikací pro laserový peeling je přítomnost mírných vrásek, primární ztráta pružnosti, suchosti, mikroreliéfu a nerovnoměrného tónu obličeje.Doporučuje se použít tuto techniku, když se objeví první změny související s věkem (30-35 let).
 • Laserové resurfacing. Hlavním rozdílem mezi laserovým leštěním a loupáním je hloubka paprsku - 100 - 150 mikronů.Výsledkem je částečná destrukce kožních buněk a bazálních membrán.Výrazného účinku omlazení je dosaženo díkynahrazení oslabené kostry elastinu-kolagenu aktualizovanou, holističtější.Výsledek je srovnatelný s chirurgickým výtahem.Indikace pro laserové resurfacing jsou přítomnost gravitační ptózy, ochablé, hluboké a volné drážky, zdrsnění reliéfu kůže, přítomnost těžkých jizev a jizev.Věk, ve kterém se doporučuje uchýlit se k resurfacingu, je 40-50 let, kdy jsou jasně patrné známky stárnutí.
 • Frakční resurfacingje podtyp laserové korekce, ve kterém je bodový paprsek vystaven kůži.Oblasti přiléhající k ošetřované oblasti nejsou ovlivněny, riziko negativních projevů je minimalizováno.Tuto techniku ​​lze použít v jakémkoli věku.Indikace jsou přítomnost bodových defektů, jednotlivých jizev, jizev, malých věkových skvrn a pihy.

Výsledky a trvání účinku

Laserové resurfacing obličeje (recenze kosmetologů naznačují účinnost postupu) mohou zahrnovat 3 až 5 sezení.Doba trvání každého postupu závisí na oblasti zpracování.Kurz je předepsán kosmetologem po vyhodnocení kožních problémů a sběru anamnézy.Každý následný postup může být proveden nejdříve o 3-4 měsíce později.Viditelný výsledek je pozorován po 7-10 dnech.

Pozitivní účinek je následující:

 • viditelné omlazení obličeje;
 • odstranění vrásek obličeje a věku;
 • zlepšení celkového stavu kůže (zúžení pórů, zarovnání barev, pružnost);
 • ničení věkových skvrn;
 • vyhlazení reliéfu, odstranění jizev, jizev;
 • zvýšil tón a pružnost.

Účinek po laserovém resurfacingu za účelem omlazení má kumulativní charakter, a proto může trvat několik let.Při správném odstranění jizev a jizev laserem zůstane výsledek navždy.

Péče o pleť po resurfacingu

Laserové resurfacingu obličeje se provádí v salonu, revize techniky jsou většinou pozitivní.

Aby se dosáhlo trvalého účinku a zabránilo se negativním důsledkům, je nutné dodržet řadu pravidel pro péči o pokožku po vyleštění:

 • Chraňte ošetřený povrch před mechanickým namáháním a kontaminací.chemikálie dráždící pokožku.
 • Během prvního měsíce po zákroku chraňte pokožku před UV zářením, vyloučte vystavení otevřenému slunci, sauně a lázni.
 • Kurz antibakteriálních léčiv je předepsán na 7–10 dní.
 • Je nezbytné zajistit hydrataci chladícími séry, ampule se koncentrují s revitalizačním účinkem.
 • Po zvlhčovacích postupech naneste gázové obklady chlorhexidinem.
 • Suché plochy ošetřete sterilními ubrousky navlhčenými změkčovacím roztokem.Neodtrhávejte výsledné krusty.
 • Doporučuje se mýt si obličej rozprašovačem po dobu 1 týdne, zavlažovat obličej a nedotýkat se ho rukama.
 • Od druhého týdne se doporučuje na kůži nanést krém s ochranným faktoremnejméně SPF 50.

Resurfacing obličeje doma

Laserové resurfacing obličeje (recenze ukazují jak plusy, tak minusy) je salonový postup.Ale i doma můžete provádět broušení, abyste omladili a vyhladili reliéf pokožky.K provádění podobných domácích postupů se zpravidla používá metoda mechanického a chemického peelingu pomocí speciální kosmetiky.

Složení přípravků zahrnuje složky, které přispívají k odlupování epidermálních buněk.

Mohou to být profesionální výrobky nebo přípravky připravené v souladu s konkrétním receptem.

Základem tohoto složení mohou být jakékoli abrazivní látky, exfolianty, jakož i kyseliny, které přispívají k hlubokému čištění, aniž by však ovlivňovaly hluboké vnitřní tkáně.Při provádění domácích sezení je hlavním úkolem zabránit nadměrnému zranění, vybrat předpis s ohledem na vlastnosti typu pleti a poskytnout komplexní péči.

Chemický peeling

Chemický peelingový sezení pomůže zbavit se stratum corneum, aktivovat procesy regenerace, syntézy a metabolismu, zvýšit přístup kyslíku k pokožce.Tento postup pomáhá zbavit se vrásek, akné, stop akné, zesvětlí a eliminuje hyperpigmentaci.

Peeling je prevence předčasného stárnutí, pomáhá připravovat pokožku pro hlubší pronikání a účinky péče o kosmetiku.prostředky - sérum, krémy a masky.

Několik účinných receptů pro domácí chemický peeling:

 1. Salicylic. Nařeďte 1 tabletu kyseliny salicylové ve vodě na drťovou konzistenci, přidejte několik kapek medu nebo šťávy z aloe.Aplikujte přípravek na kůži, aniž by to ovlivnilo oblasti kolem očí a rtů, nechte působit 5-7 minut, poté opláchněte vodou.Na konci procedury můžete použít obklad s odvarem heřmánku nebo zeleného čaje.
 2. ​​
 3. Mléko. Ve stejném poměru smíchejte přírodní mléčný jogurt, třtinový cukr a citronovou šťávu.Přihlaste se po dobu 10 minut.na omývanou pokožku opláchněte vodou.
 4. Exfoliant založený na bodyagi. Smíchejte prášek bodyagi a 3% peroxidu vodíku v poměru 1: 1.Když směs pění, naneste na pokožku bez tření.Ponechejte kompozici po dobu jedné hodiny, poté proveďte lehký peeling, nechte znovu 7-8 minut.do mírného brnění, poté opláchněte.
 5. S beta-hydroxykyselinami. Rozdrťte 1 tabletu aspirinu, smíchejte s citronovou šťávou na pastu.K neutralizaci připravte roztok sody na bázi vody.Naneste kyselou pastu po dobu 10 minut a poté otřete obličej bavlněnou podložkou s neutralizátorem.
 6. Ovoce. Připravte pyré z ananasu a jahodového ovoce, přidejte 1 lžičku.želatina zředěná ve vodě a 1 lžičkazlato.Naneste směs na pokožku po dobu čtvrt hodiny, poté opláchněte a použijte zvlhčovač.

Mechanické broušení

Pro mechanické broušení doma lze složení připravitsami.Hlavní složkou je abrazivní látka, pomocí které dochází k odlupování odumřelých buněk z povrchu kůže.

Jako brusivo můžete použít jakékoli drcené obiloviny, luštěniny, semena, přírodní kávu, cukr, sušené mořské řasy, sušenou kůru citronu a pomeranče.Nej šetrnější postupy domácího leštění jsou škrábání a gommage.Během házení se pokožka čistí štětcem, gommage je druh drhnutí.

Několik účinných receptů pro mechanické loupání:

 • S cukrem. Mýdlo mýdlo do mýdla až do pěny, vzít 1 lžička.cukr a rozetřete brusivo po kůži, masírujte 2 min.lehké pohyby.Recept se nedoporučuje pro suchou pleť.
 • S návnadou pro suchou pokožku. Kombinujte krupici a ovesné vločky v poměru 2: 1, přidejte trochu pomerančové kůry.Naneste gommage na očištěnou a dusenou pokožku po dobu 10 minut.Poté, co kompozice trochu vyschne, masírujte, až se vytvoří hrudky, poté opláchněte.
 • Se smetanou pro mastnou pleť. Smíchejte 1 díl rýžové mouky a smetanového prášku, přidejte 2 díly hrubé ječmenové mouky, zředěné aloe šťávou.Naneste směs po dobu 10 minut, poté masírujte a opláchněte.
 • Brossage. Naneste čisticí prostředek na pokožku pomocí speciálních kartáčů z jejich přírodního materiálu, abyste provedli důkladnou peelingovou masáž.Všechny pohyby jsou prováděny podél masážních linií, doba házení je 7-10 minut.

Laserovým resurfacingem obličeje v salonu nebo doma je zabránění stárnutí.

Recenze kosmetologů a pacientů svědčí o účinnosti metody, která pomáhá odstranit vady, vyrovnat reliéf a aktivovat regenerační procesy.

Autor: olyabela

Návrh článku:Mila Fridan

Video o laserovém resurfacingu obličeje

Laserové resurfacing obličeje:

Omlazení obličeje: